Sl Jlicuuie fciJtsrtic (Garant Geen verdere uitbreiding van de ploegenarbeid f Vijf Israëlische ministers door handgranaat gewond Voordelen wegen niet op tegen ernstige bezwaren Kroesjtsjef zoekt naar functie voor Zjoekof Geen beslissing in V.N. over klacht van Syrië N.A.V.O.-oefening niet bij Turkije Kompels contra regeringsbeleid Erlander vormt nieuw kabinet Tito kan niet naar Moskou Helmen waren te licht: vier jaar celstraf geëist AANSLAG VAN KRANKZINNIGE Kind bij brand omgekomen 193! rOENSDAG 30 OKTOBER 195 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie Redactie. Abonnemente Advertentie-afdeling Tel 31441 ADVERTENTIES: 0,20 per millimeter Familieberichten f 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting.) Postrekening 58936 Achtendertigste jaargang no. 11097 F. OlEMER CHRISTELIJKE AT ION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stimhttstiri) is ahebteum myo I)»! ia teaijenspoct" Stad Reijens onaanvaardbaar ZIE PAGINA 3 C.N.V. stelt maatregelen voor VERDERE UITBREIDING van de ploegenarbeid moet worden tegen gegaan. Het stelsel zelf moet, indien mogelijk, worden teruggedrongen. )eze mening heeft de Verbondsraad van het Christelijk Nationaal Vak- •erbond vandaag bekendgemaakt. Het C.N.V. acht de bezwaren tegen sociaal opzicht groter dan de voor- f Het C.N.V. meent voorts dat de samen- tving zich meer moeite moet geven om Ie ploegenarbeiders in de gelegenheid te aan het kerkelijke, sociale en nltureie leven deel te nemen. Verder is het volgens het C.N.V. wen- RiUk. n het georganiseerd overleg een irjjziging in de aanvangsuren van de ploe- [«ndienstcn te bepleiten. Op groter schaal moeten er regelingen waardoor de rechtspositie van de irbeider die uit medische oorzaken niet linger in ploegendienst kan werken, op behoorlijke wijze gewaarborgd worden. Maatregelen worden ook bepleit ter ver betering van de rechtspositie van de irerknemer die om andere dan medische redenen niet of niet langer in ploegen dienst kan werken. De Verbondsraad grondt zijn uitspra ken op. een rapport van de Sociaal-ethi- »che cèmmissie van het C.N.V. De n a - i, verbonden aan de ploegenarbeid. worden als volgt samengevat: I Verstoring van de regelmaat in het gezinsleven. 0 Moeilijkheden door de tegenzin van sommige vrouwen om 's nachts alleen thuis te zijn. Minder gelegenheid voor omgang met familie en vrienden, zodat met name vrouw sterk het gevoel krijgt te ver- Geen gelegenheid tot regelmatig deel nemen aan kerkelijk werk. vereni- lingsleven, cursussen, e.d.; bij de vol- continudienst komt ook de geregelde irkgarig in het gedrang. Prinses Alexandra van Kent, 20 jaar oude nicht van koningin Elizabeth, gaat in het Hospital for sick children een cursus volgen voor kinderver zorgster. Drie dagen per week zal ze in het Londense ziekenhuis aanwezig moeten zijn, samen met de 400 andere leerling-verpleegsters die eveneeens voor de opleiding zün ingeschreven. laaltijd. slechts slapen. Als voordelen zijn aan te merken 1 De man is vaker overdag in het ge- gezin, waardoor hij zijn vrouw bij haar werk én de opvoeding van de kin deren kan helpen. 2 De man heeft overdag i stukje grond 9 De werktijden van de ploegenarbeider zijn in de regel per week enkele uren korter dan die van de niet in ploegen dienst werkende arbeider, terwijl hij bo vendien circa 10 procent meer verdient. Het C.N.V. staat echter op het stand punt dat de voordelen niet opwegen tegen de nadelen, die een desorganisatie en eventueel ook een desintegratie van het gezin kunnen veroorzaken. Gezinsleven, verenigingswerk en ker kelijk, meeleven blijken in vele plaatsen ernstig onder de ploegenarbeid te lijder; In het volcontinu-stelsel is de werknemer in het algemeen één zondag per vier we ken vrij. De andere zondagen moet hij 's nachts, 's morgens