Kees van Dam heeft een dagboek En toen gebeurde van zijn vakantie hij gehouden het erge Zelf mandjes vlechten 2 ZONDAGSBLAD ZATERDAG 17 MEI 1958 EEN REPORTAGE VOOR JULLIE door Co van der Steen-Pijpers In 't kronkeldorp, dat aan het brede kanaal ligt, wonen Freek en Frank. Zij zijn precies even oud Ze zitten in dezelfde klas. en ze lijken spre kend op elkaar. Dat is voor de meester wel eens lastig Als hij Freek straf wil geven, zegt die al tijd dat Frank het gedaan heeft. En omgekeerd natuurlijk ook. En 't komt nogal eens voor dat ze straf verdienen. Op school, en thuis ook. Soms hebben ze een dolle bui. en berg je dan maar. Dan duwen ze een luciferhoutje in de bel. zodat hij almaar blijft rinkelen. Dan binden ze de ve ters van vaders schoenen aan elkaar. Dan stop pen ze de poes in het konijnenhok, 't Gaat wel weer over. die dolle bui. Maar meestal moet va der hun broekjes eerst eens flink warm maken, 't Helpt ook wel als moeder met ze praat. Als ze er op wijst, dat 't veel mooier is. iets goeds te doen. dan te plagen en ondeugende streken uit te halen. ,,Ik ben wel eens bang.'' zegt ze dan. ..dat er eerst iets heel ergs moet gebeuren voor jullie je leven beteren." Dan doen ze een poos hun best Maar als ze op de stoep twee vuilnisemmers zien staan, kunnen ze toch niet laten die te verwisselen. Ze m'nen het niet zo kwaad. Ze zullen nooit ex pres iemand aan het schrikken maken of laten vallen. Ze denken alleen zo weinig na. Ze doen vrolijk en zorgeloos wat hun invalt. Tot. tot het erge gebeurt! Op een woensdagmiddag hebben ze het weer erg te pakken. Ze zetten vaders stoel boven op de tafel. Z'n pijp stoppen ze vol met aardappelschil len. Ze maken de gekste geluiden en ze hangen slap van het lachten tegen elkaar. Moeder is boos. ..Vooruit, naar buiten!" zegt ze. ..Dan kun nen jullie uitrazen. Ga maar een eind wandelen, naar het bos. Of pluk bloemen in het weiland. Maar alstjeblieft geen dwaze dingen doen. Voor vandaag is 't wel weer genoeg geweest." De armen om elkaar geslagen slenteren ze door het kronkeldorp. Dat hebben ze zelf zo genoemd. De weg langs net kanaal is recht Maar verder kronkelt alles om pleintjes en oude huizen heen. Je weet wel waar je begint, maar als je niet goed de weg kent. weet je nooit waar je uitkomt. Midden in het dorp is een vijfsprong. Vier we- Jen lopen door het dorp. of er langs. De vijfde oopt dood tegen een weiland. En daarom staat er een duidelijke wegwijzer. Anders vergissen ..Wat zullen we gaan doen?" vraagt Freek. Hij heeft geen zin om naar het bos te gaan, en bloe men plukken is werk voor meisjes. Ze doen liewer iets anders, iets waar moed voor nodig is. ..Durf jij bij de burgemeester belletje te trek ken0" vraagt Frank. ,,Ik best!" zegt Freek. Ze vinden zich erg dap per En ze vergeten, dat dapper iets heel anders is dan ondeugend. Bij de vijfsprong probeert Freek in de wegwij zer te klimmen De paal zwaait heen en weer, en dan krijgt hij een schitterend idee. WTE WAREN net klaar met het eten en we zaten rustig de krant te lezen, toen ineens de bel overging en de kleine Kees van Dam voor ons stond. Onder zijn arm had hij een geweldig dik boek, dat hij heel voorzichtig op tafel legde. „Wel, Kees", vroegen we, „wat heb je daar allemaal bij je?" Kees grinnikte een beetje verlegen. Hij keek naar de grond en mompelde een paar zinnen, die we niet konden verstaan, zo zachtjes sprak hij. „Toe nou, jö", drongen we aan, „vertel op. Wat is er aan de hand?" Achterhoek „Dat zal ik vertellen", anwoordde Kees tenslotte. „Ik heb mijn vacan- tieboek meegebracht. Dat moet u nou eens inkijken. Ik heb in de Paasva- cantie bij mijn tante in de Achterhoek gelogeerd en toen een soort dagboek bijgehouden en