Ontslagen politieofficier krijgt geen rehabilitatie en schadeloosstel ling Martelaarskleed zonder recht aangetrokken Gevraagd net meisje Warmonclse raad sprak over de verschenen rapporten Noordwijks raad benoemde een directeur gemeentewerken BRANDARIS ANKER Trawlers hadden goede vangsten om de Noord Scholen doen niet mee aan de bestedingsbeperking NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1958 „Zaak-Wassenaar" in Noordwijks raad ONDER ZEER GROTE publieke belangstelling werd gisteravond in de vergadering van de gemeenteraad van Noordwijk de slotakte van het drama „de zaak Wassenaar" opgevoerd. Zoals bekend, had de na de oorlog ontslagen politiechef zich in een adres tot de raad gericht met een verzoek tot algehele rehabilitatie en schadevergoeding voor gederfde inkomsten. De gemeenteraad had een commissie van onderzoek ingesteld, bestaande uit de leden van de personeelscommissie, de heren Alkemade, Van Beelen, Passchier en Schenkeveld, aangevuld met mevrouw Van der Wiel en de heer Van Riemsdijk, onder voorzitterschap van wethouder Van Leeuwen. Op 4 juli jl. was de commissie gereedgekomen met haar rapport en naar aanleiding daarvan brachten B. en W. een voorstel en enkele conclusies ter tafel. Reeds bij het begin van de behandeling bleek er een controverse te bestaan tussen het college en enige raadsleden. Deze brief bracht zijn straf met zich mee, maar was niet de weergave van een gezindheid welke voor Noordwijk gevaarlijk of nadelig is geweest. Zoals namelijk ook bij de behandeling voor het tribunaal is aangetoond, heeft de heer Wassenaar geen handelingen verricht, die enig gevolg hebben gehad in strijd met de vaderlandse zaak. Evenmin is bleken, dat hij gepoogd heeft schade te berokkenen vanuit een staats- vijandige geestesgesteldheid. Het tribunaal verklaarde Indertijd, dat Noordwijk door het aanblijven en optre den van de heer Wassenaar voor veel ellende gespaard gebleven is en dat ei geen termen-aanwezig waren de beschul digde het recht te ontnemen ambten te bekleden. De minister van justitie onder- ïhreef dit laatste. De commissie komt tot de conclusie, dat zijn ontslag als korpschef uit beleids overwegingen onvermijdelijk was, doch dat de daaruit voorvloeiende gevolgen onevenredig zwaarder fijn geweest dai hij verdiend heeft en ook zwaarder dai zijn rechters hebben beoogd. Promotie Het schijnt B. en W. toelaatbaar om ii de toekomst een mogelijkheid onder d< ogen te fien tot bevordering van de heei Wassenaar »n zijn hnidige functie, zoda hem in de sfeer van zijn arbeid, binnen de grenzen van een wettig beleid, de mogelijkheid van promotie niet wordt ont houden, waarbij het niet in de bedoellni ligt een nieuwe functie in het leven te roepen. Hierna kwamen de tongen los. Mevr. Van der Wiel, één van de commissieleden, was het wel eens met de grote lijn het rapport, maar meende, dat hierin toch teveel gladgestreken was. Wij ver geten zo licht; bijvoorbeeld het vermoor den van zes 'miljoen Joden. De heer Sedelaar zeide verwonderd te zijn, dat na 13 jaar een verzoek tot reha bilitatie binnenkwam, waaraan wij niet kunnen voldoen omdat er een gerechtelijk vonnis ligt. Deze man, die vóór de oorlog een functie bij de inlichtingendienst ver vulde, ontpopte zich daarna als sympa thiserend met de N.S.B.! Dat zijn brief, waarin hij zich als zo danig opgaf, onderschept werd, doet niet ter zake, er blijken velen de martelaar te spelen toen bleek, dat ze op het verkeerde paard gewed hadden! Spreker somde diverse dingen op, waaruit moest blijken, dat de heer Wassenaar een verkeerde mentaliteit had, bovendien was hij lid van het Rechtsfront en de Volksdienst Van een inwendige afkeer van het nationaal socialisme