DE HAZENBERG" rustpunt NINO CONCOLINI voor verschopte dieren vangt liever toeristen dan sardines ANDERHALF MILJOEN VOOR REISGELD iv, ZATERDAG 9 AUGUSTUS 1958 ieiuup CciKsrtic UTouranl ff ,Het is afschuwelijk, wat zelfs beschaafde mensen nog met hun jwe hond of lieve poes durven uithalen", zei ons mevrouw E. von nau geb. gravin Van Oldenburg Bentinck te Amerongen, die haar en ten dele slijt op het gelijknamige kasteel en voor het andere op de Hazenberg, een grote heuvel in genoemde gemeente, ir zich een modern ingericht tehuis voor verwaarloosde dieren, ex dierenpension bevindt. Soms komen de mensen me waarschuwen dat er ergens in de in, niet ver van een grote verkeersweg, een mooie herder staat Igebonden. Blijkbaar wilde de eigenaar eraf, nam hem dus mee :ijn auto, zette hem in de buurt van ons tehuis aan een boomstam en zei „adieu", in de hoop, dat anderen zich wel over het dier en ontfermen. Misschien was een op handen zijnde verhuizing de leiding tot zo'n onmenselijke daad, wellicht ook had het beest land gebeten, of men kreeg plotseling genoeg van het dier, omdat sdieren behalve veel plezier natuurlijk ook de nodige zorgen schaffen. et gebeurt even goed, dat n een hond 's avonds over de istering gooit, die om de lYs grote weide van ons tehuis is Igebraeht. Dan is men ook, men als een last voelt, rrijd. En weer anderen, die naar weten, dat er in lerongen „ergens" een tehuis r verwaarloosde dierén moet i, laten hun hond of poes maar in het dorp „ontsnap- met de gedachte, dat het ist dan vanzelf wel op de Ha- iberg zal belanden". Nog schrijnender foch doen zich nog schrijnender fallen voor dan deze. Zo ge arde het een paar jaar gele- i, dat een autobestuurder zijn jd, waarvan hij genoeg had, de wagen moest trappen, om- het beest er niet uit eigen be uit wilde springen. Moge- voelde het aan, wat er te ge en stond. Maar toen de auto- >iïist zijn weg vervolgde via het a Eek en Wiel naar de zwom het dier de Rijn zich opnieuw bij zijn baas roegen. Deze trapte de viervoe- daarop zo venijnig van zich dat hij geen moed meer had maals een poging tot hereni: te wagen. Jankend bleef hij iuto nastaren. Gelukkig had jeugdige Ameronger alles ge- Hij nam de hond mee naar Hazenberg, vertelde daar ziin lerwaardigheden en kon naar I gaan met de voldoening, dat een eind had gemaakt aan veel ■enleed. ehalve met gezonde dieren ;t men in het tehuis ook te en met dieren, die te vonde- worden gelegd omdat ze een andere ziekte hadden opgelo- Zelfs katten met schurft wor- hier niet aan hun lot overge- i. Wel isoleert men ze natuur- opdat de andere bewoners het tehuis geen slachtoffer besmetting kunnen worden, dan zijn daar nog honden, die rden verschopt, omdat ze blind ren gpworden; of katten met Igen. Voorts aangereden bees- of beesten die op een andere lier gewond werden. ..Ziet u roodwitte hond daar lopen?", kte mevrouw Von Ilsenau te- ons op. ..Dat beest werd het ige jaar aangereden te Fij- irt, in Brabant. Het was aan de iterzijde totaal verlamd en ïm via de plaatselijke politie in klein noodasyl terecht. Daar de hond echter maar kort blij- omdat men voor verblijven van gere duur niet is ingericht. Zo- •nde werd hij ons aangeboden, nvankelijk was het heel erg ben met hem Maar dank zij deskundige en liefderijke ver- ;ing knapte hij toch langzaam ïu dartelt hij weer met al „re honden mee, als ware nooit wat met hem gebeurd, heeft intussen een nieuwe baas nonden, doch daar deze thans t vakantie is, heeft hij hem ang hier in pension gedaan". iiiHiiniiiiiiiiiiiiHiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiimniiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Ook „beschaafde" mensen kunnen wreed zijn llllllllillllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIII In de weide, die bij het dierentehuis „De Hazenberg" te Amerongen hoort, is het ol levenslust wat de klok slaat. De honden darte len rondom verzorger Haddes. Zij