IS- Allen geroepen tot de dienst der barmhartigheid Owrleg over verwijdering van gele tram is rustende Hulde voor vijf jubilarissen in de Leidse Stadsgehoorzaal Diepgaand overleg gaande op intergemeentelijk gebied A. de Vroede van de S.L.F. koninklijk onderscheiden N1EUWH.EIDSCHE COURANT 3 VRIJDAG 1 NOVEMBER 1957 Leids bestuurscollege antwoordt Besprkin 55 dngen over Warmonderweg in het eindstadium TJET IS 1EGRIJPELIJK, dat in de memorie van antwoord van burge- meeste en wethouders van Leiden op de begroting voor 1958 ook het verkeerin de Sleutelstad enige pagina's opeist. Leiden is bepaald niet de veiligsteitad in Nederland en het aantal obstakels en problemen is nog steeds van lien aard, dat er voor het gemeentebestuur ten aanzien van het verkeeren de openbare veiligheid maar één parool is: diligent blijven streven naa verbetering en alle mogelijkheden overwegen en uitbuiten. Dit kruispunt, aldus B. en W., ligt in Voorschoten, zodat het in de eerste plaats op de weg van het bestuur Voorschoten ligt om stappen te ondernemen. Het college heeft al geruime tijd geleden contact opge nomen met het Voorschotense ge meentebestuur. Daarbij is gebleken, dat dit volkomen diligent is en dat de rijkspolitie en de rijkswaterstaat maatregelen in het vooruitzicht heb ben gesteld om tot een goede rege ling op dit kruispunt te geraken. Hinder Op de vra.g, of het college het niet mogelijk achtom bij de verkeersregeling particulieren in te schakelen, zoals in Den Haag ge»eurt met enkele leden van de jeugdbonc voor veilig verkeer, ant woorden B m W., dat die inschakeling wel mogelijk is, maar dan alleen als hulp bij het o'ersteken door voetgangers, zoals dit ook bij de Haagse jeugdbond het geval is. „Hoewel de mogelijkheid bestaat, dient de wenselijkheid ernstig te worden betwijfeld. In het algemeen wordt van de goede wil van de weggebruikers waarop de regeling zal dienen te steu nen weinig verwacht." De Vereniging voor Veilig Verkeer acht het voorshands niet gewenst om onder de huidige omstandigheden verandering te brengen in de organisatie van de jeugd- verkeersbrigades, omdat le. de jeugdverkeersbrigades mede in het leven zijn geroepen om de moeders te ontlasten van de zorg van het naar school brengen van de kinderen; 2e. de leden van de jeugdverkeers brigades zich, door de hulp van de moe ders en andere volwassenen, min of meer overbodig zullen gaan voelen, wat na delig zal werken op hun gevoel van ver antwoordelijkheid ten opzichte van hun medescholieren; met het verkregen ver antwoordelijkheidsgevoel en het ge kweekte plichtsbesef zullen de leden van de brigades in de toekomst op velerlei terrein hun voordeel kunnen doen; 3e. de inschakeling van moeders de taak van de politie geenszins zal ver lichten; behalve de leden van de ver- keersbrigades zouden ook de moeders door de verkeerspolitie opgeleid moeten gorden, terwijl controle nodig zal blij- bij verschillende kruispunten in de stad door beplanting wordt gehinderd, zoals bij de spoorwegovergang Herenstraat van de Kastanjekade af. B. en W. hebben opdracht gegeven, hieraan een eind te maken. Gedacht wordt ook aan de bosjes het begin van de Witte Singel bij het Noordeindsplein en het kruispunt Zee- Gassen Enkele leden hebben een klacht over het verspreiden van overmatige gassen en de harde geluiden door de oude bussen van de Eltax. Hét antwoord van B en W. Is, dat door de politie in samenwerking met de rijksverkeersinspectie hiertegen regelmatig wordt