Vanavond weer vele zaken in Katwijkse gemeenteraad de RIJN'EN V EENSTREEK Flinke belangstelling voor export-haring Twee Lisser wethouders niet terug in bestuurscollege l9s NIEUWE LEIDSCHE COURANT 11 DONDERDAG 7 NOVEMBER 1957 Grondverkoop en aankoop Komt er een terras met siertuin naast hotel Savoy N DE RAADSVERGADERING van hedenavond wordt aangevangen met de behandeling van de aankoop van een perceel grond op de hoek van het Andreasplein en de Zuidstraat. Dit stukje grond, ongeveer 42 m2, zal betegeld worden en dan openbare weg zijn. Eigenaar van de grond is nu de heer I. J. Schoonenberg, die op bedoelde hoek een woning heeft doen bouwen. De prijs van de grond is 7,50 per m2. Verder ligt het in de bedoeling van de erven H. W. Gimbergen in eigendom over nemen de woningen Pepersteeg 5, 7, n 11, met een totaal oppervlakte van 397 m2. Deze plaats is van belang voor de gemeente, omdat daar een ontwikkelings plan dan tot werkelijkheid is te brengen. De koopsom is f7000. In het te saneren gebied tussen de Siuisweg, Hoogstraat en Havenstraat doet lich de gelegenheid voor aan te kopen het perceel Hoogstraat 3 f, eigendom van de heer J- Vis te Zeist voor de som van 100. B. en W, bevelen aan, deze aan loop door te laten gaan Geadviseerd wordt een perceel bouw bond, gelegen aan het Duinpad toe te vijzen aan 'de herbouwplichtige D. van )uyn, Ligusterstraat 29, die met toestem van B. en W. reeds begonnen is net bouwen. Grondverkoop i een zestal personen is een verzoek ingekomen bouwgrond te mogen iopen in het uitbreidingsplan Koestal- iverduin. De prijzen variëren van f 6.70 )t f 14.75 per m2. De fa. gebr. Zwitser wenst een perceel [rond te kopen, gelegen in het industrie ën aan de Berghaven, en wel zo, dat aansluit aan het reeds eerder door jenoemde firma gekochte perceel, gelegen de Haringkade en de Rederijstraat. Iet terrein is groot ongeveer 1050 m2 en loet f 10 per m2. Van de zijde van de eigenaar van hotel ivoy bereikte het gemeentebestuur een irzoek een gedeelte grond, liggende ssen het hotel en het talud naar het trand in huur te ontvangen om daar een itterras met siertuin en gazon aan te KATWIJK Er zijn weer meer mensen in Katwijk Was er in de zomermaanden een ver- raagde aanwas te bespeuren van het bevolkingsaantal van Katwijk en zelfs in enkele maand een geringe teruggang de afgelopen maand zette de aanwas ir door met dezelfde snelheid als in' afgelopen jaren haast regel was ge worden. Op 1 oktober was het bevolkings cijfer 27.541 en per 1 november was dit fjegroeiid tot 27.670, een vermeerdering i 129. Door-geboorte en vestiging steeg het aantal respectievelijk met 63 en 213 en daalde door overlijden en vertrek met KATWIJK AAN DEN RIJN A.-r. kiesvereniging over financiën en economie In hotel „De Roskam" werd gisteravond een ledenvergadering gehouden van de kiesvereniging, waarin de heer D. uit Noordwijk sprak. Het onder werp was: „De financiële en economische problemen in Nederland". In de kring van de anti-revolutionairen hoort men wel, nu de problemen op het financiële vlak zich toespitsen, dat het beginsel niet meer aan bod komt, dat de oude beginsels worden verla ten door de Invloed van de P.v.d.A. Dit jt waar, zei spreker. Ook in de te genwoordige tijd is de souvereiniteit Gods echter geen museumstuk, maar ruggesteun het vervullen van idealen. Vroeger en er ook begrippen waarvoor men ed, die evenmin steun vonden in Gods Woord, als vrijhandel en gouden stan daard. Spr. had kritiek op de fiscale politiek .an de regering. De wijze, waarop de overheid de ontvangen gelden onmiddel- /eer uitgeeft, moest wel tot een de biele leiden. Ten tijde van de hoogcon- uur is er met geld gesmeten zonder enige reservering om conjunctuurdalingen vangen. De overheid wierp zich op onjunctuurbewakcr, waarmee i en van haar taak overschreed, der echter in staat te zijn de welvaart te veranderen. Dit zou wel mogelijk zijn ge- st bij tijdige inkrimping van de geld circulatie, bestedingsbeperking en opvoe- van de produktie. was