BRflun GENERAAL SALAN balanceert op 'n dun koord Honderdtien muzikanten spelen in Italië uB Moeilijkheden voor onze veehoutlerij verwacht Binnen twintig jaar naar Mars zegt Sowjetgeleerde Fjederof Aanbod tot verwisseling aandelen Ver. Deli ZATERDAG 17 MEI 1958 TYE MAN, die thans de belangrijkste rol speelt in Algerije, is generaal U Raoul Salan, opperbevelhebber van de Franse troepen in dat door onrust verscheurde gebied. Sinds de staatsgreep van militairen en burgers die dinsdagavond heeft plaatsgevonden, heeft Salan een geheimzinnige rol in de gebeurtenissen gespeeld. Klaarblijkelijk was de zaak hem die dolle dinsdagavond uit de hand gelopen en is hij er slechts met veel moeite in geslaagd opnieuw meester van de situatie te worden. De generaal geniet niet langer het trouwen van de regering te Parijs. Zijn gireep op de gebeurtenissen in Algerije Jsje|'is wellicht zwak en midden in de vi Hep. warning van wat bijna een revolutie naajweet ook niemand of hij werkelijk a i. de kant van de rebellerende groepen ïaal- Algerije staat en hoge verwachtingen der heeft van een hernieuwd optreden van me'generaal De Gaulle. /ast- Sinds de Parachutlstengeneraal Jacques he|Massu, die in naam onder Salan staat. Iam-dinsdaSavond de leiding op zich nam van eeneen soort tegenregering in Algerije'heeft deiSalan op een dun koord gebalanceerd. Zijn enige openbare concessie aan de P^'rechtsen in Algerjjc is geweest „Vive De ^Gaulle". Aan de andere kant heeft hy echter ook onthouden van een opcu- betuiglng van trouw aan de regering ;ite Parys. film Raoul Salan werd op 10 juni 1899 "Gaulle 3"; Na zijn terugkeer in Frankrijk werd hij tot opperbevelhebber van de Franse land strijdkrachten in Algerije benoemd. MANNEN IN HET NIEUWS Een zoon van Salan is bij de gevechten die in de afgelopen jaren in Algerije den geleverd om het leven gekomen. De generaal is een specialist in koloniale Generaal Salan spreekt in Alge rije de menigte toe, en besluit zijn rede met een krachtig „Leve De Gaulle!". militaire vraagstukken en staat in zijn opvattingen ongetwijfeld aan de zijde v; dé opstandige elementen in Algiers. Het evenwel de vraag of hij zo ver wil ga; dat hij zal blijven weigeren de opdrachten van de regering en het opperbevel i Parijs uit te voeren. GESPREK MET PARIJS In de komende dagen heeft Salan wel licht gelegenheid de orde in Algerjji herstellen en de mogelijkheid te openen van een gesprek met Parijs. Lukt hem dit niet en krijgen de extremistische elemei ten opnieuw de overhand dan zal Salan of het hoofd moeten buigen of ontslag moeten nemen, dan is het gevaar groot dat de zich in Algerije bevindende para chutisten onder leiding van generaal Massu Frankrijk in een burgeroorlog zul len storten waarvan het einde niet spoedig in zicht zal zijn. De parachutisten van Massu hebben reeds aangeboden met transportvliegtui gen naar de Franse hoofdstad te gaan om deze te bezetten en generaal De Gaulle aan het hoofd van de Franse staat te plaatsen. We moeten er niet aan denken dat deze onverantwoordelijke elementen inderdaad tot een dergelijke levensge vaarlijke actie overgaan. Bejaarde Zaandammer (opgelicht voor 32 mille) nu failliet De Zaandamse recherche heeft de 42- jarige S. uit Krommenie gearresteerd, die ervan verdacht wordt de 73-jarige Zaan damse ijzerhandelaar J. D. voor 32 mille te hebben opgelicht. Hij beweerde, dat hij in Duitsland goed kope ijzeren platen kon kopen voor de scheepsbouw. De ijzerhandelaar, die zich een aandeel in de winst voorgespiegeld kreeg en enkele malen honderd gulden kreeg, gaf S. het geld, waarvan deze o.a. een auto heeft gekocht, De ijzerhandelaar is inpwddels failliet (Advertentie) PIANO'S - ORGELS nieuw en bespeeld. Ie klas merken. UnilTUAkl SINGEL 114—116 HOUTMAN sthieiiam De mode geeft U een ander gezicht! Een nuance verschil in Üw haartlnt kan iedereen verrast doen opzien! U bereikt het, zónder