hoeveel witter wit kan zijn! Verdubbel uw kerstgratificatie 4iee**t/ Rentespaarbrieven ONGESCHOOLD PERSONEEL ADJUNCT-SECRETARIS FLINKE WERKSTER flinke werkster gevraagd MACLEANS bewijst V. D. na sluitingstijd Probeer het eens met een koerier! 8 IE1 ZATERDAG 28 DECEiMBER 1957 Elke f25.-. die u van uw kerstgratificatie in Rentespaarbrieven van de Nationale Woningbouw lening 1957 belegt, verdubbelen in 13 jaar.*) U verricht er een verstandige daad voor uzelf mee en een goede daad voor Nederland. Want mede dank zij uw geld kan de woningbouw en al wat er verder voor nodig is ongestoord voortgang vinden. Bovendien kunt u door middel van een. aan elke Rentespaarbrief gehechte kaart de gemeente aanwijzen, die het meest van uw beleggingsgeld zal profiteren. Binnen ieders bereik! Rentespaarbrieven liggen binnen ieders bereik. Er zijn stukken van f25 -. f100 - en f500.-. Zij zijn altijd te verzilveren. Rentespaarbrieven zijn verkrijg baar bij alle banken, kassiers en commissionairs. De stukken van f25.- zijn ook te koop aan alle postkantoren. Bouwzegels a f5.- zijn aan de postkantoren te koop. Met deze zegels kunt u op ge makkelijke manier een Rente spaarbrief bijeensparen. Nadere bijzonderheden vindt u in de brochure ,,Hoe u uw geld kunt verdubbelen", die gratis verkrijgbaar is bij banken en postkantoren. Zie r tussentijdse mogelijkheden toe aflossing en aflosbaarstelling het prospectus. VAN DE NATIONALE WONINGBOUWLENING 1957 ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■I Pubhkatic van de r Ncderlandsche Gemeenten SHELL INSTALLATIES EN FABRIEKEN „PERNIS" (N.V. De Bataafsche Petroleum Maatschappij) in de leeftijd van 21-35 i^ar. Gehuwden die NIET in Rotterdam of naaste omgeving iconen, komen in aanmerking voor een AANZIENLIJKE tegemoetkoming in de pension- enfof reiskosten. ONGEHUWDEN tot de leeftijd van 28 jaar vallen even eens onder deze regeling. Voor vervoer van personeel, dat in Rotterdam-ZIJ ID woont, zal worden gezorgd. Sollicitaties met vermelding van leeftijd, burgerlijke staat en er varing uitsluitend schriftelijk te richten aan Shell Installaties en Fabrieken „Pernis", afd. PSr N'r. 22, Postbus 644, Rotterdam. Uw oliekachel of oliehaard is „SHELL" brandstof olie waard Gevraagd nette SLAGERS- BEDIENDE, V.g.g.v. In- of extern. Joh. Los, Kempenaerstraat 1. Oegstgeest, Tel. 25958. Bij het Hoogheemraadschap van Rijnland te Leiden kan geplaatst worden een machine schrijfster/ telefoniste Salaris afhankelijk van leef tijd en ervaring van 181.34 tot 252.98 per maand. Voor minderjarigen is de algemene loonregeling jeugdiig rijks personeel van toepassing. Sollicitaties te zenden aan de secretaris var Rijnland, Bree- straat 59 Leiden. Gevraagd net ZELFSTANDIG MEISJE liefst niet ben. 20 jaar. Mevr Timmermans. Noordwijker weg 76, Katwijk a.d. Rijn. Grote HANDELSONDERNEMING gevestigd te Lelden heeft een vacature voor: EEN ACTIEVE AGENT Gedacht wordt aan een jongeman met feeling voor de handel; voor volledige opleiding wordt door de onderneming zorg gedragen. (ADJ U NCT)-LABORANTE Salarissen, behoudens jeugdaftrek. adjunct-laborante: minimum 199.25; maximum 315.66 bruto por mnd. Laborante: minimum 235-07; maximum 408.57 bruto per maand. 