bij de heer Wasse naar. was spreker niets gebleken. Als iemand gerehabiliteerd kan worden, moet het vonnis onjuist zijn en daarvan is spreker niets geble ken, zodat hij dit een onredelijke en onjuiste vraag vond. De positie, waarin de heer Wassenaar thans verkeert, heeft hij volledig aan zich zelf te wijten; dit is de consequentie van zijn daden en hierin zal hij die nen te berusten. De burgemeester, die allereerst de com missie hartelijk dankte voor het vele werk, stelde voor het rapport geheim te houden, er eventueel in besloten zitting over te spreken en later de conclusie van B. en W. openbaar te behandelen. Hiertegen rc^s bezwaar van de zijde van de heren Rippen, Sedelaar en De Witt. De heer Rippen meende dat de voor zitter artikel 49 van de gemeentewet on juist hanteerde. Bovendien had hij het praktische bezwaar dat deze zagk, die felle beroering gewekt heeft, ook in de vergaderingen van de raad. nu ineens achtpr gesloten deuren moet worden be handeld. Een vruchtdragende bespreking is niet mogelijk zonder openbaarmaking van het rapport, meende de heer Rippen. De burgemeester wees erop, dat ten aanzien van personeelsaangelegenheden nooit anders gehandeld wordt, bespreking in het openbaar zou een precedent scheppen. ISiet gebruikelijk De heer Sedelaar onderschreef dit, maar sloot zich anderzijds bij de heer Rippen aan omdat dit een exceptioneel geval is. Hier heeft een ambtenaar zich tot de raad gewend en daarbij niet om geheimhouding verzocht. In de gewone rechtspraak is het ook niet gebruikelijk, waarom zouden wij dat nu wel doen?, vroeg de heer Sedelaar zich af, die er voorts de nadruk op legde zijn stem bij geheime behandeling niet te kunner motiveren. De heer De Witt wees er op, dat deze zaak in openbare vergadering aanhangig gemaakt was en dus logisch ook openbaar moet worden voortgezet. Ca burgemeester handhaafde zijn for mele bezwaren. „We moeten een recht lijnige politiek voeren en de geijkte proce dure volgen." De heer De Geus stelde een com promis voor: openbare behandeling van het voorstel van B. en W., waar bij de raadsleden het recht hadden uit het rapport te citeren, waar no dig, maar geen publikatie van het rapport in de kranten of in de no tulen. Na enig geharrewar tussen de burgemeester en de heer Rippen, waarbij opmerkingen vielen als „ver draaien van woorden" en „beknotten van bevoegdheden", nam het college dit voorstel over, waarna de conclu sies van B. en W. werden besproken. Geen vertvijt Hierin wordt gesteld, dat het college, overeenkomstig de mening van de com- e, ervan overtuigd is, dat inzake het leed, dat de heer Wassenaar zou zijn aan gedaan of overkomen, het gemeentebe stuur generlei verwijt treft. Wat door dit onderzoek met grote duide lijkheid en nadruk wordt vastgesteld is, dat de heer Wassenaar niet geheel vrijuit gaat, omdat men hem de Inhoud van een brief, waarbij bf) rich opgeeft als sympa thiserend lid van de N.S.B., terecht blijf' aanrekenen. VOORHOUT Feest komt in zicht De Oranjevereniging heeft gezorgd voor een uitgebreid feestprogramma. Op 15 september worden de feestdagen inge luid met een muzikale rondgang door de gemeente. Op 16 en 17 september is er een groot lunapark op het feestterrein aan de Julianastraat. Programma eerste dag: 9 u. ballonvaart voor kinderen en traktatie. 2 u. wieler ronde van Voorhout op gewone fietsen. 4 u. ringsteken met personenauto's. Tweede dag: 's morgens 6 u. viswed strijd aan de Leidsevaart voor dames en heren van twaalf jaar en ouder; 9 u tonnetje rollen voor dames van veertien jaar en ouder; dezelfde tijd tonknuppelen voor heren van achttien Jaar en ouder. 