verven, met POLYCOLOR- Kleurshampoo een simpele haarwasslng, die U thuis zélf doet. Welk een glans en hoeveel charme! Ook uw eigen, natuurlijke tint frist er opvallend van op. En geen zorg meer over een grijs haartje: Het is verdwenen ais sneeuw voor de zon! Doe het thuis, doe het vandaag! POLYCOLOR kleurshampoo handige, voordelige voor 2 wassingen f. 1.95 bij alle drogisten en parfumerie-zaken Tintgevende haanvassing Een orkest is op reis (11) HET IS TE HOPEN dat, waar het onze Italiaanse reis betreft, de eerste loodjes nu eens het zwaarst wegen. De inzet van deze tournee van het Residentie-Orkest is namelijk zeker niet gemakkelijk geweest. In één ruk, een ruk van vierentwintig uur, trokken we naar Turijn, waar we na ge geten en ons verkleed te hebben, onmiddellijk aan ons eerste concert moes ten beginnen. Een concert dat zeker goed is uitgevallen, maar dat toch na de voorafgaande lange reis, het uiterste van dirigent en musici heeft gevergd. doet overal zijn werk met meesterhand en zo oneindig geschakeerd, dat je in de gaten hebt hoezeer je jezelf moeit door alles op te willen nemen. Nie mand wil iets missen van de Zwitserse bergweitjes met coquette bloesembomen, de ontwapende kerkjes en de voor landse ogen steeds weer indrukwekkende Urenlang schuift het ene fantastische landschap na het andere voorbij, zo nu en dan onderbroken door een tunnel. Maar iedere tunnel duurt te lang. Met ongeduld wacht je op het eind om je weer met vernieuwde animo op het kijk spel te kunnen werpen. Natuurlijk wer den er ook andere spelen beoefend: men schaakt, bridged of speelt met woorden Terwijl in Zwitserland de natuur zicb verrukkelijk fris toont is het in Itali# overdadig groen en overdadig warm. Na Milaan, als ieder zich te goed heeft go- daan aan de werkelijk uitstekende lunch- paketten met kip en wijn, vervallen d» meesten ongemerkt in een goede Itali aanse gewoonte: de siësta. Jasjes gaan uit, de gesprekken verstommen, boekeD en ogen vallen dicht, alleen de bridgers zijn onvermoeibaar HET LEVEN IMf" bouclé dein Roquecourbe (Tarn.) geboren en e„erd in 1917 als leerling van de irijgsschool Saintcyr in het Franse eger opgenomen. Korte tijd nam hij log deel aan de eerste wereldoorlog rn toen de tweede wereldoorlog uit- nak was hij commandant van een nfanterie-regiment. Kort voor de i&)e,vapenstilstand in juli 1940 was hij Ttaaln Noord-Afrika, waar hij zich bij de elen\ldaar gelegerde troepen aansloot. In 1945 kreeg Ihij het bevel over de veer- lende infanterie divisie, nadat hij zich n Frans Equatoriaal Afrika verddenste- l)k had gemaakt als commandant van een Irailleur brigade. Reeds in november 1945 ■•erd hij naar Tonking gezonden en in 1946 tam hij deel aan het Frans-Vietnamese verleg in Fontainebleau. In 1947 ging hij opnieuw naar het Verre •osten, nu als divisiegeneraal naar Indo- Ihina, waaT hij bleef tot na de val van tien Bien Foe. In 1954 werd hij daar pperbevelhebber van alle strijdkrachten. oei- HOLL. MAATSCHAPPIJ VERONTRUST hoop mocht leven, dat u uit mijn mond aanwijzingen zou vernemen, waaruit kan worden afgeleid, dat alles wat wij nu meemaken niets anders is dan een boze droom, dan moet ik beginnen met u in veler lei opzichten teleur te stellen. Ik geloof, dat het beter is de huidige toestand als een crisistoestand te omschrijven Met deze woorden begon de heer J. C. Dijksen uit Purmer gisteren in het Kur- haus te Scheveningen een rede. waarmee h(j als voorzitter de jaarlijkse algemene vergadering van de Hollandsehe Maat schappij van Landbouw opende. Dreiging Euromarkt Vergelijk de nieuwe Braun Combi met zelfs veel duur dere apparaten. Een Braun goed proberen wil zeggen; natuurlijke be wegingen - geen druk pols Precisietondeuse voor t langrijk èxtra comfort (ook voor dames). en vergelijking met de ontwikkeling het begin van de jaren dertig zou echter niet op zijn plaats zijn, vervolgde