Bij de mure van het ROBIJN Amerikaan vreemd zag en betrad ruimtevaartuig een Succes voor democraten in New Jersey en Virginia NIEUWE LEIDSCHE COURANT 11 VRIJDAG 8 NOVEMBER 1957 Van onze reiscorrespondent LINK VAN BRUGGEN SOWJETRUSLAND HEEFT VELE KWETSBARE PLEKKEN MEN KAN nog nauwelijks zeggen, dat de theorie van hel vreedzaam naast elkaar voortbestaan een nieuwe fase in de verhouding Oost- West heeft ingeluid. De termen zijn daarvoor veel te vaag, terwijl de praktijk wel heeft geleerd, dat men voor de beoordeling van elk, nieuw Russisch geluid 'n zee van tijd en 'n scherp analytisch vermogen nodig heeft. Bovendien moet de eerste stap op de weg naar vreedzame co- existentie nog gezet worden. De Sowjet-beloflen, welke in dit opzicht zijn gedaan, zijn nog door geen enkele daad gevolgd, getuige o.m. het ongelukkige verloop van de Londense ontwapeningsconferentie. Ondanks dit zou het niet ondienstig z\jn zich nu reeds op het antwoord op een eventuele nieuwe ontwikkeling te be raden. Men zou kunnen stellen, dat met de komst van Kroesjtsjef de komst van de inmiddels geduikelde Malenkof zou misschien beter op z'n plaats zijn de Stalinistische periode van de koude oorlog afgesloten is. Men zou eigenlijk een nieuw begrip voor de verhouding tussen de door het IJzeren Gordijn gescheiden werelden moeten verzinnen. Waarschijnlijk zou dit ook een oud begrip kunnen zijn, want met de woorden: psychologische oorlog, zou al veel kunnen worden aangeduid. „Toch had Stalin gelijk", zei een in Moskou residerende, westerse diplomaat tegen me, die een reële voorstelling van Russische toeristen zouden in 't Westen veel kunnen leren de gang van zaken in de westerse wereld had en die 't klinkt bijna tegenstrijdig het door Kroesjtsjef gepropageerde nieuwe geluid van harte ondersteunde. „Wil men het Russische volk onder de duim houden, dan moet men het met de knoet regerenMen moet het her metisch van de buitenwereld afgesloten blijven houden, de pers blijven muilkor ven en niemand in de gelegenheid stellen zich door de andere wereld" te laten be ïnvloedenZodra men vreedzaam naast andere volkeren leven wil, zodra men de eigen wereld voor invloeden van buiten openstelt, zodra de Russen in staat zijn eigen toestanden met die van anderen te vergelijken, wint het systeem, dat in absolute zin gesproken, 't beste is „Wat Kroesjtsjef doet", zei een ander diplomaat, „is levensgevaarlijk voor het communisme als systeem Hij stelt de zwakke plekken van de Sowjetunie bloot en geeft het westen gelegenheid te pene- Kivestie-H ongarije Rusland heeft vele zwakke plekken. Als men zo eens een tijdje door Moskou dwaalt, kan men ze onmiddellijk onder kennen. Daar is ten eerste de achterstand, welke er heerst, vooral op het gebied van de kleding. Elke westerling, die de Sow jetunie betreedt, wordt als een man uit een andere wereld opgenomen. Hij moet ANWB-leergang straatverlichting Ruim twintig procent van het wegver keer en wegvervoer heeft plaats bij nacht De gevaren zijn dan een veelvoud van die bij dag, maar kunnen voor een be langrijk deel worden ondervangen door een goede weg- en straatverlichting. Deze kostbare voorziening brengt echter haar rendement op in de vorm van een ver mindering van het aantal verkeersonge lukken. Dit is een van de uitspraken op de gis teren in Utrecht gehouden tweede ANWB- leergang voor weg- en straatverlichting De leergang wordt gehouden in samen werking met de Nederlandse stichting voor verlichtingskunde. Nadat de directeur wegen en verkeer van de ANWB, de heer A. G. M. Boost, bovenstaande uitspraak had gedaan, ©prak de voorzitter van de stichting voor ver lichtingskunde, ir. W. W. E von Hemert over de noodzaak, van eenmaal goed ver lichte wegen alle verblindende verlich tingsmiddelen aan voertuigen te weren Er komt binnenkort een brochure uit over straatverlichting