Mr. Van Toorenburg scheidde van Sociale Raad Leiden Leidse E.H.B.O. vierde zilveren jubileum het Ik geef hem een overhemd in vrolijke cadeau verpakking VOOR WIE de voorkeur geeft aan een klein sigaartje is er de heerlijk zachte „Door oefening beter speelde „Inbreker gevraagd" NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 MAANDAG 2 DECEMBER 1957 Na bijna dertig jaar Initiatiefnemer van uitgave van postzegels voor hind TN INTIEME KRING is zaterdagmorgen afscheid genomen van mr. J- P. A. van Toorenburg, die bijna dertig jaren secretaris van de Sociale Raad te Leiden is geweest en per 1 januari de raad in verband met zijn leeftijd verlaat. Zoals de voorzitter van het bestuur van de raad, mr. Ph. J. de Ruyter de Wildt in zijn openingswoord verklaarde, steunde de beperktheid van dit afscheid op twee gronden: de warsheid van de heer Van Toorenburg van een openbare huldiging in groot verband, en de gezondheidstoestand van de scheidende functionaris, die de laatste tijd wat te wensen overlaat. Tegen elf uur haddien zich vele auto riteiten, benevens het perseneed van de raad in een kamer van het bureau aan de Nieuwsteeg verzameld: onder dezen bevonden ziich wethouder S. Menken na mens de gemeente en ails oud-bestuurs voorzitter van die raad, gemeentesecreta ris mr. J. Bool, namens de collegia's uit amdiere gemeenten jhr. mr. Gevers Deij- noot, als a<figevaa>ridi!igde van het ministe rie mr. M. H. M, Hemmes en vele verte- igenwoordiiigers van Leidse organisaties, doe zich bewegen op het sociaal- ohamita- tieve vlaik Vele initiatieven Mr. De Ruyter de Widdrt schilderde de loopbaan van de heer Van Toorenbung. diie bij de Prov. Griffie te Assen begon en via Den Haaig naar Leiden voendie. waar hij in maart 1928 tot secretaris van de toenmalige Armenraad werd benoemd. Voorts gaf hij een summier overzicht van de veLe activiteiten, waartoe die schei dende secretaris in Leidien het imiibiafief heeft genomen: het Leidse Brokikenhuis f1929), consultafnebuceau voor moeilijke kinderen (1930), woekerbestrijddn®, werk voor het kind ontving mr. Vain Toorenburg in 1949. toen hij tot Rid der in de orde van Oranje Nassau werd benoemd. Ook in de niet-ambtelijke sfeer heeft de heer Van Toorenburg veel activiteitei getoond. Mr. De Ruyter de Wil dit herin nerde slechts aan het bestuurslidmaat schap van de Ned. Herv. Kinderzorgbond: aan het initiatief tot het oprichten van de .Klnderzorg" in de Classis Leiden van de Ned. Herv. Kerk en aan de veie jaren, diat mr. Van Toorenburg diaken was van de Hervormde Gemeente te Oegstgeest Aan het einde van zijn toespraak herin nerde mr. De Ruyter de Wi'ldt aan enike- ie persoonlijke ervaringen, die hij men met de scheidende secretaris i oorlog had beleefd'. Lege plaats Wetihoudier Meniken, die vele jaren met de heer Van Toorenburg heeft samenge werkt in de raadi, meende dat de ontwik keling van die toestand op het gebied- waar de heer Van Toorenburg werkzaam werkerststers) aan de dag heeft gelegd. De vrucht van dertig jaren werk beschreef zij zeer kernachtig als volgt: U bent gekomen met de in tentie om voor allen alles te zijn; onder uw werk meende u. dat u veel voor velen zoudt kunnen zijn; laat het u bij dit afscheid tot grote voldoening zijn, dat u voor enkelen iets bent geweest. Een boekwerk en een foto-album met