Vijfentwintig jaar geleden begon Eltax haar diensten Morgenochtend is de ijsvloer op het Schuttersveld klaar (tsso) Tweemaal winst en een gelijk spel voor De Zijl NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 11 JUNI 1958 Bedrijf op eigen benen Er worden nu ongeveer 180.000 passagiers per maand vervoerd DE N.V. ELTAX, die in het Leidse stadsverkeer op haar ringlijnen worden circa 180.000 passagiers per maand vervoerd een belang rijke plaats inneemt, gaat jubileren. Maandag is het 25 jaar geleden, dat de gebroeders Van Ulden het vervoersbedrijf van de Leidse Autoboxengarage, ook nu nog gevestigd aan de Van Oldenbarneveltstraat, overnamen en met ingang van die datum verplaatsten naar de Hoge Rijndijk 90. Had men zich aanvankelijk uitsluitend toegelegd op het taxivervoer, reeds in mei 1934 werd haar een concessie verleend voor het openen van een lijndienst naar de Kooi en de omgeving van de De Laat de Kanterstraa.t In de loop der jaren de stad breidde zich gaandeweg uit is aan deze lijn diensten een belangrijke uitbreiding gege ven, zodat thans alle buitenwijken een verbinding met het station en een groot deel van de stad hebben. Betroffen de eerste lijndiensten (van began- tot eind punt) een afstand van ongeveer vier kilo meter, nu kort geleden ook de omgeving van de Vijf-Meilaan met eindpunt Garenmarkt in het busnet is opgeno men, bedraagt de totale lengte, die de bus sen per rit afleggen, ongeveer 35 km Uiteraard komt dit ook in de vervoerscij fers tot uitdrukking. Worden in diit jubi leumjaar, zoals opgemerkt, ongeveer 180.000 passagiers per maand vervoerd, in het begin waren dit er circa 25.000. In tegenstelling met vele gemeenten in ons land, waar d exploitatie in overheids handen is of wordt gesubsidieerd, is de directie van dit jubilerende bedrijf er steeds in geslaagd, op eigen benen te staan. Nog nimmer is er aandrang op de ge meente uitgeoefend om in de exploitatie Capaciteit Naast de exploitatie van deze ring lijnen, waarvoor men de beschikking heeft over elf bussen, wordt tihans met 10 auto's het taxibedrijf uitgeoefend en vervoeren zeven toerwagens vakan tiegangers naar alle streken binnen en ook vele plaatsen buiten ons land. Dit rijdende materiaal heeft in deze 25 jaar in totaal niet minder dat 45 miljoen kilometer duizend maal de omtrek van de aarde afgelegd. Het pleit voor de capaciteit en de oplettendheid van de chauffeurs, dat zich in deze ■kwart eeuw bij het afleggen van zulk een formidabele afstand, nog nimmer een dodelijk ongeval, dat te wij ben zou zijn aan eigen schuld, heeft voor gedaan. Onder deze ohauffeurs zijn er dan ook velen, die met het bedrijf en het materiaal goed vertrouwd zijn ge raakt. Niet minder dan een vijftiental is reeds twintig en meer jaren aan het bedrijf verbonden. Zelfs is er één, de heer P. de Gelder, die aan „de wieg" van het bedrijf heeft gestaan. Van de vijf broers, die destijds tot de oprichting besloten, maken thans nog drie deel van de vennootschap uit. Is de heer L. G. W. van Ulden directeur, zijn beide broers nemen in hun kwaliteit van com missaris nog druk aan het vennootschaps leven deel. Daarnaast profiteert 23 jaar van het zakelijk inzicht van mej van Halderen, thans adjunct-directrice Was het bedrijf in de beginjaren geves- gd aan de Hoge Rijndijk, een noodzake lijke uitbreiding vond men in een pand de Haarlemmerstraat, waarin voor heen de rijwielschool van Frans Straats burg was ondergebracht. Sinds 1953 is het bedrijf gevestigd aan de Zoeterwoudseweg Er bestaan plannen om het materiaal van de stadsbussen