Bouwgrond in Rijnsburg thans vrijwel uitgeput Geld voor de bouw van 18 32 z woningen Raad van Lisse over de speelterreinen Vanmorgen werd de heer Leen Sprey ridder O.N. Kredieten voor saneringsplan Roelofarendsveen NIEUWE LEIDSCHE COURANT 11 ZATERDAG 31 MEI 1958 vergaderde Gemeenteraad TAE VRIJWEL VOLTALLIGE gemeenteraad van Rijnsburg heeft gister- avond in een vlot tempo een twaalf punten tellende agenda afge werkt. Het meest interessante was ongetwijfeld een discussie over de zgn. „particuliere" bouw in Rijnsburg, vooral omdat het een P.v.d.A.-man was, die zijn bezorgdheid uitsprak over de zijns inziens te geringe mogelijk heden voor de bouw in de particuliere sector. Gesprekstof werd voorts geleverd door de wijziging van de salaris- en loonverordening 1955 en het verzoek of aanschaffing van schoolmeubilair voor de Juliana- en Emma- school. De raad ging akkoord met een wijziging van de grond- en bouwvoorschotten voor de woningbouwvereniging „Spinoza". De rentevoet van de voorschotten voor bouw. plan 10 (28 etagewoningen) werd ver. hoogd tot hetzelfde percentage, waarvoor de gemeente heeft kunnen lenen, name lijk 3T4 pet. Dit betekent voor de bewo ners een huurverhoging van f 0,50 per Op verzoek van de woningbouwvereni ging stelde de raad aan voorschotten f 80.579,83 voor grondkosten en f470.308.43 voor bouwkosten beschikbaar voor de bouw van 32 woningen aan de Tulpen straat. waarmee dan. behalve de zgn. Knikkerbaan. alle bouwgrond in Rijns- burg is uitgeput. Woningen Het plan omvat 12 eengezinswoningen voor 7 personen. 10 kleine etagewoningen voor 4 personen en 10 grote etagewonin- gen voor 6 personen. De huren zullen voor de benedenwoningen variëren van f 11,45 tot f 1.3,15 en voor de bovenwoningen tussen f 10,90 en f 11,95. Het benodigde bouwterrein werd ver. kocht voor f 15 per vierkante meter, welk bedrag de kosten nog niet dekt; het i9 echter het hoogst toelaatbare voor wo- ningwetbouw. De heer Kromhout (PvdA) merkte op. dat met de goedkeuring van dit plan de laatste mogelijkheden voor de particu liere bouw zijn uitgeput. Wethouder Kralt en burgemeester Koomans antwoordden hierop, dat er weliswaar 20 premie-wo ningen zijn gebouwd, -maar dat dit nog geen reden is om de capaciteiten van do particuliere bouwers te overschatten. De heer Zandbergen zei hierna, dat ook de woningbouwvereniging pre- miebouw toejuicht. Voorts merkte hij op dat de situatie voor de particu liere bouw nog niet helemaal uit zichtloos is. Hij wilde hier echter nog niet verder op ingaan, ondanks de vragen van de heer Kromhout hierover. Met de Bank voor Ned. Gemeenten wer den geldleningen aangegaan vbor f 53.000 en f 76.000, respectievelijk voor de instal- latie van een rioolwatergemaal (waarvan de aanleg dringend noodzakelijk is ge- Kinderkopjes Babyderm Haarwater (Haar- groei-tonic) legt reeds in de jeugd de basis voor een gezonde haargroei. Flacon t 1.90. Voor lang* tijd toereikend. Babyderm Kinder-Shampoo: Geen traantjes meer, niet scherp voor de oogjes.Toereikend «oor ±60 waislngen. Flac. t f.25. Alleen In ApolH. en Orogliterij**. NOORDWIJK Zondagsdienst De zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter Van Nes. telt foon 2405. Geslaagd De heer M. Duindam slaagde te Den Haag voor het examen radio-telegrafist Jeugdkampioenschappen tafeltennis Op 16 en 17 juni aanstaande zullen in het Juvenaat de jeugdkampioenschappen tafeltennis worden gespeeld. Deelneming staat open voor Noordwijkers, die de 17- jardge leeftijd nog niet hebben bereikt. Zondagsdienst Groene Kruis De zondagsdienst van het Groene Kruis wordt waargenomen door zuster Tilbus- scher, Offenweg 19. telefoon 2773. Herv. kerkdiensten Noordwijk aan Zee: 10 u en 7 u ds Cupédo. Noordwijk-Binnen: 10 u de heer Bakker te Rotterdam. 