van Cronyk beleefde het licht" première Theedrinken in Leiden kostelijke bezigheid Toegewijde huisvrouwen mogen wel eens worden geprezen een I NIEUWE LEIDSCHF COUR ANT WOENSDAG 12 FEBRUARI 1958 nduiza jen hit dig ti l de tti ,S.L.Fbiedt feestweek aan nning I zoals c l n de en kt eens hteo Uiterlijke verzorging een belangrijke factor in goed resultaat T^R BEHOEFT niet aan te worden getwijfeld, dat de verwachting van de velen, die deze week nog het gouden juhileumspel van de Leidse elektriciteitscentrale „Cronyk van het licht" zien, tamelijk hoog gesteld is. Men weet, dat de schrijvende en toneelminnende ambtenaar David le Feber al een respectabel aantal stukken op zijn naam heeft staan, waarvan ver scheidene een toenemende populariteit en dus menige herdruk mochten beleven, en de herinnering aan zijn creatie „Honderd jaar gas" is, zéker in de grote kring van de S.L.F. zelf, nog zo levend en positief, dat slechts de criticaster zonder verwachting zijn nieuwe geestesprodukt kan gaan zien. Wij hebben gisteravond in de schouwburg de première bijgewoond. Als wij onze mening over het spel zelf en de uitvoering gecomprimeerd willen neerschrijven, dan stellen wij, dat wij de bezoekers van de eerste avond in hun waardering, waarvan zij op sommige momenten duidelijk blijk gaven, graag volgen. Naast „Honderd jaar gas" zal straks „Cronyk van het licht" zijn verdiende herinnering gaan opeisen. W/TE WEET. aan het begin van het! „atoomtijdperk" te staan, zal het niet vreemd vinden, van „Atomos" de uitnodiging te ontvangen om per Zeppelin, anno 1907, een lichttocht door de eeuwen te maken. Het gezelschap, dat de „Cronyk van het licht" bij de toeschouwers intro duceert. gaat er gretig op in en dan ver schijnt het ronkende gevaarte om Lotje. Letje. Loesje, Liesje en de vier „dribbel mannetjes" mee te voeren naar de his torische verten van het licht Zevenster Het is zuiver gezien van de schrijver, deze gigantische reis door de tijd als éér ste doel het geschépen licht te geven. Bij de sterren aangekomen verschijnt in blan ke schoonheid Electra, die zich bereid verklaart Atomos en de zijnen te verge zellen. Zij verlaten echter niet het plane- tenrijk, voordat de aanminnige Electra de fascinerende „zevenster" heeft opgeroe- De zeven sterren komen in fluoresceren de pracht op en dansen hun sterrendans: op het hoofd van de balletmeisjes gloeit groen en ster en ook hun zwevende rok jes stralen een zacht licht uit. In dit licht effect bewegen zij zich met ongekunstel de gratie. Electra bezingt hun glans. Haar dictie en expressie zijn opvallend goed; dit kenmerkt haar optreden in het gehele spel. De auteur heeft voor zijn eerste tafe reel op aarde de Batavieren tot object gekozen. Een vrouw heeft haar eerste kind gebaard, een zoon. Bij het kind vlamt een pit in dierenvet. De vrouw zingt ijl haar wiegelied. Electra treedt toe en schenkt bloemen voor het ge luk van de zoon. Dat geluk schijnt onbereikbaar, als een van de drie „noodlotszusters" een edele kaars aanbiedt ter vervanging van de vet vlam en daarbij voorzegt, dat Roderik zal leven zolang die éne kaars maar kan branden. Maar een andere zuster blaast de vlam uit en drukt de moeder de gedoofde kaars in de handen. Wij vinden dit een zeer geslaagde scène ln het eerste deel van het spel. De dra matiek krijgt hier een schone kans, die de speelsters ook wel hebben aangevoeld. Het houtvuur presenteert zich bij de Germaanse