zijn vaak tijdelijk te logeren in het dierentehuis, maar soms ook door hun baas trouweloos in de steek gelaten. Heel wat van die viervoeters waren meer dood dan levend, toen ze op „De Hazen berg" arriveerden. Toen hebben we het dier maar zon der meer geaccepteerd, want ook nu weer ging het ons alleen om de hond en niet om de man. Later vonden we een beste baas voor die Toen we op een rondwandeling door het tehuis verscheidene kat ten zonder staart of ihet een schijnbaar gecoupeerde staart za gen rondlopen en vroegen of het hier gevallen van mishandeling be trof, vernamen we, dat deze kat ten uit Indonesië afkomstig waren. ,,Het schijnt in het soort te zit ten", zei mevrouw Von Ilsenau. „Die katten werden meegebracht door Nederlanders, die gedwongen werden Indonesië te verlaten, 'k Heb al plm. twintig van zulke kat ten en een kleine zestig honden uit Indonesië hier gehad. Die hebben me heel veel werk gegeven, doch ik deed het met plezier. Ook nu nog zit ik soms tot middernacht op het kasteel brieven te schrij ven, om het onderbrengen van die Indonesische dieren te rege len. En er is geen boot meer van de Rotterdamsche Lloyd^of ik ben er op geweest. op Zestig honden Mevrouw Von Ilsenau met ■ie verschoppelingen. De hond bank adopteerde xe zelf, nu al zeven jaar geleden. En telde zij ons, dat hij altijd wel uat humeurig zal blijven, om dat hij jaren aan een dikke ket ting lag en bovendien voort durend pijn leed door de won den, die die ketting veroorzaak te En als u gezien had hoe verschrikkelijk deze poes eruit is nog slechts met een matige hy potheek belast Onze inkomsten be dragen van de 800 donateurs, die we tot dusver wisten te maken (Giro 4228). Voorts ontvangen we af en toe losse giften. En een belangrijke bron vormen verder de gelden, die we van de eigena ren van pensionhonden incasse ren. Want al was en is nog steeds ons eerste doel het opvangen van zwerfdieren, toen ons bleek, dat er ook heel wat mensen hun hond of kat tijdelijk aan de Hazenberg wilden toevertrouwen, omdat ze er zelf niet voor konden zorgen (vakantie, tijdelijk verblijf buitens lands, ziekte e.d.) hebben we die mensen niet afgewezen. Wij zagen er immers een middel in om wat extra geld binnen te krijgen, dat we voor de zwervers uitstekend konden gebruiken. Momenteel is de toestand zelfs zo, dat we bijna allemaal pensionhonden en -kat ten hebben en ïyeinig of geen zwervers. Dit kan echter spoedig weer veranderen." „Zwerven er de laatste tijd dan zo weinig beesten rond?" vroegen Von Ilsenau. hek. Op deze manier kan men de Reeds nu weet i bewoners van binnenuit bcreikc-n, boot, die over enke maar ook van buitenaf. Daar de Maasstad aankomt vloer van het hele tehuis uit be ton bestaat is in elke kooi een brede plank aangebracht, waarop de dieren kunnen rusten, zonder het slachtoffer van reuma te wor den. In vele gevallen zagen we op dat houten geval ook nog een oude wollen deken uitgespreid, om de ligging nog wat comfortabeler te maken. de brengt. Is zo'n schip eenmaal bin nen. dan rijd ik er met mijn auto heen en neem de dieren, na de ver eiste formaliteiten te hebben ver vuld, in de wagen mee naar de Hazenberg. Hier moeten ze soms maanden blijven, daar de eiger.a- den ze tweemaal per dag op het dek „uitgelaten", maar dat is na tuurlijk slechts een ogenblikje. En voorzover ze de reis volbrengen komt er een aantal ziek aan. Soms hebben ze te kampen met een ge heimzinnige ziekte, waar de art sen nog niet achter zijn. Ze krij gen etterende ogen, eten niet r Afstandshonden gewezen. Teneinde hun moeilijkhe- worden steeds magerder en gaan idood. Misschien dat de klimaatver andering ook verkeerd werkt. te verlichten berekenen we voor hun honden slechts een pensionprijs van 1,per dag." Voorts zijn Van alles „Van alles. Natuurlijk ge\ ederlandse honden, die des clandestiene manier", vertel de mevrouw Ilsenau ons desge vraagd. „Er zijn er ook, die met hun