of 's middags wer ken, waardoor hij althans een van beide kerkdiensten niet kan bijwonen. De on derbreking van de regelmaat zal, indien de kerkgang op traditionele gronden be rust, volledig onkerkelijkheid tot gevolg kunnen hebben. Het C.N.V. is^-van oordeel dat het tot dusverre zowel aan werkgevers- als aan werknemerszijde weinig ge bruikelijk was. de economische motie ven bij invoering of uitbreiding van het ploegenstelsel af te wegen tegen de sociale consequenties. Al te van zelfsprekend werd aangenomen dat het economisch motief doorslaggevend is. Ook hier moet echter de bijbelse norm voor het etisch handelen aan gelegd worden. Dit houdt in dat het economisch principe waar nodig ge- regulerend wordt door een christelijk- ethische beoordeling. Vroegtijdig overleg met de betrokken werkne mers is noodzakelijk Aanpassing van de samenleving aan het leven der ploegenarbeiders zou volgens het C.N.V. bevorderd kunnen worden door bijvoorbeeld: A. het meermalen houden van ver gaderingen met dezelfde agenda, c.q. kerkdiensten, voorstellingen en uitvoe ringen; Overleg nodig B. Verschuiving van maatschappelijke activiteiten naar het weekeinde, waar bij de zondagsviering niet in het ge drang mag komen; C. het verzetten van de aanvangsuren van bijeenkomsten. Tegen het streven om de wekelijkse ploegwisseling te vervangen door het Zweedse systeem van ploegwisseling om de vier weken verzet het C.N.V. zich Wel zouden sommige bezwaren daardoor verminderen, maar daartegenover staat het ernstige gevaar dat de arbeider over een nog langere aaneengesloten periode niet kan deelnemen aan activiteiten die een groot deel van de avond in beslag Verrassing op Turkse ambassade TTET ZAL IN GEEN HONDERDEN EEUWEN oorlog worden als het -tl aan de Sowjetunie ligt. Deze uitspraak deed Kroesjtsjef gisteren toen hij, vergezeld door Boelganin, Mikojan en maarschalk Bagramian plotseling verscheen op de receptie van de Turkse ambassadeur in Moskou, welke ge houden werd ter herdenking van de stichting van de Turkse republiek. Onmiddellijk na het binnenkomen stevende Kroesjtsjef op de Ameri kaanse ambassadeur af, stak hem een bloem in het knoopsgat en riep uit, een glas opheffend: „Vrede, vrede. Laat hem die de oorlog wil naar de duivel lopen. Laat hem maar alleen vechten". Op een vraag over de mogelijke oorlog tussen Syrië en Turkije (waarbij Rusland steeds zeer vijandig tegenover Turkiji staat) zei Kroesjtsjef: „Hoe meer er ovei oorlog gesproken wordt, des te onwaar schijnlijker is het dat er oorlog komt." Al even vrolijk en luohitig was de par tijleider over de moeilijkheden in hei Kremlin. De heren kwamen rechtstreek! van de reeds dagen durende bijeenkomst van het centrale comité der communisti sche partij, waar beraadslaagd wordt over de toekomst van maarschalk Zjoekof. die ontslagen is als minister van defensie „Zjoekof Is gezond en wei in Moskou. W(j hebben nog geen beslissing genomen over een nieuwe functie, maar hjj zal er een krijgen die in overeenstemming is met zjjn ervaring en kwaliteiten. Van- avond echter komt er geen besluit meer," zeide Kroesjtsjef tot de hem omringende ALGEMEEN wordt verwacht, dat het debat in de algemene vergadering der Verenigde Naties over de Syrische klacht »bij gebrek aan sprekers" als een nacht kaars zal uitgaan. Het is ook gisteren niet lot belangrijke uitspraken gekomen, toen de klacht voor de vierde maal aan de orde was. De Rus Gromyko herhaalde >|jn oude beschuldigingen en steunde zijn 8yrische ambtgenoot, Salah Bitar, die op nieuw aandrong op het zenden van een commissie van onderzoek naar df Sy- risch-Turkse grens. Een formeel voorstel van die strekking bleef evenwel achterwege. Daarom werd van westelijke zijde ook gewacht met het indienen van het tegenvoorstel, se cretaris-generaal Hammarskjöld naar dat grensgebied te zenden om persoonlijk Poolshoogte te nemen. Afgevaardigden van Pakistan en natio nalistisch China d-or®en er bij Cyr.