rechtspraak. Een soldaat heeft zijn speer en schild weggeworpen. Hij staart, schuldbewust, in het stille vuur. Bruno moet op commando van de mili tante Roderik de toorts ontsteken om de rechtspraak ten uitvoer te leggen. De volksvergadering sluit de beklaagde uit van het deelnemen aan het offer voor de goden en de vergadering der vrijen. De Middeleeuwen voeren de Zeppelin passagiers naar een rustieke herberg, waai een pit op paardevet blauw licht ver spreidt Ander „licht" Is er evenwel ge noeg. want een lichtvoetige troubadoui zingt zijn vrolijke „hopla, fideralla" en d< spoedig van schrik bekomen waard draag! zijn kannen schuimend gerstebier goed gemutst aan. lied „Wiezowa" er ook vloeiend en aanvurend („Comme ga"!) uit! De graaf en de gravin zijn in het vol gende tafereel met een groot aantal bur gers van de stad getuige van een betove rend dansfeest in een geïllumineerde Burcht. De balletmeisjes zijn op hun best in de dans der herderinnen. Met tamboe rijnen accentueren zij hun ritme. Dan is het pauze De excursie langs het licht zou niet vol ledig zijn, als de toeschouwers niet werd getoond, dat ook een gildefeest in het gildehuis bij kaarslicht is gevierd Het heeft allerminst een drukkende werking op de stemming, die eenvoudige, naar onze maatstaf onvoldoende verlichting. Er bloeit uit dit ongedwongen samenzijn een dolle klucht op, waarvan het gevolg wel eens zou kunnen zijn. dat de hoofdfiguur de eerstvolgende weken met de iets te sappige benaming „appelepap" wordt aan gesproken. In het gildehuis evenwel ver wekt de volksblijspelkunst grote hilariteit En in de zaal niet minder! De studenten doen ook mee. Ze zien er van top tot teen degelijk uit en hun op treden is dienovereenkomstig. In de rozen tuin van Oud-Poelgeest, licht beschenen door een ronde maan, doet hun nacht zang het lover trillen. En als de ballet meisjes „opzweven" om hun menuet op muziek uit „Eine kleine Nachtmusik" te spelen, krijgt elke roos in de kasteeltuin een eigen gloed. Lei<ls lied Als de Leidse stedemaagd in een dialoog met Electra heeft verteld, dat er lampen langs de grachten staan (negentiende eeuw), dan verplaatst het spel zich naar het oudeliedenhuis. waar een stel be woners in onversneden Leids een koste lijke scène ontwikkelt, die wij om wille van het verrassende element niet nader beschrijven. Btf dit tafereel wordt het zoveelste Leidse lied gezongen, dat nlt de vruchtbare pen van David le Feber is gevloeid; de tekst is voor de toeschou wers duidelijk zichtbaar en dus zong gisteravond de hele schouwburg als één man mee: „Wij hebben geen Wester en ook geen Jordaan, maar een vrolijke Breestraat en een stjjfsel- baan! Wij voelen ons vrij en tevreden op I irUk - Leidse geest De Leidse geest in de Cronyk be gint te zinderen, als zich binnen ee* monumentaal decor de Leidse jaar markt afspeelt, een amusante, zorge loze, kleurrijke bedrijvigheid in het begin van de dertiende eeuw. De arme minstreel vangt veel duiten, nu zich bij het gewone volkje de goedgeefse lichtgangers van Atomos hebben gevoegd. Maar dan. komt zijn leden!" Voordat „natuurgetrouw" de eerste elek triciteitskabel aan de Hoogstraat in de grauwe grond wordt gelegd, bezingt een straatzanger, die spoedig een heel koor op zijn hand heeft (tegenover een surveil lerende agent), het weemoedige afscheid van diligence en trekschuit. Voor mogelijke kolenarme tijden hebben wij het atoom hard nodig en daarom eist ook dit