voor een deel is dit al gebeurd geheel te het oog op verlenging va wordt hier echter even mee gewacht. Ter gelegenheid van dit zilveren jubi leum wordt maandagmiddag van 2.30 tot 5 uur in „Het Gulden Vlies" een receptie gehouden. Later krijgt het personeel een feestavond aangeboden. Lezing over communisme Voor leden van de Leidse Arjos, da C.H.J.G. en belangstellenden spreekt van avond kwart voor acht in Rehoboth de heer G. P. J. van Alkemade te Rotter dam over de ontwikkeling van het com munisme in de loop der eeuwen. Gewichtheffen Zaterdag organiseert L.K.V. een vriend schappelijke wedstrijd tegen Simson uil Den Haag. Voor L.K.V. nemen deel: K. Devilee (védergewioht); W. Turenhout (licht zwaar); H. Zirkzee (half zwaar); H. de Hoed (licht zwaar); H. v. Kampen (licht zwaar) en S. Stokkel (zwaar ge wicht). AGENDA VOOR LEIDEN Pieterskerk, 7.30 uur: avondgebed. Waaggebouw, 4.30 uur: congres Vereni ging van hoofdambtenaren bij het markt wezen in Nederland, ontmoeting, diner en pianoconcert door Hugo van Dalen. Rehoboth, 7.45 uur: C. H. J. G. Leiden en Arjos, G. P. J. van Alkemade R'dam over Ontwikkeling van het communisme. Donderdag Gebouw Rehoboth, 8 uur: Veron, Lezing over ontvangers. Waaggebouw, 10 uur: congres Vereni ging van hoofdambtenaren bij het markt wezen in Nederland, huishoudelijke ver gadering, rede van F. Verstegen over ..Rijk en geen geld", ontvangst gemeente bestuur; 9lotdiner in kasteel Oud Poel geest. Stadhuisplein, 8.15 uur v.m.: K. en O., vertrek excursie naar Rotterdam en Pernis. Schuttersveld, 8 uur: ijsballet. Vrijdag Schuttersveld, 8 uur: ijsballet. Zaterdag Schuttersveld, 8 uur: ijsballet. Stadsgehoorzaal, 8 uur: feestavond Ro togravure. Zondag Pieterskerk, 7 uur: Kerkdienst iedereen, ds. A. Dronkere van Utrecht over „Op zoek naar een andere aarde" APOTHEKEN De avond- en nachtdienst van de apothe ken wordt waargenomen door de apotheek Boekwijt, Breestraat 74, telefoon 2055: de Haven-apotheek, Haven 18, telefoon 20085. Te Oegstgeest: Wilhelminapark 8. telefoon 26274. (Advertentie) PRONONCE voor uw NYLONS LEIDEN Breestraat 65 Telefoon 21800 OEGSTGEEST Geversstraat 41 Telefoon 23917 De tent van Baier's ijsballet staat op het Schuttersveld en morgen vriest het op dat veld dat het kraakt: 28 graden! Zo iets maakt het Schuttersveld en maken ook de Leidenaars voor het eerst mee. Het buizen stelsel voor de ijsvloer is gelegd en mor genochtend is de ijsvloer klaar. Iedere Leidenaar. die dat wil zien is morgen ochtend in de tent welkom. Ter gelegenheid van de première-avond worden vertegenwoordigers van het Leids Studentencorps om half acht aan de Socië teit Minerva in Senaatsrijtuigen afgehaald, voorafgegaan door het Ohr. tamboer- en pijperkorps „Kunst en Genoegen", dat de opening feestelijk zal opluisteren. Zater- reêds dagmiddag om half vier wordt op het Po- Vrouwelijke agenten zullen de Sleutelstad beschermen In bijna alle grote steden van ons land zijn vrouwelijke agen ten gestationeerd. Om een ant woord te krijgen op de vraag, of deze nieuwe verschijning in het politie-apparaat en het stads leven voldoet, zijn wij naar Den Haag gegaan, waar op het ogen blik een vijftien vrouwelijke agenten in functie zijn. Aanvan kelijk hadden deze dames be scheiden taken, zoals het toe zicht bij knipperbollen en het surveilleren, maar langzamer hand heeft hun werkgebied zich uitgebreid. Zo zijn zij onmisbaar geworden bij de regeling van het verkeer, ook op zeer drukke punten. „Zij doen nu van alles, behalve het opsporen van mis- De marsepeinen agente., die burge