Beslissing te verwachten bouw over van 37 huizen Noordwijkerhout ontnam Noordwijk „stortrecht" P.W.-heren lieten zich intimideren Prachtige strijd tussen V.V.S. 2 en Kangoeroes E.H.B.O. Noordwijk kreeg weer de wisselbeker in handen ntfuwe lftdschf courant MAANDAG 24 FEBRUARI 1958 Gemeenteraad Noordwijkerhou t In 1957 kivcnnen 99 woningen voor bewoning gereed DE GEMEENTERAAD van Noordwijkerhout heeft vrijdagmiddag onder voorzitterschap van burgemeester P. M. M. van der Weijden een zeer overladen agenda in een vlot tempo afgewerkt. De burgemeester gaf een overzicht van het afgelopen jaar. De bestedingsbeperking en de geld- schaarste hebben de taak van de gemeentebesturen in belangrijke mate verzwaard. Het ontwikkelingstempo van de gemeente is hierdoor ver traagd. Toch is een aantal werken gereedgekomen, onder meer de brug in de Kerkstraat en de beide bruggen in de Gooweg. De uitrusting van de vrijwillige brandweer kon worden uitgebreid. In 1957 zijn 99 woningen gereed geko men. Hiervan zijn er 47 gebouwd met volle rijkspremie. In de vrije sector kwa men 19 woningen en 6 winkelwoningen tot stand. Van de 99 huizen zijn er 6: goede gekomen aan Noordwijkerhoutse woningzoekenden. Veertien percelen den voorlopig elk door twee gezinnen bewoond. Het onbevredigende in de gang uan zaken met betrekking tot de woning bouw is dus niet zozeer gelegen in het aantal voor de eigen bevolking gereedgekomen woningen, maar veel eer in de omstandigheid, dat men on danks alle moeite er niet in is ge slaagd nog in 1957 een begin te ma ken met de bouw van de 37 woningen in De Zilk. Naar het zich laat aanzien kan thans echter zeer binnenkort de beslissing van de minister worden jverwacht Scholen De voorzitter sprak er zijn vreugde over uit, dat nog juist in 1957 de nieuw* meisjesschool in De Zilk gereed is ge komen. Hij noemde het teleurstellend, dat nog geen toestemming is gekregen de bouw van het bij die school ontwor pen gymlokaal. Met de bouw var nieuwe ulo-school is begin 1958 een vang gemaakt. De door omstandigheden verlate nit jaarstoespraak werd beantwoord door het oudste raadslid, de heer C. J. Ruigrok. Bij de behandeling van de ingekomen stuk-ken werd een beroepschrift van de heer J. J. Kortekaas tegen een lastgeving van burgemeester en wethouders tot het aanbrengen van voorzieningen aan zijn cafégebouw aan de Schulpweg, ongegrond verklaard. Een in de vorige raadsvergadering aangehouden voorstel om aanvulling der bouwverordening met een bepa ling om de vestiging van kleine be drijven in strijd met de aan een uit breidingsplan gegeven bestemming tegen te gaan, werd ditmaal door de raad aanvaard. Burgemeester I wethouders zullen nagaan, of de ver- ordening voldoende zekerheid van optreden geeft bij eventuele over tredingen. a een korte discussie omtrent, de al dan niet bruikbaarheid voor de woning- wetbouw. direct of indirect, van enkele perceeltjes grond langs de Maandags» wetering en de Schippersvaartweg, be sloot de raad deze stroken voor de tijd van een jaar te verhuren aan de fa. H. van Leeuwen en Zn.. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim werden herbenoemd de heren J. A. M. Pijnenburg, P. J. Arends, P. L. J. Prins. F. W. van der Ploeg en N. H. Hogervorst. Voor kleuters Met algemene stemmen besloot de raad tot inwilliging van het verzoek van de vereniging tot stichting en instandhou ding van Hervormde scholen met de Bijbel om medewerking te verlenen voor de stichting van een nieuw gebouw ten behoeve van het kleuteronderwijs, op een terrein naast de Irene-school aan de Viaductweg. Onder de naam Elektrldteitsbelasting- Haarlemmertrekvaartweg-zuid besloot de raad tot invoering van een baatbelasting ter dekking van de kosten van aanleg van een elektriciteitskabel, door welke aan leg de eigenaars van de betrokken be lendingen zijn gebaat. De belasting zal voor twintig jaar wor den geheven en bedraagt 10 °/o van de belastbare