1 de Directeur- De te verrichten werkzaamheden zijn gevarieerd en betref fen onder meer ook het voorbereiden van rapporten, ver slagen e.d. Kennis van de moderne talen is gewenst. Sollicitaties met uitvoerige gegevens te richten aan het bureau van het Centraal Comité, Dr. Kuyperstraat 3, 's-Gra- venhage. Geen bezoek dan na oproeping. VEEL VOLDOENING voor welke arbeid FLINKE MEISJES van 17 jaar en ouder worden gevraagd op gunstige arbeidsvoorwaarden en met huis vesting in een gezellig huiselijk milieu. Opleiding voor het diploma kinderbescherming A en gedeeltelijke opleiding voor het Ztekendipl. B. Gevraagd Voor JONGE MENSEN VAN POS. CHR. HUIZE is plaats als leerling verpleger verpleegster op de Stichting „VELDWIJK" te ERMELO I Opleiding tot rijksdiploma Ziekenverpleging B. Salaris, vakantiegeld, vergoeding reis- I koeten, kleding enz. volgens algemene I regeling. I Leeftijd 18 jaar en ouder. Vooropleiding vanaf 17 jaar. voor 2 of 3 helé of 4 halve dagen. Hoog loon. Mevr. L. van Cuilenbu/rg, Vlierstraat 37, Katwijk aan Zee. Telefoon K 1718—3376. GEVRAAGD VOOR DIRECT OF LATER 1e EEN PRIMA ETALEUR voor hei maxen van aantrekkelijke etalages, stoffen, stukgoederen, dekens en bedden Goed kunnende lakschrijven en plakkaat- schilderen 2e EEN FLINKE AANK. VERKOOPSTER met ervaring Voor de afdeling huish. goederen Zij, die menen hiervoor in aanmerking te komen gelieven te solliciteren onder no. 3566 aan hét bureau J van dit blact Dit is de „witmeter" gebruikt om de witheid van tanden te meten. Als maatstaf, waarop men de meter heeft afgesteld, geldt het zuivere wit van een massief blok magne sium oxyde. De witheid der tanden is in graden op een schaalverdeling af te lezen. Macleans maakt uw tanden witter. Nog 18% witter dan ze nu al zijn! De witmeter - een wetenschappelijk testapparaai - bepaalde dit verbluffende percentage. Controleer het zelf, in uw eigen spiegel. Zie hoeveel witter wit kan zijn na een maal poetsen met Macleans. En deze unieke tandpasta doet méér: doodt alle bacteriën, voorkomt bacteriënvorming en behoedt zo uw tanden voor bederf. Dat próéft u! Aan die typisch pittige smaak, die Macleans van gewone tandpasta onderscheidt. De smaak van zuiverheid, van gezondheid! Als prachtig witte, kerngezonde tanden u een paar stuivers meer waard zijn, neem dan Macleans Peroxide Tooth Paste. nst lapti grote tube 0.90 familietube (extra voordelig) 1.40 Beecham (Nederland) N.V. - Voor Engros: Jacq. Mot N.V., Amsterdam ii. lussen de twee inbrekers ontstond een levendig gesprak, dat door Daantje Dak oplettend werd gevolgd. De heren «waren het roerend met elkaar eens, dat het doelloos was op deze wijze voort te gaan. Ze begrepen nu wel, dat de cassa's in dit warenhuis, allemaal leeg waren. Gijs