7 u ds. Van Dok. Burgerlijke Stand Geboren Maartje C., d v B. Ples- man en C. Hoogervorst; Louise P., d v M. Plug en A. M. Oosterbeek; Rudolf O. P., z v P. van Hameren en W. E. Rad- schies; Cornelia, d v J. van Hensbergen en J. Vink; Irmgard C. J., d v L. Doove en E. E. Zieltjens; Albertus R., z v D. den Hollander en J. v. d. Haak; Jacobus M. S., z v M. J. Zwarts en M. P. de Mooy. Getrouwd: T. Noort, 22 j„ en A. Steenvoorden, 31 j.; J. v. d. Pol, 26 j., en J. van Es, 22 j.; H. Klinkenberg, 28 J., en L Barnhoorn, 33 j. Overleden: H. H. Perfors, 64 j.; M. Hoek, 70 j.; M. EykelenborgBorgers, 82 j. SASSENHEIM Kerkdiensten Herv. Gemeenite: 9 u en 10.30 u ds. Van der Giessen te CapeLle, 5 u ds. Welvaart. Ohr. Geref. Kerk: 10 u leesdienst, 3 u ds. Van der Weele te Leiden. Jaarvergadering Dinsdagavond om 8 uur wordt in Het Bruine Paard de jaarvergadering gehou den van de Ned. Christen Vrouwenbond afd. Sassenheim. Zondagsdienst De zondagsdienst wordt waargenomen door de dokters Kwint alhier en Bots te Voorhout. VALKENBURG Zondagsdienst De zondagsdienst wordt waargenomen door dokter Hueting, Rijnstraat 33, Kat wijk aan den Riji\ telefoon 2102. Gunstiger lonen Voor de gemeente-voorman, de straat- maker en de tuinman werd de salaris- en loonverordening 1955 in gunstige zin ge wijzigd. De tuinman is daartoe het pre dikaat eerste klasse verleend. Voor c chauffeurs kon de hogere loongroep ni worden toegepast omdat zij niet tevei monteur zijn. Op voorstel van de hei Zandbergen zullen B. en W. bezien of men geen chauffeurspremie kan toestaan voor schadevrij rijden. In een uitvoerig pre-advies hadden B. en W. voorgesteld de exploitatierekenin gen voor de openbare en de bijzondere scholen opnieuw vast te stellen. Dit komt hierop neer, dat de Geref. schoolvereni ging f 1223,08 en de Hervormde scholen f 569,39 meer ontvangen al blijven de scholen dan toch nog met grote exploi tatietekorten zitten. Speeltuin Na enige duscussie ging de raad vervol gens akkoord met het beschikbaar stellei van gelden aan de Geref. schoolverenigin; voor aanschaffing van nieuwe banken ii de Juliana- en Emmaschool. Dit komt di gemeente in totaal op een kleine f 17.000 te staan. Aan de Kortévaart is op initiatief van een nieuw opgerichte speeltuin vereniging een speelweide ontstaan, waarvan men een speeltuin wil ma ken. Een collecte hiervoor bracht 300 op. Na een uitvoerige toelich ting van burgemeester Koomanjs be sloot de raad 1150 subsidie toe te kennen voor dit mooie doel, alsmede de 350, die van de inrichting van de andere speeltuin is overgebleven. Gouden feest Het echtpaar C. D. van DeLft-de Rijk Kerkstraat 16, hoopt 11 jund zijn gouden huwelijksfeest te vieren. Zondagsdienst De zondagsdienst "wordt waargenomen door dokter Huetlnig, Rijnstraat 33, Kat wijk aan den Rijn, telefoon 2102. Burgerlijke stand GEBOREN: Johannes Theodorus Maria z. v. N. J. van Schie én A. H. M. Mathot. Vliet NZ 76. ONDERTROUWD: Hendrik van Eg- mond, 29 jaar en Maria van Egmond, 27 Abraham Schoneveld 27 jaar en Gerritje W. Sosef, 25 Jaar; Theo Smelik. lar te Oegstgeest en Henrietta Oost hoek, 21 jaar; Jan de Koning en Anna M. de Mooij, 24 jaar. GEHUWD: Frederik de Winter. 31 Jaar a Helena van Duijn. 23 jaar. Stand der bevolking Ingekomen: J. Kuivenhoven e.v. Zand bergen, van Oegstgeest naar woonschip Oegstgeasterweg; J. den Heijer, 23 jaar. van Rotterdam naar Oude Vlietweg 5: W. J. Brugmans, wedn. van Lagas, van Oegstgeest naar Oegsbgeesterweg 12; A Huisman, van Opsterland naar Burg. Her mansstraat 33. Vertrokken: geen. (Advertenti Voor Centrale Verwarming Fa Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 1-20 Rijnsburg NOORDWIJKERHOllT onden Gevonden: klokje, bril, grijs tasje mei inhoud, gedeelte van oorbel of halsket ting, jongensschoen, zonebril. boodschap pentas. motorhandschoen dames-handtas plastic bel. Verloren: blauw-gxijze loden Jas met rode capuchon, groene wollen