Commandant in Celebes oneervol ontslag en Egyptische troepen naar Noord-Soedan ïlieutwc jTrihsrijc GTmiraitl )ok Atjeh zou zich achter de tegenregering scharen VEILIGHEIDSRAAD KOMT VANAVOND TOCH BIJEEN D Jarige kreeg Prinses cadeaus JUICHEND SURINAME VERBREEKT CORDONS „Vergeefs probeerden we het contact met Adenauer te krijgen DINSDAG 18 FEBRUARI 1958 BUREAUS: Steensiraat 37. Directie. Redactie, Abonnementen- Advertentie-afdeling Tel. 33441. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. Familieberichten 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting.) Postrekening 58936. Achtendertigste jaargang no. 11189 Directie: F. OlEMEB Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMEB Chef-red.: H. W. J. ENS BRINK CURISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omatreken H$tantvastirb is abeMmti myo bfltt ia tegfjenspoct* Geslaagde INTEGRATIE ZIE PAGINA S Steun voor Sjafruddin \E BEWERING van de Indonesische tegenregering op Sumatra, dat zij nu openlijk gesteund wordt door de militaire leiders op Noord-Cele- 5, werd gisteravond uit Djakarta indirect bevestigd. Stafchef Nasution lakte bekend, dat de centrale regering in een spoedzitting had besloten, eervol ontslag te verlenen aan overste Somba, commandant van Noord- debes, en diens stafchef, majoor Runturambi. Generaal-majoor Nasution lastte verder, het militaire commando in het betrokken gebied te „be- [iezen" en deed een beroep op de troepen, te gehoorzamen aan het Oost- Jonesische commando in Makassar, dat Djakarta trouw is gebleven. President Sukarno hield gisteren he nrijke besprekingen, o.a. met Ruslan ,ni, vice-voorzitter van de natio- !t adviesraad, waarvan de oppositie idonesië het aftreden eist, omdat ket Ibestaan van deze raad in strijd is de grondwet. Het ministerie van irlicbting gaf gistermiddag een com- inlqué uit, waarin „gepaste maatrege- f werden aangekondigd. Reders in Singapore hebben de kapi- hun schepen in havens op Mdd- a-Sumatra gewaarschuwd, daar voor- pig te blijven, aangezien de Indonesi- vloot ze tracht te onderscheppen schepen, die uit Djambi met een Sog rubber naar Singapore onderweg zijn al vastgehouden op Poelau 12 km benoorden Singapore, idanks de blokkade van Djambi. Pa- abaru. Padang en Palembang liggen in ipore 25 schepen klaar voor vertrek deze havens. Randstad Holland ANDAAG, nu de provinciale staten van Zuid-Holland begon- n met de bespreking van enkele aspecten van het veelzijdige onder werp „Randstad Holland", vervol len wij de pas begonnen korte serie artikelen over deze zaak. Een onzer acteuren gaat na, wat voor nnen er al zo geopperd zijn, hoe heten en waarin ze onderling verschillen. ZIE PAGINA 4 tegenregering heeft bekend ge it. dat de commandant van Atjeh, Ite Sjamaun Gaharu een vergade- heeft bijeengeroepen van officieren Daroe-l-Islam, die tegen de centrale «ring zijn. Ook zou een politiek lei- Atjch te Boekittinggi hebben ver- bard. dat Atjeh de revolutionaire tegen- Kring steunt. De regering van Djakarta heeft de ar- statie gelast van de bekende leiders iladin Surumpait in Tapanoeli en Ad- ilgani Usman in Atjeh. maar later di1 wel opgeschort en in plaats daarvar de militaire commandanten opgedra- hun te vragen of zij loyaal zijn aar centrale regering of aan de tegen ging. Sumitro vol vertrouwen De minister van handel en verkeer der •matraanse tegenregering, dr. Sumi *ft te Genève verklaard, dat een bur- aoorlog in Indonesië jaren zou kunnen «n. Hij hoopte, dat deze voorkomen w kunnen worden, maar dat ligt geheel Djakarta, zeide hij. Als Djakarta it tot een militair optreden, zouden de Wjdkrachten der tegenregering stand houden. Zonder buitenlandse in- brventie is het economisch en financieel verzekerd De centrale regering heeft sleohts 28 ïaitangs en een paar bommenwerpi Bdden-Sumatra heeft helemaal geen togtuigen. Men moet dus een lucht; hl verwachten. Sumitro zei voorts, k militaire commandanten van geheel