De eeuwen van het Arabische cenheidsstreven Tegenstellingen maakten verwezenlijking onmogelijk «■■pww» Leger van Zuicl-Korea dreigt met acties Politiek radiobestel in de Duitse Bondsrepubliek Kleurenweelde op sombere winterse dagen DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1938 Door de recente gebeurtenissen in Irak en Libanon en de nog steeds dreigende staatsgreep in Jordanië heeft het Arabische ecnheidsstreven meer perspectief gekregen. De verwachting is dan ook, dat het Wes ten zijn politiek ten aanzien van het Mid- den-Oosten zal her zien, met andere woorden: in de toe komst meer begrip zal tonen voor de na tionale aspiraties, welke in dit rumoerige gebied onder de oppervlakte leven. In het laatste artikel van zijn serie ..Met Zevenmijlslaarzen door het Midden Oo6ten" geeft Link van Bruggen een overzicht van de stand van zaken in het als een kruitvat werkende olievat. Hij grijpt herhaaldelijk in de geschiede nis terug om de zin van het heden en de tegenstellingen, bestaan, duidelijker te maken. MET ZEVENMIJLSLAARZEN DOOR HET MIDDEN-OOSTEN welke ~\TOHAMMED, voor de mohammedanen „de gezant Gods", liet bij zijn dood in 632 de Arabieren de opdracht na de gehele wereld voor de Islam te veroveren. Reeds enkele jaren daarna stonden Egypte, Syrië en Mesopotamië onder Arabische heerschappij. Alexandrië, Damascus en het in 762 gestichte Bagdad werden de voornaamste wooncentra, waar de ruwe woestijnrovers in aanraking kwamen met door tradities van vele eeuwen verrijkte beschavingen. De cultuur van de hoog-ontwikkelde Oosterse christenen, die van het jodendom, die van het Laat-Hellenisme en die van Perzië leverden de bouwstenen van de nieuwe, Arabische beschaving, welke in een ongelooflijk snel tempo opbloeide en tot in de dertiende eeuw der christelijke jaartelling ook in economisch en militair opzicht superieur was aan die van West-Europa. In de door hen veroverde landen bleven de Arabieren zich niet als vreemdelingen gedragen. Ze vermengden zich met de inheemse bevolkingen en werden zodoende de stichters van een Arabische broederschapsbeweging, die mettertijd ook de meerderheid der bevolkingen van Mesopotamië (gedeelten van Turkije, Syrië, Irak en Iran), Groot-Syrië, (Syrië, Libanon, Israël en Jordanië), Egypte en Noord-Afrika omvatte en het Arabisch als spreektaal had aanvaard. Dez« Arabische broederechapebewegimg wordt tot op heden als wezenlijk bestaand gevoeld en vormt de drijfveer van een Arabische eenheidsstaat het pan- Arafadsohe streven dus welke ook Libië, Algerije en Marokko zou moeten omvatten. Zij is deel van de veel lossere en ruimere Islamitische broederschapsbe weging, die rich uitsluitend op religieus gebied beweegt. „ARABISTAN" Het Groot-Arabisch rijk ging ten onder, doch de later overheersende Ottomanen plaatsten de kern van deze eenheidsge dachte in een hun dienstig verband. De Sultan van Turkije bijvoorbeeld nam de titel kalief aan, d.w.z.: liet zich tot hoofd van de Islamitische gemeenschap uitroe- Alleen al hierdoor kon van een fanatiek Arabisch verzet tegen de overheersers eeuwenlang geen sprake zijn. Pas de negentiende eeuw sohiep onder Westerse invloed de voorwaarde tot het ontstaan van zulk een beweging. De eerder op ver- turksing dan op islamdtisering gerichte politiek der Jong-Turken (1908) maakten de Ottomaanse wingewesten rijp voor een algemene