ë op •an, koning "aoeds be middel.ngsvoors'.el alsnog te aanvssrder. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken. Foster Dudes, zeide giste ren op zijn persconferentie te geloven. dat de Syriërs onder druk van Moskou het Arabische bemiddelingsaanbod blij- ;n afslaan. Terwijl president Woro6jilof van de Sowjetunie gisteren het Turkse volk te legrafisch „vrede en geluk" wenste ter gelegenheid van de jaardag van de pro clamatie der Turkse republiek, zond ra dio Moskou het volgende uit: „De toestand aan de Turks-Syrl- sche grens is zeer gevaarlijk. Turkse kanonnen staan al klaar en kunnen elk ogenblik het vuur openen. De Turkse divisies wachten alleen op een bevel om een aanval te beginnen en de Amerikaanse Zesde Vloot ligt voor de Syrische kust. De spoed leveringen van Amerikaanse wapens en mundbie duurt nog voort. De toe stand is nu buitengewoon gespannen en vereist de tussenkomst van de Verenigde Naties." Morgen beginnen driedaagse N.A.V.O.- oefeningen in de Ionisohe en Egeïsche zee, waarin Britse vliegtuigen, onderzee boten van andere N.A.V.O.-partners en eenheden van de Amerikaanse Zesde Vloot zullen deelnemen. Maar, zo is of ficieel meegedeeld, er zullen zich in de komende dagen geen N.A.V.O.-strijri- krachten ten oosten van Cyprus ophon- »n de N.A.V.O.-luchtmacht zal niet boven het Turkse vasteland vliegen. journalisten. H(J voegde eraan toe: „Het i cel moet ster lor in de plaats komt. Het leven Maarschalk Bagramian iands eerste bevelhebbers, van wie ech ter in de laatste jaren weinig werd, deed alsof het onitslag van Zjoekof helemaal niet zo belangrijk was. Tot de Amerikanen zeide hij: „Jullie hebben J< minister van defensie. Wilson, ook afge- ze.. Er is geen verschil." Intussen hebben twee Russische mili taire dagbladen zich loyaal verklaard met de communistische partij en aan gedrongen op versterking van het politie ke onderricht in leger, marine en lucht macht. Zjoekof ging juist altijd de po litieke invloed van de partij op het leger tegen. SCHEMA AFSLUITINGEN i W rj Dulles waarschuwt Wees nu op je hoede voor Rusland De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Foster Dulles, heeft gisteren op zijn persconferentie de volgende waar schuwing laten horen: In een periode van binnenlandse om wenteling in Rusland moeten Amerika en de rest van de wereld op hun hoede zijn voor mogelijke zetten van Rusland op het gebied van de buitenlandse politiek. Rus land zou iets kunnen ondernemen or aandacht af te leiden en d° toestand in eigen land te consolidate. Het-afstappen vanfiö* lopende vijf jarenplan noemde Dulles een van de ern stigste binnenlandse kwesties in de Sow jetunie, gezden het feit, dat het vijfjaren plan bijna als heihg wordt beschouwd. Andere problemen in Rusland zijn de industriële decentralisatie, de noodzaak van het versterken van de satellietlanden, de economische hulp aan China en het verhogen van de levensstandaard. Gaillard tracht basis te vinden De demissionaire minister van finan- oiën van Frankrijk, Gaillard. overlegt nog met de partijbesturen over de mogelijk heid tot vorming van een kabinet. Hij heeft president Coty nog geen uitsluitsel gegeven op diens verzoek als kabinets formateur op te treden. Gaillard heeft verklaard deze taak slechts te zullen vaarden, indien hij ervan overtuigd is kabinet te kunnen vormen, dat op werkelijke meerderheid in de Nationale Vergadering steunt. Zijn eerste ervaringen bij de besprekin gen waren zo bemoedigend, dat hij wel voortgaat met de opstelling van een pro gramma. waarbij hij de voorrang ver leent aan de financiële problemen. De Nederlandse katholieke mijnwer- kersbond is van