Meer dan 150.000 Zwitsers zagen Rijnsburgs flora rs PERSCONFERENTIES NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 WOENSDAG S MAART 19S8 symbolen der democratie (Van onze reiscorrespondent Link van Bruggen.) ALS men de haven van New York binnenvaart, ziet men op het vroegere Bedloe eiland het wereldvermaarde Vrijheidsbeeld staan: een ge schenk van Frankrijk aan het Amerikaanse volk De „koperen vrouw" volgens insiders heeft de moeder van beeldhouwer Bartholdi als model ge poseerd is in de loop der jaren ten minste zo bekend als de Eiffeltoren geworden. Zij wordt als het zinnebeeld van de vrijheid in de Verenigde Staten gezien, het zinnebeeld ook van de politieke vorm hiervan: de demo cratie. Het vrijheidsideaal der Amerikanen zou echter wel wat magertjes zijn, als 't aileen door het Vrijheidsbeeld werd weergegeven. De Verenigde Staten bezitten dan ook vele „vrijheidsbeelden" die tientallen monumenten bijvoorbeeld, welke ter ere van staatsheden als Washington, Lincoln en Jefferson overal in het land verrezen 7ijn. 4 Daarnaast zou men zeer zeker ook de persconferenties van de president e minister van buitenlandse zaken als v achtige sybolen der democratie kunnen betitelen. Vrijwillig geven deze, in hoogste, aardse hoogheid gezeten figuren zich aan de analyse van honderden pers mensen over en daarmee aan de Indrin gerige nieuwsgierigheid van het wereld- publiek. Een onverdeeld genoegen is dit niet. om het eens in de vorm van een Angel saksisch „understatement" te zeggen Zeker niet in een land. waar publiciteit als een van de hoogste goederen wordt beschouwd en waar carrières aar lopende band door publiciteit worden ge broken. Een diplomaat vertelde me, dat hij Dulles eens een keer had horen beweren, dat, steeds als hij voor het forum der wereldpers stond, hij een grote mate zelfbeheersing nodig had om z'n zenuwen te onderdrukken. „Telkens als ik door die chirurgen journalisten geïnterviewd wordt" n Amerika's minister van buitenlandse ken gezegd hebben, „staat 't water m de schoenen Men kam de angst, die in deze woorden schuilt pas begrijpen, als men zelf 'n paar keer in de gelegenheid is geweest de persconferenties van Eisenhower Dulles bij te wonen. De mannen, wier merkingen binnen het uur naar alle lan den van de wereld worden geseind, den door enkele honderden Journalisten als aasgieren omringd. Elk woord weegt zwaar en belangrijker! aan zinnen kam, zonder verkrachting va waarheid, een tendentieuze ombuiging worden gegeven. De president van de Verenigde Staten heeft 't ongetwijfeld het gemakkelijkst. Hij bekleedt een positie, die ergens boven de partijpolitiek uitsteekt en weet boven dien bij vriend zowel als vijand gezag op te brengen. De dinsdag-personferenties van Elsen hower worden in kamer 474 van het zoge naamde Executive Office Building ge geven: een gebouw, dat zich onmiddel lijk naast het Witte Huis bevindt. Zeker driehonderd journalisten krijgt hij onder zijn gehoor, die op grond van hun alge mene betrouwbaarheid en bijzondere ken nis door de uitgebreide persdienst van de president zijn uitverkoren. Ten bewijze hiervan hebben ze speciale passen op zak. Een bezoekend journalist moet vier entwintig uur van tevoren een eenmaal geldig zijnde toegangskaar' aanvragen, want kamer 474, die ook wel het audito rium van het Executive Office Building wordt genoemd, wordt streng bewaakt. Zes keer werden m'n papieren gecon troleerd, toen ik me naar de persbijeen komst van Eisenhower begaf. En toen ik. na zeker een half uur in de rij te hebben gestaan, eindelijk In de zaal werd toege laten, moest ik m'n camera aan een detec tive afgeven, die uitsluitend tot taak had op de meegedragen fototoestellen te let ten. Ook voor het nemen van plaatjes heeft men namelijk een speciale vergunning