Benthuizen krijgt ideaal Groene-Kruisgebouw Herv. scholen zien meester Van Putten node £aan Noordwijk maakte balans vijf jaar bestuur op van Later zal zin van onze daden en woorden duidelijk worden Waarschijnlijk nog dit jaar in gebruik NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 DINSDAG 2 SEPTEMBER 1958 an klompenbankjes naar moderne tijden 'TVJDENS EEN BIJEENKOMST in de kleuterschool aan de Middelste- gracht werd gisteravond afscheid genomen van de heer C. van Put ten, hoofd van de Hervormde school aan de Middelstegracht 119, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn functie heeft neergelegd. Tevens werd de heer S. A. Reyerse als hoofd aan deze school geïnstalleerd. Het speet de voorzitter van het Hervormde onderwijs in Leiden, ds. D. Vossers, dat hij de wethouder van onderwijs en de chef van de afdeling onderwijs niet kon verwelkomen, aangezien zij door werk zaamheden waren verhinderd. De heer Machielsen, die op deze dag was afgetreden als rijksinspecteur bij het l.o., sprak per brief zijn dank uit aan het adres van de heer Van Putten. De heer Reyerse wenste hij het beste in zijn nieuwe loopbaan. Ook de inspecteur bij het C.V.O. schreef aan beiden in deze geest. nieuwe perspectieven, aldus ds. Vos sers, die er tevens op wees hoe be langrijk het is dat een onderwijzer niet alleen goed Bijbelse verhalen kan vertellen, maar dat hij ook zelf staat achter wat hij zegt. Muzikaal AI» eerste richtte d«. Vossers zich tot de heer Ven Putten, die ruim vierenveer tig jeer aan de Hervormde schoolvereni ging verbonden geweeit, eerst »lt on derwijzer aan de Middelstegrachtschool daarna aan de school van de heer Tijm- «tr» aan de Hoge Morsweg. waarna hij ten slotte drie jaar geleden tot hoofd van de school aan de Middelstegracht werd be noemd D». Vosser» memoreerde, dat hei beduur toen met groot vertrouwen de leiding in zijn handen had gelegd, omdat men de heer Van Putten leende al» vrlende'ijk gedegen, trouw en zorgvuldig man. die op het gebied van het onderwijs zijn sporen we! had verdiend en <He ook buiten de kring van het onderwijs zijn Interesse had. Zo bezit de heer Van Put ten bijvoorbeeld een akte Esperanto. De voorzitter had hem bovendien Ieren kennen als een zeer gewaardeer de ouderling van de Hervormde Ge meente. Spreker nam namens het be- tuur van de heer Van Putten af scheid met woorden van bijzondere dank. In de lange periode van zijn loopbaan waren er nooit onenigheden met het bestuur voorgekomen. Ds Vosser» hoopte, dat hij nog vele Ja ren een goede gezondheid mag genieten en dat de vereniging zich nog lange tijd In zijn belangstelling zal verheugen Begroeting Hierna begroette de voorzitter de heer Reyerse als hoofd vsn de school. Ook hij Is geen vreemde in de kring. In 1932 trad de heer Reyerse In dienst van de vereni- g ng en in 1950 werd hij onderwijzer aan de Middelstegrachtschool. na eerst werk zaam te zijn geweest og> de school aan het Plantsoen- De voorzitter schetste de situatie van de school (één van de oudste, namelijk uit 1871). Sinds de oprichting is wel het een en ander veranderd op maatschappe lijk en sociaal gebied. De belangrijkste reden van de vermindering van het ai leerlingen is wel, dat de school in de oude binnenstad staat, die langzaamaan word' ontvolkt. Het feit echter, dat op de eerste schooldag vierenveertig nieuwe leer lingen de school betraden, belooft AU'HEN