Meuttte geihsctfé (Courant Veni CRGAtOR VIER MILITAIREN IN DE OUDE RIJN VERDRONKEN Regering Pflimlin onder zware druk Staking van de kernproeven op topconferentie Zij zouden met groot verlof gaan Vlet sloeg bij werk aan baileybrug om Doodstraf voor elf moorden Verstekelingen lopen gevaar Troepen van Djakarta voorhij Gorontalo Engelse duikboot door Indonesiërs beschoten Argentijnse onbekende dieptebommen op (rode?) duikboot ZATERDAG 24 MEI 1958 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling Tel. 31441. ABONNEMENTEN: 7.50 per kwartaal; 2.55 per maand; 0.59 per week ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. Familieberichten 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting.) Postrekening 58936 Directie; F. DIEMER CilRJSTELlJK-lSATIOISAAL dagblad Voor Leiden en Omstreken Negenendertigste jaargang no. 11267 OOK VOOR HEN is abeMrofti myo p«r» in legijenspofi" levensvreugde Zie pagina 9 Verlosser, kom, de wereld wacht. Die struikelen en dolen, heel dit wanhopige geslacht heeft zich aan u bevolen. Blinden gaan tastend naar U uit, en luist'ren scherp op elk geluid. De doove speurt alom of hij U ziet genaken. Heer, doe de heemlen flakkeren en blaken. Kom.' Uw boden rennen reeds voorbij: de stormwind dorscht de landen; de bergen rooken: 't springgetij verdrinkt de lage stranden De wereld waggelt: burcht en dom zinkt weg of kantelt dronken om. Wat straks nog pronkte en glom, is als een damp verdwenen. Hoor, hoe wij uit den chaos tot U weenen. Kom! Kom, Sterke, Die het al verwint, herschep de slechte wereld. Ze is als een nieuwgeboren kind rondom met bloed bepereld. Met zuiver zout, met louter vuur doordring de onheilige natuur, wat haar besmette en momm', doe 't weg: uit reine doeken haar eerste glimlach zal Uw oogen zoeken. Kom! Kom, Trooster, Die de harten stilt, en kalm doet ademhalen den angstige, die straks, als wild ten dood vervolgd, moest dwalen. Kom, uit 't verwoestende gedruisch red ons tot Uw doorzongen huis. Opeens ligt alles stom. Dan schreeuwt het ongeduld van Uw beminden: Erbarmer, verlosser, laat U van ons vinden. Kom! WILLEM DE MERODE Dr.Drees aan Moskou: tsjef geschreven, dat de oplossing van hei vraagstuk van het staken van de proef explosies een internationale regeling ver eist, die voorziet in doeltreffende controle maatregelen. Voorstellen voor een dergelijke regeling, aldus dr. Drees, zijn reeds door een aan tal regeringen, waaronder die van Neder land, in de Verenigde Naties aanhangig gemaakt. Deze voorstellen zijn echter door de regering van Rusland niet aanvaard De Nederlandse regering is van oordeel, dat het vraagstuk van de proefexplosies, tezamen met andere ontwapeningsproble men, in beschouwing moet worden geno men op een eventuele topconferentie. Verder schrijft dr. Drees nog, dat in zo verre uit de Russische beslissing (om d< proeven met de kernwapens te staken) de bereidheid kan worden afgeleid om med< te werken aan een beëindiging van de be- jwapeningswedloop, de Nederlandse rege ring met genoegen van dit besluit heeft kennis genomen. Radio Moskou heeft gisteravond een uit- treksel van deze brief, die op 13 mei reeds werd overhandigd, omgeroepen. Het onderzoek dat de rijkspolitie te ffwello instelt naar de oorzaak van de (ontploffing en de brand, waardoor gister- pacht een villa te Twello in de as is ge legd, is aanleiding geweest tot de arres- tetie van de 33-jarige heer L. uit Utrecht. L \veeft de villa kortgeleden gekocht en huis plus inventaris verzekerd voor een bedrag dat vele malen hoger was dan de koopsom. T7"IER MILITAIREN van het 41ste geniebataljon uit Nunspeet zijn gisteravond in de Oude Rijn bij Herwen en Aerdt verdronken, toen de vlet waarmee zij met achttien anderen aan het werk waren, kapseisde. De vlet, bestemd voor maximaal vijftien personen, sloeg om toen de mili tairen bezig waren met het slopen van een oude baileybrug, die de dorpen Aerdt en Babberich verbindt. Twee andere militairen