DELTAPLAN schept kansen voor welvaart Import meubelen neemt snel toe V vmrt', MUIZEN IN EEN KRINGETJE VRIJDAG 1 NOVEMBER 1957 (Van onze parlementaire redacteur.) "T\E MINISTER VAN VERKEER EN WATERSTAAT, mr. Algera, veront- schuldigde zich gistermiddag in de Tweede Kamer, dat hij twee en een half uur nodig had voor de verdediging van de Deltawet. Maar, zo zeide hij, het onderwerp is dat waard. Als het ontwerp tot wet verheven is zal een zeer groots werk worden uitgevoerd. De bewindsman was dankbaar voor de steun van de Kamer. Wij gaan nu voort, onverdroten en hardnekkig. Er wacht de rijkswaterstaat, de ondernemers en de arbeiders een zware taak, maar ministpr Algera vertrouwde dat ons volk deze werkers de noodzake lijke financiële en morele steun zal geven. Wij mogen ons niet vergissen in de aard van het werk en in de kracht van de zee. die hard en meedogenloos kan toeslaan. De wetenschap dat we dit grootse werk niet in eigen kracht kunnen volbrengen, zal ons behoeden voor overmoed. Het Deltaplan, zo vervolgde de bewindsman van verkeer en waterstaat in zijn slot woord, schept nieuwe mogelijkheden voor de welvaart. Er dreigen ook grote geva ren, want het bestaande geestelijke leven zal geconfronteerd worden met het mo derne leven. Hier ligt een belangrijke taak voor Kerken en particuliere organisaties. Minister Algera sprak de hoop uit, dat God dit werk mag stellen tot een zegen voor land en volk. „Het moet ons een vreugde zijn dat we mede mogen bouwen aan dit werk." Minister Algera heeft dit belangrijke wetsontwerp dat een raamwet Is hardnekkig en gedegen verdedigd. Hij be loofde de Kamer goed op de hoogte te zullen houden van de uitvoeringswerk zaamheden. want de bewindsman was het eens met de vele Kamerleden, die van me ning waren, dat de gehele uitvoering van dit waterstaatswerk door het Parlement gecontroleerd moet worden. Zo zal hij een driemaandelijks verslag over de stand van zaken geven. In de toelichting op de begroting van verkeer en waterstaat zal vermeld worden wat er in de toekomst gaat gebeuren. Daarnaast zal er elk jaar een verslag verschijnen over het Delta plan. En ten slotte zullen de Kamerleden in de gelegenheid worden gesteld excur sies naar de werken te maken, waarbij zij dan technische voorlichting krijgen. met de Deltaproblemen bezig houden. Aan de commissies van deze raad zullen socio logen en economen worden toegevoegd. Ook kunnen leden ad hoe worden be noemd, alsmede bestuurders van gemeen ten die bij- een zaak betrokken zijn. Be langhebbenden zullen op de hoogte wor den gesteld van de adviezen van deze raad en ook zal worden medegedeeld waarom de regering eventueel van een advies is afgeweken. Een vergelijking met de Zuiderzeeraad gaat, aldus de bewinds man. niet op. Bij de drooglegging van de Zuiderzee ging het om het winnen van nieuw land. Nu kunnen de provincies en de gemeenten ingeschakeld worden. Het beste is dat de betrokken provincies ko men tot een interprovinciaal overleg. Het is uitgesloten, dat de regering geen waar de zou hechten aan de adviezen van zo'n vrijwillig orgaan. Natuurlijk moest de bewindsman uit voerig ingaan op verschillende techni sche details. Maar, zoals te verwachten was. aan de opzet van het Deltaplan tornde hij niet. Met grote belangstel ling had hij kennis van het rapport van de Deltacommissie van de Ned. Herv. Kerk genomen. Minister Algera zag een geweldige taak voor Kerk en particu liere organisaties. Hij vond het echter volstrekt willekeurig om vast te stel len, dat het rijk 1 °/o van de Delta- kosten 1800 min) beschikbaar zou moeten stellen voor de gevolgen van Z eelands s t r uc tuurv er an d e ri n g. V isserij Minister Mansholt zeide dat de Kamer terecht ongerust was over de positie van de Zeeuwse