k Koninginnedag in Leiden met sport en spel Jeugd genoot intens in Stadsgehoorzaal Horen Kerk en 30 april nog wel bij elkaar? Ruim 650 wandelaars namen deel aan Oranjemars NWUWL LETDSCHE COURANT donderdag 1 mei 1058 Dinsdag vierde de heer J. E. E. dp Keuning zijn veertigjarig jubileum bij de N.V. Rotogravure-Mij. In de recreatiezaal werd hij eerst toegesproken door de dl air. de heer J. C. Stafleu. die hem één der beste vellend rukkers noemde. De vlucht, die de Rotogravure de laatste ja- heeft genomen, is door de jubilarle geheel meebeleefd en hij heeft er eeD werkzaam aandeel in gehad. Gezien de leeftijd van de jubilaris hoopte de heei Stafleu nog op een gouden jubileum. Uit dank voor zijn veertig jaren arbeid kreeg de heer De Keuning een enveloppe inhoud en de zilveren medaille van de Maatschappij voor nijverheid en Han- ;n mevrouw De Keuning kreeg eeD boeket bloemen. mens het personeel sprak de heer W Streefland de jubilaris op rijm toe. Nog 'nveloppe kreeg de heer De Keuning onmiddellijke chef sprak de heer C. Smit, die een servies overhandigde en bloemetje. Namens de K.G.B. bood de heer C. van der Heyden een bank schroef en een kistje sigaren aan. Een derde boeket bloemen kreeg mevrouw De Keuning. De jubilaris kreeg van d» brandweerploeg een kistje sigaren. Tot slot was het woord aan de jubilaris die zich dankbaar toonde voor de ge schenken en de vriendelijke woorden. A LS MEN NIET WEET, wat het bestuur van de vereniging „Koninginne- dag" moet doen om een programma samen te stellen als gisteren de Leidenaars werd aangeboden, dan kan men ietwat ontevreden over dit bestuur zijn, „want er was toch eigenlijk niets te doen". Deze woorden tussen aanhalingstekens hebben wij meermalen opgevangen. In Leiden ligt zo'n oordeel min of meer voor de hand, omdat onze stad het op 3 ok tober zo anders gewend is. De Koninginnedag is echter anders van aard en mogelijkheden; wie het programma ziet, merkt, dat de kinderen daarin een grote plaats innemen en dat daarnaast het sportieve element op de voorgrond treedt, twee hoofdpunten, die weliswaar niet de gehele stad in beweging vermogen te brengen, maar toch voor zeer velen enkele uren van veelsoortige ontspanning betekenen. Als wij dan ook het bestuur van „Koninginnedag" de raad geven, tóch eens naar een nieuw, wat specta culair nummer uit te zien, dan is dat geen kritiek op het programma van gisteren, dat weer degelijk was voorbereid en waarvan de uitvoering mede dank zij het milde en 's middags uitbundige zomerweer in alle opzichten met glans is geslaagd. Een enkele buurt had een eigen feest op touw ge zet en daar is het uiteraard drukker en gezelliger geweest dan elders in de stad, waar drukte alleen veroorzaakt kon worden door een wassende verkeersstroom naar en uit de bollenstreek. .operatiegebiedwas de Witte Singel met omgeving. Bijzonder aardig was het enthousiasme, aarmee de Leidse drumband butom" zijn ronde deed. Na het si vorig jaar waren zij voor glstermor- wij zouden zeggen vanzelfsprekend veer uitgenodigd om mee te doen. Onder hen bevond zdoh de jongste deel- an de reveille, namelijk een acht jaar, die flink van zioh liet Aubade met moraal De reveille had zijn uitwerking niet ge mist. want tegen acht uur vertoonden de straten het levendige beeld van vrolijke, met oranje getooide kinderen. Alles