G. stelde hierop voor, genoegen te nemen met goederen "m natura. Hoewel het moeilijk zou zijn een koper voor de gestolen waar te vinden, moest het toch mogelijk zijn op deze wijze een aardig centje te verdienen. Jaap J. voelde er meer voor de onderneming verder op te geven en het duistere gebouw zo spoedig mogelijk te verlaten. Wij dienen hierbij aan te tekenen, dat deze schurk last van pijnlijke voeten had. De prikkeling hiervan het lange staan groter dan zijn hebzucht. Het de hij naar huis om daar in zijn voddig bed, de liefst rust te vinden, die hij zo dringend behoefde. Na enig heen en weer gepraat, besloten de schavuit©) alvorens hun 2akken met kostbare V. D.-artikelen vullen, iets te gaan drinken in de lunchrc U allen bekend zijn, dat drank 'm de onderwereld i grote rol speelt; en zowel Gljs G. als Jaap J. met djer moeilijke voeten, waren verzot op een glaasje limonads Gespannen had Daantje het gesprek tussen de kei gevolgd. Om niets van het gesprokene te verliezen, I hij alle voorzichtigheid uit het oog verloren. Hij had veilige beschutting van de toonbank verlaten en w vlak achter de overleggende inbrekers gekropen. 6- Wie beschrijft de schrik van de jongen, toen de man nen zich plotseling omdraaiden en voor zich de luistererprv de jongen zagenWordt vervolgd Di 31 De<F®®J Ams hr. Personeel gevraagd 0 Gevraagd werkster voor 3 ochtenden p.w. Mevr. B. v. d. Eykel, Rijnsburger weg 132 Rijneburg, tel. 3184. 0 Bijverdienste! Gratis inl Postbus 36, Dordrecht. Gevraagd huishoudster bij invalide dame met z. Spoed Mevr. J. Bruseee. Rijn- en Schiekade 99. Gevraagd zelfstandige hulp boven 20 jaar voor kin derverzorging en huishou ding. van 8 30 tot 5.30 uur. in kleine flat te Leiderdorp Liefst tegen 15 Jan. Brieven of aanmeldingen: Boerhaa- Werkster gevraagd vooi 3 ochtenden per week. Plant soen 49. Leiden. Te huur gevraagd Chr. onderwijzer zoekl kamer met pension in Leiden of Oegstgeest Br. met prijs onder no. 993. Bur. van dit blad. 0 Rustige studente zoekt kamer r>er 1 februari. Brie ven onder no. 998 bur blad Te koop gevraagd Ter overname gevraagd: huiskamerameuhlement en «taand boekenkastje, auto- •tep. Br. met opgaaf van prij6 onder no. 995 bur. blad. Orgel gevr. Omschr. merk reg., prijs, 't Hart, Damstr. 50. Maassluis. Tel. 2409. Wij kopen alle soorten boeken en tijdschriften, ro- J. Boreboom, Oude Rijn 23. Leiden. Tel. 21876. !"e koon aangeboden 0 8-tons yzcren vlet, met f 400. Tel. 21830. Microscoop aangeb. om :ten te projecteren op doek. Tel. 21830. C.V. N. Bakker Hzn.. Roe- lofarendsveen, tel. 487. In sierteelt- en groententeelt- •ergunnlngen. 2e Hands dames, heren- n kinderrywielen. Alles ge moffeld en onder garantie elhandel A. Grimber gen. Dubbele Buurt 11. Rijns burg. Tel. K 1718—2967. Gratis een accordeon, gsi- mandoHne, banjo, trom pet. saxofoon of klarinet. 3 maanden lang mee naar huis voor deelneming aan test cursus. Gratis prospectus Muziekschool Zwaag. Kore- vaarotraat 5. Tel. 24358. 