Blad STRRHORSTRR KLEDERDRACHT Uw nieuwe handtas, mevrouw! ^Paprika ZOET en VURIG ZONDAGSBLAD ZATERDAG 26 JULI 1958 y (Teek» u een reticule of een origineel tafeltasje 7^ 't Is maar te hopen, Me vrouw, dat U geen hekel hebt aan zachtbruin of beige, want de nieuwste modekleu ren in handtassen, of ze nu van leer, plastic of suède zijn, draaien allemaal om deze tinten. Natuurlijk moogt U nog wel zwart of rood of blauw gebruiken, maar spaar zaam! gaat langer dan mensenleeftijd mee We hebben voor u rondgekeken op de Elfde Lederwarenbeurs in Amsterdam en daar allerlei nieuw tjes gezien. Houdt u van winkelen met zo'n grappig boodschappen- mandje aan uw arm? Het mag nog! Maar de grote boodschappentas, zo'n buidel van plastic of zo'n ge- rubberd-linnen tas met trekslui- ting doet het ook wel best. Bij de laatste zagen we nu ook boot modellen. werkelijk heel leuk en weer eens iets anders! Goedkoop oppakken als ze vallen. met een knip. het geheel Is niet groter dan een opgerold servet. Deze tasjes zijn uitgevoerd in de snoezlgste materialen: zilverleer. satin duchesse. Frans brokaat. Ze zijn bedoeld om aan de maaltijd (als u uit bent natuurlijk!) links naast het bord op tafel gelegd te worden, zodat u niet meer zit te tobben met een tasje dat van uw schoot ploft. Trouwens, er zijn avondtasjes Ie kust en te keur die zó lief zijn dat iedereen ze graag voor u zal BIJ DE FOTO'S Er zijn ook héél goedkope rui me plasticbuidels, net grote zak ken met een ronde versterkte opening, die niet sluiten van bo ven. dus waarin u uw portemon- naie niet bovenop moet leggen! Bij de handtassen blijven de enveloppes en vogue, maar de beugeltassen met stevige handva ten zijn er nog evengoed, alleen zijn ze over het geheel wat kor ter. wat wel vlot staat. Nieuw zijn suède handtassen in de vorm van een diplomatentas, die dub belgevouwen onder de arm kun nen worden gedragen. „Tafeltasje" En weet u al. wat een tafel tasje" is? Waarschijnlijk niet. want het is een nieuw Duits ar tikel. Het is een dinertasje in de i een langwerpige beurs Afrikaanse dikkerd: „Voël sonder vere" Heel mooi Heel mooi zijn die in Zwitsers viscose, die een indruk maken van kraaltjesborduurwerk. Ook zijn er buideltjes van nylon plissé in de zgn. ..Venetiaanse kleuren": sterke pasteltinten. De tasjes zijn wasbaar, maar het plissé is niet houdbaar. Natuurlijk komen er steeds meer etuitjes voor allerlei en het nieuwste is nu het duitje in meer kleuren en met tweedmotiefjes. te kunnen waarderen. Ter ere van de buitenlandse toe risten zijn er grote en kleine tas jes met hel wapen of afbeeldin gen van Amsterdam, een Duitse firma biedt ons tasjes met Delfts blauw-motleven aan... maar mooi zijn ze in onze ogen niet. inkelstraal op zaterdagmiddag „Visitekaartje" f geen zeldzaamheid, dat de doch ter ook nog plezier heeft van een rok, die haar moeder als jong meisje liet maken. De prijs van het handwerk is natuurlijk hoger dan van fabrieks- goed, doch men kan er een leven over doen om de aanschaffings waarde af te schrijven. Dat kan niet worden gezegd van een japon uit een modemagazijn „Daar word beweer dat vrouw sonder 'n mooi postuur 'n voël sonder mooi vere ot n blom sonder 'n welriekende geur Dat staat in de folders, Waar mee in Zuid-Airika de nieuwste Amerikaanse „verslanikingsma- loiïs is dezfe bank, tvaaiup men a> gymnastiekend slank wordt zon der zich te vermoeien, ook al te vinden, maar het is in onze ogen dan altijd bepaald ver makelijk. in het Zuid-Afri kaans beschreven te zien. ..Jy lê luilekker en verslank", heet het in een krant uit het ver re Zuiden. ..Nou is al die pille en dieet nie meer nodig nie". zeg gen daar de vrouwen. De machine laat „oortollig vet" verdwijnen ,,soos mis voor die son". De wetenschappelijk uitgekien de bewegingen van de