Noord-Celebes. het grootste n Zuid-Celebes en de Noord- feluikken. achter de opstandelingen "an. Borneo neutraal is en Java beid. Een aantal Indonesische ambassades aat achter de tegenregering, maar hij achtte het nog niet de tijd deze te noe- De regeringen der grote mogend heden zijn geheel op de hoogte. De rege ring te Djakarta heeft een ultimatum overhandigd aan Warouw. militait? atta ché te Peking. Hij moet in het openbaar standpunt bepalen. Hij verzekerde, dat de tegenregering de aansprajeen op Nederlands Nieuw-Guinea handhaaft. Dr. Sumitro voegde hieraan toe:, „wy hebben ons nooit kunnen verenl- :n met de anti-Nederlandse zelfmoord- campagne van het bewind te Djakarta. Wel menen we. dat by de economische vooruitgang de Indonesische nationale be langen meer op de voorgrond moeten komen. De Nederlandse belangen hebben overheersende greep gehad op de Indonesische economie, speciaal op het gebied van de buitenlandse handel, het bankwezen en de scheepvaart, waarin de Nederlanders een scmi-monopolistische positie innamen" Radio-Menado heeft thans omgeroepen, dat Noord-Celebes zich achiter Midden- Sumatra schaart. Cable and Wireless Ltd. te Singapore heeft van de Indonesische regering be richt gekregen, dat de telegrafische bindingen met Midden-Sumatra verbro ken zijijv Daarom worden aMeen telegram men voor Madden-Sumatra aangenomen op risico van de afzender. President Sukarno zal vrydag zün func tie weer aanvaarden. De Straits Times achrijft. dat Singapore een belangrijke strategische positie in neemt in het conflict in Indonesië. Meer dan een jaar lang is het door de Suma- traanse „jonge kolonels" en de Daroe-1- Islam als verbindingsknooppunt en financiële en handelstransacties gebruikt en tevens voor contact met het buiten land. Deze groepen worden gesteund door zakenlieden te Singapore. De woordvoerder van het Indonesische leger te Djakarta, majoor Harsono heeft bekend gemaakt, dat het proces tegen de personen, die betrokken zouden zijn ge weest bij de aanslag op Sukarno, hoogst waarschijnlijk deze maand zal beginnen. Volgens Harsono zijn tot dusverre 75 per sonen in verband hiermede gearresteerd, waaronder officieren van het leger. De regering heeft hiervoor drie rechters aangewezen, maar weet nog niet waa proces zal worden gevoerd. O.n Djokja voorgesteld. Russische schepen voor Djakarta Een woordvoerder van het Indonesische ministerie van scheepvaart heeft heden te Djakarta medegedeeld, dat de Sowjet- Indonesië ongeveer 35.000 ton scheepsruimte heeft aangeboden voor herstel van de scheepsverbindingen tussen de eilanden. Hij kon niet antwoorden op de vraag of Indonesië deze schepen char- i zou. Rusland is zowel bereid deze schepen in charter te laten varen als te verkopen. Binnenkort zullen onderhan delingen over dat Russisohe aanbod be- Met een stevige handdruk be groette Djuanda, de premier van de regering Djakarta, president Sukarno bij zijn terugkeer van een gezondheidsreis. Dit is een radio-telefoto, die ontvangen werd via Tokio en Londen. Ondanks Brits-Amerikaans aanbod VEILIGHEIDSRAAD komt vanavond om negen uur Ne derlandse tijd bijeen om de klachten van Tunesië en Frankrijk te bespre ken, ondanks de pogingen van Ame- Met gesloten pas door de Benelux (Van een onzer redacteuren) Wie na 1 maart van Nederland naar België of Luxemburg reist zal door de Nederlandse douane of marechaussee niet meer gecontroleerd worden. In de beide andere Beneluxlanden zal het bovendien voldoende zyn het gesloten blauwe boek je van de Nederlandse paspoort even te Men behoeft de pas niet meer te over handigen, noch te openen De reizigers mo gen in hun bage goederen in en uitvoe- gen in hun bagage goederen in en uitvoe- derd tabaksartikelen, alcohol en alcohol houdende parfumerieën, waarvoor de thans geldende hoeveelheden van kracht blijven. Voor het verkeer over de buitengrens van de Beneluxlanden is het vrije bedrag f40 tot f45. Dit grote verschil komt. doordat