0 120 bas accordeon aangeb. met leren koffer. Merk Set- tinvio-Soprani. t.e.a.b. Te be vragen 's avonds na 6 Moleneind 35, Rijnsburg. 0 Te koop: tomatenplanten, soort Altea Gray. plm. 3000 lx verepeend. J P. Segaar. Leidseweg 252. Voorschoten Tel. K 1717—2646. Voor officieel agent van Berini, Mosquito. H.M.W. en N.S.U. Quickly. Onder delen voorradig. Desgewenst betaling in overleg. Motor- rijwielhandel J. Stam. Terwee%veg 60, Oegstgeest eigen kring! In lichtingen (postz. v. antw nsl. s.v.p.!) bij de Chr. Cor respondentie Club te West- naas (Z.-H.) Honderden leden. nhoeden stomen. delleren, nieuw lint. n leer. Ook vergroten of kleinen. Voor vakwerk Van Velsen, Hoedenkliniek. kersteeg no. 3. 9 Schuimrubber, schuim- plastic, kunstleder, plastic in alle maten, complete bekle dingen. auto-hoezen, kappen, pyama's. asbakjes, zonne- kleppen. bloemvaasjes. spie gels. kaplak, rubbermalten, tochtrubber, vloermatten, sloten, enz. Autobeklederij v Kuijk, Morsstr. 46. Tel. 30552 „De Verfton" Hogewoerd 75. Leiden, uw adres voor de vanouds bekende Van Dorp's prima wrljfwas, in wit. geel, Invalidcvvagens. Alle mo dellen invalidewagens, o.a wandel-, huiskamer-, zelf- beweegbare en motorwagens. Carrierhuls Gebr. Huisman. Hogewoerd 6668, Telefoon 22962. 9 Rolfilm en flitslampjes vergeten? Geen bezwaar, toch fotograferen dank zij de rolfilm- en flitslampjes- automaat van fotohandel N. v d. Horst, Doezastraat 39, telefoon 24702. 9 Jac. de Mooy. Rijksgedipl. Voet- en pedicure-specialist Dagelijks bereikbaar onder tel. 26573 of Rosarium, Louise de Colignylaan 8. Oegstgeest Telefoon 26584. 9 Hebt u last van reuma tische pyncn, bloedarmoede bleekzucht, verval v. krach ten. vermoeidheid en zenuw zwakte? Gebruik dan Klin kers Versterkingswijn. Al- leenverk. F. C. Bloot en Zn Kloksteeg 7. 9 Goede vricnd(innen) vindt u bij de Algemene Corres- Dondentieclub! Inlichtingen gratis box 6057. Rotterdam- 9 Pako-prints. Het foto- vergrote afdrukken. 7x7 en 7 x 10 20 cent. 9 x 9 23 cent 9 x 13 25 ct. Fotoreportage- bedryf-Fotohandel N. v. d. Horst. Doezastr. 39. tel. 24702. Steeds de eerste met het nieuwste. 9 Engels. Grondige examen- opleiding handelscorrespon dentie, spreekvaardigheid. Cambridge Spoedopleiding Emigranten. Vertalingen. W. Verboog, leraar Engels, beëdigd Tolk'Vertaler, Prof Cert. Cambridge University Steenschuur 18, Leiden. Te lefoon 25335. 0 Solex Standaard f 349.50 p.m. f 17.50, Solex de Luxe f 395 p.m. f 20 24 tnclusiel A!1 Risk verzekering Ser vice station Gebr. Huisman Hogewoerd 66—68. tel 31292 9 Overal vraagt u. bii Was senaar slaagt u! Voor tui mel-. opklap-, divaijbedden. enz. Dekplanken en ombou wen maken wii zelf van af f 18.50 met rails. Prima 2- Dersoons spiralen vanaf f 15 Janvossensteeg 60. Tel 20140 0 Rijwielen f 25 goedkoper. Door aankoop van een enor me restant partij kinderrij wielen, jongens en meisjes met remnaaf, 5 kleuren gaan deze weg f 25 goedkoper ONDER VOLLE GARANTIE Thans f 56 alleen contant Firma