nrnmi ï'iïjuïïïï De verschillen zijn in Polen oneindig groot W.Ctte. acLciaah, ojf een ko.oxL veJldL Geen voorbarig optimisme bij stijgende deviezenreserve ttéSSss^ eihergolven Acties zonder gewh slagen gelukkig óók ZATERDAG 9 NOVEMBER Van onze reiscorrespondent LINK VAN BRUGGEN witte bloemen hij ongetwij- POLEN is een uitgemergeld land. Zeventien jaar bezetting eerst door de Duitsers en Russen en daarna alleen door de laatsten hebben er een failliete boedel van gemaakt, een staat, die in elk opzicht van andere staten afhankelijk is. Als maar schalk Pilsoedski, op wiens graf in Krakau weer rode worden gestrooid, „zijn" Polen nu zou kunnen terugzien, zou feld in een woedebui uitbarsten en de trompet doen schallen om wraak te nemen. En als Churchill nog eens in de gelegenheid is naar Warschau te reizen, zal hij ontroerd een traan wegpinken en met weemoed en misschien wel bitterheid aan de conferenties van Jalta en Teheran terugdenken, waar het lot van deze Middeneuropese bufferstaat bezegeld werd. lk kwam in Warschau Iaan op een donkere, regenachtige avond, na zesentwintig uur in de trein van Moskou naar Berlijn te hebben ge zeten. De armoede, de ellende, was me, onmiddellijk na het passeren van de Russische grens al opgevallen, en xen Anders dan in de Sow jet-unie heelt de tractor het paard nog bijna nergens ver vangen. De Polen zien er zo mogelijk nog slechter gekleed uit dan de Russen, ter wijl zorg en vermoeidheid diep op hun ge zichten staan gegroefd Het Gdanska Station, klein en miezerig, was zo goed als onverlicht. Ik moe*t over de rails heen klauteren om het hoofd- ming: het in het centrum van Warschau gelegen Bristol Hotel. Pas toen ik wat meer lantaarns ging zien. met andere woorden: de buitenwij ken gepasseerd was. begon ik me genist t« voelen. Erg overtuigend was het pasje van de chauffeur ten slotte niet geweest, v bij nog kwam, dat ik geen Pools kan De taxi stopte voor een plomp, ii steigers staand gebouw, niet voo: hoofdingang echter, doch aan de overkant van de straat. Ik vroeg de man te draaien, maar botweg zonder enige uitleg, weigerde hij dit Ik vroeg hem toen me met het sjouwen van mijn koffers te helpen, maar ook dat wilde hij niet. In arren moede stapte ik toen maar uit, trok mijn bagage van de achterbank en keek op de meter, die twaalf zloty aangaf. Ik betaalde, omdat ik niet kleiner had, met een biljet van honderd zloty (zestien gul den). De chauffeur stak dit woordloos in De vroegere zomerresidentie van de Vorst van Radzivil in War schau doet thans als regerings centrum dienst. perron te bereiken een bezigheid, wel ke door de Polen, die met mij waren uit gestapt, als volkomen normaal werd be schouwd. Ik voelde me beschaamd, om dat de enige kruier, die aanwezig tras, direct op mij, de vreemdeling, was afge komen HU zal teel meer peren dan mijn landgenoten, moet hy hebben gedacht, waarbij hem traarschvnltyk al een dollar biljet voor ogen zweelde. De taxi-chauffeur probeerde Voorbij de controleur, die in een afge schilferd, houten hokje zat. ging het toen naar het donkere stationsplein met zijn nat-glinsterende stenen. Een taxichauffeur met een baard van drie dagen kwam ge dienstig op me af. Hij voerde me naar een hoek. waar een oude Warsawa stond en begon omdat de bagageruimte niet meer open kon, mijn koffers op de achterbank te laden. Ook de twee rechterportiers kon den niet meer