bank heb ben hetzelfde effect als uitputten de oefeningen. ..Een towerbank" zeggen Voor de export zijn er dan nog plastictassen met de geijkte boe- renpaartjes bij molentjes en tul pen... ons „visitekaartje" zoge zegd! Zo was er veel te zien op deze beurs. Er waren mooie stands er alles was rijk versierd met kunstbloemen! Dóérvan keken we. in hartje zomer nog wel. toch echt op onze Hollandse neus..! Les uit vele keukens De vereniging Arbeid Adelt-Tes- selschade heeft naar Amerikaans voorbeeld een nieuw initiatief ge nomen. Aan zevenhonderd Neder landse en buitenlandse Zuid-Afrika. den geven, die niet algemeen bekend waren. Op deze wijze kwamen enige honderden keukengeheimen bijeen. Mevrouw C. M. van Lanschot en mevrouw C. gravin van Limburg Stirum-van der Willigen, die sa men reeds twee unieke kookboe ken samenstelden, hebben de re cepten gesorteerd en geïllustreerd. In oktober zal het nieuwe kook boek uitkomen bij H. P. Leopold in Den Haag. FOTOGRAFEREN is bij de wet verboden d« klederdracht te middelen aangeschaft, omdat een ;rl blijven dragen, komt hier spon- nieuwe tijd moderne gereedschap- taan naar voren uit het karakter pen vraagt. Doch één ding heeft der bevolking. In Staphorst is het hij onaangetast gelaten: het oude „o««JSSU« allerminst zo, dat men uit com- beproefde recept volgens welk de de Hagedoorns zijn. als hij merciële overwegingen vasthoudt kleurstoffen worden bereid. njet tot zjjn vrijetijdsbesteding aan de oude traditie. Men wil voor zover de heer Meiji - - vader. Tegen de verwachting ln was Hagedoorn Sr. geen wever, doch had een betrekking bij de Nederlandse Spoorwegen. Nu is hij echter gepensioneerd en hij geen goede afstammeling van DE paprika ls niet langer een nnhereikhaar uitheems t>ro- Vrijetïjdsbesteding tuums. die sedert eeuwen worden w BBW gedragen. Dat ervaart wel dege- onlangs verbeteringen ondergaan, ne, die tracht een foto in Stap- go lang in Staphorst Staphorsters horst te maken. Hij zal kunnen wonen. zal de traditie van de kle- rekenen op alle mogelijke tegen- derdracht niet verloren gaan, is werking van de bewoners van dit zijn standpunt, kleine Overijselse plaatsje. Die mensen hebben dan bovendien nog de wet in de hand, want fotogra feren is hier door het gemeente bestuur verboden De op foto's beluste toerist be hoeft evenmin te trachten met een goede beloning zijn doel te be reiken. De Staphorster bevolking die op enkele procenten na, de protestantse godsdienst belijdt, iaat haar principiële bezwaren te gen het fotograferen niet „wegko pen". Slechts bij hoge uitzonde ring en voor een redelijk doel zul len zij erin toestemmen dat zij op de kiek gaan. onbereikbaar uitheems pro had gekozen Zo kruipt het bloed dukt en het zou ondankbaar waar het niet gaan kan gijn, als we niet profiteerden van de talloze mogelijkheden, Mensenleeftijd. die deze vrucht ons schenkt. De verse paprika, groen of Men zal zich afvragen, waarom rood, soms zelfs gevlamd, is de Staphorsters hun typische kle- aanlokkelijk van uiterlijk en ren niet maken van stóften die ietwat aoet van smaak. machinaal zijn geweven. Die zijn immers veel goedkoper. Maar We kunnen er menig slaatje een ook hier speelt de traditie een rol. heel apart aroma mee geven. De bevolking wenst degelijke kle- Wanneer we de vrucht rauw ren te hebben. De machinaal ge- gebruiken, snijden we de vrucht- weven stoffen kunnen het wat le- wand in heel kleine stukjes (ju- VAN BLOEM EN PLANT Handweverij Op korte afstand van Stap horst. net over de grens tussen Overijssel en Drenthe, ligt Meppel. In dit stadje vinden dc Staphors ters sinds eeuwen de weverij, die de stoffen voor hun klederdracht* maakt. Sinds mensenheugenis is het de familie Hagedoorn. die de weve rij heeft geleid. De heer Hage doorn Jr., de tegenwoordige