opbrengst der gebate eigen dommen. In deze geest besloot de raad tot het aangaan van een drietal vaste geldlenin gen met de Bank van Nederlandse Ge meenten uit de opbrengst van de rente- spaarbrieven en de nationale woning- NOORD WIJK Geref. Kerk beroept Ter bezetting van een tweede predi- kantsplaate heeft de Gerefofmeerde kerk van Noord-wijk aan Zee een beroep uitge bracht op ds. C. L. Timmers te Sint Pan- cras. Weekagenda Maandag: 7.30 uur, ouderavond neutrale kleuterschool: 7.30 uur De Beurs, jaarver gadering en feestavond „Fluks". Dinsdag: 8 uur:, gemeenteraad; Flora, 8 uur, postzegelverzamelaars: Verenigings gebouw, jaarvergadering Geref. Vrou wen en Mannenverenigingen. Woensdag: 8 uur in Wilhelminaschool wandelsportvereniging „Hyacintha"; Geer- truida-kleuterschool ouderavond en Jaar vergadering; Lido. 8 uur jaarvergadering Chr. Bond van Overheidspersoneel; De Zeeieeuw Oranjevereniging. Donderdag: Hof van Holland jaarver gadering Eerste-Hulp-Brigade. bouwlening. Zonder bijzondere opmer kingen besloot de raad verder tot het voorlopig vaststellen van de rekening van het grondbedrijf en die der gemeente over 1956. Provinciale weg Op een door de heer Blaauw gestelde vraag met betrekking tot de voltooiing van de nieuwe provinciale weg door het dorp, deelde de voorzitter mee, dat op dit ogenblik nog geen uitzicht bestaat op voltooiing van het project. De dijk zal dus voorlopig in de staat waarin hij thans verkeert, blijven strekken tot speelplaats der jeugd. Het rioleringsplan van de Herenweg zal binnen twee maanden door de ontwer per, ir. R. J. Bongaerts, bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Om trent de procedure met betrekking tot d< gronden van de N V. Veenenburg-Els- broek wist de burgemeester niets naders te melden. De heer Duivenvoorde deed de voorzitter het voorstel het aantal raadsvergaderingen uit te breiden en de agenda te bekorten. Na enige discussie werd besloten, dat in het vervolg elke laatste maan dag van de maand in de avonduren zal worden vergaderd (behoudens feestdagen en spoedeisende vergade ringen) en dat de eerstvolgende ver gadering zal plaatshebben maandag 31 maart. De heer P. van der Sleet ten slotte ver zocht herstel van de Leeweg, waarin grote gaten zijn gevallen, en sloping van de onbewoonde huizen langs de Dorps straat, die een gevaar voor de spelende jeugd zijn. Op de behandeling van de begroting komen wij maandag terug. Begroting aanvaard 1YADAT TWEE GEMEENTERAADSLEDEN dezer dagen hun mening -L over het beleid van B. en W. hadden gegeven en de raadsleden de aan geboden begroting voor 1958 post voor post hadden bekeken, werd deze in praktisch ongewijzigde vorm en met algemene stemmen aanvaard; ook Noordwijkerhout bezit dus nu een beleidsdraad voor het pas begonnen jaar, al waren de raadsleden niet geestdriftig over het begrotingstekort van 130.000,dat aan het einde van de reeks cijfertjes prijkt. De heer A. Th. P. Meijer sprak namens de raadsleden van Noordwijkea-hout-dorp Hij gispte de overheidspolitiek, die de ge meente-inkomsten afremt, waardoor ds toestand voor de gemeenten onhoudbaar wordt omdat de noodzakelijke uitgaven bijvoorbeeld onderwijslast envoort durend stijgen. Spr. verwachtte, dat d« aanvrage om verhoogde uitkering uit het gemeentefonds succes zou hebben. De woningbouw was een grote te leurstelling geworden voor Noord wijkerhout. Hoewel voor de meeste inwoners het financiële draagvermo gen een woningwetwoning niet te bo ven gaat, is sinds 1955 een dergelijke woning niet meer in de gemeente gereedgekomen. Van de zeventigdui zend woningwetwoningen, die in 1956 en 1957 in Nederland zijn gebouwd, staat er geen enkele in Noordwijker- Ook kritiseerde de heer Meijer de grondpolitiek, die door verscheidene eigenaren wordt gevoerd, waarna hij de moeilijke situatie bij de werkgelegenheid in de kalkzandsteenindustrie en bloem bollenteelt aan een beschouwing onder- Ratten