Mcuiue GTtwranl DE GAULLE AAN BEWIND Wat Generaal De Gaulle wil Premier reeds morgen naar militairen in Algiers? Zware slagen voor de liberalen Oplossing Franse crisis in zicht Het kabinet De Gaulle Mr.H.Beernink voorzitter CHU Prinses Irene bevestigd lidmaat Herv. Kerk VELE SLACHTOFFERS VAN WEG EN WATER Nieuwe bombardementen in Indonesië mmm u i! III! sl MAANDAG 2 JUNI 1958 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- e Advertentie-afdeling Tel. 31441. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. Familieberichten 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting.) Postrekening 58936. CHRISTEL! JK-NATION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stanhwstirij is ahcMtorn myn in tegljeruport" Negenendertigste jaargang no. 11273 Sport en en wedstrijden ZIE PAGINA'S 4 EIS 6 TWAALF JAAR en 132 dagen nadat hij op twintig januari 1946 de leiding van de regering had neergelegd, heeft generaal Charles de Gaulle de teugels van het bewind weer in handen genomen. Gistermiddag aanvaardde de Nationale Vergadering hem met 329 tegen 224 stemmen een geringere meerderheid dan hij verwachtte en sinds die tijd hebben commissie van de vergadering uitvoerig gesproken over de voorwaarden die de generaal heeft gesteld. Na behandeling in een commissie hechtte vanmorgen de Nationale Vergadering met 337 tegen 199 stemmen haar goedkeuring aan de speciale bevoegdheden voor Algerije. In het begin van de middag zou $e Assemblee stemmen over de TTET PLAN van de grondwetswijziging betreft een duidelijke scheiding AA tussen de uitvoerende en de wetgevende macht en een nieuwe rege ling tussen de Franse republiek en de verbonden volken. Over deze grondwetswijziging heeft De Gaulle meegedeeld, dat de Nationale Ver gadering er niet meer over zal kunnen beslissen. De beslissing wordt genomen door het volk door middel van een referendum. Om deze grondwetswijziging mogelijk te maken moet eerst nog een ander belangrijk artikel van de Franse grondwet worden gewijzigd. In artikel 90 van de grondwet staat namelijk, dat een voorstel tot wijziging van de grondwet eerst door een meerderheid in de Franse Nationale Vergadering en de Senaat moet worden aangenomen. grondwetswijziging, die deel uitmaakt van de door De Gaulle gevraagde volmachten. Om acht uur vanmorgen kwam premier De Gaulle reeds met zijn kabinet bijeen in het hotel waar hij verblijf houdt. Politie bewaakte het gebouw. Ver moedelijk zal de premier nog in de loop van van daag zijn intrek nemen in het hotel Matignon, de ambtswoning der Franse premiers. Met het accepteren van De Gaulle heeft de Natio nale Vergadering tevens in principe een aantal van haar bevoegdheden prijsgegeven. In de korte rede die de generaal voor de stemming hield, verklaarde hij dat het parlement, na de regering speciale vol machten te hebben gegeven, voor zes maanden naar huis zal worden gestuurd. Enige opschudding veroorzaakte Mendès-France. toen hij verklaarde: „Het Franse volk beschouwt zich als vrij. Maar wij zijn niet langer vrij". Mendès-France zei, dat het parlementaire stelsel tekort geschoten, maar niet de demo- Sdherpe kritiek had hij op de druk, die op de Nationale Vergadering was uit geoefend (de dreiging van het leger en de mogelijke burgeroorlog). „Zelfs de fouten van het verleden", zei Mendès- France, „kunnen dit niet reohtvaardi- In dit voorstel moeten de artikelen worden genoemd, waarvan de wijzi ging wordt voorgesteld. Hierna i wordt het eigenlijke wetsontwerp in gediend. Wanneer dit wetsontwerp niet door het parlement wordt aan vaard kan het volk pas door middel van een referendum heslissen. Het is nu de bedoeling van De Gaulle deze procedure drastisch te bekorten door de grondwetswijzi ging direct aan het volk voor te leggen. I Generaal De Gaulle was gisteren .al weer in zijn hotel, toen de Nationale Vergadering over zijn lot besliste. De formateur wenste de reacties van de af gevaardigden op zijn verklaring niet aan te horen en was daarom weer direct 1 vertrokken. Uit een analyse van de stemming, waar bij de investituur werd verleend, blijkt dat alle communisten. 