verder van oordeel dat een po litiek als in de dagen van Colijn, aange past aan deze tijd meer effect zou ben gehad. Dit wordt door de P niet erkend. Men moet toegeven, dat de •zaken van de inflatie voor een dee' ten onze schuld liggen, door onze^af- hankelijkheid van het buitenland. De in- r waarschuwde voor het toepasser bestedingsbeperking op kapitaalsin vesteringen. In de sector van sumptie moet ze plaats hebben er in de beperking van overheidsbi ?n met het bedrijfsleven. Zoals de toestand nu is. wordt het be drijfsleven ernstig gehandicapt. Beslissii gen. die b« de dag worden genomen i die het maken van plannen onmogeliik maken, zijn funest voor de economic, De overheid behoeft zich niet los t van het particuliere hedriifslevi ze moet wel terugtreden waar treden niet een vereiste is. Wa overheid haar taak verstaat, zal er vrucht baar samengewerkt kunnei sen overheid en bedrijfsle' leggen. Door inwilliging van het verzoek :al het cachet van de badplaats wel in gunstige zin worden beïnvloed, zo is de endng van de meerderheid van het col- ge van B. en W., waarom deze gunstig Eén lid van B. en W. acht inwilliging in het verzoek niet in het belang van de gemeente. De huurwaarde willen B. en W. stellen op f 1.25 per m2 per jaar. Opnièuw vraagt Ouwehands stoom- schelpenmaaflderij verlenging van huur het opslagterrëin voor schelpen aan de Varkevisserstraat. B. en W. betreuren het, dat ontruiming van deze terreinen nog steeds niet heeft plaatsgevonden, hoewel begrip wordt gevonden voor de andigheid, dat het tot nu toe on mogelijk is gebleken een andere opslag plaats te vinden. Tot 1 maart 1959 zou de huurovereenkomst verlengd kunnen worden. Kredieten Ten behoeve van de aankoop van ma terialen en de uitvoering van bestek voor eerste gedeelte van het bouwrijp maken, eerste etappe uitbreidingsplan Koestal, werden kredieten beschikbaar gesteld tot een totaal van f493.000. Het nodig om de voltooiing van verschil lende bouwplannen mogelijk te maken, zodat het bouwrijp maken in eerste etappe thans geheel wordt afgewerkt, aartoe is nog f77.500 nodig, zodat B. en een bedrag van deze grootte vragen. Omdat op bepaalde onderdelen aan vulling of verbetering van de redactie wenselijk is en omdat de van oudsher ge vólgde methode van onderzoek der ge- iente begroting in commissie-vergade- ig weinig bevredigend - meer is, zijn en W, van mening, dat een nieuw reglement van orde voor de raadsver gaderingen nodig is. Het volgen van het voorstel van B. en W. zal tot een ver scherping leiden van het inzicht in de veelheid van taken, waarover de zorg an de gemeente zich uitstrekt Openbare tverken In de loop der jaren zijn de werkzaam heden van de dienst van openbare werken ïvang en betekenis voortdurend toe genomen. Steeds meer worden werkzaam heden in eigen beheer uitgevoerd. Zo wordt gedacht aan de verrichtingen op de tekenkamer en op die van de plant- ioenendienst, aan de eigen autostalling in aan het onderhoud van gebouwen. Deze ontwikkeling heeft uiteraard gevol gehad voor het technische apparaat. Het wordt ook steeds duidelijker, dat de financiële administratie van de dienst bij ontwikkeling ver ten achter is ge bleven. t name wordt in siterke mate behoefte gevoeld aan een behoorlijke verdeling der kosten over de onderscheidene taken, die de dienst zijn opgedragen, aan een registratie der aangegane verplichtingen i aan een voorraad verantwoording. Zoals in and ére gemeenten komt ook de onderiingen brandweerhulp ter sprake, heer D. Parlevliet, Meerburgkade heeft een beroepschrift ingediend tegen een besluit van B. en W., waarin de door hem gevraagde vergunning tot het bouwen van een wagenloods op een in aan de Meerburgkade, was ge weigerd. De betreffende grond is volgens voorschriften bestemd tot achtererven er mogen sleohts bijgebouwen op ko- n. Dus geen wagenloods. De gevraag- vergunning moest geweigerd worden. en W- zullen nagaan of er wijzigin gen kunnen worden aangebracht in de >taande voorschriften, zodat er een