IN HET NIEUWE IRAK GEEN PLAATS VOOR MET ZEVENMIJLSLAARZEN DOOR HET MIDDEN-OOSTEN Pan-arabisme ging samen met ultra-nationalisme Amerikaanse markt wordt nogal verwaarloosd Landbouwschap bevordert produktiebeperking melk Denen beschermden zich met aarden wal 5 WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1958 (Van onze reisredacteur Link van Bruggen) BAGDAD, juli. TJOEWEL het nieuwe regime van Irak halsstarrig weigert van een staatsgreep te spreken, is het duidelijkdat het land niet door revolutie geteisterd is. Bij de machtsovername van de veertiende juli zijn op i'n hoogst honderdvijftig officieren en burgers betrokken geweestterwijl van het gros der brigades, welke de val van Noury-es- Said bewerkstelligden, gezegd kan worden, dat het pas later vernomen heeft waarom het ging. Het volk. waarmee in het Midden-Oosten meest- al het (onder ten hemel schreiende omstandigheden levende) stads- proletariaat wordt bedoeld, is er slechts bijgehaald om de staatsgreep het karakter van een revolutie te geven. Tevens heeft men het aan de ongeregeldheden laten deelnemen om het in te prenten wie nu precies de vijanden zijn en om hel van hun dood te overtuigen. twaalf jaar van z'n leven in Britse ge vangenissen heeft gezucht, leidt op het ogenblik het ministerie van voorlichting en propaganda. Kolonel Abdoel Salem Mohammed Arif, die tot voor kort in Syrië heeft gewoond, is vice-premier ge worden (zijn portret wordt, evenals dat van Kassim, overal in Irak verkocht) en de instigator van de coup van 1941, dr. Ibrahim Kubha. beheert de portefeuille economische zaken, e enige figuur in de nieuwe regering, irvan buitenlandse waarnemers nog it hebben gehoord, is brigade-generaal isim, die zichzelf zowel premier als ister van binnenlandse zaken heeft gemaakt. Tot vóór enkele maanden be hoorde hij nog tot een van de vele Iraak- kolonels. Hij heet een goed officier zijn, die een leeropdracht aan de Mi-li re Academie kreeg en die later, na promotie, bij de troep werd geplaatst. Ze beschouwen Nasser als hun „broe der", doch voorlopig beslist niet als hun leider. Door de ontdekking van het offi- encomplpt in Jordanië zijn ze eigenlijk paar maanden te vroeg aan de macht gekomen, doch hun wcrkprogramm e beweren, gereed en met de uit- t ervan kan onmiddellijk wordei begonnen. De nieuwe minister van voorlichting en propaganda, Siddiq Shansal. heeft twaalf jaar van zijn leven als politie ke gevangene opgesloten gezeten. Men ziet hem hier (met bril) persoonlijk een telegram censureren, dat een Brits journalist naar Londen wil zenden. Als men zo de nieuwe regering be kijkt, dan komt men niet onmiddel lijk tot de conclusie, dat de leden er van marionetten van Nasser zijn. Meer dan de helft der nieuwe minis- sters behoort tot de uiterst rechtse vleugel van het door Noury aan ban- den gelegde, Iraakse politieke leven en propageerde het pan-arabisme al, lang voordat iemand van Egypte's dictator had gehoord. In feite behoort de kern van de nieuwe machthebbers tot de vóór veertien juli verboden Istiqlal partij, die in 1941 een geslaagde, pro-Duitse staatsgreep uitvoerde. Noury-es- Said, die toen hals over kop het land moest verlaten, werd nog het zelfde jaar met de hulp van Britse bajo netten in z'n oude zadel gezet en hield bloedig in het kamp van zijn tegenstanders huis. Openbare te rechtstellingen waren aan de orde van de dag en tientallen opstande lingen vluchtten Irak uit. Volkomen onbekend Verscheidene van deze ballingen zijin thans in hun vaderland teruggekeerd en hebben zitting in de regering van brigade generaal Abdoel Karim Kassim genomen. Siddiq Shanshal bijvoorbeeld, die per soonlijk tegen mij heeft gezegd, dat hij Groene verf 1 van de eerste dingen, die het ve regime heeft gedaan, is de gevan genneming van „aille reactionaire elemen ten". Er zouden in totaal een honderdtal arrestaties zijn verricht, voornamelijk