10 u. tobbetje steken op de fiets voor da mes en heren; 2 u ringsteken op de fiets, dezelfde tijd was-ophangen voor meisjes van twaalf tot en met veertien jaar; 3 30 u. stoelendans voor dames en heren van zestien jaar en ouder. Men kan zich voor de wedstrijden op geven bij bestuursleden van de oranje vereniging. V erzwakking De heer Rippen sloot zich aan bij het betoog van de heer Sedelaar. Ook hij van mening, dat noch van rehabilitatie noch van schadevergoeding sprake kon zijn. Overigens constateerde spreker bepaalde verzwakking van de conclusies van het rapport in het voorstel va en W. en hij waarschuwde tegen zoeken van wegén om de heer Wassenaar toch op de een of andere wijze schadeloos te stellen. Wethouder Van Leeuwen beantwoordde als voorzitter vande commissie, de ge maakte opmerkingen. Hij was van mening dat het rapport van de commissie e conclusie van B. en W. parallel liepen. De heer Van Leeuwen wees er voorts op, dat' het voor een buitenstaander moeilijk beoordelen was hoe in bepaalde gevallen moest worden gehandeld Het is niet de schuld van de heer Wassenaar, dat deze zaak pas na 13 Jaar wordt behandeld. Hij moest steeds wachten en wist niet hij aan toe was. Dat hij zich tol de raad wendde was in feite een noodsprong van zijn kant bekeken het enig mogelijke. Wat overigens het aanmelden vai heer Wassenaar als sympathiserend lid de N.S.B. betrof, dit kwalificeerde de heer Van Leeuwen als een voorbeeld kruiperigheid en lafheid zonder weerga, waarvoor een ieder zich diende schamen! Dit heeft de leden van de commissie zeer gestoten. Het lidmaat schap van het Rechtsfront wilde spreker niet zo zwaar aanrekenen, wel heeft de heer Wassenaar zich een schijn van mar telaarschap aangemeten, dat hem niet toekomt. Geen diploma t'is logisch dat hij niet in een andere plaats als Inspecteur van politie is aan gesteld: welke gemeente zou iemand pre fereren. die sympathiserend lid is ge- t van de N.S.B. en die bovendien geen inspecteursdiploma had7 Uitdrukkelijk verklaarde de heer Van Leeuwen, dat het college geens zins van plan was anderen de dupe te laten worden van een eventuele promotie van de heer Wassenaar. We wensen alleen bij hem dezelfde normale procedure te volgen die ook voor andere ambtenaren geldt, dat bijvoorbeeld bij het naderen van de pensioengerechtigde leeftijd een rangsverhoging wordt toegepast. Mevrouw Van der Wiel stelde met druk vast, dat de heer Wassenaar geen dingen in zijn schoenen had geschoven gekregen die zijn minderen op hun ge weten hadden, integendeel. Alles wat zij deden ging in opdracht en er heerste strakke discipline, die het onmogelijk maakte iets te doen buiten medeweten van de korpschef. Bovendien bespioneerde Wassenaar zijn mensen tot en met. De heer Rippen maakte bezwaar tegen een zinsnede in de conclusie van B. en W waaruit de schijn van een schadeloosstel ling zou kunnen worden gedistilleerd. Op voorstel van wethouder Van Leeu wen. die nogmaals beklemtoonde, dat noch van rehabilitatie noch van schade loosetelling sprake was, werd de betref fende alinea gewijzigd, waarna de raad met algemene stemmen het voorstel vaardde. voor de winkel Brood- en Banketbakkerij T. DEN DULK Zeeweg 16 Katwijk aan Zee Commissie vindt hierin geen basis voor de ontwikkeling der gemeente YïTARMONDS RAAD heeft zich tijdens de gisteravond gehouden ver- gadering voornamelijk beziggehouden met de sociaal-economische rapporten over deze gemeente en de bollenstreek, waarover wij reeds uitvoerig hebben geschreven. Een raadscommissie onder voorzitterschap van de heer J. G. van Vliet, die de rapporten heeft bestudeerd, bracht verslag uit. Naar het oordeel van de commissie kan het rapport over Warmond geen basis zijn voor de ontwikkeling der gemeente. Men zal zich moeten beraden op de