mogelijkheid zal geschapen worden om adressant te helpen. Afrit Rijnmond De huidige toestand van de afrit van Rijnmond naar de Buitensiluis niet een hoogteverschil van 5.50 meter is van dien aard, dat deze aanleiding geeft tot ge vaarlijke verkeerssituaties. B. en W. achten verbetering van de situatie daar dringend noodzakelijk. Gedacht wordt aan een verbreding van het trottoir langs Savoy en het aanleggen van een tegel bestrating aan de andere zijde. De kosten worden geraamd op f4200. Het Groene Kruis heeft verzocht om jaarlijkse subsidie. Voorgesteld wordt dit verzoek in te willigen en f 3143.73 te subsidiëren. KATWIJK AAN ZEE Prijzen voor de beste amateur-foto's In restaurant Marina vergaderde gister avond de amaiteurfotografenvereniging Katwijk. De heer C. H. P. Dekkinga leid de de vergadering. Allereerst kwamen in bespreking de foto van de maand en de ingezonden foto's. Bekroond werden foto's van: 1 W. van Beelen, 2 C. H P- Dekkinga, 3 A. Blok. Er waren tien foto's ingeleverd Vervolgens werd een aantal kleuren foto's geselecteerd, die op een op 13 november te houden openbare bijeen- door ls komst in Marina zullen worden getoond leiders onderwerp „Contrast in stofuitdrukking" De heer Dekkinga dankte m zijn slot- oord de aanwezigen voor wat zij ter tafel hadden gebracht. Met Jac. Thurmer naar schuilhaven Dieppe In de Oranjezaal van het Jeugdhuis erd gisteravond een wijkavond gehouden •m de wykgemeente Noord-West. De aorzitter, ds. P. Moerenhout leidde de heer Jac. Thurmer uit Vlaardingen in. Deze sprak .Met op de kanaalhaven Dieppe De haringvisserij, aldus spreker, ïn de oudste bronnen van bestaa is Hollandse volk. Het is ook een god delijk beroep, want God heeft de mens opgedragen de zee te bevaren en de vis te overheersen. Het is overigens een beroep, dat sterk aantrekt. Tot omstreeks de haringvisserij beperkt tot de Noordzee. De kanaalvisserij is pas mogelijk ge worden toen de zeilvaart tot het verleden ging behoren. Door de gevaarlijke ■ke stromingen en de gevolgen plotseling opkomende stormen was illeen voor schepen met stoom- of motor- 'ermogen mogelijk tijdig schuilhavei bereiken. Een schuilhaven is een haven, waar onder alle omstandigheden binnen stomen. Voor de kanaalvissers is Dieppe, dat het dichtst bij ligt. Spr. telde dan iets uit de geschiedenis Dieppe, in vroeger dagen een centrum Protestantisme. In onze dagen is er kleine Protestantse streekgemeente ongeveer 300 zielen té midden van 25.000 )oms-katholieken. Het Dieppe-comité heeft hier z'n arbeid ontplooid ter wille van de Hollandse vis- binnenvallen. Het is moeilijk geweest kort na de oorlog. Maar na veel arbeid is er een prachtige zaal gekomen, die f 150.000 heeft gekost. De kleine Franse gemeente heeft voor f 100.000 gezorgd. De heer Thurmer vertelde dan nog over 1 van het werk in Dieppe. Na de pauze werd een aantal dia's vertoond. De heer Moerman vertoonde dia's over het hospi taal-kerkschip De Hoop. Wijkgemeente Noord-Oost God met ons" over In de prachtige zaal van het nieuwe gedeelte van de christelijke huishoud school werd gisteravond een wijkavond gehouden van de wijkgemeente Noord- Oost. Ds. F. Offeringa handelde over het onderwerp „God met ons". Dat spr dit •ónderwerp koos. vond zijn aanleiding in de kerkedag 1958. Het „God met ons" is ip te vatten als de korste samenvatting 'an het evangelie. We kunnen het niet imkeren en zeggen Wij met God, daar de gehele Bijbel ons toont, dat wij zondige Dit kan alleen veranderen, wanneer in ons leven en in het leven van de gehele wereld het verstaan wordt dat het moet zijn „God met ons". Na de pauze werden enkele filmstro ken, die betrekking hadden op het gezrtns- werk, vertoond. Amicitia vergaderde In de Unizaal werd gisteren een con tactavond gehouden voor de leden van de wandelsportvereniging Amicitia. De voorzitter, de heer A. F. Erkedens, heette de vele aanwezigen welkom, niet alleen leden, maar ook vele ouders van jeugd- Hiema werden enkele mooie films ver toond, die bijzonder