ging in de richting van het Stadhuisplein. Daar wapperden om half negen de vlaggen van ruim tweeduizend kinderen, die een aubade gingen brengen aan de burge meester en vele genodigden. De zang stond onder leiding van Henk Franke en werd werd begeleid door het Leidse politiemuziekigezelschap. Nadat her Wilhelmus had geklonken, richtte burge meester Van Kinschot zich dn een toe spraak tot de kinderen. Het is nog niet zo lang geleden, aldus de burgervader, dat wij ook allen samen wanen om onze Koningin en die van En geland hulde te brengen, toen Zij bij het bezoek van Kon. Elizabeth door Leiden trokken. Juist in deze jaren na de oorlog ds een goed contact met het buitenland van het grootste belang. Vooral met het Engelse vorstenhuis hebben wij ons altijd nauw verbonden gevoeld. De gesohiedenis heeft dit wel bewezen. Burgemeester Van Kinsohot sprak er zijn vreugde over uit, dat juist in deze dagen de sportieve uitwisseling met Oxford plaats heeft. Op een sein van de burgemeester wend door de kinderen een spontaan driewerf hoera voor onze Koningin geroepen. Een vaderlandslievend lied als ,,'k Hou van Holland" ontbrak ook deze morgen niet op het programma, dat werd beslo ten met het Lied van dank en bede. Met de politiemuziek voorop ging het na de aubade in een lange rij naar do gehoorzaal, waar de kinderen een geva rieerd feestprogramma wachtte. Reveille met jongen van acht jaar Zoals op elke grote feestdag gebeurt werden ook gisteren de Leidenaars ge wekt door een reveille. Trommelend en begeleid door hoorngeschal trokken vijf drumbands in alle richtingen door d« stad om hun matineuze taak te verrich- Als eerste was daar de Ned. Padvin dersband, die dit keer van de Middelste- gracht af in de richting van de Profes- sorenwijk de inwoners wakker trommelde en blies. Dè St. Pauiusband en de Fran- oiscus band zorgden voor hetzelfde effect in respectievelijk het Haagwegkwartier en de omgeving van de Haarlemmerweg en de Rijnsburgersingel. Ook de meisjes van het Ned. Padvindersgilde sloegen lustig op los in hun band „Trozinah". Hun Bedrijfssociologisclie dagen in Leiden Het Nederlands instituut voor Efficien cy organiseert, in samenwerking met he Sociologisch Instituut van de Rijksuniver siteit te Leiden, op 2 en 3 mei in deze stad bedrijfssociologische studiedagen, deze bijeenkomsten neemt o.m. een tigtal personeelschefs, sociologen en leidingsfunctionarissen uit het Nederland se bedrijfsleven deel. Zij zullen worden geconfronteerd met de economische t organisatorische aspecten van een ondei neming ter verdieping van hun inzicht i plaats en baak van de bedrijfssociologie. Prof. dr. F. van Heek zal de studiedagen openen. Dr. D. Horringa uit Den Haag, drs. Th. J. IJzerman uit Leiden, prof. dr P Kuin en drs H. P. M. Muller, beiden uit Amsterdam, en iir. D. A. C. Zoethout u Eindhoven zullen de discussies Inleiden. Militaire mars, défilé en receptie Volgens gewoonte werd het Leidse Koninginnefeest luister bijge zet door een militaire mars met een défilé voor militaire en burgerlijke autoriteiten vóór het stadhuis aan de Breestraat. Precies om half tien meld de luitenant-ter-zee vlieger eerste klas G. H. Greve aan de kolonel der grenadiers G. J. Wulfhorst de troe pen, die werden voorafgegaan door de kapel van de marine-luchtvaart dienst, tijdens het défilé opgesteld tegenover het stadhuis. Naast het Geslaagden E.H.B.O. Leiden De E.H.B O.