Jongens trui, armband, zeiljopper, zijden hoofd doek, rieten mand, rubber regenjas, blau we badtas met inhoud, herenfiets, vaikan- taebennenboekje, rode portemonnaie. Op 11, 12, 13 en 14 jund wordt in Noord- wijkerhout de 15e avondvierdaagse ge wandeld. Onder auspiciën van de NWB zet de wandelclub DIO 't parcours vo Noordwijkerhout en omgeving uit. Jongeren van 10 tot 14 jaar wande! elke avond 10 km en zaterdagmiddag eveneens 10 km. De deelnemers boven de 15 jaar lopen iedere avond 15 km terdagmiddag 20 km. De 9tart heeft iedere avond plaats op het terrein van de St. Bavostichtnng, eerste avond (woensdag) tussen 18.30 Voor inschrijving vervoege men ziich aan Beatrixstraat 1. Havendwarsstraat 21 of Koninginneweg 43. Zondagsdienst De zondagsdienst wordt waargenomen Raad LEIDERDORP HERVORMDE KERK MAG NIET DOOR BEBOUWING WORDEN INGESLOTEN pISTERAVOND vergaderde de gemeen teraad van Leiderdorp. B(j de inge komen stukken was een mededeling var G.S., dat z(j de bouwplannen voor hel complex van 40 woningwetwoningen tei goedkeuring hebben voorgedragen aar het ministerie. De voorzitter deed ook mededeling van de deze week gehouden openbare aanbesteding van de uitvoerlnt van riolcrmgswerkzaamheden In het Zyl- kwartier en het centrum en vestigde ei de aandacht op dat de laagste inschrijvers de firma's Van der Geer en Koster ei Visser ruim f 130.000 beneden de raming zU". In verband met de verkeersmaatregelen, waarbij de Engelendaallaan wordt afge sloten voor motorvoertuigen, vroeg de heer Boot, of aan de bejaarde heer Sam- som ontheffing zou kunnen worden ver leend om hem 's zondags naar de kerk te kunnen rijden. De voorzitter deelde mede. dat dat wel zou gaan in overleg met de politie. Pastorie De heer Van Winkel was het eens met het bezwaar van de Nederlands Hervorm de Gemeente tegen vaststelling van de rooilijnen in de nabijheid der kerk; hij betoogde, dat er best een tweede pastorie kon worden gebouwd zonder dat de kerk of het jeugdigebouw in het gedrang komt. Ook de heer Nievaart dacht, dat dat wel kon. De voorzitter vond het bezwaar van de Hervormde Gemeente wel begrijpelijk, doch noemde het de plicht van de over heid om ervoor te zorgen, dat deze kerk. Geld voor tweede vuilnisauto DE E GEMEENTERAAD van Llsse. die gistermiddag vergaderde, heeft zich onder bezig gehouden met de belangen van de jeugd door het beschikbaar stellen van terreinen als speelgelegenheid, waarvoor de raad in totaal ongeveer 6000 voteerde. Het betreft de ijsbaan, het terrein van G. van Parüs jr. aan de Oranjelaan, het perceel Z(jp aan de Eerste Poellaan en het terrein aan de Prins Hendrikstraat, die tot voor kort verpacht of niet in gebruik waren. De u.l.o.-leer lingen mogen onder toezicht in het speelkwartier gebruik maken van het terrein aan de overkant van de school. Als datum, waarop de percelen Ringdijk 13, Hereweg 420, 422, 424 en 426 moeten zijn ontruimd, werd 22 juli c.k. vastge steld. In de commissie tot wering van schoolverzuim werden de heren R. Stam. F. Blommaert, L. Bunt, C. Strik. W. P. de Jonge, H. W. J. Ragas, J. H. Slobbe. P. van Rossen m D. Schaap benoemd. Er werd een schadevergoedingscom missie ingesteld in verband met nieuwe uitbreidingsplan, waarin zitting hebben mr. J. H. Huizinga te Rotterdam (voorzitter) en d° heren G. Vogelaar te Noordwijk en C. P. Vergouwen te Voor- Het verzoek van hei Delftse studenten corps om het 22ste lustrum te mogen vieren in de kassen van Keukenhof, werd ingewilligd. Er zai een extra drankver gunning voor de kassen worden aange- Er werd een gunstiger regeling vast gesteld ten aanzien van de rente van de depositogelden van de woningbouwver eniging. De raad ging akkoord met geld leningen van de Bank voor Ned. Ge meenten, groot f 172.000 en f 85.000. Het laatste bedrag is bestemd voor de finan ciering van een tweede vuilnisauto en van