QUEBEC... EEN TAAIE KLUIF Ontwricht de televisie de huiselijkheid sterk? Blauwe zone in Parijs voor auto's VRIJDAG 8 NOVEMBER 1957 loctstlagboelt van LORD AUN BROOKE de. veckfcerhand van WINSTON CHURCHIU. VOORJAAR en zomer 1943 lieten er geen twijfel over bestaan, dat een keerpunt in de oorlog was bereikt. Het offensief in Noord-Afrika ver liep geheel volgens de plannen, die op de Casablanca-conferentie waren gemaakt met als glorieus einde de overgave van een kwart miljoen man Duitse en Italiaanse troepen. De invasie op Sicilië verliep even eens naar wens en ten slotte kon de inval in Zuid-Europa beginnen, waarmee de weg werd gebaand voor een invasie in Frankrijk en die de Russen in staat stelde Hitler's legers honderden kilometers terug te drin gen. Aan de andere kant werd de strijdmacht van de Amerikanen in de Pacific een steeds gevreesder tegenstander voor de Jappen. In augustus 1943 meen- Alan Brooke en zijn ge- nerale staf, dat het eens itijd werd me Amerikaanse collega's de I koppen bijeen te steken om de volgende stappen, die naar de overwinning moesten leiden nader der ogen te zien. Gesprek dat de plannen, die de Britse generale staf onder leiding van Alan Brooke had gemaakt niet geheel zouden overeenstemmen met die, welke de Amerikanen hadden- opgesteld. Het ge sprek, dat zou plaatshebben te Quebec, werd eohter beter voorbereid dan de I vroegere conferenties; men had destijds de techniek van de Britse onderhande lingen goed bestudeerd en Alan Brooke1 zou bemerken, dat de Yankees niet zo spoedig door zijn vasthoudendheid te be ïnvloeden zouden zijn als destijds in Ca sablanca. Churohlll, Alan Brooke en de andere i hoge Britse officieren reisden naar Ca- nada met de „Queen Mary", waar aan I' boord tijdens tal vanbijeenkomsten de lijn werd uitgestippeld van de komende besprekingen. Ohurohill arriveerde op 12 augustus en bracht enige dagen door in gezelschap van president Roosevelt, bij welke gelegenheid beide staatslieden el- I' kaar eens polsten over hun standpunten. Twee belangrijke punten stonden op het programma: de invasie in Frankrijk en de strijd in de Pacific. Andere visie Alan Brooke had moeilijke dagen voor de boeg. In Londen was bepaald, dat de aanval op Noord-Frankrijk evenals de acties in het Middellandse Zee-gebied on der een Hoger Commando zouden moeten plaatsvinden. En omdat het commando van de gevechten rond de Middellandse Zee in handen was gegeven van een Ame rikaan, achitte men het juist de invasie in West-Europa onder leiding van een En gelsman te doen plaatsvinden. Tijdens de gesprekken, die Churchill met Roosevelt had, bleek men in Ame rika een andere visie te hebben. Roose velt aohtte het beter, dat de invasie onder leiding zou komen te staan van Marshall en niet van Brooke, waarbij hij de Engel sen een taak toebedacht in de Pacific, waar hij het Hoger Commando graag in handen van Mountbatten zag. De conferentie te Quebec. Eerste rij: MacKenzie King, president Roosevelt en Churchill. Achterste rij: generaal Arnold, luchtmaarschalk Sir Charles Portal. Alan Brooke, admiraal King, veldmaarschalk Sir John Dill, gene raal Marshall, admiraal Sir Dudley Pound en admiraal Leahy. Churchill was op dat ogenblik bezeten van een bepaalde taktiek in het Verre Oosten met o.a. een bezetting van noordelijk Sumatra waardoor de Ja panse verbindingen tussen Singapore en Rangoon afgesneden zouden worden. En Ohurohill bleek al spoedig geneigd het Britse commando over de invasie in Frankrijk te ruilen voor dat in het Verre Oosten. Botsing Terwijl Churchill en Roosevelt deze zaken bespraken begonnen hun militaire adviseurs in het Frontenac Hotel te Que- beck hun conferentie. De meningen botsten al dadelijk. Het bleek, aldus Alan Brooke, dat de Britse officieren de details van een landing in Frankrijk evenals de vorige maal beter hadden bestudeerd. Zij