JK.V.P. vraagt bezinning 1 van A.R.P. en C.H.U. Mfloclcl Laatste kans voor een verenigd Europa ZETHAMETANV. ERRES RADIO I11 bedrijfscommissie metaal alleen clir. hoger personeel Spoed-fikkie schokt de wereld 3. ZATERDAG 9 NOVEMBER 1957 :t, dat het anti- at. Wat ons we nog verdriet, in di er (Van een onzer verslaggevers) n get verbaast ons ant( papisme nog voortbe: hltit«erbaast, ma Hfi«rete PIaats de beide grotere protestantse par- :elve, is de omstandigheid, dat zjj, loewel programmatisch in tal van op- ichten aan de zjjde der K.V.P. staande, aandurven de anti-papistische van zich te vervreemden. Aldus itter van de K.V.P., mr. H. W. rn, in de rede. waarmee hij i ;nde. •datief Mr. Van Doorn, die sprak van een toe- idering tussen a.r. en c.h., wees erop, jat de Haagse voorzitters van A.R.P. en asoh(fc,H.U. bij het motiveren van het samen- hun partijen bij de komende uneenteraadsverkiezingen o.m. gesteld ;bben, dat ze als protestantse partijen TUkkelijk hun plaats en hun karakter lien kunnen handhaven tegenover een >oms-katholieisme. Tegenover uitlating stelde de K.V.P.-voorzitter itgeen het a.r. Tweede-Kamerlid Ha- •nbosch, sprekend over samenwerking protestanten en katholieken in e organen, drie weken geleden het A.R.P.-convent heeft betoogd, nl pol-ïat het hem in het praktische werk bij ■rhaling getroffen had, dat men een inde basis had om met elkaar ook rdenbnuit levensbeschouwelijk gezichtspunt ant-p overleggen. De tegenstrijdigheid van dergelijke erklaringen constaterend, riep mr. Van lit: „Aan het adres van onze hristelijke broeders zou ik in alle dui- elijkheid willen zeggen: wilt u op deze iogen nog eens bezinnen. Het kan nooit bedoeling en de praktijk zijn van een precht christelijke groepering om 'van wallen te eten en samenwerking te m naar twee zijden, waarvan de ene in de andere een ernstig gevaar ziet." Overigens meende mr. Van Doorn, dat de K.V.P. juist om de moeilijkheid var de politieke krach ten verdeling in Neder land en juist om de onzekerheden ten aanzien van de niet-katholieke partijeD en hun eigenlijke doelstellingen hel zoeken en blijven zoeken in de kracht van de eigen beweging, van de eigen katholieke partij, in haar beleid voorop moet stellen. Met prof. Romme wilde spreker er voorts nogmaals op wijzen, dat de K.V.P zich ten aanzien van de huidige regering de nodige vrijheid voorbehoudt. Hij voeg de daaraan toe: „Als er niettemin sprake is van een zekere toenadering tussen K.V.P. en P.v.d.A., dan wil ik zonder aarzeling verklaren, dat de katholieke partij zich daarover verheugt." In de af gelopen maanden waren er, zo meende ipreker, van die momenten, waarin dui delijk naar voren kwam, dat K.V.P. en P.v.d.A. tezamen in staat zijn een con structief beleid te voeren. De socialisten dienen echter wel goed in het oog te houden, dat de meerderheid van ons volk niet gedoogt, dat getracht zou worden haar een socialistisch beleid op te drin gen. Kritiek Kritiek uitte mr. Van Doorn op het vorige kabinet, dat te laat heeft onder kend, dat Nederland In de weelde van de hoogconjunctuur zich tot zekere over- ningen heeft laten verleiden. De welvaart zou trouwens minder in de knel zjjn gebracht, als men een opener oor en oog zou hebben gehad voor de katholieke aandrang de spaarzin en het spaarprofqt van rijkswege te bevorderen. Mir. Van Doorn meende, dat Nederland ertegen moet waken, dat de militaire bijdrage van verschillende Navo-landen zal worden ontkracht door aanmerkelij