beest naar je toekomen en vragen of je het hebben wil- Zulke honden noemen we afstandshon- den. Maar dan maak je toch nog kamponghonden, gele. Wel zonderlinge dingen mee. Een Nederlandse honden, die destijds uit ons land naar Indonesië wer den meegenomen. En dan veel tijdje terug vervoegde zi.ch e beesten, die soms angstwek- kend kunnen huilen. Het zijn af- die zijn hond kwijt stammelingen van de wilde din- Nu vragen we voor afstands- gos en ze zijn net zo mager. Soms hebben ze wat weg van een Hol lands herdertje. Alleen de kop doet meer aan een vos denken." „Volbrengen ze de overtocht in het algemeen goed?" „Lang niet allemaal. Onderweg gaan er nogal wat dood, daar bi.j. 'die schurft heb ben. Daar leden ze dan meestal reeds aan, toen ze op het schip werden gebracht." „Wordt daartegen dan niet ge- „Neen, het enige wat men voor het vervoer verlangt is een bewijs, dat ze ingeënt zijn tegen hondsdol heid"' afge dacht i MINO CONCOLINI heeft de gashandel naar voren geduwd en stuurt de ronkende motorboot het Gardameer tegemoet. De golven, die in kleur variëren van helgroen tot diep blauw, spatten glinsterend uiteen als een regen van duizenden diamantjes. Het vuurtorentje van Garda glijdt voorbij, de rotsen wijken en dan /Worden alle honden uit Indone- ligt het meer als een kostbare edelsteen vol majestueuze pracht 1 voor de boeg. Een edelsteen met steeds weer nieuwe kleurschake ringen, gevat in een ring van hoge bergen, aan de voet waarvan zich de stadjes hebben genesteld, waar de citroenen en olijven groei- J}"^, Een strop honden steeds 5 daar al het nodige geld voor moet wor den uitgegeven alvorens we er een nieuwe baas voor gevonden hebben. Dat deden we dus ook in dit geval. De man in kwestie werd echter nijdig en zei zonder meer: „Daar denk ik niet aan. Als ik ge- migen weten had dat dat zo ging had ik hem al in de Rijn verzopen". .Misschien wel, maar het ziet er ar uit. dat we er een grote fi- iciële strop aan krijgen. Want als de mensen geen geld hebben, steken. leslist niet tegen kun- twee maanden in een hokje boord vast te zitten. Wel wor- we dat het er kleine zestig zijn, alsmede een katten. Onlangs was er ook _n ree, dat een ongeluk had iad. En zelfs vogels zoals meeu- m met een gebroken vleugel, inden op de „Hazenberg" een ■tekende verpleging. Wie betaalt dat nu allemaal?, men wellicht vragen. En hoe hm mevrouw Von Ilsenau er- e. zich al die zorgen op de hals ,Als kind", zo vertelde zij ons, ing ik al veel om met dieren, int op het kasteel hadden we rden, ponny's, honden, katten, Is enz. enz. Ik raakte er dus vertrouwd mee en ging er langer hoe meer van houden, idaar, dat toen ik van tijd tot zwerfdieren te maken leg. de gedachte bij me rees. hiervoor iets gedaan moest den. Ik trad toe tot de „Die- ïscherming" en werd op ze- r- dag benaderd door de Haag- ,J Stichting Amivcdi, met het ver zou stuk terrein af te willen .„n de 20 ha. die bij het Isteel horen. Die Haagse Stich- 'hg hield zich nl. al met de zorg )r zwerfdieren bezag. Dat heb toen gedaan. We konden voor zacht prijsje een kinderhuisje -•nemen van Huize „Doorn" welk huisje de kleinkinderen ii de ex-keizer nog hadden ge leld en dat huisje kreeg hier de Hazenberg een plaatsje, ar het als dierentehuis dienst g doen. Enige tijd later on:- nden er echter strubbelingen 1 Amivedi en werd de samen- rking verbroken. In 1954 kwam ik in contact met t journalist M. Reckman, door Bijens toedoen de Stichting. Nat. lerenpark voor Zwerfdieren De nèzenberg eerst recht tot oni- looiïng kwam- Dierenvrienden ""Tal van dierenvrienden traden 3Je en we besloten, dat er iets JVters moest komen. Er volgde en campagne in de pers om geld Ijeen te brengen voor een be- I toorlijk stenen gebouw met kooi- I D en rennen, alsmede een woning oor de dagelijkse beheerder. De- 5# campagne heeft zo'n groot suc- es gehad, dat op 16 maart 1957 ESt mooie tehuis kon worden ge iend. Het kostte