waren bovendien van mening dat deze aanval alleen succes zou kunnen hebben als er voldoende ma teriaal en er voldoende schepen waren. De landing op Sicilië en de ervaringen, die hierbij waren opgedaan, vormden voor beide zijden van de conferentietafel de basis van het gesprek. De Amerikanen van hun kant echter hadden ook hun zorgen over de strijd in de Stille Oceaan, en de grote moeilijk heid was de invasieplannen zodanig te regelen, dat de sterkte van de strijdkrach ten in de Pacific geen afbreuk zou wor den gedaan. Het werd een Inspannende "conferentie, voor Alan Brooke zelfs een teleurstellen de conferentie. Hij hoorde het besluit van Churchill om een Amerikaan met de in vasie te belasten op de 15de augustus, En zijn dagboek zegt: „het was een zwarte Wanhoop Later heeft Brooke hierbij de volgen de aantekening gemaakt: „Voor de lunch had ik een gesprek met Churchill. I'k herinner mij dat als Geen ogenblik besefte hij wat dit voor mij betekende. Hij toonde sym pathie noch spijt over het feit, dat hij zo plotseling ten koste van mij van ge dachten was veranderd en hij deed alsof het hier een punt van ondergeschikt be lang betrof". De teleurstelling, die Brooke kreeg te verwerken, werd enigszins verzacht door de successen, die tijdens de conferentie in Italië werden bereikt en waardoor de Britse en Amerikaanse deskundigen elkaar weer iin een prettiger stemming tegemoet traden. Voetje voor voetje werd het pad ge ëffend voor een overeenstemming. Maar de conferentie te Quebec was een onder neming, die veel en veel meer van Brooke's krachten vergde dan die, welke destijds in Casablanca werd gehouden. Hij had hier niet alleen de opgave met zijn stelling van zijn leven, toen Churchill hem langs z'n neus weg mededeelde, dat niet hij, maar een Amerikaan het commando van de invasie in West-lEuropa zou krijgen. Het waren moeilijke dagen, daar in Quebec, aldus Brooke, die dagenlang moest vechten tegen „moeilijkheden, verschillen van inzicht, halsstarrigheid, domheid, kleinzieligheid en koppigheid". de dag van gisteren. Wij wandelden heen en weer op het terras voor de sa lon van de Citadel en keken neer op de St. Lawrence-rivier en de omgeving van Quebec. Maar toen Winston aan het woord was verdween dat mooie uit zicht In grauwe wolken van wanhoop. Ik had destijds vrijwillig in de moei lijke dagen voor El Alamein afstand gedaan van het commando in Noord- Afrika en voorgesteld Alexander in mijn plaats te benoemen. Ik deed dat omdat ik voelde belangrijker werk te zuillen kunnen doen aan de zijde van Winston Churchill. Maar nu, nu het er om ging met een grote actie de oorlog af te sluiten, nu de grote triomf van de overwinning moest worden geplukt, voelde ik mij met langer gebonden aan Churchill, die mij trouwens al bij drie verschillende gelegenheden het oppercommando van de inval in Frankrijk heeft toegezegd." Zware slag „Het was een zware slag voor mij nu te horen, dat Ohurchill geheel was om gezwenkt naar het standpunt van de Amerikanen en dat hij met president Roosevelt overeen was gekomen een Amerikaan met dit commando te belas ten in ruil voor Mountbatten's leiding in de Pacific, althans in Zuid-Oost- Amerikaanse collega's tot overeenstem ming tè geraken, hij had hier ook te: vechten tegen de impulsieve ideeën en nen van Ohurohill. Uitval Het plan om een landing te forceren in Noord-Sumatra en zodoende de verbin ding Singapore-Rangoon voor de Japan ners af te snijden, had bij Winston Ohurohill even hardnekkig post gevat als zijn plan Noorwegen binnen te vallen om de vaarweg EngelandRusland vrij in handen te krijgen. Hij stelde, dat het mogelijk was van Sumatra uit Singapore te bestoken en dat Mr. v. Oosten advocaat- generaal Hoge Raad Bij K.B. is mr. dr. M. S. van Oosten, raadsheer in het gerechtshof te Arnhem, benoemd tot advocaat-generaal bij de Hoge Raad