geopend worden de kruk ken waren er afgebroken zodat ik me langs het stuurwiel wringen moest om mijn plaats in te nemen Voor alle zekerheid vroeg ik de man naar zijn papieren. De criminaliteit ln Warschau is groter dan zij ooit i* ge weest en ik voelde er weinig voor ln han den van een bandiet te vallen. De zaak bleek in orde te zijn de man kon ten minste een pasje overleggen en ramme lend reed de auto me naar mijn bestem- zijn zak en wilde, zonder me het wissel geld terug te geven, weer in zijn auto „Hél", zei ik, „lk krijg nog gold van je terug De man, die goed Duits gesproken had, begreep er plotseling geen woord meer van. Toen ik met mön vingers het (Inter nationale) gebaar van geld had gemaakt, begon h(j wild te gesticuleren. Met schou ders en ogen gaf h|| me te kennen, dat h(j me een zielige kleumer vond, die veel te veel drukte om een paar centen maakte. Niet erg zindelijk mijn wisselgeld tot terug te krijgen, te 1 plotseling duidelijk om de chauffeur ge- to te draaien en me an mijn koffers te Ik bleef erop st; de laatste zloty b meer, omdat het geworden was, wa welgerd had zijn met het sjouwen Het was me waarschijnlijk niet gelukt, als er uit het donker niet plotseling een agent van politie opgedoken was. Zonder dat de laatste iets behoefde te zeggen. begon de man aarzelend wat zloty-biljet ten uit zijn zak op te diepen. Ik kreeg er eerst een van twintig en toen drie van tien in mijn handen gestopt, waarna hij op nieuw in zijn wagen wilde stappen ,.Hé!" zei ik weer. maar nu zo luid, dat de agent me horen kon „Ik krijg nog meer van je Nukkig en onder het uiten van de lelijk ste Duitse verwensingen betaalde hij me ten slotte tot de laatste zloty terug En na nog een vernietigende blik in mijn rich- tinp te hebben geworpen, sprong hij in zijn auto, welke krakend en ratelend in de duisternis verdween, zonder ik merkte het toen pas brandende achter lichten te hebben. Over het Bristol Hotel, vroeger het mon daine centrum van uitgaand Warschau en tegenwoordig de kleurloze verblijfplaats van vreemdelingen, kan de minst verwen de reiziger nog niet tevreden zijn. Het ho tel, dat door de staat geëxploiteerd wordt, telt een grote staf van personeel, waarvan het grootste deel erop uit is zo weinig mo gelijk te werken. Alhoewel de koninklijke rode lopers er nog liggen, zijn ze op vele plaatsen tot op de draad versleten Het verguldsel van de trapleuningen is verbleekt, het marmer vuil, terwijl de spiegels, die barokke. Weense motievt bezitten, vlekkerig zwart geworden zijn. Verschillende tijden Op mijn kamer merkte ik al, dat zin delijkheid niet tot de eigenschappen het Bristol Hotel anno 1957 behoort, mijn bed lagen namelijk gebruikte lakens, terwijl kranten en sinaasappelschillen overal in het rond verspreid waren, heb natuurlijk schone lakens gekregen ook is alle vuile boel opgeruimd. Maar het kamermeisje, dat ik belde, stak pas drie kwartier later het hoofd om de deur zag er kennelijk tegen op zo laat op de avond nog zo veel te doen. Gevoel voor orde heeft de directie ook niet ia kunnen brengen. Op de vierde verdieping, waar ik sliep, hing een klok, die een half uur in tijd verschilde met die op de derde verdieping, een uur met die op de tweede en „slechts" een kwartier met die op de eerste. Op de vorstelijk brede trap naar de ontbijt- annex thee zaal, waar dagelijks honderden mensen over lopen, zat verder