herinnerings foto's vergezelden de toespraak van mej. Krijkamp. Dc heer Vogal sprak namens het oud- personeel woorden van waardering voor de opleiding, die men van de heer Van Toorenbung had ontvangen, een opleiding dóe tot basis was geweest voor een verde re carrière. Ook zijn toespraak werd on derstreept met een boekwerk. Mede namens mevr. Van Tooren burg, die bij dit intieme afscheid ook aanwezig was en die bloemen had ontvangen, sprak mr Van '['oorenburg een kort dankwoord., waarin hij veel van de hem toegesproken d'ank terug bracht bot zijn medewerkers(sters), daarbij beklemtonend, dat het werk in Leiden hem altijd de vervulling van een levensideaal was geweest. Een geschenk voor hem èn voor haar: elke dag een correct, schoon overhemd en toch geen minuut strijken of geen cent wasrekening In effen tinten, fijn van f 17.90 af. streepjes en ruitjes Aanbevolen j door de Ned. Ver. Receptie en feestavond Penningmeester Brouwer ontving gouden Dr. Tilanus-medaille "TiE AFDELING LEIDEN van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Eerste Hulp bij Ongelukken heeft zaterdag met een druk bezochte receptie en een gezellige feestavond het zilveren jubileum ge vierd. Nadat 's middags talrijke gelukwensen door het bestuur in ont vangst waren genomen, deed districtsbestuurder Verwey namens het hoofdbestuur op de feestavond de mededeling, dat aan de penningmeester van de jubilerende afdeling, de heer H. Brouwer sinds de oprichting bestuurslid de gouden Dr. Tilanus jr.-medaille was verleend. Namens de leden kreeg het bestuur een draagbare schrijfmachine. In een hartelijke toespraak beschreef de voorzitter van de Sociale Raad, mr. De Ruyter de Wildt, de vele activiteiten en initiatieven van de scheidende secretaris, mr. Van Toorenburg. Van links naar rechts: mr. De Ruyter de Wildt, mevrouw Van Toorenburg, mr. Van Tooren burg en wethouder Menken. Foto N. van der Horst schappelijk werk ón ziekenhuizen en na zorg kinderen vain B.L.O.-scholen. In de oorlogsjaren werd steun verleend aan de gezinnen van hen, die in Duits land moesten gaan werken; het Rampco- iraité orabvunig krachtige steun van de Leid se raad en een onderzoek werd ingesteld naar de huisvesting van grote gezinnen. Naast veiie na-oorlogse activiteiten ais ge zondheidszorg, revalidatie, bejaardenpro- blieem, gerepatrieerden en gezinsverzor ging, ging dioor al de jaren heen de bij- zondiere belangstelling van mr. Van Too renbung uit naar het kind. Hij was veilie jaren secretaris van de Ned. Bond tot Kinderbescherming en op zijn initiatief werd in 1924 de eerste kinderpostzegel uitgegeven. Een duidelijke erkenning voor dit vele is geweest, een bewijs is van zijn succes volle loopbaan te Leiden. Jhr. mr. Gevers Deijnoot verklaarde, dat de ledige plaats, die de heer Van Toorenburg in de vergaderingen der se- oretarissen van sooiale raden zal achter laten-, moeilijk op dezelfde wijze op te vullen zal zijn. Het kunstboek, dat mr De Ruyter de Wildt had aangeboden, wero door hem aangevuld met een vulpenset Alles. veel. iets Mej. mr. A. C. Krijkamp, de thans waarnemend secretaresse van de sociale raad Leiden, beschreef de uitstekende sfeer op het kantoor en de grote belang stelling,. diie de heer Van Toorenburg voor de persoonlijke belangen van zijn mede- In de foyer van de Stadsgehoorzaal