49 socialisten en 18 radicalen (volgelingen van Mendès- France) tegen De Gaulle hadden gestemd. Van de socialisten stemden tegen Chris tian Pineau, Albert Gazier, Gaston De- ferre en Gerard Jaquet. Van de radi calen stemden o.a. tegen de ex-premiers Biurges-Mounoury en Daladier. Ook de conservatief Jacques Isorni gaf zijn stem niet aan De Gaulle. In het debat dat aan de stemming voorafging en dat in tegen stelling ott de algemene verwachting nog enige uren in beslag nam, verklaarden de afgevaardigden waarom zij voor of tegen zouden stemmen. De eerste tegen- Premier en minister van defensie: generaal Charles de Gaulle; plaats vervangend minister van defensie: Pierre Guilaumat; ministers van staat (vice-premiers): Guy Mollel. soc., Pierre Pflimiin. M.R.P., Louis Jacquinot, onafhank. rep., Felix Houphouet-Boigny. Afr. dem.; mi nister van justitie: Michèl Debré, soc. rep.; minister voor Algerije en de Sahara: Max Lejeune, soc.; mi nister van buitenlandse zaken: Maurice Couve de Murville, partij loos; minister van financiën: An- toine PInay, onafh. rep.; minister van arbeid: Paul Bacon, M.R.P.; mi nister van binnenlandse zaken: Jean Berthoin, rad. soc.; minister van voorlichting: André Malraux; mi nister van overzeese gebiedsdelen: Bernard Cornut-Gentille, partijloos; minister van industriële produktle: Edouard Ramonet, rad. socialist. (Voor korte levensbeschrijvingen van verschillende ministers zie pag. 5). stemmer was de conservatief Osornd, die op grond van zijn ervaringen in het leden zijn stem niet kon geven. Isorni is de advocaat, die maarschalk Pétain in het bekende verradersproces in 1945 dedigde. gesteld. Men was helemaal niet tevreden het ministerschap van de volksrepu blikein Pierre Pflimiin, de leider va vorige regering en over het ontbreken van de naam van Jacques Soustelle, die direct de zyde van de generaals Massu en Salan had gekozen. Men troost zich in Algiers evenwel met de hoop, dat de regering in haar huidige samenstelling een „eerste fase" betekent, die nodig was om bloedvergieten te voor- Premier De Gaulle zou van plan zijn morgen reeds naar Algiers te vertrekken om de gemoederen tot rust te brengen. Gisteren heeft hij voortdurend contact met generaal Salan gestaan. Nu de rust is teruggekeerd in het land en de crisis zo goed als boorbij is, is de censuur op berichten, die via persbureaus, kranten en radio's in Frankrijk worden verspreid, gisteravond laat opgeheven. Reacties gen". Ten slotte verklaarde hij een construc tieve oppositie te zullen voeren. Was er in Parijs groie instemming met het kabinet, dat De Gaulle samenstelde, in Algiers daarentegen was men teleur- Mr. H. K. J. Bcernlnk. gemeen te-secretaris van Rjjswljk en lid van de Tweede Kamer, Is zaterdag gekozen tot voorzitter van de Christelljk-Historlsche Unie. Dat geschiedde in de vergadering van de Unieraad, welke in Utrecht werd gehouden. Mr. Bcernink is opvolger van de heer H. W. Tila- nus en was tot heden secretaris van de Unie. Op 9 juli zal de of ficiële overdracht van het voor zitterschap geschieden tijdens de grote jubileumbijeenkomst te Utrecht, ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de C.H.U. El ders in dit nummer vindt men een artikel over de levensloop van de nieuwe Unie-voorzitter. Eisenhower in Napels bij verstek gevonnist De burgerlijke rechtbank te Napels heeft de Amerikaanse president bij ver stek veroordeeld tot betaling van ander half miljoen lire wegens schuld aan een zekere mej. Rosa Novaco. Mej. Novaco is in de periode van 1 mei 1952 tot 10 december 1954 in dienst geweest van het hofd kwartier van de Amerikaanse ma in Washington en Londen zijn de berichten over de investituur van De Gaulle met voldoening ontvan gen. Het Witte Huis heeft een ver klaring uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat de Verenigde Staten er over voldaan zijn, dat de crisis in Frankrijk wordt opgelost. Ook in Londen was men opgelucht de berichten in Frankrijk. Maar wel be stond de vrees dat de betrekkingen sen Frankrijk en de andere landen het westelijke bondgenootschap wat stroever zullen zijn, in de toekomst. De Gaulle zal zidh wel aan de inter nationale verplichtingen houden, mander bereid zijn met de bondgenoten in te werken als Frankrijk verleden heeft gedaan. In Washington vond men het vooral gunstig dat een man als Couve de Mur ville als minister van buitenlandse zaken ingewezen. (Zie ook artikel op pag. 5). Margriet, in Lausanne bevestigd als België en Zweden stemden "TAE VERKIEZINGEN IN BEGIë, voor de Kamer van Afgevaardigden A-' en de Senaat, hebben tot grote verrassing van een ieder de rooms- katholieke Christelijke volkspartij een stemmenwinst van ongeveer vijf procent opgeleverd. Deze zwenking naar rechts heeft vermoedelijk tot gevolg dat de socialisten en de liberalen de partijen van de regerings coalitie hun meerderheid in de Kamer van Volksvertegenwoordigers hebben verloren en dat hun meerderheid in de Senaat in gevaar is. De christen-democraten hadden voor 1954 een absolute meerderheid in het parlement. De uitslag was voor alle partijleiders, ook voor die van de C.V.P., een volkomen verrassing. Waarnemers in Brussel zijn van ing dat de gebeurtenissen in Frankrijk 1 vooral het weer aan de macht komen an generaad De Gaulle belangrijke fac iren In het voordeel van de Christelijk* volksparten zijn geweest. Ook het falen de kleine partijen, zoals de Vlaamse volksunie, wordt toegeschseven aan de loed van de gebeurtenissen in Frank rijk, waar de staat is verzwakt door het bestaan van kleine politieke groeperingen. Als reden van de gevoelige nederlaag der liberalen wordt genoemd, dat zij het oordeel van de kiezers te dikwijls heb- Koninklijk gezin was in Lausanne PRINSES IRENE is zondag, in het bijzijn van haar koninklijke ouders en haar zusters Beatrix en TAE WARME ZONDAG heeft op de AA wegen en in het water heel wat drukte veroorzaakt, met het gevolg dat velen zijn verongelukt, zodat deze eerste junizondag behalve een zonnig ook een droevig aspect kreeg. In Duitsland verongelukte op de auto weg AugsbungUlm, nabij Burgou aan de Beierse grens, de Nijmeegse oog-, neus- en keelarts J. R. Plantenga en zijn echtgenote mevrouw Plantenga-Van Dijk. Zij waren op weg naar de Rivièra. Gebeurde diit zondag, zaterdagavond verongelukte een H c 1 m o n d s echtpaar, de heer en mevrouw De Groot, die per bromfiets op de Kanaaldijk langs-de Zuid- Willemsvaart reden. In de bocht bij de veerpont werden zij door een auto gegre- oen. die bestuurd werd door J. Th. uit Someren-Eind. De auto reed 140 kilome ter. Het echtpaar was 58 jaar oud. De 17-jarige bromfietser J. Udo uit W e e s p staik zaterdagavond zonder vol doende op te letten op de provinciale weg BussumWeespDie-men over en werd door een kleine sportauto gegrepen Hij overleed onmiddellijk. De auto werd bestuurd door de Utrechtse tandarts Z. die met een snelheid van 100 kilometer reed. Naast de heer Z. zat de heer K. uit Duitsland, die getroffen werd door het lichaam van de bromfietser dat door de voorruit sloeg. De heer K. werd ernstig gewond aan zijn wervelkolom. Eveneens zaterdag verongelukte de 15- jarige zoon van de familie Slits. De Jon- sen Hein botsing met een auto. VERDRONKEN Rr waren ook verschillende verdrin- kingsgevailen. In Amsterdam raakte gistermiddag de vijfjarige Gideon Berge spelend in het water van het Bo- De 19-jarige A. C. M. Ruigrok uit D Lier verdronk gistermiddag in de Vlaar- dingse vaart. Hoewel hij niet kon zwe men. was hij toch het water ingegaan. In de Waal verdronk bij het Maas- Waalkanaal de 25-jarige J. Liebers N ij m e g e n. Hij was met twee vrienden aan het roeien in een ijzeren boot, die bij het passeren van een groot schip vol liep De 10-jarige