ke verkortingen van de diensttijd. Van minister Staf verlangde hij een uiteen- ;etting over wat op defensiegebied wel in wat niet kan. Voor de brede massa an het volk is het thans van tweeën één: of de partners hielden zich niet aan de afspraak of er is weinig bezwaar, dat wij ook in Nederland naar middelen zoe ken om de diensttijd te verkorten. In de plenaire openingszitting van het congres heeft de heer J. Aarden een inleiding gehouden over het gemeente en provincieprogram van de K.V.P. in verband met de komende verkiezingen In de namiddag verdeelden de congres gangers zich over vier secties, die dis- iieerden naar aanleiding van inleidin- en stellingen van de heren H. W. J. Bosman, mr. P. van Boven en mej. dr. J. C. H. H. de Vink. Trolleybussen zijn ook motorrijtuigen Minister Zijlstra in Rome:. VE GEMEENSCHAPPELIJKE Vergade- ring van de E.G.K.S. is gisteren met Ie Hoge Autoriteit en de bijzondere Raad Ministens gisteren in een special e zit ing te Rome bijeen gekomen. De minis- ran economischee zaken van vijf edensbaten waren aanwezig. Minister M. asqu'in van Luxemburg was wegens iefkte verhinderd. Het doel was een uitwisseling van ge lachten tussen het pariement en de Hogi Autoriteit en de minister® over de coör- iinabie van de economische en sociale po- itiek van de zes Europese landen. OUD IJZER Vierde Britse bom ontploft Op grote hoogte heeft Engeland onge- :cr 600 kilometer van Christmas Island i de Stille Oceaan gisteren de vierde wa terstofbom doen ontploffen. Het Britse ministerie van bevoorrading erklaarde, dat er aanwijzingen zijn, dat de radio-actieve neerslag na de ontplof- verwaarlozen was. Spoetniks hondje doodgezwegen Laika, het Russische eskimohondje ir de tweede kunstmaan, laat niets meer var rich horen. Hij kwam sinds de aanvang reis door de ruimte voor in elk iqué over de nieuwe satelliet, i is het dier door zijn bazen al tweemaal doodgezwegen. Of de hond dood, of het gedeelte waarin hij verblijft is inderdaad afgeschoten om naar de aarde '.rug te keren. Eén ding staat vast: het vertrouwd? radiosignaal van de kunstmaan is ver anderd. De krachtige luisterpost van de in Tatsfield meldt, dat de Spoetnik zwak en regelmatig signaal uizendt inplaats van het duidelijke „biep, biep, dat men sinds zondagmorgen op ving. Een Amerikaans geleerde heeft gis- ren een klein voorwerp waargenomen, it tien k vijftien seconden voorlag op de tweede Spoetnik en dus een voorsprong 75 tpt 100 kilometer. Het stipje leek op een kleine ster van aanmerkelijk geringere helderheid dan de Spoetnik telf. Het zou de „verpakte" hond geweest kunnen zijn. Maar dan moet er iets ge haperd hebben aan het mechanisme dat de vaart van de ruimtehond zou verminderen hij zich van de satelliet had los- gemaakt. ongeluk overleden. De 22-jarige P. Verstegen uit Rosmalen, die op de pro vinciale weg Rosmalen-Berlicum ten ge volge van een aanrijding van de hoge dijk afgereden is, is gisteren in een zieken- 4 ',-Hertogenbosch overleden. De Nederlandse minister Zijlstra sprak o.a. over de bestrijding v^n de inflate, die zorgvuldig moet worden geleid ten einde het risico van een depressie te ver mijden. De coördinatie van de conjunc turele politiek moet gebaseerd zijn op een gezonde politiek van de kant van de ver schillende landen. Een van de essentieel- ste elementen van de oonjunctuurpolitiek noemde minister Zijlstra de noodzakelijk heid de lonen en prijzen aan het mono polie van zekere groeperingen te onbtreik- Ten