raakten bewuste loos. De soldaten zouden juist gisteren met groot verlof zijn gegaan, al6 zij in verband met de werkzaamheden niet een dag langer in dienst hadden moeten blijven. zoek. Deze is namelijk nog niet geheel duidelijk. Het onderzoek wordt bemoeilijkt door de shock van de bootcommandant, die uiteraard de voornaamste getuige in de; Volgens ooggetuigen zouden sommige militairen de boot aan het schommelen hebben gebracht. Het water op de Oude Rijn was ten tijde van het ongeluk buiten gewoon rustig. De reddingswerkzaam heden werden echter bemoeilijkt door de zware kleding van de soldaten. Voor van hen kwam de hulp te laat. jarige dienstplichtige soldaten Ph. Lijdeckers uit Den Haag. J. Hiet- veld uit Vorden, J. J. M. Guntlis- bergen, Den Bosch en K. Dekker uit Den Haag. Gewond werden de 40- jarige bootcommandant, sergeant le klasse A. G. A. Arts uit 't Harde en de 21-jarige soldaat A. W. van der Lee uit Oss. DE FRANSE REGERING PFLIMLIN krijgt het met de dag moeilijker. In Parijs staat zij onder voortdurende druk om de macht in handen van generaal De Gaulle te leggen. In Algerije heeft generaal Salan het Comité voor openbaar welzijn geïnstalleerd en voorgesteld aan een duizendkoppige menigte, die voor de regeringsgebouwen was samen gestroomd. Het comité, dat nu wel als een tegenregering kan. worden beschouwd, eiste dat De Gaulle aan de macht zou komen. De conservatieve leider Pinay, die gis teren een onderhoud had met generaal De Gaulle, drong er bü minister-president Pflimlin op aan dc leiding van 's lands laken in handen te leggen van de gene raal. Pinay bracht ook verslag uit aan president Coty. H(j moet in zoverre suc ces gehad hebben, dat Pflimlin besloot een speciale afgezant naar De Gaulle te xenden, om te overleggen wat er precies redaan moet worden, als de President een beroep op hem zou doen ecu regering van nationale eenheid te vormen. De Gaulle had daar in feite al op ge antwoord in zijn gesprek met Pinay, waarbij hij zou hebben gezegd niet van plan te zijn de kastanjes uit het Alge- njnse vuur te halen voor de heer Pflim lin of voor een tot machteloosheid ge doemd regeringsstelsel. Hij herhaalde be reid te zijn de volledige verantwoorde lijkheid voor het bestuur over Frankrijk te aanvaarden als het hoofd van een „op passende wijze gevormde regering". De Gaulle zou het volgende verlangen: een notie van de Nationale Vergadering, waarin alle nationale partijen met uit zondering van de communisten zich voor hem uitspreken, een uitnodiging van pre sident en volksvertegenwoordiging aan de generaal om het bewind op zich te ne men; geen stemming of debat over het regeringsprogramma, dat de generaal vervolgens voor het parlement bekend zou maken. De generaal zou streven naar wijziging van de grondwet, versterking van het uitvoerende gezag en oplossing van het Algerijnse vraagstuk. Na het bekend worden van deze ver langens ging een sterke groep part(jcD van links en centrum tot de tegenaanval over door 't Nationaal comité voor repu blikeinse actie te vormen. Socialisten, volksrepublikeinen, radicalen, radicaal- gezinden en anderen hebben zitting in dit comité, dat de regering zal steunen. Er werd een beroep gedaan op alle Fransen, de aanvallen op de nationale eenheid te Weerstaan en weerstand te bieden aaD hen. die de dictatuur willen vestigen. Zware slag In Algerije heeft de met volmachten be klede generaal Salan de regering in Pa rijs een zware slag toegebracht door zich voor het vormen van een regering De Gaulle uit te spreken. Deze openlijke ver klaring en ook de installatie van hot Comité voor openbaar welzijn hebben de kansen op verzoening tussen Parijs en Al- sterk doen verminderen. Want ook de meeste legerautoriteiten in het moe derland staan achter Salan en dringen nu aan op machtsovername door De Gaulle De leiding van het Algerijse comité ls in handen van de parachutisten generaal Massu en de Mohammedaan dr Sid Cara de voormalige