opstand. In 1916 brak deze ook inderdaad in Mekka uit op initiatief overigens van de Britten waardoor einde kwam aan de Ottomaanse overheer sing in het Midden-Oosten. Dat de soevereine. Arabische eenheids staat na de Eerste Wereldoorlog niet tot stand is gekomen, wordt door de Arabie ren in de eerste plaats Groot-Britannië en Frankrijk verweten. Toen de Hasje- mi et, sjerief Hoessein, met Britse wapens en de hulp van Britse deskundigen de legendarische fantast, kolonel Lawrence, was o.m. van de partij zijn opstand tegen de Turken begon, deed hij dit in ruil voor de zelfstandigheid van Arabië na de Eerste Wereldoorlog. De onafhan kelijkheid was weliswaar ietwat vaag om. schreven, doch met uitzondering van en kele strategische havens en stroken, zou den sjerief Hoessein en zijn zoons Ali Abdoellah en Ferisal toch de heersers var „Arabisten" worden (protocol van Damas cus, voorjaar 1916). BALKANISERING In de Balfour Declaration van 2 novem- ber 1917 echter, beloofde de Britse rege ring Palestina, met inachtneming va rechten der inheemse bevolking, aa Joden als nationaal tehuis. En op grond van de lang geheim gehouden Sykes- Pi cot-overeenkomst van 16 mei 1916 had den Groot-Britannië en Frankrijk de op de Turken te veroveren gewesten zelfs in invloedssferen verdeeld, waarvan d< latere Britse volkerenbondsmandaten oven Irak, Trans-Jordanië en Palestina en d< Franse over Syrië en Libanon de resul taten waren. Het Hasjemitische huis van sjerief Hoessein, dat geheel Arabië was beloofd, kwam er in feite bekaaid af. Bij de „bal kanisering" van het Midden-Oosten door Britten en Fransen kreeg Hoessein Hedjaz de kuststreek van Arabië, wai in de steden Mekka en Medina liggen toebedeeld, doch een paar jaar later mo hij voor de heerser over het zuidelijk deel van de woestijn, Ibn Saoed, vluchten. Zijn zoon Feisal, die eerst door de Fransen de Syrische troon was weggejaagd, kreeg Irak en voor zijn jongste zoon, Abdoellah, werd de woestijnstaat Trans-Jordanië ge- In deze verdeling lag de kern van de tegenstellingen tussen de Arabi sche staten onderling, zomede ook In de kern van het conflict met Israël. In Bagdad en Amman zetelden ko ningen. die nooit met het weinige, dat hun werd toegeworpen, tevreden «(jn geweest. En de stichting van de soevereine staat Israël (1948) werd als een doorn In het vlees gevoeld, welke zo spoedig mogelijk verwijderd dien- Het verwijt der Hasjemieten betrof niet alleen Engeland. Frankrijk e; raël, maar ook de Verenigde Staten, welke de nieuwe joodse staat krachtig eteunden. Ja, zelfs de Sowjetunie, de grote tegenspeler van Amerika ir lliidd n-Oosten, omdat dit land niets deed BOYCOT De nederlaag, die de Arabische 6taten i 1949 tegen Israël leden, maakten de verhoudingen des te pijnlijker. Alleen het Transjordaanse leger immers behaal- welke dank zij het opleg- status quo door de Verenig de Naties, geconsolideerd konden wor den (de later in Jeruzalem vermoorde koning Abdoellah annexeerde een jaar daanuv ei beze.le deel van Palestina en veranderde de naam van zijn koninkrijk in Jordanië. De aanwezigheid van bijna een miljoen Arabische vluchtelingen uit Palestina, droeg en draagt bij tot de handhaving van een explosieve situatie. Heeft Israël aan de ene kant nog geen regeling tot schadeloosstelling van deze vluchtelin gen getroffen Egypte gebruikt dit als een dankbaar argument, om