DRUM SHAG Evangelie ook voor jongens Beestenmarkt op de Mogelijkheden in Afrika voor Leidse industrieën lg Kerk geeft jeugd portret van Jezus in handen, maar zonder retouche CERDINC Agenda voor Leiden STRUCTUURPLAN LEIDEN EN 0MCEV1NC DEZE MAAND IN ALLE RADEN foto-opruiming Prof. dr. Galestin hoogleraar in Leiden meuwe letdsche courant 3 MAANDAG 13 JANUARI 1938 Ds. Van Soest in Leids Herv. jeugdwerk heeft, is te veel gezegd. Maar met de „inleiding" van ds. T. D. van Soest, Herv. predikant te Rijnsaterwoude, die gistermorgen in de Marekerk plaats had, is wel iemand aan het jeugdwerk toegevoegd, van wie belang rijke stimulansen kunnen worden verwacht. Het kleine Rijnsaterwoude heeft hem afgestaan om hem de gelegenheid te geven, een deel van de week zijn krachten te wijden aan de versteviging en de uitbreiding van het kerkelijke jeugdwerk in onze stad. Men kar. zeggen, dat hiermee een bijzondere figuur zijn intrede in de Leidse Hervormde Gemeente heeft gedaan; iemand die in bepaald opzicht aan haar verbonden is, maar tevens de voorganger is van een eigen Gemeente, die in dit geval niet eens zo dicht bij Leiden ligt. Ds. J. N. de Ruiter, voorzitter van de centrale jeugdraad, leidde ds. Van Soest tot zijn nieuwe werkkring in. Zijn predi king ging over Lucas 2 vers 51: „En Hij ging met hen terug en kwam te Naza reth en was hun onderdanig. En zijn moe der bewaarde al deze woorden in baaJ hart". De kern van de preek van ds. De Rul ter was, dat Jezus niet in Jeruzalem is gebleven, maar in het gewone Nazareth, waar Hij de geboden van Zijn Vader heeft gehoorzaamd, tot in de gehoorzaam heid aan Zijn ouders toe, dat Hij zo ééi is geworden met het gewone menseliiki Verheugd e: >11 In zijn toespraak tot ds. Van Soest dankte hij eerst de Gemeente van Rijn saterwoude, die haar predikant al een jaar heeft afgestaan om onder de litairen werkzaam te zijn, en hem toestemming verleende om enkele dagen in de week het Leidse jeugdwerk te die nen. Ofschoon ds. De Ruiter hier het ge zegde wilde toepassen dat liefde geen kwaad denkt, merkte hij toch op. dat Rijnsaterwoude haar dominee natuurlijk liever enkele dagen per week aan andere Gemenete afstaat dan hem helo- maal te moeten missen. Hij dankte ook mevrouw Van Soest, die. naar ds. De Ruiter voor een ogen blikje aannam, wel „een engel uit d« hemel" moest zijn om haar man vooi dit werk naar Leiden te laten gaan, ei de kerkelijke colleges, die deze benoe ming hadden mogelijk gemaakt. Ds. De Ruiter deelde mee, dat de keuze van ds. Van Soest van de jeugdraad zelf was uitgegaan. Dit verheugde hem, temeer omdat hij ds. Van Soest al geruime tijd kent als classiscollega, maar ook als geest verwant en eertijds als medewerker in het militaire werk. „De jeugdraad staat klaar om u met raad en daad bij te rtaan. En wij verwachten, dat Onderzeeër en fregat 27 jan. in N.