opgetreden. Van over- •n.axifcjidgn jg .naar B. en W oor delen. mets* gebit Hf*t ve. preiden van gassen wordfelmatig geconsta teerd; de nodige -egelen daartegen zijn niet uitgeblev Verscheidene ?n vragen, of burgemeester enhouders bereid zijn er bij de de-effende autori teiten op aan tingen, dat het verkeer bij hetiispunt Schouw op de riraatweg de hele dag wordt geld. Herenlding Ei lagenrijs VI betere ading Deo Raag Genmarkt 24 Amsterdam -.eidsestraat 7 Rotterdam Sbuisplein 28 Geen vruwelijke agenten a Leiden Er zijn blijibui enkele Leidse raadsleden, di raig het vrouwe lijke element 1 iet Leidse politie korps zoudenzen ingevoegd. Zij vragen althanbm burgemeester en wethouders, (zj geen termen aan wezig achten or het aanstellen van vrouwelijke anten. Het collegeeeft de domper op dit verlangen ge. door mee te delen, lat er naar z mening geen termen }oor een deilijke aanstelling zijn. iIr bestaan vrel moeilijkheden ten tanzien varde opleiding en de iccommodatU erwijl aan het vrou- vélijke perscel alleen speciale aken zouden unnen worden op- edragen. Mej. mr. M. Zeelenberg, hoofd- nspectrice va' politie te Leiden, peciaal belast et de kinderpolitie, lijft dus in htLeidse korps voor- Isnog een wittraaf. I Puzzel ptminenten 1. A. van Dvenboden. Adria- nastraat 56. K»ijk aan Zee; 2. J. Oudshoorn, Bern laan 36, Sassen- manlaan Koninginnelaan Lammen- Wat de verbreding van de Warmonder- weg betreft wordt meegedeeld, dat het overleg met het gemeentebestuur van Oegstgeest in een eindstadium verkeert Binnenkort mag algehele overeenstem ming omtrent het plan worden verwacht Een belangwekkende vraag is ook, hoe ver de onderhandelingen met de H.T.M. zijn gevorderd omtrent het verwijderen van de gele tram uit de Haarlemmerstraat. Het antwoord van het college is minder belang wekkend, helaas. ,,In afwachting van het rapport van het Ned. Verkcers- instituut inzake het collectieve open bare personenvervoer en in overleg met de rapporteur zijn de onder handelingen met deze Maatschappij blijven rusten"; In de paragraaf „openbare verlichting- wordt de vraag gesteld, of het niet ge wenst is. dat straten in nieuwe uitbrei dingsplannen direct bij de ingebruikstel ling van straatverlichting worden voor zien Het college onderschrijft die wense lijkheid. Als vrorbeeld noemt het het stratenplan in de Roodenburgerpolder, dat is voltooid met inbegrip van de straat verlichting, hoewel aan verscheidene straten nog huizen moeten worden ge bouwd. Opgemerkt wordt echter, dat met raadslid meent, dat het uitzicht |de aanleg van straatverlichting plai als de toestand worden be- plai dit toela: Van gemeentewege wordt aan de ver lichting van obstakels steeds veel zorg besteed. Baldadigheid is er soms oorzaak van. dat waarschuwingslampen worden vernield of verwijderd. Feestavond N.Z.H.V.M. VIJF JUBILARISSEN bij de N.Z.H.V.M. N.V. werden, nadat zij reeds eerder in het bedrijf waren gehuldigd, gisteren tijdens de jaarlykse feestavond in de Stadsgehoorzaal opnieuw in het zonnetje gezet. Het waren H. Fakkel, ambachtsman I, en G. Bavelaar, ambachtsman I, beiden uit Rijnsburg, en F. Swagers, cdt. treingeleider, uit Leiden, die hun veertig jarig jubileum hebben gevierd,(1benevens M. W. A. H. G. Raasveld, hoofd controleur uit Noordwijk, en E. Plug, halte-chef A, uit Leiden, die vijfen twintig jaar geleden in dienst traden. In zijn openingswoord verwelkomde de oorzitter van het jubileumcomité, de heer A. Hollinga, in het bijzonder mevr