ten dienste van hen. die met het projecteren van straat verlichtingen zijn belast, maar ook van de wegbeheerders Hen hoopt hierdoor te bereiken, dat de verlichting van open bare wegen beter van kwaliteit en meer uniform wordt over de kwaliteit van datgene wat hi; draagt, vertellen, over df prijzen, d« Herhaaldelijk heb ik de verbaasde ge zichten der Russen opgemerkt, als ik hen over de kosten van levensonderhoud westerse wereld inlichtte, de socialisatie en de sociale voorzieningen. Ze keken aan, alsof ze water zagen branden. Ze hadden dit kennelijk nog nooit gehoord, omdat ze op elk terrein, dat aanrakings punten met het kapitalisme heeft, leugen achtig worden voorgelicht. Ik ben niet zo pedant te denken, dat ik de Russen, met wie ik gesproken heb, andere gedachten over het westen heb kunnen brengen. Maar wat ik wel is, dat men de Russen gemakkelijk het wankelen krijgt, als grote groepen westerlingen het land binnenkomen dit is thans mogelijk; de bepalingen voo: touristenverkeer zijn sinds Stalins dood aanmerkelijk verlicht en daar w heden over het eigen land en het eigen systeem vertellen. Een andere zwakke plek van Rusland Is, dat zijn ideologie in de knoei is geraakt. Als voorbeelden zou ik kunnen noemen de corruptie en de bureaucratie, welke als gevolg van de leer zijn ontstaan en niet te vergeten: de opstand in Hongarije. Alhoewel geen Rus het met de vreem deling eens zal zijn, dat het neerslaan van de revolte in Boedapest laaghartig was het was een strategische noodzaak, zegt men; als er geen actie ondernomen was. waren alle randgebieden verloren ge weest wordt er over het neerschieten van mannen, vrouwen en kinderen toch nagedacht. Vooral in studentengespreks- kringen tracht men te verklaren, dat dit brute optreden niet inherent is aan het systeem. Erg overtuigend klinken de argumenten echter niet en er wordt dan ook druk over vernieuwing gesproken, een vernieuwing van moraal dan en van de communistische ethiek. Allemaal spionnen Wat stelt het westen hier tot nog toe tegenover? Men zou bijna tot de conclusie komen, dat dit het „njet" van de Russen Tegen zelfde voorwaarden Gemeenten mogen lening overnemen (Vai irlementsredactie) Aan de gemeenten is toegestaan om de opbrengst van de woningbouwlening van de N.V. Bank voor Nederlandsche Ge- den, die ook voor de Bank hebben gegol den. Overigens is het bestaande rente- gamma gehandhaafd en wel om er tegen te waken, dat de gemeenten tegen elkaar gaan opbieden en zodoende de markt weer voor lange tijd zouden verstoren. Aldus minister Hofstra in de memorie van antwoord op de algemene financiële beschouwingen van de Tweede Kamer tn de memorie van binnenlandse zaken deelt minister Struycken mee, dat de regering zich nog beraadt welke proce dure zal moeten worden gevolgd bij de toewijzing van leningen uit de opbrengst van de woningbouwleningen welke cri teria daarbij zullen moeten worden aan gelegd. Minister Hofstra schrijft, dat het re sultaat van de woningbouwlening (f 394 miljoen) z.i. aangeeft, dat het beroep van de regering op vrijwillige medewerking niet tevergeefs is gedaan. De minister wij6t er nog op, dat de institutionele be leggers in het kader van het „grote con tract" met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten belangrijke bedragen ten be hoeve van de woningbouw vooruit heb ben belegd. In 1958 zal uit dezen hoofde nog rond f 400 miljoen ter beschikking komen. Voor de woningwetlbouw zullen in 1958 voldoende middelen beschikbaar komen, zo meent minister Hofstra. Naar hij ver moedt zullen de gewone diensten der gemeentebegrotingen in totaal wel slui ten en zelfs een overschot laten Het is de kapitaalsdienst, die de financierings problemen van dit ogenblik veroorzaakt. de Sowjetunie wordt zoveel mogelijk vermeden. Als de Russen naar Nederland willen komen, zegt Den