we ver, vertelde ons, dat de familie zelf niet precies weet, of zijn voor ouders vermoedelijk al in de 16de eeuw het weversambacht hebben uitgeoefend. Zeker is, dat een Ha- {edoorn in de 17de eeuw de stof- »n voor de Staphorster kleder dracht heeft geweven. In het bedrijf gebruikt men nog altijd een spoelmachine en een weefgetouw, die al enige honder den jaren tot volle tevredenheid van de gebruikers worden inge schakeld voor de stoffenfabricage. Thuis spinnen In StaDhorst. waar de bevolking de oude gebruiken zo eerbiedigt, is het ook in deze tijd nog ge woonte, dat de vrouwen -de wol thuis tot draden spinnen. Soms wordt de wol eerst geverfd, soms ook worden de gesponnen draden in de vereiste kleuren geverfd. Het patroon van de wollen stof fen is meestal blauw met zwarte strepen. Voor rouwkleren worden uitsluitend zwarte stoffen ge bruikt. Blauwververij In Meppel ls nog één blauwver ver. Men zou verwachten, dat de man die zo'n oud ambacht uit oefent. ook een oud man is. Doch de heer Meljen is nog jong. Zijn vader nam dertig jaar geleden de zaak over van een zekere Brand- ligt, wiens voorvaderen ontelba re jaren lang de stoffen hebben geverfd. Tot voor een half jaar heeft de jonge Meijcn het arbeidsproces gelaten, zoals het altijd is ge weest. Nu heeft hij alleen andere onze Bloementuin vR&óqt: Nazorg bij bloemstruiken en voorzorg bij zaadbioemen Op de voorjaarsbloei valt, nog meer dan op de zomer bloei, altijd weer veel aan dacht. Na de barre wintertijd, waarin de vele er dor en doods uitziende bomen en struiken zo somber afsteken tegen sneeuwdek en grijze grauwe luchten, geven het jonge groen en de frisse pracht van de allereerste bloemen een wel telkenjare terugkerend, .maar toch al tijd weer nieuw intens ge nieten van de schoonheid, die God in de natuur heeft ge legd, een heimwee naar het oude, een verlangend uitzien naar het komend Paradijs. Om dat ieder jaar weer op nieuw op z'n mooist te kun nen zien. moet er na de bloei het een en ander aan gedaan worden. Toen bij de Forsythia (het chinees klokje) en bij de Ster kers de bloemknoppen gingen zwellen, heeft menigeen een paar takken afgesneden en de ze in de warme kamer tot bloei gebracht. Maar de struik zelf is daar meestal niet beter van geworden. Het is goed dan wordt het een wildernis met lange slappe slierten van takken, die maar weinig bloem geven, daar op die oude takken slechts enkele jonge loten ko of de de bloei het snoeischaar even ter hand te nemen. In de eerste plaats om de plant weer wat in vorm te brengen door wat uitstekende of wat te dicht opeen zittende takken weg te nemen Oude takken weg Bij de Forsythia snijdt men ook de meeste oude takken bij de grond af. Die geven toch geen bloem meer. want de For sythia bloeit op het hout. dat dit jaar opschiet. Door de oude takken weg te snijden geven we de plant gelegenheid veel jonge takken te vormen, die het vol gend jaar een zee van bloemen zullen geven. Doet Om er tegen te waken, dat Seringen van onderen kaal wor den doet men goed deze hees ter zo nu en dan eens flink on der handen te nemen. Gevoel voor groei iste ;n deel. Men moet hier bij wat gevoel voor groei van de planten hebben om te beoor delen wat weg kan om een mooie plant te behouden. Er zijn ook voorjaarsbloeiers. waar maar weinig aan gedaan behoeft te worden, zoals de Sierkers. de winterbloeiende Jasminum. waar alleen wat in de weg zittende takjes wegge- dit niet sneden moeten worden. Verder de coniferen, de Cotoneasters, de Kerria's en de Aronia's. Hier en daar wat bijsnijden is voldoende. Vaak behoeft men er niets aan te doen. Dood hout moet er steeds uitgehaald wor- Belemmering De uitgebloeide bloemen van de Rhodo's worden weggebro ken. Dode bloemen aan een plant ontsieren deze steeds hoge mate. Ze geven