hij. Want toen konden bij een dalende opbrengst althans enigermate de pro- duktiekosten worden verlaagd. Immers toen werd alles goedkoper. Nu wordt alles duurder. Dit houdt het gevaar in, dat bij deze ontwikkeling het agrarische kapitaal langzaam maar zeker volledig wordt uit geput. Dat betekent, dat langs deze weg de afhankelijkheid van de boer vi staat de neiging vertoont groter te den. „Door oorlogsschade, heffing-ii geldontwaarding en een belastingstelsel dat spot met de grondslagen van de land- bouwproduktie zijn wij naar een toestand gegroeid waarbij ons bestaan ais zelf standige boeren in toenemende wordt bedreigd. Daarbij komt nog, dat de moderne bedrijfsvoering zeer hoge teringen vraagt". Moeilijkheden „Voor de eerstkomende jaren verwacht ik buitengewone moeilijkheden, met voor onze veehouderij. De vraag i hoe stellen wij ons als landbouwer hier tegenover? We moeten ons laten leiden door de ernst van de toestand. Deze toe stand dwingt ons tot grote krachtsinspan ningen, als ondernemer en als organi satie. Ik wil hier wel onmiddellijk op laten volgen dat ik er niet gerust op ben. dat de boeren en vooral de veehouders voldoende beseffen, dat het hier geen holle frasen betreft. Het is nu eenmaal zo, dat de zaken volkomen scheef dreigen te gaan. Om uit de huidige moeilijkheden te komen is het noodzakelijk dat er een nauwe samenwerking bestaat tussen he* georganiseerde bedrijfsleven en de over heid. Er is mijns inziens geen ander# weg". In zijn verder betoog herinnerde de heer Dijksen er aan, dat twee dingen de laatste tijd bijzondere aandacht hebben gevraagd. De nieuwe pachtwet en de werkclassificatie. „De nieuwe pachtwet zal niet zo heel veel wijzigingen brengen in de bestaande verhouding tussen pach- verpachter. Het pachtprijsniveau zal echter in vele gevallen niet onbe langrijk stijgen. Ten aanzien van de werk classificatie kan worden meegedeeld, dat rijpelijk beraad besloten hebben oen geen partij te zijn bij het af sluiten van de C.A.O.'s. Wij menen, dat r ons niet langer mogelijk is, in dit opzicht mede verantwoordelijkheid ta Op deze jaarvergadering sprak dr. Ir. A. L. S. Bar. directeur van de agrarische vertegenwoordiging buitenland van het ministerie van landbouw, visserij en voedselvoorziening over: „Onze export vooruitzichten op de Euromarkt". Aan het eind van een zeer uitvoerig referaat, kwam hij tot de volgende conclusie: Uit politiek oogpunt is de E.E.G. een belang rijke stap vooruit. Voor de handel in in dustriële goederen lijken de vooruitzich tegen redelijk gunstig te liggen. Voor de landbouw is er echter aanleiding de ogen goed open te houden en door verstandig overleg met de zusterorganisaties de drei gende gevaren te beperken. Daarnaast is het dringend gewenst een gezamenlijke actie ter vergroting van de consumptie in te zetten. Gezien de grote belangen, die er voor de Nederlandse land- en tuinbouw op het spel staan en verder, omdat wy over goede organisaties beschikken, lykt het wenseiyk het initiatief voor het overleg en de gezamcniykc propaganda van Ne derland te laten uitgaan. Uw kin is prachtig, zei Haas Hekking en mejuffrouw Antje de Wit voegde daar W KIN IS PRACHTIG, zei mejuf frouw Panline („Haas") Hekking vol bewondering tot de heer C. van Gaaien, en zy liet haar vinger nog maals langs zün onderkaak glqden. „Uw rechterwang is helemaal glad", riep me juffrouw Marjoiyn Greeve enthousiast uit, aan toe: „En uw linkerwang ook". En toen wist de heer Van Gaaien, dat hy niet onder kappershanden hoefde en kapper J. van Bilsen zag zich node een klant ont glippen. „Drink een biertje", zei de heer E. H. Furnée joviaal, ,,ga zitten en drink een biertje". De heer Van Gaaien liet zich gerustgesteld in een stoel vallen en bapte gretig in de witte manchet van het kleintje pils. En toen gingen we zitten wachten op de volgende klant. mer betaalt 22 cent inleggeld, maar krygt I