slotte zcim inister Zij Is tra, dat dit het ogenblik Is om een verenigd Europa tot stand te brengen. Het is niet mogelijk te wachten, omdat het de laatste kans is. (Van c parlementsredactie) Minister Algera wil duidelijk in de wet vastgelegd zien, dat trolleybussen in het verkeer als motorrijtuigen moeten wor den beschouwd. Hij heeft daartoe bij de Tweede Kamer een wetsontwerp (tot wij ziging van de verkeerswetten) ingediend, waarin wordt voorgesteld de wettelijke omschrijving van het begrip motorrij tuigen aan te vullen in die zin, dat ook trolleybussen daaronder zullen worden begrepen. Volgens een vrij recent arrest van de Hoge Raad zou een trolleybus voor de wet slechts een „wagen", geen motorrijtuig zijn. De door dit arrest ge schapen situatie geeft, volgens de minis ter, tot ongewenste complicaties aanlei ding. Zo zou een trolleybus bij kruisin gen en splitsingen van wegen geen aan spraak kunnen maken op de voorrang, die voor motorrijtuigen geldt. In het wetsontwerp wordt voorts een verbeteirng van de wet autovervoer per sonen voorgesteld. Volgens de huidige redactie van deze wet wordt het verschil tussen een autobus en een personenauto bepaald door de vraag of het motorrij tuig is ingericht voor het vervoer van meer dan zeven of ten hoogste zeven personen. Het komt minister Algera wen selijk voor om, overeenkomstig de bepa lingen in het Wegenverkeersreglement, hier het getal zeven te veranderen in De vereniging van tandheelkun dige studenten in Utrecht, „John Tomes", inert haar twaalfde lustrum. Wegens de bestedings beperking begaven de leden van de lustrumcommissie zich dit maal niet per koets maar per quadruplet naar de feestelijk heden. verrijkt Uw huis en Uw Zoek, op Uw gemak thuis, het toestel van Uw keuze uit de fraaie kleurenfolder van ERRES! Uw radiohandelaar zal U graag hiermee van dienst zijn of anders is een briefkaart aan R.S. Stokvis Zonen N.V., afd. Publiciteit, Postbus 426 te Rotterdam voldoende, om in het bezit te komen van de uitgebreide Erres radiofolder. R.S. Stokvis Zonen N.V. of Uw handelaar heeft ook een fraaie televisiefolder voor U klaar liggen, met de complete collectie Erres televisietoestellen. Erres radio Sociaal-economische raad beslist DE Sociaal-economische raad heeft gisteren de samenstelling van de bedrijfscommissie voor de metaal industrie en de elektrotechnische in dustrie opnieuw voor twee jaar vast gesteld. Daar in de vertegenwoordi gende organisaties geen wijziging kwam, niettegenstaande een aanvra ge van de Nederlandse bond van middelbare en hogere technici, bleef de Nederlandse Christelijke vereni ging van hoger personeel de enige vertegenwoordigster van het hoger personeel in de bedrijfscommissie. Behalve dat het ledental van de N.B.T. te gering werd geacht, was de commissie ondernemingsraden van de S.E.R. ook van mening, dat het aanwijzen op voorstel van de N.B.T. van een gemeenschappelijke vertegenwoordiger van het hoger perso neel, namens alle organisaties voor ho ger personeel, niet mogelijk is. De N.B T. kent geen binding door mid del van aansluiting bij eenzelfde vakcen trale en ook ontbreekt een basis voor een andere vorm van samenwerking. De S.E.R. spreekt hiermee dus uit, zoals hij reeds eerder deed in verband met een advies voor de bestuurssamenstelling van het bedrijfschap voor de rayonindustrie, dat een vereniging of bond, die niet is aangesloten bij een vakcentrale, toch eigenlijk niet als representatieve vak organisatie