economische bindingen met andere gemeenten. rige raadsvergadering aanvaarde wijzi ging van de politieverordening mede, dat i de Sassenheimersloot zeer onge- toestanden heersen. Hij verzocht ■zitter hierover contact op t« Voordat de raad met de bespreking an de rapporten begon, werd in prin cipe besloten mede te werken aan het Leiden te stichten regionale woon wagenkamp. Met de Bank voor Ned. Ge iten werd een geldlening van f 17.000 aangegaan Wat de sociaal-economische rapporten betreft, betreurde de raadscommissie het, dat de daarin verwerkte gegevens niet actueel meer zijn. Met nadruk wijst de commissie op de noodzakelijkheid van de ontsluiting van de Zwanenburgerpolder. De burgemeester deelde mede, dot het college zich kan verenigen met het rap port van de commissie. De heer Van der Voet miste een beschouwing over een belangrijke bestaansbron van Warmond, naast de bloembollenteelt, namelijk de bloementeelt. Ook wordt in het rapport met geen woord gerept over het stich ten van een bejaardencentrum, waarvoor Warmond zich bij uitstek leent, aldus d* heer Van der Voet. nen met het gemeentebestuur van S tenheim. De voorzitter zegde toe, te len nagaan, wat hem te doen staat. Spreekuur burgemeester Het spreekuur van de burgemeestei deze week niet donderdag, maar vrijdag morgen van 10 tot half twaalf. Afscheid Nadat de rapporten officieel waren aan vaard, richtte de burgemeester zich tot de scheidende raadsleden, de heren J v. d. Voet, S. van Schie, P. J. van Rijn en A. Beugelsdijk. De burgemeester be treurde het, dat het zgn. „Lage Land" niet vertegenwoordigd zal zijn in de nieuwe raad en hij sprak de wens uit. 'at in deze leemte bij de volgende raadsver kiezing zal worden voorzien In {ie rondvraag deelde de heer Van Schie naar aanleiding van de in de vo- Van de heer C. van Vliet wordt (na 33 jaar) officieel afscheid genomen DE VOLTALLIGE gemeenteraad van Noordwijk vergaderde gisteravond onder voorzitterschap van de burgemeester, mr. G. F. W. van Berckel. Na behandeling van een groot aantal ingekomen stukken werd de agenda vlot afgewerkt. De heer K. Passchier werd als lid van de raad toegelaten. Met algemene stemmen werd tot directeur van gemeentewerken benoemd nr. 1 van de voordracht, de heer P. J. J. Dessing uit Dongen. De burgemeester zeide, dat de heer Dessing de plaats gaat innemen van de heer C. van Vliet, die 33 jaar lang hard heeft gewerkt, met volkomen terzijde stelling van persoonlijke belangen. De burgemeester noemde de heer Van Vliet een voortreffelijk voorbeeld van plichts betrachting. Naar aanleiding van een vraag deelde wethouder Vogelaar mee, dat overleg gepleegd zal worden, wanneer de heer Dessing in dienst zal treden. Er zal voorts officieel afscheid genomen wor den van de heer Van Vliet. De heer Dessing, die telefonisch van zijn benoeming op de hoogte was ge steld, dankte de raad voor het in hem gesteldè vertrouwen. Er werd gediscussieerd over het voor stel tot aankoop van de ondergrond van de trambaan. De heer Van Riemsdijk in formeerde naar de datum van opheffing van de tramdienst en sprak er zijn wondering over uit, dat over de overige gronden mets werd gezegd in het stel. De burgemeester en wethouder Voge-, laar zeiden dat de datum nog niet vast stond. De grond langs de Nieuwe Zee weg is'gemeente-eigendom en de Heren weg is van de provincie. Deze kans werd ons geboden en we meenden deze te moeteh benutten. De overige ontwik keling moeten we rustig afwachten, we blijven met de NZH in contact. Aula begraafplaats De volgende punten gingen zonder dis cussie onder de hamer door: aankoop en ingebruikneming grond aan Quarles van Uffordstraat; krediet verbindings pad Huis ter Duinsteeg—Pietemei weg; krediet