Dusoswa, Turfmarkt No. 2, Leiden; Kerkstraat 48. Noordwijk: Zeeweg 1. Kat wijk aan Zee. 0 Wasmachines f 395 - met snel droger. oaerk ALBA- LIEN, onverwoestbaar, gaan een mensenleven mee. En kele beschadigde machines belangrijk goedkoper. Ook op gemakkelijke betalings voorwaarden Firma Dusos wa. Turfmarkt 2. Lelden, Kerkstraat 48. Noordwijk: Zeeweg 1, Katwijk aan Zee. 9 De Morspedicure. U kunt zonder afspraak iedere maan dag- en vrüdagavond van 7 tot 10 uur komen v. pünloze voetbehandeling. Tesselscha- destraat 33a. Telefoon 25693 9 Nieuw Caltex Edel-Haard Olie. meer warmte voor min der geld! Speciaal Caltex produkt. Reukloos en geen roet. Neemt proef. Bestellin gen Caitex Servicedienst Fa Sasburg, De Wetstraat 35 Leiden. Telefoon 21523. 0 „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud. zilver en juwelen. Grote keus Ln vel- ovingsringen, gouden, zilve ren en verzilverde artikelen Het adres voor alle repara ties en uurwerken Steen straat 16. Tel 26854. 0 H.M.W. dubber-zit brom fiets met dubbele veer-ele- menten. De enige bromfiets geschikt voor 2 personen Prijs 725. Gebr Huisman Hogewoerd 66-68. Tel. 31292 0 V.W zig-zag naaimachine van de Victoria Werke A G Neurenberg (Duitel sind6 1866 en de Carson als gewone huishoud-naalmachiïie :opeo soepe, en geluidloos' Uw adres Rooij^i-kers L.j-nuns- straat 31, Leiden. Tel. 31324 0 Rooüackers cn naaimachi nes een begrip Prima kwali teit! Voordelig! Vlotte ser vice! Vraagt vrijblijvend be zoek aan huis en ook u zult overtuigd zijn. Naaimachine handel Rooijackers, Lee- mansstr. 31. Leiden, tel. 31324 0 Verhuur zonder chauffeur 4 5 en 6 pensoons, all risk verz De zaak met de grootst mogelijke service Billijks 'arieven Werkhoven's !uxs autoverhuur Van 't Hoff straat 11 Telef 22300 0 7 stuks Nieuwjaarskaarten samen 10 cl. Bedrukt met diverse landschappen in kleurendruk met goud afge werkt. Alleen met adverten tie 7 stuks voor 10 ct. Geldag tot 1 januari. I.V.A.. Haar lemmerstraat 48. - NOVA, Noordeinde 43. Leiden. 0 Met Oudejaar oliebolleu, rozijnenbollen en appelbeig nets van Melle de Vries. Een traotatie. Met Oudejaar van grote oliebollenkraam op de Botermarkt b.h. Gangetje. 0 Vuurwerk. Zo juist ont vangen uit Kaït's vuurwerk fabriek, dus kurkdroog, onze grote sortering vuurwerk. Bü ons uw vuurwerk ge kocht, succes verzekerd. Ba- zaarprijzen Victorie en Ho gewoerd BazaaT, Hogewoerd 31 en 73. 0 Gratis boekje. „Waar we tenschap en natuur elkaar ontmoeten". Zend een brief kaart met naam en adres aan Postbus 27 - Hilversum. 0 Bontjasjes!!! Kort en lang Vu voor iedereen mogelijk Zeer soepele beta lang vanai 2 p.w. Coupeuse bezoek) u met kollektie aan huis. Br 'O 759 Bur Blad. 0 Accu-service Groenen, Nieuwe Rijn 106, tel. 23140, Leiden. Het aangewezen adres voor aankoop van batterij. Tevens revisie paratie, laden en verhuren van batterijen. Gratis leen- batterij. -Handel en industrie 0 Een „getypte" brief dwingt respect af. mits u een goede schrijfmachine heeft Wij verkopen uitsluitend eer ste klas merken en demon streren vrijblijvend. Hees Kantoormachines Hoge woerd 92. tel. 31983. 