in de smaak vielen. Door enkele leden werden ter afwisse ling enkele aardige schetsjes voetlicht gebracht." Schaakwedstrijden Hier volgen de uitslagen van onder linge bordeniwedstrijden van de schaak club Katwijk. Groep I: P. RousP. Bavelaar 1—0; P BavelaarA. C. Berkhey sr. M—Vi\ E. H. van Galen—A. C. Benkey jr. 0—1; A. Haasnoot— A. C. Hofkes 0—1; C. Barn- hoorn—D. Hoek 01. De 'stand in groep I is nu als volgt: D Hoek gespeeld 5, 4 punten; E. H. van Galen 3—2; P. Rous 3—2; A. C. Berkhey sr. 42; A. C. Berkhey jr. 4—2; C. Barn- hoorn 3—lit; A. C. Hofkes 11; P. Ba velaar 314; A. Haasnoot 40. Groep II: J. v. Duyvenibode—J. Reit- sema 01; J. de MolH de Groot 10; D. HazenbroekH. Kramer 10. Hoog en laag water Vrijdag 8 november: hoog water 3.32 en 15.45. laag water 11.40 en 23.58. ZOETERWOUDE Dodelijk ongeluk Om zes uur dinsdagavond reed de heer R. Hendriksen uit Leiderdorp op de Hoge Rijndijk alhier met zijn motor tegen truck met oplegger aan, toen deze in de richting Leiden de weg opdraaide." De motorrijder werd zo zwaar gewond, hij later in het academisch ziekenhui Leiden is overleden. Hij was 31 jaar M.I.R.-besluiten goedgekeurd Voor de volgende maand werden de schillende werkgroepen belai (Van een onzer redacteuren) De minister van economische zaken, prof. dr. J. Zijlstra, heeft na overleg met zijn ambtgenoot van sociale zaken, goedkeuring gehecht aan de jongste be- van de Mijnindustrieraad. Hier- het mogelijk ae ondergrondse ar- beambten een toeslag LEIDERDORP IIETHORPS B0ECKHUYS a.s. zaterdag wegens sterfgeval gesloten LEIDERDORP Verkoopdag bracht f1000 op Gisteren werd in het jeugdgebouw van de Hervormde Gemeente aan de Eiken laan een verkoping gehouden, 's Mid dags was de opening en reeds op dat ogenblik was er veel belangstelling. Er zijn vele dames de bazaar kwam tol stand door de activiteit van de Hervorm de vrouwenverenigingen bij de voor bereidingen. betrokken geweest en het Er was vooral brei- en borduurwerk speciaal in de afdeling babykleertjes. De verloting en die grabbelton leverden aar dige prijzen op. In de restauratie-afdeling kon men soep, koffie en zelfgemaakte koek nuttigen. Vanmorgen deelde men ons mee, dal de verkoopdag een bedrag van 1.000 heeft opgebracht. De Macht van het Kleine Morgenavond half acht houdt de afde ling Leiderdorp van ,,De Macht van het Kleine" (Meer en Bos te Heemstede) in de aula van de Hervormde lagere school aan de M. P. Spllnterlaan, een fllmbij- eenkomst. Voor en na de pauze wordt de kleurenfilm „Een leven staat op het spel" vertoond. In de pauze worden artikelen verkocht, die door de bewoners van Meer en Bos zijn vervaardigd. Om half 5 is er een kinderbijeenkomst in de school. Ongeluk majoor K. De officier van justitie ln Utrecht, mr. W. H. Overbeek. beschouwt het auto ongeval van majoor K. als een normaal ongeval, dat niet door een aanrijding werd veroorzaakt. Mr. Overbeek ziet der halve voorshands geen termen aanwezig tot het instellen van een strafvervolging In de namiddag van dinsdag 5 novem ber is majoor K. voor het eerst in ver band met dit ongeval door de politie ■erhoord. Uit het verhoor bleek, dat de heer K neent aangereden te zijn. Hij leidt dit f uit een door hem waargenomen schok Hij verklaarde niet een auto te hebben n, die met zijn auto in botsing kwam Wel heeft hij achter zijn auto een licht schijnsel waargenomen. Het ongeval van majoor K. is gezien door drie personen, gezeten in twee ver schillende, op vrij korte afstand achter hem rijdende auto's. De inzittenden van beide auto's kénden elkander niet. Alle drie verklaren, dat de auto van de majoor niet met een ander voertuig in botsing is geweest. Door het technisch onderzoek van het gerechtelijk laboratorium zijn poren van een botsing ontdekt. ALPHEN AAN DEN RIJN Moeder redde kind Een onbestemd gevoel dreef B., wonende in het nieuwe gedeelte de Zoutmanstraat, er gisteren toe eer gaan zien wat haar enkele jaren oude zoontje uitvoerde. Hij was met een paar andere peuters naar een terrein