ee~ dig aanzien aan de tuin en. wat soms ook het geval is, ze belem meren de bloei van het volgend voorjaar. Dat is met name bij de Rhodo's en ook bij de Aza lea mollis het geval. Als deze uitgebloeid zijn, gaan ze vrucht zetten. Daar heeft men niets aan en het kost de plant maar extra kracht, zodat de nieuwe knoppen, die onder de bloemen zitten, niet of niet voldoende tot ontwikkeling kunnen komen. Breek voorzichtig de uitgebloei de bloemtros weg, daarbij goed op de onderzittende bladknop lettend. Die moet niet bescha digd worden. Daarom moet men ook geen me's gebruiken. Zaai bed Wie bloemplanten voor het volgend voorjaar zelf wil zaaien, n de gang gaan. Hei ibed. dat uit voedzame, fij ne aarde moet bestaan, mag wel op een onopvallende plaats aan gelegd worden, want fraais is er voorlopig niet aan. Maar het moet in de zon liggen en over last van water of van drup uit de bomen mag het ook niet heb ben. Duizendschonen en Muur bloemen moeten voor half juli gezaaid. Madeliefjes en Vergeet me niet in de laatste helft van juli. Violen kunnen in de eersto helft van augustus, maar liever iets eerder gezaaid wor den. Geraniums stekt m. het best in augustus. Als men ze tenminste bestemmen wil voor tuinbe-planting. lienne), er steeds voor zorgend, dat er geen wit vruchtvlees of zaadjes meer aan zitten. Die zaadjes namelijk zijn zo scherp als peper. Wanneer we plakjes komkommer al dan niet met schijfjes tomaat even met wat zout bestrooid en besprenkeld met azijn vermengen met de gehakte paprika, krijgen we een bijzonder geurig slaatje. De paprika is zeer rijk aan vita minen en verdient ook daarom een plaats op het menu. Een gemakkelijk en voedzaam ge recht zijn gevulde paprika's. We nemen per persoon een of twee paprika's. Het vruchtbodempje, jraan het steeltje zit, snijden voorzichtig uit en daarna wijderen we wit vruchtvlees zaadjes. Zitten de zaadjes erg vrucht even onder de kraan uit. De uitgeholde vruchten in wa ter met zout even koken (10 mi nuten is meer dan genoeg). Met een schuimspaan uit het wa ter nemen en laten uitlekken. De vrucht is nu zacht en ook heel breekbaar geworden, dus moet dit wel zorgvuldig gebeu- Korrelig Intussen hebben we de hoeveel heid gehakt waarmee we de pa prika willen vullen (bij voor keur halfom of varkensgehakt), gekruid met zout en een mes punt kerrie, in de vleespan even gebraden. Niet in balletjes, maar gewoon los. Met een vork het gehakt onder het braden steeds omwerken, zodat de mas sa korrelig blijft. Wordt de vlees massa mooi bruin dan een paar Seschilde en in stukjes gesne en tomaten toevoegen en mee laten sudderen. Dat alles is in een kwartiertje gereed en we behoeven dan nog slechts de paprika's met het geurige mengsel te vullen en op te die nen. Wel zorgen, dat alles goed heet op tafel komt. Ook kunnen we de vruchten vul len met gekookte rijst, die naar smaak gekruid is en al dan niet vermengd is met tomaten. In- Elaats van rijst is spagetti ook eel smakelijk. Wie een oven bezit, heeft nog het buitenkans je er een mooi bruin korstje op te laten komen. We bestrooien de paprika's dan met wat be schuitkruimels of geraspte kaas en leggen er klontjes boter op. Tussen de paprika's kan men ge schilde tomaten plaatsen, die in jijist gaar genoeg wor- Er komt zoveel vruchtnat vrij, dat met de gesmolten boter een heerlijke jus ontstaat. Maar de paprika levert ons in an dere vorm nog een heerlijk ge recht: de echte Hongaarse goulash. We hebben dan geen verse vruch ten nodig maar een flesje rode paprikapoeder. Het recept is eenvoudig: een pond varkenskrabjes. een aantal uien en aardappelen, een blikje bor relworstjes. een teentje knof look en een half flesje paprika poeder. We trekken een stevige bouillon van de varkenskrabjes. Is die klaar dan in een ijzeren vlees