Sonja L. struikelde gister middag vermoedelijk in een kuil toen zij in de vijver van het Staatsldedenkwartiei In Zutphen aan het baden was. verdronk. Op het IJsselmeer sloeg de kano v 33-jarige heer J. Tames udt A1 k n die met zijn zwager een tocht maakte, om. De zwager wist de kust te bereiken om hulp te halen, maar de heer Tames verdronk Zijn stoffelijk overschot niet gevonden. Op het drukke IJmuidense strand vonden gistermiddag enkele gravende kinderen een Engelse mijn, die daar sinds de oorlogsjaren moet hebben gezeten. Het projectiel is uitgegraven plaats gebracht. lid van de Eglise Nationale Vau- doise, de Hervormde kerk van het Zwitserse kanton Vaud. Met een Qui, avec Vaide de Dieu'', legde zij de gelofte af in de kleine kapel van Mousqlines. Na de dienst omhelsde de Koningin prinses Irene en kuste haar op het zonovergoten bordes oor de kapel. De Koninklijke familie wa6 '6 morgens roeg per regerings-Dakota, die door de Prin6 werd bestuurd, van Soe6terberg Genève gevlogen. Vandaar uit ging het per auto naar Lausanne. Onderweg werd gestopt bij het restaurant Clos de Sadex, waar prinses Irene op haar ouders wachtte. De koninklijke familie lunchte hier temidden van verraste toeristen het meer van Genève. om vervol gens de rit naar Lausanne te vervolgen. Om drie uur ving de bevestigingsdienst ln het kleine kerkje, dat gevuld w met gemeenteleden, enkele genodigd* studiegenoten van de Prinses, die ge kleed was in een eenvoudig wit jurkje. Voorganger was d6. Charles Bergier, bij wie de Prinses gedurende haar verblijf te Lausanne op catechisatie is geweest. Ds. Bergier preekte uit het Evangelie naar Mattheüs, waarna de Prinses kniel de voor de bevestiging. Na de dienst waren er vele gelukwensen voor de nieu we lidmate, die de re6t van de dag rond het meer van Genève doorbracht it zelsohap van haar oudere en zustere. In twee auto'6, Koningin en de prinsessen Beatrix en Margriet ln de ene e Prins met prinses Irene aan het 6tuur in de tweede, maakte de familie een heer lijke tocht in de omstreken van sanne. Vanmorgen 16 de gehele konink lijke familie, ook prinses Irene, naai derland teruggekeerd. Prinses Irene be ëindigde haar studie in Lausanne, start in het najaar met haar studie de Utrechtse rijksuniversiteit. Luchtoefening Morgen, woensdag en donderdag zal N.A.V.O.-luchtoefening worden gehouden boven een gebied waarin ook Nederland gelegen is. Deze oefening heeft onder meer veiliger i ten doel de luchtwachtdiensten op de I proef te stellen. Kaarsrecht zat generaal Char les de Gaulle in de regerings- bank, toen dé Nationale Verga dering beraadslaagde over zijn kabinet en zijn program. Slechts zo nu en dan wuifde hij, als een van de afgevaardig den hem groetend passeerde. nis van de rechtbank te Glasgow in hoger beroep gekomen. De executie, vastgesteld op 19 juni, wordt uitgesteld. TAE RADIO der Indonesische opstande- lingen te Menado meldt, dat dezen op 29 en 30 mei drie vliegtuigen van de centrale regering hebben neergeschoten, 1 toen deze een aanval deden op de stad Djailolo op Halmaheira. Het waren twee P-51 jagers en een B-25 bommenwerper Vliegtuigen van Djakarta hebben ook BABY Zephyr-wol breit dol! een aanval gedaan op de omgeving van het meer Limboto en de kustplaatsen Koeandang en Attintol dn de buurt van Gorontalo op Noord-Celebes, maar er zijn geen slachtoffers gevallen en er werd geen schade aangericht. Van de zijde van het ministerie van buitenlandse zaken van Malakka wordt medegedeeld, -dat Indonesische opstande lingen, die zonder de nodige papieren binnenkomen, vervolgd zullen worden. Alleen door Djakarta uitgegeven pas poorten worden erkend. De mogelijkheid bestaat, aldus wordt voorts medegedeeld, dat Malakka aan Indonesische hulp zal vragen bij de opleiding van strijdkrach ten. Japan heeft de Indonesische premier Djuanda de verzekering gegeven, dat het zich niet zal bemoeien met de binnen landse aangelegenheden van Indonesië. ENERAAL