nodig. De president van de Verenigde Sta ten moet tegen kwaad willende lieden worden beschermd, iets wat zeer duidelijk naar voren kwam door de aanwezigheid van een aantal burgerambtenaren, dat de hele persconferentie lang niets anders deed dam de gezichten der zittende (staan is niet geoorloofd, behalve bij het stellen vam een vraag) journalisten bestuderen. Eisenhower kwam binnen, stra lend, zelfbewust en gebruind. En hij had zich nog niet achter de katheder opgesteld, of het vragen-bombarde- ment begon. „Mr. President!Mr. Presi dent! Sir!klonken de stem men. Eisenhower keek rond en wees naar willekeur aan. En voor de vuist weg gaf hij een antwoord op de vraag, die de gelukkige stelde, vlot, soepel en zelfs doorspekt met een pittig soort humor. „Mr. President!Mr. Presi dent! klonk het weer. Te vroeg overigens, want Eisen hower had nog een paar zinnen aan z'n verklaring toe te voegen. Pas toen hij hiermee klaar was, wees hij de volgende vragensteller aan. Ondanks de sfeer van onpartijdigheid waarin de bijeenkomst was gehuld kreeg ik sterk de Indruk, dat degene, die hardste schreeuwde, de meeste kans bij de president maakte. Een persconferentie van Eisemhowei duurt precies een half uur. Tientallen journalisten, die vragen hebben, moeien worden teleurgesteld, waarbij ik maar niet zal uitweiden over de consequenties welke dit voor de betrokkenen heeft, als ze met een bijzondere opdracht van hun hoofdredactie in kamer 474 zitten Ala de dertig „zweet" minuten verstre ken zijn, draait de president, die aanhou dend gefotografeerd en gefilmd wordt, zich abrupt om, ten einde zich naar de uitgang te begeven. Een „scramble for life" maakt zich dam vam de „goudgerande jongens" meester Iedereen wenst 't eerst bij de telefoon te zijn en er wordt met handen, voeten, ellebogen en zelfs duik- bewegingen gewerkt. Is dinsdag de persdag van Eisenhower, 's woensdags is Dulles aan de beurt. De veiligheidsmaatregelen, welke getroffen worden, zijn bij hem niet zo stringent als bij de president, maar er zitten minstens komt Dulles het auditorium van het mi nisterie van buitenlandse zaken binnen, waar z(jn persconferenties gehouden worden. Ook daar Is 't een subtiel secon- denspel, met andere woorden: wie 't eerst komt, wie 't eerst maalt. Alleen vrouwe lijke journalisten, zo heb ik gemerkt, maken een uitzondering op deze regel. Ze hebben b(j Dulles een streepje voor, waarschijnlijk omdat hun lichte sopranen zo gemakkelijk in de orkaan van zware bassen verloren gaan. Men raakt als buitenlander diep onder de indruk van de wijze, waarop Eisen hower zowel als Dulles hun persconf» renties geven Beiden moeten een hi van vragen door, die op de gevoelige kernen van het wereldgebeuren slaan, die Amerikaans „to the point" zijn en die in Nederland vaak als „schandelijk" of „onfatsoenlijk" zouden worden geken schetst. Duidelijk is me ook geworden, wal Dulles, die als een geboren schermer pareert, im Europa de naam heeft een man te zijn, diie altijd door zijn ministerie ge corrigeerd moet worden. De graadmeter van Dulles' populariteit is op deze woens dag-persconferenties aangesloten. Hij heeft met een horde Journalisten te doen, waarvan een deel weliswaar republikein is, maar waarvan een ander deel niet schroomt zijn lotsverbondenheid met de democraten naar voren te brengen. Zeker de helft van de tijd, die Dulles voor de pers heeft gereserveerd, heeft hij met politieke vijanden te doen. Het zijn de mensen, die vragen stellen, in de hoop, dat hij zich compromitteert ei er niet voor terugdeinzen op een kleine onduidelijkheid een verkeerd accer leggen. Wij, in Europa, die de woorden van „Mr. Secretary" via de persbureaus op de telex krijgen en ze groot opge maakt aan het lezerspubliek door geven, zouden er misschien goed