daarvoor een potje bier of een kop koffie, net wat hy wil. en een deelnemerskaart Toen w, dc iroott, vu het Inlcnjdd Oproep Dit af in café Van der Meyden-Koot op de Beestenmarkt te Delft, waar de baard- groeiwedstrijd, ter gelegenheid van he' 22ste lustrum van het Delftsch Studen ten Corps voor de burgeij georganiseerd, startte. In een Extra Bulletin Spiegel, het officieel orgaan Delftsch Studenten Corps, was tot alle mannen van Delft een dringende oproep gericht. „Mannen van Delft!!", viel e grote, rode letters te lezen. „Laat baarden groeien", en om de mannen Delft tot het laten groeien van hun baard te animeren, eindigde de oproep met de mededeling: „Aantrekkelijke prijzen". Jury „Kyk. het zit zo", vertelde ons dc heer Furnée. „Zij, die aan de baardgroeiwed- slrijd meedoen, worden door een jury van drie charmante dames op gladheid van het gezicht gekeurd. Maakt de jury uit, dat het gezicht van dc deelnemer glad ge noeg is, dan is de zaak in orde. Is het gezicht niet glad, dan wordt de deelnemer eerst geschoren, want niemand mag oorsprong hebben op de ander. leder en is voor ons geiyk en alle gezichten behoren even glad te zyn. De juryleden hebben ieder haar eigen taak. Haas -oleert de kinnen, Marjoiyn de rechter- angen en Antje de linkerwangen. En ik schrijf de deelnemers in. Iedere deelne- De stalen kern van de Mapro-spiraal geeft U de zekerheid dat Uw gordijnen onberispelijk strak hangen. zonder moeilijkheden met doorsteken. hertogenbosch moesten bepalen, zeiden vieren ons 22ste lustrum, laten houden op 22 cent". Stijl De start verliep geheel in stijl. De le den van de commissie van de burgerij- feesten waren gekleed in onberispelijk jacquet en getooid met een sjerp van de Delftse kleuren, waaraan een ontzaglijke grote flesopener was bevestigd. De mees te hunner hadden een baard rond de kin geplakt. Midden In de zaal prijkte een beeld van Apollo, ook al met baard en met bril en met een hoge hoed op het kale stenen hoofd. „Dat beeld is uit tuin", verduidelijkte de heer Furnée. „Het is helemaal Apollo niet, maar omdat Apollo de Griekse god van de schoon heid was, hebben we dit beeld voor deze gelegenheid de naam Apollo gegeven". „Heeft n die baard al lang?" vroegen we de heer Hagen. Hy zei: „Nee, pas van februari af. Ik heb nooit een baard ge had. Alleen twee jaar geleden heb ik hem eens voor de aardigheid laten staan, en toen was ik net in Oostcnryk en toen wor ik een eerste prgs by een volksdanswed- strgd". „Afschuwelijk" „En nu maar wachten op de deel nemers". zei de heer Furnée opge wekt. En toen ging de deur open trad er een heer binnen. „Ha", riepen we allemaal tegelijk, „ha, een baard' Maar de heer wilde nergens van w« ten. „Nee", zei hij. „Ik doe niet mee' Maar voordat hij het wist, was h voor de jury geleid, die gilletjes slaak te van afschuw. „Wat een baard! Ver schrikkelijk", zuchtten Antje, Haas ei Marjolijn, „hoe heet u?". „Willemse" antwoordde het slachtoffer gedwee „Nou, meneer Willemse, dan gauw naar de kapper". En kapper Van Bil sen maakte het gezicht glad. „Zo is het goed", prees Antje later, toen de de heer Willemse zich nogmaals liet keuren, „zo is het uitstekend, houwen Herhaling Moeilijk „Maar laat ik verder vertellen. De deel- ïmers mogen zich In acht weken niet scheren. Op 11 juli komen ze hier weer bij elkaar en dan gaan we de baarden mei elkaar vergelijken. Dat wordt een moei lijke zaak. We weten nog ndet precies in welk opzicht we ze gaan vergelijken. Dat moet de commissie nog uitmaken. Moe ten we letten op de kloekste baard, op de mooiste baard, de langste baard of de volste baard. Dat weten we niet. De een zal een ringbaard hebben gekweekt de ander een sikje. Ja. wie moet nu prijs hebben! Enfin, dat is van later zorg. We zijn nu bezig met het uitdenken een originele prijsuitreiking. Dat r iets fantastisch worden. We hebben een idee, maar dat kan nog niet in de