Zaterdag trekt weer een door Katwijk corso Leidse jeugd veroverde Kikkerpolder de IGoedc demonstratie van een mooie sport Katwijkse kotter gaat elektrisch vissen Evenement voor de badgasten stijgt in kwaliteit MIUTAIREN WAREN ALPHEN DE BAAS iüVE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1958 xpogé opende seizoen met een afscheid onjDe Leidse Éxpogé heeft gisteren n feds het nieuwe seizoen ingezet met avond, die werd verzorgd door Amerikaanse journaliste mejuf- H. Tol, die ruim twee jaar ge- naar ons land kwam om er Nederlandse samenleving te be- lideren. Volgende maand vertrekt naar haar geboorteland terug om landgenoten in lezingen en les- op scholen te vertellen over ons de mensen die er wonen Jfcwam in ons land in aanraking met ^x-polifcieke gevangenen, die haar mee- hun bijeenkomsten. In de dat zijin Holland vertoefde, werd juffrouw Tol, wier ouders van Hol- afkomst zijn, een vriendin van Nederlandse ex-politieke gevangenen de bezettingstijd. Zij maakte hun do- ^"herdenkingen in Bloemendaal en in leningen mee en hun congressen in ht en Breda. haat afscheidsavond in de Harmo- llet zij kleurendia's zien, die zij in kring van haar Expogé-vrienden had laakt. Vele herinneringen werden op- laald, en als één grote familie waren Expogé-ers bijeen om afscheid te ne- tevens de verjaardag van mej. Il te vieren. Behalve de sympathie haar Hollandse vrienden, die zij als herinnering naar haar vaderland mee boden de Expogé-leden haar illandse souvenirs aan. heer Voorzaat overhandigde haar ïaam van allen bovendien een t anjers in de Leidse kleuren. Dat sjuffrouw Tol zich in de loop van haar iljjf in ons land bij de ex-politieke ingenen bemind heeft weten te ma- bewees het aantal gasten van andere lelingen en de aanwezigheid van een de hoofdbestuursleden met zijn echt- rote. VOOR HET EERST is gistermiddag gebruik gemaakt van de recreatie terreinen in de Kikkerpolder, het vroegere weidegebied tussen de Haarlemmervaart en de Leidse Hout. Die terreinen zijn al een tijd ge leden klaargekomen, maar er konden mede door gebrek aan financiën nog steeds geen voorzieningen wat betreft de accommodatie worden ge troffen; vandaar de eigenlijk wel betreurenswaardige situatie, dat Leiden er ontspanningsmiddelen bij heeft gekregen, die niet gebruikt kunnen worden. Maar goed. gistermiddag werden de vel den dan toch benut. Dank zij de Leidse commissie voor de jeugd-vakantiebezig- heden, die daar de ruim duizend kinderen een paar prettige uren heeft bezorgd. Het weer hield zich goed en de kinderen had den nu eens geen last van rook uit tien tallen schoorstenen, noch van het verkeer, dat de activiteiten van het kind ook al tot een minimum pleegt in te perken. Er traden deze middag enige artiesten, voor de jeugd op. Nadat de heer Flippo, de bezielende kracht van de je.ugd-va- kantiebezigheden, had aangekondigd, dat donderdagmiddag op de weide bij de to renflat aan de Kanaalweg een ruiterfeest zal worden gehouden, stelde hij het gezel schap aan de jeugd voor. Begonnen werd met een toneelstukje. Dat is wel een goe de gooi geweest. Pietje Peenhaar, die bij een professor in dienst was getreden, haalde allerlei malle dingen uit, dit tot groot vermaak van- de verzamelde kinde ren. De accordeonist Tonny Bakkenes speelde een populaire potpourri. Enthou siast volgden de jongens en meisjes ook het optreden van Lydia van der Hoek van het Scapino-ballet. Verder waren er een sneltekenaar en twee clowns, die vanzelf sprekend ook niet over de aandacht van het jonge volkje hadden te klagen. Indien u de krant eens niet mocht ontvangen, kunt u tussen 6 en 7 u. 