gegaan, waar een graafmachine aan het werk was geweest, zodat het een uitgezocht plekje was om in het zand te spelen. Dicht in de nabijheid ligt echter ook diepe en brede sloot. Hft zoontje B. is blijkbaar van een zand hoop in die sloot gegleden, zonder dat een van de andere kinderen merkte. Het kindje spartelde reeds mid den in de sloot, toen zijn moeder kwam. Deze moest zich tot haar hals in het water begeven om haar zoontje te red den. Geen van beidén heeft nadelige ge volgen gehad van h«t koude bad. Arti gaat bazaar houden De chr. muziekvereniging Arti et Reli- gioni gaat een bazaar houden de eerste in haar ongeveer 50-jarig bestaan aan gelden te komen voor de aanschaf van instrumenteni De voorbereidingen de toegezegde medewerking hiervoor waren van dien aard, dat de verwachtin gen hoog gespannen zijn. Wethouder A. J. Dekker, die het culturele leven een w hart toedraagt, opent morgenavond 7 uur de bazaar, die In Concordia wordt gehouden en ook zaterdag geopend zal Schaken Voor de wintercompetitie van de Al- phense schaakclub werden gespeeld: A. PostP. de Jong 10, L. LemkesL. H, Kantebeeen 0—1, J. Kempen—S. Meijers 10, L. KleijwegA. Kooij 01, C. Brunt J. van Schaik 10, Th. Ausems- Zweers 01, J. SmitG. Wijnbeek 1—0, C. Knook—J. de Hoed l—0, W. H. TeeffelenN. Plantfeber 01. Na acht ronden hebben de leiding: Post 6% punt uit 7 wedstrijden, C. Brunt 6 uit 8, J. Kempen 5 uit 8, A. Kooij 6 uit 6 en L. H. Kantebeen 3% uit 4. Met fiets tegen auto Toen het 12-jarig meisje B. van W. met haar 4-jarig broertje achter op de fiets, rijdend over de Karei Doormanstraat in de richting van de Zoutenansbraat, gister middag de kruising Karei Doormanstraat J. van Nieuwenhuyzenstraat zichlilg overstak, werd zij" aangereden door een personenauto, bestuurd door de heer A. M. van R. uit Amsterdam. De kin deren kwamen te vallen en liepen schaaf wonden op. De fiets werd ernstig ver nield. BENTHUIZEN Autokeuring werd een succes De door de afdeling Zoetermeer-Bent- huizen van de Vereniging voor Veilig Verkeer georganiseerde vrijwillige keu ring van auto's is met sympathie door de belanghebbenden ontvangen. In totaal dergingen een 25-tal personenauto's en bestelwagens een grondige inspectie. Het onderzoek betrof de remmen, de toestand van de banden, de stuurinrich ting, de richtingaanwijzers, het signaal, de achteruitkijkspiegel, de ruitenwissers, de stadslampen, het stoplicht, de num merborden. de nummer-verlichting en de reflectoren. De inspectie werd verricht door des kundig personeel van de verkeersgroep Den Haag van de groep Zoetermeer der Rijkspolitie in garage Move te Zoeter meer. Over het algemeen werden geen grote gebreken geconstateerd. De stand van de lampen van de gekeurde wagens zal op een later te bepalen dag aan een keuring worden onderworpen. Verkiezing ambtsdragers Elke twee Jaar treden in de maand no vember bij de Hervormde Gemeente drie ambtsdragers af. te weten twee ouder- Visserij golfjes T\E HANDEL toont grote belangstelling voor de kwanturns verse haring, die door de logger- en trawlervloot worden aangevoerd. Haring is thans namelijk een tamelijk gewild export-artikel. Voor de goede haring worden grif prijzen betaald, die boven de f 25 per kist van 50 kilo liggen. Een aantal loggers voert thans ook overdag verse haring te IJmui^en aan. De havenarbeiders vinden dit niet zo erg prettig, hoewel het loon de arbeid verzoet. De porders dit „instituut" bestaat nog altijd in Umuiden komen hen pu namelijk vaak overdag storen, nadat zij, de havenarbeiders, zich reeds de gehele nacht met'het lossen van vissersvaartuigen hebben bezig gehouden. Uit zee komt thans opvallend weinig nieuws. Stilte 'na de storm? Nog steeds komen er overigens loggers binnen, die onder de Engelse wal tijdens d'e afgelopen storm schade hebben opgelopen aan de netten van de vleet. Zo moesten de log gers KW 7 en KW 110 zelfs de visserij af breken, zó groot was de schade aan de netten. Zij kwamen naar IJmuiiden om nieuwe netten aan boord te nemen. Oudste boten Voor de komende dagen is er over de te verwachten aanvoer niet veel met ze kerheid te voorspellen. Hier volgt in elk geval het lijstje van de oudste schepen: Petronella VL 131 van 26 oktober; Ro bert William, Thorina IJM 33, Haarlem IJM 9 van 28 oktober, Herman IJM 2, Curagao IJM 99. Tzonne IJM 1 en de Dirk Maria KW 80 van 29 oktober. Voor donderdag Twee schepen, werden woensdag gemeld Voof dé' dónderdagmarkt. De" SCH 153 Onderneming 4 met 300 kisten schelvis. 