alles opgeschreven wat ik zoal heb meegemaakt, en ik heb van mijn tante wat aanzicht- kaarten gekregen en van mijn oom een paar suikerzakjes uit de omge ving en die heb ik allemaal ingeplakt. Mijn oom had gezegd hoe ik het moest doen. Hij zei: „Dat is leuk voor la ter". Ik ben blij, dat ik het gedaan heb, want nu kan ik, als ik dat dag boek lees nog eens van mijn vacantie genieten",. Idee „Dat is een goed idee van je oom. Kees", zeiden we. „Als je me vertelt hoe je precies te werk bent gegaan, zal ik het in de krant zetten, dan kan iedereen zo'n dagboek gaan aanleg gen, want ik geloof, dat er een hele boel mensen zijn, die als ze van va cantie terugkomen na twee of drie dagen al weer zo door hun werk in beslag zijn genomen, dat ze hun hele vacantie vergeten. Je hebt er natuur lijk geen bezwaar tegen, dat ik het ook aan anderen vertel". Kees lachte breed-uit. „Welnee", zei hy, „daarom kom ik juist bij u. Ik dacht: laat ik het maar aan die meneer van de krant laten zien, die weet dan wel of er copy voor hem inzit". (Volgende crder) Trein „Ik ging met de trein naar mijn oom en tante en toen ik op het station uitstapte, vroeg ik naar de meneer, die de kaartjes innam of ik mijn kaar tje mocht houden.Dat ging wel. Hij stempelde het op ongeldig en dat kaartje is het begin van myn dag- altijd wat een enkele reis naar Groenlo kost. Ik vertrok uit Delft en op de tekening, die u hier ziet, heb ik alle plaatsen aangegeven, die ik met de trein passeerde. Alleen de hele kleine plaatsjes heb ik overge slagen. Maar de belangrijkste staan er op. Ziet u wel? Ik had het inge wikkelder kunnen maken, als ik bij alle plaatsen nog had gezet, waarvan de mensen, die daar wonen, leven, bijv. van landbouw of van industrie, maar dat heb ik niet gedaan". Raadhuis „Natuurlijk wel van Groenlo", zei Kees. „Hier heeft u de volgende blad zijde. Een foto van het raadhuis en ik heb er de naam van de burgemees ter maar bijgezet. Dat is makkelijk. En hier hebt u een foto van de laan, waar mijn tante en oom wonen. We zijn op een keer een wandeling gaan maken van wel twee uren en die wandeling heb ik hier precies uit getekend. Ziet u wel? Hier vindt u de boerderij waar mijn oom móest zijn. Met de boer, die daar woont, heb ik alle stallen bezichtigd en van zijn vrouw kreeg ik een draadje wol, van een van de schapen en dat heb ik ook ingeplakt. En verder kunt u hier de geschiedenis van de boerderij lezen. Het is een hele oude boerderij. Wel driehonderd jaar oud, zei de boer. Hij wist er een heleboel van te vertellen, want zijn vader en zijn grootvader en diens vader hadden er ook in ge woond". Limonade „En een paar keren ben ik rtfet mijn tante een glaasje limonade gaan drin ken in een restaurant. Kijk. dit zijn de suikerzakjes. Mooi hè? Zo ziet u ze niet veel in de stad. En verder heeft mijn oom me allerlei verhalen verteld, die ik heb opgeschreven. En hier ziet u de brief, die ik van mijn moeder kreeg. En ik heb ook precies genoteerd, wanneer ik mijn moeder heb teruggeschreven en wat ik in de brief heb gezet. O ja, deze bladzijde. Die is mooi. Dat zijn gedroogde plan ten en bloemen. Kunt u lezen, wat er onder staat? Mijn oom is tuinman en die heeft de Latijnse namen ge geven. Planten en bloemen hebben n.l. Latijnse namen, of wist u dat Fietstocht „En dat is ook aardig. Dat zijn de fietstochten, die we hebben gemaakt en wat u hier leest, zijn de namen van de oude gebouwen, die we on derweg hebben' gezien. Ik had daar niet zo'n erg in, maar mijn oom zei: Als je straks thuiskomt, moet je na tuurlijk over alles en nog wat vertel len, en daarom moet je goed uit je doppen kijken, en als je iets ziet wat je aardig vindt, moet je afstappen en eens polshoogte gaan