Jurrissen, die directeur J. J. Jurrissen tegenwoordigde, omdat deze wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Hij las een de directeur verzonden telegram voor rin hem een spoedige genezing werd toegewenst. Het verheugde hem ook de lommisearis van politie, de heer Meyer, en diens eohtgenote te kunnen verwelkomen. Voorts bracht hij dank aan de organisatoren van het feest. De jubila- n werden op speciale wijze verwel komd. Op de maten van de jutoileummars, die gespeeld werd door de N.Z.H. Har- iekapel o.i.v. de heer P. Baart, be traden zij de zaal. vergezeld van hun echtgenoten. voorzitter van het jubileumfonds, de heer M. Ockeloen. richtte zioh tot hen' met enkele hartelijke woorden. Hij ves tigde tevens de aandacht op de ohef de su. C. A. Burggraaf, die vijfenveer tig jaar geleden bij de N.Z.H.V.M. in dienst trad. Gezellig programma De onderdirecteur, de heer H. J. Kap- teyn, feliciteerde de jubilarissen nog- ils hartelijk en dankte hen voor blies zij voor het bedrijf hebben gedaan. Na deze huldiging gaf de N.Z.H. Harmo- ekapel een concert. Er werden met suc- is werken van Art. Ney, P. B. Besse- link, Ziehrer-Mol en A. Durac uitgevoerd Vervolgens werd het woord gegeven in Mans uut Twente. Een vrolijk caba- it-revue-programma werd afgewerkt, rans van Dusschoten gaf imitaties van Dit jaar komen er 700 huizen klaar Op 1 oktober jl. waren In Lelden 945 oningen in aanbouw, waarvan 448 wo ningwetwoningen, 122 premiewoningen a-oor een woningbouwvereniging en 375 woningen bü particulieren, zo delen B. en W. in hun memorie van antwoord in het hoofdstuk „VolkshuisA-esting" mee. Van deze 945 Avoningen zullen er dit jaar ver moedelijk 700 gereed komen. waarA-an 340 woningwetwoningen, 80 premiewoningen voor een bouwvereniging en 280 wonin gen, gebouwd door particulieren. Een van de raadsleden heeft het college gevraagd, hoeveel tijd er in het algemeen verstrijkt tussen de datum van een raads besluit omtrent Avoningbouw en de datum van de goedkeuring op dit besluit. Het antwoord is. dat gemiddeld ruim tien maanden verlopen voordat machtiging ton uitvoering wordt gegeven. (Advertentie) Jubileum aanbieding IN japonnen. in alle maten vanaf 24.75 Tevens ontvangt iedere koper een speciale attractie ter gelegenheid van ons 35-jarig bestaan. MAISON SPIER - Leiden Haarlemmerstraat 109 Willy Vervoort. Jules de Corte. Willy Walden en Piet Muyselaar als Snip en Snap en Johnny Jordaan Scott en Black gaven clowneske staaltjes weg en vema- kelijke parodieën. Verder werkten aan dit programma me? Joop de Leur. the Movers, Charles de Ray en de Wico'6 met hun accordeonmuziek. Nog 3 gezinnen in barak Sionsteeg Hoe staat het me* de mogelijkheid bot sanering van de kazernewoningen in de Sionsteeg? Dit hebben enkele leden van de raad aan B en W gevraagd. Het ant woord van het college is: De barak in de Sionsteeg herbergt thans nog drie gezinnen In overieg met het gemeentelijk bureau voor huisvesting wordt voortgegaan met de pogingen tot ontruiming. Na de ontruiming worden de bewoonde ruimten onbruikbaar gemaakt Zodra alle woningen zijn ontruimd, zal sloping van het gebouw onder ogen wor den gezien, mede in verband met de ver dere sanering in de Camp. ACEMIA VOOR LEIIIEIA Vrjjdag Pieterskerk, 7.15 tot 7.50 uur: avondge bed, met medewerking van de heei Reijns, hoboïst van het Residentie-Orkest Anatomisch-embryologisch labo: rium, 8 uur, K. en O., cursus „Enkele aspecten van het rassenvraagstuk" door prof dr. J. Dankmeyer. Prytaneum, tot 5 uur: receptie fir ma B. J. Huurman en Zn. ter gelegen heid van 60-jarig bestaan van bedrijf. Jeugdhuis Breestraat 19, 7.30 uur; af deling Leiden C.3.T.B., G. Opstelten van het Centraal bureau van Tuinbouwve.