staatssecretaris voor AJ- geriinse zaken, gelegd. Het comité dat uit dertig leden onder wie twee vrouwen bestaat liet de vol gende oproep aan alle Fransen uitgaan- „Van nu af vormen de tden mil joen Fransen, die Algerije en de Sahara bevolken volkomen een een heid. Zij zijn vastbesloten een re gering van openbaar welzijn on der leiding van generaal De Gaulle te vestigen ter bevordering en ver dediging van een verstrekkende hervorming van de instellingen van de republiek." Een opgetogen menigte hoorde deze verklaring aan. Hoog, op de negende ver dieping van het grote regeringsgebouw, was een reusachtig kruis van Lotharin gen aangebracht. Toen de duisternis In viel, flitsten de rode, witte en blauwe lampen aan en bleef het kruis, het sym bool van De Gaulle, voor een ieder zicht baar aan de donkere hemel staan. Premier Pflimlin heeft gisteravond voor dc Franse radio en televisie krachtige taal laten horen en gezegd, dat men goed moet begrepen dat het land verscheurd zal worden als het niet de wetten van de republiek eerbiedigt. Het is ontoelaatbaar als een klein deel van het volk zijn wil aan 't gehele volk V er trouwenskwestie De Franse Nationale Vergadering heeft ■nmiddels besloten de voorgestelde grond wetswijzigingen dinsdag in behandeling te nemen. Pflimlin zal er de vertrouwens kwestie aan verbinden. De spanning aan de Algerijns-Tunesi- sche grens is nog niet geweken. Geregeld doen zich er nog botsingen voor tussen Franse en Tunesische troepen. Zowel in Londen als in Parijs maakt men zich over deze gespan nen toestand ongerust. Men hoopt, dat de Franse generaals in Algiers geen troepen over de Algerijnse grens naar Tunesië zullen zenden. Een dergelijk optreden kan ernstige) In Maastricht raakte gistermiddag aanhangwagen van een vrachtauto circus Bever los. slingerde over de weg en raakte vier kinderen, waarvan drie uit hetzelfde gezin. Een dertienjarig meisje kwam om het leven, haar tienjarig zusje en haar zes jarig broertje werden gewond. De drls kinderen van het gezin Gerardu kwamen juist per fiets van school. Aan de andere kant van de weg reed het negentienjarige meisje Breisach Ook zij weid gewond. De aanhangwagen raak te los door een knik in de weg, waardoor passerende auto's gewoonlijk een flinke :hok krijgen. Drie gewonden bij verkeersongeluk Een ernstig ongeluk op de rijksweg bij 'inschoten heeft gisteren drie ernstig ge wonden geëist. Het ongeluk gebeurde irdat een van links komende brom fietsberijdster, de 53-jarige mevrouw B Oostwold, geen voorrang verleende een scooter, bereden door de negen tienjarige student W. A. uit Kassei (Duits- i jury in Lincoln, Nebraska, heeft gisteren de negentienjarige Amerikaanse jongen Charles Starkweather schuldig bevonden aan elf moorden, achter elkaar koelen bloede gepleegd, en hem ver oordeeld tot de elektrische stoel. Charles Starkweather begin de moordeD januari, telkens in aanwezigheid van ijn vriendinnetje Caril Ann Fugate, die onder invloed van de jongen stond. De jury, bestaande uit acht vrouwen en vier ten verwierp de bewering van de verdediging, dat de jongen krankzinnig toen hij de moorden beging. In enige zeven elkaar tegensprekende bekep- tenissen tijdens het proces, gaf Stark weather de schuld van enkele moorden aan Caril Fugate. Maar het onderzoek heeft uitgemaakt dat de jongen Cari> dwong met hem mee te gaan in een ge stolen auto, vanwaaruit hij in koelen bloede voorbijgangers neerschoot. land), vergezeld van de 28-jarige student D. R. A. uit Madrid. De duozitter kreeg onder meer een schedelbasisfractuur. Nog meer doden en gewonden Op de weg van Enschede naar de grens kreeg de 52-jarige N. A. H. van Loon uit Enschede gistermiddag geen voorrang voor zjjn auto van een andere wagen. B(J de botsing kwam de heer Van Loon om het leven. Een tragische bijzonderheid is, dat een der dragers van de brancard waarop men de heer Van Loon had neer gelegd, tijdens het transport aan een hart verlamming overleed. In