's avonds onze klachten- dienst bellentelefoon ,al no. 31441. Wij pogen 001 dan alsnog u van dienst te zijn. Directie N.L.C. AGENDA VOOR LEIDEN Woensdag Pieterskerk, 7.30 tot 8 uur: avondaebed. Paul Krügerstraat, 8 uur: openlucht bijeenkomst, uitgaande van de Baptisten Gemeente te Leiden. Gebouw Prediker, 8 uur: officiële jaar vergadering zondagsschool Prediker ter gelegenheid van het 95-jarig bestaan (na uitgaansdag voor de kinderen). Donderdag Gebouw Prediker, 8 uur: ouderavond zondagsschool Prediker ter gelegenheid van het 95-jarig bestaan. Vrijdag Pieterskerk. 8 uur: orgelconcert Feike Asma, uitgaande van het Orgelcentrum. Tentoonstellingen Prentenkabinet Kloksteeg: Foto's van Magnum-groep en tekeningen van Th. W. E. Lohmann en J. G. Wertheim (tot 30 augustus). De Lakenhal: tentoonstelling van wer ken van A. H. Bakker Korff, tot 15 sep tember. Volkenkunde: tentoonstelling van Ja panse penseeltekeningen, tot 12 oktober. Apotheken De avond- en nachtdienst van de apo theken wordt waargenomen door de apo theek „Tot hulp der Menschheid". Hooi gracht 48, telefoon 21060. en de apotheek te Oegstgeest, Wilhelminapark 8. tele foon 26274 HAZERSWOUDE Huisvuil In plaats van vrijdag wordt het huisvuil We zullen maar zeggen, dat het re< tie-oord Kikkerpolder op ongedwongen, onofficiële, maar alleszins spontane wijze geopend. De gedachte kwam-bij ons dat dat maar méér moest gebeuren dat al dat plechtstatige van tot in de puntjes gearrangeerde openingen eindelijk wat meer op nonactief moest worden gezet. Zo'n opening als van gistermiddag blijft tenminste in de herinnering als een glanspuntje. Onbewoonbaarverklaring Morgen behandelen Gedeputeerde Sta- »n het verzoek om voorziening van de rven van de heer J. de Bree te Leiden tegen het besluit van de Leidse gemeente raad dd. 3 maart 1958 tot onbewoonbaar verklaring van de woningen Brugmans poort 2 en 4. Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Hendrica Hubertina, d. van A. Siebert en H. H. Bouwman; Jakob Eduard Robert, z. van G. J. M. A. van de Worp en F. de Boer; Neeltje, d. van L. van Duijn en L. van Duijn; Mrietje Jacoba, d. van J. de Jong en J. Meijvogel; Marcel Robert, z. van B. de Jeu en G. Sirach. Overleden: M. Kaptein den Bou- meester, 69 jaar, vrouw; D. Schilp, 66 jaar, man; M. Steijger, 79 jaar, wed. van G. C. van Dam; C. van Leeuwen, 73 jaar, man; A. Corbijn van Willens- waard, 66 jaar, man. Gehuwd: A. C. Labordus en M. van der Burgh. Honkbal op L.F.C.-terrein a dpEZIEN DE FRAAIE RESULTATEN van de Nederlandse honkbalploeg b(j de wereldkampioenschappen en de grote propaganda, die in andere steden voor Ie 4onkbal wordt gemaakt, heeft de sportstichting „Leiden" er goed aan gedaan gister- iskvond op het L.F.C.-terrein ook de Leidenaars met deze sport kennis te laten maken ibit was mogelijk door de medewerking van de afdeling honkbal van de H.F.C, «Haarlem" en de honkbalclub „Schoten". De belangstelling voor dit evenement »as groot. i kort welkomstwoord heeft de honkballopen twee kostbare punten r H. de Ruiter, scheidsrechter Ned. Honkbalbond, de spelregel» het kort weergegeven. Voorts gaf zijn tijdens de wedstrijd de toe ten indruk van het spel. Schoten begon aan slag en wist in de innings een 1—0 voorsprong te rkrijgen. Haarlem kwam in de tweede ngs gelijk met 1—1. In de derde innings wist Haarlem de ►genpartij goed onder bedwang te hou den. Schoten bemachtigde, echter in de •iesd* innings met enkel* gewaagde (3—1). Na een goede vijfde innings werd het voor Schoten 41 en zo bleef het voorlopig. Door gewaagde honkballopen en slecht vangen van de tegenpartij kwam de stand op 43, waarna Haarlem er nogmaals in slaagde drie spelers „thuis" te krijgen. Haarlem wedstrijd met 46. Wellicht hebben ook vele voetballers de wedstrijd gevolgd en het is daarom niet onmogelijk, dat