200 kisten makreel en 150 kisten haring en de Polderman IJM 20 met 220 kisten schelvis. 500 kisten makreel, 12Ó kisten haring, 100 kisten kabeljauw en gul, 40 kisten wijting, 20 kisten diversen er stijve kabeljauwen. De woensdagmarkt werd door de vloo't van een aanvoer van 3500 kisten vis voorzien, waarvan 1300 schelvis, 350 kabeljauw en gul. 100 wijting, 260 kool- vis, 225 verse haring, 1100 makreel, 200 stokkebi't, 1000 kilo tong en 1100 stijve kabeljauwen. De trawler Elde Chen IJM 32 zorgde voor 230 schelvis, ,n enkele groepen bovengrondera. <K" kabeljauw, 60 koolvls. vleet en 180 stijve kabeljauwen, de Medan IJM 57 voor 400 makreel, 200 schelvis, 110 'gul en kabeljauw, 85 gul, 140 haring, wijting en 40 diversen; de Emma IJM 15 had 280 schevis, 110 gul en kabeljauw, 135 makreel, 100 koolvis, 50 haring, 25 wijting, 50 diversen en 950 ijskabeljauwen; de Van Heusdens VL 27 zorgde voor 400 schelvis 180 makreel, 10 koolvis en 10 diversen. De prijzen De kabeljauw blijft behoorlijk duur Voor de grote regels betaalde de handel woensdag 120 tot 110 en voc kleine regels f 74 tot 62. De kisten gro te kabeljauw deden f 156 tot 140 de kisten kleine kabeljauw 140 tot 144 per 126 kilo. Verse haring deed 25 tot 27 pei kist van 50 kilo. Makreel werd verkocht voor 22 tot 10 per 50 kilo. De grote schelvis deed 33 tot 27. groot middel 23 tot 27, klein middel f 26 tot 20. pennen 20 tot 31, braad f 10 tot f 18 en wijting 22 tot 15 per. kist van 50 kilo. Grote tong noteerde 5,10, groot del 4,70. klein middel 3,80 tot 4,10. tong I 3,30 tot 3,50, tong II 2.55 tot 2,60 per kilo De grote zwarte koolvis ging weg voo 57 tot 68 en de witte koolvis voo 122 tot 100 per kist van 125 kilo. Indonesisch bezoek Twee Indonesische visserUschool- directeuren, de heren M. S. Djajanl- raann en E. K. Tarumasclcj, brengen een bezoek aan ons land. Zij zijn thans de gast van de directeur van de Umuidcnsc visserjjschool, de heer J. T. Verwayen. De twee Indonesiërs zjjn geïnteresseerd in de verschillen de facetten van het visserij-onderwijs in ons land. Dc heer Tarumasclcj ls directeur van ccn In 1955 op het eiland Ambon gestichte visserijschool en de heer Djajanimann is directeur van 'n 140 leerlingen tellende visserijschool in Tegai. De twee directeuren, dde ondermeer ee bezoek hebben gebracht aan een netton- fabriek in Apeldoorn, vertelden, dat ook in Indonesië voor de visserij gebruik wordt gemaakt van motorschepen. Zij hébben dan ook zeer veel belangstelling voor de toepassing van de trawlvisserij. Wanneer de weersomstandigheden het toelaten, zullen de beide directeuren eei tocht maken met het «isserijonderzoe- kingsvaartuig Willem Beukelszoon. Zij blijven tot en met 15 november in Utnui- diaken. Thans zijn aftreding de heren W. van an der Meer en A. van Drie! Aalst, C. Wzn. Volksonderwijs Zaterdagavond 16 november om half acht wordt in het verenigingsgebouw de eerste culturele avond van een nieuwe seizoenserie van Volksonderwijs Bent huizen gehouden. De heer Lode van Gent vertoont de kleurenfilm „Afrika in het zonlioht". „Na arbeid sport" De plaatselijke gymnastiekvereniging „Na arbeid sport" houdt zaterdag 23 no vember in een verenigingsgebouw een ontspanningsavond ten bate van de kas. De mogelijkheid wordt nog overwogen om gedurende de middag voor de kinde ren enkele spelen te houden. Burgerlijke stand ONDERTROUWD: R Koeten, 23 j, '.--Gravendeel en A T Versendaal. 