nemen. Een hoop mensen, zei mijn oom, fietsen maar, doch zien niets. Die hangen over hun stuur gebogen en denken de hele weg lang: wanneer zou ik er zijn? Maar dat is geen fietsen, zei mijn oom, Hij zei: je moet het kalm aan doen en links en rechts speuren naar bijzondere dingen. En dat heb ik gedaan en daarom weet ik nou zoveel van die fietstocht te vertellen." Plakken „Het was een mooie vacantie", zei Kees van Dam. „U mag het boek ge rust een paar dagen houden, dan heeft u een voorbeeld voor het geval u ook een dagboek gaat aanleggen. Dus denk er om: alles wat u op uw reis krijgt, bewaren en inplakken, en wat u ziet, beschrijven. En aanzichtkaarten ko pen voor de illustraties. Als u handig bent, kunt u er ook wat mooiere teke ningen bijmaken, dan ik heb gedaan. Maar u begrijpt zeker nou de bedoe ling wel. Dan ga ik maar weer. Dat boek kom ik wel eens halen, Dag, meneer!" H nx Hallo i i en nichten, Hemelvaartsdag is weer achter de rughet was niet zulk heel mooi weer, dat' was wel jammer. Maar vorige week kreeg ik toch van neven en nichten brieven waarin ze schreven dat ze van plan waren een fietstocht te maken met Hemelvaartsdag. Ik ben benieuwd of al de plannen nog door zijn gegaan. Ik zal van jullie wel brieven krijgen met verhalen. De puzzel van vorige week was een rebus. „Het is beter te geven dan te ontvangen", dat was het spreekwoord dat tevoorschijn kwam. Hu i b de Rug t e r uit Leidschendam krijgt de hoofdprijs deze week thuisgestuurd, de troostprijzen gaan naar Klaas Verdoold, Anneke Ver hoog en Ineke en C or rie Steenks. Hartelijk gefeliciteerd. nekc de Zoete. Spelen jullie ook wel dat er een pop ziek is? Emmy Zuyderduyn heeft heel wat nieuwe dingen gekregen, je zult er wel weer piekfijn uit zien Emmy. De nieuwelingen zijn deze week: Gea Oosterman, Wieb Pols, Jan Pilon, To Quist, Henk Roos, Bea Reijerkerk, Paula van Ree, Riet je Schelling. Betsie Smit, Willy Schouten. Dikkie Scherpenzeel, Hans van Vianen. Wout Oudijk, Marjoleen Vermeij, Ine v.d- Vel den. Oorrie en Hennie v.d. Zwet, Janneke van Solinge. Hartelijk welkom allemaal. Volgende week zijn de letters AG weer aan de beurt De neven en nichten scnrii- ven toch wel allemaal naam, adres en leeftijd in hun brieven? Wat zal moeder dat een mooie verrassing hebben gevonden Rla den Otter, haar stoel helemaal ver sierd met slingers. Jij hebt ze ker al heel wat medailles gewon nen met al dat wandelen, Neeltje den Otter? Wat ga jij nu altijd bij opa doen Teunls den Otter? Ik kon het echt niet goed lezen- Wat leuk dat Teuntje den Otter nu ook gaat schrijven, hoe is bet met je oog Teuntje. al beter? Ga jij ook vaak in de speeltuin spelen Dik Overvoorde? PeteT den Ouden heeft meegedaan met de rijwiel- rondrit. wat jammer dat het zo ging regenen hè Peter. Wat een mooie tekening stond er achter op de brief. Kent de nieuwe juffrouw jullie namen al? Dat toneelstukje zal wel mooi zijn geweest Corrie de Oude. Hoe heet jouw pop Jan- ja Pauw? Mooie cadeaux heb jij aan je moeder gegeven zeg. Het- tie Prud'hommc van Reine schreef een oplossing van een kruiswoord puzzel. je had le brief leuk ge kleurd Hettie. Ria van Pas wil graag moeilijker puzzels, maar de kleine neven en nichten moeten ook de puzzels op kunnen lossen Ria! Hoet heet jouw poesje Rlkie Ro- senbrand? Annellesje Rijken schreef: De goudsbloem heeft een mooie kleur, en daarbij nog een geur. En daarom zingen wij zo blij, van goudsbloemen in de mei Oma vond het zeker wel fijn dat jullie haar allemaal kwamen felici teren NelUe Robeer? En nu sta je weer in de krant Rutger de Rid der. Henk Roos stuurde alleen maar een oplossing. Elly de Rui ter stuurde een briefkaart met een tekening. Je had toch ook aan de anlere kant