meester Jhr. ror. F. H. van Kinschot bij de opening van de Leidse Lichtweek vorig jaar werd aangeboden is kennelijk de kwartiermaakster geweest voor een groepje vrouwelijke agenten, die over enkele weken of maanden het strenge uiterlijk van de uitvoerende macht in Leiden mild zullen verzachten. Leiden krijgt binnenkort vrouwelijke agenten, die vooral zullen worden ingeschakeld bij verkeersdiensten. De dames, die zich' tot het dienen van recht en veiligheid voelen aangetrokken, mogen niet jonger dan 21 jaar zijn en mogen de leeftijd van 28 lentes niet heb ben overschreden. Zij moeten tenminste in het bezit zijn van een MULO-diploma en zullen een aanvangsbeloning krijgen van 343.— per maand plus kleding- en vakantietoelage. Bij indiensttreding komt eerst een op leiding van een jaar, waarna de dame6 zelfstandig worden ingeschakeld voor het toezichthouden bij oversteekplaatsen, het regelen van verkeerslichten en het assis teren bij drukke kruispunten. ZOETERWOUDE Bezoek van de vicaris De door de Hervormde Gemeente be noemde vicaris, de heer Hoogendijk uit Pijnacker, die ds. Van Embden gedurende diens afwezigheid zal vervangen, heeft een kennismakingsbezoek gebracht aan Zoeterwoude. De kerkeraad en een vijftig tal andere Gemeenteleden, onder wie ver tegenwoordigers van de jeugdverenigin gen, waren in Ons Huis samengekomen om de heer Hoogendijk en diens verloofde te begroeten. Namens de verschillende colleges en de vertegenwoordigers der vereniging werden zij hartelijk welkom geheten. De heer Hoogendijk zei getroffen te zijn door de hartelijkheid waarmede de Gemeente hem en zijn aanstaande vrouw tegemoet waren getreden. Op 27 juli zal de nieuwe voorganger tot zijn dienstwerk worden ingeleid dooi Van Embden. Het echtpaar Hoogendijk binnenkort hopen zij in het huwelijk treden zal zijn intrek nemen in de pastorie, waar ds. en mevr. Van Embden hun vrijwillig woonruimte hebben aan- dadigers", zo vertelde ons iemand. De vrouwelijke agent in Den Haag is populair, niet alleen om haar charme, maar ook om de soepele en correcte wijze, waarop zij haar taken vervult. het einde van de Nachte gaallaan een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een elftal van K. en G. en een elftal bestaande uit leden van het ijsballet. Een zeer groot deel van het gezelschap heeft nog nooit kennis gemaakt met de zee. Het ligt daarom in de verwachting, dat velen van hen 's middags in de komende dagen naar Noordwijk of Katwijk zullen gaan In de ochtenduren wordt ln de tent ge- De grote figuur van het ijsballet, Irene Braun, studeerde aanvankelijk voor die renarts, werd toen meermalen kampioene van Duitsland en ontving vervolger* tal rijke aanbiedingen uit de gehele wereld. Zij gaf voorstellingen in Noord- en Zuid- Amerika, Japan, China, India en talrijke Europese landen. Baier's ijsballet, dat, naar gemeld, hier ,,De vier jaargetijden" zal uitvoeren, mocht znoh in Utrecht ook in de belang stelling van de Prinsessen Irene en Mar griet verheugen. Weer veel belangstelling Opmerkelijke prestaties van Leidse muziekschool ER BESTOND ook dit jaar weer grote belangstelling voor de einduit voering door leerlingen van de Muziekschool der Mij. voor Toon kunst, die gisteravond in de foyer van de Stadsgehoorzaal plaats had. Het programma was zeer afwisselend en omvatte werken uit de periode tussen G. Gabrieli en Badings. De veelzijdigheid van het aan de Muziek school gegeven onderricht bleek uit de zeer uiteenlopende bezettingen der instrumentale werken en uit het belangrijke vocale aandeel. Opvallend was