gloednieuwe aspect van het licht zijn plaats in dit spel op. Het is een schuchtere representatie, maar na alles wat men aan licht-evolutie te zien heeft gekregen toch wel de beste. Electra komt haar belofte tot het laatste ogenblik na en leidt het spel dan naar een klankrijke apotheose. Alle honderd vijfenzestig spelers komen op, terwijl de stedemaagd haar epiloog voordraagt, en massaal besluiten zij met een lofzang op „ons jubilerende bedrijf'. Maar het doek valt pas, als de meisjes met hun beval lige bewegingen de Muzen hebben ver eerd. Ervaringen manier waarop de auteur D heeft verwerkt „Laat de kabeltjes maar glij den door de natte grauwe grond!" Zo begint het lied, dat bij het tafereel van de kabel legging aan de Hoogstraat wordt gezongen. Foto N. van der Horst talrijke deelnemers zich met plezier dit spel vertrouwd hebben gemaakt. Voor de uitvoering hebben wij lof, al is er reden om te hopen, dat door de ervaringen met de eerste openbare op voering zwakke momenten in vaart er voordracht voor de volgende avonden se rieus worden bijgewerkt. Nu men me zóveel mensen tot de hoogte van gister avond is opgeklommen, kunnen de laatste wensen naar ons gevoel zonder al te grote inspanning worden vervuld. Vooral aan de dialogen dient de best mogelijke vorm te worden gegeven Tot het resultaat heeft in zeer belang rijke mate de uiterlijke verzorging bijgedragen; de kostuums, de décors en de iichtvariaties zijn uitstekend ge kozen. Zang en muziek staan op een peil, dat in dit geval zeker verant woord kan worden genoemd; de diri- gent is kundig genoeg om de onvol komenheden nog te reduceren. Bij een zo groot getal medewerkers noemen wij, na ons aankondigingsartikel van enige dagen geleden, geen namen meer. Niémand in dit amateurfeest had zonder de ander gekund. En daarom komt een woord van waardering allen toe. In De Gr. Goede resultaten van Leidse fokkers Leden van de Leidse pluimvee- en ko nijnensportvereniging hebben met niet minder dan 275 inschrijvingen deelge nomen aan de in Leerdam gehouden pro vinciale tentoonstelling Zuid-Holland. Voorwaarde tot deelneming aan de ex positie was dat slechts dieren mochten worden ingeschreven die dit seizoen twee keer het predicaat „zeer goed" hebben behaald De resultaten van de Leidenaars zijn als volgt: Vlaamse reus, koninggrijs: J. van Velzen. 21 punten: P. v d. Leek (wit), 21 punten Franse hangoor, koninggrijs: E. de Beer, 19 punten en kampioen; Weners wit: T. van Amsterdam. 19 punten; J. W. Rozen- daal. 21 punten; A. van Leeuwen. 21 pun ten en kampioen. Rijnlander: C. van Rooden, 18 punten. Rex zwarte: L. Zirkzee. 18 punten en kampioen Marter en Pool blauwoog: H. Smit, resp. 16 en 18 punten. Klein Chinchilla: B. Rutgers, 21 punten; tevens fraaiste dier van Leidse inzenders en kampioen. Hollander: E Quist, 19 punten. Thüringer: A. Couzijn, 15 punten. Tan: L. Boonstra, 20 punten en kam pioen; W. BHjleven, 19 punten. Johannes-Passion in Leiden Het Nederlands Madrigaalkoor onder leiding van Willem Mizee zal dit jaar de Johannes-Passion in Leiden uitvoeren op zondag 23 februari om 8 uur. Medewer king verlenen Elly Ameling sopraan, Aafje Heijnis alt, Chris van Woerkom tenor, Arjan Blanken tenor, David Holle- stelle bariton en Meine Pot bas, mevrouw Catherine Gris-Ritzema clavecimbel en Bram Martijn orgel. Verder het Resi dentie-kamerorkest. Het geheel zal onder leiding staan van Willem Mizee. Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Hendrika Christina, d v J H Moonen en H P Jordens; Aernout Corne lls Willem, z v A C Borstlap en S I de Jong; Willem, z v A Veerman en K C M Marijt; Rudy, z v A A Witte en E Kulk; Jacoba, d v H Riethoven en F GuleiJ. Overleden: A D Oberstadt, 83 j. wedu we v G Enst; E J Meerburg, 77 j, weduwe v N van der Sman; M Aukes. 69 j, wedu we v I Tegeiaar; W van der Stoel. 80 J, man; C van Delft 84 j. man; M Boelee 91 j. man. Uw baby ...en u MODESHOW CAUSERIE voor aanstaande moeders welke wij a.s. dinsdag van 15.00 tol 16,30 uur zullen houden In Café- Restaurant „Het Gulden Vlies", Bree straat 125, Lelden. bied van baby's uitzet als de GRATIS TOEGANGSBEWIJZEN zijn verkrijgbaar op de baby-aldeling parterre. In ons gebouw Breestraat 1 42- K. en O. initiatief Met Quispels operaklas operaland op reis door operaconcert, eigenlijk een zogenaamd „spectacle coupé", te organi seren in samenwerking met de operaklas van het Kon. Conservatorium te Den Haag onder leiding van de heer Wim Quispel. De bedoeling was enerzijds de aanwezigen een gevarieerd en leerzaam beeld te geven van, de operaliteratuur en anderzijds een aantal toekomstige Nederlandse operavocalisten de gelegenheid te geven zich in het optreden te be kwamen. Korte operafragmenten werden in costuum gespeeld met piano begeleiding, waarbij karakteristieke elementen van de operatraditie naar voren werden gebracht: de proloog, liefdesscènes, jaloeziescènes, ver leidingsscènes, strijdlied en drinklied. De heer Wim Quispel zorgdè voo toelichtende teksten, hetgeen op santé, soms iets te uitvoerige wijze ge schiedde. Er werd steeds met veel geest drift gezongen en geacteerd, zodat de toehoorders zich zeker goed hebben ge amuseerd, ook al was natuurlijk niet alles van hetzelfde niveau en al was hel programma wel wat overladen. We kun nen hier niet alle medewerkenden Met de theeproever op pad (Van een onzer verslaggevers) 'K een vreemde onderneming o] zomaar bij willekeurige mensen, bij wie je nooit tevoren een voet over de drempel hebt gezet. En dan nog wel met het oogmerk de voor geschotelde thee op zijn kwaliteit te keuren: slecht, matig, goed, heel goed. Hoewel men ongenode gasten gemeenlijk de deur pleegt te wijzen, hebben we het er toch maar op gewaagd. Samen met de theeproever doorkruisten we de Sleutelstad en 's avonds om zes uur keken we terug op een bijzonder prettige middag. En dat niet alleen vanwege de met uiterste zorg gezette thee die ons werd geserveerd, maar ook en niet in het minst door de vriendelijke ontvangst op de drie bezochte adressen, een ontvangst, die van een grote gastvrijheid getuigde. ten nog honderdvijftig broodjes worden gesmeerd voor de vrouwengroep, die 's avonds haar tweede lustrum zou her denken. Zelfs voor een leek was het van het begin af aan duidelijk. Mevrouw Van Achterberg kan het. Je weet niet precies, waaraan je het ziet. Is het de manier, waarop zij het water opgiet, of de toegewijde zorg, waar mee de thee wordt geserveerd? Maar je weet het zeker zodra het koste- Da4 de thee die middag zo lekker smaakte, is niet zo gewoon als het wel lijkt. Want de theeproever heeft ons ver teld en hij kan het weten dat er in Nederland schrikbarend slecht thee wordt gezet. Een uit de oorlog stammende zui nigheid woekert voort onder de jongere generatie theezettende huisvrouwen. In hun te verontschuldigen onwetendheid bezigen zij nog immer de methode van de uiterste