AAN DEN RIJN Bejaarde fietser om het leven gekomen Ds heer H. Tabernés, die gistermorgen omstreek* half negen op de Prins Bern- hardlsan door een hem achterop komende personenauto uit Amsterdam werd aan gereden, ls enkele uren later aan de be komen verwondingen overleden. Zo kwamen In nog geen 48 uur twee bejaarde wielrijders door een ongeval om het leven. Ook de heer Tabernée werd 77 jaar. In de omgeving van 's Molenaars was de overledene een bekende figuur, niet alleen door zijn schildersbedrijf, maar ook doordat hij tot zijn 63ste Jaar kantoorhouder was van het hulpkantoor van de P.T.T. voor Oudshoorn. Voorts is hij enige tijd diaken geweest van de Hervormde Gemeente te Oudshoorn. Jubilaris Van der Linden Gisteren was het vijfentwintig Jaar ge leden, dat de heer J. van der Linden, wonende Da Coetastraat, In dienst trad bij de scheepswerf van D. en Joh. Boot N V. san de Wllhelmlnalaan. Van long mastje la hij opgeklommen tot boekhou der en hij is mei de gehele gang van taken ln het bedrijf op de hoogte. 's Middags ontving de jubilaris bezoek van de beer P. J. C. Boot. die namens de directie feliciteerde en een geschenk onder couvert overhandigde en van oud directeur Jac. Boot. Ook van het gezamen lijk personeel ontving hij een cadeau. verlies Als oudste van de collega'a sprak de heer Y Tljmstra. hoofd van de school aan de Hoge Morsweg. Tot de heer Van Put ten zei hij dat deze met geheel zijn hart cn met Inzet van zijn totale persoonlijk heid zijn werk heeft gedaan. Van heel Da- bij heeft hij dit gedurende de jaren, dat de heer Van Putten onderwijzer aan zijn school was. mogen meemaken. Wij zien weinig vruchten misschien wordt ons later de zin van woorden en daden duidelijk. De heer Tijmstra bracht ln herinnering het ver lies od het gebied van zang en muziek, dat zijn school bij het weggaan van de heer Vsn Putten leed Namens de colle ga's overhandigde hij een boekenbon De heer Reyerse nep hij een hartelijk wel kom toe in de kring van collega's-hoofden Kindervriend Namens de ouders sDrak de heer H Batelaan. die de heer Van Putten dankte voor het feit dat hij niet alleen hoofd van de school was geweest, maar ook een vriend van de kinderen. Na een koffiepauze werd het woord ge voerd door de heren v. Putten en Reyers- se. De eerste dankte de voorzitter voor de woorden, die deze namens het bestuur had gesproken. Een lange rij van herinnerin gen haalde hij op uit het begin van zijn schooltijd, toen er nog bankjes voor de klompen waren en de kachel ln de klas moest worden opgepookt. Hij bracht dank aan het bestuur voor het in hem gestelde vertrouwen. In het bijzonder dankte hij de heer Machielsen en de collega's hoof den van 9cholen voor alle hulp die men hem tijdens zijn loopbaan had verstrekt, speciaa'. tijdens de ziekte van de heer Tijmstra. Apart wenste hij de tijd te me moreren waarin hij werkzaam was onder diens leiding. Onder het personeel van deze school heerst steeds een zeer pret tige geest. Tot slot sprak het nieuwe hoofd. De heer Reyerse beloofde zijn krachten te geven tot bloei van de school. Tot zijn collega's van de Middelstegrachtscfaool sprak hij de hoop uit, dat de teamgeest steeds goed zou zijn. De ouders adviseer de hij vooral contact te onderhouden met de leerkrachten. De gaande en de komende man. Links de heer G. van Putten, rechts de heer S. A. Reyerse. Foto N. van der Horst. HAZERSWOVDE