allereerst <fl de vooruitgang die het Toonkunst-orkest de laatste jaren heeft gemaakt: eerst in een concerto grosso in F van Handel, later in de Petite Suite voor blazers van Gounod en de Holberg-suite van Grieg, werden uitstekende resultaten bereikt in alle groepen van het orkest. n en ander zal wel mede te danken zijn geweest aan de voortreffelijke direc tie van Louis Stotijn. Wel leek het ons, dat de voor deze drie werken uitgetrok ken tijd wat groot was, zodat de solisti sche nummers enigszins in de verdruk king kwamen en de avond eerst laat ein digde. De aandacht der toehoorders kan niet steeds gespannen blijven, temeer om dat natuurlijk niet alles op hetzelfde peil staat bij een dergelijke leerlingenuitvoe- We willen ons hier dan ook tot datgene beperken', wat ons het meeste heeft ge troffen, zonder daarmee de anderen te kort te willen doen. Vocalisten Van de vocalisten heeft vooral de heer P. Nauta met o.a. Wolfs Anakreons Grab en een Engels volkslied in de zeer fraaie bewerking van B. Britten onze aandacht sterk getrokken. Zijn op zichzelf niet zo klankrijke, ietwat donker getinte tenor leende zich voortreffelijk voor deze qua voordracht zo moeilijke liederen, waarbij de muzikale intelligentie en de uitstekende stembeheersing veel deden verwachten Verder dient de heer A. F. de Jong. bariton, genoemd te worden wegens zijn fraaie vertolking van het Confutatis ui: Verdi's Requiem, en mevr. B. A. Brusse- Keyser met o.a. een aria van Gluck. Instrumentalisten Van de instrumentalisten viel in de eer ste plaats de violist de heer J. Hoogen berk opnieuw op door zijn technisch en muzikaal uitnemende vertolking van Ba dings tweede vioolsonate, waarbij de heer S. Hoogenberk, die trouwens ook de vo calisten opvallend goed heeft begeleid, hem op gelijkwaardige wijze secondeerde De voorname viooltoon, de vaste streek en de geestelijke concentratie op een niel gemakkelijk modern werk geven ons de verwachting, dat genoemde violist zich tot een goed vakmusicus zal kunnen ontwik kelen. Mej. J. Boeke vertolkte de tweede Abendmusik voor fluit en strijkers Hindemith met veel talent en muzikale overtuiging. De klarinettist, de heer J van Ham, onderscheidde zich in het Ke- gelstadter Trio van Mozart. Van de pia nisten vermelden we vooral mej. B. van Marsbergen, die twee stukken van Turina met de speciale daartoe vereiste impressio nistische voordraohtstechniek uitstekend uitvoerde De dames Diemer-Van der Does en Hennes-Van Aelst speelden samen een sonate in Es van Bach in bewerking voor twee klavieren, waarbij de tech- Esso gas flessen oevatten gegarandeerd 13 kg veilig butaangas.. Heus... met Esso bent U beter uit. Vakkundige voorlichting en volledige service door ervaren depothouders. Hoofdepot voor ESSO BUTAAN en PROPAANGAS IEMCO N.V. LEIDEN NIEUWE RIJN 32 TEL. 24244* ndek van het samenspel grotendeels goed werd beheerst. Ten slotte noe men we graag, mede wegens de oor spronkelijke keuze, de bezielde uit voering van een sonate voor drie strij kers en continuo van G. Gabrieli, waarin de violisten mej. T. Baart en de heren J. Hoogenberk en H. Mul- derije zich onderscheidden. Ondanks het lange programma bleven de toehoorders tot het einde toe geboeid en gaven menigmaal blijk van grote gerechtvaardigde geestdrift. Leerlingen en leerkrachten kunnen met deze einduitvoering weer zeer tevreden zijn. Gelukwensen richten we gaarne tot de directeur der Muziekschool, de heer H. Geirnaert, die aan het slagen van deze avond zeker veel energie heeft besteed. Acht jaar geëist voor moordpoging Voor het Amsterdams gerechtshof werd gistermorgen acht jaar m.a. geëist wegens poging 'ot doodslag tegen de 53-jarige los- man A. F. F. V uit Amsterdam. HU werd door de rechtbank te Amsterdam veroordeeld wegens poging tot moord op zijn stiefdochter Gusta H. tot tien jaar gevangenisstraf. man was in hoger beroep gegaan, omdat hij zich niet schuldig voelt aan poging tot moord. Arrest 24 juni. Geslaagd EHBO-diploma De cursus van de afdeling Leiden van de R.