spaarzaamheid met thee die toen moest worden betracht. Het droevige en onsmakelijke gevolg is een flauw, drankje, dat wordt gedronken, omdat het nu eenmaal zo schijnt te behoren. En la ten we dan maar zwijgen over de zeep bellen van het afwassopje, die somtijds uit de tuit opwellen. Verdrietig Dit nu is er verdrietig. Niet alleen voor de brave theedrinkers, die steeds maai weer stromen van drabbig, bruin vocht moeten verwerken, maar ook voor de theeprodfucerende landen India en Ceylon, wier bewoners tot in het diepst van hun hart zijn ontroerd, aangezien sieoht ge zette thee onmogelijk door de jaren heen een populaire drank kan blijven. Het is een verdienste van deze men sen, dat zij niet in zak en as blijven zitten, maar dat z(j iets hebben ge daan. Om de huisvrouwen te active ren hun thee te zetten, zoals dat be hoort, hebben zij in tal van landen zogenaamde theebureaus opgericht, waar enthousiaste deskundigen aller hande acties voeren, teneinde het zet ten van lekkere kopjes thee te be vorderen. En nu kent u dus meteen ook de oorsprong van de vijf gouden theeregels, die op onze theevisite in Leiden steeds weer ter sprake kwa men. |Vie de vijf gouden theeregels met nauwgezebhied navolgt, die krijgt een pot thee om dorst van te krijgen, een pot thee, waarvan de theeproever zegt: me vrouw, u bent een lichtend voorbeeld voor duizenden Nederlandse huievrouwen. Uw bheezetkunst moet worden beloond. Kijkt Druk Wij belden eerst aan Achterberg, de vrouw van de Hervormde predikant in de F age 1st ra at. Het beetje vroeg in de middag, n kwam juist goed uit, want het erg druk. Na het thee- omdat overdaad schaadt en het volgende en laatste theebezoek wachtte, vertrok ken we uitgewuifd door een blij gezin naar het bejaardentehuis van de Her vormde diaconie aan de Kaarsenmaker- n eiland Eens temeer bleek Leiden te zjjn temidden van een zee van er- met-de-pet-naar-gooiende-theezetsters. Want hoewel in het tehuis elke dag vele liters worden verschonken, doet deze grote kwantiteit toch niet vee) af aan de goede kwaliteit. De thee proever overhandigde directeur Kooi een zilveren theemaat met welge meende complimenten voor mejuf frouw C. Taffijn, die als cijfer een negen, dat wil zeggen zeer goed, kreeg toegekend. Op de thee afgaande heb ben de bejaarden het dus goed ge troffen b|j de heer en mevrouw Kooi en deze indruk werd nog versterkt bij onze rondgang door het tehuis, waar de stemming opperbest was. Geivoon Wie zal de verdiensten van de huis vrouw naar waarde schatten? Tallozen zijn dag in dag uit druk ln de ons mannen op alle mogelijke te verwennen. Wij beschouwen dit vaak als de gewoonste zaak van de wereld, bloemetje of een ander blijk van w< dering schiet er maar ai te dikwijls bij in. Elke dag schenken duizenden huis lijke vocht de lippen raakt: dit is onvergelijkelijk lekker, dit is thee. Ook de theeproever had het gauw be keken. Hij nipte, kauwde, slikte en stond op, om een feestelijk pakket uit zijn auto te halen. Mevrouw Van Achterberg met vlag en wimpel geslaagd en daarmee eigenares van een vijf tiendelig theeservies geworden. Haar theeleveranoier krijgt eerdaags eenzelfde geschenk toegestuurd. Verrassing Het bleek een reuzeverrassing te De voorbeeldige theezetster was zo opge togen ails het maar kan. De dominee merkte fijntjes op, dat hij nooit had ge weten, dat hij het zó goed had. Maar dat was eigenlijk niet helemaal waar. Want toen mevrouw even naar