het akademisch ziekenhuis van Gro ningen is de vijfjarige Wiesje Wildeman van het motorschip Concordia overleden aan de gevolgen van een ongeluk, dal donderdag is gebeurd. Zij was toen onder een schakelkast bekneld geraakt. In hetzelfde ziekenhuis overleed de 52- jarige smid E. Venema uit Groningen, die enkele dagen geleden door een glasraam was gezakt en \Vz meter was gevallen. Eveneens in het Groninger akademisch ziekenhuis is opgenomen mr T. van de Herberg, burgemeester van Dantumadeel, die woensdagavond onder een trolleybus is geraakt. Zijn toestand is zorgwekkend. Bij Diemen is gistermiddag een man bij het oversteken door een personenwagen gegrepen en levensgevaarlijk gewond Mr. Kranenburg vraagt ontslag De staatssecretaris van oorlog, mr. F. J. Kranenburg, heeft heden aan H.M. de Koningin verzocht hem ontslag te willen verlenen uit zjjn functie. Hjj doet dit ver zoek op grond van het feit. dat hem by de behandeling van de begroting van oor log 1958 in de Eerste Kamer gebleken is, dat er een onvoldoend breed vertrou wen is in de voortsetting van zjjn functie. Zo is deze, na de D.M.L.-affaire alge meen verwachte, ontslagaanvrage toch nog vóór de gemeenteraadsverkiezingen gekomen. Enkele dagen geleden beloofde mr. Kranenburg in de Eerste Kamer „diepgaand beraad". Dat heeft hij inmid dels niet alleen met de minister-president doch ook met het partijbestuur van de P.v.d.A. gevoerd. Mr. Ferdinand Jan Kranenburg werd 1 maart 1911 te Tiel geboren als zoon van wijlen prof. mr. R. Kranenburg, de latere voorzitter van de Eerste Kamer. Van 1935 tot 1951 was hij advocaat en procureur te Rotterdam. In 1947 werd hij bevorderd tot reserve-ritmeester bij de cavallerie. Van 1949 tot 1951 had hij voor de P.v.d.A. zit ting in de Rotterdamse gemeenteraad. In 1951 volgde zijn benoeming tot staats- ïtaris van oorlog. In 1952 maakte de heer Kranenburg een reds naar Korea. C.C.K.P. ivaarschuwt Het Centraal comité van kerkelijk en particulier initiatief voor sociale zorg ten behoeve van gerepatrieerden heeft zich gisteren op een ln Utrecht gehouden ver gadering per telegram aan minister-pre sident Drees bereid verklaard, de zorg oor verstekelingen uit Indonesië op zich Het telegram werd gestuurd naar aan leiding van de op 20 mei door de minis- •an justitie afgekondigde verscherpt# maatregelen ten aanzien van verstekelin- aan boord van repatriantensohepen uit Indonesië. Volgent het C.C.K.P. kan men verwach ten, dat vele verstekelingen bp terugzen- linp naar Indonesië ernstig gevaar lopen. Zoals bekend, bevinden zich ongeveer eventdg verstekelingen aan boord van iet m.s. „Johan van Oldebarneveldt", lat met repatrianten op weg is naar Ne derland. Luchtaanval op Menado Ministers van tegenregering zouden gearresteerd zijn VOLGENS DJAKARTA zetten de regeringstroepen na de val van Gorontalo hun opmars in Noord-Ce lebes voort naar het noorden, naar de steunpunten van de opstandelingen Het zou, volgens een woordvoerder van de tegenregering, nu niet langer moeilijk zijn Menado te veroveren. Over het verloop van de strijd zeil heeft de radio van de opstandelingen nieta gezegd. Maar wel werd in een te Manilla opgevangen uitzending beweerd, dat de laatste dagen bij hevige gevechten op Noord- en Midden-Celebes niet minder dan honderd man van de centrale strijd krachten waren gesneuveld, namelijk honderd man geregelde troepen en drie honderd voor Djakarta bewapende Jon gelui. De regering van nationalistisch China op Formosa heeft Djakarta gewaar schuwd dat de aanwezigheid van com munistisch-Chinese „vrijwilligere" door haar als een bedreiging van de veilig heid van de staat zal worden opgevat. Een onbekend radiostation van de re bellen heeft gewag gemaakt van een reffen tussen regerings- en guerrilla- troepen bij Solok, zestig kilometer van Padang. De regeringstroepen zouden vare verliezen hebben geleden. Over activiteit in de lucht wordt dit maal alleen door de centrale regering ge