Warmonds raad stelde haven en kadegelden vast Nu bij 1 blik Poederkoffie (Spar) 248 cent 250 gram Croquette biskwie voor 10 ceni |èn52**9«i»! NIEUWE LEIDSCHE COURANT 13 WOENSDAG 23 OKTOBER 1957 Warmond Uitgebreide discussie over subsidie aan Toonkunst en de straatverlichting DE RAAD VAN WARMOND heeft gisteravond in voltallige zitting onder voorzitterschap van burgemeester jhr. mr. L. M. E. von Fisenne de maandelijkse agenda afgewerkt. Besloten werd het verlichten van de Dorpsstraat tot 's avonds 12 uur aan te houden om de kosten nader te bezien. Er werd over de haven gepraat en de gebruikelijke vaststelling van de leerlingbijdrage kwam aan de orde. Vóór de zitting maakten de raadsleden een wandelingetje voor het stadhuis, waar de nieuwe rol- trommel-vuilnisauto te kijk stond. Ciniticf was opgelost. Medtdeling werd gedaan, dat het raadsbesluit tot vaststel ling van het partiële uitbrenddngsplan M eerrus t, zomede het besluit tot ophoging van het bouwterrein in plan Oost. waren goedgekeurd. Gedurende de zomermaanden hadden B. en W. aan een verzoek voldaan en de verlichting in de Dorpsstraat tot 12 uur laten branden. De heren waren echter van de elektriciteitsrekening geschrokken en ze vröegen zich nu met de raad af of dnt nog door koit gaan. Besloten werd deze zaak nog aan te houden Toonkunst Een ogenschijnlijk hamerstukje was aan leiding voor een uitgebreide discussie Gezien de zorgelijke toestand van War- monds gemeentelijke financiën 9telden B en W. voor afwijzend te beschikken op een verzoek om subsidie voor een bewo ner van Warmond, die leerung is op de muziekschool van de maatschappij voor Toonkunst in Leiden. De heer WiOlemsen kon zich met dit vooretell niet vereringen Hij zag in Toonkunst een groot cultureel belang. Een beroep op de s'echte finan- eiële toestand van de gemeente, ging vol gens spreker met op, omdat de raad in de eerste plaats besluiten neemt in het belang van de gemeente en het Rijk ver antwoordelijk is voor de slechte finan ciële positie van de gemeenten. De gaf toe dat het college sympathiek tegenover deze stelling staat, maar er kan alleen in drin gende gevallen nog subsidie worden ge schonken. De heer Dekker wilde als compromis over 1957 wel de subsidie geven en dan bij de begroting 1958 het gevaJ weer op nieuw bezien. Hiermee gingen alle raads leden akkoord. De gemeenschappelijke regelcng tot on derlinge hulp bij brand werd goedge keurd en de wedde van de commandant op 200 's jaa>re gebracht Haven perikelen Het voorstel tot wijziging op de heffing en invordering van haven- en kadegelden. had niet direct de instemming van de raad. De heer Van Vliet vroeg zich zelfs af hoe het mogelijk is, dat een toestand, zoals nu. op het haventerrein kan wor den getolereerd. Een haven is bestemd voor het laden en lossen van schepen en geen opslagplaats voor goederen. Spreker zei begrip te hebben voor deze opslag maar dit dient tot bij voorbeeld 30* be perkt te worden. Ook moet een degelijke afscherming aanwezig zijn. zodat onge lukken zoveel mogelijk voorkomen wor- Dc heer Van Rjjn vond het tarief van één cent per vierkante meter te laag Zelfs een verdubbeling is nog te laag Zowel het voorstel van de heer Van Vliet over de opslaglimiet als de voor gestelde prijs van 2 cent van de heer Van RUn werden aanvaard Dit laatste wanneer er onafgebroken langer dan 30 dagen goederen worden opgeslagen Het krediiet bij de bank van Nederland se Gemeenten werd gebracht. Rondvraag De heer Willem sen zou het op prij6 stelden, wanneer voor de aanschaf van ijzeiren platen voor een nieuwe vuilnis- put, verschillende firma's worden aange schreven. De voorzitter zegde zulks toe De heer Schepers wee® op de verwaar loosde toestand van het gemeentepark en de heer Weijers klaagde over geklapte fietsbanden door het rijden over