Schaakclub (13 leden) blijft actief In de bovenzaal van Het Oude Raadhuis werd gisteravond de jaarvergadering de HazeTswoudse schaakclub gehouden onder leiding van de heer Jac. Harkes Jzn. Deze wekte op tot trouwe opkomst in de komende winter. De vereniging telt slechts dertien leden en van hen kan niemand worden gemist. De secretaris, de heer P. C. Helmus, zed ln zijn Jaarverslag onder meer, dad er in het vorige seizoen goede resultaten zijn geboekt. De penningmeester, de heer W. van Ofwegon. meldde een batig saldo van 81,08. De vereniging telt 15 dona teurs. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Helmus bij acclamatie herkozen. Het huis houdelijk reglement werd zodanig gewij zigd, dat in het vervolg slechts één verga dering wordt gehouden; de voorjaarsver gadering vervalt hiermee De avonden zullen om half acht beginnen Ten aanzien van de wiaselbeker werd besloten, dat de houder ervan de beker voortaan hl vier partijen zal verdedigen tegen de winnaar van de wintercom petitie. Het vervoer naar wedstrijden u andere plaatsen zal met twee personen- geschieden. OEGSTGEEST Oegstgeest had achttien jonge en verre gasten De vorige week waren achttien jeug dige Papoea's, die onder auspiciën van de Raad voor de Zending der Herv. Kerk. in Nederland verblijven en hier een middelbare schoolopleiding of praktijkopleiding krijgen, gelogeerd in het ZendingshuLs. Met een door het ministerie van zaken over zee beschikbaar gestelde autobus werden dagelijks uitstapjes gemaakt, o.a. naar de Hoogovens. Amsterdam. Aaslmeer en de Zuiderzeewerken. Gisteren zijn de jongelui weer terug gekeerd naar hun pleeggezinnen, vandaag het nieuwe schooljaar met frisse moed te beginnen. Zenflingshuis liet twee Papoese meisjes komen Dezer dagen zijn voor het eerst twee Papoese meisjes uit Nieuw-Guinea in oi land gearriveerd. Nadat de Raad voor c Zending der Herv. Kerk reeds enkele ji ren geleden een aantal Papoese jongens ln de gelegenheid stelde voor hun oplei ding naar Nederland te komen, ls men ei thans, mede op aandrang van mensen li Nleuw-Guinea, toe overgegaan ook Pa poese meisjes te Iaiten overkomen. De twee meisjes, die nu gearriveerd zijn, zullen enkele Jaren ln Nederland blijven en In een diaconessenhui6 tot verpleegster worden opgeleid. Bezoek dr. Brandauer Op het Zendingshuis arriveerde dr. F. W. Brandauer, een Amerikaans zendings predikant. die als docent verbonden is aan de theol. school van de kerken van Oostelijk-Indoneslë, te Makassar. Dr. Brandauer zal, alvorens door te reizen naar de Verenigde Staten, om daar zijn verlof door te brengen, enige weken ln Nederland verblijven. In de zomer van 1959 hoopt hij terug te keren naar Ma kassar. Zilveren jubileum op het Zendingshuis Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer J. Laman als jong kantoorbe diende zijn intrede deed op het Zendings bureau van de Herv. Kerk. Thans is de heer Laman daar werkzaam op de boek- houdafdeling. Ter gelegenheid van dit jubileum ver zamelden het kantoorpersoneel en de be woners van het Zendingshuis zich in de conferentiezaal, waar de heer Laman werd toegesproken door de algemeen- secretaris van de Raad voor de Zending, mr. S. C. graaf van Randwijck en na mens het bureaupersoneel door mejuf frouw J. Colpa. Enkele geschenken wer den overhandigd. LEIMVIDEN Mej. P. F. l'Ami. ambtenaresse ter secre tarie alhier, is benoemd tot ambtenares