Jlicuiuc £ciJtsrt|c (üouraitl saboteert de luchtbrug Indonesië ptalerlaiidse cultures niet onteigend Indoiiesiës saldi onder controle gesteld GOEDE DIENSTEN VAN V.S. AANGEBODEN Djakarta zoekt overal hulp Ook Horiest John en Nike voor Turken Nederlander ontsnapt Gratis Kooouur DINSDAG 10 DECEMBER 1957 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie Redactie, Abonnementei Advertentie-afdeling- Tel 31441 ADVERTENTIES: 0,20 per millimeter Familieberichten f 0,18 per millimeter (BIJ contract belangrijke korting.) Postrekening 58936. Directie: f DIE MER HooMredactear: Dr. E. DIE MER Chef-red.: H W J. ENSERINE CHRISTELIJK.» ATION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Achtendertigste Jaargang no. 11132 „$tanhttstirb is abebkuen myo in Slechte raadgever ZIE PAGINA 5 Geen toestemming voor evacuatie met Boac-Qantas Geen toesl I pEN WOORDVOERDER VAN DE BOAC-QANTAS te Singapore heeft K1 medegedeeld, dat de Indonesische autoriteiten toestemming geweigerd hebben voor de. evacuatievluchten van Djakarta naar Singapore. Dit ge- ichiedde toen dejeerste Argonaut reeds op Djakarta's vliegveld Kemajoran ivas geland om e'en begin te maken met de overbrenging van Nederlandse vluchtelingen. Er zouden heden 55 personen vertrokken zijn en morgei gouden er honderd worden overgebracht. Nog meer overnemingen Gisteren bleef het in Djakarta rustig. Incidenten tussen Nederlanders wamen niet voor. Nog meer kantoorgebouwen werden door arbeiders met ode armbanden en rode vlaggen „overgenomen", o.a. Philips, de Nillmij, legnaults verffabriek en de Jenne en Co. Volgens Ass. Press zouden Indo- esische B.P.M.-arbeiders met de directie onderhandelen over een ,.over- ïeming", doch deze besprekingen werden geheim gehouden. Voor de kan oren van de diplomatieke vertegenwoordiging stonden gisteren honderden lederlanders in de rij om hun vertrekpapieren in orde te maken. Geen paniek hij vluchtelingen De Nederlandse vluchtelingen die uit Semarang, Bogos, Bandoeng en Sumatra naar Djakarta stromen, zijn vermoeid, doch in goede stemming. Zij zjjn verontwaardigd over berichten, dat zü zouden huilen of in paniek verkeren De emigratiedienst werkt el". Vroeger duurde het drie maanden voordat men een visum kreeg. Kleine nkels en garages zijn nog in Nederlandse handen. Kapiteins worden vervolgd De officier van justitie te Djakarta, Jusuf Sowondo, heeft heden medegedeeld, dat gezagvoerders van de K.P.M.-schepen, die hebben getracht hun schepen buiten idonesische wateren te brengen na de overneming van de K-P.M., zullen worden 'olgd. Zij zouden het wetboek van strafrecht hebben overtreden en veroordeeld len worden tot gevangenisstraffen van ten hoogste vier jaren. Het Nederlandse K-P.M.-personeel te Priok is van de schepen gehaald en naar de |C.P.M.-mess gebracht om „ontsnapping te voorkomen". De in Indonesische havens stilliggende K P.M.-ers mogen niet uitvaren voordat het oofdkantoor te Amsterdam het huidige Indonesische beheer erkent. Zij vrezen, dat |nders de schepen zullen pogen te ontsnappen en tevens meent de Indonesische re uring, dat bescherming door de Indonesische zeemacht noodzakelijk zal zijn omdat r zich Nederlandse oorlogsschepen in Indonesische wateren zouden bevinden. De toestand in Singapore Het aantal in Singapore gestrande Indonesiërs, die aan boord van K.P.M.-ers aan- wamen, is gestegen tot 1000. Zij blijven „gast" van de K.P.M. tot hun overbrenging laar Indonesië. Het reisbureau Th. Cook te Singapore heeft alle reizen naar Indonesië (pgeschort. De Kampar van de K.P.M. kwam te Singapore aan met 200 Indonesiërs an boord. In Penang liggen 6 K.P.M.-ers. Het aantal K P.M.-ers te Priok is 15. In lakassar kwam een K.P.M.-schip aan, waarvan de passagiers de kapitein hadden ferhinderd naar Portugees Timor te varen. K.L.M.