Haag, dat dit niet mag, omdat ,,'t allemaal spionnen zijn" (België neemt hi t standpunt in, dat alle Russische tou- risten welkom zijn!). Als het jeugdfestival in Moskou geopend wordt, zeggen de NAVO-landen, dat hun diplomatieke ver tegenwoordigers verstek moeten laten gaan, omdat ,,'t allemaal propaganda is". En als Nederlanders naar Moskou gaan, worden hun namen bij de Bijzondere Vei ligheidsdienst genoteerd, omdat ,,'t alle maal communisten of crypto-communis- ten zijn". Het zou geen kwaad kunnen, ais het westen en Nederland niet op de laatste plaats meer door propagandazin en minder door angst geleid wordt by het contact met de Russen. Nederland zou büvoorbecld wèl Russische touristen kun nen toelaten, omdat ze, beslist onder de indruk van wat ze in de kapitalistische wereld hebben gezien, naar un land zul len terugkeren. De NAVO-vertegenwoor- digers zouden wel by de opening van het festival aanwezig kunnen zyn, omdat ze zich er dan veel beter op zouden kunnen bezinnen wat voor tegenpropaganda er gemaakt kan worden. En bona fide Ne derlanders zou men ongestoord naar Mos kou moeten laten reizen, omdat ze de beste ambassadeurs voor de westerse we reld en het westerse systeem zullen zyn. Eigenlijk moeten we weer het punt be reiken, waar de Russen „njet" gaan zeg gen. Eigenlijk zouden de westerse landen gezamenlijk een grote propaganda-actie op touw moeten zetten, niet alleen ter be ïnvloeding van de Russen zelf, maar ook ter beïnvloeding van al die Aziaten en Afrikanen, die de Russen voor hun kar retje brachten te spannen. Voorwaarden stellen Brusselse wereldtentoonstelling een mon ster-paviljoen te openen zonder meer ingewilligd! de bepaling kunnen ver binden, dat er op de eerste, grote Russi sche expositie van wereldallure een wes terse stand moet verrijzen, waar het wes terse systeem en westerse levenswijzen op girote schaal worden gepropageerd. We zouden moeten voorstellen sportteams en films uit te ruilen, met andere woorden: een enorm cultureel offensief moeten openen. Op 't ogenblik zijn 't echter alleen de Russen, die propaganda bedrijven. Op de westerse wereld zullen ze ongetwijfeld weinig invloed hebben, maar de wereld bestaat niet alleen uit Rusland en het Westen. Azië en Afrika zijn er ook nog: steeds belangrijker wordende continenten, waar het westen op zichzelf al een grote achterstand heeft vanwege zijn koloniale en imperialistische verleden. Ik weet, dat het „gevaariyk" is deze dingen neer te schryven. De verhoudingen tussen het Westen en Rusland zyn der mate gespannen, dat een ieder, die voor een ontspanning pleit voor een zwakke broeder wordt aangezien, voor een com munist of, op z'n minst, een „fellow-tra- veller". Ma: i de i in afnemende waak- 9 machtige propa- tketenen. De Rus toestand van nimmi zaamheid zou men ganda-actle kunnen slsche leiders hebben meer van het terse systeem te vrezen dan de we leiders van het Russische. Propaf culturele uitwisseling, kan met g< middelen bedreven worden, waarbi komt. dat, zolang de Russen geen zeggen tenminste, een brug tussen steeds verder van elkaar groeiendi relden, opengehouden wordt. EINDE De waterpartij rfiet glimmend guide vrouwenfiguren, die het trum van de Industriële en Agrari Expositie is SEMIET a,s tienduizenden verwende U^ErMIE I sigarenrokers nu ook voor slechts 22 ct. van een „dure" sigaar wet alle kenmerken van een kwaliteits - sigaar! licht van smaak en kleur, heerlijk aroma, krijtwitte brand, afgesneden puntl Iedere sigaar apart verpakt in cellofaan, de doos en kistverpakking exclusief en zeer gedistingeerd. 