op de afdeling bevoHdng en burgerlijke stand te Valkenswasrd. Garage geopend Burgemeester B. Kammenga opende zaterdagmiddag de nieuwe garage van de heer Th. C. Beuk op de hoek provinciale wes-Burg. Bakhuizenlaan. De burgemees ter noemde de garage een verrijking voor de gemeente. Vijf raadsleden vandaag vervangen Ondanks gestage uitbreiding nog 571 woningzoekenden DE LAATSTE VERGADERING van de oude gemeenteraad hield burgemeester mr. G. F. W. van Berckel een afscheidsrede, waarin een uitvoerig overzicht werd gegeven van wat in de afgelopen vijf jaar tot stand kwam. Aan het eind van een dergelijke zittingsperiode wordt de balans opgemaakt en het saldo bepaald, aldus de burgemeester. De raadsleden worden door de eisen van het algemeen belang nimmer met rust gelaten, terwijl zij ook moeten leren te regeren. len. Zowel de christelijke als de F Als aandacht noemde mr. Van Berckel hel uitbreidings- plan, wat hij de kern van alle activiteiten noemde, omdat het welzijn van Noordwijk daarvan afhangt. Steeds heeft het college (en ook de raad) zich daarmee bezigge houden, wat ook het geval was met de woningbouw. Ten aanzien van dit laatste gaf spreker een opsomming van wat tot stand k'HIB Tot 1953 waren door de gemeente 261 wo ningen gebouwd, in de particuliere sector 248. In 1953 bouwde de gemeente 88 wo ningen en verrezen er 26 door particulie- Voor 1954 waren deze cijfers 56 en 19 voor 1955 geen en 33, voor 1956 geen en 8< en voor 1957 was dit 117 en 63. Voorts bouwden in 1958 tot heden 21 particulie ren en nadert een aantal gemeentewonin gen zijn voltooiing. Bijzondere aandacht werd besteed aan de bouw van bejaarden- woningen. Toch bleef het schrijnende woningtekort aanhouden, want momen teel staan nog 571 woningzoekenden ge registreerd. Het college blijft terzake van grond aankoop voor de woningbouw diligent en binnen het kader van het vigerende uitbreidingsplan werden vele aankopen gedaan. Het Langeveld verheugt zich ln een steeds toenemende belangstelling, aldus de burgemeester, die wees op de plannen voor de aanleg van wegen, die ook toeristisch gezien van grool belang zijn. Veel lof had de burgemeester vo< dienst van openbare werken en va volkshuisvesting; veel ls tot stand geko men zoals nieuwe straten, een groot par keerterrein. Bedrijvigheid Ook bij de bedrijven waren in de afge lopen periode vele vruchtbare activitei ten. Een nieuw elektriciteitscontract kwam tot atsnd, de straatverlichting werd verbeterd en de gasfabriek verbouwd. Voorts werden diverse verbeteringen aangebracht in de drinkwatervoorziening en van 1956 af levert Noordwijk ook de gemeenten Voorhout en Noordwijker- hout water. Ook werd in de afgelopen periode zowel een grond- als een woningbe drijf gesticht. Grote aktiviteit werd ook ontwikkeld ten aanzien vai uitbreiding en nieuwbouw van scho- In Alphens zwembad Géza Kaltenecker en Marijke Seppen jeugdkampioen Nadat UI van Jongens en meisje* gis teravond een swempresUtie van 508 me ter hadden volbracht, s«n de 500 meter wedstrijden om het swemkamploensrhap Tan Alphen gehouden voor Jongens en meisje* lot 16 jaar. BU de meisjes won. evenals vorig Jaar Marijke Seppen. b|J de Jongens ging Gésa Kaltenecker met de erepalm strijken. De uitstekend iwem men de Marijke was nog bflna negen see. sneller dan de kampioen an de Jongens. Het werd al schemerig, toen twaalf meisjes op het startoe in van chef-bad meester Kaltenecker de strijd aanbonden Het werd reed* spoedig duidelijk, dat Marijke Seppen veruit de snelste was. Het langst ondervond zij tegenstand van Lia Poot, dia. omdat zij geen Alphenaa la. buiten mededinging meezwom. Mejuf frouw Poet werd tenslotte nog van de tweede plaats verdrongen door Nel Ange- Dont Da volgorde van binnenkomst was: 1. (en kampioene) Marijke Seppen 8 min »4 4 sac.; 2. Nel Angenent, 8 min. 45 3 sec-; 3 Annelies van Kooten. 