-eigendommen geroofd De bronzen beeltenis van dr. A. Plesman is uit de passage-afdeling van de K.L.M. Ie Djakarta verwijderd en zijn beroemde leuze „Airocean unites all peoples" (oceaan- duchten verenigen alle volken), die met gouden letters op de panelen was aange- iracht, is weggenomen. De Garuda heeft alle K.L.M.-kantoren, het hotel Transacra, .n de personeelswoningen in Djakarta, Palembang, Bandoeng, Soerabaja en Medan jeroofd, de luchtmacht de luchtmacht de reservemotoren. Een Amsterdamse handelmaatschappij mejdt dat op haar kantoren in Indonesië in elk bureau van een Nederlander een Indonesiër is toegevoegd. De banken waren jstermiddag gesloten. Militair ingrijpen in Sumatra De provinciale immigratiedienst in Noord-SUmatra heeft alle Nederlandse midden- nders, winkeliers en fotografen,- en personen, die steun van de Nederlandse re- ring trekken, gelast het land te verlaten. Op Sumatra zijn vele kantoren niet in bezit maar in bescherming genomen tegen fe acties van de vakbonden. Op een kantoor te Medan wordt het Nederlandse perso- eel beschermd door een officier. Vrouwen en kinderen krijgen gelegenheid naar tngapore te reizen met de Garuda. |In Midden-Sumatra zijn alle Nederlandse ondernemingen onder controle gesteld. 5r wordt bij alle Nederlandse bedrijven een vertegenwoordiger van de strijdorganï- jatie voor Nieuw-Guinea geplaatst om te voorkomen dat communisten en links roepen er zich meester van maken. Om veiligheidsredenen PE INDONESISCHE minister van landbouw Sadjarwo heeft heden verklaard, dat het besluit om alle Nederlandse of gedeeltelijk Nederlandse ondernemingen ider regeringscontrole te stellen, geschiedt is ten einde de veiligheid van deze bc- rjjven te verzekeren. Het besluit betekent niet nationalisatie van de vijfhonderd lederlandse cultuurondernemingen, welker waarde geschat wordt op twee miljard lepiah's. Volgens Sadjarwo zou Indonesië daardoor niet het volkenrecht hebben gc- thonden. Als de Indonesische regering de controle niet had overgenomen, zouden bdere mensen deze kunnen overnemen, zeide hij, en dat wilde de Indonesische (gering voorkomen. E C Zo nodig snel ingrijpen mogelijk DE Nederlandse regering heeft vol gens een officiële mededeling besloten in de sector van het finan- Amerik. en Ned. diplomaten vandaag bij Subandrio rjE AMERIKAANSE AMBASSADEUR te Djakarta. Allison, heeft de Indonesische regering gevraagd of en op welke wijze de Verenigde Staten hun bijstand zouden kunnen verlenen om een uitweg te zoeken uit de tegenwoordige impasse in Indonesië. Allison bezocht premier Djuanda en de minister van buitenlandse zaken Subandrio om voor de tweede maal uitdrukking te geven aan Amerika's bezorgdheid over de ontwikkeling de crisis tussen Nederland en Indonesië. Na afloop deelde minister Suban drio het doel van Allisons komst mede, Allison was niet bereid zich zijn onderhoud uit te laten, al dus A.P. Subandrio was niet genegen te zeggen of Indonesië van oordeel is, dat Amerika tot een oplossing >u kunnen bijdragen. Later op de ochtend bracht de Ne derlandse zaakgelastigde, de heer H. Hasselman, een bezoek aan Suban drio. Hij werd vanochtend half zes Nederlandse tijd ontboden. Over het Jalar vluchtte uit ambassade Een dreigement met een bomaanslag eeft de Indonesische ambassadeur te itawa, Palar, zijn ambassade doen ver ten. De politie verzocht namelijk een delijke ontruiming van de ambassade kanselarijgebouwen ten einde deze te iderzockcn. nadat zij bericht had ont- igen. dat er een bomaanslag op komst zijn. jBij de ambas- fde en het blan fttawa Citize.r jas een teleto-' Ische waar- ihuwing bin- nengekomen lat de aanslag innen 48 uw (u worden ge ieegd. De man ie de krant od- tlde. zeide een tormalig No rlands ingeze- ine te zijn, die pe j; en B was ver- Palar üisd. Nadat een grondig onderzoek had aan- ktoond. dat er geen spoor van een bom l vinden was. keerde de ambassadestaf (rug. Een lid van het ambassadeperso- kel zeide: „Wij