Voorts brak het gemeenteraadslid een ins voor betere onderwijslokalitedt, voor- 1 voor kleuter- en landbouwonderwijs; ook de gebrekkige behuizing voor licha melijke opvoeding ontkwam niet aan kritiek. Spr. adviseerde met voortvarend heid in de sector openbare werken plan- ;n te maken, zodat bij een verbetering an de conjunctuur onmiddellijk begon- m kan worden. Geruime tijd stond de heer Meijer stil bij de toestand op en rondom de terreinen het „Zuidhollands Landschap". Be doeld als recreatiegebied, zijn deze ter- n verworden tot een broedplaats voor ratten. Spr. stelde een rattenverdel- gingsactie voor, benevens de opzegging Noordwijk van het recht om daar vuilnis te storten. Bij de behandeling in onderdelen besloot de raad aan de gemeente Noordwijk per I april het recht te ontzeggen om nog langer vuilnis te storten op deze „recreatievelden"; tot 1 juli zal deze gemeente het vuil nog kwijt kunnen op de stortplaats van Noordwijkerhout, waarna zij een eigen voorziening zal moeten hebben getroffen. De tweede algemene beschouwing werd gehouden door de heer F. W. van der Ploeg, afgevaardigde van de buurtschap De Zilk. Het verheugende verschijnsel samenwerking van de Wit-Gele Kruisvereniging in een Interparochieel sociaal charitatief centrum werd door de raad gesteund met een begrotingswijzi ging groot duizend gulden. Nadat bij de gedetailleerde begrotings behandeling nog enkele wijzigingen van ondergeschikt belang waren aangebracht, werd de door B. en W. voorgestelde be groting in stemming gebracht en zonder tegenstand aanvaard. Onverwachte neder laag voor Scylla Niemand zou OTTC, dat uit tien wed strijden pas één punt had behaald, tegen Scylla een schijn van kans hebben ge geven. Toch moest Scylla met een 4-6 nederlaag genoegen nemen. Toen Van der Voort en Verkerk zater dagmiddag in Oss arriveerden, bleek, dat aanvoerder Wil van Zoelen daar nog niet was aangekomen. Hij had een onge luk gekregen en was in een Amsterdams ziekenhuis beland. Het was toen te laat. om een reserve-speler in te schakelen, zodat Scylla meteen al tegen een 3-0 achterstand aankeek. Men heeft heel moedig strijd geleverd, maar Van der Voort en Verkerk slaag den er toch niet ln meer dan één puni van het verschil af te knabbelen. Ver kerk was slecht in vorm. Hij ondervond veel last van de minder goede verlich ting en verloor zijn drie partijen. Van der Voort bond alle drie zijn tegenstan ders aan zijn zegekar, maar Van Veghe' had ditmaal weinig in te brengen: 21-19 21-18. Het dubbelspel werd e»n Leidse overwinning. De ranglijst ziet er als volgt uit: Spar ta I 11-21, Wibo II 11-16. Batswingers 11-13, Smash 10-11. Scylla 11-11. PSV tO-6. Maasstad 11-5. OTTC 11-3. NED. VOLLEYBALLERS NAAR PRAAG Voor de Europese kampioenschappen volleybal dames en heren, die begin sep tember in Praag worden gehouden, heb ben behalve Nederland, ook ingeschreven Polen. Oost-Duitsland en Bulgarije Tune sië en Albanië zullen alleen aan de heren- wedstrijden deelnemen. Hoofd- en overgangsklasse NeVoBo Twee opmerkelijke resultaten vielen er het afgelopen weekend te noteren. In de eerste plaats het wel zeer teleurstellende spel van de Prof. Wijk-heren en vervolgens de prachtige verrassing van de Prof. Wijk-dames tegen het Utrechtse SOS. Helaas moet ons ook van het hart, dat bij beide wedstrijden de leiding op een zeer laag niveau stond en een stempel drukte op spel en sportiviteit. Vooral de heren van P.W. lieten zich volkomen intimideren, waardoor hun voortreffelijk spei van de laatste maanden verdween als sneeuw voor de zon. Ten slotte: de heren van VVS keerden van de dwalingen huns weegs terug en boekten een uitstekende over winning op het Delftse PUNCH. Wilhelmina-P.W. PW trad met een invalleT voor Muidei binnen de lijnen en deze vervanging bleek in eerste instantie verwarring ln de Leddse gelederen te veroorzaken; onze stadgenoten kwamen met 125 achter Toen kwam de ware vechtlust