cipieerde 's middags het bestuur. Onder de velen, die feliciteerden, waren de bur gemeester van Leiden, jhr, mr F. H. van Kinschot, mr. J. Drijber secretaris van de 3-oktobervereniging, de commissaris en oud-commissaris van politie in Leiden, de heren J. Dreeuws en R. J. Meyer, le den van de EHBO-raad Leiden, de heer Van der Horst namens B B. en brandweer, gemeenteraadsleden, vertegenwoordigei van de rooms-katholieke EHBO „Peerke Donders", het ere-lid prof. dr. W. F. Suer- mondt en de echtgenote van de overleden eerste voorzitter van de afdeling, mevr. T. Questroo-Kloos. Namens het district Zuid-Holland was secretaris M. J. Vervver aanwezig. An dere afdelingen, onder meer Voorschoten, Sassenheim en Sikkens-lakfabrieken, wa ren tegenwoordig en verder de EHBO- dienst, de EHBO-brigade, de plaatsver vangende directeur van de G.G en G.D., de heer J. G. Bazuin, docent H. J. C. Scherpenberg, ir. A. van Driel, voorzitter van de Leidse vereniging van industriëlen, de heer M. Weima, directeur van de markt- en havendienst, en de gezond heidsadviseur C. R. Zij er veld. Jubilarissen Er was niet alleen sprake van een jubileum, maar er waren ook jubilarissen. Twee Leidenaars zijn van de oprichting HET THEMA van de pantoffelheld, die door een moedige daad zijn echtgenote en zijn omgeving voor een ogenblik wil imponeren, is niet nieuw. Velen hebben het voor hun kluchten gebruikt, o.a. ook Jan Fabricius en Henk Bakker in hun klucht „Inbreker gevraagd", waarvan zaterdagavond door de toneelvereniging „Door Oefening Beter" in de Burcht een opvoering werd gegeven. Regisseur D. Vijlbrief heeft dit stuk met enkele nieuwe krachten ingestudeerd om hen in de gelegenheid te stellen te tonen wat zij op het toneel presteren, en om straks bij de viering van het vijfentwintigjarig jubileum gemakkelijker een keus te kunnen maken uit het gezel schap voor een groot toneelstuk. Het lijkt ons moeilijk om dat naar aanleiding van één opvoering te doen want een speler kan voor de ene rol wel geschikt zijn en voor de andere niet. Zo vonden we Daan Ossevaart in zijn rol van acteur wel een heel beminnelijke jongeman, maar hij had weinig van iemand die met toneelspelen zijn brood moet verdienen. Een rechercheur treedt ook zeker niet zo op als Ger Nachtegaal dat deed. Goed was de scène tussen „de gladde" en „Guus-met-de-handjes", voor al het trekken van de messen en het gelijktijdig opstaan om elkanders krach ten te meten. Ook de weduwe Smit, een rol van Dien de Graag, verdiende waar dering. Jan Gijzenij als de pantoffelheld bracht te weinig nuancering in zijn spel, ook sprak hij iets te zacht. Heel klein was de rol van Gijs Mulder, maar zijn woor den kwamen goed over het voetlicht en de spanning die hij in zijn spel wist te leggen was in de zaal duidelijk voelbaar. Bep de Graaf had als de wanhopige echt genote van de pantoffelheld waf meer van binnen uit kunnen spelen. Het was jammer, dat van de woorden van Annie Bleyenberg aan het begin zo veel ver loren ging door het te harde geluid, waardoor een stormachtige avond werd gesuggereerd. Al met al was de opvoering niet slecht. Sinterklaasfeest in Doelenkazerne Zaterdagmiddag hebben d<e kimdieren van de Zuidlhoililendse afdeling van de Bond van Ned. Militaire Oorlogsslacht offers St. Nicolaasfeest gevierd dn de kantine van