vatten dit alles niet te fnstig op, maar zullen voldoen aan hel ferzoek van de politie." De Indonesische regering maakt zich geen „probleem" over de status van deze eigendommen, doch de eigenaren hebben hun bezittingen nog niet verloren.' Zijn ministerie heeft een nieuwe afdeling in gesteld voor uitvoering van dit regerings besluit. De ondernemingen blijven in de tegenwoordige groeperingen onder de tegenwoordige directie staan en in de financiering zal geen verandering komen. Wel verwacht Sadjarwo een achteruit gang van de produktie. ozals verwacht kan worden in een gespannen toestand. Als de toestand tussen Indonesië en Nederland opgehelderd zal zijn, zullen de ondernemingen zich moeten aanpassen aan de Indonesische wet op de buiten landse beleggingen, aldus Sadjarwo. De communistische partij liet een op roep uitgaan om de bronnen van Neder- 'andse economische kracht te verlammen en er zelf een krachtbron voor de Indone sische economie van te maken. De Indonesische minister van justitie Maengkom heeft gezegd, dat acht Neder landse rechtskundigen van zijn ministerie erin hebben toegestemd het land te ver laten, ofschoon hun contract nog niet af gelopen is, doch dat zij voor hun vertrek hun „achterstallige belastitigen" zullen moeten betalen. Economische weerslag Door de huidige politieke toestand in Indonesië is de handel vah Singapore met Indonesië ten bedrage van 20 miljoen Straits-dollars per maand, tot de helft verminderd, aldus de Singapore Stanard. Te New York is de copraprijs gestegen tot 175 dollar per short ton, de hoogste in twee jaar tengevolge van de onzekere toestand in Indonesië. tJET AMERIKAANSE MINISTERIE van buitenlandse zaken zendt een waar nemer naar Indonesië. Volgens gezag hebbende kringen te Washington zal deze zich in het bijzonder op de hoogte stellen van de gespannen Nederlands-Indonesi sche betrekkingen.'Het is Gordon Mein hoofd van de afdeling voor het zuidwes ten van de Stille Oceaan, die morgen te Washington verwacht wordt. Het zou een gebruikelijk jaarlijks bezoek zjjn, dat reeds weken geleden is beraamd en ooit gelooft men te Washington niet, dat mi nister Dulles hem bijzondere opdrachten verstrekt heeft, doch de jongste gebeur tcnisscn geven het bezoek een dringend Hij zal een week in Indonesië blijven, besprekingen voeren met de Amerikaanse ambassadeur, beleefdheidsbezoeken bren gen aan ambtenaren van het Indonesische ministerie van bui tenlandse zaken. Br den geen speciale plannen zijn voor o leg met Nederlandse du-pl-omaten, maaa dien hij daartoe overgaat, zou hij ook Britse en Australisohe diplomaten spre- Indonesië dreigt De Indonesische ambassadeur te Wash ington, Mukarto, juichte dit bezoek toe in verband met de „zeer verwarrende be richten" over de toestand in Indonesië. Intussen heeft zjjn ambassade verklaard, dat een inmenging van de Noordatlanti- sche verdiragsorgamisatie in het geschiJ «al worden beschouwd als gericht tegen de vrijheid van de Aziatisch-Afrikaanse landen en Mukarto heeft het Amerikaan se ministerie van buitenlandse zaken me diegedeeld, dat deze tussenkomst een erns tig incident zóu betekenen Tevens be weerde hij, dat de veiligheid van leven en eigendommen der Nederlanders vol ledig zou worden gewaarborgd door de Indonesische regering. De perschef van het Amerikaanse mi nisterie, Lincoln White, weigerde zich over deze Indonesische verklaring uit te laiten, evenzeer als over het Nederlandse beroep op de N.A.V.O.-raad. Hoogwaar digheidsbekleders zelden, dat verwijzing van het geschil naar de N.A.V.O.