erkend kan worden. Wat be treft het hoger personeel is alleen de Ned. Chr. vereneging van hoger personeel bij een vakcentrale (het C.N.V.) aangesloten en deze vereniging heeft dan ook een ze tel in de bedrijfscommissie voor de me taal- en de electrotechnische industrie. Bij de S.E.R. waren nog brieven bin nengekomen van de Nederlandse vereni ging van hoger personeel en de Katholie ke vereniging van hoger personeel, waar in deze verenigingen de vertegenwoordi ging van de desbetreffende groepen van haar verenigingen in de bedrijfscommis sie bepleitte. Daar de stukken te laat wa ren ontvangen, werden zij voor kennis geving aangenomen. Als het gebied dat de bedrijfscommis- HET LEVEN HOE GEVOELT iemand zich, die in zjjn levensbestaan wordt bedreigd? hebben we ons afgevraagd, toen we in de krant lazen, dat Rotterdam op dc kop van Rozenburg een havencomplex gaat aanleggen, dat dc naam Europoort krijgt. En daarom zijn we gaan praten met een boer van West-Rozenburg, een grote boer, menen wij, die niet zo gauw voor iemand opzij gaat. Er zitten op dat gebied nog een veertien boeren, van wie er enkelen al eerder van elders zijn verjaagd. Veertien boeren, die met elkaar aan dertig gezinnen vast een bestaan geven, maar voor wie de toekomst nu onzeker wordt. ploegen. Zoons van grote boeren en zoon6 van kleine boeren, en boerenknechts, uit het gehele land. Zij zaten met hoogrode kleur van de kou op hun tractor, die zij met vaste hand bestuurden. Zij trokken een rechte voren door de vette kled gaiven elkander geen kamp. Zij 6telden de messen van hun ploeg om de op de gevraagde diepte te krijgen. En zij probeerden de beste te zijn, de beste Nederland om de kans te krijgen straks te worden uitgezonden naar Duitsland voor de wereldkampioenschappen. AFGEDAAN De stad eist haar rechten op en vreet het land weg, het land dat de boer voor de stad bebouwt. De stad kent het heim wee naar verre horizonten en hoge luch ten, maar zij ontziet zich niet haar eigen heimwee te verstikken. De boer heeft voor de stad afgedaan. Wat wil je? heb ben we de grote boer van West-Rozen burg gevraagd. Hij zei: land om te be bouwen, om met een ploeg en een eg overheen te gaan. Hij zei: ik wil ruimte om te leven, ik wil het graan zien op groeien en tot volle wasdom komen. Van geslacht op geslacht zijn wij boeren ge weest. Wij zijn vergroeid met het land. Buiten land kan ik niet meer leven. GRIEVEN Wc hebben gevraagd: wat zjjn je grie ven tegen de stad? Hjj zei: dat zij plan nen maakt zonder ons er in te kennen. Dat wü uit de krant moeten lezen, wat onze toekomst zal zijn. Dat het schijnt alsof zij met ons geen rekening meer houdt. En wc hebben gevraagd: wat eis je? En hij zei: voor ons allen een gelijk waardig bedrijf, gelijkwaardig in kwali teit en grootte, en daarnaast een vergoe ding op redelijke basis voor de onkos ten en de kosten, gemaakt ten behoeve van een hogere produktie. Hij zei: wij Uitslag nationale ploegwedstrijd: 1. A. van Dijke uit Wolphaartsdijk met 476 punten; 2:. W. van Dorp uit Rozehburg met 469 punten en 3. K. Eelman van Texel met 468 punten. CHAUFFEUR We hebben gelezen, dat in Ham burg een taxichauffeur is vermoord. Twee jongemannen reed hij naar een adres, waar hij nooft is aangekomen, omdat hij tijdens de rit werd neer geslagen. Vandaag is hij begraven, eisen ons recht, het recht om boer te zijn. Het recht om ons nuttig te maken voor de gemeenschap op een wijze, die on6 ligt. PLOEGEN ER ZIJN maar weinig hondjes