de Doelenikacoerme. De heer H. de Jager, voorzitter van de afdeling, had de leiding. In zijn openingswoord verwelkomde hij speciaal majoor H Frank, die namens de garnizoenscomman dant aanwezig was De ruim 140 kinderen kregen een gezel lig programma aangeboden. Het hoogte punt vormde de komst van de Simt. Met gulle hand deelde hij cadeautjes unt. Het leuke was. dat de kinderen tevoren een verlanglijstje hadden mogen inzenden, zo dat zoveel mogelijk met hun wensen was rekening gehouden De rest van de middag werd gevtüd met spelletjes, zoails touwtrekken eD aaklopen. De spelletjes werden geleid door de heer Van Berkel. Er trad ook nog een clown op. Ten slotte werd de film De Gelaarsde Kat vertoond, een film met prachtige opnamen. De heer De Jager gaf een korte toelichting. De heer J. Gordijn speelde tussen de bedrijven Sint Nucolaat- versjes op de piano. lid van de EHBO. Voorzitter J. D. Sleg tenhorst zette hen zaterdagmiddag in het zonnetje. Beiden, $e heren Bakker en Kampenhorst, kregen een fraai aanden ken aan dit dubbele zilver In de Stadsgehoorzaal bood de afdeling 's avonds de leden een feestprogra aan, waar ernst en luim elkaar afwis selden. Veel werd daar niet gesprokei maar wat er gezegd werd was hulde voc hen, die 25 jaar geleden, toen verkeer e mechanisatie veel minder intensief ware dan nu. het nut van een Leidse EHBO inzagen. Eén van deze pioniers is de heer H. Brouwer, die van de oprichting bestuurs lid is. Districtsbestuurder Verwey deelde hem mede. dat uit dank voor zyn vele en belangeloze werk. hem de gouden ere medaille, genoemd naar dr. Tilanus jr., was verleend. Een geste, die de honderden feestvierenden tot een enthousiast ap plaus bracht. Verder kreeg de jubilerende afdeling een vaantje. Schrijfmachine Voorzitter M. L. Kurpershoek van de jubileumcommissie had lang moeten na denken om het juiste geschenk van de leden te vinden. Vanzelfsprekend was er de gebruikelijke enveloppe met inhoud bestemd voor heel noodzakelijk lesmate riaal maar het bestuur kreeg ook iets praktisch, namelijk een draagbare schrijf machine. Voorzitter Slegtenhorst sprak voor deze blijken van meeleven van de leden met hun vereniging een hartelijk dankwoord. arna begon de bonte feestavond, ver zorgd door Fred Bourgonje's musical- i Cosmopolitadn. Een beschaafd pro- ima met voldoende afwisseling van schetsjes, zang, muziek en conférences. Spoorwegongeluk Door de ouderen is zaterdag veel ge praat over het ontstaan van de Leidse afdeling. Daarvoor moeten we teruggaan 1930, toen Leiden werd opgeschrikt 'door een hevige klap. Bij De Vink een spoorwegongeluk gebeurd met rijke zwaar- en lichtgewonden De hel pers toen werden gerecruteerd uil academisch ziekenhuis en ook kwam de ongevallendienst in de weer. Toen men na de redding ove resultaten sprak, was men algemeen van gevoelen, dat er veel en goed werk was gedaan, maar dat het nog teveel aan theoretische scholing mankeerde. Zo ving op 27 februari 1931 onder leiding van dr. J. W. Loos de eerste les in eerste-hulp-bij- ongélukken aan. Eerst eind 1932 kon men, na samenwer king met het Leidse Rode Kruis tot op richting van een eigen EHBO-afdeling overgaan. Dc toenmalige directeur vs G.G. en G.D. en de commissaris van politie zegden alle medewerking toe. eeuw geweest van medische zijde en ruim 1000 