-raad Amerika in een moeilijk parket plaatst Intussen is in Balikpapan een Ameri kaanse onderdaan gearresteerd, Robert Carlton Walker, diie 29 november te Ba likpapan aankwam om namens een Ame rikaanse boor- en exploitaibieeom tact aan te knopen met de B.P.M. Vol gens Antara wordt hij beschuldigd het nemen van foto's in de haven. België solidair Ben communiqué van de bijeenkomst der ministers van buitenlandse zaken de Benelux te Brussel meldt, dat de Bel gische minister Larock aan zijn Neder landse ambtgenoot opnieuw uiting ge geven van de Belgische solidariteit bij d<- ernstige moeilijkheden waartegenover Ne. deriand zich gesteld ziet. Een woordvoerder van de Westdu/ir- se regering te Bonn heeft de gebeur tenissen in Indonesië „zeer betreu renswaardig genoemd en gezegd, dat Nederland een met West-Duitsland verbonden en bevriende mogendheid Is. Hij zeide dit op een persconfe rentie. toen men hem vroeg of Duit se ondernemingen bereid waren het door de uitwijzing varn Nederlands» zakenlieden uit Indonesië ontstan* luchtledig aan te vullen. Berichten envan dien aard waren hem onbekend Volgens A.P. willen de Duitse fir ma's hun relaties met de Nederlands» niet sohaden en de risico's om met Indonesië in zee te gaan achten zij te groot. De Duitse exporteurs hebben het trouwens al druk genoeg. Brits protest De woordvoerder van het Britse mi nisterie van buitenlandse zaken te Lon den heeft medegedeeld, dat Engeland in voortdurend contact staat met de Indo nesische en de Nederlandse regering over de mogelijke uitwijzing van de Ne derlandse gemeenschap uit Indonesië Hb zeide, dat Engeland gewichtige economi sche belangen heeft in Indonesië en voeg de eraan toe, dat Nederlandse onderdanen werken In enige van de handelsfirma'» waarin Engteand belangen heeft. De Britse ambasade te Djakarta heef' geprotesteerd tegen de onwettige inbezit neming van negen auto's, die aan d* B.P.M. toebehoren. Hierna zijn vijf wa gens teruggegeven. Het Indonesische mi nisterie van buitenlandse zaken heeft be loofd desnoods zelf vier andere auto's te zullen zenden. Men meent, dat de auto'» gestolen zijn door jougelui. Het Austaliisohe kabinet zal 11 december alle zijden van de toestand in Indonesië behandelen. Op een vraag of de minis ter van buitenlandse zaken Casey meen de, dat de toestand in Indonesië de erns tigste bedreiging betekende voor Austra lië sinds de oorlog, zeide hij: „Neen, dat zou ik niet graag zeggen." Waarschijnlijk zal hij de besohermlng der Australiërs ln rndoneslë aan het kabinet voorleggen, de gevolgen van de Australische belangen de Stille Oceaan en de samenwerking t Nederland ten behoeve van de vluch telingen. -premier van alekka heeft in dc- wetgevende ra-ad te Kuala Lumpur ver- De onderzeebootjager Drenthe (links) en HM's fregat Evert- sen, die in gereedheid worden gebracht voor dienst in de wa teren om Nieuw-Guineain de haven van Den Helder. De Drenthe vertrekt dezer dagen, de Evertsen gaat vanavond weg. klaard, dat Nederlandse vluchtelingen als aiile andere immigranten zullen worden behandeld en dat zij toegelaten worden als zij papieren bezitten en voor binnen komst in aanmerking komen. Zij krijgen -geen bijzondere behandeling. Asiel in Z.-Afrika De Zuidafrikaanse regering biedt asiel nen, die gedwongen worden Indonesië te aan voor duizend Nederlandse onderda verlaten. De minister van binnenlandse zaken, de heer dr. Ebcn Donges, verklaar de: „Wü kunnen niet onverschillig zijn voor het lot van een onzer moederlanden. Het is met leedwezen, dat de bevolking van Zuid-Afrika de omstandigheden velen hunner verwanten en vrienden in Indonesië verneemt. Er is nog meer reden dan voor de Hongaren om harten en ge negenheid open te stellen voor de on- derdanen van een verwant land." Met die Nederlandse regering zullen be sprekingen worden gevoerd -over het uit kiezen van de immigranten. Broodwin- mogen vergezeld worden van van hen afhankelijk zijn. De c tochtskosten vallen onder de bestaande immigratie-overeenkomst met Nederland en men hoopt op hulp van de intergou vernementele commissie voor Europese mmigratie (I.C.E..). Het Ceylonse parlementslid D. Banda- ranaike, neef van premier Bandaranaike. heeft deze verzocht geen