der Nederlanden. Mr. dr. Van Oosten, die in 1909 te Kiel- windeweer (Gr.) werd geboren, doorliep het gymnasium te Rotterdam en studeer de daarna rechten te Leiden, waar hij in 1938 promoveerde. Voor zijn promotie hij van 1933 tot 1939 werkzaam als waarnemend ambtenaar van het open baar ministerie te Leuwarden en van 19421955 die van substituut-officier van justitie te Rotterdam. Sinds 1955 was mr. dr. Van Öosben ad- jcaat-generaal bij het gerechtshof te Arnhem. Sedert 1 maart 1957 is hij raadsheer, speciaal belast met de behan deling van belastingzaken. van hieruit gemakkelijk operaties op Malakka konden plaatsvinden. Brooke, de man, die zioh altijd tegen deze impulsen verzette en meer voor stander was van een strategie, die meer paste in het geheel, zei hem tijdens een gesprek op 19 augustus in 'Quebec, dat wanneer men zijn linkervoet ergens r zette, men reeds moet weten wat met de rechter voet zal gaan doen. Churchill werd toen kwaad en riep hem toe: „Maar ik heb genoeg van jouw v stellen-op-lange-termijn, die ongelukkige ideeën Twee dagen later kreeg hij eohter een rapport van de generale staf in handen, waarin Brooke's mening werd onder streept enChurchill legde er zich bij Eenzaam Op 24 augustus 1943 werd de conferentie in Quebec afgesloten met de overeenstem ming in grote lijnen voor wat betreft invasie in West-Europa in 1944 en verdere acties in de Pacific en Zuid-Oost- Azië. Brooke schreef in zijn dagboek, dat hij bijzonder mat en moe was na deze afmat- HE OVERTOCHT van Engeland naar Canada werd door de deelnemers aan de Conferentie van Quebec in augustus 1943, gemaakt met het enorme schip „Queen Het werd een onrustige over tocht: dagenlang was het weer zeer ruw en beukten de golven op de dekken. Alan Brooke: „Het valt me mee, dat de Queen Mary" nog zo vast ligt en dat we geen last van zeeziekte hebben Vanavond, tijdens het diner, ging de steward rond met een grote karaf water om de glazen te vullen voor hij met de champagne rond ging. Winston Churchill hield de man staande en zei: „Houdt u eens op met dat gedoe met waterIk zie al water genoeg om mij heen en het wérkt al zo deprimerend tende besprekingen en het onafgebroken opboksen van inzioht, halsstarrigheid, domheid, kleinzieligheid en koppigheid". Toen de worsteling plotseling was afgelopen en alle deelnemers aan het gesprek in verschillende richtingen ver dwenen, overviel mij weer het gevoel van leegheid, eenzaamheid en onvol daanheid over de resultaten. Na de conferentie van Casablanca had ik hetzelfde gevoel, terwijl ik wandelde in de tuin van het Mamounia Hotel Marrakesj. Ik troostte mij toen met de vogels In de tuin. Maar nu, hier in Quebec, zijn er zelfs geen vogelsk die mij in een andere stemming kunnen brengen Laatste artikel: Vriendschap: het sterkste wapen (Copyright voor Nederland: N.V. Rotterdammer-kwartet- A.B.C. Press. Nadruk verbo- Dit fraaie BOLS-glas wordt U gratis toegezonden na inzending van 2 onbeschadigde Lucas Bols-merkjes die afgebeeld staan op de zwarte hals-capsules van BOLS Z.O. Genever //Verkruiken. Adresseer aan „Erven Lucas Bols, afd. RC Amsterdam" en schrijf in linkerbovenhoek van enveloppe: „Eiken dag een glaasje!". Vermeld Uw naam en adres in blokletters. Deze aanbieding is geldig tot 1 januari 1958. Alleen inzendingen van het capsule-ge- deelte met de volledige afbeelding van het Lucas Bols- merkje komen ii lerkiaft. Een andere vraag is, of televisie de huiselijkheid in gevaar brengt. Ook hierover hoort men zeer verschillend oordelen. Deze vraag heeft nog belang, nu het bezit van een toestel niet algemeen, maar wel groeiende is. Toen een enkeling zich een toestel kon veroorloven en „de massa" eigenlijk vreemd was aan de uitzendingen, kwam het wel eens voor", dat men bij vrienden of familie ging kijken, maar nu steeds meer mensen een toestel bezitten, nu