on der het vroegere mdnisterskorps Jama-la, als minister van buitenlandse zaken het recente debat over Libanon Verenigde Naties de leider van de Iraak- delegatie was, behoort er bij de grootgrondbezitters. De instelling volkstribunaal Is al aangekondigd gezien het gemak, waarmee men in Irak altijd met de doodstraf heeft omgespron- :n, ziet het er voor velen weinig hoop- ;>1 Uit. Kenmerkend voor de regering var brigade-generaal Kassim is ook, dat het leger twee dagen na de staatsgreep op dracht kreeg alle pro-communistische leuzen, welke in rode verf op de muren 'an vele huizen verschenen waren, te erwijderen. Overal in Bagdad ziet men dan ook grote klodders groene verf op de buitenkant der woningen zitten, waar onder zich de geschabloneerde „slogans" bevinden, die handlangers van de Sovjet Unie in de verwarring van het ogenblik hebben aangebracht. Een soortgelijke maatregel is ten Bouw beginl spoedig Nieuwe raffinaderij in Algerije Binnen enkele maanden zal tien km ter zuidwesten van Algiers de bouw begin nen van de eerste raffinaderij van Alge rije om de ruwe olie uit de Sahara te be werken. Een groep oliemaatschappijen, die Algerije van brandstof voorziet, heeft dit gisteren bekendgemaakt. Voor dit doel is een nieuwe maatschap pij opgericht onder de naam Sociétc de raffinerie d'Alger, bestaande uit de Stan dard Oil of New Jersey. Shell of Algeria, Beryl. Mobil Oil, French B P. en de C.F.P.. (French Refinery Co.). Het huidige transport vindt plaats door een tijdelijke leiding van beperkte capa citeit en daarna per trein door het Aures- gebergte. dat in handen is van de rebel len. Daardoor is de route moeilijk er kostbaar. Zo kan op deze wijze slechts een deel van de geproduceerde oiie wor den vervoerd naar de raffinaderij i Frankrijk. Oom van Kierdorf ook verdwenen De toestand van Frank Kierdorf, de lei der van de Amerikaanse bond van vracht rijders. die maandag met zware brand wonden overdekt een ziekenhuis binnen- strompelde, is hopeloos. Zijn (eveneens bedreigde) oom Herman Kierdorf, ook een functionaris var vrachtrijdersbond. die wraak gezv had wegens de mishandeling van zijn neel, is kort daarop verdwenen. Ieder spoor ontbreekt. Hij werd door de politie gezocht, dat hij in het bezit zou zijn van een knal demper voor een revolver, een vergrijp waarop in de VerenlRde Staten een van maximaal vijf jaar staat. Hij heeft al eens zes jaar gevangenis straf uitgezeten wegens een overval, die hij j..eegde in 1941. van de foto's genomen, die van de ir verminkte lichamen van prins Ab- doellah Illah en Noury-es-Said in omloop zijn gebracht. De gruwelijke platen, die de ene kant het bewijs van de dood der „volksvijanden" moesten leveren en aan de andere kant als afschrikwekkende voorbeelden dienst moesten doen, mogen op het ogenblik niet meer verkocht wor- en de nog overgebleven winkelvoor raden zijn in beslag genomen. Zoals de zaken nu staan, kan men stellen, dat het zeker niet in de bedoeling lirt zich b(j het rijk van Nasser aan te sluiten, of er in federatief verband mee samen te werken. Men wil slechts vriend schappelijke betrekkingen met de Ver enigde Arabische Republiek gaan onder houden de opzegging van de Arabische Unie was bedoeld om koning Hoessein van Jordanië niet langer gelegenheid te geven zich als wettig staatshoofd van Irak op te werpen cn op grond hiervan een tegen actie te ontketenen en zo mogelijk de verhoudingen in een defensiepact regelen. Egypte en Syrië zijn alleen uit politiek- ideologische overwegingen interessant voor het nieuwe regime (pan-Arabisme, „positieve neutraliteit", anti-Israëlisme, etc.). In financieel of economisch opzicht heeft de V.A.R. Bagdad niets te bieden, omdat Ir*k een onuitputtelijke schat kamer van vloeibaar gond bezit. Wat deze olie betreft, geeft Kassim voortdurend de verzekering, dat zij het westen zal blijven vloeien. Dat hier voor een