9 min. 59 *ec 4. M Bezemer; 5 Gre Schouten; 6. Ria Wort man Lia Poot werd. buiten mede dinging. derde Er verschenen zes jongens aan de start, van wie Kees de Vogel reeds na honderd meter uitviel. Géza Kaltenecker nam direct een kleine voorsprong en hij heeft die ook weten te behouden Tot op onge veer tweehonderdvijftig meter had hij felle tegenstand van de kampioen van vorig jaar. Henk de Vries Deze zakte echter sterk af, terwijl Tony Seppen kwam opzetten. Maar een ernstige bedrei ging voor Géza vormde hij niet meer De uitsla;: 1. (en kampioen) Géza Kal tenecker. 8 mta. 33 2 sec.; 2. Tony Seppen 8 min. 42.5 sec.; 3. Wim Verhagen 8 min 51 sec.; 4. Henk de Vries. 8 min. 53 sec.; 5 Erik Nietzsche. 9 min 39 sec De wedstrijden stonden onder auspiciën van de Alphenoe zwemclub Hedenavond wordt het kampioenschap op de duizend meter venwommeo voor dames en heren boven 16 jaar, Lang gekoesterde wens TN BENTHUIZEN gebeuren thans grote dingen en de gehele bevolking A in al haar schakeringen ziet een lang gekoesterde wens in vervulling gaan. waarmee we maar willen zeggen, dat de bouw van het nieuwe Groene-Kruisgebouw in het Beelaertspark is begonnen. Het aannemers bedrijf van de firma D. de Graaf en Zn. uit Moerkapelle heeft vooral in de afgelopen week goede vorderingen gemaakt en als er geen onverwachte tegenslagen komen, kan het gebouw waarschijnlijk nog dit jaar in gebruik worden genomen. En daarmee zal dan een eind komen aan de provisorische huisvesting van het huidige wijkcentrum in het benedengedeelte van een oud woonhuis naast het voormalige gemeentehuis aan de Dorpsstraat. Ook de wijkverpleegster vindt onderdak in dit gedeelte In de op het weeten uitziende v gevel van het nieuwe gebouw is de er links; een trap leidt naar boven, i toilet met fonteintje komt. Achter de hal ligt de kinderwagenruimte, die rechts ls verbonden met de boxenkamer in de oostkant met de isoleerkamer De spreekkamer van de dokter, waarin garderobe met wasgelegenheid ls aan gebracht. is zowel van de bovenkamer als de Isoleerkamer uit te bereiken. De artsenkamer geeft voorts toegang tot de spoelkeuken, die door een deur met het magazijn i* verbonden alsmede pen overdekte plaats In de oostzuid- gevel Achterin het gebouw komen kolen- en een fietsenbergplaats. Contributie niet omhoog De bovenwoning voor de wijkverpleeg- :er bevat een trapportaal, waarin toilet n douche-cel. een grote woonkamer met balkon, twee slaapkamers en een keuken met balkon. De tweede slaapkamer kan worden gebruikt voor een eventueel in Benthuizen werkzame kraamverzorgster in geval er geen slaapgelegenheid is ln de betrokken woning. Het gebouw komt tot stand in samen werking met de autoriteiten op het ge bied van de volksgezondheid. Uitgangs punt is daarbij te komen tot een ideaal wijkgebouw met zusterswoning voor de kleine plattelandsgemeente. Het ontwerp is van het architectenbureau M. Dijker man en W. Swemle in Den