aan doen er een paar vragen bij te stellen: Is de Amerikaan, die het verslag heeft doorgeseind, een republikein of een democraat? Heeft hij getracht een eerlijk beeld van de bedoelingen van de Ameri kaanse minister van buitenlandse zaken te geven, of wil hij hem, door middel van een kleine ombuiging van zijn woorden, schade berokke nen? Solo-toneelavond in Voorschoten met Vera Bondam VOOR de solo-toneelavond, die Vera Bondam gisteren op uit nodiging van het Nut verzorgde, be stond veel belangstelling. De tegen stelling met de vorige Nutsavond. toen het toneel eigenlijk te klein was voor het grote aantal medewerken den, was wel opvallend. Niettemin wist deze actrice door haar knap en buitengemeen boeiend spel van het eerste tot het laatste ogenblik de aandacht gespannen te houden. De ontbrekende tegenspelers waren als nièt-ontbrekend. Vera Bondam begon met „Point of no return": het punt, het moment waarop terugkeer niet mogelijk is. Dat realiseert de stewardess, Vera Bondam, zich, als het" vliegtuig, waarin zij dienst doet, door ijs afzetting en motorstoring zoveel hoogte heeft verloren, dat het op het punt staat In de Atlantische Oceaan te storten. Zover komt het niet, maar de beklemmende situatie van die enkele minuten wist zU voelbaar te maken. Van geheel andere aard was „Sybil Moncrieff's waagstuk". Een Jong meisje, dat zich, In een overmoedige bui, in een avontuur waagd, waar ze aanvankelijk veel spijt van heeft, maar desondanks een happy-end mee beleeft. Na de pauze bracht Vera Bondam „Lief de en hermelijn" de liefde tussen een uit het volk opgekomen actrice en een En gelse koning. Ondank» de dreigingen van afgunstige hertoginnen wist de actrice Nell Gwyn de liefde van de koning te winnen zelfs in die mate, dat de slag bij Chattam even moest wachten I Bij het begin had de voorzitter van het Nut de noodklok geluid. Wil het bestuur de nutsavonden handhaven op het peil van het afgelopen seizoen .dan zal de belangstelling voor deze avonden moeten worden opgevoerd. Tewaterlating Het langzamerhand beroemd geworden woonschip Johanna Cornelia, dat vrijdag op de polderweg naast Allemansgeest werd gezet, wordt morgenmiddag om twee tewatergelaten. Daarna krijgt het schip een ingrijpende revisie, voordat het aar zijn nieuwe ligplaats vaart. VOORHOUT Raad vergadert De gemeenteraad van Voorhout komt vrijdagavond in openbare vergadering bijeen Christen-Vrouwenbond Het uitgestelde Jaarfeest van de afde ling Voorhout van de Christen-Vrouwen bond wordt morgenavond kwart voor acht de christelijke school gehouden VALKENBURG Chr. Bedrijfsgroepencentrale De afdeling Valkenburg van de Chr Bedrijfsgroepencentrale kwam in leden vergadering bijeen- De voorzitter, de heer C. Varkevisser, sprak tot de niet vele aanwezigen een openingswoord, waarin hij opmerkte, dat er iets van te bespeuren is, dat werkgever en werknemer naar elkaar toegroeien. Ook op de ledenver gaderingen zal men met dank dit feit constateren. Maar hoe komt het nu toch zo vroeg de voorzitter zich af, dat ei zo weinig leden werkelijk belangstellen in de maatschappelijke vragen? We heb ben een C.A.O., waarop beide partijen zich beroepen kunnen. Maar hoe zal het gaan, als de tijdsomstandigheden ver anderen? En hoe zal het dan gaan mei de niet-georganiseerden? Hierna kreeg de heer Broeksma. hoofd bestuurder van de Bedrijfsgroepencen trale. het woord. Ook deze wees op het out van een C A.O. Niet alleen de grootte van het loon wordt hierin geregeld; alle andere zaken komen daarin aan de orde en kunnen positief worden vastgelegd. Breedvoerig ging spr. in op de pen sioenfondsen: Bij de Jongeren is voor deze zaak zeer weinig belangstelling Rekenen zij uitsluitend met het heden? Komende tot bespreking van de alge mene toestand meent hij, dat we