-cursus, onder leiding dokter H. J. Keegstra, had 25 cursisten, die met goed gevolg het examen vooi het, eenheidsdiploma aflegden. De geslaagden zijn: de dames L. Deve- ling-Bonte, G. Kraaij-van Ingen Schenau, Th. Kraaij-Donkers, W. Leune-v. d. Neut, A. Pret-Cornelius, J. Donkers-Wetselaar, Pieters, A. Hekman, I. W. Blauw, L Bruinenberg, C. Vernest en L. Ladan, de heren: J. Diepenbach, C. J. Rijsber- gen, P. J. Langezaal, W. Hartevelt, Kromwijk, A. v. d. Burg, M. C. Gijzenij, J. Castel, J. v. d. Keur, W. J. Smits, Mieremet, N. H. Koning en A. P. de Indeling zeventallen waterpolo De indeling der zeventallen, wat bc treft de Leidse clubs, voor de zomercoir petitie van de K.N-Z.B. Kring Gouwe— Rijnstreek Is als volgt: Jongens afd. A: De Zijl, LGB, LZC, Gouwe, Sleutelstad; afd. B: OZV a, GZC BZ en PC, AZC; afd. C: OZV b. GZC b. Z en PC, Donk, BZC. Heren le klas: LGB, BZ en PC, Bos koop, De Gouwe 3; 2e klas A: LWV 2, ;n PC 2, AZC 2, LGB 2, LZC 3; 2e B: SZ en PC 2, Donk 2, OZV 2, BZC 2, LZC 4; 3e klas: AZC 3, LZC 5. OZV GZC b; De Zijl 4. Dames afd. A: OZV, BZC, De Goutoe. Sleutelstad; afd. B: LZC. GZC 4, LGB 2. Donk 2 Meisjes: AZC. Boskoop. BZC. OZV. De vreedzame wandelparade, die de burgemeester gistermid dag in ontvangst nam, miste ongetwijfeld iets van de stram heid, die het défilé in de mor genuren had gekend; maar van ieder wandelaarsgezicht straalde iets van de zonne schijn, die men onderweg had opgevangen platform stonden o.m. de burgemees- ster, marine-autoriteiten en hoofden van Leidse gemeentelijke diensten De militaire mars was geformeerd door •ier compagnieën van de marine-lucht- •aartdienst in hun fleurige kledij, twe» pelotons van de studentenweerbaarheids- vereniging Pro Patria schreeuwhard» commando's en minder goed marcheren drie compagnieën van de Koksschool de Intendance, die er vergeleken me» ig jaar keurig bijliepen, terwijl de formatie werd gesloten door een peloton de vierde compagnie van het regi ment Van Heutsz, ongetwijfeld het best» deel van de troepenschouw. In de loop van de morgen hield de gar nizoenscommandant van Leiden een re ceptie, die zoals gewoonlijk druk werd bezocht. J. E. E. de Keuning 40 Handschriften in de jaar bij Rotogravure Leidse ILB. Van 1 t.m. 8 mei zal in de Univer siteitsbibliotheek (tjjdschrlftenzaal) de tentoonstelling „Klassieke handschrif ten uit Leids bezit" worden gehouden. Het is enerzijds de bedoeling iets te laten zien van de wijze, waarop teks ten uit de Oudheid tot ons zijn geko men, anderzijds enige van de be roemdste Leidse handschriften te to- Zo zijn in de Griekse afdeling o.a een litteraire papyruö, een palimpsest en en serie wastafeltjes te zien. Bij de La- ijn6e perkamentcodices uit de grote een- ra van cultuur in de 9e eeuw vallen twee handschriften van Plinius op, waaraan en kan nagaan, hoe het ene uit het ande- werd geeppieerd. Verder vooral de zo belangrijke hand schriften van Lucretius. Ook zijn enige beroemde geïllustreerde handschriften tentoongesteld, waarvan een paar nog een getrouw beeld geven van de boekverluch ting in de Oudheid. De tentoonstelling, die voor ieder toe gankelijk is, is doorlopend geopend op werkdagen van 9.3017.30 uur. EEN „GEZELLIG AVONDJE" gaat het allemaal veel moeilijker. N-7 