de uitbreiding van het buizennet van het gas- en waiterleidingbedrijf ln het nieuwe Meer- en Duingebied. In principe ging de raad eveneens ak koord met de bouw van een fietsenberg plaats bij de school aan de Oranjelaan. Voor aanleg van een centrale verwar mingsinstallatie in de ambtswoning van de burgemeester werd f 4.000 beschik baar gesteld. De straat ten zuidwesten van de Don Boscoaohool kreeg de naam Don Bosco- Beroepskeuze Het Gewestelijk Arbeidsbureau te Lisse hield gisteren in hotel „De witte zwaan een drukbezochte voorlichtingsavond ten aanzien van de beroepskeuze. Vele scho lieren en hun ouders toonden belangstel ling voor het belangrijke onderwerp. Na een inleidend woord van de directeur, de heer G. F. B. Maas, belichtten mej. Van Winkel en de heer Maas respectievelijk de mogelijkheden voor de vrouwelijke en de mannelijke jeugd. Wethouder Tibboel ziek Wethouder A. Tibboel is ter observatie opgenomen in het Diaconessenhuis te Haarlem, waar ook zijn vrouw nog steeds vertoeft na een ernstige val. De busroute De kwestie over de busroute van Haar lem naar Leiden via de Hereweg. brengt nog steeds de gemoederen in beroering Niet minder dan 1883 ingezetenen hebben een adres ondertekent en 93 winkeliers, die volgens hun verklaring schade onder vinden van de gewijzigde route, hebben een schrijven van het comité Lisse Voor uit ondertekend. Alle raadsleden ontvin gen een afschrift van een en ander. Mooie successen De chr. mondaccordeonvereniging KEV behaalde op een concours te Maarseveen een eerste prijs. De drumband Candte Tuba won een tweede prijs in de tweede afdeling op een concours te Roelofarendsveen. Als gevonden voorwerp zijn bij de po litie aangegeven: paar gehaakte hand schoenen; plastic handfietspompje; lede ren wanten; blauwe vulpen; zwart kln- dersohoentje; huissleutel; sjaal, sigaret tenaansteker. Zondagsdienst De zondagsdienst wordt waargenomen door dokter Duymaer van Twist, Heren weg 295. telefoon 3453. Burgerlijke stand GEBOREN: Jacob, zn van M. Koning en van H. J. van Vuuren, Broek weg 88; Jo hannes Pieter, zn van P. Heuseveldt en van M. Buurman, Kanaalstraat 68a; Cor nells Johanna Maria, dr van J. C. van Rooijen en C. J. Schenk, Hereweg 405. ONDERTROUWD: C. Brouwer te Bloe- mendaal en J. Th. van der Zwet; J. H, G. Achtereekte te Deventer en M. L. W. Dagger. GEHUWD: P. C. Zandvidet te Noord wijkerhout en J. A van der Zwet; Th. van Heusden te Hillegom en I. van de Weerd. 1 die op de monumentenlijst staat, door bebouwing wordt ingesloten, bezwaar van de Gemeente werd i wezen; de heer Van Winkel verklaarde zich tegen afwijzing. De heer Boxterman werd met algemene stemmen benoemd tot voorzitter van hel bureau sociale zorg en de heer H. Brinks- ma met 9 stemmen tegen 1 tot penning meester, terwijl mej. A. M. van den Bos. als personeelslid van de secretarie, met algemene stemmen tot lid van het bureau werd benoemd Het voorstel van B. en W. tot verbre ding van de Hoofdstraat kon niet wor den behandeld, aangezien van de Gere formeerde kerk nog geen bericht is ont vangen. De voorzitter vond dat jammer, daar met de overige belanghebbenden dd- rect overeenstemming is bereikt. Brand Bij de rondvraag vroeg de heer Boot. hoe het zat met de autobrand, die op 10 mei op de rijksweg 4a plaats greep. De Leiderdorpse vrijwillige brandweer verscheen niet, omdat de brandschellen weigerden bij de meeste brandweerlie den. De controle van de schellen op terdagmorgen vond de he^r Boot geen goede tijd; tussen tie middag 1m dé week leek hem beter. Ook meende de heer Boot gehoord te hebben, dat de geoefendheid met het materiaal wel wat te we overlaat. De voorzitter antwoordde, dat brandschellen hadden geweigerd door werkzaamheden van de PTT. De controle der schellen zal op een ander tijdstip gebeuren, en er zullen nog 3 brandweerlieden voor chauffeur-pomp- bediiener