verharding achterpaden gemeen tewoningen; opdracht bouw aula alge mene begraafplaats; vaststelling tracé parallelboulevard. Enige discussie had plaats over de ver koop van bouwgrond aan de Oude Zee weg. De heer Van Riemsdijk informeer de naar de gronden aan de Grent. Wet houder Vogelaar antwoordde, dat hier over onderhandelingen worden gevoerd, waarvan de resultaten waarachijnlijk nog dit jaar bekend zullen zijn. Als het mo gelijk is, hoopt men de geplande ver breding nog Bij wijze vi keer niets vc roor het volgende badsel- hebben. n uitzondering was er dit ir de rondvraag. KATWIJK AAN DEN RIJN Driedaags zomerfeest In het parochiehuis en op het plein naaat dit gebouw organiseert de oranje vereniging in samenwerking met de mid denstand een zomerfeest. Gisteravond half zes verklaarde de secretaris van de oranjevereniging, de heer E. van Wens- veen. de feesten voor geopend. In het begin was het vooral de jeugd, die bezit nam van de ruimte, maar er kwamen later ook veed ouderen. Er is een braderie en er zijn verschillende attracties. Tot 11 uur was het een gezellige drukte, dóe werd verhoogd door draaiorgelmuziek. In een zijzaaltje werden films gedraald Ook vanavond en morgenavond kan men nog op de braderie terecht. KATWIJK AAN ZEE Evangelisatie Morgenavond 8 uur wordt bij de vuur toren de laatste straatprediking van dit seizoen gehouden. Bij ongunstig weer Is de aamenkomst op de hoek Voorstraat— Princestraat. Een zangkoor uit Den Haag verleent medewerking. Hoog en laag water Donderdag: hoog water 3.15 en 15.40 laag water 11.27 en 23.47 uur. (Adver Voor een Brandaris Haard naar Alleenverkoop en 5 jaar garantie. Geheel nieuw de DAVONETTE voor Olie en Kolen. Ook andere merken. Etna. Jaars- Becking Bongers en Beckers. Visserijgolfjes DE TRAWLERS om de Noord meldden maandag goede vangsten; tussen 57 en 60 graden noorderbreedte werden 250 tot 200 manden haring, makreel en schelvis gevangen. De Job Gouda gaf een trek door van 40 manden haring, de Machiel een trek van 100 manden makreel, de Vios ving in één trek 100 manden schelvis, haring en makreel. De Amsterdam deed een trek van twee pakjes, de Medan haalde in één trek 80 manden schelvis en makreel scheep. De trawler Golfstroom ving in drie trekken 100 manden haring "en wat kabeljauwen en de Deining haalde 100 manden haring en makreel in drie trekken aan boord. De vangsten op het Zand waren gering, de loggers en kotters meldden per etmaal 60 tot 40 manden schelvis en makreel. Door de 'oggers en kotters bij de P 5- boei werden in zes trekken 200 tot 158 kg tong gevangen en 5 tot 4 manden schol. Van IJmuiden uit ging de trawler Dirkje maandag ter visserij. Aanvoer van dinsdag Dinsdagmorgen was er een geringe aanvoer te IJmuiden. De trawler Postboy voerde 330 kisten schelvis aan, 615 ma kreel, 30 gul en kabeljauw. 25 koolvl», 250 kleine kisten haring, 35 kantjes ha ring en 80 stuks stijve kabeljauwen. De Wiron 2, die maandag niet meer gelost kon worden, had een vangst in de ruimen van 200 kisten schelvis. 300 ma kreel, 100 diversen en 63 kantjes haring. Door de kustvisaers werden 750 kg tong en 20 kisten schol aangevoerd. PrUzen van dinsdag De binnenlandse handel betaalde dins- Gemeenteraad Sassen heim DE LAATSTE BIJEENKOMST van de Sassenheimse gemeenteraad in de huidige samenstelling had een rustig verloop. In dë 'plaats van de heer L. J. Berghuis, wie op zijn verzoek eervol .ontslag werd verleend als lid van het Burgerlijk Armbestuur, werd de heer F. H. Beckers gekpzen. Geaccepteerd werd een tweetal geldleningen van de Bank voor 'Neder- landsche gemeenten, groot 34.000,en 36.000,De ambtenaren zullen nog even moeten wachten op een beslissing over de verhoging van