in het Beneluxverkeer slechts de omzetbelasting op de goederen zal worden geheven en dit tot ccn bedrag van f 10 is vrijgesteld. Voor de buitengrens gelden omzetbelas ting. waardoor de marge veel lager komt te liggen. Alleen het kleine grensverkeer is uit gezonderd van deze maatregel om te voor komen, dat de middenstand in de grens gebieden gedupeerd wordt, doordat de dagelijkse boodschappen dan bij goedkoper adresje aan de overzyde de grens zou kunnen gaan doen. Egyptische troepen zijn on derweg naar het gedeelte van Noord-Soedan boven de 22ste breed tegraad, dat aan de Rode Zee ligt. De bedoeling is dat de militairen toe zicht houden op de volksstemming in dit deel van de Soedan over de „Verenigde Arabische Unie". Egypte maakt namelijk aanspraak op dit gebied. De Soedanese regering daar entegen is het hiermee niet eens en heeft ?n spoedzitting besloten haar gezag ln het omstreden gebied „krachtig" te handhaven De Soedanese minister van buitenlandse zaken, Mohamed Mahgoeb, heeft ver klaard, dat de grenzen van het betwiste gebied 56 jaar geleden zyn vastgesteld. Sindsdien is dit deel van Noord-Soedan door Khartoem bestuurd. Toen Egypte de onafhankelijkheid var Soedan erkende, werd in de desbetreffen de verklaring uitdrukkelijk gezegd, dat •kenning gold voor „Soedan met huidige grenzen". Het betrokken gebied, nimmer volksstemmingen Egypte zijn gehouden, is niet vertegen woordigd in de Egyptische Kamer Afgevaardigden. De vertegenwoordigers van de Arabi sche landen in Khartoem zijn ingelicht het besluit van de Soedanese rege ring haar soevereiniteit onverminderd tf handhaven en de belangen van het land te verdedigen. rikaanse en Engelse zijde om een uit stel hiervan te verkrijgen. Noch de Franse, noch de Tunesische delegatie bij de Verenigde Naties is van plan haar klacht in te trekken naar aan leiding van het aanbieden van goede diensten door Amerika en Engeland. Niettemin is men van mening dat beide partijen zullen trachten een fel debat te vermijden. Zowel Frankrijk als Tunesië hebben zich gunstig uitgelaten over de Brits-Amerikaanse voorstellen. Vermoe delijk zullen de twee landen hun be schuldigingen en standpunten uiteenzet ten en zal een lid van de Veiligheidsraad dan voorstellen de besprekingen te ver dagen om te trachten door middel var het Brits-Amerikaanse aanbod tot een op lossing van het conflict te komen. Gisteravond heeft Tunesië een brief ge zonden aan de voorzitter van de Veilig heidsraad, de Rus Sobolef, waarin wordt gezegd dat de Algerijnse oorlog tot op Tunesisch grondgebied wordt voortgezet en daarom als een irrternationaal vraag stuk dient 4a worden xeschouwd. Eveneens gisteravond heeft de regering in Tunesië toegestaan dat de in hun kampen „geblokkeerde" Franse troepen plaatselijk weer mogen worden bevoor- ln de Jordaanse hoofstad Amman is van officiële zijde meegedeeld dat onder handelingen worden gevoerd tussen tegenwoordigers van de Iraaks-Jordaanse Arabische Statenbond enerzijds en de emiraten Koeweit en Bahrein ander zijds over een vereniging van emiraten bij de federatie. Geen diplomatieke taal... SCHERPE BRIEF VAN IKE AAN BOELGANIN PRESIDENT EISENHOWER heeft de Russische premier Boelganin een openhartige, maar ook geïrriteerde brief geschreven over de impasse waarin de voorbereidingen van een topconferentie zijn geraakt. De voort durende Russische verdachtmakingen hebben de Amerikaanse president kennelijk kriegel gemaakt. „Geen diplomatieke en duideiyke taal is soms welkom in het Kremlin", was de reactie van een westeiyke diplomaat In Moskou, die de brief van Eisenhower had gelezen. „Misschien zullen Kroesjtsjef en de andere Russische leiders de duideiyke taal van Eisenhower waarderen", voegde hy eraan toe. Eisenhower stelt in zyn brief voor, de topconferentie voor te bereiden via „de normale kanalen". Immers, aldus Eisen hower, met elkaar toezenden van geschre ven redevoeringen wordt geen resultaat bereikt. Een