het sluiten van een vredesverdrag met zijn Joodse buren te traineren aan de andere kant hebben de Arabische staten, ondanks de inspanning van de Verenigde Naties fiUNRWA). niets gedaan om de ontheem den te laten assimileren. Onwil eerder dan onmacht, is hier de voornaamste oorzaak van. De Palestijnse vluchtelin genkampen moeten haarden van onrust en ontevredenheid blijven en zullen eens voor het mensenmateriaal zorg dienen te dragen, dat Israël dit i6 de wens ten minste onder de voet moet lopen. De door de Arabische landen inge voerde boycot treft Israël bijzonder Ruwe aardolie moet bijvoorbeeld uit de beide Ameri'ka's worden aange voerd ,ten einde in Haifa geraffi neerd te worden! Door steeds her haalde dreigementen en uitbouw van militaire strijdkrachten, nood zaakt vooral Egypte het kleine Is raël voorts tot het op de been hou- Het silhouet van Kairo is als dat van een rijke, welvarende stad. Maar in duizenden huizen heerst diepé armoede, terwijl de werk loosheid ontstellende vormen heeft aangenomen. de>n van een onevenredig grote krijgsmacht, wat een zó zware last voor Tel Aviv betekent, dat finan ciële hulp van buiten onontbeerlijk is TEGENSTELLINGEN Maakt men de balans van de Arabische wereld op. dan komt men tot de conclu- dat het nationalisme door de gebeur- iKsen i<n Irak en Libanon ongetwijfeld winst heeft geboekt. Ook in Jordanië rommelt het, terwijl het in de sjeikdom- aan de Perziisohe Golf al evenmin Dit neemt echter niet weg, dat aan het Groot-Arabische rijk nog veel in de weg staat. De grote moeilijkheid is. dat geen der machthebbers in de Arabische we reld de minste wil zijn, met andere woor den: dat niemand zich door een ander wil laten domineren. Het sterkst komt dit naar voren in de landen, die nog door een vorst worden geregeerd. Ibn Saoed bijvoorbeeeld of de Sultan van Marok ko. die beiden beweren afstammelingen van de profeet te zijn, beschouwen Nas ser al6 een indringer en zullen nooit toe staan, dat hij de eerste viool kan gaan De Arabische Liga. waarvan Egypte. Soedan, Libië. Saoedi-Arabië. Jordanië Irak, Jemen. Syrië en Libanon deel uit maken en die een vaag omschreven plan van eenheid tracht te verwezenlijken. De grote universiteit van Kairo geldt als het religieuze en tegen woordig ook politieke centrum van de Arabische wereld. In zijn gebouwen worden de „ambassa deurs" van Nasser opgeleid: geestelijken, politici, leraren en een grote verscheidenheid van wetenschapsmensen. kan op dit punt weinig doen. Ofschoon hij in 1945 op instignatie van Sir Winston Ohurchill werd gesticht, ten einde eenheid in de baaierd van corruptie, haat en nijd te verkrijgen, hebben de losbare antithesen tussen sommige heer sende groepen en de onderlinge strijd om de hegemonie hem volkomen steriel gemaakt. Zoals de zaken nu staan, tekenen zich drie invloedssferen in de Ara bische wereld af. Min of meer tegen het communistische blok leunen Egypte, Syrië en misschien ook Je men aan. Op het westen georiënteerd zijn de Noordafrikaanse staten en Jordanië, terwijl Irak en Libanon een zogenaamde neutrale koers wil len varen. \jt7IE in de West-Duitse Bondsrepubliek wel eens over „de radio" praat, zal direkt bemerken dat de kritiek daar heel anders is gericht dan bij ons. Berust ons radiobestel op de geestelijke inzichten, in de Bondsrepu bliek spelen in feite bij de verschillende