cursisten behaalden 't diploma. Bij officiële gebeurtenissen in Leiden, vooral het 3-oktoberfeest is de afdeling altijd paraat, maar ook verder offeren de leden hun vrije tijd bij plechtigheden, waar veel mensen zijn. Zo werd assisten tie verleend bij de begrafenis van Ko ningin Emma en Prins Hendrik, de lustrumfeesten, verloving en huwelijk van het Koninklijk paar en ndet in het minst in de oorlogsjaren. Dat deze daadwerkelijke hulp door de Leidenaars wordt gewaar deerd, is zaterdag bij de jubileum viering duidelijk gebleken. Tijdens de receptie van de Leidse E.H.B.O. huldigde de voorzitter van de jubilerende vereniging, de heer J. D. Sleg tenhorst, twee Leidenaars, die van het begin lid zijn van de afdeling. De heer Bakker kreeg, omdat hij eigenlijk een onder deel van de vereniging is, dat in die 25 jaar nooit vervangen behoefde te wordeneen ge schenk. Op de foto achter de bestuurstafel van rechts naar links de heren Van Nierop, Brouwer, Slegtenhorst, Wijd- oogen, Van Roon en Moos. Tus sen hen het enige vrouwelijke bestuurslid, mej. Heyns. Foto N. van der Horst Waardering voor jonge concertgevers Piano- en vioolspel in het jeugdhuis aan de Breestraat tiaanse en Otto van Egmond gaven in een intiem, keurig zaaltje van het Jeugdhuis aan de Breestraat een muziekuitvoering. Het concert zou „precies om half acht" begin nen, maar dit bleek een onbereik baar ideaal. Aanvankelijk was het getal der toehoorders niet bemoedi gend groot. Maar na de pauze telde men aanmerkelijk méér "belangstel lenden. De jeugdige concertgevers traden niet op met de pretentie, vaklieden te zijn. Daarom moeten wij er van afzien, hen él te kritisch te beoordelen. De beide he ren speelden piano, voor amateurs bij zonder verdienstelijk, en bovendien ui! het hoofd. Men moet voor hun prestaties alle respect hebben, vooral omdat vrijwel alle werken, die ze voordroegen, hoge eisen aan de techniek en de voordracht stellen. Dat ze in doorsnee daarbij te hoog hadden gegrepen, doet aan deze erkenning niets af. Werk als de suite „Le tombeau de Cou- perin" van Ravel, de „Dance rituelle de feu" van De Falla en het eerste Scherzo van Chopin vragen méér dan alleen maar vingervlugheid. In „Hochzeitstag auf Troldhaugen" (Grieg) bijvoorbeeld kan men tussen té gejaagde boekdelen in het midden niet plotseling improviserend ver tragen. Het blijft als geheel een mars. En de „vuurdans" van De Falla met zijn ob sederend ritme en bezwerende kracht is werkelijk wel wat anders dan een ge zellig „avondje-uit", zoals de pianist ons wilde doen geloven. Trouwens, van mééi Inleidende mededelingen namen we me enige verbazing kennis. Maar afgezien van deze bezwaren, die voornamelijk het juiste begrip en de con centratie betreffen, was er in het spe toch ook veel te prijzen. Op een ander niveau stond het vioolspel van Henny Ravestein De techniek mocht dan nop niet onbe rispelijk zijn, de nogal forse streek, de zuiverheid van de rijpe toon waren te loven en het muzikale begrip bleek opmerkelijk groot. Vooral demon streerde de wioiisfe dit begrip in de prachtige Sonate van César Franck. die zij, ondanks de technische moei lijkheden voordroeg met een muzi kale bewogenheid, die men nauwe lijks in dit ontivikkelingsstadlum mocht verwachten. Haar vertolking werd het hoogtepunt van de avond. Huib Christiaanse