-Guinea Op 26 en 27 januari zullen Hr. Ms. on derzeebootjager Drenthe en Hr. Ms. fre gat Evertsen, die resp. 11 en 10 dec. uit Nederland vertrokken, in Nieuw-Guinea arriveren. De Drenthe bezocht dezer da gen San Diego en bereikte heden Pearl Harbor. De Evertsen heeft beide havens reeds aangedaan. Braat Delft Vakantie in plaats van ontslag Ten gevolge van de bestedings beperking is het aantal opdrachten aan de N.V. Kon. Fabriek F. W Braat te Delft, speciaal wat de stalen ramen betreft, wat terug gelopen. Daar het vooruitzicht be staat, dat over een maand het be drijf weer op volle toeren kan gaan draaien, heeft de directie besloten niet een deel van liet personeel te ontslaan. Van de vijfhonderd werk nemers mogen er honderd per week acht uur gaan wandelen of zich aan hun liefhebberijen wijden Ze krijgen echter hun normale loon voor 48 werkuren uitbetaald u ons zult willen dienen. Dat kunt u alleen met blijdschap en zonder krampachtigheid, als u in directe relatie staat met de Here Jezus" Zo zei ds. De Ruiter. „In Zijn ge meenschap kiemt er leven en levens volheid meer en meer". Gebed Voor zijn intredeprediking had ds. Van Soest twee teksten gekozen: Jesaja 53 vers 2 („Hij had gestalte noch heerlijk heid. dat wij Hem zouden hebben be geerd") en Hooglied 5 vers 16 („Alles aan Hem is bekoorlijkheid"). In het begin van de preek merkte de jonge predikant op. dat men nu niet n verwachten, dat met twee avonden één middag per week Hervormd Leiden kan worden gemaakt tot een voorbeeld in jeugdland. Een ernstig beroep deed ds. Van Soest op de Gemeente om de mensen in het jeugdwerk te bidden, van de voorzitter van de jeugdraad tot het adspirant-reserve-zondagsschoolleid- Kruis en koning Jesaja ziet met zijn scherpe profetische oog, hoe men over Jezus zal oordelen. Eén keer heeft het in het leven van Jezus erop geleken, dat Hij Israëls Vorst zou worden: bij de intocht in Jeruzalem Maar Hij heeft die intocht Zelf bedor ven; Hij ging huilen. Er was geen ge daante, noch heerlijkheid aan Hem, zon der postuur, zonder gezicht, zonder al lure. Het einde was het kruis. Zo is het ook nu nog. De filmster is nu eenmaal meer bekend en geliefd dan een kruiskoning Hij is gekomen tot de Zij nen, maar zij hebben Hem ndet aangeno men. Jezus dienen? Ik red mezelf well En toch zijn er nog altijd mensen, die wat voor Hem voelen. En die zelfs vol van Hem kunnen zijn en met de dichter van het Hooglied zin gen: „Alles aan Hem is gans begeer lijk". Hjj is niet in een paleis gebo ren. Anders zouden we nog staan te dringen voor de getraliede afsluiting. En als Hij niet bij tollenaren en zon daren was binnengegaan, konden wij onze schuld en onze tekorten alleen maar aan het beddekussen kwijt. Waar moest het heen met onze fail liete boedel, als er geen Heiland was" Hoe minder heerlijk, des te aantrek kelijker wordt Hü voor een christen U weet niet half hoe lel<l<er die half zware shag von Douwe Egberts is! half zwaar - heel lekker! D. van der Kwaak uit de V.V.V. Wegens zijn drukke werkzaamheden heeft de heer D. van der Kwaak zich ge noodzaakt gezien af te treden als voorzit ter van de Vereniging ter Bevordering van hef Vreemdelingenverkeer en tege lijk als lid van het bestuur. Voorlopig zal het voorzitterschap worden waarge- omen door dr. J. Keuning. Het bestuur stelt zich voor. in de ko mende algemene vergadering de leden de gelegenheid te geven officieel afscheid emen van de heer Van der Kwaak, die gedurende de ruim vijf jaar. waarin hij het voorzitterschap van de V.V.V. heeft bekleed, grote activiteit heeft ont plooid en het werk van deze vereniging sterk heeft gestimuleerd. K. en O.