havenfaciliteiten verlenen aan Nederlanders of ander» schepen, die wapens vervoeren om de .Indonesische nationale strijd te onder drukken". Hij is president van de 100.000 leden tellende jeugdorganisatie van zijn partij en heeft de Indonesische regering telegrafische gelukwens gezonden met haar optreden Geflirt met Japan TVE VOORZITTER van de Indonesische kamer van koophandel, Subchi gisteren naar Europa vertrokken mi doel de Indonesische handelsbetrekkingen met Nederland over te brengci West-Duitsland. Hjj zeide dat dit i finitief" geschieden zou. Hij was optimis tisch over de mogelijkheid om in West- Duitsland contracten af te sluiten voor de afzet van Indonesische voortbrengselen, eve Toen men hem vroeg over de ont wrichting van de Nederlandse uitvoer naar Indonesië, zeide hij: „Dit behoeft niet noodzakelijkerwijs aanleiding tot on gerustheid te geven. De goederen, die wij gewoonlijk uit Nederland betrekken, kun nen in gelijke kwaliteit en tegen concur rerende prijzen uit andere landen betrok ken worden." Over de Indonesische uit voer naar Nederland wist hij te vertellen: „De Nederlanders verhandelen hoofdza kelijk goederen, die hier uitgesmokkeld worden en die tengevolge van ru eenkomsten naar Singapore strom (GeRjk elders in dit nummer wordt ge meld, is de geestdrift in Wcst-Duitslani voor deze plannen niet groot). Te Tokio heeft de Japanse minister v*u. verkeer Nakamura medegedeeld,* dat In donesië Japan officieel om soheepsruimte heeft verzocht om de Nederlandse sche pen te vervangen. Japan zal volgens een woordvoerder met voorzichtigheid hande len om de betrekkingen met Nederland niet in gevaar te brengen, doch bestudeert het verzoek. Volgens een hoofdambtenaar zou Japan 100.000 ton ter beschikking kunnen stellen, ter aanvulling van de 200.000 ton, die Indonesië heeft (meren deels Nederlandse schepen, die thans wer keloos in de havens liggen). De Indonesische ambassadeur te Wash ington Mukarto heeft gezegd dat Japan nu een goede gelegenheid heeft, zijn plaats in de Indonesische economie te veroveren en dat het de Nederlandse handelsbelangen zou kunnen :..iomen indien zich een geest van gelijkheid tussen beide landen ontwikkelt. Hij hoopte op Japanse indu striële uitrusting en ervaring in ruil voor grondstoffen. Mukarto beweerde voorts, dat indien het Nederlands bezit zou wor den genationaliseerd, dit in overeenstem ming met het volkenrecht zou geschieden. ciële verkeer met Indonesië terug te keren tot het systeem van de „bij zondere vergunningen" en het tot nu toe geldende stelsel van algemene vergunningen te verlaten. De consequentie is dat voor beschik kingen van devlczeningezetcnen van In donesië steeds een aparte vergunning nodig is. Dit is geschied teneinde snel t» kunnen ingrijpen indien de ontwikkeling van de verhouding tussen Nederland en Indonesië dit noodzakelijk maakt. Het liet voorshands ln het voornemen nor male transacties te doen doorgaan. Op een vraag van het A.N.P, gaven waarnemers te kennen, dat hierdoor thans toezicht is ingesteld op Indonesische re keningen bij Nederlandse banken en dat allen, met inbegrip van rechtspersonen, die onderworpen zijn aan de Indonesisch» deviezenwetgeving, zich thans zullen moeten wenden tot de Nederlandsch» Bank voor een vergunning om te kunnen beschikken over rekeningen in Neder land. Hieronder vallen Indonesische inge zetenen, Indonesische ondernemingen en ook de Indonesische regering. Waarne- voegden hieraan toe, dat de zinsne den betreffende snel ingrijpen aan de be kendmaking van de Nederlandse regering iok enige diplomatieke betekenis geeft. Dit is naar de mening van de New Yorkse kapper die het creëerde het juiste kapsel voor een reis naar do maan: „De Coupe Satellite". Om het geheel compleet te maken een groto zon op het achterhoofd, geflankeerd door een tweetal sterren. Het kapsel zal 't zeker doen ln een doorzichtige ruimtehelm Besprekingen in Parijs begonnen N PARIJS zijn de voorbereidende besprekingen begonnen voor de topconferentie van regeringsleiders van de N.A.V.O.