van de brief kunnen schrijven Marja van Schothorst, dat mag van mij gerust hoor. Dat lijkt me ook heel wat twee baantjes zwemmen Elsje Schotman, maar als je flink oefent baal je het di- filoma misschien nog wel. De op- ossing van Dick Schotman was goed. Schijf je weken Dick. Van Janny Slinger kreeg ik een lange brief, jij kunt netjes schrijven zeg Janny- Vorige keer was ik echt niet boos om die briefkaart boor Piet en Sjaak Slok hebben het bloemencorso gezien, het was prachUg heb ik gehoord. Was het niet erg druk? Llesje Sterrenburg schreef over het aquarium en de vissen, heb ben jullie veel vissen Liesje? Rlen Solleveld weet nu al wat hij voor z'n verjaardag krijgt, dat is een groot cadeau Rien. Ben je al gauw jarig Nel Storm? *s jt oma al verhuisd Franclen Slappendel? Tony Tol is ook al naar het bloemencorso geweest- Ga Je wel eens wandelen met Ine ke? Joke Terlouw vond de bor- duurdoos die ze heeft gewonnen erg mooi. Is je vest al af Joke? Liena Terlouw heeft haar moeder mooie cadeaux gegeven voor moederdag: twee bekers en drie zakdoekjes Nellie van der Vliet schreef over een gedichtje dat zij voor moeder heeft ge maakt, hoe heet jouw vriendinne tje? Jij gaat een mooie school reis maken Lenie Verbaan, ben je wel eens meer die kant uitge weest0 Sep de Vlieger houdt van plant n, hij heeft zijn moeder voor moederdag een geranium ge geven Hebben jullie een grote tuin Adric van Vuuren? Ik vond dit toch een leuk verhaal van jou Lenie Vernee over die vo gels op de schommels. De Roestelberg is zeker bij jullie in de buurt Ada van Vuuren? Ik heb er nog nooit van gehoord. Schrijf je me over de schoolreis naar Amsterdam Teunle de Vlaam? Hans Verbeek stuurde een brief met een plaat erop van een paard met een klein Indiaan tje op z'n rug Sjani Verschoor haar broertje is zijn krullen kwijt, hoe oud is hij Sjani? Bettle Verheul heeft geschreven over de 12H-jarige bruiloft van vader en moeder. Ik geloof wel dat jullie een mooi feest hebt gehad. Stuur de brief maar gewoon naar de krant, in de linkerbovenhoek schrijf je Tante Jos Anke v.d. Vorm Leuk dat de prijs naar je zin was Lienke Visser. Kees Verweij werkt in de tuin, het is nu druk natuurlijk, want het is volop seizoen. Hoe is het op school? Nelly en Kees dc Wachter stuurden twee heel mooie tekeningen, hartelijk be dankt hoor. Ben je al geïnstal leerd Jos Wildeman? Ik heb ook gelezen van de Glasstadmars Dik, Frits en Goof van de Water, wat leuk dat je een medaille kreeg Dik. Ja het is nu nog wel wat koud om te gaan zwem men Esdra van Wagenlngen. het water is in zo'n openluchtbad nu nog niet op temperatuur. Wat een leuke verrassing Reina en Ada van Wetten, zo'n mooie foto van jullie tweeën, mag ik ze hou den0 Nico van de Wetering schrijft zeker nog wel over dc schoolreis? Beppie de Winter, je schrijft volgende keer maar meer. ik vond het leuk dat je toch nog meedeed. Je mag el ke drie weken insturen Henny van Wees. dan heb je ook kans op een prijs. Mattle van Wlf- fcren stuurde schepen, op een te kening dan. Anneke Zuidam, 27 oktober is de datum, dat duurt nog wel even. Gaan jullie in de nieuwer school eind mei? Je kunt met poppen leuk spelen An- In de winkels kun je zien dat schaaltjes en mandjes van pitriet weer erg modern zijn. Geen wonder, ze staan heel gezellig. Maar ze zijn niet alleen leuk om naar te kijken, méér plezier nog zul je beleven aan het zelf vlechten van zo'n mandje of bakje! Het materiaal is niet erg duur en je hebt niet zo vre selijk veel nodig. Als je een dienblaadje of een bloem potje maakt moet je wel een plaatje triplex hebben om de bodem steviger te maken. Denk er goed aan: voor je met vlechten begint, moet je het pitriet nat'maken, anders breekt