-film in Luxor ,Si tous les gcirs du monde K. en O. in het Luxor-theater draaide, heeft Jacques Remy gemaakt naar de ballade „Si tous les gars du monde voülaient se donner la main" van Paul Fort. We zullen deze film dus moeten zien als een soort docu mentaire. Radio-amateurs hebben met hun zend en ontvangstations een keten rond aarde gelegd, waarin ieder de ander hand geeft, ongeacht ras. kleur of gods dienst. Naastenliefde en sporbiviteit zijn de grondslagen voor het dienstbestoon aan de medemens. Dat wil Christian Jaque in deze film laten zien. Hij is daar Met klem Ons werk, aldus ds. Van Soest, is nu te vragen: „Hoe denkt daar nu van?' En wij vragen dat met klem. Zowel aar de hartelijk-meelevenden als aan de jon getjes, die op de Beestenmarkt rondjes rijden op onbetaalde bromfietsen. Want Christus néémt het niet, als wij Hem op het hart blijven trappen. Er is niets er- gers dan beledigde liefde. Wij stellen u de redder voor, die nog altijd meer betekent voor de drenkelin gen in het water dan voor de schreeu wers op de wal. Wij mogen de Leidse jeugd het portret van Jezus in handeD geven, zonder retouche, met de littekens erbij. Er zullen er zijn, die zeggen: Waardeloos. Geen figuur! Dan is dat héél erg. Er zul len er ook zijn, die zeggen: Ja, Hij is het. Ik zie het aan de sporen van de striid. waarmee Hij mij heeft vrijgevochten. Ds. Van Soest drong er bij allen op an déze Jezus in hun leven tc aanvaar- Maandag De Doelen, 8 uur: Leidse Amateur- Fotografen-Vereniging, bespreking eigen werk, waaronder „De spiegel Leiden" Den Burcht, 8 uur: afdeling Leiden Chr. Metaalbedrijfsbond. propaganda-avond. D. Nederveen 'ukken", films Rijksmuseum „Met i allen i t het Gehoorzaal. 8 uur: K. en O., Amster dams Kunstmaand Orkest, solist Wim Stenz. viool. Dinsdag Schouwburg. 8 uur: opvoering var „Mijn zoon" door D.O.S. Volkshuis. 8 uur: Vereniging voor Peda gogiek, dr. J. J. Miedema. geneesheer directeur van „De Hoogstraat te Leer- sum. over ..Hoe zien wij de gehandicapte medemens?" Den Burcht, 7.30 uur: feestavond chr. jeugdvereniging U.K.S.. show-revue „Wat een bende" Dr. Knibbe, na buitenlandse reis: Vakantietrip voor Kamer van Koophandel was onvergetelijk (Van een onzer verslaggevers) V7"ORIGE WEEK zijn na een reis van een half jaar in Afrika dr. P. G. Knibbe en mevrouw J. II. Knibbe-Kuijper in Leiden teruggekeerd. Een bezoek aan een getrouwde dochter in Zuid-Afrika werd gekoppeld aan een uitgebreide orientatietrip om contacten te leggen tussen indus trieën in het district Rijnland van de Kamer van Koophandel en de zuide lijke landen van Afrika. Dr. Knibbe was hiervoor wel de aangewezen man, want deze reis werd mede mogelijk gemaakt door de K. van K., waarvan de Afrikaanse reiziger jarenlang secretaris is geweest en per 1 januari met pensioen ging. Van deze contacten verwacht dr. Knibbe heel veel. Boordevol indrukken is het echtpaar Knibbe teruggekomen. Een groot deel van •els werd in Durban doorgebracht, een dochter woont. Uiteraard was dit het prettigste stuk van de reis. Maar ~r moest, behalve familiebezoek, ook ge- •erk-t worden en zo stonden besprekin- en in Kaapstad. Port Elisabeth. Bloem fontein en Pretoria op het programma De Nederlandse consuls hadden de voor bereidingen getroffen en zo konden vele besprekingen met directies van bedrijven hartelijke