rept. De Indonesische luchtmacht heeft gisteravond een grote luchtaanval op op standelingensteden ondernomen. Ondanks hevige luchtafweer van de rebellen sou- op vüf van hun luchtbases verschil lende vliegtuigen beschadigd of vernietigd tün. De regeringtroepen hebben ook be kendgemaakt op Zuid-Celebes twee mi nisters van de revolutionaire regering te hebben gearresteerd. Het waren It. kolonel Salah Lahade van voorlichting en Mochtar van godsdienst. Zij werden vroeg ln de morgen in nun woningen in het dorp Pekoe gearresteerd. Ove rigens waren zij wel door 6jafruddin benoemd, maar het was niet bekend, of tij deze benoemingen hebben aanvaard. De Indonesische ambassadeur In Wash ington heeft gezegd er van overtuigd te zijn dat de betrekkingen tussen de Ver. Staten en Indonesië aan het verbeteren zijn. Hij zei dit na een onderhoud van twintig minuten met minister Dulles, waarin hij deze verzekerd had van Indo- nesièe vastbeslotenheid een democratisch egime in te stellen. Bomaanval op Balik impan De militaire politie te Balikpapan heeft bekend gemaakt, dat vliegtuigen van de opstandelingen maandagmorgen half vier Balikpapan hebben aangevallen. Er zou den geen slachtoffers zijn gevallen. Bij vroegere aanvallen was een tankschip ge zonken en werden twee vliegtuigen op de grond beschadigd- De Indonesische minister van 6cheep- t Nazir vertrekt volgende week naar Tokio voor een nieuwe poging om sche nen te krijgen. Indonesië is bereid vier ran negen aangeboden 6chepen te kopen, m Nazir zal de overige vijf onderzoeken. Libanese klacht voor de Y.N. Kairo spreekt over een „tegenregering" Begin volgende week komt de Veilig heidsraad der V.N. in spoedvergadering bijeen om de zaak-Libanon te behande len. Libanon heeft een beroep op de Veiligheidsraad gedaan in verband met de massale interventie van de Verenigde Arabische Republiek in zijn binnenland* aangelegenheden Gisteren heeft de Libanese minister in buitenlandse zaken, Charles Malik, vertelaard dat nog steeds gewapende ben. den uit Syrië zijn land binnentrekken. Daardoor wordt de onrust telkens od- euw aangewakkerd. Kairo is door middel van pere en radio met een intensieve campagne bezig de pro-Westerse regering van Sjamoen om ver te werpen. Men verspreidt geruch ten, met het doel een paniek onder de Libanese bevolking te bewerkstelligen. Zo maakte het door Nasser beheerde persagentschap voor het Midden-Oosten gisteren bekend, dat een „volksregering" in Zuid-Libanon besloten heeft, binnen een paar dagen naar de hoofdstad Bei roet op te trekken. De strijdkrachten van deze „regering" zouden reeds begonnen zijn het zuiden van Libanon schoon te vegen van regeringstroepen. Raketten van het Nike-Ajax-type, waarvan er donderdag enige ont ploften in Middleton, V.S., staan ook ter beschikking van het Ame rikaanse leger ln Duitsland. Men is er daar niet geheimzinnig mee. De raketten staan opgeslagen langs de autobaan Frankfort-Mannheim en iedere voorbijganger mag de pro jectielen fotograferen, als hjj dat wil. In Middleton wordt thans een uitgebreid onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de ontploffing die zich voordeed bjj wijzigings- werkzaamheden en waarbij doden vielen. Hangende het onderzoek Is elke activiteit op de basis verboden. heeft ten noorden van Australië een Britse duikboot beschoten met machinegeweren, zo is heden uit Sydney gemeld. Het incident heeft zich waarschijnlijk voorgedaan bij Halmaheira, waar troepen van de UNORLOGSSCHEPEN van de Ar- gentijnse marine, die op ma noeuvre waren, hebben een aanval met dieptebommen uitgevoerd op een onbekende onderzeeboot. Onmid dellijk daarna zag men olie naar boven komen, waaruit afgeleid kan worden, dat de onderzeeër vernie tigd, of tenminste zwaar beschadigd is. Nasporingen hadden echter geen resultaat. Het incident had plaats in de Golfo i__ u-wiI Nuev°. enkele mijlen ten noordwesten van internationale gevolgen hebben. Ide kleine havenplaats Cracker, 1100 km