begeleidde haar betrouwbaar en vaardig maar niet met dezelfde overtuigingskracht. Een Rondino van Kreisler en een jeugd- sonate van Mozart vertolkte zij ook sym pathiek. maar beide werken wat te zwaar van toon. Hier zijn de sierlijkheid, de lichte gratie allereerst gewenst. De aanwezigen, die aandachtig hadden geluisterd, gaven van hun waardering op niet te miskennen wijze blijk. Joh. van Wolfswinkel Afscheid hoofd wijk VII van B.B. Dezer dagen werd im de, post van wijk VII (Oegstgeest) van de B.B een dering gehouden van de wijkstaf rr blok'hoofden. Als gast was uitgenodigd de heer A. P. de Rooy. die zijn functie van wijkhoofd in september j.l. bij het be reiken van zijn 70-jarige leeftijd had neergelegd. Het mieuwe wijkhoofd, de heer P. H. M. S. van der Voort brach' hulde en memoreerde, dat de heer De Rooy zich door zijn grote bereidheid te' dienen en zijn sterk medeleven met alOe» wat de BB en de noodwaohters betrof tot voorbeeld had gesteld. Het was aan zijn stug doorzetten in gro te moeilijkheden te danken, dat de BB in wijk VII was geworden tot waf zij nu is- een sterke organisatie, alhoewel niet ge heel voltaiWiig. maar toch voor hef meren deel bestaande unit geoefende nood wach ters, bezield met het ideaal te helpen waar ze kunnen, indiien de medemens in nood verkeert. Aan het slot van zijn red® sprak het raieuwe wijkhoofd zijn dank ui' namens alle noodwachters voor de vel® diiensten en bood hij de heer De Rooy eer tafelaansteker aan. Vervolgens bracht het scheidende wijkhoofd dank aan allien, met hij heeft mogen samenwerken. Hij had gevoel, diait hij de teugels met gerust heid i.n handen van zijn opvolger kon leg- sn. Tof plaatsvervangend wijkhoofd in wijk VII zijn benoemd de heren W. F. Eggink Wijbtenbaohweg 1, voordien hoofd blok 9 en D. Hauwenb, Geversstraal 29. Sint op bezoek bij jeugd van Rondom de Watertoren Zaterdagmiddag heeft Sinterklaas ir het Anthoniu6clubhui6 een bezoek ge bracht aan de jeugd van de speeltuinver Rondom de Watertoren. Na een welkomst woord van mevrouw Filemon werd de middag begonnen met accordeon en baars/pel. Daarna volgde het toneelstukje Pucks bezoek aan elfjes- en kabouter land, dat door de kinderen zelf werd opgevoerd. De aankleding was keurig verzorgd en het hep allemaal even vlot. Sinterklaas en Zwarte Piet deelden met gulle hand ver snaperingen uit. Volledige uitslag van show van Leidse Vogelvrienden Na ons vensiag van zaterdag volgt hier de volledige u'fslag van de vogelshow van de Leidse Vogelvrienden. Harzer zangvogels Klas 1 (4 vogels): N. J. de Groof le en "le prijs met 269 pnt; A. van Mook ereprijs met 253 pnt. Klas 2 (2 vogels): J. Hartman (b.m.) 159 ont: E. de Koning le prijs met 149 pnf; N. J. de Groot 2e en 3e prijs resp. met 146 Klas 3 (1 vogel): N. J. die Groot le prijs !o meesterzanger met 81 pnt; N. J. de Groot, 2e prijs. 2e meesterzanger met 78 ont; N. J. de Groot 3e prijs, 3e meester- Klas 4 (1 vogel): N. J. de Groot 2e prijs met 72 pnt. Klas 6 (1 vogel Harzer of Waterslager, vrije klas): A. L. Degenaars le prijs met 73 pnt; A. L. Degenaars 2e prijs met 72 Klas 7 (4 vogels vetstof, één kleur): A. van Mook le prijs met 353 pnf; mevr. Van Mook 2e prijs met 351 pnt; N. J. de Groot 3e prijs met 351 pnt. Klas 8 (1 vogel vetstof): J. van Rossum le prijs, le kampioen met 90 pnf; A. van Mook 2e prijs, 2e kampioen met 89+ pnit; J. van Rossum 3e prijs; A. van Mook 4e prijs. Klas 9 (1 vogel vetstof): C. Roozen le prijs; A. van Mook 2e prijs. Klas 10 (1 vogel vetstof vrije klas)): H Laterveer le prijs 89+ pnt; J. Nievel6tein ïe prijs 89 pnt. Klas 12 (1 vogel pigment): Th. Olyerhoek le prijs, le kampioen 90 pnt; J. van Ros sum 2e prijs. 