ons op een werkloosheidscijfer van 140.000 nlei blind moeten staren. Hier is een duide lijke oorzaak voor aan te wijzen. Het is geen tekort aan werk, maar het is een financiële kwestie. Zal hier economische samenwerking in Europees verband een oplossing geven? Waarom «treeft vooral Rome naar die Europese samenwerking? Is dit soms vermeerdering van machts invloed? Spr. wekte allen op, zich te bezinnen en de ogen open te houden om de ge varen te onderkennen en de mogelijkhe den te baat te nemen. Schaaknieuws Ongetwijfeld heeft de schaakvereniging „De Toren" een spannende avond be leefd, toen men in het militaire tehuis in Katwijk aan veertien borden de strijd aanbond tegen de militairen van het vliegkamp Valkenburg. Tot het laatste ogenblik bleef de uitslag onzeker, door dat de partij AmsterdamRein van deT Meij tot ongeveer elf uur duurde en daardoor zou worden uitgemaakt, of da beker in het bezit van Valkenburg zou komen of dat de stand gelijk zou zijn. Welnu, de beker is in handen van „Da Toren", want de einduitslag wa» 86. We krijgen zeker nog wel een revan che wedstrijd? Burgerlijke stand ONDERTROUWD: W Ouwehand, 28 J, Katwijk en N de Mooij, 24 j; J G van der Meij, 26 J en D. Gjaltema. 22 J, Maruan. BEN'l HUIZEN Inenting De inenting tegen kinderverlamming (eerste injectie) voor de kinderen gebo ren In 1952 tot en met 1957 wordt gehou den in het wijkgebouw van Het Groen» Kruis, dinsdag 11 en woensdag 12 maart van 3 tot 5 uur. TER AAR Gouden huwelijk Op donderdag 6 maart hoopt het echt paar J. W. Boer en T. Boer-Hemmen het gouden huwelijksfeest te vieren. De brui degom is 74 jaar en geboren te Aarlan- derveen en de bruid is 76 jaar en gebo ren in Wognum. Dit bruidspaar is nog zeer kras. Het huwelijk werd gesloten in Mijdrecht, omdat beiden daar in betrek king waren. Ook deze bruidegom is bij iedereen bekend, omdat hij opkoper van lompen en oude metalen is geweest, eerst met de hondekar en later met gespan. Het echtpaar heeft twee kinderen. ZEVENHOVEN Agenda voor Zevenhoven Morgenavond half 8 is er een vergade ring van de Chr. Hist, kiesvereniging in de oude christelijke school. De groslijs» voor de gemeenteraadsverkiezingen moet worden vastgesteld. Op 27 maart zal de Chr. zangvereniging Laus Deo herdenken, dat zij twaalf-en- een-half jaar geleden werd opgericht. De herdenking zal plaats hebben in de Herv kerk. Ook het kinderkoor zal medewer king verlenen. Op 11 maart wordt het schriftelijke verkeersexamen gehouden voor de school jeugd, uitgaande van het Verbond voor Veilig Verkeer. Het praktische deel wordt :n later tijdstip afgenomen. SASSF.NHEIM zullen morgenochtend 10 uur het verzet behandelen van de heer J. Oud6hoorn tegen het besluit van B. en W. tot vorde ring van woonruimte in de woning Wil lem Warnaarlaan 6, ten behoeve van P. Benschop. Vergadering C.H.U. Morgenavond 8 uur vergadert de c.h. kiesvereniging in het verenigingsgebouw. De kandidatenlijst voor de gemeenteraad zal worden vastgesteld. Werklozen vluchten in ambulante handel De toenemende werkloosheid heeft on gerustheid teweeggebracht bij de Centrale vereniging voor de markt-, straat- en rivierhandel. Op het congres van de ver eniging heeft de voorzitter gezegd, dat tallozen, die uit het produktleproces zijn gestoten, hun heil zoeken in de ambu lante handel. Het zal zaak zijn, deze ongewenste ont wikkeling nauwkeurig gade te slaan en ervoor te zorgen dat de stroom van „nieuwbakken" ambulante handelaren wordt gestopt. Maatregelen op het ge meentelijk vlak zullen niet kunnen wor den ontbeerd. SPORT EDI WEDSTRIJDEN Botwinnik op winst De eerste partij om het wereldkam pioenschap schaken tussen wereldkam pioen Smyslof en nitdager Botwinnik i» gisteren in Moskou gespeeld. De party werd afgebroken in een voor Botwinnik gunstige