organisaties op dit terrein de poli tieke stromingen een rol. De kritiek raakt dan ook veel minder de uitzen dingen dan wel de instelling van de omroepmaatschappijen zelf en daarbij groeit de politieke verzuiling. t is nl. zo. dat de omroepmaatschap pijen als instelling wel boven de partijen staan, maar in de toezichtraden zitten vertegenwoordigers van de overheid, die op grond van de stemmenverhoudingen bij de verkiezingen worden aangewezen en daarvoor dus bij gratie van hun poli tieke overtuiging in aanmerking komen. Het omroepwezen in ons land Is voort gesproten uit het particulier initiatief; in de Bondsrepubliek echter hebben de lettende maatschappijen In het leven gcroepr de eerste plaats om als informatiebron voor de bevolking te dienen. Destijds werden deze omroepmaat schappijen gefinancierd door de bezet tende machten en konden dus geen poli tiek karakter hebben, maar nu zij zelf standig werken, onder toezicht van re geringsvertegenwoordigers, wordt dit heel anders De Fransen stichtten in Baden- Baden de Südwestfunk en bouwden daarvoor een nieuwe zender, de Brit ten richten in hun zone de Nordwest- deutse Rundfunk op. die later werd gesplitst in twee omrvepmaatschap- pijen: de Norddeutse Rundfunk in Hamburg en de Wesfeutse Rund funk in Keulen Dit zijn nog de groot ste maatschappijen, zij tellen resp. 2.9 en 4.2 miljoen luisteraars-leden. De Südwestfunk heeft er anderhalf miljoen. In München werd de Bayrlsche Rund funk opgericht (nu 2.4 mdljoen luiste raars), in Frankfurt de Hessische Rund funk (1.3 mdljoen) en in Stuttgart de Süd- Commentaar De voorzitter van de stafchefs der Zuidkoreaanse strijdkrachten, generaal Joe Jae Hoeng, heeft volgens het Franse persbureau AFP aan de nationalistische leiders op Formosa de verzekering ge geven dat Zuid-Korea operaties tegen Noord-Korea zal beginnen als de Chinese communisten proberen de nationalisti sche eilandjes voor de kust te ver- op Quemoy zijn Oude boerenhoeve in Klarenbeek verbrand Gisteren is, doordat een kind met vuur speelde, in Klarenbeek de kapitale, uit 1876 stammende, boerderij De Hoed tot de grond toe afgebrand. De boerderij, alsmede het grootste gedeelte van de in boedel, eigendom van de heer R. Th. Pol, ging verloren. Een fokvarken kwam in de vlammen om, doch het overige vee kon tijdig in veiligheid worden ge bracht. Ook de gehele wintervoorraad veevoeder werd door het vuur vernie- De brandweer van Klarenbeek. die snel assistentie kreeg van de brand weren uit Voorst, Twello en Apeldoorn, kon tegen de vlammenzee weinig doen. inede omdat het vrij lang duurde, al vorens men water kon geven. De boerderij was tegen brand verze- het er niet over eens of de Chinese com munisten een aanval zullen ondernemen of zullen trachten de verdedigers klein te krijgen door een blokkade en artille riebeschieting. Zowel bevelhebbers van het nationa listische garnizoen als Amerikaanse mi litaire adviseurs denken, dat de commu nisten spoedig een aanval zullen onder nemen op het eilandje Tatan, dat in de naar de communistisch-Chinese haven stad Amoy leidende zeestraat ligt. Op Tatan staat artillerie opgesteld. Bezet ting van dit eilandje zou de communis ten iets dichter bij Quemoy en Klein- Quemoy brengen. De belemmering van de scheepvaart naar Amoy zou echter nog niet zijn opgeheven, daar de natio nalisten ook vanaf Klein-Quemoy de toe gang