afge knipte doorns in het Oo6teinde. De voor zitter zegde toe beide zaken te bezien. Wat de spoorwegovergang betreft, kon jhr. von Fisenne slechts meedelen, dat de onderhandetóngen nog aan de gang zijn. Voordat de geheime zitting begon, vroeg de heer Willemsen aan de voorz maatregelen om bepaald drukwerk, dat ongeschikt voor kinderen is. uit de brie venbussen te weren. LISSE Geslaagd verkoping De jaarlijkse verkoping ten bate van de Geref. kleuterschool mocht zich gister avond in een zeer grote belangstelling verheugen en leverde als eindresultaat 2100 „schoon aan de haak" op. De heer J. den Breejen leidde de „verkoop bij op bod" en zijn geestige aanmoedigingen hebben niet weinig bijgedragen tot het goede resultaat. Gouden droglstert] De firma K. Dreijer herdacht gisteren de dag. waarop vijftig jaar geleden haar drogisterij en optiek- en fotohandel werd geopend. De belangstelling was enorm te noemen; zelfs de 85-jarige heer W. A. Schouten, de oprichter van het bedrijf, was, tezamen met zijn echtgenote, op de receptie aanwezig. Thee-duel Ook in Lisse ls het thee-duel uitgevoch ten. In de middaguren kwamen de school gaande meisjes aan de beurt en Ans v. d. Reep (r.k. H.B.S.) wist de eerste prijs te behalen; tweede word Marie Vermeil tHerv. ULO) en derde Trudy de Ruyter (r-k. ULO). In de avonduren kwamen de dames C. v. d. Reijden, J. Wijtvldet en H. de Jeu als winnares udt het geurige strijdperk, maar geen van hen haalde de vijfennegentig punten, die vereist zijn om naar het landelijke kampioenschap mee UTRECHT. 21 oktober. Gepromoveerd lot doctor in de «ri*- en nituurkuuóe op proef schrift De hemolytiscbe activiteit vin hydroco- tyle valgaris 1. Chr. i. K. Klink te Zeist Bij De Spar komt u niet óp... maar om de koffie! 61- De beide vrienden hadden niet veel ru.H meer, nadat Blekkie de commissaris op gebeld had. Spekkie posteerde zich onmid dellijk voor het raam en staarde gespannen naar buiten of hij de wagens, die de politie mannen uit Pippeldrecht zouden brengen, nog niet aan zag komen. Mevrouw Averse had thee--gezet en de jongens dronken een kopje, terwijl Blekkie mijnheer Averse vertelde in welke geschiedenis ze verwikkeld waren ge raakt. De ex-brigadier schudde ernstig zijn „Het wordt hoog tijd dat die mijnheer Baabeschaay ingerekend wordt, Blekkie. Ge lukkig kun je zoiets wel aan commissaris Bonebakkor overlaten." Nog geen uur nadat Blekkie de commissa ris had opgebeld, sprong Spekkie eensklaps opgewonden overeind uit zijn stoel en schreeuwde: „Daar komen de overvalwagens aan. Blek!" Zijn vriend haastte zich r ja, daar kwamen drie donkerblauwe aangesuisd, die voor de deur van het huis v mijnheer Averse stilhielden. De c zelf stapte als eerste naar buiten. Mijnheer Averse haastte zich om open te gaan doen. De commissaris begroette hem vriendelijk. „Zijn jullie klaar, jongens?" informeerde hij dan kortaf. Spekkie en Blekkie knikten. „Mooi. Instappen dan maar. De schurk zal wel geen argwaan hebben gekregen, maar hoe eerder ik hem de boeien heb aangeknipt, hoe liever het me toch zal zijn." De jongens namen in de voorste overval wagen plaats en Blekkie wees de chauffeur welke weg hij nemen moest om bij het zi geunerkamp te komen. De zware auto's reden ln grote vaart door de stille straten van Wim- meloo en de voorbijgangers bleven verbaasd staan om ze na te kijken. „Hier kunnen we de auto's misschien het beste neerzetten, commissaris", zei Blekkie, de grote weg achter zich lieten en de rand van het bos waren genaderd. „Uitstekend. Ga jij met mij voorop, Blek. We zullen het hele kamp omsingelen. Ik heb twintig man bij me. De schavuit zal mij niet ontkomen." Allen stapten uit en de 6toet zette zich zwij gend in beweging, het donkere bos door. (Wordt vervolgd)

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 13