in de wereld, die zoveel belang stelling ondervinden als Citroentje, het Laikabeestje uit Mbskou, dat al een week lang in een busje c de wereld draait. Citroentje heeft ge enweet van die reacties, die zijn reis door het luchtledige heeft uitgelokt. Zij weet niet hoe honds veel mensen het vin den, dat Kroesjtsjef haar in dat busje heeft geduwd. Zij weet niet dat deze mensen daarom felle protesten naar Kremlin hebben gestuurd, een minutje stilte hebben betracht voor Citroentje of aan de andere kant al een mil joen Engelse ponden voor haar/heb ben geboden. Er wordt overigens maar honds over Citroentje gepraat. Gisteren stonden wij op de tram, toen een heer tegen een andere heer zei: „Weet je, dat er al een derde Spoetnik het heelal inge stuurd is met een Rus erin?" Wist die andere heer nog niet. „Ja," zei de eer ste, „het hodnje moest nodig uitgelaten worden." „Dat begrijp ik niet," zei dc andere heer weer, „de tweede Spoetnik was toch groot genoeg?" „Hóe groot ge noeg?", vroeg dc eerste heer. „Wel, zo grot 1 booi 1 kon We moesten overstappen. Op het voorbalkon verraste ons de trambe stuurder met het laatste nieuws. „Het gaat toch gek in de wereld," zei hij. „nu is de Spoetnik-met-het-hondje in Amerika geland." „Hoe is het moge lijk," zeiden wij. „uitgerekend in Ame rika." „Ja, gek," zei de bestuurder, „het beest heeft om politiek asiel ge vraagd en nu worden alle Amerikanen ingeënt tegen Rode Hond." Uit de grote Amerikaanse stad De troit hoorden we dat de officieren van justitie daar een arrestatiebevel heeft uitgevaardigd tegen Citroentje. Het socks of standing T»nJ»llabn«»en Erolle Lock«l«»r N.V. Hulst (Z) dier zou zich zonder hondepenning de gemeente en zonder door zijn baas aan de lijn te zijn gehouden, binnen de stadsgrenzen hebben opgehouden, toen het gistermorgen over Detroit vloog. „Mosterd na de maaltijd," zei een vriend van ons, toen hij dat hoorde. Wij begrepen hem niet dadelijk, tot hij vertelde dót Citroentje niet meer in leven wa6. „Is-ie dood?" vroegen wij. „Ja," zei hij met droeve stem. „Opge geten door de Grote Beer." Na ingenieuze, maar daarom niet min der succesrijke proefnemingen in Mexico, is men er daar in gslaagd en hond in een radiozender te fokken, zo vernamen wij Die hond brengt het ook in de kringen van houders van luisterv er gunning en zo overbekende, maar minder geliefde blaf- geluid voort. Deze met korte golven ge bombardeerde Mexicaanse hond zal in de eerstvolgende Amerikaanse Moonlighter ingelast worden en dan tussen de gebrui kelijke uitzendingen door (ook via Hil versum I en II) in de woef-waf-code het wachtwoord „I like Ike" ter aarde blaf fen. Maar pas een-eveneens ingebouwde- jukebox de Stars and SStripes aanheft Het zal de eerste functionele Mexicaanse hond zijn, van tweeslechtige aard. De Sowjets hebben het dier al de tweedi viool in het eerste ruimtelijke Bala- Laika-orkest aangeboden. De eerste viool was niet meer te vergeven De Volkskrant heeft deze week de te legramwisseling tussen de Russische am bassade in Den Haag en Moskou onder schept. Het blad publiceerde deze uit Moskou: „Spoed. Schaf terstond klein hondje aan, teefje. Zoek hoog punt waarvan het kan worden neergelaten per pera- chute, wanneer u daartoe bevel ont vangt Ruimtevaartuirusting en para chute sinds juli in uw bezit (koffer Sp. II)" Kroesjtsjef. Later werd dit telegram opgevangen: „Aan Sowjet-ambassade Den Haag. Rakethond vertoont merkwaardige op winding bij het passeren van