sfeer plaats 'hebben. Het Afrika-instituut in Rotterdam en de Afri kaanse consul in Den Haag hadden veel over de Afrikaanse markt gegeven. Deze heeft namelijk een bepaalde struc tuur. waardoor persoonlijk contact voor waarde voor het welslagen van zaken- Naar wij vernemen, is het ont werp voor een structuurplan vöor de Leidse agglomeratie, omvattende de gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude, thans gereed geko- men en zal dit ontwerp in de loop v>n deze maand in een raadsverga dering in alle gemeenten aan de or de worden gesteld. Vanavond wordt het stuk dat op dit plan betrekking heeft, de leden de Leidse gemeenteraad ter hand gesteld. Volgende week maan dag, 20 januari, komt het in behan deling. Leiden is niet de eerste gemeente, waar het plar in een openbare ver gadering ter tafel komt. Zoeterwou de behandelt het op woensdag 15 ja nuari om kwart voor 8. De raden van Leiderdorp en Warmond zullen het donderdag 16 januari in behan deling nemen. Voorschoten treedt aan op vrijdag 17 januari. Leiden komt dan maandag en Oegstgecst tenslotte op woensdag 22 januari om half 8. kon veel van het mooie in natuur landschap genoten worden Mevrouw Knibbe een kleindochter van Abraham Kuijper was altijd In de gelegenheid haar man te vergezellen. Vier dagen den in de Kruger Wiidtuin doorgebracht, waar de duizenden in vrijheid lopende dieren, zoals leeuwen, nijlpaarden c raffen. bekeken werden en bij dr. Knibbe het jagersinstinct naar boven dedea komen. Vanzelfsprekend hebben we dr. Knib be naar z(jn indrukken over dc ra kwestie gevraagd. Volgens zijn mening heeft deze velerlei facetten, maai vaste Indruk is dat cr nergens zoveel gedaan wordt voor de zwarte bevolking als in de Unie. De economische positie van Zuid-Afrika noemde dr. Knibbe ronduit „kerngezond" en een compliment aan de regeerders is volgens hem op zijn plaats. Egy/tte Aan alle moois komt een einde en zo ook aan de Zuidafrikaanse vakantie. Be sloten werd de terugreis via de Oostkust te maken om de rondrit langs het wereld deel-eiland te voltooien. Deze reis werd een openbaring. Omdat gereisd werd met vrachtschepen van de Holland-Afrika- lijn konden verschillende havensteden worden bezocht, onder meer Lorenzo Mar ques, Beira, Mtwara bekend door de mislukte plannen voor aardnotenwinning de Engelse regering Zanzibar. Om- basa en Aden. In PQrt Sadd werd uitgestapt voor een negendaags verblijf aan Egypte. Vriende lijk en voorkomend bleken de onderda nen van Nasser te zijn en het verblijf voor toeristen is in het voormalige rijk van Faroek uiterst goedkoop. Een bezoek werd gebracht aan de pyramiden, de ■■otsgraven en tempels, waarvan de drie duizend jaar oude verf nog als gisteren beschilderd lijkt Zoals Jozef zo liepen de heer en mevrouw Knibbe enkele dagen door een land, dat sinds de tijden van het oude testament nog i weinig veranderd is. De boeren en fella- hins lopen nog precies als eeuwen terug. Vrouwen dragen nog de kilo's zware savooiekolen op het hoofd en ondanks het uitblijven van de regen bevloeit d< Nijl grote gebieden. De zon en het water maken het moge lijk, dat er driemaal per jaar geoogst wordt. Toeh ziet men er niet één boerde rij in Nederlandse zin. Het zijn slechts hutten van gedroogde modder en klei. Op hel