worden opgeleid. Wat betreft de geoefendheid merkte de voorzitter op. dat hij dat niet begreep; de mensen hebben ixamen brandweerwaoht le klas ge daan en er wordt regelmatig geoefend Dit zal echter met de, commandant van de brandweer worden besproken. Zondagsdienst De zondagsdienst wordt waargenomen door dokter Hoefman, Hoofdstraat telefoon 30070. Voor wijkverpleging: ir Hartman, Dorpsstraat 20. Koudekerk in den Rijn. telefoon 505. Burgerlijke stand GEBOREN: Frans, zoon van F. Hoger- vorst, 37 jaar. en van M. C Stijn, Pa trimoniumpark 13: Florentina Eveline, dr. van R. Loth, 29 jaar en van T Kooistra, M. P. Splinterlaan 81; Arie Peter, zoon van P van Beest, 31 jaar en van H. M Smit, Hoofdstraat 28; Nicoldne Margare- tha, dr. van G. van Woudenberg, 33 jaar en van B. van Eijk, Meldoornstraat 24. ONDERTROUWD: Borreman, Klaas Balten Hendrik, 30 jaar, Pinksterbloem 116 en Snel, Johanna Wilhelmina. 34 ji Pinksterbloem 116; Robertson, John, jaar, Bloemendaal en Van Burlnk, Maria Julia Charlotte, 21 jaar, Zijloordkade 14 GETROUWD: Van Wijk, Gijsbertus. 48 jaar. Nijmegen en Van der Sterre, Meins- je, 41 jaar. Leiderdorp, adres: Nieuwe Mollenhoutseweg 71 te Nijmegen; Van Gaaien. Maarten Cornelis. 25 jaar. Alphen aan den Rijn en Kapteijn, Hendereina, 20 jaar, adres: Groen van Prlnstererstraat 8, Alphen aan den Rijn. Alphens raad maakte korte metten met lange agenda Ontsluiting industrieterrein bij Heimanswetering gaat door "PiE GEMEENTERAAD van Alphen aan den Rijn heeft gisteravond vooi een vrij unieke prestatie gezorgd door een 29 punten tellende agenda in slechts 23 minuten af te handelen. Er bleek geen enkele animo te zijn voor een debat over een of ander punt. Dit gold zelfs voor het uitvoerige, afwijzend pre-advies van B. en W. op een verzoek van de Prot.-chr. stich ting voor maatschappelijk werk ten behoeve van doofstommen om een subsidie voor de behartiging van de maatschappelijke belangen van de in Alphen wonende doofstommen, meer speciaal wat betreft de oud-leer lingen van Effatha. Gevraagd werd 14 per daarvoor in aanmerking ko mend geval in 1959. Na dit hamerpunt bleek uit enkele voorstellen (geldlening van f887.000 aankoop van enige percelen weiland de heer W. Greeve te Wassenaar, duide- tcn toch overstag zUn gegaan ln hun heswaren tegen de ontsluiting van Industrieterrein Heimanswetering (Al phen-Oost). De aanleg van enkele nood zakelijke wegen is bcsledingsklaar wellicht zal in de toekomst duidelijk worden, waarom het gemeentebe: zo gebrand is op de snelle uitvoering van dit plan. Met de verdeling van de eerste subsi- diepost aan jeugdverenigingen over 1957 de toekenning van de subsidies ten laste van het fonds culturele doeleinden •en allen het roerend eens (waaruit mogen concluderen, dat ook alle ver enigingen tevreden waren, anders was er wel aan de bel getrokken). In de le commissie tot wering van schoolverzuim werd tot lid benoemd de heer C. Hoogewerf; indien deze zijn be noeming aanvaard, zijn de commissie: eindelijk weer compleet. Het verzoek van de vereniging tot op richting en instandhouding van scholen voor lager en uitgebreid lager onder wijs op Gereformeerde grondslag oir medewerking voor de aanschaffing var meubilair voor haar kleuterschool aan d( Anna van Burenlaan. werd ln handen gesteld van het college van advies. (Ge noemde kleuterschool vorig jaar met één groep van acht en dertig kinderen be gonnen, wordt zo mogelijk met septem ber a.s. reeds tweeklassig in verband me de vele aanmeldingen). Eveneens werd in handen van B. en W gesteld het verzoek van de Stichting Nutskleuterschool om medewerking tol stichting van een kleuterschool ln de omgeving van de Prins Bernhardlaan. Wegens een hem overkomen ongeval kon de heer \y. Geerlof de vergadering niet bezoeken. Zoals gewoonlijk ging de raad ni openbare zitting met gesloten