groot deel eigenbelang in schuilt, valt niet te ontkennen. Als de produktie op de velden van Kirkoek en Mosoel wordt stopgezet op Rusland, het Per zische oliedrama heeft dit wel bewezen, hoeft Irak niet te rekenen valt de voor naamste bron van staatsinkomsten weg. Onder Noury werd het trouwens al als een grief gevoeld, dat de pompen in Koe weit op topcapaciteit werken, maar die in Irak aan een langzaam-aan- onderhevig zijn. Hoewel er in Bagdad opnieuw stem men opklinken, dat de „Iraq Petroleum Company" (voornamelijk Brits, Ameri kaans en Frans) genationaliseerd worden, is 't met de val van Mossadeq voor ogen, niet te verwachten, dat Kas sim deze koers wil. Wel zal hij trachten een gunstiger winstdeling te krijgen (di royalties bedragen op 't ogenblik vijf tig procent van de wereldbarrelprijs bij een jaarlijkse produktie van meer dertig miljoen ton), doch hier was Noury ook al lang mee bezig. Streven naar erkenning Het Bagdad Pact 't laatste belang rijke punt, dat vooral het westen interes seert zal voor Irak ndet houdbaar zijn. Kassim en zijn ultra-nationalisten staan een politiek van „positief neutralisme" voor. die wars is van het zich binden aan een militair blok. Bovendien kan het nieuwe regime bepaald niet pro-Westers genoemd worden. De Britten haat men omdat deze een „imperialistisch verleden' in Irak hebben. De Fransen zijn niet ge liefd vanwege hun vroegere bestuur ir „broederstaten" als Syrië en Libanon ei hun optreden in Algerije, terwijl de Ame rikanen door de Eisenhower-doctrine er de als een zware bedreiging gevoelde lan dingen in Beiroet veel. zo niet alles hun „goodwill" verloren hebben. men, niettegenstaande dit, goede diplomatieke betrekkingen „met de lan in van het westen tril primair dus ■kenning als wettige regering! moet de eerste plaats verklaard worden door de belangen, welke Irak hierby heeft. In de tweede plaats is er niets meer vernederend voor een ontwikkelde Arabier dan niet voor vol te worden aangezien, te meer als hij, zoals in Bag dad thans het geval ii, van mening is, dat hij er voor in de termen valt. In de derde plaats is het regime van Kassim eigenlijk enorm geschrokken van del stroom van erkenningen, welke uit de communistiscne wereld is gevloeid en die wel eens tot gevolg kan hebben, dat de tot nog toe zwakke communistische kernen in 't land sterker zullen worden. Tegen grootgrondbezit Het binnenlandse programma van Kas sim ziet er indrukwekkend uit, waarmee overigens nog niets van de verwezenljj- kingskansen gezegd is. Het nieuwe regime stelt zich zelf als een hervormingsbewind voor, welks streven er op gericht is de onvoorstelbare armoede, waarin vijf-en- een-half van de zes miljoen Iraqi leven, op te heffen. De knapste Juristen van het land zijn momenteel doende een nieuwe constitutie te sohrijven. die uiteraard op een republi keinse staatsvorm is gebaseerd en die volgens een mededeling van een vai ontwerpers, minister Shanshal, zal mo voorkomen, dat de macht in handen slechts enkele personen kan worden ge concentreerd. Het grootgrondbezit, dat in Irak nog de Middeleeuwse vormen heeft (schatrijke sheiks zijn daar de bezitters van hele provincies en behandelen de plattelands bewoners op het gebied van rechtspraak en herendiensten als lijfeigenen) zal den opgebroken, evenals de bureaucratie, die van Bagdad uit regeerde en die de autonomie der gemeente-besturen tot een farce had gemaakt. De ontwikkelingsprojecten ten slotte, waaran tientallen miljoenen guldens per jaar worden besteed, zullen gedeeltelijk worden stopgezet, omdat deze „slechts een handjevol mensen ten goede kwa men" of „verkeerd gericht" zijn geweest. „Van stuwdammen en nieuwe wegen", zo werd me gezegd, „kan de bevolking niet etenDe profiteurs ervan wat kapitalisten, die hun eigen gronden bevloeid wensen te zien en met hun Ca dillacs over glanzend beton willen sui zen Aan sociale