visserij. Deze visserij noemde hij een typische bedrijfstak waarop we trots kunnen zijn. Zou dez^verdwijnen dan is dat een vervlakking van ons kleur rijk patroon van de nationale bedrijvig heid. Zo zullen proeven genomen worden om na te gaan of de oesterteelt behouden kan blijven. Daarmede is 10 min ge moeid. Na deze proeven zal bekeken moe ten worden of de financiële offers wel in overeenstemming zullen zijn met de be tekenis van de oesterteelt De Kamer zal dinsdag a.s. op deze ministeriële redevoe ringen repliceren. Rijksbijdrage De minister verlangde een principiële uitspraak van de Kamer, dat ook de wa terschappen een bijdrage in de kosten zul len moeten leveren. Hoe hoog dit percen tage moet zijn kan later bekeken worden. Hij had er in ieder geval goedé nota van genomen dat vele malen het „onaanvaard baar" had geklonken over het voornemen, dat het rijk slechts 60 °/o van de kapitaals uitgaven voor zijn rekening zal nemen. Mr. Algera kondigde twee financiële wets ontwerpen voor de waterschappen aan: een algemene bijdrageregeling en een bij drageregeling voor de Deltawerken. Bij dit eerste ontwerp wordt gestreefd naar het opstellen van objectieve normen. Dit ontwerp wordt momenteel door de Raad van Waterstaat bestudeerd. Het tweede wetsvoorstel is momenteel bij het depar tement van financiën in voorbereiding. De ontevredenheid- over de wijze waarop de schadevergoedingsregeling in dit ontwerp is omschreven, trachtte minister Algera te ondervangen door de vragen van de Ka mer voor te leggen aan de commissie."die zich met dit vraagstuk bezig houdt. Kan een reglement van een waterschap gewijzigd worden zonder goedkeuring van de provinciale staten? De heer V. d. Heuvel (kath. v.) achtte dit strijdig met de grondwet. De minister kwam tot een andere conclusie. Zou de Kamer dit niet met hem eens zijn, dan komt de regering in de positie dat zij er in zou moeten be rusten als de provincies niet willen mee werken aan de concentratie van de water schappen. Deltaraad De instelling van een Deltaraad werd door minister Algera afgewezen. De be staande Raad voor de Waterstaat kan zich Op de autoweg mag alleen worden bereden door motor- rijtuigen welke sneller mogen of kunnen rijden dan 20 km/uur (verboden dus vooi bv. landbouwtrekkers). Aan het langzame verkeer waartoe ook bromfietsen behoren is het gebruik van een dergelijke weg niet toegestai Op een autoweg mag men niet op de rij baan stoppen, dus ook niet om liftei laten instappen, en er mag op zo'n niet worden gekeerd, ook al bevindt zich in de middenberm een opening. Deze ope ningen zijn nl. niet voor hel verkeer bi stemd. De A.N.W.B. wijst er op dat op een dei gelijke weg meestal met grote snelheid wordt gereden en dat daarom de grootste voorzichtigheid geboden is bij vres, als het wegrijden van de parkeer- berm, het afremmen om een parkeerberm te bereiken, het oprijden van de autoweg vanaf een zijweg en het inhalen van eer voorligger. Het is de A.N.W.B. gebleken ten onrech te men in de mening verkeert dat hel bord „autoweg" ook voorrang t.o.v. d< zijwegen inhoudt. Dit is echter alleen het geval indien de autoweg ook als voorrangsweg is aange geven door het vierkante, op de punt ge plaatste oranjebord met witte rand, of Króesjtsjef en de Amerikaanse ambassadeur in Moskou, Thompson, op de verrassende receptie in de Turkse ambassade jl. dinsdagwaar Króesjtsjef zijn „vredesvoorspellingen" deed. TELEFOONGESPREKKEN AFGELUISTERD Per jaar voor 60 min. diamanten uit Engeland gesmokkeld F)E Britse regering heeft de aanbeve- lingen van de commissie, die een on- soek heeft ingesteld naar het afluiste- van telefoongesprekken om staats geheimen te beveiligen, aanvaard. De commissie is van oordeel, dat telefoon gesprekken afgeluisterd en