weer bo ven en de smashes van Schrievers en Sieval sneden als een mes door de Amers- foortse verdediging. Het werd 1514 voor PW, maar juist toen faalde de beproefde aanval. Wilhelmina greep met beide han den de laatste kans en haalde met 1715 de eerste set binnen. De tweede set gaf vrijwel een gelijk beeld te zien. maai in omgekeerde zin, want nu was het PW dat een grote voorsprong nam. zelfs tot 146. Maar de Keistedelingen vochten terug tot 14—13. voordat PW met 15—13 de stand op 11 kon brengen. Dit wai laatste wapenfeit van PW in deze wed- Afdeling Leiden NeVoBo Eén der hoogtepunten van de afge lopen week was ongetwijfeld de strijd tussen de leider van de heren eerste klas, VVS 2. tegen het voor zijn laatste kans vechtende Kangoeroes. De leiders wisten de stormlopen af te slaan en heb ben nu alleen nog rekening te houden met KVC 1 als serieuze medekandidaat de titel. Het Leidse politieteam heeft met moeilijkheden te kampen en zal waarschijnlijk volgend jaar zijn ge luk gaan beproeven in de tweede klas KVC 2 heeft 5 punten voorsprong in de 1 tweede klas, maar het wist dC er-up £>onar 2 niet te verslaan. Zijn voorsprong bleef gehandhaafd door het gelijke spel. We geloven niet, dat de Katwijkers, in deze vorm spelend, de titel nog zal ontgaan. VOORSCHOTEN Jaarfeest Woensdagavond 8 uur viert de Chris- tenvrouwenbor.d in het cultureel een zijn 21ste jaarfeest. Het koortje zal zingen en opgevoerd wordt: Ik ben een vreemdeling geweest. Na de pauze een bont programma. De E.H.B.O.-brigade Noordwjjk orga niseerde in „De Beurs" haar jaarlijkse bekerwedstrijd voor ploegen uit Noord wijk en de omliggende gemeenten. Deze kamp mocht zich in een zeer goede be langstelling verheugen, speciaal van de leden en de leerlingen van de lopende Voorz. Th. W. J. Varkevisser verwelkom de de aanwezigen en begroette ln bet bij zonder dokter Van der Lugt uit De Zilk. de medische leider dokter J. Nlemeyer en dokter B. de Beer uit Noordwijk. Als wedstrijdleider fungeerde de ere-voorzit- tcr, de heer P- Ph. Schenkevel.d Voor deze kamp. die natuurlijk ook als oefening gold, had dokter Niemeyer een pittige opgave samengesteld. Vier ploegen twee van de E.H.B.O.- brigade Noordwijk en twee uit Noord wijkerhout elk bestaande uit een ploeg leider en twee helpers, namen aan de wedstrijd deel. De ploeg Noord-wijk I. bestaande uit de heer A. Beugelsdijk als ploegleider en mevr. HoekPleyte en de heer A van Beelen als helpers, behaalde met 97 punten de eerste prijs. Tweede werd de ploeg Noordwijk II onder leiding van de heer J. Schelvis met 91 punten, nummer drie de ploeg Noordwijkerhout II onder de heer J. Marijnen met 83 punten en vierde werd de ploeg Noordwijkerhout I onder leiding van de heer C. Warmer dam met 78 punten. VOORHOUT Ds. Kalkman gaat naar Waddinxveen Ds. Kalkman heeft het beroep van de Prov. Kerkvergadering van de Hervormde Kerk voor Waddinxveen aangenomen. Hij heeft Voorhout ongeveer acht jaren ge diend. Van september vorig jaar af was hij als hulpprediker te Waddinxveen werkzaam bij de groep „Wet en Evan gelie" van de Hervormde Gemeente. Ds. Kalkman wordt daar nu predikant. De Herv. Gemeente van Waddinxveen be hoort tot de modaliteit van de Geref. Bond de groep „Wet en Evangelie" draagt :n andere geestelijke signatuur. Woensdag kwart voor 8 houdt de afde- ng van de Christen-vrouwenbond haar jaarfeest in de Chr. school. Gemeenteraadsverkiezingen De C.H.U. en de A.R.P. zullen ook dit jaar met een gemeenschappelijke kandida tenlijst uitkomen: Prot.