na de inspannende competitie ook Leiden eens tot deze mooie sport overgaat. Leidse Mytylschool profiteert mee van pony-show in Lelden, die wordt georganiseerd door het Shetland Show Institnut met mede werking van Leidse winkeliers. De Mytyl- stichting behartigt de belangen van licha melijk gehandicapte kinderen, onder meer door de exploitatie van een school, die thans 34 leerlingen telt. Het (individuele) onderwijs op deze school is zeer kostbaar. De show wordt gehouden op vrijdag 29 en zaterdag 30 augustus en op maandag 1 september. De deelnemende winkeliers de Midza en het bestuur van de Leidse Middenstandcentrale laten deelneming aan het eigen inzicht vap de zakenmen sen over verstrekken hun klanten voor iedere bestede gulden een zegeltje en voor drie van deze zegeltjes kan een kind een rit van ongeveer twintig minuten ma ken in een van de vijftig ponywagentjes. In elk van deze wagentjes gaan tien tot twaalf kinderen, van wie er één mag men nen (de pony's wijken toch niet van de iogest/udeerde" route af). De opzet van de show is commercieel, maar zoals we schreven, een deel van de baten komt ten goede aan de Leidse MytyOstichting. KAT ff IJK AAN ZEE Foto-expositie wordt gesloten De foto-expositie in gebouw Irene wordt deze week gesloten. Vrijdagmid dag en -avond kan men de tentoonstel ling voor het laatst bezichtigen. Puzzeltocht Voor de puzzeltocht, die vanavond wordt gehouden, zijn reeds vele inschrij vingen binnen. De tocht zal uitsluitend binnen Katwijk6 grenzen verreden wor den. Een groot aantal Duitse badgasten doet aan deze tocht mee. Morgenavond wordt in Riche de uit slag bekend gemaakt. Katw(jks historie Hedenavond Oranjezaal van N. van Beelen wijk voorheen e >m 8 uur spreekt ii het Jeugdhuis de heer ver het onderwerp: Kat- Lampionoptocht Morgenavond om half negen wordt een lampionoptocht gehouden. Dit V.V.V.- evenement staat niet in het programma blad, maar is ingelast, omdat vorige week vanwege het slechte weer een der gelijke tooht niet kon doorgaan. Evangelisatie Morgenavond om 8 uur is er straatpre- diking voor de vuurtoren. Bij ongunstig weer hoek Voorstraat-Prinsestraat. Een zangkoor uit Den Haag verleent mede werking. Hoog en laag water Donderdag: hoog water 2.22 en 14.51 uur; laag water 10.33 en 22.56 uur. Visser ij golfjes maand een Katwijkse kotter als eerste ter elektrische visserij zal gaan. De kottereigenaar D. v. d. Plas uit Katwijk aan Zee, die deze methode uitvond en die haar wil toepassen aan hoord van de KW 65 „Volharding", heeft van vele kanten alle medewerking gekregen voor de eerste proef nemingen. Biologen, het proefstation en de directie voor de visserij hebben reeds van hun belangstelling blijk gegeven. Het TNO te Den Haag heeft thans nog in onderzoek welke sterkte de elektrische stroom moet hebben bij deze visserij, die in hoofdzaak op platvis, zoals tong en schol, zal worden uitgeoefend. De heer Van der Plas heeft inmiddels octrooi op de uitvinding aangevraagd en heeft goede hoop, dat deze binnenkort wordt verleend. Men is namelijk tot de conclusie gekomen, dat de Van der Pias-methode geheel verschilt van een in Duitsland toegepaste methode voor elektrische visserij. De heer Van der Plas heeft onder meer medewerking toegezegd gekregen van de reder en factor W. Goos te IJmuiden. Deze reder is bereid twee van zijn kotters, de IJM. 78 Corrie en de IJM. 40 Arend Willem aan de eerste proefreizen ter elektrische visserij te laten deelnemen. Ook andere kotter* reders te Katwijk aan Zee hebben hun medewerking toegezegd. De methode van de heer Van der Plas berust hierop, dat de 400 kg wegende wekkerkettingen, die de vis moeten op schrikken, waardoor de vis in het trawl- net terecht