DE GAULLE is gistermiddag in de Franse Nationale Vergadering verschenen en heeft in een korte, maar zeer belangrijke toespraak de grondbeginselen van zijn politiek uiteengezet. Uit de woorden van de nieuwe Franse premier bleek duide lijk, dat hij het algemeen kiesrecht als de bron van alle macht beschouwt, een duide lijke scheiding wenst tussen de uitvoerende en wetgevende macht en dat hij van mening is, dat de regering verantwoording verschul digd is aan het parlement: De letterlijke tekst van de toespraak van De Gaulle luidt: Het verval van de staat gaat met toenemende snelheid voort. De Franse eenheid wordt onmiddel lijk bedreigd. Algerië is in een tempeest van be proevingen en emoties gestort. Corsica maakt een koortsige ziekte door. In het Franse moederland versterken aan elkaar tegengestelde bewegingen hun hartstocht en actie van uur tot uur. Het leger is reeds lange tijd op de proef gesteld en door bloed eisende taken te schande gezet. Er zijn breu ken gekomen in onze internationale positie, zelfs binnen onze bondgenootschappen. Aldus is de toe stand van het land. In deze tijd, nu Frankrijk zo vele kansen in zo vele opzichten worden geboden, wordt het bedreigd door ontwrichting en. misschien burgeroorlog. Onder deze omstandigheden heb ik mijzelf aangeboden voor een poging om het land, de staat en de republiek nogmaals naar hun red ding te leiden, en zie ik mij, aangewezen door het hoofd van de staat, er toe gebracht de Nationale Vergadering te verzoeken mij met een zware plichl te belasten. TK MOET de middelen hebben voor het volvoeren A van deze plicht. De regering zal u, indien g(J haar de investituur wilt verlenen, verzoeken deze middelen terstond toe te staan. Zij zal u om vol ledige volmacht verzoeken om in staat te zijn op te treden met de doeltreffendheid, snelheid en ver antwoordelijkheid welke de omstandigheden ver eisen. Zij zal u deze volmachten vragen voor do duur van zes maanden, ln de hoop dat aan het Algemeen kiesrecht bron van alle macht einde van deze periode de orde in de staat hersteld zal zijn, de hoop in Algerije hervonden en de een heid in dc natie hernieuwd, zodat de openbare macht weer normaal kan functioneren. Maar het zou niets uithalen een rampzalige stand van zaken voorlopig, min of meer goed, te genezen als wjj niet besluiten een einde tc maken aan de diep gewortelde oorzaak van onze moeilijkheden. Deze oorzaak de Assemblee weet het en de natie Is ervan overtuigd is gelegen in het verwarring cn dus de onmacht van de openbare macht. Do regering, welke ik, na uw vertrouwen verkregen te hebben, zal vormen, zal u onverwijld een plan voorleggen voor herziening van artikel 90 van de grondwet, waardoor de Assemblee de regering de bevoegdheid zal verlenen de onontbeerlijke wijzi gingen te ontwerpen en dan door middel van een volksstemming aan het land voor te leggen. In de preambule van dit ontwerp dat u tegelijk met de tekst zal worden voorgelegd, zal de regering de drie beginselen uiteen zetten die de basis moeten vormen van het republikeinse regime in Frankrijk en waar aan de regering belooft haar ontwerp te zullen doen beantwoorden: „Algemeen kiesrecht is de bron van alle macht; de uitvoerende macht en de wetgevende macht moeten doeltreffend gescheiden zijn, zodanig dat regering en parlement, elk voor zijn aandeel en onder zijn verantwoordelijk heid. ten volle hun taak aanvaarden; de regering moet verantwoordelijk zijn aan het parlement." Door dezelfde grondwetsherziening zal het land de plechtige gelegenheid krijgen om de betrek kingen van de Franse republiek met de door haar verbonden volken te regelen. De regering zal zich verbinden deze nieuwe regeling voor te stellen in het ontwerp dat zij aan de stemming van de Franse mannen wil onderwerpen. /'NP BASIS van dit dubbele mandaat, haar door de Nationale Vergadering gegeven, zal de rege ring de geweldige taak kunnen ondernemen die aldus voor haar zal zijn