hun salaris, want de burgemeester nam dit agendapunt „ter nadere voorberei ding" terug. Het onderwijs kreeg vervolgens de nodige aandacht. .De af deling ulo van de Dr. De Visserschool mag voor f 3800 twintig leerlingen sets aanschaffen boven de reeds toegestane dertig sets. Bij de r.k. oplei1 dingsschool is een gedeelte van het meubilair aan vernieuwing toe, waar voor f 5.200 werd uitgetrokken. Belangrijke bedragen kwamen ter tafel zoek, bij de vaststelling van de explodtatte- vergoeden over 1957. De heer Bergman merkte hierbij op, dat deze uitgaven zich steeds in stijgende lijn begeven, terwijl toch bij de behandeling ven de begroting was aangedrongen op de grootste zuinig heid. Hij verzocht de schoolbesturen nog maals te wijzen op de noodzakelijkheid de uitgaven te beperken. Korfbalvcld Als vergoeding voor de beloning van akonderwijzers aan de bijzondere scho en over 1957 werd in totaal f 20.858,87 astgesteld. Stilzwijgend gingen de raads leden Vervolgens akkoord met de ver laging van de huur van het korfbalveld f 150 tot f 100 per jaar. .De burge meester zette uiteen, dat de huurster, de christelijke korfbalvereniging TOP, finan cieel erg zwaar zit en daar deae vereni ging nuttig werk verricht voor een deel van de Sassenheimse jeugd, wilde hij dit agendapunt bijzonder aanbevelen. Door het overlijden van de heer Beye zal diens plaats in de nieuwe raad worden ingenomen door de heer W. Leerdam, nummer twee van de lijat van de P.v.d.A. De heren Bakker en Van der Geest wer den benoemd in de commissie van onder- MEUWVEEIS Korting voor leden van coöperatie verhoogd De leden van de coöperatieve ve: eniging Ons Belang kwamen voor d drie-en-vijftigste ledenvergadering i zaal Leliveld onder voorzitterschap va de heer Th. Vink bijeen. Er was niet veel belangstelling. De 'ieer P. C. Rijn bracht namens de commissie toezicht verslag uit. Hij attendeerde op de modernisering van de maalderij de aankoop van grond en woonhui] naast de maalderij Secretaris P de Groot merkte in j jaarverslag op, dat de bedrijfsvoering ten achter is gebleven, vergeleken bij vorige jaren. Het bestuurslid J. H. van Leeuwen werd bij acclamatie herkozen. De heer P. C van Rijn blijft lid van de commissie van toezicht. Het bestuur kreeg volmachten voor het doen van aankopen De waarde bepalingen van de aandelen blijven on gewijzigd gehandhaafd Het bestuur ging oiet akkoord met- een voorstel uit de vergadering om de korting voor leden van een te verhogen tot 1 Uit eindelijk besloot men voor een jaar de oroef te nemen met deze korting. Una niem gaf men het bestuur volmacht tot bet aanhouden van een lening en een lopende rekening bij de boerenleenbank ROELOFARENDSVEEN Gymnastiekvereniging Excelsior" In het bestuur van de gymnastiekver eniging „Excelsior" Is een kleine wijzi ging gekomen. De heer Th. van der Meer. wonende aan de Berkenweg, is thans voorzitter, terwijl de heer Th. van Elk tweede voorzitter la. De tralndngsavonden zijn weer be gonnen. LEIDERDORP Jongen na aanrijding overleden De zestienjarige Arnold Kleiss, zoon van het aanstaande k.v.p.-raadslid Kleiss is aan de gevolgen van zijn bij een aan rijding in De Zilk opgelopen varwon- dingen overleden. Hij was met een ge huurde bromfiets tegen een vracht wagen opgereden. i de burgemeester de verga dering schorste om deze beren gelegenheid te geven de geloofsbrieven te onderzoeken. Na heropening rapporteerde de heer Bakker, dat de bescheiden in orde waren toe te laten als raadslid. Het laatste punt was het afscheid twee raadsleden. Allereerst memoreerde de burgemeester het verloop van de vijf jarige zittingsperiode. De belangrijkste be sluiten stipte hij in het kórt aan. Speoiaal richtte de voorzitter