tot Amoy kunnen beheersen. Een deel de AL DROMEN we in deze zonnige dagen van een steeds maar durende zomer, de zorgen voor de winter garderobe komen toch zo stilletjes aan wel om de hoek kijken. Een indrukwekkende rij van modeshows is aangekondigd en van dag tot dag zullen we met warme mantels en wollen japonnen geconfronteerd worden. Metz en Co., het modehuis met louter eigen ontwerpen en exclusieve stoffen heeft de rij geopend. Het is waaid beide aspecten van dit modehuis apart te bezien. De modellen van de wintercollectie hebben niet meer dat uitgesproken eigen karakter, dat we vroeger zo kenmerkend vonden. Meer en meer bepaalt men er zich toe eigen varia ties op het Parijse thema te maken. Dat betekent dus in het algemeen, een soe pele vloeiende lijn met een even ver hoogde taille, die van de draagster abso luut élégance vergen en zeker ook een slanke leest. Over de gladde japon wor den dan wijde, zeer wijde mantels ge dragen. Liefst is er een volmaakte har monie tussen japon en mantel, hetzij door het gebruik van dezelfde stof (waarbij die voor de mantel dan alleen dikker van kwaliteit is), hetzij door japonstof en mantelvoering van het zelfde materiaal te kiezen. Een combinatie die de prak tische vrouw wel dwingt voorzichtig in haar keus te zijn, wanneer ze de mantel ook bij andere japonnen wil dragen. De stoffen zijn verrassend, zowel in kleur en dessin als in weefsel. Steeds weer is er een weinig reliëf in. soms geeft dit de indruk van een kantpa- rroon. soms van breiwerk of van doorge regen draden Naast de dikke bouclées voor de mantels zagen we zachtelanzend velours en warm getinte tweed« Even warm als de stoffen zelf zijn de kleu ren, veel. heel veel lila en paars, linde groen, geel en oranje-roze. En daarmee belooft de winter 19581959 een vrolijk beeld te gevent Vilt tceer in ere Harry Scheltens, de Amsterdamse ont werper. toonde ons verder zijn najaars collectie. Het is duidelijk, dat de vilthoed tn ere hersteld is. De grote cioches zijn soepel gedrapeerd en hebben grote bollen die öf als enorme paddestoelen over het hoofd stulpen, óf het gelaat omsluiten met een opgaande lijn. waardoor het voorhoofd vrijkomt. Heel veel hoeden trische lijn en hebben het aceent laag aan de rechterzijde, terwijl de linkerkant glad blijft. De kleuren van de hoedjes zijn even gevarieerd als vrolijk. Steenrood, oranje rood, paars, groen, blauw, desgewenst nog gecombineerd ook, dwingen ons wel tot een mantel in een van de vele tinten beige. Wie een felkleurige mantel heeft kan zich echter aan de zandkleurige hoed houden. Harry Scheltens is het best zijn ontwerpen, wanneer het materiaal tot soepele lijnen en speelse accenten heeft geïnspireerd. De gespen en sier spelden waarmee hij zijn geklede hoed jes versierde leken ons wat te veel van het goede. Een hoed moet de omlijsting van het gelaat blijven en niet zelf de ge hele aandacht opeisen. Veren van diverse pluimage: paradijs vogel, hanevtren en in pauwe-oogjes ge legde kleine veertjes sieren menig hoedje, terwijl de voile heeft afgedaan. pla deel, dat de communisten i de gehele eilandengroep door blokkade en beschieting in hun macht krijgen. Nationalisten hebben toege en, dat de communisten de bevoorra ding van de eilanden hebben gestoord met hun artillerie, maar dat er geen sprake is van een blokkade. Wel hebben de communisten straalvliegtuigen