voorzieningen heeft nog nooit iemand iets gedaan en h hieraan, dat we een deel van het vrij komende geld willen besteden Kabinet van Libanon dient ontslag in Het kabinet van Libanon heeft giste ren zijn ontslag ingediend. Vandaag heeft president Sjamoen aan de minister-pre sident Solh medegedeeld het „niet drin gend noodzakelijk" te vinden het ontslag te aanvaarden. De Amerikaanse onderminister van buitenlanudse zaken, Murphy, zei bij zijn vertrek uit Libanon naar Kairo, dat hij „betrekkelijk optimistisch" was over de toestand in Libanon. Hij had met gene raal Sjehab onder meer gesproken over het terugtrekken der Amerikaanse troe pen. doch het was niet mogelijk geweest een datum voor de evacuatie vast te stellen. Nogmaals zei Murphy, dat Ame rika zijn troepen zal terugtrekken als de Libanese regering daarom vraagt. Er zijn nu 15.000 Amerikaanse militai ren in Libanon. Gisteren werden de laatste duizend man ondereteuningstroe- pen aan land gezet. Louis de San, de Belgische consul-gene raal te Damascus, is door het Libanese militaire hof van beroep, wegens het uit Syrië binnensmokkelen van wapens voor de opstandelingen, tot 20 jaar gevange nisstraf veroordeeld. Een krijgsraad had De San t«r dood veroordeeld. Altijd zonnige flits-foto's met Nederland heeft voorkeur voor gemakkei ijker a fzet gebieden TVTA WEST-DUITSLAND, België en Luxemburg is Amerika onze belang- rijkste handelsbetrekking, zij het dan ook, dat dit meer wordt be paald door de hoge Amerikaanse invoer in Nederland dan door de Ne derlandse uitvoer naar de Verenigde Staten, aldus de Nederlandse kamer van koophandel voor Amerika. Zij verwacht niet, dat er spoedig een verbetering in onze handelsbalans met de V.S. zal intreden, omdat de in voer grotendeels bestaat uit grondstoffen, die Nederland in elk geval moet aanvoeren. Er kan In Amerika zomin van een marktverzadi'ging als van importbeper kingen worden gesproken. Eerder het te gendeel. Men moet dus de oorzaken aan de exportzijde, in Nederland, zoeken. Over het algemeen bestond er weinig be langstelling voor de moeilijke Ameri kaanse markt, in het bijzonder bij die industrieën, die niet regelmatig naar do V.S. exporteren. Het kwam daardoor nogal eens voor, dat aan aanvragen van Amerikaanse zij de niet kon worden voldaan. Ook wan neer wél interesse bestond, bleek later, dat men niet in staat of bereid was aan de eisen van de Amerikaanse Telatie te gemoet te komen. Niet alleen genoten gemakkelijk toe gankelijke exportmarkten de voorkeur, maar ook legde de binnenlandse markt voor een groot deel beslag op het pro- Dertig miljoen gulden is reeds gesto ken in dit nieuwe paleis, dat in aan bouw was voor wijlen koning Fcisal. Het gebouw zal worden voltooid en als universiteit worden ingericht. Meer dan de helft van de één miljoen lellende bevolking van Bagdad woont in dit soort, lemen huiten. met riet bedekt. Waarbij men mag bedenken, dat de woontoestanden op het platte land nog slechter zijn. Turken op Cyprus willen ook bestand De Turkse ondergrondse beweging op Cyprus heeft gisteren in strooibiljetten -gedeeld, dat ook zij de gewelddaden zal staken. Dit besluit is 24 uur na de wapenstilstand van de Eoka bekend ge worden. De Britse gouverneur had twaalf da gen tevoren de Turkse verzetsorganisatie verboden. De Eoka heeft intussen in pamfletten de „verdeel- en heers'-politiek van de Britten aansprakelijk gesteld voor het verstoren van de goede harmonie, waar in de Grieken en Turken vele jaren had den geleefd. De Griekse ondergrondse beweging acht Engeland onaanvaard baar als bemiddelaar tussen Turken en Grieken en komt tot de slotsom, dat „de Britten moeten vertrekken". In het Cyprische dorp Myrtou, 30 km noordelijk van Nicosia, is een Griekse politieman doodgeschoten. Het is de eer ste moord na het bestandsaanbod van de Eoka en dat van de T.M.T. Krachtvoer prijs wordt verhoogd (Van onze