gedachten wisseling door mid del van ambassadeurs of ministers buitenlandse zaken zal van meer nut zün dan wat Kroesjtsjef in zijn rede, in Minsk gehouden, de polemieken tussen de rege ringleiders heeft genoemd. In het diplomatiek overleg, verzekert Eisenhower, kan de Amerikaanse min van buitenlandse zaken niet uitgescha keld worden. Dezelfde houding Scherp is de taal van Eisenhower, als hü schryft: „Toen de Ver. Staten alleen over de atoomwapens beschikten en Rusland ze nog niet bezat, stelden wU voor in het belang van de wereldvrede en veiligheid ons alleenrecht prüs ti geven. Nu zyn we bereid dezelfde houding aan te nemen ten aanzien van de ruimte. Maar de Sowjetunde weigerde same werken voor internationale controle de atoomenergie, toen dit probleem nog ln de kinderschoenen stond. Dientenge volge is het nu te laat om tot geheel doelmatige controle te kunnen komen. Ons voorstel echter voor controle op een staking van kernproeven en op de ver vaardiging van splijtbare grondstoffen voor wapendoeleinden is nog steeds te verwerkelijken. Nu is ook tyd or bedreiging te behandelen, die voorspruit uit een gebruik van de ruimte voor logsdoel einden. Fel schryft Eisenhower ook tegen het Indonesisch protest bij Frankrijk De secretaris-generaal van het Indo nesische ministerie van buitenlandse zaken te Djakarta, Suwito, heeft heden tegenover een delegatie van de Indone sische vrouwenorganisaties verklaard dat de regering langs diplomatieke weg stappen heeft gedaan om Frankrijk er toe te brengen de doodvonnissen tegen vier Algerijnse meisjes ongedaan te maken. Hii zeide. dat die meisjes onschuldig waren en dat daarom de straf onmenselijk was. Verschillende linkse organisaties hebben eveneens geprotesteerd. erkeerde inzicht dat de Russische leiders uitrent Amerika hebben en verspreiden, zonder er ooit geweest te zün. .Natuurlijk is het Amerikaanse volk tegen een bewind dat mensen tegen hun wil vasthoudt en dat het beginsel ontkent, waarop onze natie is gevestigd; het be ginsel, dat de regeringen hun bevoegd heden ontlenen aan de geregeerd en zelf mer het onvervreemdbaar recht op leven, vrijheid en het zoeken naar geluk kunnen ontnemen. De verwerping door ons volk van vele buitenlandse en binnenlandse aspecten van de Russische handelswyze is echter duideiyk geen beweegreden Anders zouden we wel hebben toegesla gen toen we nog alleen over atoomwapen: en waterstofbommen beschikten". Op de elfde verjaardag van pricises Ma rijke heeft een deputatie van de verbin dingsdienst der Koninklijke Landmacht vanmiddag op paleis Soestdijik de Prinses als verjaarsgeschenk een tafel-projector met bijbehorende kleurendia's aangebo- De beide peetouders van prinses Ma rijke, mevrouw D. Post-Salomons en de heer A. Wiltcns kwamen hun "gelukwen sen aanbieden. Mevrouw Post, de meter van prinses Marijke, is de weduwe van d« bekende verzetsstrijder Johannes Post. diie op 16 juin 1944 te Overveen werd gc- fusiileend. De heer WiUibens was voorzitter van de raad van negen van het studentenverzen en is thans een vooraanstaande figuur van het geestelijk verzet in Nederland. Zün echtgenote vergezelde hem. Namens de stichting Het Vierde Prin senkind boden een tweetal minder valide kinderen, de 10-jarige Arte Pitoy en de eveneens 10-jairtge Joke Burger, de Prin ses een schemerlampje aan. Arte Pitoy, dde aan kinderverlamming heeft geleden, kwam medio 1956 uiit Indo nesië in Nederland en wordt veripleegd in de Sint Maartenskliniek te Nijmegen. Joke Burger is een spastisch patiëntje dat verpleegd wordt in de Mytyi-school in Rotterdam. Prinses betrad over tapijt van bloemen Paramaribo T^EN ENTHOUSIAST SURINAME heeft gisteren op overweldigende wijze prinses Beatrix verwelkomd. In Paramaribo verbrak de geestdriftige menigte de afzettingen, waardoor de Prinses sleohts met de grootste moeite haar weg kon vervolgen. Op 't gouvernementsplein was 'n menigte bijeen, zoals daar nog nimmer tevoren