Meestal is de brede openings glimlach van de conferencier al lang tot een starre grijns verworden, voordat de feestvierders zich laten verlei den tot enige tekenen van bijval. En het moet al heel donker in de zaal zijn, als de muziek de stemmingzover krijgt, dat men luidkeels de liedjes gaat meezingen. Herman Tennissen kende gistermorgen deze problemen niet. Nauwe lijks had hij op zijn elektrisch concertorgel de eerste tonen van „Geef mij maar Amsterdam" laten horen, of honderden jongens en meisjes betuigden vol geestdrift, dat zij Amsterdam ook veel mooier dan Parijs vonden. Nu heeft Herman Teunissen bijzondere kwaliteiten; als zijn rijzige gestalte achter het orgel verschijnt en zijn ogen mild-onderzoekend de zaal aftas ten, voelt iedereen, dat er iets groots te gebeuren staat. Dan rollen de eer ste tonen door de zaal en na het eerste coupletje zijn er al rijen spontaan aan het deinen. Tweeduizend jongens en meisjes van de Ji'oogste klassen der Leidse la gere scholen vierden gistermorgen in drie zalen van de Stadsgehoorzaal Koninginnedag en wanneer men enkele uren van zaal naar zaal gezwor ven heeft om te zien hoe de jeugd reageert op de avonturen van een Hollandse jongen, op Neêrlands jongste zangduo The Butterflies en de komische jongleur Dave Parker, op imitator Klaas Koomen en de snel- tekennaar Henk Bosma, dan krijgt men weer een groot begrip voor de lange vakanties van onderwijzend personeel. Maar de jeugd genoot, hoorbaar, zeer hoorbaar; het medeleven met alle toneélavonturen was zeer intensief en het resultaat was een applaus zo dankbaar, dat men ook weer begrip kreeg voor de animo onder klein kunstenaars om voor kinderen op te treden. De tweeduizend schoolkinderen, die om negen uur de gehele Stadsge hoorzaal in beslag hadden genomen, kregen om kwart over tien even gelegenheid uit te blazen achter een glas limonade en een amandelgebak je. Maar na een kwartiertje eiste het programma hen weer op tot de laat ste echo's om ruim half twaalf de Stadsgehoorzaal hadden verlaten om er een onnatuurlijke stilte achter te laten. De jeugd had de verjaardag van de Koningin in uitbundige feestvreugde gevierd en per brief was hiervan melding gedaan aan de Koningin, die te Soestdijk ook feest vierde. Behalve in de Stadsgehoorzaal vierde de Leidse schooljeugd ook nog Koninginnedag op het sportveld; dat de eisen niet gering waren, laat de gezichtsuitdrukking op bovenstaande foto zien Er was dienst in Pieterskerk iorgen in de Irukwekkend klinken, want de schare, die de Koningin nedag niet wilde vieren zonder in de kerk zijn geweest, was maar klein. Voor de predikant, die zo'n dienst moet voorbe reiden, is dat niet bemoedigend. Enkele jaren geleden is men ertoe overgegaan, deze dienst wat fleuriger te maken door de medewerking van enkele koren; zo stonden gistermorgen het dubbelkwartet Musica en'het kinderkoor van Ex Animo bjj de preekstoel. Maar deze verandering heeft de belangstelling voor deze dienst niet noemenswaardig gestimuleerd. D» ligt dan ook min of meer voor de hand of het nog wel redelijk is, deze traditie voort te zetten. Zin heeft zij wei, i als zo weinigen de zin ervan inzien, lijkt het beter, het gebed voor de Vorstin de zondag na de 30ste april te bidden. Bij VOORJAARSMOEHEID GEBREK AAN EETLUST, enz. (Adve\ katwijk Tonicum „Katwijk" en