-chr. Belangen. De A.R.P. zal de even zetels bezetten, de C.H.U. de oneven. Voor de A.R.P. zijn gekozen: A. Jansze (zittend raadslid), P. van Nieuwkoop, J. A. Roghair, H. Koel- mans en H. van 't Woud. Dank zij het fraaie resultaat van d beide ploegen bleef Noordwijk in h* bezit van de wisselbeker, die men n voor de derde maal in totaal en voc de tweede achtereenvolgende maal ve: overde, De leidersprijzen vielen ten deel aan de heren 1. A. Beugelsdijk; 2. J Schelvis; 3. J. Marijnen, en 4. C. War merdam. Dokter Van der Lugt reikte de prijzen uit. Nationale campagne tegen baldadigheid Personen uit kringen van scheepvaart industrie, sport en spei, bouwwezen, ker ken. reddingwezen, onderwijs, politie bankwezen, verzekeringwezen. vssern accountancy en middenstand hebben een comité gevormd, dat beoogt een na triona, campagne tegen baldadigheid in het lever te roepen Binnenkort zullen de plamnei van het comité waarin ook de commissa ris der Koningin in Zuid-Holland, m-r. J Klaasesz zitting hoeft worden bekend- Faillisscmentpn (Opgegeven door Van der Graaf en Co) Uitgesproken: C J Dome, boomkwkeker. W< merstraat Wembout. our. mr H G Ubbin Breda; De BrineH Constructiemij. N.V., Bosw 3, Putte. cur. mr. W H J Ravens, Berjen mr. J J C de Rijk; H C M Ktijberg. vertege Valkenierslaan 83. Breda, cur. mr. G W A H J J Heyda. limonadcfab:.. Korte Prin«enstraa Almelo, cur. mr. R Sybrandy; A Reijnders, nemer. Litmaeushof V. I. A'dam. h/o J Reijn. Govert Flinckstraat 306. our. mr. Th. Lirnj G Geest, aannemer. Hofland 104. Mijdrecht, mej. m L G Baud. Breukelen; A e Hotel-caf-bedrijf De ImJra: Industrieweg 3. Hatte mons, Vioolstraat 25, Nysinjdi, Zwolle; G loenhcuder*raa< 57, Tilburg. Geïlndlcd. H W A Otten. autorijschool. Broer dijk 171. Nijmegen: G J Wevers, amnemcr. Ka Souburg: 1 P Leppens ven. poelier. Willaertplein 19, Continentale Bouwkas. statuta Utrecht: 7de stoturtdtlingsHjst i cred. 89 Goodyear. Winst-1957 6.12 (5.90) d. per aandeel. Rep. Steel- Kw.div. 0,75 (0.75) d. Nieuwe Rotterdamse Courant. Dividend- voorstel 8 (8)*/«. Int. Gewapend Beton. Dividend voorstel 9 (9)*/. In de heren derde klas blijven Or. Groen 1 en de Vlam 2 elkaar niets toe geven. Uiteindelijk zal de strijd tussen deze teams de beslissing moeten bren gen. De Wassenaarse politie is lelijk af gezakt en ook de Vlam 1 heeft niet aan de verwachtingen beantwoord. Argos 1 en LD 2 zijn in de heren vier de klas de kanshebbers op het kampioen schap. Daar Argos het nogal eens te ge makkelijk opneemt, durven we ons niet aan een voorspelling te wagen. Het is jammer, dat het jonge DES-ploegje wat laat op dreef Is gekomen, want het speelt erg goed momenteel- Grote verrassing Bij de dames viel een grote verrassing te noteren: LUSV geklopt door Nw. Brunh. 1. De damesstudenten verspeel den ln drie weken tijds niet alleen hun leidersplaats, maar zij hebben momen-1 teel een fikse achterstand. De Kangoe roes trokken profijt van deze misstappen en hebben de beste kansen, al zijn Nw. Brunh.. KVC en LUSV nog volop in de running. Or. Groen zal hier heel goed moeten spelen om de laatste plaats te ontlopen. In de dames tweede klas Is de toe stand nog onoverzichterlijker. want hier zijn vier kandidaten voor de titel, slechts enkele punten verschil. Onder aan de ranglijst staat Argos 3- We den zeggen dat de strijd in de dames derde klas zich beperkt tot 2 teams, nl. Nw. Brunh. 4 en Teylingen Het Sas- semse ploegje doet het momenteel pri ma, zodat we ook hier kunnen rekenen op een uiterst spannende finale Uitslagen Dames, eerste klas: Rouwkoop 1 Brunh. 2 3-0, KVC 1—Argos 2 3-1, Prof. W. 2—Kangoeroes 0-3, Nw. Brunh. 1- LUSV 1 3-1. Dames, tweede klas: LUSV 2—Argos 3 3-0. DES 1Or. Groen 2 2-2, Rouwkoop 2 -KVC 2 2-2, NVC 1—Nw. Brunh. 3 3-1. Dames, derde klas: Teylingen 1NVC 2 3-0, Prof. W. 4—KVC 3 0-3, KVC GGV 1 1-3, Nw. Brunh. 5Nw. Brunh. 4 0-3. Heren, eerste klas: KVC 1—Prof. W. 2 3-0. HVL 2—LPSV 1 3-1, GGV 1—Donar 1 2-2, WS 2—Kangoeroes 1 3-1, LUSV- PSV A 1 1-3. Heren, tweede klas: VVS 3—Rouw koop 1 3-1, Donar 2—KVC 2 2-2, PSVA 2 -LUSV 2 2-2. NVC 1—GGV 2 3-0- Heren, derde klas: De Vlam 1—Prof. Wijk 4 3-0, Or. Groen 1—KVC 3 3-0. HPSS 1—VVS 4 3-1. Heren, vierde klas: KVC 4—DES 1 0-3, DSB 1—LD 2 2-2, Vogel 1—Kokschool 1 1-3, HVL 5—Donar 3 2-2, LUSV 3—Ar gos 1 1-3. Hoofdklasse, dames: Prof. Wijk 1SOS Standen Dames, eerste klas: Kangoer. 