22 j KOUDEKERK A.D. RIJN Spanbetonfabriek in Koudekerk Gisteren Is door Ellis Verruflt en Jean- neke Bruggeling de eerste hoofddraag- balk gehesen voor de nieuwe fabriek van Spanbeton in d< Hoogewaard. Na een toespraak van de heer A. J. Strnyck onthulden de directeuren Vcrru(jt en Brnggeling een door het personeel aange boden gedenkplaat. De fabriek zal voornamelijk worden in gericht voor het maken van woning- vloeibalken van voorgespannen beton, grote vraag is. Het ligt in NIEUWVEEN Johannes-stichting had feestdag Als sluitstuk van de herdenking van het zeventigjarig bestaan van de Johannes- sbiehting wend dinsdag feest gevierd voor de bewoners, 's Middags waren zij in eni ge grote zalen bijeen en de middag werd gevuld met spelen en muziek, zang en dans. Ook kreeg ieder een tractafcie. 's Avonds werd het feest voortgezet met ongeveer vijftig genodigden uit Nieuw- veen zelf en de omgeving. Het program ma bestond weer uit zang, muziek, voor dracht en dans. Het werd geheel door de bewoners zelf verzorgd en mede door de fraaie kledij slaagden de nummers zeer goed. De film yan het tuinfeest van de afgelopen zomer had aller aandacht. Aan het eind van de avond dankte di recteur Blok in het bijzonder de geno digden voor hun belangstelling; zij heb ben nu eena kunnen zien, hoe het op de stichting toegaat. WOUBRUGGE Steen op graf van ds. Schinkel Op de algemene begraafplaats had woensdagmiddag een eenvoudige plech tigheid plaats. Door de leden van de Ned. Hervormde gemeente werd een grafsteen overgedragen aan de nabestaanden van ds. G. S. Schinkel, die op 4 april jl. over leed. Aanwezig waren mevrouw de we duwe Schinkel, haar moeder en beide doohtertjes. Namens de Gemeente wer den zij toegesproken door de consulent ds. C. L. van den Broeck uit Zwammer- dam. Voorts waren aanwezig ds. A. La- feber uit Alpben, die namens de familie een dankwoord sprak, ds. A. de. Leeuw uit Boskoop, de plaatselijke Geref. predi kant ds. G. Hengeveld en burgemeester J. C. van Wageningen. Op de steen van Zweeds marmer staat de inscriptie: Gods weg ls in het Heilig- Ontsparing Bij de rijkspostspaarbank werd in de maand oktober ingelegd ƒ7577.86 en te rugbetaald 15.020.66. Er werden vijf nieuwe boekjes uitgereikt De bazaar van de Gereformeerde kerk heeft niet E350, doch ruim 2550 gulden opgebracht. de bedoeling een fabriekshal te bouwen van 125 meter en een afdeling voor ma gazijn en werkplaatsen van 110 meter. Er wordt gebouwd onder toezicht van ir. H. Habermehl, bedrijfsimgenieur van Span beton. De heer P. Groenhart te Alphen ls architect. Na de verkiezingen HOEWEL de gemeenteraadsverkie zingen nog ver verwijderd zijn, staat nu reeds vast, dat twee wethou ders niet meer in de raad zullen te rugkeren. Naar wij hebben verno men, hebben de heer J. W. A. Le- feber, wethouder van openbare werken, en de heer A. Tibboel, wet houder van sociale zaken, te kennen gegeven, dat zij na de verkiezingen geen zitting meer in het college van en W. zullen nemen. Het besluit an wethouder Tibboel houdt ver band met diens leeftijd en gezond heidstoestand. Hij heeft tien jaar de gemeente als wethouder gediend en hoezeer zijn werk is gewaardeerd, bleek uit de huldiging in oktober jl., toen hij tien jaar voorzitter van de Dienst sociale zaken was. Misschien eerder De heer Lefeber, die vooral gedurende de oorlog zijn sporen als bestuurder ver diende. verlaat de gemeentedienst, om dat er verschil van mening is gerezen tussen hem en de raadscommissie voor de bedrijven. Twee commissieleden heb ben enige tijd geleden overwogen ontslag uit deze commissie te verzoeken, waarna burgemeester De Graaf de toezegging deed, dat hij voortaan de commissie vergaderingen als belangstellende zou bijwonen. Gouden bruidsparen Het echtpaar Leendert Bliek en Geer- truida Bliek-Van Schevikhoven, viert morgen de vijftigjarige bruiloft. Op 15 november viert het echtpaar J. H. de Wilde en L. de Wllde-Van Duin even eens het gouden bruiloftsfeest. Chf. Geref. Evangelisatie Donderdag 14 november wordt 's avonds 8 uur in Contact in de Haarlemmermeer een evangedisabiebijeenkomst van de