zich tot de heren Bakker en Wesseling, die niet in de ni« raad zullen terugkeren. Hij dankte hen voor hun actieve aandeel in de gemeente zaken en de prettige samenwerking. De heer Wesseling kon wegens drukke werk zaamheden de laatste vergadering niet bijwonen. Hij had zich met een brief tot de raad gericht. De heer Bakker gewaagde van prettige herinneringen aan zijn vijfjarige zittings- Duiven vlogen De postduivenvereniging De Blauw- band te Sassenheim heef* deelgenomen aan een wedvlucht met jonge duiven van Noyon af (313 km). In concours waren 82 duiven, die werden gelost om 10.30 uur. Aankomst eerste duif 2.51.40 uur. snelheid 1212 meter per mm. Uitslagen: J. Plug 1, 2, 7; P. Krom 3, 9; C. Drost 4, 15, 17; L. de Ridder 5; L. J. Droat 6. 8, 10. 11. 14; W. v. d. Zwart 12, 20; G. Zandbergen 13. 18; D. Verhorst 16; H. J. Krom 19. 21. Ook werd deelgenomen aan een wed vlucht met oude en jonge duiven van Roosendaal af (76 km) In concours 117 duiven, die werden gelost om 1.30 uur. Aankomst eerste duif 2.52.16 uur, snel heid 985 meter per minuut. De laatste duif kwam binnen om 3.14.55 uur, snel heid 775 meter per minuut. Uitslagen: J. Plug 1, 20, 22. 29; L. de Ridder 2. 5, 8. 14; H. J. Krom 3, 13 ,W. v .d. Zwart 4, 9. 15; P Krom 6, 24 D. Verhorst 7, 19, H. van Niekerk 9. 10, 21. 23; L. J. Drost 11, 12, 27C. Vonk 16, 28; J. Haver 17, 18; A. Franken 25; H. Smit 26. Auto in sloot Het dichtdraaien van een portier raampje werd de heer G. P. G. uit Am sterdam noodlottig, want hierdoor ver loor hij de macht over het stuur en ter hoogte van het zwembad raakte zijn wagen van het rechte pad. De auto kwam op zijn'kop in een dieper gelegen sloot terecht. De bestuurder werd niet gewond, maar het op het droge brengen van de auto leverde nogal wat moeilijk heden op. L1SSE Verkiezing ambtsdragers In de Chr. GereL Kerk Is tot ouderling gekozen de heer E. van 't Voort en tot diaken zijn gekozen de heren J Noort en L. Mooie na ir Looft den Heer De chr. gemengde zangvereniging Looft den Heer heeft de repetities her vat In studie ls genomen „De kruisvaar ders" van Niels Gade.' Raadsvergaderingen Volgende week vergadert de raad tweemaal. Maandagavond komt de raad nog in oude samenstelling bijeen en dins dag kiest een nieuw gemeentebestuur twee wethouders. Hervormde kleuterschool De vakanties van de Hervormde kleu terschool zullen wat worden verlengd De restauratie van het gebouw is nog in volle gang en het ziet er naar uit, dat de werkzaamheden niet op tijd klaar zullen zijn. Overigens zijn er plannen om de school volgend jaar met een lokaal uit te breiden. dag een hoge prijs voor de verse haring; van f 35—28. Makreel deed f 19—16. Grote gul noteerde 4216, zwarte koolvis 80-76 en leng 81. Voor de grote schelvis werd f 26—24 bedaald. grootmiddel deed f 22 —20, kleinmiddel bracht f2017 op, klei ne gchelvis I deed f 18—16 en braadschal- vis f20—16. Wijting leverde f20—16 op en schol (kleine) 24—15. De export betaalde voor de rijen grote kabeljauw dinsdagmorgen f 144—130, klei ne f81, kisten grote kabeljauw deden f 162—140, kisten kleine kabeljauw f 124 —86. Grootmiddel tong ging van de hand voor f3,50, kleinmiddel deed f 3.20. tong I f2.60 en lor* II f 2,70—2,50. Tarbot no teerde f 3.38-3.20. Aanvoer van woensdag Vanmorgen loete te IJmuiden onder andere de trawler Curaco 50 kisten schelvis, 90 haring, 360 makreel, 190 wij ting, 40 gul en kabeljauw, 80 slljve ka beljauwen, 100 kleine kisten haring en 100 kantjes haring. „Ada" naar Vlaardingen De trawler Ada VL 7, die aan de oost kust van Engeland aan de grond was gelopen, ls maandag in het droogdok van het Staatsvissershavenbedrljf onderzocht, nadat het schip was gelost De Ada heeft ernstige