mening, dat de rege ringsbeslissing inzake de lonen van on der- en bovengronds personeel van de mijnen tot gevolg heeft, dat de rust en de arbeidsvrede zowel bij arbeiders als IN ZUID-LIMBURG Natuurreservaat in gevaar Het natuurreservaat Gerendal in Zuid- Limburg loopt gevaar door een autosnel- welke rijkswaterstaat voor de nieu- verbinding MaastrichtHeerlen pro jecteerde. Daardoor zal de beslotenheid van het botanisch en wetenschappelijk kostbare Gerendal onherroepelijk worden verbroken, zo zeggen degenen die tegen deze plannen in het geweer zijn gekomen. Het Gerendal bevat o.a. een orchidée- i-dal en heeft voorts een rijke flora van jssen. zowel op vochtige als droge bo dem vlak bij elkaar, alsmede een rijkdom van planten-sociologische verschijnselen van wetenschappelijk belang. De poging der conservatieven een Zweedse kabinet zonder dc socialisten te vormen is mislukt. Koning Gustaaf Adolf heeft de huidige premier Tage Erlander (socialist) thans verzocht een kabinet te vormen. Erlander is ervan overtuigd een socialistische minderheidsregering te kunn»n vormen, die in het parlement k.-n rekenen op de steun van de acrariërs en communisten. beambten in hoge mate gestoord is, waar door een in 's lands belang noodzakelijke optimale kolenproductie ernstig in gevaai is gebracht. Afgevaardigden van de ruim 200 afde lingen van de bond hebben dit gisteren uitgesproken in een resolutie, die aan genomen werd op een buitengewone alge mene vergadering te Geleen. In de resolutie werd voorts uitgespro ken, dat in de regeringsbeslissing de kiem ligt voor aantasting van de eenheid tussen de verschillendei werknemersgroe peringen in het mijnbedrijf en dat de centralistische politiek van de regering een behoorlijke werking van de PBO In ernstige mate bemoeilijkt Toen gistermiddag de Deltawet in de Tweede Kamer in behan deling kwam, hing een grote kaart van het Deltagebied achter de regeringstafel. Van links naar rechts de ministers Hofstra, Algera en Mansholt. Kamerverslag zie pagina 9. President Tito van Zuld-Slavië HJdt dermate aan spit. dat zijn artsen hem verboden hebben te reizen. Dit betekent, dat Tito nle naar Moskou kan gaan om de viering van de veertigste verjaardag van de oktoberrevolutie bij 1e wonen. Buitenlandse waarnemers in Belgrado zien in de ziekte van Tito een goed excuus voor de president om niet naar Moskou te gaan. daar Zuid-Slavië zich allerminst ingenomen toont met de jong ste ontwikkelingen in Rusland door het onverwachte ontslag van Zjoekof als mi nister van defensie, zo onmiddellijk het bezoek van Zjoekof aan. Tito. Staatsveiligheid m r? "17"OOR de Arnhemse rechtbank gisteren vier jaar gevangenis straf geëist tegen de 64-jarige kan toorbediende L. B. uit Doesburg, die de veiligheid van de Staat in gevaar zou hebben gebracht door toe te staan, dat ondeugdelijke helmen aan het ministerie van oorlog werden ge leverd. De officier van justitie, mr. J. J Bredius, ging daarbij uit van het standpunt van het Hoog Militair Ge rechtshof, dat ons land zich nog steeds in tijd van oorlog bevindt. Volgens de militaire rechtspraak is laatste juist, zo betoogde de raadsman, mr. R. Lion, maar voor de rechtbank mag deze overweging niet gelden. De verdache was na 30 ambtelijke dienstjaren in het voormalige Ned.