brieven geo pend mogen worden, doch alleen In uit zonderingsgevallen én dat de inhoud niet particulieren mag worden medege- Blijkens het rapport van de commissie werden tussen 1937 en 1956 in totaal 10.432 brieven onderschept en 2591 tele foongesprekken afgeluisterd. De telefoon gesprekken hadden meestal betrekking op d ia ma ntens mokkelPer jaar wordt naar schatting voor zestig miljoen gulden aan diamanten uit Engeland gesmokkeld. Het onderscheppen der brieven was noodzakelijk om de onwettige Invoer van Zwitserse horloges tegen te gaan Goede kans vqot „Sfinx" Gaïllard Feldx Gaitlard, de Franse kabinetsfor mateur, heeft de bijnaam de „Sfinx" ge kregen, omdat hij uiterst zwijgzaam is over zijn onderhandelingen met de par tijen. Van partijzijde is met de nodige reserve enige bereidheid om tot samen werking te komen te kennen gegeven. De socialis ten willen hem steunen, doch pas op de partij vergadering van zondag zal worden uitgemaakt of zij ook zitting in het kabinet willen nemen De volks republikeinen hebben zich bereid Verklaard in de regering Gail- lard zitting te nemen mits de socialisten en de conservatieven meedoen. De conservatieven zijn in begin sel de formateur gunstig gezind doch wil len, vóór zij een definitieve beslissing nemen, een andere verklaring van Gail- lard omtrent de voornaamste problemen. Snark-pro j ectiel gelanceerd in V.S. In de staat Florida is volgens een mede deling van het Amerikaanse ministerie van defensie gisteren een geleid projectiel van het type „Snark" gelanceerd. De Snark. die in wezen een onbemande bommen werper is, heeft een afstandsoereik van ongeveer achtduizend kilometer en kan m atoomlading meevoeren. Of de proef is geslaagd werd niet be kendgemaakt. Woensdagavond is even eens in Florida, een ,,Jupiter-A"-raket gelanceerd. Het projectiel moest echter kort na de start worden vernietigd, om dat enkele onderdelen slecht functioneer- Minister Lampe denkt aan aftreden De gevolmachtigde minister van de Ne derlandse Antillen in Nederland, de heer W. F. M. Lampe, heeft op Aruba mede gedeeld, dat hij overweegt zijn functie in Nederland neer te leggen. Zijn plannen hieromtrent zijn echter nog vaag. „Ik ben liever notairis op Aruba dan gevolmach- zedde hij. s de juichkreet jepend Nederland. Fruittella is het heerlijk frisse en... zachte snoepje waarvai alléén van Melle het geheim kent In 3 smaken aardbeien - sinaasappel - (Van een onzer verslaggevers) HET IS BIJNA angstwekkend, zp snel als de import van houten meubelen in ons land toeneemt. Dit een gevolg van het feit, dat de Ne derlandse industrie niet bij machte is geweest, de toenemende vraag naar meubelen bij te houden. Al steeg deze import van 1953 tot 1955 an 2.6 miljoen tot 16.3 miljoen gulden is er in de eerste 9 maanden van dit lar al voor een bedrag van 18 miljoen gulden aan meubelen ingevoerd, toob voelt de Nederlandse industrie zich niet verdrongen. Wanneer de vraag echter afneemt zal onze industrie het wél moeilijk krijgen, want ongetwijfeld zal het buitenland dan het verworven terrein met hand en tand verdedigen." Deze waarschuwing Het de heer B. van Baren, voorzitter van de Centrale Bond van Meubelfabrikanten, gisteren horen in de persconferentie welke voorafging aan de volgende week te Utrecht te houder Vakbeurs voor Meubelen en Woning textiel. Hij stelde voorts vast, dat het er voor de Nederlandse meubelindustrie in de naaste toekomst dus om zal gaan, zich bekwaam te tonen in de concurrentiestrijd door opvoering van produkbiviteit eD kwaliteit, alsmede laaghouden van. do Om dit doel nader te komen heeft de Bond reeds een researchverenlging voor de matrassen- en meubelindustrie opge richt. Een produktiviteitscentrum bezint zich op meer efficiency door het produ ceren met miinder arbeid en dus lagere kosten; dit alles ook met het oog op de komende Europese gemeenschappelijke markt. Degenen die niet tijdig de zwaar den wetten op het punt van kwaliteit en produkitiviteit. zullen dan een zware dobber hebben, aldus de heer Van Baren. HET LEVEN IB" bondig IN HET VELE NIEUWS, dat op ons is afgekomen, hebben we een klein berichtje ontdekt, dat ons lang heeft beziggehouden. Mevrouw Notte-Maurik uit Groot- Ammers (Z.