Amster dam. Meid oorzaak". Volgens het och tendblad was dit het antwoord van de ambassade: „De Vijf Vliegen" (de naam van een bekend Amsterdams eethuis..) Gisteravond in de keuken. „Wat doe je?" vroegen we. Onze echtgenote: „Ik ben al aan het bakken voor ,,mddndag". Wentelteefjes en Spoetmikken". Attracties genoegmaar In Brussel dit jaar geen lichtfeesten In verband met de komende wereld tentoonstelling te Brussel zullen dit jaar de lichtfeesten, die sinds 1948 hier eind december gehouden werden, niet door gaan. Dit neemt niet weg, dat Brussel meer dan ooit In de avonduren een fees telijk verlichte stad is. De Grote Markt met de eeuwenoude prachtige gebouwen is elke avond met schijnwerpers verlicht. De grote boule vards Anspach en Adolph Max en de nieuwe wegen, viaducten en tunnels, die gebouwd zijn voor de verwachte drukte in 1958, baden al evenzeer in een zee van licht. Daar komt nog bij, dat het Brusselse za kenleven zich al voor een groot deel in gesteld heeft op de wereldtentoonstelling. Een bijzondere attractie is het zeventien verdiepingen hoge gebouw van de sociale verzekeringen op een hoogte in de Kruid tuin (Jardin Botanique), dat 's avonds ge heel verlicht is. oudste ingezetene van Zwolle is gisteren honderd jaar geworden. Het is de weduwe J. J. van Rossum-Kloekke. Haar vader was destijds vele jaren de oudste Inwoner van Zwolle. Hij werd 104. een zonnige, maar gure herfstdag in Strijen, waar jonge boeren de strijd tegen elkaar aanbonden in het Alle taxichauffeurs van Hamburg heb ben hem naar zijn laatste rustplaats gebracht. Vijftienhonderd taxi's reden in de stoet mee. Duizenden Hambur gers stonden langs de kant van de weg om deze taxichauffeur de laatste eer te bewijzen. Een uur duurde het voor dat de stoet hen was gepasseerd. Een uur lang ook was Hamburg taxi-loos. SCHIP Duizenden schepen varen over de reldzeeën, van haven tot haven, steeds naar het land „achter de einder". Af toe wordt de wereld opgeschrikt door het bericht, dat een schip is vergaan. Trotse zeekastelen van naam zjjn in de diepte van de zee verdwenen, andere konden op het laatste nippertje worden gered en zinkend soms in een haven worden binnengesleept. Het Panamese passagiersschip Neptnnia voer van New York naar Cork in Ierland. En daar liep het op de rotsen. Langzaam maar zeker zakt de achtersteven dieper weg. Mis schien wordt de naam Neptunia straks uit de naamlijst van schepen geschrapt. ZW6RV6R sie bestrijkt werd vastgesteld het ter rein van de metaal- en elektrotechnische industrie dat identiek is met dat van de bedrijfsvereniging voor de sociale verze kering. Deze formulering was in overeen stemming met de wens van de bedrijfs- Boycot Wij hebben dezer dagen als onze mening uitgesproken, dat een christenmens niet van allerlei plaatsen kan wegblijven op een avond, dat er een concert wordt ge geven biji»., omdat op een andere auond er in de zelfde zaal een slechte film is vertoond. Evenmin als tojj weigeren om met de bus te reizen, omdat die op zondag gebruikt is als vervoermiddel naar de kermis. Maar er is één uitzon dering. Het kan zijn, dat de leiding van een inrichting een zeer bepaalde, dui delijke politiek volgt. Dat de bedoeling is te zorgen voor een geregelde en ge leidelijke penetratie van „de wereld" in een streek, waar tot nu toe voor bepaalde vermaken niet veel te verdienen viel. Wij weten best, dat wij met term „wereld" soms voorzichtig moeten zijn. Maar nog veel meer dienen wij er ons van