Tonicum „Katwijk" Alcoholvrij Beide bevatten VITAMINE C. N.V. Sociëteit v. Chem. Industrie .Katwijk" Zo begon voor ruim tweeduizend jeugdige Leidenaurtjes gisteren het Koninginnefeest. De hoogste klassen van de lagere scholen brachten op het Stadhuisplein een aubade, waarna in de Stadsgehoorzaal een feest programma wachtte Wedstrijden en spelen aan de Zoeterwoudsesingel den en kinderspelen op het sportterrein aan de ZoeterwoudsesingeL Door de gunstige weersomstandigheden was het terrein uitstekend ge schikt voor hindernisraces, kruip-door-sluip-door, blokjesrapen en der gelijke spelen, zodat de kinderen met veel enthousiasme aan de wedstrij den deelnamen. De commissie van voorbereiding van de Vereniging „Ko ninginnedag", waarin zitting hadden de heren S. de Vries, J. Berkenbosch, N. L. van Dalsen, A. J. J. Duindam en L. Questroo, werd geassisteerd door enkele onderwijsmensen die toezagen on de wedstrijden. Ook het gemeentebestuur gaf blijk van zijn belangstelling. De burgemeester, in gezelschap van de wethouder van onder wijs, de heer Van Schaik, volgde geïnte resseerd de prestaties van de Leidse ■chooljeugd. Bij hen voegde zich de rijks inspecteur van het onderwijs, de heer Machielsen, de gemeentelijke inspecteur, de heer Swanenburg, en de chef van de afdeling onderwijs, dr. Roosensohoon. Voor een prijs kwamen in aanmerking: Groep ls Rob den Ouden, Jan v. d. Boog, Pauil v. d. Kraan, Mattie Bonman, Piel Leiden van 11 tot 82 "1TOOR DE HEER P. BEEKMAN, Tweede Looierstraat, Leiden, was het erg prettig, dat de afstandmars, die gistermiddag door het Oranje comité was uitgeschrèvenniet voor personen van acht-tot-tachtig be stemd was, want anders had hij niet meer mee kunnen lopen. Omdat de heer Beekman 29 mei 1876 is geboren, zou hij dan precies drieëntwintig maanden te oud zijn geweest. Nu echter het comité slechts de minimum leeftijd van elf jaar had aangegeven, kon de heer Beekman als nestor der Leidse lopers de ereplaats in de grote stoet innemen, die gistermiddag na liefelijk door de zon te zijn gekust burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot om kwart voor vijf de tweede parade bezorgde. Ds. H. J. van Achterberg heeft gister morgen gepreekt over Spreuken 21 vers 1: „Het hart van de Koning is in de hand des Heren ate waterbeken; Hij leidt hel overal heen. waar het Hem behaagt". Instrumenten De predikant vertelde, dat iemand die de spreuken van dit bijbelboek eens heeft geordend met de tien geboden als schema, deze tekst heeft ondergebracht onder het gebod „eert uw vader en uw moeder". Wij zijn instrumenten in Gods hand, de vader'de Konll en de moeder in het gezin en de moeder van het land. God kanaliseert onze ge dachten en plannen. Absoluut vorstendom kennnen wij niet. In een democratische regeringsvorm is de koning veel macht uit handen genomen Maar dat heeft het koningschap toch nie. geschaad. In veel dingen kan de vor6t een voorbeeld zijn voor hof en onderdanen. De Bijbel roept op dankbaar te zijn voor het rechte koningêhap. Zo kan de positie van de koning een afglans zijn van die van de grote Koning, Die tot ons komt in 's Heren naam. Ds. Van Achterberg belichtte uiteraard ook de persoon van onze eigen Vorstin, die in integriteit, eerlijkheid, werkzaam heid, bereidwilligheid en trouw ate een voorbeeld temidden van ons volk