- lingen in Nederland over: De Euromarkt- Gymnastiekzaal Hervormde school Munnikenstraat, 7 uur: opening Brussels! kerr K. :rdag Stadsgehoorzaal, 8 uur: Kon. Ned. Gymnastiek-Verbond turnkring Leiden en omstreken, uitvoering. Anton ius-clubhuis, 8 uur: Vereniging van Gerepatrieerden voor Leiden en streken, cabaretavond. Schouwburg, 8 uur: Kon. Vereniging „Litterie, Sacrum", opvoering van „Ni- notchka". blijspel van Melchior Lengyel Grote zaal Den Burcht. 8 uur: mondac- cordeonvereniging Accelerando, jubileum- Binnenplaats academisch ziekenhuis. 3.15 uur: kranslegging aan de voet van het standbeeld van Hippocrates ter ge legenheid van 80-jarig bestaan van ge lijknamig geneeskundig instituut. Gymnastiekzaal Hervormde school Munnikenstraat. 2 tot 11 uur: Brusselse kermis van K. en G. Schouwburg. 2.30 uur; K. en O oo- jering van „Die Fledermau6" door het Salzburger Marionetten-theater. Gebouw Irene te Oegstgeest. 7.45 ir: weekendavond Geref. Jeugdverband LEIDEN (met jeugd uit Den Haag-west), morgenavond 8 uur in Zuiderpark Lam- idhansweg: ds. G. van Duinen ts ;enaar over .Levenskans en levene keus". Tentoonstellingen De Lakenhal, dagelijks van 10 tot 4 uur (tot 6 november): schilderijen en teke ningen van Frans Hazeveld. Kees Roem- burg en Will H Tweel.uysen Apotheken De avond- en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door de apotheek Kok. Ra penburg 9, telefoon 24807, dr apotheek Tot hulp der Mensheid. Hooigracht 48. telefoon 21060 en de apotheek te Oegst geest, Wilhelminapark 8, telefoon 26274. en hier Is de beste oplossing: Colden Key 50 st. 2.50 Uitsluitend zuivere tabakken 7óCc(e fojo£it£. tA£k -- ~Z(ZcAjt f Structuurplan Leiden en omgeving raagd, of het nadere mededelingen kan doen betreffende de toekom stige stadsuitbreiding en of het niet gewenst is, over deze uitbreiding in ruime mate overleg te plegen met de bestuurscolleges van de omliggende gemeenten. B. en W. werken op, dat de term „toekomstige stadsuitbreiding" in tweeërlei zin kan worden opgevat. schap, het overleg met dezelfde gemeen te in zake de aanleg van volkstuinen, het OArerleg met de gemeente Oegstgeest in zake de plaats voor de vuilverbrandings inrichting en het overieg in een ruimere kring van gemeenten inzake de oprichting van een dierenasiel en van een streek- De beide genoemde facetten van de stadsuitbreiding vormen thans onderAverp van diepgaand overleg met de besturen van de omliggende gemeenten by de be handeling van het structuurplan voor Lei den en omgeving. B. en W. zeggen toe, dat de raad te zUner tyd volledige opening van zaken kan verwachten. In engere zin i6 daaronder de ontwikkeling van de bebouwing en voorzien in bepaalde behoeften in het kader van de ruimtelijke ordening ien de grenzen van de eigen gemeen- Daarnaast kan men spreken over stadsuitbreiding in ruime zin, wanneer zich over het territoir van andere gemeenten zou moeten uitstrekken. Het eerste gevaQ is een volkomen Leidse angelegenheid, waaromtrent overleg met de buurgemeenten onnodig en ongewenst omdat Leiden op het ogenblik aan alle zijden de grenzen van zijn gebied nadert, is het duidelijk, aldus burgemees- n wethouders, da* een weloverwogen ruimtelijke ordening, in het bijzonder aanzien van de