Chr Geref. Kerk gehouden. Rijkspostspaarbank In oktober werd bij het postkantoor J 47.740,01 ingelegd en 68.728,01 terug betaald, een ontoparing waarschijnlijk ten gevolge van de woningbouwlendng. Jonge Kerk Vanavond komt de Jonge Kerk in het Baken bijeen om te praten over woning inrichting. Kerstuitvoering De christelijke gemengde zangvereni ging Looft den Heer geeft óp 17 decem ber een uitvoering van hert Weinaohts- oratortum van Bach en de cantate Jesu meine Freude. Kerstavond bejaarden De ouden van dagen houden dit jaar weer een kerstavond, aangeboden door de burgerij. Kerkvoogden hebben Róhoboth afgestaan en Trou moet Blijcken geeft eveneens belangeloze medewerking. Sinterklaasspaaractle Zaterdag zestien november 's middags twee uur zal Sinterklaas met muziek, zeventien racepaarden en kd6ten pepemo ten in Lissc arriveren om daar het start sein te geven voor een paardenrace, dis door de plaatselijke winkeliers is geor ganiseerd. Nadat Sin-terideas op het raadhuis zal zijn ontvangen, maakt hij een rondtocht door het dorp met als eindpunt het Vin- cenbiushuis, waar hij zijn tijdelijke zetei klaar zal vinden. De paardenrace zal dan in de winkels al gestart zijn. Bij hun aankopen ontvangen de hulsvrpuwen inrtekenbonnen, waarop zij op een paard kunnen wedden. Het paard, dat de minste stemmen op zich weet te vergaren, is winnaar en de bon nen op zijn naam uitgebracht zullen geld waard zijn. Misschien eerder Hoewel wethouder Lefeber in de daar opvolgende raadszitting verklaarde tegen deze gang van zaken geen bezwaar te hebben, hebben wij vernomen, dat deze voor hem toch aanleiding is geweest zijn vertrek als wethouder aan te kondigen. De mogelijkheid bestaat, dat de heer Lefeber zal verzoeken reeds met ingang van 1 januari van zijn functie te worden ontheven. NOORDWIJK Crescendo heeft nog geld nodig In het Lido-theater werd gisteravond een uitvoering gegeven door de harmonie- kapel Crescendo ten bate van het uniform- fonds. Precies 8 uur (een unicum in Noordwijk) opende Crescendo met een pittige mars. Hierna werd het woord gevoerd door de voorzitter van het actiecomité, de heer Joh. Choufour. Deze wees erop dat Cres cendo weliswaar reeds in nieuwe unifor men gestoken is, maar dat or nog een behoorlijk bedrag nodig is. Zo "zijn er de laatste tijd weer zeven nieüwe leden toe getreden voor wie uniformen nodig zijn. Bovendien is een muziekvereniging altijd een dure vereniging, zodat de heer Chou four de aanwezigen opwekte het fonds te steunen. Onder leiding van de heer N. van Ammers speelde Crescendo hierna nog een vijftal marsen. Na de pauze werd de beroemde Chopin- film Onvergetelijke melodie gedraaid. Ten slotte werd oen geanimeerde verloting ge houden. De zaal was goed bezet Toneelavond Herwonnen levenskracht Ten behoeve van de vereniging ter be strijding van t.b.c. en reuma „Herwonnen Levenskracht" werd gisteravond In Royal een propaganda-avond gehouden. „De Noordwijkse Spelers" voerden op het blijspel „Folly Perkins" van Gerand Nielen De voorzitter van de vereniging, de heer L. Th. v. d. Mey, verwelkomde in zijn openingswoord in 't bijzonder hert raadslid E. L. de Witt en gemeentesecre taris B. Ike. Onder regie van de heer H. Steenvoor- den werd hierna het stuk vlot en vaardig vertolkt. Het viel zeer in de smaak bij de talrijke aanwezigen. De Glasbaars vergaderde In de Beurs werd gisteravond de trek king gehouden van de door de Glasbaars georganiseerde loterij, die tot doel had de plaatsing van aquaria in heit tehuis voor ouden van dagen Dalrusrt en de reu- ma to logische kliniek Sole MHo. De voorzitter, de heer J. Zoete, dankte hen. die deze actie ter hand genomen hadden. In Dalrusrt is hert aquarium al opgesteld en kan door de leden worden bezichtigd. Dart voor Sole Mlo ia in voor bereiding. Medegedeeld werd dat op 23 november de jaarlijkse feestavond zal wonden ge houden. Ook is het de bedoeling weer een vereniiglngsorgaan te doen uitgeven-

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 11