bewust te blijven, dat dtt woord in de Bijbel heel nadrukkelijk telkens wordt genoemd in waarschuwingen betreffende onze le venswandel. En wanneer nu een be paalde inrichting, een herberg, een theater, een bioscoop, duidelijk het ka rakter heeft van een penetratie van de wereld in een bepaalde streek, dan zouden uj(j zeggen, dat het voorbeeld van de Kerkvoogdij te Wirdum vele jaren ge leden nog altijd dient te worden geprezen. Dat we n.l. op geen enkele mapier, voor geen enkele vergadering of meeting, voor geen enkel op zichzelf aanvaardbare ontspanning, met zulk een etablissement te maken willen heb en. Dan is boycot christelijke plicht, opdat iedereen dui delijk weet, dat we het gevaar hebben onderkend en de klauw van de wereld hebben gezien. (Fr ie s ch Dagblad) Kinderbijslag De voorgestelde algemene verzekering van de kinderbijslag strekt zich ook uit tot de „meervoudige" kinderen. Voor studerende kinderen, waarvoor fis caal een drievoudige kinderaftrek wordt toegepast, zullen de ouders volgens het ontwerp ook een drievoudige kinderbij slagverzekering ontvangen. Men zou hiein het denkbeeld van een soort „studieloon" menen te kunnen vinden. Deze meervoudige kinderbijslag levert inderdaad en niet onaanzienlijke bijdrage voor de ouders in de kosten van studie en wel op een wijze, die wi) zouden verkiezen boven een uitbreiding van volgens ambtelijke maatstaven uit gedeelde studiebeurzen. Hier blijft al thans de verantwoordelijkheid voor de ouders. Helaas wordt deze positieve bij drage in de studiekosten weer ernstig gefrustreerd door de destructieve belas tingheffing, die deze top treft, juist voor de z.g. middengroepen. Zolang deze be lastingheffing blijft bestaan kan slechts een ruime aftrek soelaas en werkelijke tegemoetkoming brengen. Waaruit valt af te leiden, dat ook op dit punt het ontwerp, langs een kostbare administra tieve omslag, toch niet veel tot dit sym pathieke doel kan bijdragen. (Alg. Handelsblad Inzegening van koning Olaf Op 22 juni 1958 zal koning Olof V van Noorwegen plechtig worden ingezegend in de kathedraal te Trondheim, waar op 22 juni 1906 zijn vader werd gekroond. Koning Olaf zal niet gekroond worden, daar in 1908 de grondwet in deze zin ge wijzigd werd. Dr. Sekari Severi Tuomioja, algemeen secretaris van de ln Genève gevestigde economische commissie voor Europa der Verenigde Naties, zal maandag 11 novem ber een bezoek brengen aan Nederland teneinde kennis te maken met de Neder landse regeringsautoriteiten, die bemoeie nis hebben met deze commissie. Dc Koningin is voornemens 16 november te Utrecht de tweede lustrumbijeenkomst van de Ned. bond van maatschappelijk werk bij te wonen. Regering wil nieuwe bedrijfschappen (Van onze parlementeredactóe) De regering heeft bij de Tweede Ka mer een tweetal wetsontwerpen Inge diend, waarin overeenkomstig de ad- vlezen van de Sociaal Economische Raad de instelling wordt voorgesteld van een bedrijfschap voor de detailhandel in aardappelen, groenten en fruit en van een bedrijfschap voor de detailhandel ln alcoholhoudende dranken Mr. E. E. Meuten onderscheiden. Ter gelegenheid van zijn vijfenzeventigste ver jaardag ls ln Warmond aan mr. E. E. Menten het grootkruis ln de huisorde van Oranje overhandigd in verband met de vele persoonlijke diensten door mr. Men ten aan het huls van Oranje betoond. De aanbieding ging vergezeld van een per soonlijke boodschap van de Koningin.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 5