kranten en tijdschriften de programma's bespreken en haast iedereen wel 'n dichtbije of verre kennis heeft, die „televisie" bezit wordt deze vraag aangaande de huiselijkheid veel groter. De antwoorden hebben alweer vele fa cetten. Er zijn mensen, die zelf geen toe stel hebben, maar voortdurend bij buren of anderen de programma's gaan zien. Niet alleen leidt zulk een frekwent be zoek dikwijls tot conflicten, maar ook gaat men 41 te gemakkelijk de kinderen alleen thuislaten. Is hiermede de tele visie veroordeeld? Natuurlijk niet, maar wél de ouders, die zich niet kunnen be heersen in het van-huis-gaan. Een tweede punt: de kinderen die wat groter zijn, lopen het huis uit om bij vriendjes en vriendinnetjes te gaan „kij ken" en de eigen ouders hebben nau welijks meer controle over hetgeen de kinderen te zien en te verwerken krijgen. Dit i6 een kwestie van algemeen ge zinsbeleid: niet de televisie alléén lokt de kinderen uit huis, dat doen bijv. ook de clubs en de sportvelden. Nu de toestelbezitters. Er zijn ge zinnen, waar moeder al tijdens de maaltijd zit te jachten omdat er straks om 8 uur weer een sleep visite komt om te kijken; waar de kinderen hals over kop in bed ge stopt worden of na half elf pas kans krijgen op overhoren, als de visite dan ten minste weg wil wezen. Die dikke visites slaan bovendien een bres in de huishoudportemonnaie: er moet maar thee en koffie en koek worden aangedragen Niet zelden lopen die drukke bezoeken (zie boven!) op narigheid uit en als dat ongenoegen dan buren of familie betreft, kan dat heel erg zijn. Alweer: eigen schuld. Men heeft ge woonlijk zelf dat drukke televisiebezoek aangehaald, kan het op den duur niet meer aan ende beer is los. Het is totaal niet nodig, altijd zo'n huis vol te hebben, vooral niet in een gezin, dat daaronder zeker lijdt. Men heeft dat zelf in de hand. Speciale televisieklap lopers, met wie men anders heus niet zo druk omgaat, zijn heel snel verdwe nen, als men eenvoudig een paar keer het toestel niet aanzet! Aan de andere kant kan het bezit een toestel juist de huiselijkheid kweken. Kinderen, die thuis met mate kunnen kijken, lopen niet meer gauw naar vriendjes of vriendinnetje Vader zegt misschien een paar van z verenigingen, die hem zes avonden per week de deur doen uitgaan, af. Wat is Programma voor morgen n 7.15 Gewij kal 8.00 Nws en wcerber 8.15* Gi (9.35—9.40 Waterst) 10.00 V d klcu- Utreobt 13.00 Nws en kath nws 13.20 Grain 13.30 Dansmuz 14.00 Dit Is leven, caus 14.15 Gram 14.20 Engelse les 14.40 Boekbespr 14.50 Gram '4.55 Amateuursprogr ■n kunsten 15.50 Am: '6.50 De schoonheid Ballroomork 17.40 Gram 17.45 Lichte muz. 18.00 Journalistiek weekoverz 18.10 Gram 18.15 18.25 Lichte muz 18.45 Regeringsuitz: Pact 19 00 Nws 19.10 Comm op het nws 19.15 Pi ork en soliste 20.25 Aot 20.40 Gevar progr 22.10 Amus muz 22.35 Wij luiden de zondag in. Aa sluitend: Avondgebed en liturg kal 23.00 Ni 23.15 Nws in Esperanto 23.22—24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws 7. Gym 7.20 Gram 8.00 Nws 8.18 Gram 9.00 V d vrouw. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, eau 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Lichte mu 10.50 Buitenl weekoverz 11.05 De Familie Dooi snee 11.35 Grain 12.00 Gram 12.30 Land- c 12.33 Orgel en zang 13.00 Nw 13.45 Sporl N' 15.00 Boekenwijsheid 15.20 Koorz De microfoon voor u 17.25 Aot. 18.00 Nws en comm 18.20 Gram 18.55 Een eig Ltse4Lotte, caus 19.00 Artistieke staalkaa VPRO: 19.30 Passepartout, oaus 19.40 Godsdiei 1 thins, caus 19.55 Deze t comm 22.30 Gram 23.00 Nws 23.15—24.00 De laatste beetjes. Televlsieprogr. VARA: 17.00 V d kind NCRV: 20.00 Journ en weerber 20.15 Zang 20.20 Pas geperst 20.45 Gevar progr 21.50—22.00 Dag sluiting. "DARIJS dat wil dan zeggen de Pa- r(jse verkeerspolitie is gisteren begonnen met een grootse en- ook wel originele poging