ten zuiden van Buenos Aires. Het nieuws werd bekendgemaakt door president Fron- dizi, in zijn kwaliteit van opperbevelheb ber van de strijdkrachten. Hij zei dat de Argentijnse oorlogssche pen drie kruisers en vier torpedojager* de duikboot niet gesommeerd hadden zich te identificeren. Een onderzeeboot, die waargenomen wordt in de territoriaie wateren van een land, moet zich namelijk bekendmaken door naar boven te komen HU verklaarde, dat het een snelle on derzeeër was. Volgens een zegsman van de vloot wjjst dit erop dat het een Rus sisch schip is geweest. Alleen de Sowjets bezitten namelijk een operationele vloot van onderzeeboten met grote snelheid en actie-radius. Inmiddels hebben de Amerikaanse en Britse marine al meegedeeld, dat er zich van hun vloten geen onderzeeërs in het bewuste gebied hebben bevonden. Da Sowjet-ambassade wilde geen commen taar leveren. „Wij weten er niets van", was hier steevast het bescheid. Er bestaat nog een kleine kans, dat het betrokken vaartuig, hoewel beschadigd, weg heeft kunnen komen naar volle zee Maar erg groot Is deze kans niet. Frondizi heeft aangekondigd, direct nadere gege vens over het voorval te verstrekken, zo dra ze binnenkomen. Het ls ook mogelijk flat de duikboot in bet zeer diepe water de Gollo Nuevo is gezonken. Het vermoeden bestaat, dat het bwee- motorige jachtvliegtuig aan een van de beide Indonesische regeringen toebehoort. De duikboot Aurochs seinde vanmorgen naar het marine-hoofdkwartier in Sydney: „Aangevallen door niet geïdentificeerd tweemotorig vliegtuig. Dooknam geen vergeldingsactiegeen slacht- De Aurochs was op weg van Manilla naar Australië. De onderzeeër had deel genomen aan oefeningen van de Zaovo. Er was een bemanning van 60 koppen aan boord van het schip, dat is gedetacheerd bij de Australische marine. Volgens een marinewoordvoerder moet de Aurochs tussen Halmaheira en Cele bes zijn doorgevaren, als de onderzeeër de kortste weg heeft genomen van de Phi- lippijnen. De Aurochs meet 1120 ton. Na dere bijzonderheden ontbraken de Admi raliteit in Sydney vanmorgen nog. Van Britse zijde is verklaard, dat het gezien de politieke toestand ln Indonesië en de goede -afloop van het Incident geen nut zou hebben een officieel onderzoek in te stellen naar het gebeurde. Ook de Australische regering zou een dergelijke opvatting huldigen. dicht Regenjas mee BOVEN ons land wordt het weer nog bepaald door een in activiteit afnemende depressie, waarvan de kern vanmorgen boven Wales lag. Hierom heen trekken enkele onweersachtige storingen, waarvan er gisteravond een over onze omgeving trok met regen. De lucht is nog onstabiel zodat er ook morgen nog enkele buien zijn te ver wachten, maar tijdens dc Pinksterdagen wachten wij een verdere verbetering. Vooral hier in het westen van het land zullen de zonnige perioden de overhand krijgen. De temperatuur zal overdag de 18 gr. C. schommelen en ictiviteit neemt af. Wanneer andag op uit trekken, vooral totten toe, dan wel een regen- men, voor de bekende plaatse- De Bilt verwacht tot mor genavond: Veranderlijke bewolking met tjjdelUk enige regen. Zwakke tot matige wind tussen zuidoost en zuidwest. Gematigde temperaturen. Opgemaakt om 11.15 uur. ZON EN MAAN 25 mei: zon op 4.34. onder 20.40; maan op 11.23 onder 0.42. 26 mei: zon op 4.32, onder 20.42; maan op 12.30, onder 1.10. op 4.31, onder 20.43; maan op 13.56, onder 1.37. 26 mei: E.K. HET WEER LN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur lil 1 if t S ill! i? i. h a-r 7. »i 17. u Heuioai ilocfcbolrt rw. bew. zw bew licht bew half bew O O 4 WZW 2 O 3 Z 12 17 M 9 J® ïruwel -uaembur, licht bew rw. bew regen Z 5 z ZW 2 :o 19 7 5 lorde*ui Udit'tew! ZZO 2 O 1 20 IJ 0 Nice Beril)» -raaklori zw. bew. onbew. regenbui NVW 1 o windstil 17 22 0 0.4 zw. bew. licht bew ZZW 2 windstil O 2 23 23 23 0 nnfbruck Rome HLS: wind Ui' O 2 22 0 0 0 dsdrid onbew. ZZW 2 37 0 0

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 1