pan de uitjes goudgeel fruiten, het teentje knoflook er fijnge wreven in en de paprikapoeder erdoor roeren, dan onmiddellijk de bouillon opgieten. De aardap pelen in blokjes gesneden in de soep gaar laten worden. Zout toevoegen zoals we bij aardap pelen koken gewend zijn. Het vlees van de krabjes kunnen we fijnsnijden en op het laatst toe voegen gelijk met de inhoud van een blikje borrelworstjes. We kunnen natuurlijk ook een rook worst in de soep warm laten worden en daarna in kleine stukjes snijdén. De goulash mag geen dikke brij worden, maar moet echt soep blijven. Aan de maaltijd presen teren we er stukjes stokbrood of sneedjes bruinbrood bij. Zo'n goulash is een volledige maaltijd, even goed als onze Hollandse snert! Een luchtig toetje of fruit is het enige wat Melk beter houden! Er is een plaslic dop voor melkflessen in de handel gekomen, die va«t np de Hessehals past en een los schuifje heeft voor als we willen gieten. Dat is een heel gemak, want de capsule die op de flessen zit als we ze kopen, krfjgen we na opening nooit helemaal sluitend weer op de fles. En melk verliest aan frisheid en aan voedingswaarde, als ze onaf gedekt staaL g war Op de Hes af r Desondanks als het war: dagen kunt ii de flessemelk langer goed bonden door even te schudden, zodat de rootnlaag in beweging komt. :t verstandig de flessemelk de tweede dag even te koken Aan Je voeten van de negers van Lagos U iiebt het zeker wel gelezen in ons Zondagsblad van de vorige week, dat de negers van Lagos om de voorbede vra gen via een stukje in een dagblad? Boven dat stukje staat: „Waar twee of drie in Mijn naam vergaderd zijn En dan volgt er: „John Ohojoeroeme lijdt al lang veel pijn." i liefde E. Anthony ondervindt veel last van een vijandige houding van zijn familie en vraagt gebed, opdat God haat zal veranderen. J. B. Ogoenware en zijn vrouw vragen om Gods zegen, opdat ze een kindje zullen krijgen. Mét de schrijver van: „Ter overdenking" werd ook ik daar stil van. Maar ook zo vreselijk beschaamd om het haast bevro ren geloof van ons, westerse Christenen. Juist had het mij in de week, die voorafging aan de zaterdag waarop ik deze over denking las, pijnlijk getroffen hoe wij in gezins- en kennissen kringen zo liefdeloos over afwe zige mede-Christenen kunnen spreken. Ook liefdeloos over hen kunnen denken. Hoeveel brieven liggen er in mijn bureautje, waarin met zo veel harde liefdeloosheid op me demensen wordt afgegeven. En iedere zondag wordt ons de Wet des Heren voorgehouden en we zeggen en we zingen: hoe lief heb ik Uw Wet! Is het voor God niet ergerlijk, als Hij ons dan direct na kerktijd alweer hoort afgeven op onze mede mensen? De dominee en zijn preek worden ook eventjes „ge- jcraakt". Er zijn mensen en ze noe men zich nog Christenen die bijna op iedereen wat aan te merken hebben, mensen die zel den iets goeds van hun naasten zeggen, laat staan een waarde rend woord voor hen over heb ben. Deze mensen hebben zich nooit ingedacht wat het ls: je naaste lief te hebben als jezelf, 's Morgens in de kerk wordt hun dit voorgehouden en 's avonds be lijden ze braaf mee: ik geloof de gemeenschap der heiligen. Wat zien we daarvan?? Wij zouden er men, de voorbede voor onze per soonlijke noden zo openlijk te vragen als de ne gers van Lagos dit in het Zon dagsblad van hun krant doen. Daar heeft een ander toch zeker niet mee te maken? Die moeilijk heden verstoppen we zorgvuldig achter onze moe' En zo kénnen i We staan ver vj onze strijd, met met ons verdriet, Is het wonder, dat we zo licht tot een liefdeloos oordeel over elkaar geraken? laten we toch te geven op anderen bedenk je dan maar eens. dat ook zij be horen. ieder persoonlijk, tot die wazige verfe massa van: allen, die het moeilijk hebben, die een zaam zijn. die het