Haag. De totale stichtingskosten bedra gen circa 50.000. Aan subsidies, giften en premie is bij elkaar 22.000 binnengekomen, waarna dus nog een lening rest van 28.000. Nu de gemeente Benthuizen het jaarlijkse subsidie aan de af deling van het Groene Kruis heeft verhoogd van 1150 tot 1750 per jaar op welk besluit dezer dagen de goedkeuring van G.S. is verkre gen is een sluitende exploitatie van het gebouw verzekerd. De con tributie van 6 per jaar behoeft hierbij niet te worden verhoogd. OVDE WETERING Man zwaar gewond door draaiende slinger Gistermorgen ls de 27-jarige J. V. uit Hoogmade bij het ophalen van het anker in een zandbak door een snel draaiende nger aan bet hoofd geraakt. In zorg wekkende toestand werd de man naar ziekenhuis in Leiden overgebracht. rooms-katholieke U.L.O. kregen nieuw gebouw en een tweetal gym nastieklokalen werd in gebruik ge nomen. Wat de politie betreft, kon de burge meester meedelen dat bericht ontvangen was dat, behoudens goedkeuring van ministerie van justitie, het korps m man mag worden uitgebreid. Verder herinnerde de burgemeester de oprichting van de stichting V V V. waarin de gemeente deelneemster noemd werd de voortreffelijke king tussen de raad en het college. In de afgelopen vijf Jaren is geen enkel voorstel van B. en W door de raad verworpen of zelfs maar aangehoudenl Mutaties De burgemeester herinnerde verscheiden van de heer J. van Ruiten en het tussentijds aftreden van de heer D. van der Niet en sprak hartelijke den van afscheid aan het adres dames De Ridder-Hermans en Van der Wiel en de heren Van Beelen, Van Rihijn en Urlus, die allen niet in de nieuwe raad terugkeren. Vooral het wegvallen vrouwelijk element zal bij de komende beraadslagingen node worden gemist, besloot de burgemeester zijn uitvoerig overzicht Namens de r.k. fractie prees de hoer M. C. J. Ledelaar het college voor de ak tiviteit en grote deskundigheid. Namens de prot. ohr. fractie en tevens als van de raad sprak de heer E. L. de Witt, de heer F. Rippen en Jhr. A. W. G. vi Riemsdijk voor de fracties van de p.v.d. en gemeentebelang, waarna ten slotto de vijf raadsleden, die niet terugkeren, af scheidswoorden spraken Agenda Wat de agenda betreft, was er een Voor stel van B. en W ter tafel betreffende wijziging van de overeenkomst met vereniging „De nieuwe vaart" ln verband met de aanleg van een brug in de Sohds- Het college had voorgesteld een veria- ging van het brugdek, waarmee deze ver eniging niet akkoord kon gaan aanvanke lijk. Later bleek, dat men toch bereid was aan de verlaging mee te werken mits de gemeente aan de leden der ve ging 10.000 schadevergoeding zou beta len wegens wegvallen van de mogelijk heid van rietaanvoer per schip. Conform het advies van de commissie van openbare werken besloot de raad hiertoe, nadat wethouder Vogelaar ver klaard had dat een groot deel van het bedrag door de provincie zou worden ge dragen. Het teellamd aan de BeeklaanAchter zeeweg, dat eigendom van de gemeente 1* werd voor de duur van één jaar verpacht aan de heer W. M. van der Meer, voor 571.20. Voorschotten Er ontstond een vrij uitvoerig deha' over een aanvullend voorstel van B. en W inzake verstrekking van voorschotten aan de plaatselijke bouwverenigingen voo» verbetering en onderhoud van woningen De heer Van Riemsdijk herinnerde er aan, dat hij destijds tegen het voorstel van B. en W. had gestemd omdat hij van mening was dat eerst ónderhandelingen moesten plaats vinden met de bewoner.