een roe van een meter of drie los, die een trede zes dagen lang haar gebruikswaarde volledig ont- Door de bedompte lobby, die door veel te zwakke peertjes verlicht werd ken merk overigens van alle landen achter het IJzeren Gordijn begaf ik me naar de eetzaal, die een al even ongezellige indruk maakte. Ik had echter weinig tijd om me in de details te verdiepen, want in een hoek zag ik plotseling een bekende figuur zitten. Het was de Deken van Canterbury, dr. Hewlett Johnson, de „Rode Deken", zoals hij in het Westen wordt genoemd. In vol, ambtelijk ornaat zat hij aan een tafel tje te schransen. Zijn lange, grijze haren vielen verward in de nek, zijn kuitbroek sloot strak om de kiiieën en de zilveren gespen glansden op de schoenen. Niemand kon me kwalijk nemen, dat ik »n het tafeltje naast hem ging zitten. Ik kende hem ten slotte, want ik ben nog eens heel dicht bij hem geweest Het was tijdens de vlootschouw, welke, ter gelegen- heid van de kroning van koningin Eliza beth II in Portsmouth gehouden werd. De Deken was daar ook van de partij, zij het niet als gast van de Britse regering, i als die van de commandant var „Sverdlov". de eerste, Russische kruiser, welke na de oorlog voor een indrukwek kend vlagvertoon in het Westen zorgde Ik zag hem nog naast me staan, op die pier, wachtend op de sloep, welke hem naar de kruiser moest brengen. En duide lijk zag ik ook voor me hoe hij de hem in Rusland toegekende Stalin-medaille zijn zak opdiepte en deze met een grote Oud en nieuw Warschau. De resten van het gebouw links zijn nog bewoond. Van een taxi, een hotel en profiteurs Hij droeg deze onderscheiding nu niet; de Polen zouden het hem nooit verg* Wel vroeg lk me af wat hij tnans vai Sowjetsysteem dacht, dat hij eens in leugenachtig boek verheerlijkt heeft. In Polen kon hij met eigen ogen aanschouwen waar het communisme in de satellietlan- den toe leidt. Hij kon, als hij niet ver blind is tenminste, de enorme minachting zien, waarmee de „meester" de „knecht" behandeld heeft, de ellende, de armoede en de zorg, waarin de bewoners van he1 land van de Witte Adelaar gedompeld zijn. De kelner, die mij bedienen moest, maai een paar tafeltjes verder op een blocnootje aan het kladden was, liet me een half uui wachten. Ik knipte een paar keer ongedul dig met de vingers, doch hij dacht er niel aan me de menukaart te geven. „Ruhig, ruhig", zei hij vermanend, toer hij eindelijk op me afkwam. Deze zelfde woorden moest ik later tegen hem gebrui ken, toen hij me de rekening bracht, waarop hij het is een oud trucje de datum bij opgeteld had Ik ging naar de bar. die met goedkope, fel gekleurde lampjes verlicht was een zaal stond opgesteld, waar een orkest je Amerikaanse schlagers ten gehore bracht. Vrouwen en mannen, moderner gekleed dan in Moskou, zaten in de be nauwde walm van slechte sigaretten ge huld, of schuifelden, op de maat van perige muziek, over de vloer. De wodka en de champagne glinsterden in de gla zen. Voor één fles moest een geschoolde Poolse arbeider een halve week werken. Tot drie uui nachts klonken de tonen van trom bones en saxofoons in mijn kamer. Be neden me dro en dansten de O.W.