het! Het vlechten zelf is al heel eenvoudig. Alleen zul je af en toe wel eens moeite hebben met al die rare uit steeksels! Als je werkstukje in het begin op niets lijkt, laat dan de moed niet zakken. Het komt echt wel goed. Trouwens, goede voorbeelden zijn voor een gering bedrag in de winkels verkrijgbaar. Je kunt je mandje, als het eenmaal klaar is,, ook ver ven in allerlei vrolijke kleuren. Doe het netjes en je moeder zal er extra blij mee zijn, omdat ze ziet dat je er echt je best op hebt gedaan! Robinson Crusoë was enig kind en, hoewel dat niet altijd zo behoeft te zijn, werd hij door zijn ouders heel erg ver wend. De jongen was zo langzamerhand op de leeftijd gekomen om te gaan werken, maar daarvoor voelde hij maar bitter weinig- Hij hield er van om bij de haven rond te scharrelen en naar de schepen te kijken en te dromen van ver re, vreemde landen. Zo raakte hij aar dig ingeburgerd bij het scheepsvolk en omdat hij een vrolijke jongen was, mocht hij zo af en toe wel eens op de sche pen komen. Eén van zijn kameraden was de zoon van een kapitein en op die bewuste dag vroeg deze aan Robinson: „Heb je soms zin om mee naar Londen te varen?" Robinson aarzelde: „Dat vinden ze thuis nooit goed". „Dan doe je het zonder te vragen", zei de vriend, ..over drie weken zijn we weer lang en breed terug. Schrijf een briefje aan je vader en moeder, dat je een klein va kantiereisje maakt. Als ze dat lezen, zijn wij al lang en breed op zee". De matrozen lichtten het anker, de zeilen werden gehesen en het hart van Robinson klopte luid bonzend in zijn keel. Dit was het! Het schip deinde op de golven en de kust van Engeland verdween uit het gezicht. Twee dagen bleef er een kalme bries waaien, maar de derde dag werd de lucht donker en een woeste storm begon het schip te beuken. Robinson tolde in zijn kooi. De zeeziekte had hem te pakken en hij had spijt van zijn overhaaste stap aan boord van dit schip. -Of er nooit een eind aan het tumult zou komen! Hij voelde zich ziek en miserabel en ver langde naar huis. Alleen maar naar huis. Door alle letters van een soort te verzamelen en er woorden van te maken ontstaan ver schillende dierennamen. De oplossingen moe ten voor dinsdag 20 mei in mijn bezit zijn. Uit de partij MerkelRiedel. Correspondentie en oplossingen aan de heer H. J. J. Slavekoorde, Goudrelnetstraat 125, Den Haag. Een boek vol Correspondentie-schaak De Westduitse Bond van corresponden tieschakers heeft ter herdenking van de overleden correspondentieschaker Dr. Dijckhoff in de jaren 19541956 een geweldig toernooi voor correspon dentieschakers georganiseerd. Dit toer nooi. waaraan bijna 2000 schakers, af komstig uit meer dan 30 verschillende landen, hebben meegedaan uiteraard verdeeld in groepen volgens de speel- sterkte heeft nu een waardige afslui ting gevonden in de verschijning van het toernooiboek. Het heet simpelweg „Dr Dyckhoff-Fernschach-Gedenktur- nier", is een uitgave van Walter de Gruyter en Co, Genthinerstrasse 13, Berlin W 35 en kost DM 12,80 (gebro cheerd). Het telt 250 bladzijden van flink formaat. Men weet wat correspondentieschaken is De spelers zitten niet samen aan één bord. doch wonen (soms heel) ver van elkaar. Ze zenden elkaar de zetten per post toe. Voor elke zet krijgt men 2 a 3 dagen bedenktijd De partijen vorderen zodoende maar langzaam en het is geen zeldzaamheid dat een corre spondentiepartij enkele jaren duurt. Deze -.vijze van schaken is echter een enorme uitkomst voor hen die op een zame posten wonen en werken en daar door van alle mogelijkheid verstoken zijn op de „gewone manier" te scha ken. Voorts wordt het correspondentie schaken niet zelden beoefend door hen. die door bijzondere omstandigheden niet