krant, want we gaan iemand uitnodigen en die weet daar niets van". Schoonheid .Naast de baardgroeiwedstrijd hebben ook een baardschoonheidwedstrijd. Daaraan kunnen alle mannen meedoen. iu reeds een baard hebben. Die oude heer. die u daar ziet zitten, is een van de deelnemers. Hij is 75 jaar oud en hii heet R. O. Hagen. U moet eens met hem Spoetnik III zal „Het loopt niet hard", bekende de heer Furnée aan het eind van de avond. „Er zijn pas een vijftien mannen, die aa wedstrijd deelnemen. Dit aantal moet groter worden. Over een dag of veer tien zullen we nog eens een „baard- avond" houden. Misschien komen er dan meer deelnemers opzetten. Want ons doel blijft: ter gelegenheid van ons lustrum: iedere Delftenaar een baard". ZWGRV6R drukken een beetje. Na aankomst in Tu rijn blijft er geen tijd over om nog iet* van de stad te zien. Snel moeten we on* verkleden, dineren en daarna naar Teatr* Alfieri. een grote gestroomlijnde zaal di* meer heeft van een bioscoop dan van een concertzaal. Op dc aanplakbiljetten worden we aan gekondigd als l'Orchestra della Residenza de lAia. bestaande uit 110 Professoni. D* dames en heren professori zijn onder tussen druk bezig om hun instrumenten uit te pakken en hun vingers, die wat stijf en door de warmte wat di:- zijn go- worden aan hun instrumenten te laten wennen Met toonladdertjes en oefenin getjes slagen wc daar aardig in en een beetje angstig blikken we om vijf over negen in de holle ruimte, waar slechts enkele verdwaalde mensen zitten. Zouden we 2% uur gereisd hebben om nu voor een lege zaal te moeten spelen? Tegen kwart over negen echter, de offi ciële aanvangstijd, stroomt plotseling ons publiek binnen. Een tien minuten later is de zaal tjokvol. Respectabel concert |~\E lichten gaan uit, het eerste concert in Italië begint. De eerste tonen moe ten nog een beetje aan hun nieuwe om geving wennen, maar weldra hebben ze hun draai gevonden en klinkt de Meister- singer-ouverture van Wagner overtuigend de zaal in. De Zevende Symfonie van Beethoven wordt met een energie en enthousiasme gespeeld alsof niet een lan ge reis ons in de benen en de vingers zit. Als het dan pauze is hebben we reeds een respectabel concert achter de rug. Toch moeten we straks nog alle fantasie bijeenrapen om een geïnspireerde Sym phonic Fantastique van Berlioz te kunnen brengen. Het is maar gelukkig dat dit stuk ons zo eigen is geworden, zo dat we het zouden kunnen dromen, als slapen tijdens een concert ten minste geoor loofd was. We zetten ons dus schrap en onder het wakend oog van de heer Van Otterloo ontstaat een „Fantastique", die zoveel bij val oogst dat we niet onder een toegift uitkomen. Achter in de zaal gaan de deu ren al open en al spelende zien we op het enorme plein de autobussen voorbij rijden, terwijl de fonteinen in de klare nacht ons koelte en rust toewensen. PETER VAN MUNSTER E.E.G.-besprekingen woensdag in Brussel De E.E.G.-besprekingen, die gisteren in Parijs zouden beginnen, zijn met het oog op de politieke toestand daar uitgesteld tot de volgende week woensdag. Dan zul len ze in Brussel worden gehouden. De deskundigen hebben de laatste hand gelegd aan het memorandum, dat aan het comité Maudling zal worden voorgelegd. De opvattingen, die een politiek karakter dragen, zijn er evenwel niet in opgeno men; die zullen pas worden ingevuld, nadat de Franse regering zich erover heeft kunnen uitspreken. (Advertentie) Inb'Üverivachfing Zo heef dit toelichtend en geruststel lend Doktersboek.dat gratis is in gesloten bi} een Bobyderm Set. waorin olies *oor een vorstelijke verzorging ron Boby's tere huid|e. y~WAT~M)jhHA£S1^AAM )5Ó0ÈTg Belangensferen worden gesplitst T7EN AANBOD wordt gedaan tot verwisseling van aandelen en certifica ten Verenigde Deli-mijen in aandelen op naam van 100 of certifica ten van 1000, 500 en 100 der op 14 mei opgerichte Deli-mij N.V. voor gelijke nominale