2e kampioen 90pnt; J. Kriek 3e prijs, 3e kampioen 89+ pnt; J. Kriek 4e prijs, 89pnt. Klas 13 (1 vogel pigment): Th. Olyer hoek le en 2e prijs resp. met 90 en 89 pnt. Klas 14 (1 vogel pigment, vrije klas): Kriek le prijs 89+ pnf; Th. v. d. Zwi 2e prijs 87+ pnt. Klas 15 (1 vogel Bastaarden); J. D. B velaar le prijs met 89 pnt. Klas 16 (paren tropische vogefs): W. Slingerland le prijs met 83 pnf. Klas 17 (1 vogel tropisch): J. v. Rossum kampioen le prijs met 87*6 pnt; W. N. Slingerland 2e prijs met 87 pnf. Klas 18 (panen tropische vogels, vrije klas): A. Jansen, kampioen le prijs 90% pnf; G. de Graaf, 2e prijs, 88% pnt; A. v. Seggelen 3e prijs 88% pnt. Klas 19 (1 vogel tropisch, vrije klas): 1. J. van Dort 90% pnt; 2. Mevr. v. d. lauw 86% pnt; 3. W. N. Slingerland 86 Klas 20 (vluchten tropische vogels lnstens 4 st., vrije klas): 1. J. J van Dort 85% pnt; 2. Mevr. De Jong 85% pnt. Klas 21 (vluchten kanariepoppen)1. J. Nievelstein; 2. Mevr. Van Mook. Klas 22 (vluchten kanariepoppen, mooi- ;e getekend): 1. N. J. de Groot. Klas 23 (parkieten 1 vogel): 1. P. v. d. elde 84% pnt. Klas 24 (parkieten 1 vogel, vrije klas): P. v. d. Velde 86% pnt. De Lakenhal In verband met de St. Nicolaasviering zal het stedelijk museum De Lakenhal in de avonduren van 5 december a.s. niet geopend zijn. Ook de Van Gogh-tentoon- s telling is dne avond niet te bezichtigen. AGENDA VOOR LEIDEN Maandag Schouwburg. 8 uur: K. en O., „Don Juan" van Molière door het Rotterdams Toneel. Den Burcht, 8 uur: feestavond speel tuinvereniging „Ons Eiland". Snouck Hurgronjehuls, 8 uur: K. en O-, cursus „Angst en leugen ln het kinder leven" door mej. dr. E. Camerlingh. Morsweg 98a, 7 uur: wedstrijd om zil veren beker afd. Leiden chr. bond sla gerspatroons Dinsdag Schouwburg, 8 uur: K. en O., „Don Juan" van Molière door het Rotterdams Toneel. Rijksmuseum van oudheden, 8 uur: dr. J. E. A. Th. Bogaers te Amersfoort over „De resultaten der Jongste opgravingen Charlotte de Bourbonhof, 2.15 uur: wo ningbouwvereniging „De Eendracht", aan bieding door het Jubileumcomité (namens de leden) van een monument, onthulling door ir. K. J. Mackenzie, hoofding.-diree- teur van de volkshuisvesting en bouw nijverheid in Zuid-Holland. Woensdag Hervormd wijkgebouw, 8 uur: Ned. Herv. Bond voor Inwendige Zending, spreker: ds. J. Hovius van Dordrecht. Tentoonstellingen Prentenkabinet Kloksteeg, 2 tot 5 uur; tentoonstelling van afbeeldingen van Paul Schuitema. tot 7 december. Lakenhal, 10 tot 4 uur en donderdag bo vendien van 7.30 tot 9.30 uur: Van Gogh- tentoonstelling, tot 16 december. Lakenhal: tentoonstelling van Haagss aquarellen, tot 16 december. Apotheken De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door de apotheek Kok, Ra penburg 9, tel. 24809; de apotheek Tot hulp der mensheid. Hooigracht 48. tel. 21060 en de apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8. tel. 26274.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 3