afronding der bebou- g. niet kan geschieden zonder overleg plegen met de aangrenzende ge- Ten opzichte van de uitbreiding van de stad in ruime zin vond dit overleg reeds \ran gevallen plaats. B. en W. bren- geen in verband daarmee in herinnering iet Zoeterwoude gesloten gemeen schappelijke regeling inzake het industrie- Hervormingsdiensten in LEIDEN Ds. Groot ging voor in Pieterskerk, ds. Haan in Lutherse kerk dienst, waartoe we geroepen kunnen worden. Christus heeft ons, zondaren, met elkander gemaakt tot koningen en priesters. Daar is in de kerkdienst een voortdurend „heen cn weer" van voorganger en Gemeente. Aan het Heilig Avondmaal reiken wfl ook el kander, van hand tot hand. het brood en de wijn. En als we uit de kerk ko men, zetten w(j onze priesterdienst in de wereld voort, allen met elkan der geroepen toi het diakonaat, de diei icid. Bedreiging gisteravond respectievelijk in de Pieterskerk en in de kerk aan de Hooglandse Kerkgracht een dienst ter gelegenheid van de Kerkhervor ming, 31 oktober. Ds. J. Groot ging in de Pieterskerk voor en ds. H. J. A. Haan in de Lutherse kerk. De prediking van ds. Groot ging over Open baringen 1 vers 6: „Die ons gemaakt heeft tot koningen en priesters voor God en Zijn Vader, Hem zij de heerlijkheid en de kracht in alle eeuwig heid, Amen", alsmede over 1 Petrus 2 vers 9: „Gij zijt een uitverkoren geslacht, een koninklijk priesterdom, een heilig volk, een volk Gode ten eigendom, om te verkondigen de grote daden van Hem, Die u uit de duis ternis getrokken heeft tot Zijn wonderbaar licht". Nadat de dienst met schuldbelijdenis en genadeverkondiging was begonnen, zorvg de Gemeente 6 verzen van psalm 116: „Ik zal met vreugd in 't huis des Heren gaan" Het gebed van de dag was: Regeer onze harten door Uw Heilage Geest, opdat wij naar Uw wil alleen vragen, op Uw ge nade vertrouwen en bij de troost van Uw heilig Evangelie mogen leven en stea- 10 december In zijn prediking wees ds Groot erop, dat het centrale punt van het geschei den zijn van rooms--katholieken en pro testanten „de rechtvaardiging door het geloof alleen" is. Het ging Luther nie-t zozeer om alle misstanden in de Kerk van zijn dagen, maar om de reine prediking van he4 Evangelie van Jezus Christus Daarom is de 31ste oktober dag van Lu thers protest tegen de aflaat ook n-iet de geschikte dag om de Hervormang te ge denken. De 10de december 1520, dag waarop Luther het kerkelijke wetboek en de theologie van zijn tijd plechtig ver brandde, is veel belangrijker. Luther wilde terug naar het Woord het levende Woord van God. om zo weer samen waarachtig levende Kerk te zijn Het Evangelie met weer zijn loop hebben in deze wereld, het Evangelie van de vergeving der zonden, van de rechtvaar diging door het geloof alleen. Wij zijn zondaren, maar geheiligd in Jezus Chris tus. de Heer. Hij heeft ons getrokken uit de duisternis in Zijn wonderbaar licht en ons ge-maakt tot koningen en priester* voor God. In de r.k. Kenk is er de scherpe schei ding tussen priesters en leken. De pries ters. zo leert deze Kerk, zetten op aarde he* priesterschap van Ctvristiis voort en de gelovigen hebben zich als onmondigen aan hun gezag te onderwerf>en. Ook de Hervormde Kerk kent haar bijzondere ambten, maar bij ons is het bijzondere ambt niet anders dan een bijzondere Als wij dit nu ook maar aandurven. Dit priesterschap van ons wordt telkens weer bedreigd, van binnenuit. Dan wil len wij geen priesters zijh maar „toe hoorders", en