leeft en werkt. Haar taak is In deze woelige en gecompliceerde tijd haast bovenmenselijk geworden. En daarom i6 het gebed voor Haar zeer nodig, juist in hel weten dal van God alle heil is en dat wij als Kerk Zijn Rijk verwaohten. tel. 26274. Ruim 650 meisjes en jongens, alleen, in groepjes, iin clubverband of als school- ploeg, waren om ruim twee uur, toen de zon stemmingsvol aan de hemel stond, bij Oud-Hortus®icht van start gegaan. In een grote boog werd al wandelend een kwart cirkel van vijftien kilometer rondom zuid oost-Leiden afgelegd en de snelwande laars begonnen omstreeks vier uur bij Oud-Hortuszicht binnen te komen, waar hun een medaille of een nummertje op hun insigne van vorig jaar wachtte. De wandellustigen, die in groepsverband waren uitgetrokken, bleven by de P. J. Blokstraat wachten, waar Kunst en Ge noegen en Jong Kunst en Genoegen met pittige marsmuziek de tijd kortten. Toen alle groepen aanwezig waren, trok men gezamenlijk langs het stadhuis, waar de parade minder stramheid, maar meer vro lijke gezichten opleverde dan in de mor- De laatste kilometers werden gedragen op de tonen van het vrolijk fluitende Jong Kunst en Genoegen en zo arriveerde men „Nieuw levert" gaf een openluchtconcert In het Van der Werffpark heeft de ar- beidere muziekvereniging „Nieuw Leven" nedag bedloten met een epen- luchtconcert Het is jammer, dat er In onze stad slechte matige belangstelling be staat voor dergelijke evenementen, hoe wel deze zeker het bijwonen waard zijn Het harmoniegezelschap bracht een ge varieerd programma. Er werden werkeD uitgevoerd van o.a. Mellema, Cornez, Cori en Zehile. Vooral de Firenza Fantaisla van Gahriël Allier kwam in deze omge ving goed tot haar recht Welke apotheek De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden wordt waargenomen door de Haven-apotheek, Haven 18, tel 20085 en de Doeza-apotheek, Doeza- straal 31. tel. 21313; te Oegstgeest door de Oegstgeester apotheek, Wilhelminapark 8 Oud-Hortuszicht, eventuele voetverzorging wachtten. Behalve de medaille waren er voor de groepen nog speciale groepsprijzen, die als volgt werden gewonnen: 1 school Zuid singel met 44 wandelaartjes; 2 school Drie Octoberstraat met 41; 3 school Storm Buysingstraat met 20; 4 school Dq Rieu- straat met 38 en 5 montessorischool Rodenburgerlaan met 19 stappertjes. Toen de prijzen uitgedeeld, de voe ten uitgerust en de kelen vochtig waren, werd het weer stil rondom Oud-Hortuszicht; de onderwijzers (essen) en de groepleiders konden nu echt laten merken, dat zij moe waren; de kinderen haastten zich boordevol verhalen naar huis en de heer J. van Rigteren, de op één na oudste deelnemer} ging terug naar het Oude-liedenhuis aan de Heren gracht 35, om zich daar door zijn be wonderende huisgenoten voor zijn prestatie te laten huldigen. van Daalen; groep 2: Mar ja de Vos, Rie- neke Starrenburg, Willie Kijk in de Ver te. Joke Sohrier. Marijke Henzen, Boortje Lagerberg; groef» 3: Myonne Rietkerken, Cornie Libochant. Cora v. d. Berg, Anja Meys, Gerda Holswdlder, Agnes Leeflang; groep 4: Ria Haarland, Sari Botermans, Tineke de Bok. Corry de Vink, Marry Middelkoop, Cora Steiger; groep 5: Leo v. d. Tuin, Dik Windhout, Ton Cornells, Johnny Roest; groep 6: Gerh. J. Lagas, Jan Meyer, Cockle Hofkes. Wim Tim- mers, Ham Fluit, Henk Brederode, Harry