*, teneinde hun de gelegenheid te geven de woningen te kopen. Onlangs heeft 'n onaanzienlijk getal bewoners vergaderd om deze mogelijkheid onder ogen te Er blijkt dus inderdaad belangstelling voor te bestaan en de heer Van Riems- dijx bepleitte alsnog deze mogelijkheid De burgemeester en wethouder Vogo laar betoogden, dat de woningbouwver enigingen autonoom zijn en dat de beslis sing hiervoor bij de besturen ligt. Ook de heer Rippen meende, dat de bewoner* zich tot de besturen dienden te wenden Van de zijde van het college werd nog opgemerkt dat officieel hierover niets be kend is. Het voorstel werd hierna zonder stemming aangenomen. Ten slotte werd een voorstel behan WOVBRUGGE Flink gespaard Aan het postkantoor te Woubrugge werd ln augustus aan spaargelden inge legd 15.482.53 en terugbetaald 8.215,47. Er werd één nieuw boekje uitgereikt. Goedgekeurd voetbalveld van de voetbalvereni ging Woubrugge is door het bestuur dus danig opgeknapt, dat het door de terrein- lissie weer is goedgekeurd. De komende competitie begint zaterdag. Opbrengst collects De collecte voor de kankerbestrijding (Kon. Wilhelminafonds) heeft in Wou brugge en Hoogmade opgebracht 122,12 a ƒ43,51. Burgerlijke Stand Geboren: Nicolaas E. M., z. van M. N. J. Bakker en H. M. A. Loos; Frida, d. van P. de Boer en E. Brunè; Jacoba W. G., i W. T. J. v. d- Star en F H. Kuiper; Cornelia G., d. van C. H. Zeestraten en M. W. B. van Vliet; Anna B.. d. van K. H. H. M. de Beer en P. Kostering. Ondertrouwd: J. Louw, 28 j. en J. van Tol, 28 j. Getrouwd: H. van der Wel. 26 J. en W. P. M. Wolvers. 25 j.; A. M. A. Janart. 21 j. en A. W. E. van Raad. 21 j.; A. Kor- j poraal. 30 j. en M. van Raad, 31 J. deld over de verhuur van de 54 gemeente- woningen aan de Jan Kloosstraat en de Van de Mortelstraat. Deze huizen worden binnenkort opgeleverd en het was nodig daarom nu de huurprijs vast te stellen. Deze werden voorlopig als volgt bepaald: 16 etagewoningen Van de Mortelstraai 11.70. 14 eengezinswoningen idem 12.73 en 24 eengezinswoningen Jan Kloosstraal 12.50 per week. Voor de bouw van deze huizen zijn rijksvoorschotten ontvangen uit de lening voor de woningbouw. Geconstateerd werd dat deze huren dragelijk zijn en wethou der Vogelaar wees op de moeilijkheden die overwonnen moesten worden met be-, trekking tot de ourveprijs, waardoor bij na een jaar op de vergunning moest wor den gewacht Jong Noordwijk viste j De Noordwijkse hengelaarsvereniging De Sportvisserij organiseerde der tradi-! tie getrouw een jeugdhengelwedstrijd, waarvoor zeer veel belangstelling be stond. Tachtig jongelui trokken vooraf gegaan door Excelsior met de drumband naar de Leidsevaart. Anderhalf uur werd er gevist en ook werden de jongelui getrakteerd. Er wa ren vele prijzen en ook de belangstellng was groot. Hens van Zuylen kreeg de medaille voor het vangen van de groot ste vis, een brasem van 41 cm. De winnaar van de wisselbeker werd Frans van Werkhoven; Theo van Steijn werd tweede en Frans Hulsebos 3e. De overige prijswinnaars waren; Hans van Zuylen, Kok van der Voort, Rens van Schie, Jac. van der Ploeg, Lex van Duin, Rudy Alkemade, Toos van Schie, Piet Ridder; Jan van Werkhoven; Jaap Vink; Eef Plug; Toon van Schie; Herman van Velzen; Piet van Kampen; Leo Vink; Gerard Steenvoorde; Kees van Werk hoven; Cor van der