de dominee moe* het maar weten en het zeggen en het doen. Dan mijden wij het avondmaal en het diako naat laten wij over aan de diakonie. Daarom is het goed. dat de Kerkorde de jaarlijkse herdenking van de Kerkher vorming voorschrijft. We moeten telkens opnieuw weten, wat het betekent, dat wij Hervormd zijn en God danken door hei ook inderdaad te zijn. Na de geloofsbelijdenis volgden de ge beden, bestaande uit het avondgebed, het gebed voor de Kerk en voor de eenheid der Kerk en het Onze Vader. Na de zegen zong de Gemeente nog gezang 93, een Nederlandse vertaling van een Schots* bewerking van het Ere zij God. Mevrouw A. Blankerasrtein-Offenfoeng bespeelde deze avond het orgel In Lutherse kerk Ds. Haan wees in zijn verkondiging op een drietal punten de aandacht; 1. de aan- .oop van het gesprek tussen de Evang Lutherse Kerk en de Rooms-Kabholieke Kerk; 2. de betekenis ven de 31ste okto- Luther zijn ..Een vaste bur-chit" heeft ontleend. De predikant bracht drie feiten in her innering, namelijk de L/utherse Kerkver gadering van Lund in 1947, die van Han nover in 1952 en ten slotte de Lutherse wereldkerkvergadering te Minneapolis, dit jaar gehouden. Lund is van grote betekenis geweest et was ook de plaats waar de Luthersen gemeenschappelijke eredienst voorstonden. Zij walden er samen over denken, hoe Christus verenigt en bevrijdt Er is een commissie gevormdi, waardoor de Lu therse Kerk informatief tot een gesprek zou komen met de Rooms-Katholieke Kerk. Elk land kwam met de gedachte naar voren, een gesprek met Rome te Ds. Haan merkte op, dat men in de Roomse Kerk weet, waar men aan toe is. Zij zorgt voor de mens. De Roomse Kerk met haar hiërarchische macht trekt velen aan; de mensen worden bovendien moe van de versplintering van het drotestan- De predikant meende, dat terwille van het Evangelie contact moeten worden op genomen met Rome's Kerk Dat spreekt duidelijk in Duitsland, waar de twee ker ken. de Roomse en de EA-angelische. met de neus op elkaar worden gedrukt. De nood legt het op, niet langs elkaar heen te leven. Amerika en Duitsland spreken ons op de dag der Reformatie aan; één katholieke Kerk van Chris»jus. Luther wilde geen nieuwe Kerk stichten. Leren zingen Ds. H-aan zei. dat van Roomse zijde naar de Luthers Kerk word* gezien. Men voelt daar echter, dat één ding ontbreek*, namelijk: dat zij niet voluit katholiek is Ook van Calvinistische zijde word* naar de Lutherse Kerk gezien. In de Wereld raad van Kerken luistert men naar haar. Nadat de predikant had gewezen op de belangrijke plaats van het sacrament in de eredienst, sprak hij over he* wezen van het Lutheraan zijn Lutheraan wor den wil zeggen: in Luthers strijd delen Het ging er bij Luther ook om. de mis standen in de Roomse Kerk weg te ne men. Het ging bij hem om een nieuwe manier van leven, om de heilige God, die de Burchit en de Beschermer der mensen ia. God heeft Luther uit de gemakzucht gehaald. Luther heeft in de benarde om standigheden van het leven naar het lied gegrepen. God gaf door Luther de Schrift ons in handen. Ook het volk leerde weer zingen; de Roomse mis wérd gevormd tot Voor allen die in Sion zijn geborgen, is de toekomst goed. En wanneer de toe komst goed is, kunnen wij mét Luther zeggen „Als een goed ridder strijden dienst van Christus". Vertrekoverschot in Leiden Het aantal Inwoners van Leiden op 30 Juni van dit jaar was 95004. Opvallend ia het tameiyk grote vertrekoverschot. Bur gemeester en wethouders delen