gociaal-economische redactie) DE HOOFDAFDELING veehoude rij van het Landbouwschap heeft als haar standpunt bepaald dat de melkproduktie niet verder uitge breid mag worden. Om een produktiebeperking van melk te bevorderen is heden in een besloten vergadering van het Landbouwschap voorgesteld de prijs van het krachtvoer te verhogen, waardoor een kunstmatige vergroting van de melkproduktie via krachtvoer wordt tegengegaan. Men vangt hiermee bovendien drie vliegen in een klap, want tevens zal de opbrengst van de akkerbouwprodukten hierdoor im mers lonender worden cn bovendien zul len de uitkomsten voor de vleessector gunstiger zijn. Het slachten van binnen lands rundvee kan zodoende gestimuleerd teller i Dee koning Godfred die in het begin ran de "de eeuw hel „üanevirke" grond- vertte. Da „Danevirke" werd dertijrl» «en mnnr genoemd, die tuaaen Sli en Eider Sleeawyk moert beeehermen tegen aan vallen uit het zuiden. In onze tijd wor den aan moren, die de aanstormende gesteld en daarom wordt de nit 808 stam mende D.nevirke geen mnnr meer ge noemd, maar een nit aarde en stenen opgeworpen wal. Die wal loopt over een lengte van 17 km tussen Eckenförde en het dorp Holingstedt en werd in bet verle den gealennd door enige oude burrhten, aoals Olebnrg bij Hedeby en Thyraburg. Vóór de aarden wal, die een hoogte van 10 m had. liep een gracht, door erkingi inlijk i krarht won. Dat was in die tijd ti wen ook wel nodig, want Hedeby wa' een havenstad, waarop de nit het zolder opdringende Duitsers en Oboriten oer Wfori(« Wik lieten vallou. Maar juist de uitgebreidheid van dit bolwerk doen deskundigen ernstig twij felen aan het feit, dat dit hele sr.teem. zoals de overlevering wil, door koning Godfred zou zijn aangelegd. Men neemt in het algemeen dan ook aan. dat eed bepaald gedeelte van dit verdediging» stelsel, bekend staande onder de naam Kovirke, door Godfred zon zijn gemaakt, waarbij dan «Ie veronderstelling wordt geopperd, dat de Friezen hem hg dil grootse werk niet onbelangrijk hebben geholpen. Toen de Dnitsers zirh in de 10de eeuw van het Eidergebied hadden meester gemaakt, is waarsehgnlijk een noordelijker wal opgeworpen, bestaande nit de sg. Waldemarswal en zijn ver lenging naar het westen in het moeras sige gebied van de zijriviertjes van de Treene. Er zijn ook nog andere verkin ringen en veronderstellingen, maar di' doen voor volslagen bnitenstaanders. zo als wij ons zeker mogen noemen, minde terzake. Het merkwaardige Mt doet ziel voor - en jnist daarop wilden wjj var daag de aandarht vestigen dal dil bol work, dat oh da vroege mid jeleocwer. .og .1. id. dedigingalinie heeft dienst in de oorlog tnslen Duitsland en Dene marken in 18t8. Veel stirrcs heeft da linie toen niet opgeleverd, want Dene marken <dat in eigen land ns»t opstan den te kampeti had) wat niet tegen de Duitse weermorht opgewassen. Gelukkig intervenieerden de grote mogendbrden, zodat Denemarken er nogal gelukkig af kwam. Tien jaren later hebben de Denen de meer dan 1000 jaar oude wallen nog versterkt, maar toen in 1864 wéér eer oorlog met Duitsland volgde, hadden zij zelfs geen groepen genoeg om de hele linie voldoende te bezetten. Waaruit we de gevolgtrekking kannen maken, dat de troepen van koning Godfred dk in de 1de eeuw evenmin geknnd zonden heb Nu we het torh over oude verdedi in^middelen hebben: weet u dat onze tarine een schip gebruikt dat hüna an -rhalv.