regelmatig over hun vrije tijd kunnen beschikken. Doordat men over de zetten van een correspondentiepartij vrij lang kan na denken (enkele dagen in plaats van enke le minuten!) komen onder de correspon dentiepartijen vaak ware Juweeltjes van denkkracht en combinatievermogen voor. Het is med- hierom, dat wij de aan dacht op het hierboven genoemde boek willen vestigen Zelden hebben wij een toernooiboek in handen gehad, dat zo veel boeiend materiaal bevat, dat-bo vendien met zoveel zorg geselecteerd, be werkt en gegroepeerd is. Uit de sectie „Een fout! Waarom?" zetten wij U ditmaal drie stellingen voor, welke weliswaar niet representa tief zijn voor het boek in zijn geheel, doch u niettemin een indruk zullen ge ven van de zorgvuldige manier waarop de bewerkers en samenstellers van het boek tewerk zijn gegaan. Uit de partij StorchKuntermann. i li È.W X* i A 1 iii 6ll A*i.* 61 -M SA» BAH mm \m m a m m m i i.i.1 X XI iH m 1/ g -m m m B AB 8 Oplossingen Wit speelde 1. g5? Waarom - Uit de partij DelanderCapriata. XX# li A i mm m m mm m m immmm Hieronder volgen de oplossingen der opgaven, welke wij publiceerden in on ze rubriek van 3 mei j.l. 1, Probleem van F. Janet: Sleutelzet L Te7e8. Met de toren op e8 luidt de sleutelzet 1. Te8e7! 2 Probleem van W. Pauly: Sleutelzet 1. Tdlal. Met de toren op al luidt de sleutelzet l.Taldl 3 Probleem van G.H. Drcse; Sleutel zet l.Lb5d3! Zwart is nu in zetdwang. Nu volgt op e7xf6 2.f2f4! enz.; op e7 xd3 2.f2—f3! enz.; op e7—e6 2.f2xe3! enz.; op e7e5 2.f2xg3! Een brilliant •tuk werk. 4. Uit de partij Gawllkowskl-ZIU: Met 1. fxg7t! (in plaats van 1. Dxd3) had wit in 5 zetten mat kunnen geven. Men zie: 1. Dxg7 2. Tf3t! Dxf8 3. De5t Dg7 4. De8t, onverschillig 5. DxD mat. Het is niet onvermakelijk op te merken dat wit. indien hij 1. Txd3?? of ook l.fxe7?? zou spelen, zelf matgezet zou worden door 1Telt resp. 1.Txdlt. PUZZEL VAN DE WEEN KRUISWOORDRAADSEL HORIZONTAAL: 1. verhindering, 6. haargroei, 11. stommiteit, 12. renbode, 14. uitroep, 15. kledingstuk, 16. voornaamwoord. 17. ouder wetse meisjesnaam, 19. zangstem, 21. rustplaats, 22. kaartspel, 23. krijgt de jeugd als 't vriest!, 25. niet weinige, 26. boom, 28. matras- overtrek, 30. departement, afk., 31. slagvaardig, 33. dringend, 34. in ham achter landtong, 35. titel, afk., 36. groot gebouw, 40. ziekte, 44. groente, 45. soort kom, 47. meisjesnaam, 48. gewoonterecht, 49. soort pruim, 50. seintje, 51. hulde, 54. Friese jongensnaam, 55. onderwijs, afk., 56. plaatsje in Zeeland. 58. hoeveelheid in papier, 61. electro- technisch, afk., 62. breker, 64. als, 66. afkeuren, 67. glad, VERTICAAL: 1. element, afk., 2. enz., afk., 3. snoer om papier aaneen te rijgen, 4. boom, 5. teerder dan andere, 6. extra werkzaam heden, 7. meisjesnaam, 8. broer van Kain, 9. jongensnaam (afge kort), 10. de datum, afk., 11. doet een ezel!, 13. leidende klasse in de Middeleeuwen, 14. grondslag. 18. ingewijde. 20. strook met beursbe richten, 21. verzoek, 24. zuid vrucht. 27. niets, 29. vette boel, 32. luchtvormig lichaam, 33. voormalig Ned. eiland, 36. lofzang, 37. voortdurend, 38. smalle plaat tegen uitslijten, 39. droog, 41. grondsoort, 42. eindigen, 43. modern wapen, 45. nieuwerwets, 46. specerij, 52. goed voor elk!, 53. geliefde van Zeus, 56. dessert, 57. hert, 59. titel, afk., 60. meisjesnaam, 63. Oosterlengte, afk., 65. lengtemaat. INZENDINGEN Inzendingen worden vóór don derdag a s. op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart wor den geschreven. In de linkerbo venhoek vermelden: „Puzzelop lossing". Er zijn drie prijzen: een van en twee van 2.50. Lö. ingewijde. 2ü. strook met beursbe- WÊÊSSmaSMB

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 18