was geweest. Staande op het balkon van het paleis van de gouverneur juichte en zong Paramaribo de Prinses toe. Door de enorme belangstelling was het verkeer in de stad volkomen ont wricht. Reeds op het Vliegveld Zanderü had den zich duizenden Surinamers verza meld, om prinses Beatrix te begroeten bij haar aankomst met het lünvliegtuig van de K.L.M. Officieel waren ter verweiko- ming aanwezig gouverneur J. van Til burg. minister-president dr. J. H. Ferrier en andere autoriteiten. Voordat de Prin- Aruba is een nieuwe huishoud school rijker, die geopend is door prinses Beatrix. En nog lange tijd zal men zich de uit bundige feestvreugde herinne ren die deze gebeurtenis ken merkte. Drie Nederlanders gevangen in Indonesië De woordvoerder van de Nederlandse diplomatieke vertegenwoordiging te Dja karta heeft heden persberichten beves tigd, dat drie Nederlanders aldaar zijn gearresteerd, de heren J. J. Bos. directeur van de Hand elm ij Polak en Schwarz, J. Muller en H. D. Musper, employé's, op beschuldiging van overtreding der devie- zenbepalingen. Raketgeleerde dr. Lertes na elf jaar Rusland: GRILLIG WEER IN DE WERELD HET WEER heeft de afgelopen dagen voor contrasten gezorgd. Dit weekeinde heeft het in Zwitserland dermate geregend, dat men vreest voor watersnood in ge- keel Oostcnryk. De invallende dooi veroorzaakte verder lawines, die vele wegen tersperden. In Parys was het enkele dagen geleden zo warm als het in mensenheugenis niet lewecst was. Het was in Frankryk zo druk op de wegen, dat negentien mensen het 'even verloren ten gevolge van verkeersongevallen. In het oosten van de Verenigde Staten heerst ai sedert twee weken een koudegolf, tie tot nu toe 223 mensen het leven heeft gekost In Atlantic. Iowa was het zelfs 34 traden onder nul. 1946 met een dreunende bons op de deur. ln het grauwe licht de morgenschemering zag ik sol daten en een militaire vrachtauto en men zei me dat ik moest instappen. Tegenspreken was nutteloos." Zo be gint het verhaal van dr. Peter Ler tes, een van de Duitse geleerden die de vorige week in hun land terug keerden, na een gedwongen verblijf van ruim elf jaar in Rusland. Slechts enkele uren nadat dr. Lertes het eerste bevel van de Russen kreeg was hij mot zijm vrouw, twee kinderen (zijn oudste zoon liet hy in Berlijn achter), het dienstmeisje en wat in de haast by elkaar geraapte spullen op weg naar Koeibitsjef aan de Wolga. „Wij maakten deel uit", aldus Lertes, „van de grootste massa deportatie van het in tel eet van een land. die ooit heeft plaats gehad". in het geheel voerden de Russen 30.000 personen weg geleerden, ingenieurs en technici met hun gezinnen. Zij zouden gebruikt worden om de Russische weten schap op- een beter peil te brengen. Zy werden niet direct ingeschakeld bij de bouw van de Spoetniks, maar dat hun enorme kennis op het gebied van raket ten een belangrijke rol speelde staat wel Sortering „De Russen sorteerden onze kennis nauwkeurig en wy moesten die ln dienst stellen van geheime projecten, die in overeenstemming waren met onze speciale capaciteiten. Nooit kenden wy alle byzon- derheden van een project en waren slechts betrokken by een gedeelte van het ge heel", zo vertelde dr. Lertes. Hy en de andere Duitsers werden goed behandeld: vaak beter dan de Russische geleerden. „Misschien met oog op onze mogclüke Aan de Wolga was voor de Duitse Krijgsgevangenen een speciale nederzet ting in gereedheid gebracht Aanvankelijk plaatste men Lertes in een vliegtuigfa briek. Hy had een betrekkelijke vrijheid. Dat duurde zo een paar jaar. Tot in de herfst van 1950 een groep Russische des kundigen specialisten kwamen uitzoeken om te werken aan een geheim project onder leiding van dr. Beria, een natuur kundige en een zoon van de later terecht gestelde chef van de geheime dienst. Een honderdtal Duitsers waaronder Lertes werd ingeschakeld bij het project. On der zware bewaking. Alle handelingeo werden in boeken