-Oost- Indië ais arbeids-contractant belast ge weest met de produktie-bewaking van helmen ln een Doesburgse fabriek, die met een fabriek ln Krommenie opdracht had. in de loop van de jaren 1953 tot in totaal 400.000 helmen te leveren. Eind 1956 moesten er nog 73.000 helmen worden geleverd toen hei pas benoemde hoofd van de technische staf. kolonel ir. M. C. Palm. minimum en maximum ge wichten vaststelde. Volgens verdachte had als minimumgrens eerst een gewlchi S erkspoor-Stork werkt aan kemcentralé De Verenigde Machinefabrieken (Stork 1 Werkspoor) zullen onderdelen en pijp leidingen van speciaal aluminium, pom- en toebehoren leveren voor de hoge- flux-reactor bij Petten benevens perso- nensluizen van bijzondere constructie voor de stalen reactorhal. waarvan De Vries Robbé hoofdaanneemster is. In de reeds gemelde samenwerking met de Britse firma Babcock en Wilcox bereiden zij zich voor op het nieuwe technische tijdperk van kernenergie. Deze firma gaat mee werken aan de grootste kerncentrale ter wereld met 500.000 kw. vermogen bij Hinkley Point in Somerset, welke voor dezelfde prijs als andere centrales kan Reeds in 1955 is in het laboratorium van massaspectografie van de stichting Fun damenteel onderzoek van de materie te Amsterdam, een ultracentrifuge ontwik keld voor scheiding van isotopen U 235 U 238 uit natuurlijk uranium onder lei ding van prof. dr. J. Kistemaker. gehele onderzoek is gekomen onder reac tiecentrum Nederland, met F. O. M. en Werkspoor zijn daartoe contracten geslo ten. Mr. D. U. Stikker, Nederlands ambassadeur in Londen, heeft gisteren het Neder landse Huis geopend, een „club" voor Nederlandse meisjes die in Londen hun brood verdienen. In het tehuis (drie verdiepingen hoog, twintig minuten ver wijderd van het hart van de stad) kunnen vijfentwintig meisjes logeren en er zijn ontvang- en eetzalen. Twee Nederlandse onderwijzeressen hebben de leiding van de club. Het hele project heeft 16.000 pond sterling gekost. De meisjes die in het tehuis verblijven, moeten daarvoor een redelijke vergoeding betalen. Op de foto ziet men de heer en mevrouw Stikker, terwijl Z.E. zijn handtekening plaatst in het gastenboek. De twee meisjes zpn Ans Zonderop uit Leiden en Riet Roosenburg uit Rotterdam. V'IJF Israëlische ministers, onder wie premier Ben Goerion en me vrouw Golda Meir, werden gister avond in het parlement achter de regeringstafel gewond door een ont ploffende handgranaat. Deze was vanaf de publieke tribune geworpen door een geestelijk gestoorde, de 25- jarige Mosje Dweik, die vorig jaar al geprobeerd had een groot zieken huis bij Tel Aviv in brand te steken. Minister Golda Meir voerde het woord toen de aanslag werd gepleegd. Na de lichtflits en de knal was het een ogen blik doodstil. Toen klonk gegil van Je publieke tribune. Vier ministers spron gen overeind, twee bleven zitten terwyi hun bloed over de tafel stroomde. Minister Sjapiro van sociale zaken en eredienst was er het ergst aan toe. Hij bloedde uit wonden aan hoofd en borst. In het ziekenhuis werd hem een bloedtransfusie toegediend, waarna hij tweemaal werd geopereerd. Hij had een granaatsplinter in de maag, vlees wonden aan hoofd en borst en een ge broken duim. Minister Carmel 1 h.od i gebroken rechterarm. Premier Ben Goe rion had vleeswonden aan beide armen en een been. Mevrouw Golda Meir van buitenlandse zaken was aan een been ge wond- Miniser Barzilai van volksgezond heid had enkele lichte schrammen. Minis ter Sapir van handel was de enige onge in het hoefijzervormige Knessethge- bouw ontstond geen paniek. Het publiek bang voor verdere explosies, mocht de zgal verlaten, spoedig nadat de dader aan de politie was overgeleverd. Deze vertelde de politic. da< hij een grief had teg-n de Youth Alyah, een organisatie voor de i Immigratie. 