1 10-16, Nw. Brunh. 1 11-14, KVC 1 11-13, LUSV 1 9-12. Prof. W. 2 10-11, Rouwk. 1 10-9, Argos 2 11-6, Nw. Brunh. 2 11-5, Or. Groen 1 9-4. Dames, tweede klas: Nw. Brunh. 3 10-16. KVC 2 11-16, NVC 1 11-16, Or. Gr. 2 10-14, DES 1 11-9, Rouwk. 2 10-7, LUSV 2 12-7, Prof. W. 3 10-6 Argot 11-5. Dames, derde klas: Teylingen 10-19, Nw Brunh. 4 11-20 KVC 3 11-18, GGV 1 11-10, Prof. W. 4 9-8, NVC 2 11-7, KVC 4 11-7, Nw. Br. 5 11-5, Or. Gr. 3 9-0. Heren, eerste klas: VVS 2 J2-24, KVC 1 12-21, PSVA 1 12-17, Kangoeroes 1 12-14, HVL 2 11-13. LUSV 1 12-7, GGV 1 12-7. Donar 1 12-7, Prof. W. 2 11-6, LPSV 1 12-2. pren, tweede klas: KVC 2 13-22, Do- 2 12-17, VVS 3 12-17, Prof. W. 3 12-16, LUSV 2 12-15, HVL 3 12-14, Rouwkoop 1 13-12, NVC 1 13-9, LD 1 12-7, PSVA 2 GGV 2 12-3. ren, derde klas: Or. Groen 1 12-22. De Vlam 2 10-20, De Vlam 1 11-16, WPSS 1 11-12. WAVOC 1 11-11. VVS 4 12-11, Kangoeroes 2 12-11, Prof Wijk 4 13-9. KVC 3 12-8. Or. Groen 2 12-1. ren, vierde klas: Argos 1 12-21, LD 2 11-17, DES 1 12-17, DSB 1 11-14, Donar 3 12-9, Kokschool 1 12-9. LUSV 3 12-9. HVL 5 12-8. Vogel 1 12-8. KVC 4 12-6. AIr. Waarborgml). Dlvldendvoorstel f 24 24); bedrag pandbrieven en leningen op schuldbekentenis f 48 (v.j. 46) min., hypo- theekDortefeuille f 48.4 (48,1) min., rente hypotheken f 2.11 (1.95) min pandbrieven en leningen op schuldbekentenis f 1.8 (1,45) min., winst f 201.590 (192.239): Standaardhypotheekbank overgenomen. strijd, want in de laatste twee sets ging het bergafwaarts. De Leidenaars lieten zich volkomen van de wijs brengen dooi het onbegrijpelijk fluiten, zagen geen kans om het technische superioriteit in punten om te zetten en verloren kansloos met 159 en 1510: de wedstrijd met 3—1. V.V.S.-Punch Een zeer goede overwinning van rood broeken, die de belofte inhoudt c zij over hun dieptepunt heen zijn. De Delftenaren speelden in het begin veel vrijer dan VVS en dat resulteerde ln snelle voorsprong, 72. Maar VVS liet snel alle schroom varen en kwam in de slotfase tot 1313 gelijk. Een paar kleine foutjes waren helaas oorzaak, dat winst met 15—13 aan Punch kwam. In de tweede set draaide het veel beter In de Leidse gelederen. Evenals vorige week tegen PW bleken de Delftse studenten het hoge tempo niet te kunnen volhouden. Op uitgekookte wijze verdeelde set-up Kara- moy zijn passes en de toch al niet sterke verdediging van Punch ging langzaam maar zeker geheel door de knieën. Met 15—9 en 1510 werd de 10-achterstand ln een 21-voorsprong omgezet. Het leek erop, of WS recht op de over winning afstevende, want tot 11—7 draai de de ploeg op volle toeren. Op dat mo ment ging het even wat stroever en Punch greep zijn laatste kans om nog één puntje naar Delft te nemen. Het werd een spannend slot, want via 11—11 werd het 1313. Maar op ddt moment werden de laatste beetjes energie in de Leidse ge lederen omgezet in 2 punten en dat was voldoende voor de overwinning: 1513. P.IF.-S.O.S. (dames) Een wonderlijk team, dit Prof. Wijk. De ne wedstrijd speelt het als beginnelingen m vervolgens tegen zeer sterke tegen standers met topprestaties voor de dag te komen. Zo ook nu tegen het met twee Internationals spelend Utrechtse SOS. Prof. Wijk liet zich helemaal niet intimi deren door de grote faam van SOS en zette de gasten direct een fris open spel letje voor met goede smashes en plaats- ballen. Met 158 namen zij een verdiende 1—0-voorsprong. In de tweede set tapte SOS udt een heel ander vaatje. De Utrechtse meisjes lieten hun verdedigen de spel varen. Nu was het aan Prol. Wijk om een antwoord te geven op deze felle reactie. Dat lukte maar ten dele. want met 1510 bracht SOS de stand op 11. Fel vochten beide teams om de zo uiterst belangrijke derde set. Tot 13—13 ging het gelijk op. maar toen toonde PW, in deze wedstrijden tot de juiste vecht mentaliteit te kunnen komen. Twee uit gekookte serveerballen brachten even- zovele