stelling. Hy staat twee pionm voor en de algemene verwachting ls, dat hy deze party tot de volle winst zal bren gen. Spoedig na de opening warei spelers reeds In een ingewikkelde posi tionele stryd gewikkeld. Sportflitsen De j eugd voetbal teams van En geland Oostenrijk hebben gisteravond in Lon den tegen elkaar gespeeld. De Engelsen wonnen met 32. Een der Oostenrijkse spelers moest de strijd staken wegens acute blindendarmontsteking. Door een 31 overwinning op Roe menië heeft de Engelse damesploeg het wereldkampioenschap tafeltennis behaald tijdens de in Boedapest gespeelde wereld kampioenschappen. Vanavond vindt de finale by de heren plaats. Op het terreinencomplex Dedems- vaartweg in Den Haag wordt donderdag a.s. 6 maart om 8 uur de eerste lichtwed- strijd voetbal gespeeld en wel tusser V.C.S. en Hermes DVS. ÊÊ'w x) De echtgenote van de voorzitter van de Rijnsburgse veiling Flora, mevrouw Kralt, is in Ziirich de tel kwijtgeraakt van de bruidspaartjes, die de Nederlandse bloemendagen hadden uitgekozen voor hun trouw dag. Soms waren er zoveel trouwlustigen, dat er twee kamers in ge bruik waren. Onvermoeid echter bleef mevrouw Kralt (links) de bruidjes verrassen met een bosje tulpen, afkomstig uit een land dat volgens de Zwitsers één grote bloementuin is Af en toe ging de heer Kralt zijn vrouw assisteren, zoals bij het jonge paar op de foto. Ook werden de kraamklinieken bezocht; iedere moeder kreeg een boeket tulpen van mevrouw Kralt. Die kent weliswaar geen Duits, maar, naar zij vertelde, is de taal van moedei s internationaal. Competitie van de L.S.B. Alphen I, dat nog een uitstekende kan» heeft op de titel in de eerste klaase, stuit te gisteravond op heftige tegenstand van het derde tiental van het LSG. De Lei- denaars zetten alles op alles om degrada tie te ontgaan en het zag er naar uit, dat Alphen zou verliezen. In het laatate kwartier veranderde de situatie enigs zins. Alphen liep uit tot 4%—SM en zal uit de twee afgebroken en ter arbitrage opgestuurde partijen waarschynlljk nog de halve punt scoren. Alphen I—LSG III: D. Posthuma—H. J. Hooftman 01, C. BruntR D. Westra 10, L. H. Kantebeenir. M. Ellerbroek Vi, W. v. d. Roestdr. S. A. Nieuw- zwaag x—x, A. PostP. F Jansen 1—0, A. Kooy—P. S. Anes M—V4. A. H Hooyer— R. Zeven MVi, P. de JongP. v. d. Bosch 1—0, J. de Hoed—J. H. F. Foppen 01. G. Schuilenburg—Th. v. d. Oord sr. De kringloop P B. Bo. 6 Cop«w>9-' Albert Kuyle (51) overleden Op 51-Jarige leeftijd ls gisteravond In zijn woonplaats Bilthoven overleden de bekende schrijver Albert Kuyle (pseud voor Louis Maria Albertus Kuitenbrou- wer). Hy werd 17 februari 1907 te Utrecht geboren en debuteerde met v< „Roeping". Albert Kuyle was oprichter en leider van de uitgevery De Gemeen schap, tevens redacteur van het geiyk- namige tijdschrift der Katholieke Jonge ren. Ook behoorde hy tot de oprichter» van De Nieuwe Gemeenschap. Na zyn verzen in „Roeping" ging Kuyle al vry gauw over naar het proza. Vooral zyn korte verhalen trokken zeer de aandacht In 1933 baarde zyn sociale roman „Harten en brood" nogal wat opzien. Uit die vroege Jaren zyn verder te noemen „Seinen" (1924), „Zeiltocht" (1925), „Songs of Kalua' (1927), „De Bries" (1929), ..Weerlicht' (1932), „Jonas" (1934) en vele boeiend» reisbeschryvingen. In De Gemeenschap waren zyn „Hageltjes" bekend aanvallen op verkeerde dingen by het katholicisme. Na de oorlog is Kuyle min of i vergeten man geworden, gevolg minder vaderlandslievende houding tij dens de tweede wereldoorlog. Met zyn vyftigste verjaardag is hem nog een Llber Amicorum aangeboden. „Het heertje" nu failliet De rechtbank t« Amsterdam heeft he» ♦adllissement uitgesproken van de 49-Jarl- ge C. R. van H. uit Amsterdam, voorma lig boekhouder-kassier en procuratlehou- 1 de