900 gram, daarna van 985 gram rn ilotte van 1040 gram gegolden, terwijl maximumgewicht steeds 1170 gram De produktiebewaker was in die tijd door het overlijden van zijn vrouw in een zodanige apathische toestand geraakt, dat hij zich niet aan deze voorschriften hield, maar te lichte helmen rustig goedkeurde en zelfs met deze gewichten op de staten knoeide, zoals hij ter zitting zelf toegaf. Hij had daarbij gemeend, dat het grootste deel van de partij toch al zonder gewichts controle was geleverd. Kolonel Palm noemde het gebruik van ondeugdelijke helmen hoogst gevaarlijk voor de man, die in het veld zijn body waagt. Door dit risico van dodelijke ver wondingen wordt do gevcchtswaarde van de troep ongunstig beïnvloed. HU kou niet begrijpen, dat verdachte te lichte helmen en helmen met haarschcuren had kunnen goedkeuren BU hersortering is 10 pet van de reeds geaccepteerde helmen afgekeurd Schietproeven hebben uitge wezen, dat te lichte lieimcn niet voldoen.ie weerstand bieden. De verdediger achtte de eis van de offl- in de tropen met deze vertrouwenspost belast, had geen persoonlijk voordeel uit zijn fouten getrokken. Mr. Lion bestreed verder, dat de veiligheid van dt staat in gevaar zou zijn gebracht: die was dat al door de levering van 327.000 helmen zon der gewichtscontrole. Uitspraak 12 no- Dodelijk ongeluk bij Uithoorn Prof. Van Slogteren werd licht gewond Wagenlngen waarin gei vUf de Landbouwhogeschool to Lisse Is gisteravond en grote personenauto, prof. E. v. Slogteren, ir. G. v. Slogteren, de heer M. Veldhuizen van Santen en mej. M. Ch. Cremers, nabij Uithoorn door nog onbe kende oorzaak van de weg geraakt en te gen een boom gereden. De 65-jarige heer M. Veldhuizen van Santen werd op slag gedood; prof. Van Slogteren werd met een armfractuur, ir. Van Slogteren met snijwonderi aan het gezicht en mej. Cremers met een kaaK- fractuur naar de MariaaUohUn* te Haar lem overgebracht De auto kwam uit de richting Uithoorn cn reed over de provinciale weg naar Aalsmeer. Bij een botsing met een auto, die op de linkerweghelft reed, is gisteren het 47-jarige hoofd van de christelijke lagere landbouwschool ln Woerden, J. van Bem- mel, zeer ernstig, gewond geraakt. Zijn moeder, die bij hem in de wagen zat, mevrouw J. van Bemmel-Roest (80) uit Harmeien, kwam bij de botsing om het leven. De auto van het schoolhoofd werd door de harde botsing 15 meter terugge worpen. De wagen kwam ln de wegberm terecht. Op de Oldenzaalsestraat Ln Enschede botste gisteravond de 21-jarige motorrij der H. Bruns uit Ootmarsum op een hem tegemoetkomende auto, die juist een vrachtauto inhaalde. De jongeman werd zwaar gewond en overleed kort na het ongeluk. Bij een felle brand die gisteravond in de Havenstraat te Veendam een dubbel- pand verwoestte, is een vierjarig jonge tje om het leven gekomen. Het pand werd bewoond door de fami lies A. Schaap en B. Dijk. De familie Dijk werd gewekt door dichte rookwol ken, die de slaapkamer binnendrongen. Met grote moeite kon zij zich redden. Nadat de familie Schaap was gealarmeerd was het niet meer mogelijk de woning binnen te dringen om het vierjarige jongetje J. Dijk te redden. Wel kon men door een raam nog de voorkamer binnen komen. waar een baby van een half jaar van de familie Dijk lag te slapen. De brandweer kon niet voorkomen, dat het gehele pand verloren ging. Het duur de meer dan een uur voor men na de blussing het lijk van het Jongetje ge- JOmETJE VERDROyKEy Het anderhalfjarig zoontje van de fam. Blok is gistermiddag van de stoep achter de woning aan de Ossenmarkt te Weesp in de Vecht geVallen. De moeder, die het ongeluk zag ge beuren. is het jongetje nagesprongen en heeft het uit het water gehaald. Het toepassen van kunstmatige adem haling mocht echter niet meer baten. Het jongetje was reeds overleden WEERBERICHT Rustig weer De Bilt verwacht tot mor- genavond: Verspreide voorko. mende opklaringen, maar aan- vankelijk nog hier en daat enige regen of motregen en plaatselijk mist. Zwakke tot matige zuidwestelijke wind, later weinig wind. Voornamelijk in het noorden van het land Iets lagere tempera turen. (Opgemaakt om 11.15 uur). Donderdag 31 oktober: zon op 7.35 uur, onder 17.16 uur. Maan op 14.19 uur, on deruur. Op 7 november volle

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 1