-H.) is vandaag 45 jaar als telefoniste in dienst van de P.T.T. De eerste telefoonverbinding werd door haar tot stand gebracht, is ons verteld, in het ge meentehuis, waarin toen het telefoonkantoor was gevestigd. Maar dat is in de loop der jaren allemaal veranderd. Eén ding is echter gebleven: de vriendelijkheid, waarmee mevrouw Notte-Maurik de abonnees te woord staat. En daar hebben we over nagedacht. Abonnees zijn vreemde mensen. Zodra zij de haak van het toestel oplichten, willen zij ook verbinding. Abonnees hebben nooit gednld. Zij denken altijd, dat hun gesprek geen seconde kan wachten. Jongerendag voor vrijheid Ambon (Van een onzer verslaggevers) De landelijke jongeren organisatie van de stichting Door de Eeuwen Trouw gaat in januari een grote jongerendag hou den te Utrecht. Vele jongeren en redac ties van school- cn jeugdbladen worden daarvoor uitgenodigd. Het bestuur van de organisatie zal zich tot de regering en de Staten-Generaal wenden om opheffing te krijgen van het spreekverbod van ir. J. A. Manusama. Wij, jongeren, vinden het verschrikke- zo zegt men, dat de Nederlandse re gering deze man verbiedt voor de rech ten van zijn land en volk te pleiten. Waarom mag ir. Manusama niet en een Hongaar in de Ridderzaal wei pleiten voor de zaak van zijn onderdrukt volk? Om de Nederlandse jongeren in te lichten over de deelneming van de organisatie aan de strijd voor het rechtsherstel van Ambon, zullen verder in het kader van de wintercampagne overal in Nederland Ambon-voorlichtingsavonden worden ge houden. Men hoopt hiermee te komen tot oprichting van nog meer afdelingen. Op het ogenblik telt de organisatie 300 leden, verspreid over de afdelingen Den Haag, Rotterdam, Leiden, Amsterdam Amers foort en Epe. <1 Radoma er zijn geen betere In West-Duitsland zijn enige agenten uit Oost—Duitsland en enige Westduitsers, hen samenwerkten, gearresteerd. 'JMrtUttbêy/k.f Actifral-10 van PHILIPS-ROXANE Niet alleen A en D maar alle vitaminen die U nodig hebt. Nu óók voordelige gezin: verpakking van 150 dragee f2.» f3.» VRIENDELIJK En abonnees zijn onderhevig aan stem mingen. Een abonnee mag alles zeggen, maar mevrouw Notte-Maurik moet be- eefd blijven en vriendelijk Altijd ge duld hebben. Nog eeri ogenblikje, astu- blieft, de verbinding komt zo. Ja zéker, ik zal nog eens doorbellen. We weten dat allemaal zo goed, omdat we zelf voor onze telefoniste lastig zijn, hebben we ge hoord. We denken ook wel eens, dat als wij telefoneren, de wereldvrede er van afhangt. Maar onze telefoniste weet ons dan te kalmeren. Mevrouw Notte-Maurik heeft dat vandaag 45 jaar gedaan. Vrien delijk. geweest en kalmerende woorden gezegd. Nooit boos, nc^ht in woede uit geroepen: en nou een tikkeltje minder of het gesprek gaat helemaal niet door. Wij zouden dat zeker al lang hebben gedaan als wij de telefoon moesten bedienen. Daarom hebben we respect voor de ju- bi la resse en zijn we voor haar blij, dat de abonnees haar vandaag in het zonne tje hebben gezet.' SAMENWERKING De samenwerking tussen de Benelux- landen is op het gebied van verkeer en waterstaat voortreffelijk. Meermalen heb ben we ons het hoofd gebroken over de vraag, hoe dat toch komt. We zouden het helemaal niet vTeemd vinden als die samenwerking slecht was geweest. Nooit hebben we echter een bevredigend