dak ligt een dikke laag stro, u door het interieur 's winters warm e de zomer koel is. Natuurlijk werd de schat van de legendarische heerser Toet- anch-amon niet vergeten. Afscheid Op zaterdag 6 juli begon een reis, die nog veel te vroeg eindigde. Nu ligt er weer werk in Leiden te wachten. Niet in het minst voor dr. Knibbe op het poli tieke vlak. want volgens de algemene wt der kiesverenigingen wordt hij weer de eerste plaats voor de Provinciale Sta ten gezet. Verder zijn er nog de vele commissies en verenigingen. Vrijdag 31 januari zullen dc leden van de Kamer van Koophandel en vele relaties in de zakenwereld af scheid nemen van dr. Knibbe, die jarenlang als secretaris Leiden en wijde omgeving heeft gediend. Het gulden Vlies, 8 uur: Leidse Assu rantie-Club, F. J. M. van der Pluym te Den Haag over „Levensverzekering e» geldbelegging". Foyer gehoorzaal. 8 uur: liederenavond Jan StiDdonk. Woensdag Schouwburg, 8 uur: K. en O., „Grote Hanzen en kale halzen" door toneelgroep Theater. Het Gulden Vlies, 8 uur: jaarvergade ring afd. Leiden Tuinbouw en Plant kunde. Rijksmuseum voor geologie en minera logie, 8 uur: mej. G- E. de Groot ovei „De geschiedenis van het leven op Den Burcht, 8 uur: Leidse bond van Volkstuindersverenigingen, propaganda filmavond. Donderdag Volkshuis, 2.15 uur: „Reis naar Mexico". Vrüdag Geref jeugdhuis. 8 uur: ledenvergade ring Arjos Leiden. De Doelen, 8 uur: afdeling Leiden Ge nootschap Nederland-Engeland. Eric Gil- lett over „Those angry young men". Herv. wijkgebouw „Rehoboth", 8 uur: afd. Leiden Christen-vrouwenbond, dr. R. J. van der Meulen te Den Haag over „Is bidden onzin?" Foyer gehoorzaal, 8 uur: K. en O., le zing met kleurenfilm „Met kapmes en kompas naar de vergeten aarde van Nieuw-Guinea", door dhr Jan van Eechoud. Jeugdhuis Breestraat 19, 8 uur: kring Rijnland Broederschap van oud-Padvin ders, jaarvergadering Zaterdag Station, 1.50 uur: afdeling Leiden Na- tuurhist. Vereniging, vertrek met trein excursie langs Verversingskanaal, eventueel strand- en pierexcursie te Scheveningen. Stadsgehoorzaal, 8 uur: feestavond oneelvereniging „Tot ieders Genoegen". Universitei tsgebouwvoorl leb tingsdag. Den Burcht, 8 uur: „Ons Grunneger- laand", Nijjoarsveziede. Tentoonstel linze» De Lakenhal. 14 uur: tentoonstelling werken van Coba Ritsema, tot 27 januari, donderdag bovendien van 7.309.30 uui RUksmuseum voor Volkenkunde: Volk van Surinam» Prentenkabinet. Klokstee2 25: tentoon stelling van foto's van dr Erich Salomon '•ot 18 januari Dienst der apotheken Tot en met vrijdag 17 januari wordt de dienst van de apotheken te Leiden Oegstgeest waargenomen door de Doeza- ipotheek, Doezastraat 31. tel. 21313, de Haven-apotheek, Haven 18, tel 20085, de apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark tel. 26274. Evangelisatie-samenkomst In de Gereformeerde kerk aan de Oude Vest wordt donderdagavond een bijeen komst gehouden, uitgaande van de eont- tactcommissie voor het evangelisatie- •erk. Ds A. J. Kret Herv. pred. te Krlm- en aan de Lek, zal spreken over Albert Camus en de Kribbe. De bijeenkomst, die uur begint, zal worden opgeluisterd koorzang, duetten, orgelspel trompetsoli. haaltje Ergens In de Noordzee ter hoogte de Noorse kust. dobbert een Franse vis- serssohuit. Bijna