komt, worden vervangen door een stroomdraad, die elektrische stroom stoten veroorzaakt in het water voor d< opening van het trawlnet. De vis wordt hierdoor van de zeebodem opgeschrikt er blijft gevangen in het stroomveld, waar door ze niet meer kan ontsnappen en ic het net beland. Deze stroom zal via een geïsoleerde kabel naar de visborden wor den geleid. Aan boord kan de strooit worden uitgeschakeld, zodat bij bei scheep halen van het net geen gevaar door de bemanning wordt opgelopen. Hoe het zee toeging Maandag is het om de Noord tu 57 en 58 noorderbreedte goed weer ge weest. De vangsten waren ruim. schippers meldden dagvangsten var tot 200 manden makreel, haring en schel- vjs. De Helderse kotter Drie Gebroeders viste om de Noord en deed één trek voor 70 manden schelvis, makreel haring. De Maria van Hattem deed trek van 80 manden haring, 35 manden makreel en 15 manden schelvis. Een fraai resultaat voor één trek. Bij de Silverpitt werden eveneens goe de vangsten gemeld door een aantal kotters en trawlloggers. De vangsten per etmaal bestonden uit 150 tot 100 manden makreel en voorts 20 tot 25 manden wijting. De loggers, die meer op tZand visten, vingen slechts van 40 tot 25 manden schelvis en wijting per etmaal Ook van de IJmuidense vloot is nu een trawler naar de westkustvisserij. De N.V. Visserijonderneming De VEM heeft er namelijk de IJM. 2 Herman Flora's bloemenpracht aan zee JLEN IN HET WESTEN VAN HET LAND zijn vertrouwd mét bloemen corso's. Gaan niet duizenden in het vroege voorjaar naar het schone o in de bollenstreek en heeft enkele weken geleden het grote corso, dat door Rijnsburg, Oegstgeest en Leiden trok, niet evenzeer een grote belangstelling getrokken? Men is thans al weer hard aan het werk voor een corso: aanstaande zaterdag trekt namelijk een kleurige bloemenstoet door Katwijk en Valkenburg. De twee eerstgenoemde corso's en dat van Katwijk verschillen weliswaar in karakter en betekenis. De beide eerste zijn reclameacties in een buitengewoon aantrekkelijke vorm; dat van Katwijk is in de eerste plaats bedoeld als een attrac- de badgasten. En als zodanig is hoogtepunt in het V.V.V.-pro- gramma. Uiteraard moet door dit verschil ook tn andere maatstaf worden aangelegd bij de beoordeling. Waarmee niet gezegd wil zijn, dat er op artistiek gebied niets goeds geboden zal worden. Het V.V.V.- bestuur heeft zeer deskundige mensen in dienst genomen, die er voor zullen zor gen, dat ook Katwijk met recht van een bloemen- corso kan spreken. Voor de derde keer zal er zaterdag een Katwijks corso door Katwijk rijden. Vóór 1956 was het Rijnsburgse corso hier te bewonderen, maar in financieel opzicht was het niet moge lijk om een actief aandeel in dit corso te blijven houden. Het V.V.V.-be- stuur komt tijdens het seizoen iedere week met een programma uit er betekent iedere week een aantal uit gaven, die bij elkaar een niet on belangrijk bedrag vormen. Iets goeds Hoewel het Katwijkse corso geen m denlange voorbereidingen kent. twijfelt het V.V.V.-bestuur er niet aan of er zal zaterdag bealizt iets goeds worden ge toond. Het corso zal dit jaar weer beter zijn dan vorig Jaar en men hoopt stijgende lijn te knnnen doorgaan in de toekomst. Er hebben reeds 32 deelnemers ingeschreven voor het aanstaande corso Dit betekent een stijging van de belang stelling. De stoet zal als volgt zijn samengesteld negen luxe auto's, acht luxe auto's mei reclame in de versiering verwerkt, zeven praalwagens, vier reclamewagens en vier andere wagens, waaronder een diligence. Een vijftal muziekkorpsen werkt mee: de christelijke muziekvereniging U.N.I., de harmonie „Katwijk", de Valkenburgse Harmonie, het C-J.M.V.