Hulst; Frans Brede- rode; Kees van den Berg. WARMOND Afscheid N. Melker In tegenwoordigheid van het admini stratief personeel der gemeente werd gisteren in de raadzaal afscheid genomen van de heer N. Melker, commies ter se cretarie, die in gelijke functie ls benoemd bij de provinciale griffie te Utrecht. De burgemeester prees de heer Melker als een nauwgezet ambtenaar en ook ds gemeente-secretaris had niets dan waar dering voor de werklust en de ambitie van de scheidende functionaris. Hij liet zijn woorden vergezeld gaan van enkele Nadat nog enige collega's het woord hadden gevoerd, dankte de heer Melker voor de goede woorden en de mooie boe ken. Hij zei met groot plezier ln Warmond te hebben gewerkt. Raadsvergadering Vanavond om acht uur vergadert de gemeenteraad. De agenda vermeldt onder meer beëdiging nieuwe raadsleden, be- L noeming wethouders en wijziging (op voorstel van de heer A. Schepers) van 1 de „Verordening betreffende het over nachten ln vaartuigen". BENTHUIZEN Raad geïnstalleerd De gemeenteraad van Benthuizen kwam vanmorgen om negen uur bijeen voor de installatie van de nieuwe raad. De heren Galen en Jos van der Eijk zaten bij deze gelegenheid niet op de wethou derszetels maar aan de raadstafel. De raad onderging geen enkele verandering. Achtereenvolgens legden de heren D. »n Leeuwen (S.G.P.), P. de Vrij (A.R.), van Soest (Arb.), C. van Galen (S.G.P.), A. M. Slootmaker (C.H.), A. Voorwinden (S.G.P.), en Jos. van der Eijk (Gemeentebelang, richting V.V.D.) Ie zuiveringseed en de eed van trouw if. De heren Van Galen en Van der Eijk werden weer tot wethouder benoemd. :itter zette in een korte toe spraak utieen, wat de raad in de komen- jaar alzo staat te wachten: her ziening van het uitbreidingsplan (waar bij bij hogere instanties andere opvattin- worden verwacht dan voor heen), woningbouw, aankoop van bouw- we algemene begraaf plaats, uitbreiding van de halschool. op lossing van het vuilnisstortprobleem, de reconstructie van de Graaf van Blois- itraat met rioleringsplan. Binnenkort itaat men voor de bouw van vijf woning- .v etwoningen. De heer KL Alberts 50 jaar bij Van der Bijl De heer KI. Alberts, wonende Dorps straat 84b, vierde gisteren zijn gouden Jubileum bij het bakkersbedrijf van de familie Van der Bijl. Op uitdrukkelijk verzoek van de jubilaris werd dit heug lijke feit slechts ln zeer intieme kring gevierd. Zowel de „oude" bakker, de heer G. in der Bijl, als diens zoon, de heer Joh. in der Bijl, sprak met waardering over de activiteiten, die de heer Alberts in de voorbije vijftig jaar in de bakkerszaak de dag heeft gelegd.. De hartelijke woorden gingen vergezeld van een enve loppe met inhoud. KOUDEKERK A. D. RIJN In de Rijn gevallen Gistermorgen is mevrouw Sintel van de Hoge Zijde bij het spoelen van de de Rijn gevallen Bewo- de Lage Zijde merkten het on geluk op en zij sloegen alarm, waarna de drenkelinge door omwonende- op het droge kon worden gebracht. Nadat kunst matige ademhaling was toegepast en ge bruik was gemaakt van de zuurstofkoffer de E.H.B.O. werd mevrouw Sintel naar het Academisch ziekenhuis te Leiden gebracht. Schakers weer van start Vanavond half acht beginnen de weke lijkse wedstrijden van de Koudekerks» sohaakclub weer. Ze worden elke dinsdag avond gehouden in het kappersbedrijf de heer A. J. de Witte, Dorpsstraat.

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 6