punten op, zodat, met 1513, PW met 21 voorkwam. Het leek even of deze krachtsinspanning teveel van de Leidse meisjes had gevergd, want in de vierde set kwam SOS op 11— 4 voor. Maar weer kwam PW terug. Punt je voor puntje werd van de achterstand afgeknabbeld. SOS werd onzeker, het werd 13—13, 14—14, 15—14 voor SOS. Toen kwam helaas een ontijdig einde aan deze wedstrijd door een kapitale blunder van de scheidsrechter, die in vele momenten al had getoond niet opgewassen te zijn tegen dit hoge tempo. Wat was nl. het geval? Bij de stand 15—14 vroeg de PW- aanvoerster time-out aan, iets dat zij niet meer mocht doen daar zij in deze set reeds de reglementaire time-outs (2) had gehad. Reglementair staat nu voorgeschreven, dat de arbiter moet waarschuwen en bij herhaling moet straffen met puntenver lies e.v. verlies van opslag. Deze scheids rechter gaf direct puntenverlies, dus werd het 1614 voor SOS, eindstand 22 dus. Jammer dit slot, al geeft de eindstand de verhouding Juist weer. Landelijke rijsport bloeit en groeit „De landelijke ruitersport bloeit en ver toont een gezonde groei. Het ledental is groter dan ooit, waarbij de jeugd een voorname plaats inneemt. Als de lande lijke ruitersport kan bijdragen tot ver heffing en beschaving van dc menselijke geest op het platteland, dan is het waard er voor tc strijden." Met deze woorden heeft de heer P. H. Kistenmaker de jaarvergadering van da Kon. Ned. Federatie van landelijke rij- verenigungen vorige week in Utrecht ge- De aftredende bestuursleden, de heren E. C. van Beek (Gelderland). H. Bu ien (Drenthe) en P. W. de Jongh de Leeuw (Zuid-Holland/Noordbraibanl) werden her kozen evenals de heer Kistenmaker ails algemeen voorzitter. In dit jaar zullen weer jeugdwerkkam pen worden georganiseerd en doorgegaan zal worden met extra braining aan veel belovende ruiters en amazones. Met 748 '.egen 277 stemmen werd het bestuursvoor stel tot contributieverhoging aangenomen. Naar een wereldtitel? „Van Joan Haanappel maak Ik een wereldkampioene kunstrUden". heeft de Amerikaanse trainer Edl Scholdan uit Colorado Springs verklaard, toen hy vorige week een dag in Amsterdam ver toefde. Hij voegde er aan toe, het jammer te vinden, dat hert Haagse meisje niet onder zijn leiding staat. Zij heeft talent, maar traint veel te kort. Mocht zij ooit naar onze sohaatsschool in Colorado Springs komen, dan 1b zij binnen twee jaar, mis schien ad na een jaar bot de topklasse go- stegen. Zij heeft een goede techniek, er zit vaart in haar rijden, maar zij mist nog de juiste controle en om die te ver beteren is ongetwijfeld een langdurige en ln de eerste plaats een regelmatige training nodig. Rott. Scheepshypotheek De Rotterdiamsohe Scheepshypotheek- bank declareert over 1957 26 (v.j. 26) dividend over de verplichte stortingen. De winst bedraagt 1,37 (1,18) miljoen; bruto-inkomsten 4,87 (3,79) mln„ tegen- r o.m. 2,88 (2.15) min. rente, 345.473 .540) onkosten en 267.552 (121.247J koers- en kosten pandbrieven en schuld bekentenissen. Tot stand kwamen 89 Ie-, ninigen ad_ 27,9 min. plus 1,82 min. andeel in leningen, verstrekt door Na tionale Scheepshypobheekbamk. In ver band met moeilijke kapitaalmarkt vela ieningaanvragen niet behandeld. Total# aflossingen 12.2 min. Normale aflos- n niet verminderd, doch extra-af lossingen aanzienlijk kleiner. Achterblij vende aflossingen 149 000, doch grote overwaarde in onderpanden. Totaal uit staande bedrag met 15.7 min. gestegen 87,5 min., waarop 7,45 miln. nog ingehouden. Aan het buitenland verstrek te leningen 11,9 min. waarvoor krediet verzekering gesloten. Eind 1957 waren de zeevrachten zo laag. dat alleen met zeer moderne schepen vaart nog enigermate lonend is. Nieuwe middelen op lange ter mijn 13,1 min., na aftrek van aflossing w.v. 10.1 min. pandbrieven, 3 min. leningen op schuldbekentenis, kort lopende leningen 2 min., opgenomen krediet van Herstelbamk 2 min. Stan daard Hypotheekbank