deuren der. De heer L. Wingelaar, op de lijst van de P.v.d.A. met voorkeurstemmen geko zen, was de enige bezoeker op de pu blieke tribune. Zuiderkerk wisselt nu van orgel Ontwerp voor nieuwe Geref, kerk gereed De Amsterdamse firma C. Verweys, aan wie, zoals we destijds gemeld hebben, ds bouw van een nieuw orgel opgedragen is voor de Geref. Zuiderkerk aan de Raad huisstraat, is thans zover met de werk zaamheden gevorderd, dat deze week be gonnen werd met het weghalen van hel oude orgel. De verwachting is, dat de ge meentezang het plm. zes weken zonder orgel zal moeten doen, maar een bezetting van de ohr. muziekvereniging „Arti ei Religion!zal in deze leemte voorzien. Het orgel, dat thans wordt weggehaald uit genoemde kerk, zal t.z.t. dienst gaan doen in de Geref. Noorderkerk, die, zo als bekend, verkocht zal worden aan de Chr. Geref. Kerk alhier; Het orgel zal daartoe uiteraard, grondig gereviseerd Het orgel, dat thans dienst doet ln de Noorderkerk en dat onder bescherming staat van Monumentenzorg, wordt ge plaatst in de nieuw te bouwen Geref kerk. We vernamen dezer dagen, dat een ont werp voor genoemde nieuwe kerk gereed kwam. Gehoopt wordt, dat nog dit jaar met de bouw kan worden begonnen. Huishoudschool krijgt een nieuwe directrice In de plaats van mej. J. B. Heesen, die wegens haar huwelijk de school gaat ver laten, heeft het hoofdbestuur van de Hol landse Mij voor Landbouw tot directrice van de landbouwhuishoudschool „Ko ningin Juliana" per 1 september a.s. be noemd mej. R. C. de Vries, thans werk zaam aan de landbouwhuishoudschool t« Alkmaar. Per 1 juni is benoemd tot lerares in de huishoudelijke vakken mej. H. Brandsma, thans werkzaam aan de huishoudschool te Zetten. Oeref. jeugd op stap De leden van de meisjesclub „In 't kleine getrouw" en de jongensclub „Ében Haëzer" te Oudshoorn hebben Jubilerend Alpheus bedrijf DE BURGEMEESTER van Alphen aan den Rijn heeft vanmorgen de directeur van de N.V. Houthan del v.h. J. Sprey, de heer Leen Sprey, in een korte bijeenkomst in het kantoor van het bedrijf mede deling gedaan van zijn benoeming tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Maandag bestaat het bedrijf precies 75 jaar en in deze onder scheiding voor de oudste directeur is het in zijn geheel geëerd. De nieuwe ridder, die 62 jaar is, heeft zijn ge hele leven gewerkt aan de uitbrei ding van de houthandel, die in 1883 door de heer Jacob Sprey werd be gonnen. In de Nederlandse houtwereld is de naam van de Alphenee houthandel ver bonden met het Parana-pine hout, een soort, die een kwarteeuw geleden hier totaal onbekend wa6, maar voor het eerst door de heer L. Sprey op de markt werd gebracht. Om de wijze van bosbouw, de groei methode en de mogelijkheden met Pa rana-pine hout beter te leren kennen, reisde de heer Sprey naar Brazilië. Daar heeft hij veel geleerd, maar hij is terug gekomen met de wetenschap, dat het kap pen van bossen in Brazilië zonder aan plant betekent, dat. wanneer het bedrijf in Alphen 150 jaar bestaat, deze hout soort er niet meer Is. „Dan zijn wij er ook niet meer." zegt de heer Sprey de Braziliaan na- De man. die van zijn negentiende jaar af zich aan de opbouw van de houthan del heeft gegeven, is dus nu onderschei den en op de jubileumreceptie, aanstsan- de maandag, zullen vele gelukwensen hem bereiken, want „mijnheer Leen' In Alphen en in het Alpense maatschap pelijke leven een begrip geworden. der leiding van enige leiders en leidsters een uitstapje gemaakt per autobus. In IJmuiden werden de sluizen bezocht na een boottocht vertrokken de kinderen naar het Gooi. Kandidaatstelling ambtsdragers Voor de verkiezing van twee ouderlin gen stelde de kerkeraad van de Geref Kerk van Oudshoorn kandidaat de heren C. Haasbeek. Joh. van Heijningen, M. de Jong en C. Strookman en voor een diaken de heren D. Bink en L. van Oosterom. Doktersdienst De dienst van de huisartsen wordt waargenomen door dokter A. J. Zwarten dijk, Stationsstraat 5, telef. 