om het enorme par- keervraagstuk tot een oplossing te brengen. Of het zal lukken? Sceptici z(jn van oordeel, dat er niet erg veel tegen te doen is en dat de nieuwe rege ling hoogstens tot resultaat zal hebben, dat er een heel kleine ontspanning zal optreden. Maar aangezien ook hier alle beetjes helpen moet worden gehoopt, dat de pogingen van de politie met succes zullen worden bekroond. In het centrum van de Franse hoofd stad is met ingang van gisteren een „blauwe zone" afgebakend. In die zone liggen ook de Ohamps Elysées en het Opera-distriet. In dit hele gebied zullen de automobilisten maar anderhalf uur mogen parkeren De eerste moeilijkheid, die moesl worden overwonnen, was een „water dichte" oplossing te vinden voor de controle. Men kan nu eenmaal niet bij elke auto een politieman zetten met het horloge in de hand. Parkeermetere bleken evenmin bruikbaar te zijn. Toen is de prefect van de Parijse politie op de gedachte gekomen klokken te laten vervaardigen uit een bordpapieren schijf, die elke automobilist, die in de „blauwe zone" wil parkeren, verplicht is te kopen voor twintig frank. Die klok moet de automobilist zelf aanbrengen aan de binnenkant van zijn voorruit. En hij moet daarop precies de tijd aangeven, waarop het parkeren be gint. Anderhalf uur daarna moet zijn auto weer verdwenen zijn. Om te voor komen dat er bedrog wordt gepleegd (het is zo verleidelijk de klok een uur later te zetten), zullen achthonderd po- overtreding heeft begaan. Zij heeft nl. speciaal voor dit doel een elektronisch? centrale kartotheek aangeschaft, die meteen aanwijst, of de zondaar al eens meer wegens het te lang parkeren in de „blauwe zone" is veroordeeld. Bo vendien zijn speciale politiewagens be schikbaar om de auto's van overtreders weg te 6lepen. litiemannen (vierhonderd in uniform, vierhonderd in burger) erop toezien, dat al die klokken (en het zijn er dui zenden!) op de goede tijd worden afge steld. DIJ DE EERSTE overtreding krijgt de bestuurder een boete van negenhon derd franken, maar bij volgende over tredingen kan de straf vijf dagen ge vangenisstraf worden. Die bepalingen gelden niet alleen voor Parijzenaar6 en Fransen, maar ook voor buitenlanders. Het zal voor de Parijse politie gemak kelijk zijn uit te maken wie al een6 een Prefect Genebrier is optimistisch over de resultaten van zijn actie. Hij vertelde, dat het er voornamelijk om gaat te voorkomen dat talloze automobilisten hun wagen de gehele dag geparkeerd laten 6taan. Hij heeft eens laten na gaan hoeveel dat er zijn. De uitslag van het onderzoek was niet mi6: het bleek, dat twee en vijftig procent van de parkeerders in de „blauwe zone" van 's morgens tot 'e avonds hun wagens daar laten 6taan! Be prefect is er ook van overtuigd, dat, als de nieuwe maatregel eenmaal van kracht is, automobilisten, die i een kort bezoek aan de „blauwe z brengen, zesmaal zoveel kans hebben een plaat6 voor hun wagen te vinden als voorheen het geval was. Z"1 ESCHAT WORDT, dat het rondrij den en het zoeken naar een geschik te parkeerplaats jaarlijks in totaal 10.000 uren kost en 150 miljoen franken, die voortaan uitgespaard zullen worden Afgezien dan nog van de niet in geld uit te drukken ergernis, die elke auto mobilist verleidt tot vaak minder ge paste uitdrukkingen, als hij een hall uur moet toeren voordat hij een plaats- Je heeft gevonden! Het ziet ernaar uit, dat de automobi listen, die hun dagtaak in de „blauwe zone" hebben, maar daar onmogelijk nog een plaats voor hun wagens in een van de overvolle garages kunnen vinden, voortaan om de anderhalf uur naar buiten zullen rennen om hun auto er gens anders neer te zetten. En twintig frank te betalen. Het zal zonder enige twijfel een harde strijd worden tussen de politie en de automobilisten, waarbij het enige, maar grote voordeel voor de laatstgenoemde categorie is, dat