- ers van Polen, de uit de band gelopen maatschappij. de ge werkte Poolse belders, het hoofd tot berstens toe ge vuld met zorgen over het dagelijks Hoe groot z(jn de verschillen in -Po len! Hoe stotend en hard is het leven eerste paar uur had Ik er al zo veel van geilen, dat bet me bijna met walging vervulde. y^E rede van president Eisenhower inzake de defensie heeft geen spectaculaire gezichtspunten opgele verd en de invloed ervan op de fi nanciële centra was nihil. Op onze beurs werden aand. Philips Gloei lampen licht gevraagd op grond van goede verwachtingen inzake de re sultaten over het derde kwartaal. De beleggingsmarkt was beter gestemd. Uit de gisteren In ons blad opgenomei gegevens betreffende de betalingsbalant is het wel duidelijke geworden, hoe nood zakelijk het was om de ernstige overbe stedlng In ons land met krachtige maat regelen te bestrijden. Een devlezenverliei van 1,2 miljard sedert het begin var 1956 Is niet gering, als men In ogen schouw neemt, dat onze totale voorraat slechts 3'S miljard bedraagt. Terecht heeft de minister van financiën gesteld, dat niet uit het oog verloren mag worden, dat het doel verder ligt dan het weder bereiken van evenwicht op de lopende rekening. Overschotten zijn nodig, alleen om de financiering van tekoi in de kaplUalsfecr te verzekeren, doch ook om de sinds 1956 zo zwaar aangetaste deviezenreserves tot een redelijk peil kunnen vergroten. Daarom is er nog In het geheel geen reden o.i. om, ni deviezenreserves der Ned. Bank vo« vijfde achtereenvolgende week een ging hebben ondergaan, te denken, we er al z(jn. Twee miljard rtlTMAAL WIJZEN wij eens op de voortdurende schaarste op de kapi taalmarkt. diie, naar de minister-president onlangs opmerkte, een der ernstigste pro blemen van deze tijd is. Blijkens de mede- De nieuwe ^pVUfiJL. is verschenen! Jaarabonnement15 ct. per «eek, 14.55 per kwartaal. Opgaven aan: Bureau De Spiegel, Wagcningm. deling Financieel overzicht de kapi- inister Hofstra taaibehoefte lagere overheidsorganen op minstens 2 miljard te becijferen. Het is uit gesloten, dat onze kapitaalmarkt dit enorm hoge bedrag in één jaar kan opbrengen. Behalve de overheid is er ook nog het bedrijfsleven, dat investeringen moeten laten financieren, welke ln vele gevallen nodig zijn om de toekomstige werkgele genheid voor ons volk te verzekeren. De noodkreet van de burgemeester Amsterdam betreffende het onvermogen om dringend nodige Investeringen het elektriciteits- en gasverbruik te finan cieren, waardoor misschien over enige jaren rantsoenering van energie zal moe ten worden overwogen, kan als eer symptoom van de tegenwoordige moeilijk heden gelden. Dringend nodig blijft het uit besparin gen kapitaal te vormen teneinde het be drijfsleven en dc overheidsorganen va' „nieuw bloed" te voorzien. Zeer terecht stelt minister Hofstra, dat veel waarde moet worden toege kend aan een duidelijk op gezond geld gericht beleid. Laat men dit goed ln zijn oor knopen, want als het geld „ziek" is, verslapt de zin voor het sparen. De inflatoire financiering van vorige Jaren mag onder geen beding hier terugkeren, laat dat de (dure) les zijn, welke men uit de ervaring der vorige maanden, toen de deviezen wegsmolten als sneeuw voor de zon, geleerd heeft I Betere stemming gingsmarkt. De Nationale Woningbouw lening en andere recente 6 pet obligatie uitgiften noteren niet onbelangrijk boven pari De minister van financiën heeft deze week medegedeeld, dat de gemeenten op dezelfde voorwaarden als die welke voor de Bank voor NederlandseGemeenten hebben gegolden bij de uitgifte der jong ste lening, bij deze