de keuken was, had hij ons toevertrouwd: naar mijn smaak zet mijn vrouw altijd een heerlijk kopje thee. Maar dat moet ook weL Een pastorie is immers een open huis. Hoe konden we het zo treffen: ons volgende kopje was ook een tien en een servies waard. Mevrouw Stolp, Roodenburgerstraat 70, ontpopte zich eveneens als een geroutineerde thee zetster. Als je negen kinderen hebt, moet dat ook eigenlijk wel, wil je revolutie aan de ontbijttafel voor komen. Al vroegtijdig heeft moeder haar kroost met het theedrinken en theezetten vertrouwd gemaakt en het verkwikkende gevolg is, dat er veel en lekkere thee wordt geschon ken. In een groot huisgezin heerst meestal een prettige kameraadschappelijke 6feer. Bij de familie Stolp voelden we ons m daarin ai spoedig opgenomen. Mevrouw maakte van óe gelegenheid gebruik zich te laten voorlichten over het gebruik van metalen theepotten. Die stenen dingen zijn wel erg aardig, maar bij ons wordt nog wel eens het een en ander gebroken, ziet u. Mijn man houdt het echter liever bij een stenen pot duizenden kopjes thee en dat vindt niemand iets bijzonders. Daarom meenden we er goed aan te doen eens de loftrompet te steken over drie Leidse theezetsters, die we dan maar als de representanten be schouwen van alle goede theebereid- sters in deze omgeving. En tot de drinkers willen we zeggen: laat het ook eens blijken als het lekker smaakt. Dat behoeft heus niet per se door middel van een servies te zijn. Alleen een hartelijk woord al kan immers zoveel goed doen. Mevrouw Van Achterberg, opgetogen Uitgewuifd Mevrouw Stolp, een lekker kopje thee. Foto N. van der Horst melden, we beperken ons slechts tot die genen wier prestaties van rijpheid en talent blijk gaven. Zo wist Yvette Noé al een heel in nemende Zerlina te creëren, terwijl Ank Reinders een opvallend speel- en zang talent toonde te bezitten als Sophie (Rosenkavalicr) en als Manon (Masse net). Paulien Pilaar viel op door haar knappe vertolking van het Wiegenlied uit Berg's Wozzek. Willy Dricssen gaf blijk van coloratuurmogclijkheden als Amina (Somnambula), al viel het te be treuren dat zij eerst een tijdlang te hoog intoneerde en Nellie van Dijkhui zen was een charmante Julia. Huib Quispel, bariton, creëerde een uitstekende Osmin (Entführung), waarbij naast zijn vocale ook zijn speeltalent bij zonder opviel. Het laatste moet echter niet gaan overheersen. Bernard Kruysen zong vooral de scène uit Don Giovanni uitstekend. Theo van Friesland is een verdienstelijke tenor, hij zong onder meer een scène uit Tosca. In het gebed uit Rossini's Mosè viel de bas Jan Athos op door zijn fraaie timbre; zijn voordracht was echter te traag. Als Rosenkavalier in travestie trad nog op de sopraan Willy Ebbink. die later ook als Suzanna uit Mozarts Figaro succes oogstte. De overigen, en met name de tenoren, toonden zich nog niet geheel rijp voor het podium, al leverden zij soms goede prestaties. We zullen hen derhalve niet vermelden. De toehoorders toonden zich zeer ont vankelijk voor het met zoveel geestdrift gebodene. Op 25 februari zal in de Laken hal een tweede avond door dezelfde operaklasse worden gej^ven. Dr. J. van der Veen Nemafi Leiden boekt goede resultaten Het jaarverslag over 1957 van de N.V. Nemafi te Ledden vermeldt, dat de om zet over 1957 een niet onaanzienlijke stij ging vertoont in vergelijking met vorige jaren. Het uitgaande debiteuren-ealdo per 31 december 1957 steeg hierdoor