2472. Straatprediking Hedenavond 8 uur zal straatprediking worden gehouden op het plein Jan Nieu- wenhuizenstraat-Goeman Borgesiusstraat in het Oostihoekdorp. Burgerlijke stand GeborenComelie Elise dv L Noord- Slingelandt, Bastiaan zv n E. Bek, René zv G van A Letter, Astrid dv H L M Kranenburg. Jan J Venema en W T L Koenekoop de Werken e Verschuur er Berendinus i Huitsingh. Overleden der 45 jaar Wilhelmina Lelijveld Stuijver 58 jaar. Ondertrouwd: Hendrik van Klaveren 24 jaar en Alberta W van Lienden 19 Willem M Schilt 25 jaar en Elisa beth Bezemer 21 jaar, Willem Goedhart 23 jaar en Jannetje Bergshoeff 22 jaar, Bertus Britsemmer 23 jaar en Cornelia Groenescheij 24 jaar. Petronella M C Scheer- Pieter Breeveld 76 jaar, Petrus M WOUBRUGGE Ingelandenvergadering van Oudendijk?e polder Onder voorzitterschap van de heer B. Hegnk werd vrijdagavond een ingelanden vergadering gehouden ln Het Oude Raedt- huys. Uit het jaarverslag, bleek, dat het bedrag van inkomsten en'tritgaven 17.040 gulden was. Bij de begtuurverkiezing werd de heer B. Heenk tyerkosen. Beslo ten werd pogingen in h^t werk te stellen om de buitendijkse grond langs de Brase- mermesr, de z.g. Martijntjcpolder, te be- steimmen voor recreatieoord of bungalow- bouw. De bemaling van de polder beliep ho gere kosten dan werd verwacht door het ongeluk van de machinist en de natte zomer Er zal worden geïnformeerd naar de mogelijkheid om h^t gemaal van een dieselmotor te vóórzien, die efficiënter werkt. Voorts werd een voorstel ingediend alle polderwegen gesloten te verklaren voor het zware verkeer. Een deel van de polder werd verkocht aan de gemeente voor de realisering van het uitbreidings plan en het plan volkstuintjes Burgerlijke stand Geboren: Geertrulda, d. v. G. Boele en C. K. de Graaf; Petrus A., z. v. L. J. van Goozen en A. H. Hillenéar; Aria, s. B. van den Dool en H. Colijn. Ondertrouwd: Jan Mastcmaker. 24 J„ en Maria A. Borst, 22 J. Zondagsdienst De zondagsdienst wordt waargenomen door dokter Sandkuijl te Langeraar. K 1722—138. WARMOND Zondagsdienst De zondagsdaenst wordt waargenomen door de dokters Kwint en Bots, resp. Sas senheim en Voorhout. ALPHEN AAN DEN RIJN Achtjarig jongetje ernstig gewond Bij een ongeluk op de Prins Bern hardlaan is de achtjarige Peter Löcke uit Den Hoorn vanmorgen ernstig ge wond. Voor zijn leven wordt gevreesd. Het Jongetje zat bij zijn moeder ach terop de fiets. Een vrachtauto uit Noord wijk reeds vlak langs hen heen. waar bij het spiegeltje van de wagen de moe der raakte. Bij de val werd de moeder licht gewond, maar het knaapje moest naar het academisch ziekenhuis te Lei den worden gebracht. Gemeenteraad van Alkemade GISTERAVOND kwam de gemeenteraad van Alkemade in openbare ver gadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester E. J. M. Kolfschoten. G. S. hebben bezwaar gemaakt tegen de gemeentebegroting 1958, omdat deze sluitend is gemaakt met een bedrag van 162.392,30 uit de saldi-reserve. Zij dringen erop aan. de begroting aan de hand van de waarschijnlijke uitkomst van de gewone dienst 1957 te herzien en na te gaan welke bezuinigingen kunnen worden toegepast. B. en W. hebben nu de indruk, dat een hogere uitkering uit het gemeentefonds zal worden verkregen. De begrotingswijzigingen werden door de raad goedgekeurd. Men besloot een geldlening aan te gaan met de Bank voor Nederlandse Gemeenten ad 18.000 tegen vijf procent rente. Het vooretel kredieten beschikbaar te stellen voor het saneringsplan Roelof arendsveen tot een bedrag van 471.600 hiertoe aan het rijk een zo hoog mo gelijke bijdrage te vragen, bleek reeds uitvoerig te zijn besproken in een ge heime vergadering- De raad ging nu één- twee-drie akkoord Vervolgens werden