bank gelden kunnen op nemen Overigens blijft het bestaande rentegamma gehandhaafd, omdat de mi nister bevreesd is voor het tegen elkaar opbieden der gemeenten om een deel van het vooralsnog schaarse kapitaal te be machtigen. De handhaving van het rentegamma komt per saldo neer op een centralisatie van de financiering der gemeentelijke huishoudingen, omdat deze nu aange wezen zijn op de Bank voor Ned. Gemeen ten. Een volgende stap zou kunnen zijn de hele kapitaalmarkt ln handen van de Staat te leggen, die dan wel zal bepalen welk deel het bedrijfsleven en welk deel de overheidsorganen krijgen. Overigen* hebben de feiten bewezen, dat het blokkeren van de kapitaalmarkt voor de gemeenten vla het rentegamma een kostbare maatregel waa gewccat, want er was op een vroeger tijdstip voor min der dan zes procent 's jaars geld te krij gen geweest voor de centrale en lagere overheidsorganen. En dan hadden de ge meenten niet met een exorbitant opge lopen bedrag aan kortgeldlenlngen geze ten. zoals nu het geval lal Rustige markt /AP DE AANDELENMARKT was het deze week vrij rustig. Men blijft hier gereserveerd gestemd en vreest de plotse linge koersreaoties der Amerikaanse beurs. De redevoering van president Eisenhower wekte vooraf enige verwach ting. maar nadat men kennis van de In houd had genomen, zag men er geen sti mulans voor de beurs in. De aandelen Philips Gloeilampen wer den uit de markt genomen, omdat men goede kwartaalscijfers binnenkort ver wacht. De koers van dit fonds liep tot TTET DOET je toch wel goed, vrienden, als je tussen die beloonde radii acties-voor-een-goed-doel en al die fiks-betaalde spelletjeseens e paar ondernemingen zonder gewin voor de goede gevers tegenkomt en c dan óók behoorlijk van omvang zijn. We doelen hier op de St. Nicolaa acties, welke verschillende omroepen zijn begonnen en waarachter 1 anders dan het hart staat. Drie van die acties zijn inmiddels alweer gestart, want het grote, echl Nederlandse verrassingen-feest komt in zicht. En als we dan verneme wat die acties verleden jaar opleverden, kunnen we gelukkig constatere dat er nog heel wat spontaniteit onder de radioluisteraars schuilt. Want zo'n actie wordt wel voor di crofoon aanbevolen, maar iedereen die meedoet, moet daarvoor zelf in 't geweer komen en dat is nog wat anders, dan wanneer er een bus voor je neus wordt gehóuden en je maar gauw een dubbeltje plengt „om er af te zijn" Bij de NCRV is de St. Nicolaasactie vai de ziekenrubriek „Onder de hoogtezon' in volle gang. Men rekent er op, dat 6000 zieken op 5 december een pakje zullen ontvangen van een meestal onbekende luisteraar. Dan hebben we de Zonnebloem St. Nicolaasactie van de KRO onder het motto „Strooi je hart eens uit" Ook hier voor zijn vele hoofden en handen in de weer. verleden jaar werden meer dar 26.000 zieken verrast met een pakje, er men verwacht nu nog meer aanvragen. Een niet minder omvangrijke organi satie is de VARA-Speelgoedactie, gevoerd in samenwerking met het Nat. Bureau voor Kinderbescherming. Deze heeft tot doel, op 5 december kinderen die in te huizen (van alle gezindten) verblijven, geschenk te geven. Verleden jaar kon m 32.000 kinderen blij maken Hier is de opzet, dat het personeel van fabrieken, werkplaatsen en kantoren, leden en clubs, Televisiestoring bijna voorbij Dc werkzaamheden aan de televisie ender Lopik zijn bijna klaar. Verwacht