-tamboer en pij perkorps D.V.S. en de drumband van de christelijke gymnastiekvereniging D.W.S. uit Rijnsburg. Het V.V.V. bestuur ondervindt een er gewaardeerde medewerking van de stichting „Rijnsburgs bloemen corso". Zo zijn enkele praalwagens met de opbouw beschikbaar gesteld alsmede een 25.000 anjers. De anjers zullen onder het publiek worden ver deeld. De artistieke leiding van het con in handen van de heren Alb. Pauw (Rijns burg) en L. Parlevliet en J. Pauw (Kat wijk) aan Zee). Route Voor het eerst wordt nu ook Val kenburg bij het Katwijkse bloemen- evenement betrokken. In de Marinus Poststraat aldaar wordt het corso samengesteld. Het corso vertrekt om half drie en het volgt de onderstaan de route: Valkenburg: Marinus Poststraat, Hoofd straat, Katwijkerweg. Katwijk aan den Rijn: Valkeoburgsc- weg. Rijnstraat, Van Egmondstraat, Kerk straat, Zeeweg; aankomst bij het raad huis om half vier. Katwijk aan Zee: Zeeweg, Voorstraat, Emmapleln, Koningin Emmastraat, E. A. Borgerstraat, Rijnmond, Boulevard, Vuur baaksplein, Varkevisserstraat. Het is de bedoeling, dat 's avonds het corso verlicht zal worden, waarna bij het invallen der duisternis omstreeks half negen van de Parklaan af langs de vol gende route wordt gereden: Parklaan, Boslaan, Willem de Zwijgerlaan, Jan Evertsenlaan, Plet Heinlaan. Admiraal de Ruyterlaan, Jan van Brakelstraat, Karei Doormanlaan, Rijnmond, Sluisweg, Jan Tooropstraat, Boulevard, Seinpoststraat, Drieplassenweg, Laan van Nieuw Zuid. De corsodag wordt ten slotte afgesloten met een vuurwerk op het strand ter hoog te van „De Zwaan", heen gedirigeerd. Schipper is Rein Ook d> worden. Gisteravond waren voor deze markt bekend de Beatrice IJM. 72 met 900 kisten vis: de Onderneming III SCH. 117 van de Engelse westkust met 700 kisten haring en de IJM. 57 Mcdan met 1100 kisten vis. Van de Vlaardingse vloot was op IJmuiden thuisstomend de VL. 153 Liesje en Rutger. Dit schip had aan boord 650 kisten vis voor de IJmui dense markt. Wie er dinsdag verschenen Ook de dinsdagmarkt was ruim voor zien van aanvoer van verschillende soorten vis. Een ongebruikelijke aanblik op dinsdag, nadat er maandag reeda 10.000 kisten waren aangevoerd. Nu ston den er 7000 kisten, waarbij waren 80 kisten tong. 90 schol, 2100 verse haring, 2175 makreel. 1155 schelvis, 670 wijting, 325 kabeljauw en gul en 300 koolvis. De verse haring noteerde f 25 tot f 15 per kist, terwijl de makreel van f 17 tot f 12 opbracht. Schol en tong Produktschap Siergeivassen Debat over systeem exportprijzen TAINSDAGMIDDAG hield het Prodnkt- schap voor Siergewassen, onder voorzitterschap van dr. A. J. Vcrhagc. een openbare beituursvrrgadering ten kantore van het produktschap tc I>cn Haag. Het voornaamste punt was de be handeling van de adviezen der organisa ties betreffende binnenlandse minimum prijzen en minimum-exportprijzen bloem- hollenoogsl 1959. De meerderheid kon zich met het voor gestelde systeem binnenlandse minimum prijs verenigen en wilde de minimum- exportprijs op deze minimumprijs base ren. Een nog vrij grote minderheid van de organisaties had bezwaren, tegen het systeem van uitzonderingen en een klei no minderheid wenste de m.e.p. te zien vastgesteld op basis van de binnenlands* inkoopprijs, eventueel nog op die van d* goedkoopste handelssoorten. Na een langdurige bespreking bracht dr. Verhage het volgende voorstel in stemming: om als uitgangspunt te nemen de produktiekosten, een bepaald percen tage daarvan te verhogen met een export marge zonder winst, met de mogelijkheid van nog nader te bepalen uitzonderingen- Dit voorstel werd met 17 tegen 3 stem men aangenomen. De vergadering ging akkoord met de suggestie, dat de nog nader te bepalen uitzonderingen moeten worden geargumenteerd. bleven goed