ongeveer een ■alve ton; inclusief de woning, en „Genoeg," antwoordde ze, „maar ondanks het feit, dat we er voortdurend aangeboden krijgen, raken we ze meestal weer heel gauw kwijt ook. Herhaaldelijk kloppen hier mensen aan, die een hond of kat willen hebben. Die kunnen ze dan gratis van ons he komen, met dien verstande, dat wij er de zeggenschap over hon den. Blijkt bij een controle, dat het beest by de nieuwe baas geen goede behandeling heeft, dan ha len we het weer weg. Dat maak te Ik nog niet lang geleden mee. We bedingen altijd, als iemand om een hond komt vragen, dat hij niet aan de ketting wordt ge legd. Maar dan blijkt bij een on verwachte inspectie, dat dit soms toch gebeurt. In zo'n geval ne men we de hond onmiddellijk mee. Dat geeft wel eens woorden, doch het gaat ons uitsluitend om de Pensionprijzen „Wat zijn uw pensionprijzen?" „Die variëren, al naar gelang de hond groot is van 1 tot 2 per dag. Hiervoor krijgen ze twee maal per dag brood met pens of ander afvalvlecs. En rauwe groen ten voor de vitaminen. Het mooie is hier, dat. als de beheerder, de heer H. Haddes. ze 's ochtends in de hokken gevoederd heef., hij ze vrij kan laten in de wei. waar ze naar hartelust kunnen ronddollen. Bijten doen ze elkaar zelden, daar ze allemaal hun baas missen en dus geheel op elkaar zijn aangewezen. Natuurlijk komt al die achterstallige pension- dat hij vandaag kosten te betalen Daarom heb- naar Gardone Ri ben we al een avond voor de tele visie gehouden, tijdens welke ui;- zending we een beroep op de hon denvrienden deden om deze bees ten voorlopig tot zich te nemen. Het succes was groot, doch dan rezen er af cn- toe weer moeilijk heden. als de eigenaar zijn hond kwam ophalen. De pleegvader of -moeder was soms Udell* 1 wel avonden heeft ge- iedere had, die een paar duizend bezoe kers trokken, ziet men ook de ko mende voorstellingen met vertrou wen tegemoet. Trouwens, de Ame- rongers leven erg gen. Bleke gezichten, splinter nieuwe shorts zo uit de koffer, en uit die shorts mooie en lelijke, maar in elk geval zeer witte be nen. Dat verandert gauw. weet Concolini. Sinds de touringcars Europa hebben veroverd heeft hij bussen vol Noorder groepje passanten. Ze verstaan weliswaar geen woord van wat de twee Gardesa- nen elkaar hebben te vertellen, maar afgaande op de woeste ge baren en de luide toon weet een van de vreemdelingen al spoedig te vertellen, dat het menens gaat worden. „Dat draait op vechten beweert hij en de anderen meteen de pas i.n om de kunnen bijwonen. Ze schuifelen door, verbaasd en weer een Ita liaanse indruk wijzer, als de „ru zie" opeens eindigt in een bulde rend gelach en schouderkloppen. Ze wandelen verder. Onder de kastanjes en de palmen langs de het r - al- werk op de Hazenberg. En dat hoop gaan koesteren, dat beest voor altijd mocht houden Zo is er steeds wat anders. Het den wi liefst hebben we dus maar heel scheid veel honden in pension van men- te nenr sen, die er behoorlijk voor kunnen en willen betalen. Des te meer kunnen we voor de zwerfdieren doen. Bovendien hebben zekere plannen. Zo gaan dachten uit naar een hospitaal' de zieke beesten apart .Bent u nooit gebeten?" zo wU- nog weten, alvorens af- an mevrouw Von Ilsenau _i. ,,U komt toch iedere dag weer met honden in aanraking die u helemaal niet kent?" Ze lachte eens en moest beken- nen, inderdaad eenmaal het slacht- ge- offer te zijn geweest van een ja- loerse hond. Dat was, toen ze met een zwerfkat in de armen liep en dat beest blijkbaar te veel ver- Ie comfort in de hotels ten spijt de vrouwen nog op de stenen .ja.u,. stoepen de was moeten doen; ze die stroom ruimschoots kopen in een van de vele fruit- „il capitano" heeft al- wjokeltjes een kilo perziken voor met het lang begrepen, dat die toeristen "je (zestig cent) en dwah j_» betere buit zijn dan de aal en de door de kronkelige sardientjes, die hij vroeger uit het meer placht te 1 lingen