vordt, dat de zender omstreeks 15 no vember geheel gereviseerd zal zijn. Het beeld zal dan sterker dan ooit tevoren zijn. Een ogenblikje geduld dus nog, dan zal het uit zijn met de storingen tijdens de uitzendingen. Over beide zenders vanavond we* gebruikelijke vrolijkheid: de KRO .40 uur met „Tierelantijnen" en daarna en met zang opgeluisterd concert .Cascade" o.l.v Johnny Ombach; de VARA om 8.13 uur met „Plein 8 uur 13" het weldadigheidsspcl „Klaver vier". Om half elf: „Lyriek in de lichte muziek". Amusementsprogramma van de NCRV journaal en weerbericht: Jelle de Vries met zijn lied van de maand, Pi Scheffer nieuwe grammofoonplaten en inter viewtjes en dan „Uit en Thuis". Tips uit het buitenland Hebt u geen verlangen naar vr. heid vanavond, dan kunt u om 8 uur teren naar het Derde Programma va BBC (464 m); het BBC Symfonie-orkest speelt dan o.l.v. Jascha Horenstein van Mozart, Schoenberg en Bruckner. Tussen 8 en half 10 voert in Duitsland (87.9, 88.85 en 95.4 MHz) het Hamburgse Omroeporkest met solisten, o.l.v. Thomas Baldner o.m. werken van Handel, Haydn Schubert uit. De beide Belgische zenders (Vlaams I m en Frans 484 m) geven van 8 gevarieerde zaterdagavondprogram- i's met muziek en liedjes. legeronderdelen, enz. kindertehuiz „adopteren" en zorgen, dat elk kind i pakje speelgoed krijgt. Als we dat eens optellen, komen we aan een cel van toch zeker 64.000 mensen, die vrijw lig meedoen aan zo'n verrassingsactie. Natuurlijk hebben de omroepen, hiervoor ijveren, gelgk als ze zeggen: kunnen nog veel meer zieken en kinden in tehuizen big gem toch juist omdat het zo belangelo gaat en men zelf tot initiatief i men, komt het ons prachtig voor acties zo slagen en elk jaar groter kunne worden. Toch moet één ding ons van 't hart. Zo' speelgoedactie voor kinderen vindt weerklank Maar die beide acties v zieken hebben altijd een lastige knop Iedereen wil n.l. een riek kind Ook nog wel een zieke dame, n mannen voelt men niet zo bar veel. „Lief geen man", staat er dan in zo' om het adres van een zieke. En och, er zijn, vooral in bejaardentil huizen en rusthuizen, zoveel hoogbejaarl de mannen, die ziek liggen, weinig o geen bezoek krijgen en hoogst zelden e verrassinkje. „Ja, BEURSBAROMETER 244op. Unilever was weinig veranderd en lag soms wa/t zwaar in de markt. Het hoofdfonds begon de week op 158 na enige schommelingen te eindigen op ƒ164. K.L.M. kwamen in een „luchtzak" te recht vanwege tegenvallende winstcijfers en zakten tot 101 in. Cultuurwaarden, welker koers peil reeds zozeer de ongunstige omstandigheden voor het Westerse bedrijfsleven ginds demonstreerden, waren deze week enigs zins aangeboden. Zo moest Ver. Deli viei punten van het koerspeil afstaan. Divers* Indonesische aandelen noteren ter beurzt lager dan de waarde is op basis van d« investeringen buiten Indonesië De drei gende en ophitsende woorden van Indo nesische autoriteiten en de onzekerheid in verband daarmede voor de Nederlan ders en de Nederlandse bezittingen heb ben ditmaal meer invloed geoefend. Am sterdam Rubbers noteerden 56*/» na 59"«, Handelsveren. „Amsterdam", welke n schappij uitgebreide belangen in Ethiopië heeft, zakte in van 94 tot 92V». Emissies QP DE EMISSIEMARKT is de verwach te 6*/« obl. lening Prov. Geldersche Elektriciteits Mij uitgekomen. Van de lening ad 15- miljoen is inmiddels on derhands reeds 5 miljoen op inschrij vingsvoor