iedereen ligt kooi. Met een ernstige vleesvergiftiging ligt men te wachten op het einde. Met grote moeite heeft men radiocontact ge kregen met een post in Afrika's rimboe, waar men een dokter heeft opgeschar reld. die advies heeft gegeven. Vóór de volgende morgen 8 uur moet ieder een injectie hebben en de ampullen moeten uit Pariis komen Op de spits Dan gaan de amateurs aan het werik. om alles op tijd aan boord te krijgen. Jammer >6 het. dat nu alles op de spits gedreven wordt, dat het verhaal onge loofwaardig wordt en de film bijna zijn doel voorbij schiet. Er komt nu zoveel pech en tegenslag en alle mogelijke on mogelijkheden (het pakje verzeilt zelfs in Oost-Berlijn; de Russen moeten ook meedoen!), dat het geval drakerig wordt. Natuurlijk wordt klokke acht uur het pakje aan boord gehesen en kan de be- vlagde schuit tot slot de haven binnen- Wanneer men zich bij het kijken naar de film maar telkens de opzet herinnert, dan kan men deze film wel waarderen. Bij momenten is van goed spe! te genieten. Een scène, uitstekend van expressie, is die waar we de hele bemanning zien. kijkende naar de uitwerking van de in jectie die de kok heeft gekregen. Het ge deelte aan boord is spelteehnisch het beste. De montage had goede overgangen ge maakt en ook met de camera bereikte men uitstekende resultaten. Een film vol tegenstrijdigheden, waar bij de documentaire kwaliteiten toch de overhand behielden. A. C. Bouwman. Leidse wolspinnerij ontslaat 30 man Naar wij vernemen heeft de direc tie van de Leidse wolspinnerij bij de bevoegde autoriteiten vergunning aangevraagd voor het ontslag van 30 arbeiders. Dit ontslag betreft dus uitsluitend werknemers van de Leidse fabriek. Van directiezijde in Amsterdam werd ons medegedeeld dat tot nu toe nog geen ontslagvergunning aan gevraagd is voor werknemers in Amsterdam en Veenendaal, waar eveneens fabrieken van de Leidse wolspinnerij gevestigd zijn. Geruchten als zou de Leidse wol spinnerij gaan liquideren werden door Amsterdam tegengesproken. De heer Henk Akse De heer Henk Akse te Leiden is be noemd tot dirigent van het Geref. kerk koor te Voorburg, met ingang van 1 ja nuari j.l. De heer Akse is ook dirigent van het Haags Hervormd jeugddienstkoor en van „De Lofstem" met meisjes- en kinderkoor te Rijnsburg. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Sophia, dr v J J Cornet en C van Strater; Moniqua Catharina Fran- cina, dr v H M van Ovost en R E R George; Philippir.a Caroline, dr v K San ders en M Troost; Mijntje, dr v A Pardon en J Disseveld: Lodewicus Anthonius Maria, zn v H M J Timmerman en H M van Haasteren. OVERLEDEN: A P Van de Vrandc, 62 jr, weduwe v D W. Claassen; M A de Beunje. 83 jr, echtgenote v J J Gecn- J« GEHUWD: D i Arkel i A Clark». Spreekbeurt Woensdag 15 januari om 8 uur spreekt n het gebouw Prediker ds. J. A. Smimk an Den Haag. (Advertentie) Onze bekende grote begint woensdag des morgens 9 uur Een grote partij prachtige projectieschermen (glasparel en wit mat) X wordt opgeruimd voor prijzen die 30 a 40 lager liggen. Elektrische X' belichtingsmeters (origineel Duits) tegen prijzen beneden die van y Japanse! Tientallen 6x6 camera's voor zeer lage prijzen. Een voor- y beeld: een gekoppelJe Franka kleinbeeldcamera. Franka van ƒ215.- X- voor 129.