betaald. De schelvis maakte van f32 tot f 10 naar kwaliteit De kabeljauw leverde slechts van f48 tot f24 per 50 kg als gemiddelde op. Er kwamen enige goede besommingen uit de bus. De trawler Job Gouda was topbesommer op deze dag met f 24 800 voor 1500 kisten via! De VL. 7 Ada voerde aan 700 kisten vis en besomde f9900; de Dirkje 1200 kisten vis voor f 18.500; de Wiron II IJM 211 500 kisten die f8130 opbrachten; de KW. 122 Arie Ouwehand 930 kisten vis voor f 15.90(1; de Dirk Maria KW. 80 loste 850 kisten, waarvoor werd besomd een bedrag van f 15.100. De erewedstryd dlo het eerste elftal van de voetbalvereniging „Alphen" gister avond speelde tegen een Nederlands mili tair elftal, had op de mooie zomeravond tal van liefhebbers naar het terrein achter het Bospark gelokt. En men kreeg vóór de rust een knappe wedstrijd voorgescho teld met superieur spel van de militairen, die toen een 30-voorsprong Maar het zwoegende Alphen-clftal haald* do achterstand in tot één doelpnnt verschil. Bij de militairen ontbrak Rots van Sparta. Baas (Ede) stond nu stopper rechtsachter De Lange van DOS. De militairen liepen hard van stapel de wankele Alphen-defensie, waarin alleen Jan Mees goed werk deed, kreeg het zwaar te verduren. Spoedig gaf do uitstekend spelende linksbinnen Nijhuis (Enschedese Boys) de militairen met eeD kopbal de leiding: 0—1- Steeds weer kwa men de oranjehemden terug. Nadat Koop man eens met een hard schot de niet ge ringe talenten van doelman Hogerhuis (Ajax) had beproefd, die met een mach tige zweefduik redding bracht, was hel in de volgende minuut zijn clubgenoot middenvoor Swart, die de jonge Alphenae doelman Proost kansloos passeerde: 02. En toen dezelfde speler even later 03 aantekende, scheen Alphen naar een grote nederlaag te gaan. Vóór de ruzt hield men echter stand. Enkele omzettingen in het Alphen- elftal brachten in de tweede helft een enorme spelverbeterlng. En toen enkele mlnnten Grobbe de verkleinde, voelde men, dat er toch mogelijkheden waren. Fel strijdend speelde men het technische overwicht van de militairen, die de persoonlijke duels vermeden, siuk. Zo ontstond een boeiende strijd, die een kwartier vóór het einde nog meer spanning kreeg, toen Dusschoten uit een scrimmage, waarbij het uitzicht van llogcrmam belemmerd werd. 32 maakte. Wel kwam zelfs de gelijkmaker nog, iaar de rustig leidende heer Van den Berg had vooraf buitenspel geconstateerd, zodat er te vroeg werd gejuicht. Overigens kwam de overwinning terecht bij het elftal, dat er recht op had. Bromfietser tegen lichtmast In de mening dat hij op een rijwielpad reed, terwijl het een voetpad was, werd de bromfietser A. D. uit Rotterdam gis termorgen op de Gouwsluiseweg attent gemaakt op zijn vergissing. Hij wilde zijn fout herstellen en de rijweg oversteken, schonk te veel aan- DE KAAG Ook Haarlemmermeer over het vakantie-oord Het gemeentebestuur van Haarlemmer meer heeft zich met het volgende schrij ven tot de gemeenteraad gewend. De reputatie van de Kagerplasseo als vakantieoord voor zeilers is de laatste tijd geschaad door het optreden van jongelui van elders. Teneinde hiertegen te kunmen optreden heeft de raad van de gemeente Alkemade in zijn vergadering van 29 Juli JJ. vast gesteld een wijziging der Algemene Po litieverordening, waarbij is opgenomen een bepaling inzake bet overnachten aan boord van vaartuigen. Ook de raad van de gemeente Warmond heeft op dezelfde da tum zijn Algemene Politieverordening met een dergelijke bepaling aangevuld. Aangezien het gewenst is, dat voor het gehele watersportgebied van De Kaag waaronder ook valt de Ringvaart van de lichtmast. De man kreeg verwondingen aan het gezicht en een snijwond boven het rechteroog. Doktor