e: lichte oorlogsschepen gebruikt tegen nt tionalistische scheepvaart. Betuws fruit voor vijf sanatoria tuwe 15.000 kg voor patiënten e verpleeginrichtin- over verschillende p's zijn ingesteld, i in 1951 haar initiatie begon de huidige pr< amelen van kisten ap- r de verpleegden mde tehuis Zon gen. De actie, d: De actie verd z Ihans een twaalf dorpen jf inrichtingen van fruit zul- i. De aanbieding gaat verge- ■n concert door een muziek- n het optreden van artiesten. »rs bieden later op hun beurt avond aan de gevei deutse Rundfunk (1.2 miljoen). Later n bij deze reeks nog de Saarlëndi- sche Rundfunk. In Bremen en Berlijn bouwden de Amerikanen nog twee om- rocpstations. Deze drie organisaties tel len nog geen miljoen luisteraars. Uu ziet, er werken op het ogenblik nog al wat omroepmaatschappijen in de Bondsrepubliek. Gemiddeld bezit 79 pet van de gezinnen een radiotoestel. Er zijn in totaal ongeveer 15 miljoen luistervergunroingen verstrekt, waarvan de houders volgens een rayonindeling tot een bepaalde omroep behoren. U merkt dus op. dat het rayon dus bepalend is voor het lidmaatschap en niet zoals bij ons de vrije keuze op levensbeschouwe lijke grondslag. Dat zou ook niet kunnen, want zulk een grondslag ontbreekt (Ne derland is daarin uniek) en bovendien kan geen enkele maatschappij het hele land met uitzendingen bedienen, daar voor is het veel te groot. Dat er niettemin in de Bondsrepubliek nogal wat te doen is over de instellingen van de maatschappijen, hebben wij u al herhaalde malen aangetoond. De kritiek komt voort uit de verschillende politieke groeperingen, die om het langste eind trekken en allemaal een vinger In de pap willen hebben. In de komende zit tingsperiode van het Westduitse parle ment. zal er nog menig fel woord over het probleem van het radiobestel vallen. Niet gelukkig Wie er gisteravond voor is gaan ritten om een gezellig bipspel op het plozen scherm te zien, is teleurgesteld uitgeko men. De NCRV heeft met het Franse stuk „Met een valies in de hand" bepaald geen gelukkige keuze gedaan. Het onderwerp ui as pezocht en flauw, er werd veel veel gepraat en de onnatuurlijkheid lag er 20 dik op. dat het de acteurs niet kwa lijk te nemen is dat ze er niet veel maakten. Voor Ko van den Bosch en Enng Molt- de Leeuwe, Robert Sobels en Ramses Shaffv waren dit rollen ver beneden hui artistieke kunnen. Jammer, maar van di tuk kunnen uie niet veel goeds zeggen. Klankbeelden over het Heilige land Herman Felderhof, radioverslaggever van de NCRV, heeft tijdens zijn verblijf in Israël in verband met de competitie Bijbelkennis, enkele klankbeelden over het Heilige land gemaakt. In de komen de maanden zal de NCRV deze opnamen uitzenden in de avondprogramma's. KRO start met nieuw amusementsprogramma De KRO begint zaterdagavond al met een nieuw televisie-amusementsprogram ma voor het winterseizoen. Het riet er. zo op papier, niet onaardig uit Hopelijk zal deze omroep na een winter vol te leurstellingen, nu eens gelukkiger zijn in de uitvoering van de programma's op zaterdagavond. Er komt een cabaret onder leiding van Emile Lopez en Jan de Cler, onder de wel grappige titel „Blijf er niet voor thuis" en er staat (natuurlijk!) ook een nieuwe quiz op stapel. In de leiding van die quiz zien we. na anderhalfjaar, Jan Blaaser weer terug, tezamen met Jos van der Valk. Het snel heet „Toerja-toer- Tot slot van deze eerste avond wordt 'n detectivespel van de bekende schrijf ster Willy Corsari opgevoerd ..Inspek- teur Lund en het masker" getiteld. Tij dens een korte pauze kan de kijker al vast de oplossing van de puzzle bedenken Kind (voor het eerst naar school) kwam om het leven Op weg van de school, die zij voor he eerst had bezocht, naar haar huls, is gis teren de 6-Jarlge Else Braaksma te Bre da bij het oversteken van de straat di een auto gegrepen. Zij werd daarbij zwaar gewond, dat zij naar het zieken huis moest worden overgebracht, het kind in de loop van de dag 16 vanavond Fragmenten uit Franse operettes, uit gevoerd door het Promenadeorkest en solisten, onder leiding van Albert Wolff, vormen de hoofdschotel van het NCRV- programma. Dit concert begint om 8.20 uur. Om 9.35 apeelt het Züricher Blaas- kwintet moderne composities en om 10.10 uur bespeelt prof. Friedrich Högner het orgel van de Utrechtse Nicolaïkerk. In het kader van de Salzburger Fest- spiele 1958 laat de AVRO een uitvoering horen van Verdi's opera Don Carlos. Herbert von Karajan dirigeert de Wie ner Philharmoniker, het Wcense Staats- opersorkest en solisten. De uitvoering begint om 7.30 uur en duurt met enkele onderbrekingen tot 11 uur. vanavond Belg verdronkcr gistermiddag is d uit Maldeghem, ir te Cadzand in zee Omstreeks drie uu 28-jarige heer L. L Belgie. hij het baden ontspant «n is zo lekker AVRO-programms met sportpanora- im 8.20 uur, daarna een kwartiertje zang door Yoka Beretty en ten slotte, om >.35 uur, variété uit Zandvoort. Pips uit het buitenland Een concert van de Expo, ditmaal ge wijd aan Zwitserland, kunt u beluieteren leer u om 8.30 uur Brussel Vlaams m.) aanzet. U hoort allerlei soorten composities, instrumentaal en vocaal uit gevoerd. Voor de liefhebbers is er in het pro gramma van Engeland (464 m.) tussen 9 10 50 uur een Strawinskyconcert, te en door het orkest van de Britse Kon. Opera, o.l.v. Ernest Ansermet. Programma voor morgen 9.15 Grim <9.35- 9 40 Waterst). VPRO: 10.00 Thuis, caui 10 05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V d vrouw 11.00 V d kleuters 11.15 Grom AVRO: 12.00 AmuJ muz 12 20 Regeringsuilz.: WtJ bezochten de tech nische dag van het Initltuut voor tuinbouwtech niek te Wagcntngen 12.30 Land. en luinhcruwme- ded 12.33 Spon en promote 12.50 Pianospel 13 00 Nws 13.15 Meded cn gram 13.25 Amur muz 13.45 Hropeae zwemkamploenschappen 13 55 Beuraber 14 00 Hobo en plano 14.30 Voordracht 14 50 Cabaret. VARA: jeugd 1710 Gram 17.! mmond-oraelapel. jeskoor VPRO: 19 30 L« ',9 45 Doe het zelf. rep 19.55 VPRO-ni Nws 20 05 Boekbespr 20 :i 20 00 20.20 ge. 20.35 Regering* ui te: De Ver. (gelopen weken, door t van de Oecumenische vergaderingen ner. eau». VARA: 21.00 Vak muziek 21.55 BuiteW weeko VPRO: 22 40 Zorg om de m 05 Gram 10.30 Idem 1100 V d zieken 1! 40 Gram 12 00 Middag klok-noodklok 12 03 Wereldmuziekconcoura te Kerkrade 195* 12.30 Land- en tuinbouwmeded '2.13 Gram 12.55 V d vrouw I4O0 0 V d zieken 17 on 17.40 Beusber 17 45 list 19.00 Nwt 19 10 luropece zwemkamploenschappcn 21.05 Eiland 'rijheid. hoorspel 22.00 Omr ork w aollate 23.00 Iwr 23.15—24.00 Jazz Televlsleprogr. NTS 21 00—2200 Klank-, llcht- T.CN PROGRAMMA IR ADOMROFP (over de 4e lün) *-20 ai 1762—1794. de dichter André Maria Terasa Mandalah.

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 7