ant woord kunnen vinden. Maar nu weten we het en we hebben het géhoord uit de mond van minister Algera zelf. In de Tweede Kamer heeft hij het bij de be antwoording van een Kamerlid uit de doeken gedaan. Dat komt, heeft hij ge zegd, omdat mijn collega's van België, Luxemburg en ik in dezelfde week van hetzelfde jaar zijn geboren. lests om aan dacht aam te schenken als er met het bui tenland samenwerking wordt gezocht. Dat moet u weten: voor de tweede maal van dit jaar bloeien op verscheidene plaatsen op de Veluwe de aardbeien. De familie J. van Duinkerken aan de Apel- doornsestraat te Voorthuizen u ziet. we noemen man en paard heeft grote rijpe vruchten aan de aardtoeiplanten. Ook uit Putten, Enmelo en Nijkerkerveen komen dergelijke berichten vos Van het ogenblik af, dat we voor de eerste rivaal kennis namen van de ver halen over Reintje de Vos. hebben we grote sympathie voor deze slimme kwant gewoeld. En nu hebben we gelezen, dat we in onze sympathie niet alleen staan De heer en mevrouw J. E. Boulter t< Sprowston, Norwich, Engeland u ziet we noemen weer man cn paard bevrijd den kortgeleden een vosje uit een klem. waarin het dier in zijn argeloosheid was gestapt. Zij namen het dier mee naar huis en verzorgden het tot de wond was genezen. Maar toen wilde Reintje niiet meer weg. Van de bossen moest hij niets meer hebben. Nee, een eigen plaatsje bij de haard, en een eigen kleedje verkiest hij boven de vrijheid. En 's middags aan rafel en eten wat de pot schaft."" VOETBALKOSTUUMS A We zijn ér! We zijn er zelfs ruimschoots, zoals u donderdagavond hebt kunnen le zen. De jongens van dokter Kanaar krij gen hun voetbaluitrusting en nog meer. Want de stroom van giften, die vorige week begon te vloeien, is eer van geld geworden. We vroegen u 500 en de stand is vandaag 850.65. H overweldigend. Niet alleen het en< Toch is liet zo 1075) Zoals bekend, word paalde cellen in het lichi (hormonen) afgescheiden, afwijkend individu op de 100.000. ingelofclüke peljjke samenwerking plnuts, zodat uil banat de samenwerking Van deze reuzenmolc- kend molecuul, d culen ten slotte een levend organisme de ogcnklcurstof wordt opgebouwd. Teneinde dc bananen- Maar normaliter vlieg in staat tc stellen met gekleurde plan, want zoals ogen ter wereld te komen, moeten b(jv. telden, levert d< :ht heeft, want die de kleur van de vacht tc hebben en z(j die oorzaak zijn fw(jking in het evenwichtsorgaan, lig- ;en in hetzelfde chromosoom, waarin lus iets niet volgens het oorspronkelijke Als slot zullen we u laten zien, hoé ngewikkcld één enkele chromosoom is. Daarover een volgende keer. i i (Nadruk verboden) bedrag, ntaar ook het medeleven van de lezers met die zwaar-zieke Jongens in Nieuw-Guiinea. Straks zullen zij weten, dat dn het moederland hun wildvreemde mensen, mannen en vrouwen, jongens en meisjes diep in de beurs hebben getast nun wensen te vervullen. Wij ziin er /an. Wet hier is gebeurd is het in de praktijk brengen van de naastenliefde. Wij danken u voor uw spontane reactie op ons verzoek. Binnenkort zal. naar wij onderstellen, dokter Kanaar door mid del ven onze rubriek het woord tot richten en vertellen van zijn jongen». EENZAAMHEID We kennen hem ndet. we hadden zelfs nooit van hem gehoord, maar we hebben grote bewondering voor dokter Kanaar. U moet het zich voorstellen wat het be tekent dag in dag uit, maand in. maand uit. jaar in, jaar uit, te vertoeven te mid den van mensen van wie je weet: het enige wat ik kan doen is hun lijden v sachten. En met hen de eenzaamheid de afzondering te delen. Weg uit het 1 .deriand, weg van kennissen en vrienden en familie om een opdracht te vervullen. Met de jongens zal dokter Kanaar blij zijn, blij, omdat hij weet, dat er in Ne derland vele en veie mensen zijn, die