zien afleveren in de plaats jes rond het meer. Ook Garda krijgt zijn deel e De heer H. Haddes, een grote op de Hazenberg geheel in zijn elei kooien van het tehuis, dat loodr Haddes is gebouwd. „Dat had het dat kwaadaardige hond tussen zit. die toch graag de anderen in de ha ren vliegt. De heer Haddes kijkt het dan even af en scheidt de vechtersbazen. Maar als dat vech ten zich telkens herhaalt, wordt de schuldige voor straf in zijn kooi opgesloten." Deze kooien zien er overigens lang niet slecht uit. Men stelle zich een langwerpig gebouw voor, opgetrokken uit baksteen en afge dekt met een zadeldak. Midden door dit gebouw loopt een brede gang met aan weerszijden de kooi en. Deze kooien hebben zowel aan de kant van de gang als in de twee lange buitenmuren een tralie- ierenvriend uit Drente, die zich ent voelt. Rechts ziet men enkele •ht op de woning van de heer iien wel beter gekund", zegt zijn geen oog dicht S. Bakker uit Langbroek, die te vens deel uitmaakt van het stich tingsbestuur. Hem is nooit iets te veel, ofschoon hij er toch ook nog een particuliere praktijk op na houdt." Feestavonden Verder vernamen we, dat men nog een derde bron van inkomsten heeft, door het organiseren van feestavonden voor de burgerij in de tuin van het oude jachthuis, dat bij het kasteel hoort. Zo wordt daar op 21 en 23 augustus En de beheerder Haddes liep to; dusver tweemaal een beet op. Eenmaal toen hij een hond in zijn kooi wilde doen en die hond tegen- ipartelde. En de tweede keer Vroeger. Toen heerste er armoe in het vissersgezin dat soms nau welijks de allergoedkoopste land- wijn uit de trattoria op de Piazza Catullo kon betalen. Het was in die tijd, dat Garda uit het noor den alleen per vissersboot was te bereiken. Tot Mussolini een weg langs en door de straat- chter de boulevard, waar Garda nog zijn oude karakter heeft bewaard. Het karakter van vroeger bet vissersplaatsje met de vis- er armoe sersman die aan de voordeur zijn rode en groen gekleurde netten >ms nau- boet, met de schoenmaker in de openlucht en de sjouwerman, die vergeefs zijn ezeltje voor de twee wielige kar tot spoed aanmaant. Dromend ken: de Strada Ponale met 70 tun- •fÜ" nels- Het zware werk. dat vele ja- duurde en tientallen mensen- hij twee vechtende honden wilde levens kostte, betekende echter de groot openluchtspel opgevoerd. Én als je door het dorp fietst. scheiden. Een derde hond wilde ontsluiting van de stadjes rond het de belaagde hond te hulp komen. Qartlamppr pn ]ptrrip dp7p aantrpk doch inplaats van de aanvallende Gardameer en legde deze aantrek hond een knauw te geven kwa- kelijke streek open men zijn tanden per ongeluk in een der zwaaiende handen van de heer Haddes terecht. „Maar och", zei Haddes. „je kunt ook door een hond gebeten worden Een heerlijk stadje, dat onder liet hak- de gulle Italiaanse zon ligt te dro men in de uitgestrekte armen van de Rocca del Garda en de Mon te Baldo, die een natuurlijke baai vormen, met de romantische en door cyprussen omzoomde Punta San Vigilio als baken voor rman cn toerist. Een stadje hoge. duistere huizen, waar- en ergens gezinnen kan vcr- zelcnd op gang komend toerisme, moeden. met stoffige bergpaadjes Twee Arabische potentaten, de erfprins van Koeweit en de emir van Kwatar, zijn In Genève. Bel den komen zU uit miniatuur- vorstendommetjes aan de Perzi sche Golf, stoffige stukjes grond, die rijker met aardolie doordrenkt ontboden met de opdracht colectie „kleine geschenken Ig van de emir de hoteldirec- lee. dat de prins genoeg had J WfÊ §RH§ zijn speelgoed. De directie toerde met vreemdelingen* Visserman af Aanvankelijk waren het alleen de welgestelden. die zich een reis je naar dit milde oord konden veroorloven, maar sinds de tou ringcars de stoot gaven tot het sociaal toerisme, ontdekten steeds meer Hollanders. Duitsers en Skandinaviërs, de bekoring van het wijde en toch intieme Garda meer. Gelukkig voor