tegen 624.375 en 20.000 interim-dividend overgedragen Alg. Wearbongmij. Voor toekomstig# 1 minder nieuwe leningen toegezegd. Over 1958 geen onverminderde expansi# verwacht. Holland Bank. Verlies 1956 20.481 (1953 inst 17.795), totaal verlies 3,32 min; afwikkeling stroever; incassering vorde ringen op Holland Land Company 19.174 1.104) dollar; deze boekte 1272 dollar winst (993 verlies); 2 farms verkocht met resp. 2315 d. winst en 937 boekverlies; res terend belang bij vast goed overgenomen onderpanden op 13 zeer oude leningen; 3 niet verhuurd, 2 gebruikt als weidegrond; or tarwebouw; 2 stads percelen met geringe huur; bij 2 bezittingen in Mm- selshell-oounty wat levendiger belangstel voor oliereohten, doch geen olie ge vonden; besprekingen gaande met ge- fde voor oliereohten op een plaats; huur olierechten t/m 31/10 1431 (226) dol lar. Tachtig jaar C.J.M.V. Bondsvoorzitter ds. Van Heerden sprak in Rijnsburg T~\E C.J.M.V. RIJNSBURG is gistermiddag de feestelijke herdenking ■L/ van het tachtigjarig bestaan begonnen met een dienst in de grote kerk, die geleid werd door de bondsvoorzitter, ds. H. J. van Heerden te Scheveningen. Deze sprak over Marcus 14 51 en 52: Meelopervluchte ling, volgeling". Ds. Van Heerden zei, met een her denkingsdienst vele kanten uit te kun nen. Men kan terugzien, stilstaan bij het heden of in de toekomst kijken. Het eerste wilde de predikant niet doen. bij het tweede meende hij te kunnen vol staan met een felicitatie aan de jubi lerende afdeling en verder wilde hij de woorden uit het Marcus-evangelie laten spreken. De eerste twee woorden het preek-thema zijn uit de tekst wel op te maken, maar het woord „volgeling" niet De Jongen, over wie de tekst spreekt, heeft een aandeel in de lijdensgeschie denis. Het betreft vermoedelijk het haal van Johannes Marcus, die later nog in de Schrift genoemd wordt bij de twist tussen Barnabas en Paulus. I)e jongen, die bij de gevangenneming ^an Jezus wegloopt, gunde zich zelfs niet de tijd, behoorlijk gekleed te gaan. Hij was als de Jeugd van nu nog, waarschijnlijk in de periode van heldenverering, waar- ïn onderwijzer, jeugdleider of sport- wordt vereerd. Hij blijft nog mee lopen als er gevaar dreigt, maar als het hemzelf erg nadert, neemt hij de vlucht. Ook dit is weer een druppel in Jezus' lijdensbeker. Onbegrensd De trouw van Jezus Is echter onbe grensd. Zelfs Petrus heeft dit later nog ondervonden. Hij krijgt nog het bevel, de schapen en lammeren te weiden. Zo Christus in Zijn barmhartigheid nog bereid de jeugd uit de twintigste eeuw tegemoet te komen. Eén ding blijft nu ook nodig: „bekering tot Jezus". Hoe de is, doet er niet zoveel toe. Het doel van de C.J.M.V. is niet veranderd. „Laten we daarom geen meelopers zijn, maar volgelingen van Jezus. Volgelingen met een uitroepteken. Een volgeling, dienstbaar aan Jezus en werkzaam in Zijn Kerk." SASSENHEIM Uitvoering Excelsior Vanavond en morgenavond half acht geeft Excelsior ln het K.S.A.-gebouw een uitvoering. Chrlstenvroowen Morgenavond 8 uur spreekt ds. Wal- vaart voor de afdeling Sassenheim van de Christenvrouwenbond over: Hoe men bidden moet A.R. kiesvereniging Morgenavond 8 uur vergadert de a.r. kiesvereniging ln het cateohisatielokaal van de Geref. kerk. Wethouder Vogelaar hoopt een toelichting op de gemeentebe groting te geven. Tevens zal de kandi daatstelling voor de gemeenteraadsver kiezing worden opgemaakt Spaarbank Rotterdam. InIeg-1957 ruim 88 (v. j. ruim 88) miljoen, terugbeta lingen 94,7 (78,4) min, intering ƒ5,6 min (overschot 9,8 min). Rentevergoeding ƒ4,34 min. Totale tegoed 178.4 (179.9) min. Totaal bezit 196,3 min. Vergoede rente 2.4 pot, gekweekte rente 3.53 (3.4) pet Rentegevend maximum verhoogd van 10.000 tot ƒ12.000. Bedrijfsresultaat ƒ988.482 (812.743). Reserve koersverschll- •n verlies ƒ3,22 (3,65) min. Resenr# ƒ10,1 (9.6) min.

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 7