22 ct Ook Uw sigarenwinkelier heeft Panter Robijn in voorraadl WE LEEFDEN OP EEN VULKAAN Slagersknecht goed uit HE wist patroon te henen ET WAS EEN SPEL van kat en muis, waarby de patroon In alle opzichten de Als een parasiet zoog verdachte zyn werkgever uit. Hy hield nauwe lijks rekening met zyn baas en als de vrouw van de baas wat dnrfde zeggen werd zü gewelddadig uit de winkel verwyderd, zei de officier van justitie by de Haagse rechtbank in de zaak tegen een 42-jarige slagersknecht uit Voorburg. Wegens ver duistering van naar schatting f 5000 in het tydvak van september 1955 tot oktober 1957 vorderde de officier een jaar gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardeiyk met drie jaar proeftyd, toezicht van het Leger des Heils met de bepaling dat ver dachte een anti-alcoholkuur zal ondergaan en dat hy het bedryf van de benadeelde In dienst van de slager had verdachte het herhaalde malen doen voorkomen als of klanten niet hadden betaald. Het geld stak hij dan in eigen zak. Verdachtt weerde echter dat het maar ongeveer f 110 in totaal was geweest. Zijn baas vertelde een heel ander haal. Verdachte dronk veel. De slager kwam elke week zo'n vijftig tot zestig gulden tekort, maar steeds had de knecht een smoesje. Een andere knecht stal ook. maar dit gebeurde onder druk va verdachte, aldus de slager Deze getuige had diverse malen s proeven genomen en steeds bleek het ,,raak" te zijn. Mijn knecht bekende ook wel, zei hij. Ik heb wel dertigmaal hem gesproken. Ik wou een christen en dacht steeds maar aan zijn vroui kinderen. Zeventigmaal zevenmaal wilde ik vergeven. Dan verscheurde ik de brief jes maar weer en schold hem zijn schuld Bemanning sprak Duitse taal EINDELIJK komen >te verhalen los. We dachten al, met twee spoetniks in de lucht waar biyven de berich ten van vliegende schotels en Mars bollen en mysterieuze krachten? Maar ziehier, wat The Associated Press nu seint EEN GRAANHANDELAAR uit Ca- lifornië, een zekere R. O. Schmidt, beweert aan boord geweest te zijn van een vreemd ruimteschip, dat 3 km ten oosten van Kearney was geland. Schmidt verteld, dat hij het vreemde vaartuig zag bij de oever van de Platte-rivier. Plotseling sloeg de motor van zijn auto af. Toen hij de merkwaardige gondel, die ongeveer 30 m lang, 9 m breed en 3 m hoog was, naderde, werd plotseling een 1 op hem gericht, waardoor hij zich :wamen uit het vaartuig em uit binnen te komen. In de gondel, die ramen nodigdei door men alleen maar naar buiten kon kij ken, bevonden zich nog twee mannen er vrouwen, die met ingewikkelde techni sche apparaten bezig waren. „Ik waf natuurlijk helemaal overstuur," vertelde Schmidt. „Maar het viel me op, dit de bemanning zich verplaatste door op be paalde gedeelten van de vloer te gaan staan, waarna zij zich, al6 door een mag neet aangetrokken, naar een ander deel van de gondel verplaatsten". De mannen in de gondel waren zeer vriendelijk en vertelden Schmidt, dat zij niemand kwaad wilden doen. Verder wilden zij niets meedelen over hun plaats van herkomst of over hun merkwaardige gondel. Maar, zo werd beloofd, binnenkort zou wellicht een aan kondiging worden gedaan. Onder elkaar sprak de bemanning Duits. Schmidt bleef ongeveer een half uur in de gondel. Daarna werd hem gezegd te vertrekken. Maar hij moest niet pro beren zijn auto te starten, want dat zou toch niet lukken. Nauwelijks had Schmidt het vaartuig verlaten of hij zag een lichtflits. De gondel steeg tot ongeveer dertig meter hoogte en verdween vervolgens in het laaghangende wolkendek. Schmidt heeft onmiddellijk zyn weder waardigheden op het hoofdbureau van politie in Kearney verteld. By een on- Kortstondige vreugde derzoek dat de politie Instelde, werd alleen een groene, olie-achtige substantie gevonden, die voor een analyse meegenomen. Aldus het Schmidt, die, teld, bekend trouwbare m naai van de Amerikaan wordt er nog by ver it als een rustige en be die nooit alcohol ge- Bestedingsbeperking Maatregelen niet allemaal tijdelijk (Van onze parlementsredactie) Minister Hofstra kan instemmen met di opvatting der Tweede Kamer, dat wan