vier straatnamen in het Googerpolderplan vastgesteldRoe- loffsstraat, Blankenstraat. Van Veen- straat en Meerkreukplein. Het voorste' tot het verlenen van een bijdrage ln de onrendabele kosten aanleg waterleldlnj HAZERSWOVDE Schouw Maandag 2 juni wordt door de Hazers- woudse Droogmakerij schouw gedreven over sloten, vaarten en tochten in dez» polder. KOUDEKERK A. D. RIJN Zondagsdienst De zondagsdienst wordt waar-genomen door dokter Hoefman te Leiderdorp, Hoofdstraat 40, telefoon K 171030070. Voor wijkverpleging: zuster Hartman, Dorpsstraat 20 alhier, telefoon 505. NIEUWVEEN Zondagsdienst De zondagsdienst wordt waargenomen door dokter Sandkuijl te Langeraar. K 1722—139. TER AAR Zondagsdienst De zondagsdienst wordt waargenomen door dokter Sandkuijl te Langeraar. K 1722—139. HILLEGOM Zondagsdienst De zondagsdienst van de huisartsen wordt waargenomen door dokter Le Cocq d'Armandville, Sixlaan 7, telefoon 5613. VOORHOUT Zondagsdienst De zondagsdienst wordt waargenomen door de dokters Kwint te Sassenheim en Bots alhier. VOORSCHOTEN Herv. kerkdiensten Dorp: 10.30 u ds. Saraber, 7 u da Mete ring; Rijndijk 10 u ds. Krijkamp te Kat wijk Nieuw Voordorp: 10 u da heer De Vriese. Zondagsdienst De zondagsdienst der hulsartsen wordt waargenomen door dokter Tivies, tel. 2526 Rommenhöllersche Koolzuur- en Zuur- stofworken. Dividend bepaald op 18; tot mededirecteuren benoemd C. O. Rom- menhóller en H. J. Bernet. percelen gelegen aan de Zwarteweg te Oud-Ade en Poeldijk en Achterdijk Ls Rijpwetering ging onder de hamer door Voorzitter Kolfschoten bekrachtigde het raadsbesluit met het drinken van een flinke slok leidingwater. Vastgesteld werd een gemeenschappelijke regeling met een aantal andere gemeenten voor het ge neeskundig onderzoek. Er is reeds een tweede schoolarts benoemd. Stichting In de op te richten Stichting ontwikke ling tuinbouw Alkemade zal het gemeen-: tebestuur worden vertegenwoordigd door burgemeester Kolfschoten met als plaats vervanger wethouder Van der Poel. Ver der hebben zitting de heer N. Turk na mens de veiling, de heer Seb. Bakken namens de Boerenleenbank en namens de L.T.B. de heer A. H. Verdel. De gewone dienst van de gemeente rekening 1956 geeft een batig slot aan van 20.413- De rekening werd In handen gesteld van de betrokken com missie. De raad besloot tot financiële garantie voor verbouwing en moder nisering van het bejaardenhuls St. Jacobus te Roelofarendsveen. De heer Rooderburg heeft een portret geschilderd van de Koningin. Het tal in de raadzaal worden opgehangen- De raad was er zeer mee ingenomen Zondagsdienst Voor zondag wordt de doktersdienst waargenomen door de dokters Brinkhorst ROELOFARENDSVEEN Aardbeien naar Liberia In opdracht van de expediteur Wm. Muller en Co. N.V. te Amsterdam werd door de exporteur fa. Nico van Ruiten alhier een partijtje aardbeien aangekocht, bestemd voor de Nederlandse Ambassade in Liberia. Deae Veense glasaardbeien gaan wel een zeer verre reis maken En al zal het nu wel een zeer kostbare lekkernij worden, het ls toch een bewijs dat de Veense glas aardbeien in hot buitenland een grote be kendheid hebben BENTHUIZEN EHBO-examens Gisteravond werd in het verenigings gebouw alhier aan 6 leden van de plaat selijke afdeling het EHBO-examen afge nomen door dokter D van de Sande u:t Leiden. ALle kandidaten behaalden het diploma, t.w. mevr. G. Bij de Vaate-Bot. mej. M. Doesburg en de heren J. Bij de Vaate. O. H. Wolsheimer, W. Muilwijk en J. Roggeveen. R. 8. Stokvis. Dividend bepaald op 10*/e, w.v. VI* In aandelen en hjorvan 1,74V. uit agioreserveJ. v. Randwijk, 25 jaar direc teur en 50 Jaar diensttijd op verzoek on der dankzegging ontslagen als directeur en tót commissaris benoemd; benoemd tot directeur A. Bos na k, herbenoemd tot com missaris mr. K. P.

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 11