bedragen, bij de Amsterdamsche Bank, Nederlandsche Handelmij, Pierson, Heldring Pierson. De Delimij. Internationaal heeft 5 min geplaatst kapitaal en ƒ35 min balans totaal. De winst van V-D.M. was vorig Jaar 3,27 min tegen ƒ4,24 min in 1956. T) INNEN TWINTIG JAAR zullen -®-* vluchten naar Mars mogelijk zijn, als de geleerden van alle landen daartoe willen samenwerken, zo heeft prof. Eugene Fjederof, het hoofd van het Russische Spoetnik programma op een persconferentie verklaard. Aan boord van Spoetnik III bevindt zich geen levend wezen. De satelliet is niet door middel van atoomenergie of nieuwe chemische brandstof in zijn baan gebracht. De Sowjetgeleerden heb ben het probleem van een terugkeer naar de dampkring nog niet opgelost, zei Fje- De zonnebatterijen aan boord neman slechts een klein deel van de ruimte niet terugkeren naar de aarde de totale ener- i. in beslag. Proeven om een mens het hemelruim :n te schieten, zouden op dit ogenblik nog voorbarig zijn. meende de geleerde. Maar de grote omvang van de Spoetnik III was voldoende om een mens, plus grote hoeveelheden voedsel en apparaten, aan boord te hebben. Het Is echter voor alles noodzakeiyk. onze kennis over de mogelijkheden van het bestaan van een mens in de kosmi sche ruimte, te vergroten, meende de Sowjetgeleerde. Het voornaamste pro bleem is. hoe een mens uit de Spoetnik naar de aarde moet terugkeren. Dr. Walter Dornberger, die de leiding heeft gehad van het raket-programma van de nazi'6, heeft verklaard, dat de V.S. tegen het eind van dit Jaar in staat zullen zijn een sateliet te lanceren, die even groot zal zUn als Spoetnik III. De nieuwe Spoetnik betekent volgens Dornberger niet, dat Rusland de supre matie in de ruimte heeft, wél dat 't over een lanceerinstallatic beschikt met een stootkracht van 200.000 kilo. Amerika kan hetzelfde doen, als de Titan en de Atlas in bedrijf zijn. Huidgenezing I Hu,diui*»rh.id Huid., lo.dh, id I lii't.l-n Puistjes verdrogen door Purol-poeder De bedoeling is dat de belangensferen an het bedrijf der V.D.M. worden ge splitst. De nieuwe Delimij. wordt dan rechtstreeks eigenaresse van de V.D.M waarin de Indonesische belangen zijn ondergebracht, de drie Amerikaanse maat schappijen. en de nieuwe N.V. Delimij. Internationaal met de belangen buiten Indonesië en buiten Amerika. Het verwisselingsaanbod geschiedt der voorbehoud, dat er voldoende delen of certificaten V.D.M. ter ver seling worden aangeboden vóór 5 junJ 16 uur. Op 14 juni komt een buitenge wone algemene vergadering V.D.M. ter behandeling van een statutenwijziging, o.m. tot afschaffing der beperking van het stemrecht. Op 18 juni wordt dan be kend gemaakt of het verwisselingsaanbod wordt gestand gedaan. De inlevering moet geschieden uiterlijk 30 juni. De aanbie ding tot verwisseling moet vergezeld zUn van een volmacht om voor de betrokken houder der stukken te stemmen. Na gebruikmaking van het verwisse lingsaanbod zal het geplaatst en volge stort kapitaal van de Delimij. ƒ65,5 mil joen bedragen. Het maatschappelijk ka pitaal is 100 min. Thans ie geplaatst en volgestort 32.7 min- De statuten schry- ven 5 pet primair dividend voor. daarna krijgt ieder van de 8 commissarissen li pet. 10 pet gaat naar de reserve en het jige blijft ter beschikking van de aan- deelhoudere. De bedoeling is certificaten bruikstelling aawwezig zijn. Nederlandse klokhen in Keulse toren Nederlandse beiaardiers zullen in d« tweede helft van juni in de raadhuisto ren van Keulen een carillon van 48 klok ken in gebruik stellen. De klokken zijn In de Nederlandse klokkengieterij Eijs- bouts te Asten vervaardigd en deze week naar Keulen verstuurd. Ze wegen. In totaal 23.000 kilo. De grootste heeft een gewicht van 2500 kilo geschenk van bondskanselier dr. Konrad Adenauer aan de stad Keulen. Dr. Adenauer zal bij de officiële inge-

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 5