Zuidema; groep 7: Anneke Rietkerk, Mo- nlka Ritsema, Janny Bredeveld, Liea Flippo, Nelly Burger, Mieke de Mey, Ine ke van Vliet; groep 8: Anja Machielsen, Ria Langerak, Gerbrig Ouwehand, Caro- la Stiefelhagen, Joke Daleman, Lenie v. d. Haven, Marian Verplanke; groep 9: Gees- ke Basscher, Joke Rijnsburger, Sylvia v. d. Vliet, Manie Wallaart, Saskia de Boer, Vonnie Stolwijk, Elsje Bekkering; groep 10: Willem Ouwehand, Bart HonsbeekJ Wim Moenen, Willy Benning, Piet Bril, Chris Bierman; groep 11: Freddy Piket, Johan Schouten, Sjonnie Bal et, Max Top- hoven, Wim Dol, Karei v. Krakelingen; groep 12: Ineke Servaas, Antoinette Mar- tijn, Liesbeth van Wingerden, Hanneke Werda, Marijke Zimmerman, Leny Aarts; groep 13: Monica Kienjet, Marijke Kiel, Joke Overdijk, Lende Bekema, Saartje Slagwijn, Nettie Vavier; groep 14: Nellcke du Brie, Marian van Kan, Lidy Piquet, Riekie Pauw, Antoinette Heemskerk, An neke van Leeuwen; groep 15: Joke teï Haar, Jan van Bentum. Kees Haverkamp, Clemens Stolwijk, Sjonny de Rijk, Simon Brandt; groep 16: Willem Bekooy, Jopie Prins, Ton Klein, Cisco Spedon, Henny Brands, Kees Vermond; groep 17: Iet Kengen, Gisea Rijsbergen, Elly Voskuil, Ineke v. d. Klugt, Yvonne Nieuwkerk, Rita van Vliet. Joke v. d. Voord. Na de prijsuitreiking werden de feeste lijkheden gesloten met een traotatie. Nummering lijsten gemeenteraad Leiden Voor de gemeenteraadsverkiezingen In Leiden is de nummering van de lijsten als volgt: 1. Partij van de Arbeid; 2, Prot.- Christelijke groep; 3. Katholieke Volks partij; 4. V.V.D.; 5. C.P.N.; 6. S.G.P.; 7. Studentenlijst. Teil Cate wordt Koninklijk Aan de N.V. Textielfabriek Ten Cate- K.S.W., te Almelo, is dinsdag het predi- caat Koninklijke verleend. Invalidenbond vierde feest in Den Burcht te Leiden De Leidse afdeling van de Algcr Nederlandse Invaliden Bond had dinsdag een feestavond in Den Burcht. Medewer king werd verleend door het cabaret De witte raaf. Voorzitter H. P. Pannekock hU een aantal vertegenwoordigers van bevriende organisaties had verwelkomd, vertelde hjj iets over de activiteiten, die de Leidse afdeling aan de dag legt. Allereerst bracht de heer Pannekoek het zwemmen onder de aandacht. Elke week is er gelegenheid. De commissie voor het zwemmen, die zes jaar bestaat, heeft veel plezier van haar werk. Steeds meer invaliden gaan inzien, dat deze vorm van Sport een welkome ontspanning is. De heer Pannekoek besprak voorts de mogelijkheden, die de invaliden geboden worden op sociaal, medisch en juridisch gebied. Men heeft de beschikking over deskundigen, die steeds bereid zijn voor lichting te geven. Nadat hij nog had gesproken over do reis naar Heidelberg, van 11—16 augustus kondigde de heer Pannekoek aan, dat er ook dit jaar weer gelegenheid bestaat het bloemencorso te bezoeken. Hoofdbestuurder A. J. van der Knaap noemde in zijn toespraak de A.N.i.B. een strijdorganisatie. Het doel van deze groto Nederlandse bond is het strijden voor medische, sociale en culturele belangen. De heer Van der Knaap riep de medewer king van alle aanwezigen in, om leden te Het cabaretgezelschap De witte raaf, waaraan medewerkten Jan Tielenburg, Nard Boer en vele anderen, voerde een vlot programma uit. met vele schetsjes en liedjes. Vooral de Wiener Show werd gewaardeerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 3