Pilon verleende hulp en liet de man naar Rotterdam bren gen. De brommer werd flink beschadigd. Raadsvergaderingen Vrijdag 29 augustus, 7.30 uur, vergadert de gemeenteraad. Dat is de laatate bijeen komst in de huidige samenstelling. Op dinsdag 2 september wordt de nieuwe raad geïnstalleerd. Bordenwedstrijden A.D.C. De uitslagen van de door de Alphense Damclub gespeelde bordenwedstrijden waren: J. Beider—A. v. <L Poel 2-0; A. Robbe—J. Aslander 2-0. dacht aan het verkeer en reed tegen een Haarlemmermeerpolder, welke deel uit maakt van deze gemeente uniforme voorschriften gelden op het gebied van de openbare zedelijkheid en hot treffen van maatregelen tegen excessen op dat gebied Inderdaad nodig is, stellen wij voor ook de Algemene Politieverordening van deze gemeente in bovengenoemde zin aan te De ontworpen redactte slaat ln tegen stelling tot die van de twee andere ge meenten uitsluitend op het overnach ten aan boord van vaartuigen in gezel schap van een minderjarige van het an der* geslacht WOVBRVGGE Nieuwe wijkzuster Tot wijkverpleegster van Het Groene Kruis is benoemd mejuffrouw Gr. de Haan te Utrecht die in de loop van no vember naar Woubrugge denkt te komen. Tot zolang neemt zuster Knibbe udt Nieuwkoop haar taak waar. Dawn Fraser won 100 m vrije slag in Dusseldorp Na de Nederlandse kampioenschappen, die in Schiedam zijn gehouden, zijn de Australische zwemslertjes doorgereisd naar Duitsland, waar zij gisteravond tij dens een hevige regenbui in het open „Rijnstadion" te Düsseldorf zijn gestart Ook enkele Nederlandse meisjes ver schenen aan de start, nl. de HDZ (Am sterdam) zwemsters Rini Dobber, Kltty Wagenaar en Ria de Vries. Op de vrije slag waren de Australischs vertegenwoordigsters weer ongenaak baar. Hun tijden waren echter door da ongunstige weersomstandigheden aan da matige kant Dawn Fraser won de 100 meter vrije slag in 1 min. 4,3 sec. voor Lorraine Crap In 1 min. 6,6 6ec. Brigitte Klomp (Did) werd derde in 1 min. 8,4 sec. Ilsa Kon- rads en Sandra Morgan hadden vrijwel geen co nou ren tie op de 400 meter vrije slag. Ilaa werd eerste in 5.06,3 en Sandra noteerde 5.11.1. De derde Australisch* zege kwam bot stand op de 100 meter vlinderslag. Beverley Bainbridge ver sloeg met ruim verschil Kitty Wagenaar (tijden 1.17.6 en 1.20.7. RinJ Dobber zorgde er voor dat Ann Nelson op de 100 meter rugslag geen revanche nam voor de in Schiedam geleden nederlaag. Het Am sterdamse meisje werd eerste in 1.15.7; voor Ann Nelson werd 1.16.8 afgedrukt. De Amsterdamse meisjes, aangevuld met de Duitse schoolslagzwemster Ellen- broek, werden tweede op de 4 x 100 m wisselslag in 5.33.6. De Australische ploeg ln de samenstel ling Becket-Evsns-Belnbridge-Colquhoun zegevierde in 5.17.5. Int. jubileunitoeraooi tafeltennis in A'dani Ter gelegenheid van het 40-jarig be staan van de Nederlandse Tafcltennis- bond ai op zaterdag 27 september in Am sterdam een landentoernool tafeltennis worden gehouden. België, Duitsland, Frankrijk, Luxem burg en Nederland zullen waarschijnlijk elk met twee spelers san dit toernooi deelnemen. SASSENHEIM Dolven vlogen De postduivenvereniging De Blauw- band heeft een wedvlucht met jonge ^ui- ven gehouden, van Qulvrain af. 210 km. De honderdnegen duiven werden gelost om 12.15 uur. Aankomst eerste duif 3.38.15 uur. snelheid 1062 meter per minuut. Aankomst laatste duif 4.17.16 uur. «net heid 864 meter per minuut. De uitslag: J. Plug 1; C. Drost 2, 3. 13; L. J. Droat 4, 5, 10. 11, 14; R. G. Slikker veer 6, 7; H. J. Krom 8, 18. 20; D. Ver- horet 9, 19; P. Krom 12, 15. 17; Th. v. «L Krogt 16. 24. 26. 27; W. v. d Zwart 21. 22; J. Haver 25; H. vso Nlekerk 23.

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 3