tot 2.430.457.25. De bedrijfsresultaten zijn alleszins be vredigend. Na reservering voor dubieuze debiteuren, afschrijving op kantoorpand, inventaris en d'ienst der lening, resteert een netto-wlnetealdo van ƒ84.324,91 (v.J. 62.511,48). Aan de algemene reserve wordt een bedrag van 10.000 toegevoegd, terwijl na betaling van vennootschapsbelasting aan aandeelhouders een dividend van 8 procent zal worden uitgekeerd. Ondanks de bestedingsbeperking wordt de toekomst voor de maatschappij met vertrouwen tegemoetgezien. Verkiezingen Prov. Staten op 26 maart In de laatste weken hebben wij al en kele kandidatenlijsten gepubliceerd voor de verkiezing van de leden der Provin ciale Staten van Zuid-Holland, die op 26 maart aanstaande wordt gehouden. Gis teren zijn de lijsten officieel Ingediend. Voor de verkiezing in het district Leiden zijn de volgende lijsten geformeerd: P. v. d. A.: H. van Woudenberg, J. P. van Praag, A. J. Jongeleen, T. vaa der Marei geb. van der Meer, C. A. van Gor- cum, H. Haasnoot, P. S. Pels, F. H. J. M. Daarna, J. Pasman, A. J. van der Pompe, P. van Leeuwen, J. Oudegeest. K. V. P.: S. Menken, O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, A. C. A. Deeren- berg, M. P. A. Meissen, Th. W. J. Verhoef, F. J. Spieksma, L. Jacobs, C. P. Vergou wen, A. P. J. van der Weijden, L. M. E. voo Fisenne, A. C. van Moorsel, J. F.Pen- nings, L. A. Weeber, L. P. Duyveetijn, J. A. M. van Zonneveld, F. G. Hoson, H. A. C. Taverne geb. van Gampen, Th. J. Arts, W. J. C. Versteege, H. J van Doorenmalcn. Anti-Rev. P.: N. G. Geelkerken, T. Spaan, S. H. Attema, C. J. Woudstra, G. Vogelaar, T. Kralt, H. J. Hylkema, B. G. von Meijenfeldit, geb. Bakker, W. J. Valkenburg, A. Borst Pzn., J. W. Noten boom, T. A. van Dijken, Jhr. J. M. M. ven Asch van Wijck, J. Wilschut, E. A. Polet, J. J. Neutenboom, N. van der Brugge, J. L. van der Pauw, A. Hoek, S. Hammer. C. H. U.: J. J. R. Sohmal, W. D. Okkens, D. van der Kwaak, P. Boersma, C. van Dijk, S. H. van Eyborgon, J. C. Vogelaar, J. de Meer, J. J. F. van Hulsteijn, L. C. van As, P. L. Schenderling, M. van der Voet, D. Hendriks, D. van der Mei de, M. A. van der Have, J .Valkenburg, C. Kra nenburg, J. J. Dekker, H. Duiker. K. W. van Breda. V. V. D.: J. Wilkens, S. J. van den Bergh, F. Portheine, H. van der Houwen, J. J. Oyevaar, P. H. Smits geb. Witvliet, J. Kapteyn, J. Drljber, C. M. 's Jacob geb. des Bouvrie, M. A. V. Sllngenberg, J. Koerts, M. G. Oosterhuis geb. Pietersen, A Oosterbaan, A. G. Crèvecoeur, K. Si mon Thomas, W. F. C. Blom, F. T. van der Torren geb. Veen dorp, J. van de Griend, P. Herwcyer. S. G. P.: P. Zandt, H. van Rossum, A. Vlasblom, A. de Redelijkheid, C. N. van Dis, B. van der Graaf Jzn„ M. A. Mieras, J. Vermeulen Hzm., C. Slijkhuis, W. F. Mulckhuijse, A. J. Kersten, H. Katten- berg, H. Visser Mzm., F. van der Vita, C. Lagendijk, J. C. van Ravenswaay, A. Kruithof, W. J. van der Kraats, J. Pijl, C. W. Oudshoorn. C. P. N.: G. van Praag, S. Groenendijk, J. Hoogcarspel, N. C. Notenboom, J .M. van der Blom geb. Vijlbrief, P. Bakker, L. van Halm, H. de Vos geb. Krul, van Weizen, J. W. van de Wege, J. C. de Louw. W. F. van Riet, A. M. van Stralen, J. van Zundert, J. H. Pieete, D. Schreu- der, mej. L. de Bruin, J. de Leeuwe, H. A. Boymans. Geref. Pol. Verbond: L. A. F. God schalk. E. J. Groenevelt, D. C. Hank, W. Vreeken, W. Bouman, D. Roorda, C. S.

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 3