-K. Bond voor EHBO tot opleiding voor het EHBO-diploma, die onder leiding stond van dokter Th. J. G. Jansen, is ge ëindigd. Voor het examen, dat werd af genomen door dokter B. G. H. M. Sanders slaagden de dames: M. ten Broek-Dahlkamp, C. Bernsen, A. M. Kristel. A. Verberg. D. Mom, C. v. d. Laan. G. de Hollander, H. Schrijer, H. van Zijp, A. G. Dahlkamp. A. v. d. Berg, C. M. Juffermans. H. Rijnardus en M. van Zijp en de heren G. Gussenhoven, J. Verzuu, A. Schutten, C. Scheffers, J. Vervoorn, Th. Zwagerman, G. Spaans en W. Koolhaas Muziek voor zieken De Leidse accordeonvereniging D.V.V. verzorgde een muziekavond in het Aca demisch ziekenhuis, op verzoek van het Frinses-Irene-Fonds. Gezien de reacties van patiënten en verpleegsters werd deze klankvolle afleiding erg op prijs gesteld. Uw haar glanst mooier met -haarcrème Met twee overwinningen en een ge lijk spel kon de zwem- en polo vereniging De Zijl gisteren dik te vreden zijn. Speciaal het eerste zevental deed het opperbest, want na de goede overwinning in Vlaar- dingen, volgde nu de tweede en wel op het lang niet zwakke Vitesse uit Den Haag. De Zijl 3—Vitesse 2 3—3 Reeds vlug na het begin wist Vitesse met een ver schot de leiding te n< 0—1, maar hierop kreeg de thuisclub een straf worp te nemen, die jammerlijk werd gemist. Bij een volgende aanval grootte Vitesse de voorsprong met een goede doorslagbal, 02, waarna Cannoo de achterstand kon verkleinen, 1—2. Nog voor rust werd het door een fout va De Zijlkeeper 13. In de tweede helft speelde de thuisclub beier en na goed opzwemmen va Blansjaar werd het 23. Vitesse raakte uitgespeeld en Cannoo slaagde er slotte in gelijk te maken, 33. De ZUI 2—Zian .4 7—4 Een sportieve strijd met wisselende kansen, waarin Zian, toen enkele Zijl spelers wegens kramp het water uitgin gen, sportief liet uitvallen en de strijd met vijf tegen vijf spelers eindigde. L. v. d. Wijngaard zorgde voor 10. Zian maakte gelijk, 1—1. Spoedig bracht L. v. d. Wijngaard echter de stand op 21 en L. Leune uit een strafworp 3 —1. Een fraai schot in de uiterste hoek bracht de stand op 32, maar nog rust werd het door L. v. d. Wijngaard en H. v. d. Mooien 52. Zoals reeds ge zegd, was de tweede helft minder fraai en om beurten gingen enkele Zijlspelert het water uit. Het werd zelfs 5—3 en 54 maar gelukkig kon de thuisclub zich her stellen en met twee goede doelpunten vat Om de N.L.C.-beker Heemskerk blijft nog aan de kop ln de het damkam >m de N.L.C.-beker wist W. Heemskerk r(jn positie aan de kop versterken, door te winnen van C. Zyi- stra, die zich in een remisestelling liet verrassen. De Leiderdorper A. Zwan speelde de fraaiste party tot ni in het toernooi. Z(jn tegenstander N. An ker moest het onderspit delven, nadat hy by een lokzet schyfwlnst had aange- De totaal uit vorm zijnde Th. Zwet sloot kreeg zijn derde nederlaag te in casseren. nu van C. Deegenaars. De in- haalpartij C. ZijlstraN. Anker was elf zetten al beëindigd, omdat Anker erge blunder maakte. De stand aan de kop is nu: 1. W. Heems kerk 6 uit3 2. A. van der Zwan 5 uit 3; 3. C. Zijlstra 5 uit 4; 4 C. Deegenaars 