vastgesteld. Wat mij be treft. om die taak te aanvaarden heb ik, voorzeker en allereerst, uw vertrouwen nodig, vervolgens moet het parlement onverwijld want de ge beurtenissen laten ons geen tijd de wetsontwer pen aannemen die bet zullen worden voorgelegd. Als dit geschied is zullen de kamers op reces gaan tot de datum welke voor de aanvang van hun eerst volgende gewone zitting is vastgesteld Aldus zal de regering van de republiek, door de nationale vertegenwoordiging geïnstalleerd en met uiterste urgentie voorzien van middelen om op te treden, kunnen Instaan voor de eenheid, de integri teit en de onafhankelijkheid van Frankrijk." ben toegelaten, dat hun socialistische coalitiegenoten de toon aangaven. Verwacht wordt dat koning Boudewijn u een lid van de Christelijke volkspartij il verzoeken een nieuwe regering te ormen, nadat premier Van Acker het ntslag van zijn regering zal hebben in gediend. Een woordvoerder van dc CVP :ei dat Van Houtte vrijwel zeker als eer- te zal worden aangezocht. De volledige (officieuze) uitslag van de verkiezingen voor de kamer van afge- ardigden (212 afgevaardigden) luidt als volgt: christen-democraten 104 (winst 8). socialisten 85 (verlies 1), liberalen 20 (ver lies 5), communisten 2 (verlies 2), volks unie 1 onveranderd). Voor de 106 rechtstreeks gekozen se naatszetels luidt de officieze uitslag: chrisen-democraten 54 (winst 5) zijnde helft plus 1). socialisten 39 fverlies 3). liberalen 12 (verlies 1), communisten 1 (verlies 1). De juiste samenstelling van de senaat zal pas bekend zijn wanneer do provinciale raden 46 provinciale senato ren zullen hebben gecoöpteerd. Voor het totaal van de negen Belgische provincies gaven de verkiezingen voor de provinciale raden het volgende beeld: hrist-democratenwinst 30 zetels, socia- isten: verlies 7 zetels, liberalen verlies 10 zetels, communisten: verlies 7 zetels, volksunie en andere partijen: verlies 6 zetels. Met het resultaat van de directe verkie zingen en deze winst van 30 provinciale zetels is de Chr. volkspartij van de ab solute meerderheid in de Belgische Eerste er verzekerd. Socialisten konden zich handhaven Ook de Zweden zijn gisteren ter slem- blus gegaan cn volgens dc officieuze uit slagen hebben ook daar dc liberalen een gevoelige nederlaag geleden. Het ging bij deze verkiezingen hoofdzakelijk om de (Zie vervolg pagina 7) Zomers met kans op' omveersbuien (Van i irkundige medewerker) T~\E EERSTE JUNIDAG is zondag een verrassing geworden. De eerste offi ciële zomerse dag (kwik boven 25 gr. C.) werd waargenomen en de hoogste tempe ratuur kwam zelfs in een kustplaats voor, namelijk in Hoek van Holland, waar 27 gr. C. werd gemeten tegen 22 graden op dc Waddeneilanden. Alleen langs da Belgische kust werd zondagavond on weer waargenomen. Ook vandaag wordt nog warme lucht aangevoerd, maar da onweerstoringen, die van zuid-Frankrijk naar Engeland trekken, komen iets dich ter langs ons land. zodat in onze omge ving da kans op onweer groter wordt. Ook wanneer er een bui valt zal de tem peratuur zich vrij snel herstellen, zodat in de eerste helft van deze week het weer nog een zomers karakter zal houden. PLAATSELIJK ONWEER De Bilt verwacht tot morgenavond: Veranderlijke bewolking met plaatselijk regen of onweers buien. Overwegend matig» wind In hoofdzaak tussen zuidoost en zuidwest. Minder (Opgemaakt om 11.15 uur). ZON EN MAAN i op 4.25, onder 20.51, maan op 22.13, onder 6.10. IET WEER IN EI'RnrV Rnpportpn hpiipnmnrgen 7 uur HeUinii Stockholm Kupcnfi. zw. bew. zw. bcw. sch. bc" OZO 2 NO 2 windstil 17 18 15 0 0 0 ïïsF itch, bcw licht bew oobew windstil windstil O 17 25 25 2.1 0 0 Bordes us üreooble Nice Berlijn l-r»ntlon rw. bew! rw. bew. licht bew Z 4 windstil N J NO 3 ONO 4 25 21 20 25 <8 0 0 half bew windstil wndsttl O 1 23 25 2* 0 oobew NO W 2 25 25 0 0 AMCOO lkfctbew NO 2 NO 28 JJ MiUorc* 'bcw" Z I WNW j 23 26 2 0

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 1