N.V. F. Berger en Co te Am sterdam. die in de afgelopen tien Jaar een bedrag van byna 1.8 miljoen gulden van deze firma zou hebben verduisterd. De aanvrage werd namens de N V. Ber ger en Co Ingediend door mr. C. P. Kalff. met het doel een door de rechtbank i te wijzen curator in de gelegenheid stellen eventueel nog aanwezige vem genabestanddeien van de kassier op sporen en te beheren en tevens na te gaan of er nog uitstaande leningen kunnen worden geïncasseerd. De gedetineerde C. van H. was ter ritting niet zelf versche nen. doch werd vertegenwoordigd door zyn raademan. mr. Jeljer de Jong als ge machtigde. De rechtbank benoemde mr. M Knap tot rechter-cominissaris en mr. dr. F. B Jonker tot curator. P. J. Cramwlnokel, burgemeester van I Grootebroek, is per 18 maart benoemd tot burgemeester van Gendrlngen. VOOR DE LOKETTEN van de gemeente-ontvanger van Ziirich hebben veertien dagen lang de tulpen en narcissen van de Rijnsburgse Flora ge pronkt. Naar schatting 150.000 Zwitsers hebben een kijkje ge nomen in de grote Nederland se bloemenexpositie. Er waren dagen dat meer dan 20.000 be zoekers werden geteld en ve len geen toegangsbiljet meer konden krijgen. Ook de boom gewassen hadden veel belang stelling. De organisatoren zijn er zeker van, dat honderden, zo niet duizenden Zwitsers deze zomer het Leidse corso willen zien en een kijkje gaan nemen in de Keukenhof. Giste- ren is de tentoonstelling offi cieel gesloten RIJNSBURG Interessante jaarvergadering chr. kleuterschool De chr. kleuterschool hield gisteravond ln het achoolgebouw aan de Kortevaart de Jaarvergadering, die voor een groot deel werd gevuld door een interessante causerie van het hoofd der school, mej. Plalzler, over de betekenis van het mo derne kleuteronderwys. De presidente, mevr. Van der Vyver, merkte ln haar openingswoord onder meer op, dat men dit jaar het 25-jarig bestaan hoopt te herdenken. De plannen hiervoor zullen nog bekend worden ge maakt De secretaresse, mevr. Dokter, stond ln haar Jaarverslag uitvoerig stil by de opening van het nieuwe schoolge bouw en de pennlngmeesteresse meldde een saldo van f 2173,98. Mej. Plaizler zei ln haar causerie, dat de kleuterschool tegenwoordig geen be waarschool meer is, maar een positieve onderwysinstelling. Het klassikale on- derwy» neemt nog maar een geringe plaats ln. De kleuters kunnen nu zelf hun werkzaamheden uitzoeken, waar door zy zich lichameiyk en geesteiyk beter kunnen uitleven, hetgeen de vor ming van een evenwichtige persoonltik- heid ln de hand werkt Veilingvereniging „Flora" kocht grond De leden van de veilingvereniging „Flora" kwamen gisteravond In een der zalen van de velling In buitengewone vergadering byeen om te beslissen over de aankoop van een perceel tuingrond, groot 1 ha, 88 a„ gelegen achter „Flora". De voorsltter, de heer T. Kralt, deelde mede, dat deze grond noodsakeiyk ls voor latere uitbreiding. Hlerby moet dan tevens worden ge dacht aan de mogeiykheid om in de toe komst per helikopter bloemen naar Bel gië te gaan vervoeren, waarvoor dan een geschikt landingsterrein nodig ls. Zonder commentaar ging de vergadering ak koord met de koop. Na de rondvraag vertelde de heer Kralt het een en ander over de tentoon stelling in ZUrich. Hy merkte op, dat de expositie een volledig succes ls gewor den, wat wel blijkt uit het aantal be zoekers, soms wel 20.000 per dag. De be sprekingen over de export van bolbloe- len hadden een gunstig verloop. Hervormde schoolvereniging Vanavond vergadert de Hervormd# schoolvereniging ln de Prinses Irene- school. VrUdagavond 8 uur spreekt ln de zaal achter de Chr. Geref. kerk ds. La- mens van Kamerlk voor de afdeling van de Geref. Bond. Sfeer in 't gezin De ..Nieuwe Leidsche" ex in I

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 7