4 uit 3. In de eerste klas mogen we de Jeugdi ge N Schoonderwoerd uit Hazerewoude. die met 5 punten uit 3 partijen aan de kop gaat. we lfaviriet noemen. Hij wordt gevolgd door zijn clubgenoot C. Slinger land met 4 uit 3. Uitslagen van de derde ronde: N. Schoonderwoerd—N Wassenaar 20 en C. Slingerland—J. Dubbeldeman 20. L. v. d. Wijngaard werd de eindstand De ZUI 1—Vitesse 1 3—1 Zoals verwacht ging De Zijl een zware wedstrijd tegemoet, een strijd met vele overtredingen door de Vitcsse-achter- hoede, echter voor de thuisclub met een succesvol einde. Vrij spoedig was een fout in de Zijilaohitertioedc oorzaak dat Vitesse de leiding kon nemen, 01, maar na vele aanvallen van de thuisclub kon Stokhui- zen goed inschieten, 1—1. De Zijl probeerde het met veel zwem men en nog voor rust had Stokhuizen opnieuw succes, 2—1. In de tweede helft kwam Vitesse steeds gevaarlijk voor het Zijldoel, maar keeper A. Plezier keerde alles en voorkwam vele doelpunten. Ge lukkig herstelde de thuisclub rich goed en na vele overtredingen voor het Vitesse- doel slaagde Joop de Haas er in goed in te schieten, 31. Ondanks vele pogingen van Vitesse bleef de stand onveranderd en behaalde de thuisclub zijn tweede overwinning. T ennfskampioenscliappen in Noordwijk Van dinsdag 24 tot en met vrijdag 27 juni zullen op de banen van de Noord- wijkse sportvereniging, het „Casino", de nat. studenten-tenniskampioenschappen worden gehouden. De wedstrijden zullen zeker aantrekkelijk zijn, aangezien ver scheidene prominente Nederlandse ten nisspelers. zoals Van der Weg, Maris en Karamoy, deelnemen. Evangelisatie week in Leiden Van 16 tot en met 22 Juni wordt In Lei den een interkerkeiyke evangcllsatlewcek gehouden, uitgaande van de contactcom missie voor het evangelisatiewerk. Zondag 15 juni om 8 uur wordt als inleiding op de evangelisatieweck op het Stadhuisplein een geloofsappèl gehouden, waaraan twee sprekers en een koor mede werking verlemen. Ds. G. van Duinen van Wassenaar zul de week op maandag 16 Juni om 8 uur in het gebouw „Prediker" aan de Janvossensteeg openen. De bijeen komsten zijn steeds in dit gebouw en be ginnen iedere avond om 8 uur. Als spreker treden op ds. Van der Wiel, Herv. predikant, ds. Ottevanger, Herv predikant, de heer Schouten van do Bap tisten Gemeente, kapitein Schurink van het Leger des Heils, ds. Van der Wcele, Chr. Geref. predikant, ds. Heule, Geref. predikant en de heer Dikkes van da Evang. Christen-Gemeenschap. Medewer king verlenen het Chr. Geref. koor, het Geref. kerkkoor, het Baptistenkoor. het koor „De Zaaiers", het koor „1 Centrum", de zangbrigade van het Leger des Heils en het dubbel kwartet „Musiea". Op 18, 21 en 22 juni Ï6 er een kinder bijeenkomst in het gebouw „Prediker", Het i Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Astrid dr v P J Holverda cn N Stuurop; Paulus Jozef Maria dr v A M Stolwijk en M H Broere; Johnny zn v W van der Bent en A Boserup; An toni a Elisabeth Paula Lucia dr v J K Plattc- schor en T J Verdoorn; Johnny zn v P van Be veren en M E van der Lugt; Mar- tinus Wilhelmus zn v W van den Nouland en H M van der Vlugt; Theodora Marga- retha dr v E Oom en T Dirkmaat. OVERLEDEN: A de Groot 1 dag zoon; A van Houting 06 jr weduwe v H Orded- Leidenaar voor zijn baas de cel in Een zeldzame zaak werd gistermorgen voor de rechtbank In Den Haag behan deld. Hiervoor atond terecht de 36-Jarlge sloper A v d. W. uit Leiden. Hy bad zich op 17 juni van het vorige jaar ge meld voor het uitzitten van ccn gevange nisstraf, die niet voor hem was bestemd, maar voor