neer de huidige overbesteding als eer tijdelijke verschijnsel mag worden gezien ook slechts tijdelijke offers zullen moger worden gevraagd ter bestrijding van dil euvel. Voorzover echter hoge uitgaver voor woningbouw, onderwijs, energie voorziening, bevolkingsaanwas, vergro ting van de produktiviteit noodzakelijk blijven, kan naar de mening van de mi nister niet a priori worden gesteld, dat alle maatregelen, die met het oog op de bestedingsbeperking worden genomen. tijdelijk karakter zouden mogen heb ben. Niet elke verhoging van inkomsten niet alle bezuinigingen moeten op houden zodra het evenwicht is hersteld Minister Hofstra schrijft dit in de me morie van antwoord op de algemene fi nanciële beschouwingen van de Tweede Kamer. Hij wijst er in dit verband nog op. dat verschillende van de getroffen maat regelen (b.v. de beëindiging van he; verlies der P.T.T.) geheel liggen in de lijn van het budgettaire beleid, dat ook in vroeger jaren door regering en volks vertegenwoordiging is gevolgd, onafhan kelijk van een acuut tekort op de be talingsbalans. vrij, maar het ging niet langer want wij leefden de laatste jaren op een vulkaan, vertelde de patroon. Mijn vrouw herhaaldelijk bedreigd. De verdachte sprak de slager tegen: Ik had wel eens tekorten, maar dat ren geen verduisteringen. Ik had ook eens wat over, zei hij. Verdachte wa vijfmaal eerder veroordeeld. Uitzonderlijk De officier van Justitie vond het eer uitzonderlijke zaak. Meestal is het zo da' de benadeelde er niets van weet tot uit eindelijk de bom barst. Hier wist de be nadeelde wèl van de verduisteringen, die hij echter met de mantel der liefde be dekte. Zo begon dan weer een nieuwi ronde. De benadeelde had een aarzelende houding, terwijl verdachte hebzuchtig brutaal was. Mr. J. A, Rigters, de raadsman, meende dat eigenlijk maar f 125 bewezen w; de gevraagde straf vond hy hiei zwaar. Hij verwonderde zich erovei de benadeelde nooit geld had teruggi derd. De andere knecht heeft misschien meer gestolen dan nu gebleken is en tueel zou de raadsman er voor zij nader onderzoek te laten instellen. De president vond het goed om i vele gesprokene nog even vast te stellen dat als iemand uit chrlsteiyke motieven biykt gehandeld te hebbel drag niet zonderling moet noemen. Het is toch zeer denkbaar dat men zo handelt. Biykbaar zyn deze beginselen zo weinig verbreid dat men zich erover verwondert, zei de president. In zijn laatste woord erkende verdachte een strafbaar feit te hebben bega; over hij berouw hac' voorwaardelijke straf vroeg. Uitspraak 21 november. Overeenstemming over tarieven brillen Tussen de bij het gemeenschappelijk overleg aangesloten ziekenfondsorganii ties en de Federatie van Nederlandse op- tioiensorganisaties is thans zo deelt de secretaris der federatie mede „over eenstemming bereikt over een redelijk ta rief voor de levering van brilleglazen er brilmonturen aan ziekenfondsverzeker den. Als basis voor de onderhandelingen heeft gediend een uitvoerig rapport het Economisch, instituut voor de mid denstand over de rentabiliteit van de op- ticiensbedrijven 'in Nederland over he jaar 1955." VERZENDING ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd. 6taan. tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Australië: 6s. Himalaya (11 nov.); ss Orion (16 nov.); Brazilië: ms. Waterland ïov.); Canada: ss. Rijndam (12 nov.); Prins Willem van Oranje (14 nov.); Ohili: via New York (13 nov.); Indonesië: Musi Lloyd (14 nov.); es. Nestor (18 Ned Antillen: ms. Osiris (14 nov Ned. Nw Guinea: ss. Perseus (11 nov); Nieuw Zeeland: via Engeland (16 nov Suriname- ms. Oberon (13 nov); Unie Z.-Afrika en Z.W.