dit in hun memorie van antAvoord op de begroting van Lelden voor 1958 mee naar aanleiding van een vraag van een der raadsleden. bedroeg op 1 janu- In de loop van 1956 vestigden zich in Lelden 3911 personen, terwijl 4442 ingeze tenen de gemeente verlieten. Het aantal vertrokkenen in dat jaar overtrof dat van de geveetigden derhalve met 531 zielen. Het aantal geboorten bedroeg in 1956 1791; da* der overledenen 669. Het aantal geboorten overtrof dat van de overlede nen derhalve met 1122 zielen. Het inwo- nertail op 31 december 1956 bedroeg der halve 94893. In het eerste halfjaar van 1957 waren de cijfers als volgt: 2003 personen AresMgden zioh in -Leiden en 2539 verlieten de ge meente; een vermindering dus met 536 personen. Het aantal geboorten bedroeg in ge noemd tijdvak 1062; dat der overledenen 415. Ben vermeerdering dus van 647 zie len. Op Leidse boksschool Weinig waardering voor goed program In de Doelenkazerne kregen de manschappen van de militaire kok- school gisteravond een programma aangeboden, dat geheel in het muzi kale vlak lag. De adjudant welzijns zorg, J. Nieuwenstein, kondigde in zijn openingswoord aan, dat op 25 november a.s. het Haags operette gezelschap voor de militairen in Lei den zal optreden. Met als vocalisten Ria Kuyken en het duo Salberti. gaf het ensemble de All round stars een muzikale show. Of het nu lag aan de slechte kwaliteit van het geluid, de onzekere voordracht van het ensemble, of aan het publiek, dat op be paalde momenten zeer hinderlijk begon te spreken, de sfeer was niet die, welke wij gewend zijn op een avond in de Doe lenkazerne. Alleen het duo Salberti, dat voor de pauze met een selectie uit de film Oklahoma kwam en na de pauze veel succes oogstte met een Weense potpourri, bracht het tot een goed optreden. Ria Kuyken, kwam allereerst met een aantal Nederlandse cabaretlied jes, die ondanks haar goede voor dracht niet gewaardeerd werden. Bij de Franse chansons, die zij op voor treffelijke wijze bracht, liet een groot deel van het publiek op weinig ga lante wijze merken, dat het de Fran se taal niet beheerste. De instrumentale nummers ten slotte kwamen door enkele zwakke plekken in het ensemble niet tot hun recht. Zie vervolg stadsnieuws op pagina 11 Wandelweg in Noord De speelweide met speelvijver in de omgeving van het volkstuinpark in het Noorden van Leiden kan niet worden aangelegd in verband met financierings- moeilijkheden. Zo delen B en W. mes. De wandelweg MarnixgtraatSumatra- straat (langs de volkstuinen) zal Avorden voltooid, als het bouwplan van de 243 wo ningen is gereed gekomen. Door de bestedingsbeperking Is de ver dere afwerking van de Willem de ZavU- gerlaan uitgesteld. Een tydeiyke plant- soenaanleg Is zo kostbaar, dat ook hier van moet worden afgezien. B. en W. ver wachten ook niet, dat goedkeuring van G.s. hiervoor zon worden verkregen. J/EERTIG JAAR geleden trad de heer A. de Vroede als monteur in dienst van de stedelijke lichtfabrieken. Hij was toen monteur in tijdelijke dienst en hij bracht het in de loop der jaren tot technisch ambtenaar A. Vanmorgen is hij tijdens een intieme bijeenkomst op het stadhuis koninklijk onderscheiden met de eremedaille in zilver van de orde van Oranje Nassau. De burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kin schot, die de onderscheiding uitreikte, prees de grote ijver en de be kwaamheid van de heer De Vroede. Foto N. van der Horst

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 3