een zekere A. J. H.. een aan nemer uit Rypweterlng. Deze aannemer had enige weken ge vangenisstraf te goed voor autorijden onder drankinvloed. De verdachte Van de W. was, nadat hij voor deze aannemer wat sloopwerk had verricht, op 15 Juni werkloos geworden. Hij hoorde van de aannemer, dat deze een gevangenisstraf moest uitzitten, doch dat hij niet van plan was zich te melden. De verdachte had vervolgens de papieren van de aan nemer meegenomen en was zich gaan melden. Inderdaad werd hij, nadat hij een handtekening in het gevangenIsregister had gezet, opgesloten. Na tien dagen evenwel werd bij het nemen van vinger afdrukken bemerkt, dat niet de Juiste man in de cel zat De aannemer ver klaarde op dat moment niet te weten, dat de sloper bezig was zijn straf op te knappen. Het motief van de sloper was geweest, dat hij toch niets anders te doen had en dat de aannemer hem wel eens werk bezorgde. Als hij nu met het ont- slagbewijs udt de gevangenis bij de aan nemer zou aankomen, zou deze hem uit dank zeker wel weer werk geven, zo redeneerde hij. De officier van Justitie achtte geen op zettelijke oplichting van de staat aan wezig, doch wel het belemmeren van de taak van de staat en met name In het executeren van een straf. Hij vorderde geen gevangenisstraf, omdat verdachte toch al tien dagen had gezeten, maar wel een boete van 100.en één maand voorwaardelijk. Uitspraak 24 juni. Na een dagje samen uit Oegstgeester bejaarden aten echte marine-snert TN DE ORANJELAAN i dag tegen twee nu de lanen daarom heen vormde zich gistermid- een lange rij van 65 auto's, waarin 168 be jaarden hadden plaats genomen om deel te nemen aan de vierentwintigste rondrit voor ouden van dagen. De oudste deelneemster die zich voor deze tocht had aangemeld, mevrouw Verloop, is 97 jaar. Vanuit Oegst geest voerde de tocht via Heemstede, Haarlem en de Velsertunnel naar Wijk aan Zee, waar in en om hotel Sonnevanck de theepauze werd ge houden. Hierna is de terugtocht naar Oegstgeest aanvaard. Om ongeveer zeven uur arriveerde de stoet bij de Marine Electronische Bedrij ven. waar in de feestelijk verzorgde kan tine het diner werd gebruikt. Kolonel B Knoppers heette de gasten welkom, maar hij wee6 reeds bij voorbaat elk compli ment af, omdat de eer voor het geboden* voor honderd procent toekwam aan d« personeelsleden van de M.E.B., die zich vrijwillig beschikbaar hadden gesteld Natuurlijk was het hoofdbestanddeel an de maaltijd snert, bereid volgens de aloude marine-traditie. Voor gezellig» ouderwetse muziek zorgde de bedrijfs- band De EIectronen-«pi i teers Dagje uit De heer M. Elehof, voorzitter van het rondritcomité, dankte alle medewerkers het bijzonder de heer Olivier, die, hoewel hij zelf niet mee kon, er toch voor had gezorgd, dat er vier auto's met chauffeurs beschikbaar waren De kok kreeg een extra hulde voor de uitsteken de maaltijd. Voorts deelde de heer Elehof mee, dat men het volgend jaar ter gelegenheid van de vijfentwintigste rondrit een hels dag zal uitgaan Het busjesfonds heeft hiertoe reeds ƒ350 opgebracht Tevens xal er vanavond om 7 nur ten bate van de rondrit een voetbalwedslryd worden gespeeld tussen de veteranen van de voetbalverenigingen Oegstgeest en UDO op het terrein asn de Laan van Al kemade. Hiervoor is een wisselbeker be schikbaar gesteld. De heer Dofferhof bracht namens de be jaarden dank aan ailen, die deze onver getelijke middag hadden verzorgd. Tegen half 10 werden de ouden van dagen af gehaald om naar huis te worden gebracht

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 3