0 A.6. maandagavond 8 samenkomst in de Willem de Zwygerkerk. Thema: Niet zonder Heiliging. Spr. H. Schouten Jr. Baptisten Gemeente. 0 Voor oudejaarsavond tij dig uw schotel bestellen. Hors d'oeuvres, zalmsalades, huzarensalades, Russische eieren, garnalensalades, ham salades, croquetten. bitter ballen enz. Huize Gerard de Wekker, Herengracht 100. Tel. 21935. 0 Aangeb. blocmisterijverg. A cn B, koude of warme kas. koop of huur. J. Elsgeest, Zuideinde 99A. Roelofarends- Tel. K 1713—291. 0 Ze zijn er weer de gillen de keukenmeiden, kanonsla- gen, voetzoekers', atoomi ketten, rotjes, zevenklappt goud- en zilverregen, eu_. Ui'tel. goedgekeurd vuurwerk Victorie en Hogewoerd Ba zaar, Hogewoerd 31 en 0 50 visitekaartjes met r en adres, f 3.75; 100 stuks f 5.50. Pracht collectie ver- lovings-, geboorte- en huwe- lijkskaarten. Lage prijzen 38 lettertypes op O.-H. pa pier. Komt u eens kijken bij A. A. Verhoog en Zonen, Haarlemmerstraat 29, telef 22197 en 25374. 0 Voor 1958 kasboeken, 6, 8. 10, 14 kolommen met uit slaand hoofd, ordners, kwi- tantiën. grote en kl., Meltoa boekjes, commissi eboekjes, notitieboekjes, ba 11-points v f 0.6014.50, kalenders, al manakken. A. A. Verhoog en Zn., Haarlemmerstraat 29. tel. 22197—25374. 0 Strykinrichting Ozon voor Uw fijne was. Hoge Rijndijk 34 Telefooo 22675 0 Een heer op leeftijd zoekt avonden per week gelegen heid tot klaverjassen. Tevens slaapkamer of zit-slaapkamer gevraagd. Br. No. 997 Bur. Blad. Vleesinachincs, snelwe gers, kasregisters, elektr. ge hakt- en elektr. koffiemolens IJ Leeuwenberg^. Goudse Singel 47, tel. 25995. Rotter dam; 20 tot 40 procent goed- 0 Caltex haardolie-petro- leum de ideale haardolie v. alle soorten oliehaarden en -kachels. Speciale bestel dienst. Levering in elke hoe veelheid. Fa. Sasburg. De Wetstraat 35, Leiden, telef. 21523. Calpamga6 depot. 0 Orgels en piano's, grote sortering. Vraagt prijslijst. Boots piano- en orgelhandel. Bodegraven. Tel. K 1752-2541. 0 Bü kunstschilder T. Ooms in- en verkoop van antieke meubels, dekenkisten, kope ren lampen, ketels, doofpot ten, kristal, porselein. Sak sische groepen. Perzen, enz. Keuze uit 400 schilderstuk ken. Haarlemmerstraat 92. Leiden. Tel. 26368. 0 Auto-, motor- en scootcr- rüschool. Volledige opleiding rij'bewijs, verkeersles i-nbegr. door gediplomeerd erkend instructeur. Nieuw lesmate riaal. Gevestigd sedert 1931. Taxi dag en nacht beschik baar. Marks. Morestraat 60a. 0 Tuin- en bloemzaden, soortecht en hoge kiem- kraoht. Bij vroegtijdige be stelling 20°/o korting. Vraagt onze nieuwe prijscourant W. Segaar en Zn., Diefsteeg 8, Leiden. 0 Vermist: zwart katertje, genaamd Ka-spar. Jan van Goyenkade 22. 0 Steeds 200 piano's en or gels. Wij hebben wat u zoekt. Kopers vrij reizen; levering lt; ka kerk S Na hr G eref eesdi eref Som inchei

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 8