ontzaglijk te kwaad hebben in de strijd tegen hun karakiterzonden. Laten we toch aUemaal maar héél stil zijn en met ons arm zalig overschotje van wat tinte lend, levend geloof behoorde te zijn, gaan zitten aan de voeten van hen die nog maar zo kort geleden uit de duisternis geko men zijn tot Zijn wonderbaar licht. Waarom staat u zo gesloten, zo gereserveerd tegenover uw medegelovigen? U hoeft het niet op de markt uit te bazuinen, dat u zo in zorg zit over dat afdwalend kind, dat u het er zo moeilijk mee hebt, uw ontrouwe man tóch te blij ven liefhebben, dat u zo ver langt naar een eigen kindje, dat het zo zwaar valt eerlijk te blij ven, waar de verleiding tot dief stal iedere dag voor u voor 't grijpen ligt enz- enz. Maar wéar- om dit niet eens eerjijk uitge zegd tegenover een medebroeder of -zuster, met wie u toch samen aan één Avondmaalstafel zit? Natuurlijk zeggen we in de eer ste plaats alles aan God uit, maar geeft dan de ènderen de gelegenheid om mét ons tot God te gaan, om voor ons te bidden. Wij zouden voor grote verras singen komen te staan, als wij onze harten eens wat meer voor elkaar openzetten en dat verfoeilijke schijn-ophouden uit tot dusver onsympa thieke mensen in wère vrienden en broeders veran- Wij vinden ons zelf al heel braaf, als we zo eens thieke eenzaJmcPof zieke bezoeken. Alsof daar niet een groot deel eigen genoegen bij komt! Nee, dat is geen offer, geen zelfverloochening. Ga eens naar die nare kerel, die u altijd dwars die 1 die uit maskertjes. elkaar niet. elkaar met zwijgen over een ons onsympa thiek mede-Christen, zolang we hem of haar niet héél goed ken nen. Zoek eerst het goede in die ander op en probeer hem daar met de zoekende liefde van uw hart te benaderen. We zouden versteld staan, als wij van al on ze onsympathieke medemensen de achtergronden, de omstan digheden. de beweegredenen Daarom is het hoog tijd. dat wij als gelovigen eens wat meer open voor en tegenover elkaar Is het niet volslagen zinloos om over naastenliefde te spre ken. als we zelf zo boordevol kritiek op velen onzer medemen sen zitten? Hoe lief heb ik Uw Wet Jawel, maar wie een liefdeloos oordeel over zijn broeder of zus ter velt is een doodslager. Er ger nog: de liefde Gods is niet Wie zijn naaste niet liefheeft als zichzelf kan ook God niet waarachtig liefhebben, Je hebt in de kerk meegebe- of de Here met u mee wil gaan. En probeer eens door te dringen tot de wire gedaante van die ander, probeer zijn (haar) hart te benaderen. Help en steun zulken Dat vraagt Christus v Zegent, die u vervloeken, do?t wél, die u haten, bidt voor wie u vervolgen. Want indien gij liefhebt, die u liefhebben, wat voor loon hebt gij? Ik wil eindigen met de woor den. waarmee de schrijver van „Ter Overdenking" de vorige week eindigde: „Het wordt tijd dat we gaan zitten aan de voe ten van de negers van Lagos (in Nigeriëi en ons opnieuw laten onderwijzen in de eerste begin selen van ons christelijk geloof." MARGARITHA Mhr. P. V. te O. Ik vergat nog. U te bedanken voor het mooie vers ,,Als wij ouder worden", dat u bij de tijdschriften Insloot. Dit bewaar lk Dank u well Een Roomi-katholiek lezer maakte mij op het volgende attent: Enkele weken geleden kwam ln mijn artikel het woord: paui-aanblddlng voor. Nu schrijft de heer v. d. E.: ..WIJ Ka- inbldden de Pav doch erkennen hen gezag, aU de plai Christus op aarde. Van aanbidden ia geen sprake. Dat doen wij God al leen en niemand anders. Daar dit misverstand bij de Protestanten nog al heerst, wil de heer v. E. ons graag op het hart binden, dat dit fou- lef Is. Int wél r de al len. die bet moeilijk hebben, oor de zorgen en noden van de anse wereld.... O. wat is dat gemakkelijk! Maar als je na kerktijd zit af V_

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 11