schade opgelopen en zal naar Vlaardingen gaan om daar te worden ge repareerd. Ter sardlenvlsserö Aangelokt door de grote sardienvang sten wil een aantal kotters, dat de laatste lijd slechte resultaten boekt bij de gar naalvisserij, omschakelen op de SRrdien- visserij, als de weersomstandigheden gun stig zijn. Tot deze schepen behoren o.a. de UK 18 en de VL 9. die in span zullen gaan vissen. R1J1SSBIRG Eerste tiental van R. D. C. wordt morgen vastgesteld Morgenavpnd houdt R.D.C. In „Con cordia" een ledenvergadering. Hier zal o m. de samenstelling van het eerste tien tal voor de competitie worden behandeld. Het bestuur stelt voor om dit tiental als volgt in te dienen: 1. J. v. d. Mey, 2. W. Star, 3. R. Heemskerk, 4. A. Vletter, 5. Jac. van Egmoad, 6. W. Leeuwenburg, 7. P. van Egmoffó, 8. Joh. Kromhout, 8. H. Vetkuil, 10. A. d. Eykel. Verder zullen de prtJzen van de zorrler- competitie worden uitgereikt. Van ds hoofdklasse la de heer N. B. J. Imming winnaar, zQ het na het spelen van een tweekamp met ds heer Jac. van Egmond, die aanvankelijk evenveel punten had. In de late klas legde G. Noteboom met een score van 6 uit 6 partijen beslag op da titel. Padvinders werken voor nieuw groepsgebouw De ouderdag van de padvindersgroep „Rudolph-helm", die ter gelegenheid van het vijfde welpenkamp werd gehouden, la bijzonder geslaagd. Vele ouders en be langstellenden hadden zich hiervoor per bus naar Driebergen begeven. Na het middagmaal werd door de ouders, welpen en verkenners een spoortocht gemaakt. Groepsleider Breuker besprak met ds ouders het huisvestingsprobleem. Er is voor de groep geen behoorlijk onderko men bij slecht weer zodat dan geen bij eenkomsten kunnen worden gehouden. Hst ligt ln de bedoeling om het gemeente bestuur medewerking te vragen voor het verkrijgen van een stukje grond, waaro» dan een groepsgebouw zal moeten komen. Hiervoor zal een actie worden gevoerd, die in september a.a. start. De steun van de ingezetenen is daarbij niet te ontberen Door een commissie ia besloten om, met medewerking van de ouders, het oude clubhuis, dat aan de Da Ruyteratraat staat, af te breken en op een nader te bepalen plaats weer op te bouwen. Geslaagd Onze plaatsgenoot de heer J. Tijsterman Jzn. slaagde te Haarlem voor bet brood bakkersexamen. Consnltatleburean Hei consultatiebureau voor zuigelingen Raadsagenda Donderdagavond vergadert de gemeen teraad ter behandeling van de volgende punten: Vaststelling bijzondere rooilijn; vaststelling straatbelastlngverordening; verlenging vertekering FOG.; vaststel ling rechtspositieregelingen; wijziging salaris- en loonverordenlng 1955; grond aankopen; begrotingswijziging dienst 1958; aangaan geldlening; eedsaflegging waarnemend gemeente-ontvanger en waarnemend gemeentesecretaris; afscheid niet terugkerende raadsleden. Rsmpoefening Op 3 sept. aa. (de tweede feestdag) zal op het voormalige voetbalveld, nu da Plet Heinetraat, een rampoefening van da BB-Rijnsburg worden gehouden, waaraan medewerken de brandweerploegen uit Katwijk, Voorhout, Valkenburg. Wasse naar en Rljnaburg; voorts de blokploegen van Rijnsburg, de Rode Krulscolonne van de afdeling Rijnland en de politie. Cen trale post Is de brandweerkazerne aan het Noordelnde. Leider van de brand- weergroepen Is kap. Van Boven uit Was senaar; leider van de redd In gag roepen la dokter Keegstra. De oefening duurt van 6 30 tot 8 uur Orgelconcert Vanavond geeft de organist van da Maranathakerk, de heer D. Schoneveld Gzn., in deae kerk een orgelconcert; aan- ZOET ERtVOUDE Het bericht van gisteren over de be zichtiging van een bouwfondtwoning waa niet voor Zoeterwoude bestemd, maar voor Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 7