hen, maar ook voor Nino Concolini. Hij liet voortaan de sardientjes in de net- zijn collega's springen en langs welvarende wijngaarden i met een boulevard, waar zich heel het leven concentreert. Van de vrouwen, die de was doen. tot de visserslui, de marktkooplieden, de botenverhuurders, de carabi nieri en de toeristen toe. Daar klokt de koele landwijn in hogo glazen, daar sissen de vernuft'ge espresso-machines, daar ook zingt soms in een fluweelzachte zomer nacht het koor van de vissers uit Garda, terwijl uit het Lido flar den dansmuziek komen waaien en aan de overkant van het gladde meer de lichtjes twinkelen van Gardone, Sirmion. er Peechle-a de blauwe golven. Het logde hem Stadie», die alle hun aandeel lijn, dan welk ander stuk. Koe weit is tegenwoordig de eerste, Kwatar de zesde olleproducent te brengen. Na drie uur had hij hun juwelen en sieraden verkocht waarde van ongeveer 115.000 hel nabije Ooalen. Dat brengt gulden. De onderhandelingen gin- gen als volgt; de juwelier werd gen op en enkelei hen menen, op tafel i dat zij dit het Westen moeten to- spreiden. De Emir de stukken die hij hebben wilde, met de vinger aan. waar na deze op de hoek van de tafel op een hoop werden gelegd. Iede re keer, wanneer zo'n hoopje een bepaalde grootte bereikt had. veegde een dienaar met zijn de juwelen in een reistas, De beide vorsten bewoonden sa men twee luxe-appartementen in een der duurste Geneefse hotels. Volgens mededelingen, die een „HBS zeer betrouwbare indruk maakten die diende als bergplaats liet alleen de Emir van Kwatar je sieraden, al voor een veertiendaags ver blijf voor zichzelf en zijn gevolg van 15 man een bedrag van t dc anderhalf miljoen gulden al- Enkele dagen tevoren had één tegen der jonge prinsen van Kwatar, die zijn vader op dit reisje mocht inschappelijke uitstapjes koch- t ten de heren twee Ford „Continen- vader, tals" „the ten-thousand dollar- car" twee Cadillacs met air conditioning. twee Oldsniobiles, een Ford „Thunderbird" en een stationcar. Op een dag aan het einde van stukje speelgoed hem te kopen. Onmiddellijk werd de vertegenwoordiger van deze apparaten opdracht gegeven, er een aan het hotel te bezorgen. Prijs: zevenduizend gulden. Twee dagen later deelde een lid van het het toerisme opeisen. Mondain' „c„, .o ><u at en luxueuzer misschien, ma: fóhouder in de Via Manzoni. Want stellig niet echter en spontaner, de toeristen, zo bleek hem al snel, zijn niet alleen verzot op varen cn Internationa; zwemmen, maar ook op Bardoli- no en de Vino Santo, die hij in grote glazen a raison van 60 lire (ongeveer 40 cent) uitschenkt. Soms als het druk half i Op de terugweg koerst Nino Concolini zijn boot om de hoek V.Het kij San Vigilio. Tegen de nnchte- Anker" moeten de passagiers wel lijke hemel tekenen zich de OP kade te contouren af van de Monte tultan t an Koeweit gaai niet altijd vakantie. Af en toe legt hij mbezoeken af, zoals hier by Nasser in Cairo. schijnt de zon in Garda even mild als in Salo of Limonc. En wie zeurt dan over een half uur tje? Je moet alles niet zo pre- Luigiano. buschauffeur pur sang is dat volmondig met hem eens. Als hij de bebouwde kom ras)es (maximumsnelheid 40 km) neemt mense met een vaartje van 80. nog ge- volkomen gerust zijn zich niet precies aan ae v. schriften en afspraken houdt. Dit gesprek, dat op het hobbeli ge terrasje bij Maria-onder-de-pi van voortsnellende auto's tot zij tussen de huizen van het stadje verdwijnen. Ergens bij Lazise spatten de kleurige sterren van vuurwerk uiteen cn op de ter- de haven genieten de mensen van de koelte van de avond. Ze zien de boot van Nino de passagici t dam of Enkhuizen, uit Naarden en Nijmegen, uit Kopenhagen, Keulen of Kingston upon Thames Gesprek Want het Gardameer is interna tionaal. Omdat het een plaatsje beeft gekregen onder de warme wordt gevoerd trekt de aan- Italiaanse zon.

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 9