zij een numerieke, chaotische en volkomen onoverzichte lijke meerderheid vormt. gezelliger dan met elkaar een program ma te zien, er rustig bij te zitten en er later kritisch over te praten? Zo leren de kinderen ook beter onderscheiden en slikken ze niet alles, waf er maar op het scherm beweegt. Positief televisiekeken kan een vorm van opvoeding z(jn; als een slaaf aan het toestel hangen echter kan vervlak kend werken. Voordat w(j dus het bezit van een toestel of de programma's ver oordelen, doen we het beste, door eerst onszelf op te voeden In de kunst van het kijken. Die kunst zullen we, wan neer in de toekomst de uitzendingen eens wat meer omvang krijgen, vóór alles nodig hebben! COMMENTAAR Zeer geslaagd experiment De K.R.O. heeft zich gisteravond ge waagd aan een experiment met de uit zending van een programma rond de a.s. moeder. Er werd tevoren ruim gewaar schuwd, dat de uitzending niet voor jonge ogen en oren was bestemd. Maria van der Eist ontving als char mante gastvrouw op uiterst beschaafde wijze een huisarts en een verpleegster en stelde vele directe vragen welke voor iedere a.s. moeder van groot belang zijn. Voorts werd allerlei speciale kleding getoond en ook hierbij werd het oordeel van de arts gevraagd. Tenslotte bekeek de gastvrouw met de verpleegster allerlei nieuws voor de babykamer, dat zeker menige a.s. en jonge moeder h$eft ver rukt. Van een op deze wijze gepresenteerd programma over een delicaat onderwerp gaatt ongetwijfeld uitstekende en gewenste voorlichting uit. Jammer, dat de ge toonde kleding wel voor voornamelijk voor de ruime beurzen was, maar we kunnen dat gerust het enige vlékje op het programma noemen. De K.R.O., die het als taak ziet, in het gezinsleven binnen te komen, heeft op deze wfjze een heel goede beurt gemaakt. Zender Goes gaat proefdraaien Na de noorderlingen zullen nu de Zeeuwen aan hun televisie-trek gaan ko men. In de loop van de volgende week kan mén elke dag „genieten" van het testbeeld, dat tussen 4 en 5 's middags op het scherm is te zien. Het ligt in de bedoeling, de volgende week te beginnen met Nederlandse en misschien ook Eurovisie-programma's door te zenden. Maar het wordt wel half december, eer de zender Goes officieel in dienst wordt gesteld. Het radiostation Europa nummer 1 Er zweeft een bericht rond, dat er nu overeenstemming bestaat omtrent het toekomstige beheer van het „radiosta tion Europa nr. 1", maar het Franse ministerie van Publiciteit houdt vol, dat de onderhandelingen nog gaande zijn. U herinnert zich misschien dat dit station, dat zenders heeft in het Saar- gebied, maar studio's in Parijs, ter over- werd aangeboden toen de Saar politiek werd herenigd met West-Duits- land. Er werd voorgesteld, dat Frankrijk het 6tation zou kopen, maar het Franse parlement stelde geen geld daarvoor be schikbaar. Daarna is beproefd, particu lieren ervoor te interesseren. Het nieuwe bericht verluidt nu, dat het station eigendom zou worden van Franse en Duitse aandeelhouders op gelijke basis. Het Franse kapitaal zou dan komen van de Banque de Paris en Des Pays Bas en van Marcel Bleuetein- Blachet, leider van een groot Frans advertentiebui eau; het Duitse van de Duitse Bank en een zekere dr. Oppen- heimer. Maar niemand heeft dit bericht offi cieel bevestigd. Om half 9 zendt de NCRV „De jeugd op eigen wieken" uit en daarna een concert door het Omroeporkest o.l.v. Marinus Voorberg; soliste: Annette de la Bije, sopraan en Guus Hoekman, bas. Mevr. N. SmfttAvis spreekt om uur voor de VPRO over „Kerk- energie naast kernernergie". Om kwart negen voert het Ned. Kamerkoor met solisten protestantse kerkliederen uit; dirigent: Felix de Nobel. Vanavond weer eens relais van de Vlaamse televisie: het spel Reinaerd de Vos. populair gedramatiseerd door Paul de Moni.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 9