bijgehouden. De uit- niet zonder geleide mochten veriaten. „Als mijn vrouw en ik een enkele keer naar de schouwburg gingen, hadden we politiebegeleidingeen man raast mijn' vrouw en een naast mij. Zelfs naai toilet werd mijn vrouw begeleid". „We zouden in 1956 terugkeren Duitsland, maar twee jaar daarvoor werd ons zonder meer gezegd dat het tot 1957 zou duren. Dat had voor de Russen een ongekend gevolg: we gingen in staking Er werd gedemonstreerd. Onze vrouwen gooiden ruiten in. Toen kwam Adenauer op bezoek in Moskou. We probeerden hem in contact te komen, maar dat mis lukte. Na zijn bezoek gingen wij echter naar Soetsjoeml aan de Zwarte Zee. Ineens waren we veel vrijer. Zelfs kwam er contact mot dc Westduitse vertegen woordiging in Moskou. En ten slotte onze langvertraagde vrijlating. Het is een op luchting weer vrU te zijn van het eeuwige gevoel in een gevangenis te zitten", zo besloot Lertes. de erewacht van honderd man van de Surinaamse troepenmacht inspecteerde, weerklonken het Surinaamse en Neder landse volkslied. Joan Ferrier. het 4-jarig dochtertje van de premier, bood bloemen aan, waarna de aar Paramaribo begon. De weg naar de stad stond vol Indiërs, Bosjesmannen, Javanen en Hmdoestani, allen Surina mers, die geestdriftig in de handen klap ten. toen de vorstelijke bezoekster in de open auto voorbijreed. In Lelydorp werd gestopt voor een huldebetuiging van de bevolking Bij Nieuwe Grond werd de Prinses onder veel toejuichingen een ere- poor binnengehaald en werd haar een bloemenkrans van „faja lobi" (vurige liefde) omgehangen door enthousiaste Hindoestani. Bij het bereiken van de stad trof de Prinses een uitbundig welkom. Aan de grens had de bevolking een groot bloe- mentapijt neergelegd en hierover be trad de Prinses te voet de stad. School kinderen zongen het speciaal voor deze gelegenheid gecomponeerde welkomst lied van Lex Vervuurt, waarna het verder ging langs rijen juichende en zwaaiende mensen naar het gouvernementsplein. Dadelijk na aankomst in het paleis ver scheen de Prinses op het balkon en de dui zenden op het plein juichten haar minu tenlang toe. Vrolijk wuivend, kennelijk getroffen door de hartelijkheid der Suri namers, groette de Prinses terug. DÉFILÉ Het palei6 van de gouverneur is tot 3 maart de residentie van prinses Beatrix, die vanmorgen al vroeg uit de veren was om te acht uur een défilé af te nemen van troepenmacht en politiecorps. Het was vandaag een dubbele feestdag, omdat ook de verjaardag van prinses Marijke ge vierd werd. De schooljeugd had vrij en de landskan- toren begonnen later. Vandaar ook dat do bevolking van de stad al lang voor acht uur met drommen tegelyk naar het gou vernementsplein kwam opzetten. Het de- filé werd afgenomen door een op een po dium staande Prinses, die werd omgeven door talrijke vlaggen en wimpels. Van daag werd verder een door talrijke vlag- gen en wimpels. Vandaag werd verder een krans gelegd op het monument voor de Surinaamse gevallenen, terwij) voorts be zoeken werden gebracht aan de minister» raad, de Surinaamse Staten en enkele sociale instellingen. Paramaribo heeft veel werk gemaakt van het bezoek van de Prinses Talrijke etalages zün opgemaakt met foto's van de Prinses en het Koninklijk huis. De hele stad is versierd met vlaggen, wimpels en doeken, die vrolijk uit ramen en op mas ten wapperen. Het ochtendblad De Tyd kwam met een speciaal nummer uit, ge heel opgedragen aan de Prinses, met bij dragen van verschillende vooraanstaande Surinamers. WEINIG VERANDERING De Bilt verwacht tot mor genavond: Opklaringen met vooral aanvankelijk enkele hagel- of sneeuwbuien. Krachtige tot matige wind tussen noord west en zuidwet. Weinig ver andering in temperatuur, iet vannacht lichte vorst tot temperatu- en om het vriespunt. (Opgemaakt om 11.15 uur). ZON EN MAAN Woensdag 19 febr.: zon op 7.40 uur, nder 18.00 uur. Maan op 7.41 uur, onder

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 1