-landen, die volgen de week in Parijs wordt gehouden De permanente raad van de N.A.V.O is gisteren bijeengekomen en heeft de Amerikaanse voorstellen voor de topconferentie besproken. In Brussel is ook een voorbereidende bespreking gehouden en wel door minis ters van buitenlandse zaken van de B»- neluxlanden om een gemeenschappelijk standpunt te bepalen. Een week voor de N.A.V.O.-conferen- tle heeft de Poolse minister van buiten landse zaken informele besprekingen ge voerd met de gezanten van de V.S., En geland en Frankrijk. De Poolse minister moet hebben verklaard, dat de plannen West-Duitsland atoomwapens te geven het grootste gevaar voor de vrede zijn. Hij zou verder een plan hebben overhan digd voor een zone zonder atoomwapens in Europa. Deze zone moet dan bestaan uit Polen, Oost- en West-Duitsland Tsjechoslowakije. Inmiddels is de leider van de Britse la- bourpartij, Gaitskell, weer teruggekomen op het plan voor een neutrale zone Europa. Htj stelde op een conferentie de Indiase hoofdstad Nieuw-Dehli voor, buitenlandse strijdkrachten terug te trek ken uit West-Duitsland. Rusland zou Oost-Duitsland, Polen, Hongarije en Tsje choslowakije moeten ontruimen. In het plan van Gaitskell is ook een hereniging van Duitsland door middel van vrije verkiezingen begrepen. Raketten De Turkse premier, Adnan Mcnderes, heeft gisteren in Ankara meegedeeld, dat Amerika aan Turkije raketten van het type Nike en Honest John zal leveren. Oezc wapens worden In hel kader van de N.A.V.O.-defensieplannen aan Turkije verschaft. Het Italiaanse leger zal in 1958 over vier bataljons met raketten beschikken en over ongeveer twintig lanceerinrich- tingen, aldus heeft de Italiaanse minister van defensie meegedeeld. De berichten, dat in Engeland vier ba ses voor het lanceren van raketten wor den aangelegd zijn in Franse diploma tieke kringen niet enthousiast ontvangen. Men zag in deze overeenkomst een nieuwe poging de N A V.O te passeren en de lei ding van de Atlantische gemeenschap tot De heer J. van Swaay, directeur van de fabrieken van Gebroeders Van Swaay gisteravond uit Djakarta ontsnapt met n half miljoen contanten en drie tas- documenten, aldus de vakbondslei der Tomposa. Zijn bond had hedenmor gen de fabriek bezet, toen vernomen werd, dat de heer Van Swaay ontko men was. De Nederlandse diplomatieke vertegenwoordiging Iheeft geen enkele inlichting over de heer Van Swaay. Geen sabotage te Bandoeng Een woordvoerder van het Indonesische leger te Djakarta heeft beweerd, dat de ontploffingen in de munitiebergplaats Bodjong Keneng bij Bandoeng niet het gevolg zouden zijn van sabotage en dat er geen slachtoffers zouden zijn gevallen. De plaatsvervangend chef-staf Gatot. Su- broto heeft met een helikopter het terrein van de ramp bezocht en zeide. dat het onderzoek geen aanleiding geef om aan sabotage te geloven. Volgens hem waren de hoge temperaturen en de ouderdo'm van de munitie oorzaak van het ongeluk. Meer dan 10.000 mensen zijn uit de omgeving weggehaald. Het gehele terrein is afge zet. MAANDAG VOOR KATWIJK EN NOORDWIJK van 11—11.30 uur stempel 5 en van 3 30—4 uur stempel F. VOOR LEIDEN EN RIJNSBURG van 3.304 uur stempel F. ELKE DAG 1 UUR GRATIS KOPEN KOOP U RIJK \<k' Leiden Noordwijk GOEMAAT Katwijk Rijnsburg WEERBERICHT MEER WIND De Bilt verwacht tot morgenavond: Overwegend zwaar bewolkt met plaatsel. regen of 6neeuw. Aanvankelijk lichte vorst tot temperaturen om het vries punt, later in de zuidwestelij ke helft van het land let» zachter. Matige tot krachtig» tussen zuid en oost. (Opgemaakt om 11.15 uur). Woensdag 11 december: zon op 8.40 uur, onder 16.31 uur. Maan op 21,45 uur. onder 11.19 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 1