waarden geplaatst Het i6 te ver wachten, dat deze uitgifte een goede be langstelling zal genieten. Overigens is het wel sneu voor de lagere overheidsorganen als gemeenten e.d., dat de semi-overheid6- lichamen vrijheid hebben om boven het rentegamma geldleningen af te sluiten en zijzelf niet. In feite is hier erg forma listisch en weinig loflisch gehandeld. Een gemeentelijke elektrische centrale zal be zwaarlijk een expansie kunnen ondergaan, terwijl een provinciale centrale, maar dan in de vorm van een naamloze vennoot schap, tegen marktvoor waard en haar kapitaalbehoeften mag dekken. is de vraag. Natuurlijk is h tuker en prettiger iets voor een kind oor een dame te verzinnen, m n moet u er zélf juist pret aan beleven Wij, als gevers: de moeite en h4 hoofdbreken; degene die ontvangt: d vreugde. Zó is 't pas echt goed. vergeten dit jaar met elkaaj vooral de bejaarde zieke niet! Programma voor morgen Hilversum I, 402 m. NCRV: 8.( weerteer 8.15 Orgelconc 8.30 Morgen- Geestelijke liederen. KRO: 9 30 Nws 9'.45 "Gril 9.55 Pontificale Hoogmis 11.30 Gram 11.35 Lid muz 11.55 Rep 13.15 Nws 13.20 De hoorspel met muz 13.40 Lichte muz 1 merork en solist 14.50 Klankbeeld over land en volk 15.20 Viool en piano 16.00 Gn 16.15 Sport 16.30 Vespers. IKOR: 17.00 Jeui 8.10 Het Geladen Schip 18.40 Catechisatie arenden. NCRV: 19.00 Ber 19.05 Omr ork "ot ziens in Jeruzalem, gesprek. KRO: Jws 20.00 Bonjour Caroline, blijspel met 0.30 Act 20.45 De gewone man 20.50 Caban 1.20 U bent toch ook van de partij?, caus prong in het heelal, hoorspel 22.10 Lichte 2.35 Uit het Boek der Boeken 22.45 Avondg n lit kal 23.0 ONwa 23.15—24.00 Gram. Hilversum II, 298 m. VARA: 8.00 Nws telijk leven, toespraal genbeantw. AVRO: 12.0* spiegel 12.35 Gram 13.00 Nws 13.07 De to. in de wereld, caus 13.17 Meded of gram Gevar progr v d mil 14.00 Boekbespr asm uz 16.30 Sporti met luisteraars, t prek VARA: 17.30 V VPRO: 17.00 Gesr 17.15 Het platteland kind 17.50 Nw: KLAVER VIER 18.05 Sportjourn 16,30 Instr sextet ei 19 00 Vrije VARA-tribune 19.30 Annci hoorspel met muz. AVRO: 20.00 Nws 20 05 Lid te muz 20.35 De wraakroep van Siva. hoor« 21.10 Lichte muz 2125 Gevar progr 22.15 22.30 Gram 23.00 Nws 23.15 Weekoverz verg ad ring VN 23 20—24.00 Met de Franse slag. ZONDAG 10 NOVEMBER Televisie progr. Convent van Kerken: 17.00 18.00 Jeugddienst v d Baptistcngomeente te Ha lom. NTS 20.30 Relais v d Vlaamse TV: Ball progr 21.15 Filmrep over New York 21.45—22, Relais t d Vlaamse TV: Ballctprogr (verv). Programma voor maandag Hilversum I, 402 m. NCRV; 7.00 I SOS-ber 7 10 Gewijde muz 7.50 Een woo Je dag 8 00 Nws en weerber 8.15 Sportuitsl 8 2 17.00 V d kleuters 17.15 15 Gewijde muz 22.10 Boekbespr 22 25 Kam. ork en solist 23.00 Nws 23.15 Gram 23.40 Eva 'gelisatie-uitz in de Tsjechische taal 23.55—24. Dagsluiting. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws 7. Gym 7.20 Gram 8.00 Nws 8.15 Gram 9.10 I groenteman 9.15 Gram 9.40 Morgenwijding 10. Gram 11.00 Gram 11.45 Voordracht 12.00 Lich muz 12.30 Land- en tuinbouw-meded 12.33 v platteland 12.43 Hammondorgelspet 13.00 N' 13.15 Meded of gram 13 20 Lichte muz 13 Beursber 14 00 V d vrouw 14.45 Alt-mezzo 1 I leugd 17.50 Mil MAANDAG 11 NOVEMBER ivlslcprogr. VARA: 20 30 Mensen, dim I 21.00 Filmdocuinentaire 2140 Lie PROGRAMMA DRAADOMROEP Christoff Stepp If Cor

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 6