—. Een bijzondere sortering foto-albums tegen zeer lage X' FOTO-CINé JAN WOLFSLAG BREESTRAAT 123 t.o. Stadhuis Tel. 21851 HAARLEMMERSTR 102 naast Bata Tel. 32778 Zal archeologie en oude geschiedenis van Zuid- en Zuid-Oost-Azië doceren Bij Koninklijk Besluit van 24 december 1957 is met ingang van de dag waarop hij zijn ambt zal aanvaarden benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Leidse Universiteit prof. dr. Th. P. Galestin. Prof. Galestin die tot dusverre buitengewoon hoogleraar aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam was, zal de in september 1957 vacant gekomen leerstoel van prof. dr. F. D. K. Bosch bezetten. Tussen pyramides en andere archaïsche Egyptische zaken heeft de oud-secretaris van de Kamer van Koophandel, dr. P. G. Knibbe, een tocht gemaakt. Ondanks de pensioengerechtigde leeftijd is hij nog op een kameel geklommen en zo enkele uren door de gemummificeerde oudheid van Egypte gedeind. Op de eerste kameel: dr. Knibbe. Prof. Galestin werd op 5 Juni 1907 Batavia geboren. Na het gymnasium te Den Haag te hebben doorlopen, studeerde hij Arische letteren aan de Leidse Uni' siteit. In 1932 legde hij het doctoraal en af en daarna maakte hij een studie lis van 8 maanden naar Java en Bali. In 1936 promoveerde hij op een disser- tatie getiteld: „Houtbouw op Oost Javaan- sche tempelreliëfs". In de jaren 1936 tot "^■Jogjakarta werkzaam alt i het museum Sana Bu- daja. terwijl hij tevens als leraar in de cultuurgeschiedenis aan de Algemem Middelbare School daar ter stede ver bonden was. Teruggekeerd in Nederland was hij vai 138 tot 1948 verbonden aan het Instituut oor de Tropen als conservator afdeling Volkenkunde en als archivaris van het Bali-Instituut en het Minang- kabau-Instituut, waarnaast hij nog korte leeropdracht vervulde in de ge schiedenis en sociologie van Indonesië aan de Gemeentelijke Universiteit te Amster dam In 1946 volgde aldaar zijn benoeming tot buitengewoon hoogleraar in de kunst geschiedenis van Oost-Azië, in het bijzon der die van Indonesië, de Indonesisch» prehistorie en de Hindoe-Javaanse se- schiedenis. Op uitnodiging van -ie Sticusa ondernam hij in september 1953 een tweede studie- Bali, waarna hij in 1957 Prof. Galestin zal „Archeologie en Oud» geschiedenis van Zuid- en Zuid-Oost- Azië" gaan doceren. Zuster G. v. Krimpen te Leiden overleden In het Diaconessenhuis te Leiden is overleden zuster Ger van Krimpen, die gedurende ruim vijfentwintig jaar als ver pleegster in het Diaconessenhuis werk zaam is geweest, sinds 1947 als hoofdver pleegster. Zuster Van Krimpen werd 1 januari 1901 te Zeist geboren en genoot haar ver pleegstersopleiding in het Leidse Diaco nessenhuis, waar zij haar gehele verpleeg stersloopbaan heeft vervuld. De laatste jaren is zij bijna voortdurend ziek geweest, hetgeen zij blijmoedig met een gelovig hart verdroeg. Vorig jaar werd haar zilveren jubileum als verpleeg ster gevierd en hoewel haar gezondheid niet toeliet, dat zij haar gewone werk zaamheden verrichtte, hield zij zich, wan neer de ziekte haar niet aan het bed kluisterde, bezig met andere opdrachten. De begrafenis zal plaats hebben woens- •en studiereis naar India gemaakt heeft, dag half drie op „Rhijnhof".

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 3