- eeuw „ud is? Daarover een volgende kaar. worden en dus de import van slachtvee beperkt, waardoor opnieuw de melkpro duktie terug loopt. Gedacht wordt aan een omzetheffing op veekoeken voor rundvee. De verho ging van de krachtvoerprijs Is des te aanvaardbaar omdat de invoer van kracht voer op het ogenblik aan deviezen meer kost dan de melk aan deviezen opbrengt. Op de vleesprijzen in de winkel zou dezo maatregel vrijwel geen invloed hebben. Tegen een hogere melkproduktie ten ge volge van betere veeselectie cn werkme thoden wil de hoofdafdeling zich echter niet verzetten. Het gaat hier alleen de kunstmatige produktiestijging van melk via krachtvoer. Het hoofdbestuur van de CBTB heeft zich reeds volledig akkoord verklaard dit voorstel van de hoofdafdeling. CBTB sprak zich met kracht uit tegen een beperking van de melkproduktie per onderneming door de garantieprijs slechts te doen gelden voor een bepaalde basis- hoeveelheid melk. die per onderneming geleverd wordt. West-Duitsland zal dit jaar zeven miljard betalen Dc Westduilse regering heeft tot nu toe twee en kwart miljoen aanvragen om schadeloosstelling inzake nazi-vervol ging ontvangen. Daarvan is ongeveer een derde deel behandeld. Behalve deze persoonlijke aanvragen best Israël tot levering van goederen 'aarde van drie miljard gulden. Voorts loet West-Duitsland nog 450 miljoen gulden terugbetalen aan de conferentie jor Joodse aanspraken. Bovendien hebben elf landen, waaron der Nederland en België, betalingen ge vraagd namens burgers, die door de na- entratiekampen zijn ge stuurd. Dc Westduitse regering heeft nog geen beslissingen genomen inzake deze buitenlandse aanspraken. Tegen het eind van dit jaar zal West-Duitsland ongeveer zeven miljard enlden hebben terugbetaald. Wonderolie. De achterassen van de 7000 Londense dubbeldekkers zullen voortaan met wonderolie gesmeerd wor-' den. wat het brandstofverbruik met twee tot drie procent vermindert door de mindere wrijving. dukitie-apparaat en eiste zoveel aan dacht op, dat er bij de bedrijven weinig of geen belangstelling bestond om de export naar nieuwe en moeilijker mark ten te beginnen. Als middel om tot een grotere uitvoer te komen geeft de kamer op. dat men moet trachten een exportverhoging te be reiken van produkten, die reeds een markt in de V.S. hebben gevonden. Da* zal echter gepaard gaan met betrekke lijk grote kosten voor marktonderzoek, reclame en distributie. Tussen 1948 en 1953 werd met de Ne derlandse export naar de V.S. goede vooruitgang geboekt, maar daarna was het beeld bepaald niet gunstig. In ab solute cijfers daalde de uitvoer van f 644 milpoen in 1953 tot f 596 miljoen in 1957. Protest tegen Belgische Rijnvaartpremies De kamers van koophandel te Amster dam en Rotterdam hebben in een adres aan de ministeries van verkeer en water staat en van buitenlandse zaken, hun be zorgdheid geuit over de verhogin0 der Rijnvaartpremies door België met 40 pet. op 1 mei. Zij noemen dit een eenzijdige maatregel, die kunstmatig de belangen van het ene Beneluxlid bevoordeelt en van het andere schaadt. Dit is een ge dragslijn, die niet in da Benelux en da Euromarkt past. Dalende werkloosheid in West-Duitsland Het aantal werklozen ln West-DuIU- land (zonder het Saargobied en West-Ber- lijn) i« ln juli met 45.200 gedaald tot on geveer 356.000, zo blijkt uit de gepubli ceerde officiële gegevens. De werkloos heid in West-Duitsland is thans kleiner dan sedert de geldhervorming het geval ia geweest. Er zijn op het ogenblik 34.000 werklozen minder dan een Jaar geleden- De daling van de werkloosheid is in de eerste plaats toe te schrijven aan een grote bedrijvigheid in de bouwnijverheid ETHERGOLVEN Programma voor morgen 1 "0 Nws 8 15 Oi I, 4112 m. AVRO: 7.00 Nws 7.10 PRO: 7 50 Dagopening. AVRO m 9.10 V d vrouw 9.15 Gram 11.15 Kar crGjde 1: I.V.Vt Lie 00 Nwi •o Gram i»tc 21.05 J jeugd 17.45 Gr> 21.20 Kindt 8.15 Gra ..m lO.Jo Morgendienvi. KRO. 1100 V d zJc- n 11.45 Gram 12.00 Middzgt.lok,-tK>odkJok 12 03 am 12.25 V d boeren 1 2 35 Land- en tuinbouw- •ded 12.38 Oram 12.55 Zonnewijze: 00 Nws 45 V d vrouw 13.15 Gra pwno 16.00 Bijbeloverdenking 00 V d jeugd 17.30 Gram 17.4* 8.20 Klavccimbclrecital 18.30 Ci weerher 19 10 Gram 19 2o |j< z 19.50 CHU. pol caui 20 Oo J T»l«v|»l«progr. N'Ty 5 30 Cel o en 22.05 fcvood- —24.00

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 5