aan zijn werk denken. Maar nu hebben we een verzoek: stop met het doen van stor tingen voor de voetbalkostuums. Ons doel is bereikt. Een vijfentwintig jongens zijn de koning te rijk. We zullen natuurlijk ook morgen nog giften ontvangen van hen, die hun bijdrage reeds hadden ge stort, voordat het stopsein kwam. Over een paar dagen zult u horen, welke ge schenken we dank zij uw medewerking naar de leprozenkolonie konden zenden. GIFTEN En nu de giften. De stand was giste ren f 751,65. Vandaag kwamen nog de volgende stortingen binnen: LEIDEN: N.N. f 1; M. J. v. B. f 5; A. L. f 1; J. f 10. DEN HAAG: A. R. f 2.50; M. L. B. f 2.50;. W. K. M. f 5; P. F. f 5; O. f 2.50; A. J. G. G. f 2.50; D. K. H. f 1; J. W. S. f 2; C. J. f 1; de H. f 2.50; S. f 1 „Lelschendam" f 14.50; L. B. f 25; N.N. f 16; F. f2.50; N.N. f 2.50; N.N. f 1; C. J. C. f 1.50. ROTTERDAM: N.N. f 2; Van O. f 2.50; B. v. d. V. te H. f 2; N.N. f 1; N.N. f 1; G. W. D. te E. f 1; fam. L. te Bodegraven f 2; H. A. f 2; mej. M. H. B. f 2.50; A. J. O. te Rihoon f 2.50; mej. J. M. A. B. f 20; T. de F. f 1; en J. C. L. te Sliedrecht f 3. Totaal f 155.—. Maakt opgeteld bij de stand van gisteren een bedrag f 906,6». ZW6RV6R Koning der saboteurs Ernst Wollweber vervangen De Oostduitse minister van staatsvei ligheid. Emst Wollweber, zal worden vervangen door zijn plaatsvervanger Erich Mielke. Volgens de persdienst van de Oostduitse regering heeft Wollweber om gezondheidsredenen ontslag gevraagd. Westelijke waarnemers in Berlijn tonen zich verrast over de vervanging van de man, die zich indertijd de naam „koning der saboteurs" verwierf. Hij oogstte zijn eerete roem in 1918 als stoker op een Duitse kruiser, toen hij voor het eerst de rode vlag op een Duits schip hees Later moest hij naar Denemarken vluch ten, waar hij specialist werd in scheeps- j sabotage en het organiseren van ver dwijningen. In de oorlog werd hij aan Rusland uitgeleverd en na de oorlog kreeg hij de gelegenheid een eabotage- en splonagenetwerk op te bouwen. Zijn opvolger Mlelko heeft evenals Wollweber zijn opleiding grotendeels in de Sowjetunie gekregen. Daarbij is echter prijsstabiliteit hard nodig, want, al bleven de prijzen bij het huidige overheidsbeledd binnen redelijke grenzen, de meubelindustrie kan mei veel kostprijsstijiging verdragen. Spr. betreurde het verder, dat de ar- beidersvakcentralen in het Consumenten Contact Orgaan z(Jn getreden. Hierdoor nemen zU een twijfelachtige positie In, want als .-ertegenwoordigers der consu menten trekken zü nu ten strijde tegen het bedrijfsleven, waarvan zU zelf deel uitmaken. Dit gaat volgens spr. niet sa men en dus hoopt hU, dat van vakver enigingszijde spoedig zal worden Inge zien, waar de juiste plaats der centralen is. Internationaal De zesde Vakbeurs voor Meubelen en Woningtextiel, gehouden onder auspiciën van de Kon. Ned. Jaarbeurs, zal op maandag 4 november a.s. worden ge opend en duren t/m 9 november. Deze laatste dag (zaterdag) is speciaal bedoeld als kijkdag voor het publiek. U zult de beurs kunnen zien op hei Croeseiaanterrein in de Bernhardhal, de Margiethal en Hal C. een totale opper vlakte van 15.000 m2. Voor het eerst zal deze vakbeurs In ternationaal georiënteerd zijn; vijf van de 190 inzendingen in de afdeling meu belen zijn nl. van Duitse fabrikanten af komstig en met woningtextiel komen 41 firma's resp. met produkten uit Neder land, België, Duitsland. Engeland, Italië, dc V.S. en Zweden. Verder zullen ter beurze nog geëxpo seerd zijn: matrassen. vloerbedekking, rubber- en plasticartikelen en fourndiu- In totaal zullen 261 firma's vertegen woordigd zijn. Wat er aan nieuws op de beurs te zien is, kunnen we u pas na de opening vertellen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 5