-Afrika: ms Ja gersfontein (13 nov ms. Stirling Castle 16 nov.); Brlts-OoGt-Afrika: via Frank- ■m (14 nov.). Pools gezin na 18 jaar in ons land herenigd Dezer dagen is in Hengelo het Poolse gezin Wisniewski na 18 Jaar herenigd In de zomer van 1939 kwam de Poolse militair Jozef Wis niewski, nauweiyks een jaar ge trouwd, naby Dantzig tegenover de Duitse troepen tc staan. Hy raakte in gevangenschap, zwierf door Rusland en Siberië, trok door het midden-oosten en kwam In Afrika toen Rommels strydmacht op de vlucht werd gejaagd. De jonge Pool sloot zich aan bU de geallieerden, was present toen de Invasie begon en eindigde de stryd in Wilhclmshaven. Zyn echtgenote woonde toen ergens in het door de Russen bezette deel van Polen, waarheen Wisniewski niet vermocht te reizen. Hy vestigde zich als fo tograaf In Hengelo cn zocht van kind. Een moeiiyk contact dat via boodschappers die briefjcs-in-code meenamen werd onderhouden. In middels speurde de Poolse politie naar de uit Siberië ontsnapte Pool. Het huis van mevrouw Wisniewski stond jarenlang onder controle. De zoon. die in 1939 was geboren, werd voortdurend ondervraagd. Moeder en zoon volhardden echter in het verhaal dat vader was gesneuveld. Na de dood van Stalin begon me vrouw Wisniewski een ingewikkel de procedure om een ultreisvlsnm te krygen. Dat visum heeft ze ult- eindeiyk gekregen. Na 18 bange jaren omhelsden man en vronw el kaar op Nederlandse bodem en zag de vader voor het eerst een 1S- Jarige zoon. Lid van constituante i „Serawak en Timor óók bij Indonesië" I-n de debatten in de constituante, de Indonesische wetgevende vergadering, die een nieuwe grondwet moet ontwer pen, heeft een der leden donderdag be toogd van mening te zijn, dat Serawak, in Bri-ts-Borneo, alsmede het Portugese deel van het eiland Timor in het grond gebied van de Indonesische republiek be horen te worden opgenomen. Het betrok ken lid, Sukarmawidjaja van de kleine partij I.P.K.I., verklaarde dit bij de be sprekingen over de vaststelling van het grondgebied van de republiek Indonesië. Alle sprekers waren het er over eens, dat westelijk Nieuw-Guinea in het grond gebied van de republiek was opgenomen, toen twaalf jaar geleden de onafhanke lijkheid werd uitgeroepen. Het communistische lid Hanafiiah dien de een ontwerp-resolutie in, waarin steun wordt gegeven aan de aotie tot bevrij ding van Weet-Irian. Gaillard vraagt nieuw voorschot Om te voorzien In de onmiddellijke be hoeften van de schatkist heeft het nieu we Franse kabinet besloten, de Bank van Frankrijk 200 miljard voorschot te vra gen. Ook zal de Bank worden verzocht, een eerder verstrekt voorschot van 50 miljard te verlengen. Dit zou op 15 no vember moeten worden terugbetaald. aan te vragen voonsdhot zal worden gedekt hetzij door aan het einde van het te verwachten belastingontvangsten, heteij door nieuwe belastingen. 45/eei in 't gezin De „Nieuwe Leidsche" ei IT DE VERKIEZINGEN voor Amerikaanse gouverneursposten heb ben de democraten een duldeiyke winning behaald. Waarbit nog komt de herverkiezing van Robert F. Wagner als argemeester van New York In New Jersey behaalde de democrati- he gouverneur Robert B. Meyner een meerderheid van 200.000 stemmen op de republikeinse kandidaat van Eisenhower. Malcolm Forbes. Deze overwinning maakt Meyner tot een mogelijke kandidaat der democraten voor de presidentsverkie- In Virginia werd de republikeinse kan didaat voor de gouverneurszetel duidelij ker verslagen dan ooit. Bij de vorige ver kiezingen behaalde deze nog 45 procent der stemmen, ditmaal echter slechts 37 procent. De overwinnaar, de democraat J. Lind say Almond, werd krachtig gesteund door senator F. Byrd, die bekend is om zijn pleidooi voor „onwrikbaar verzet" tegen de integratie op de scholen. In Little Rock echter werd bij ver kiezingen om zetels In het stadsbe stuur een kleine overwinning behaald door zes voorstanders van de inte gratie, een voorstander van de segre gatie veroverde de zevende zetel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 11