V. Kleren maken de man - amusante Ned. film Toen Tineke AUTOMOBIELEN T. J. NATZIJL Kindercursus Handenarbeid Vébé DE NIEUWE LEIDSCHE V. D. na sluitingstijd nielwf, leidsche courant 8 zaterdag 12 oktober 1 Te veel grote namen ER IS EEN nieuwe Nederlandse speelfilm bijgekomen. Gespeeld door Nederlandse acteurs, maar geregisseerd door een Duitser: Georg Jacoby En wellicht dankt men aan het laatste feit de omstandigheid, dat er eindelijk eens een Nederlandse film Is waarin over vaart gesproken kan worden. Met dat woord „vaart" moet men na tuurlijk nog voorzichtig zijn, want we gebruiken het hier volgens Nederlandse be grippen. Maar vergeleken met vorige Nederlandse films kan men wat dit betreft inderdaad van een behoorlijke vooruitgang spreken. Het verhaal is heel simpel. Op de trouwdag van Peter en Loesje ontbreekt plotseling als getuige de consul van Unl- siador, wiens rokkostuum met een be langrijk document is gestolen. Een vriend van Peter, de verzekeringsagent Hans. komt onverwacht het stadhuis binnen, is terstond bereid als getuige te spelen en komt zelfs op het grote diner Daartoe huurt hij in een klein zaakje een rok kostuum. En dan ligt de zaak al duide lijk voor de toeschouwers. Natuurlijk het rokkostuum van de consul, dat die ven daar hadden verkocht Er ontstaan allerlei verwikkelingen met die Hans. Hij wordt op staande voet ver liefd op Loesje's zuster Ellen, moet een vroegere vriendin van Peter uit het res taurant houden en choqueert zich zelfs met deze Lilly, slaapt 's nachts op een bank in het park, alles nog steeds onwe tend over zijn waardevol kledingstuk, waarop f 3000 staat voor de eerlijke vin der. Er komt een Jacht op het rokkos tuum, maar steeds weet het kledingstuk op het juiste moment te verdwijnen Om Ellen te bewijzen dat zijn liefde echt is, doet Hans in rok allerlei bijzon dere dingen: als kelner optreden, in een revue invallen, bijrijder zijn in motor races, etc, etc. En dan ontdekt de con sul zijn rok en loopt alles heel erg goed af. Werkelijk, er is in enkele dagen tijds heel wat voorgevallen Men kan zich ongetwijfeld amuseren met dit geval. Er zijn soms echt grap- Maar men moet de amu-1 et al te hoog stellen Bijv., beslist niet hoger dan een Bonte Dins- dagavondtrein, of zo iets. Het is alle maal een beetje burgermanshumor, soms er bijgesleept, soms al te aange dikt, soms vervelend, soms spitsvon dig. Alles bij elkaar kan men echter van een onderhoudend uurtje spreken. Waarbij de hand van een goed regis seur merkbaar is yoOR een belangrijk deel is het rede lijke slagen van deze film te danken aan twee, of wellicht drie figuren. Aller eerst de jonge actrice Annet Nieuwen- huyzen, die als Ellen een formidabel filmisch spel geeft. En in de tweede plaats aan Kees Brusse als de verzeke ringsagent Hans. Hij weet zich in aller lei situaties meesterlijk te beheersen. En als derde komt er nog bij Andrea Dom burg, die als de verlaten en dronken Lilly enkele geniale momenten, toont Deze drie figuren zijn de dragers van de film en voor de andere rollen had men beslist niet mensen van enige naam moma neerzetten. Want ze zijn in die rollen allemaal onder de maat gebleven. Waarom? Omdat ze te veel zichzelf wil len zijn, eigen wegen willen bewandelen En vergeten dat ze als filmacteur eigen lijk marionetten zijn in de handen van een regisseur. Nu waren ze allemaal nog te veel individueel ingesteld als toneel- En dat brengt dan met zich mee dat er van een toneelmatig opgezegd lesje sprake is. Rijk de Gooyer en Rita Maré- chal als het bruidspaar kwamen niet bo ven het amateur-niveau uit en Johan Kaart wordt op het laatst irriterend met dat altijd kwasl-geestige gezich' en zijn steeds dezelfde lolligheden. Wat een groot acteur als Cees Laseur bezield heeft om drie minuten op het toneel van de film stumperig te doen als theater directeur weten we niet. In ieder geval is het geen succes geworden voor een man met een dergelijke staat van dienst. En Hans Tiemeyer als Klaas Huismans mag dan wat beter voldoen, houterigheid is nog niet helemaal te ontkennen. Ook niet bij Jan Retèl als de consul en ook niet bij Leo de Hartogh en Bernard Droog als de beide dieven. Was het niet beter geweest met minder bekende namen op de proppen te komen. Ergens gewoon mensen te ontdekken, op straat, op kantoor, in een winkel. En die mensen dan vormen naar de wil van de regie. Nu is er een sterrenparade van acteursnamen gekomen zonder een schit tering op het doek. Maar ondanks dit bezwaar: de Ned. filmproduktie is een stap vooruit gegaan Automatisering van de rijksadministratie in studie bij commissie binnenlandse zaken de De minister heeft ingesteld bestudering van het vraagstuk v automatisering van de rijksadministratie. Aan deze commissie is opgedragen: te onderzoeken of en in welke omvang het mogelijk en wenselijk is de rijksadmini stratie met behulp van administratie computers te automatiseren, daarbij aan dacht schenkende aan alle facetten van het vraagstuk, zoals de financiële, econo mische, administratieve, organisatorische, sociale en psychologische Indien geconcludeerd mocht worden tot de wenselijkheid van automatisering van bepaalde onderdelen van de rijksadmini stratie, moet de commissie tevens nagaan hoe en waar deze dient te worden gereali- Tot voorzitter der ^commissie is be noemd dr. L. Neher. Atoombureau. De internationale atoom organisatie zal haar permanente zetel in Wenen vestigen. en er is geen twijfel aan, dat deze film een groot publiek zal trekken. Dat is de film ook wel waard, want ze is een amu sant vertoon met werkelijke hoogtepun ten. Morgen gaat de film in meerdere steden in première. Nederland maakte meer baksteen In Nederland zijn gedurende augn 132,6 miljoen gebakken metselstenen vaardigd tegen 140,6 min. in juli en min. vorig jaar. In aoht maanden de produktie 1030,5 min. tegen 974 i een jaar tevoren. Afgeleverd wet 128,3 min. In augustus tegen 133,1 i In juli en 123.6 min. vorig jaar, in éerste 8 maanden 1021.3 min. tegen min. een jaar tevoren. De voorraad tot 46,3 min. tegen 37,7 min. vorig De produktie van gebakken straatstj in augustus was 45,4 min. ii 49,5 min. en 46,1 min. vorig De voorraad steeg van 31.8 min. min. Tengevolge van het natte werden slechts 301.9 min. ongel steen gevormd in augustus tegen min. in juli en 306.5 min. vorig jaj acht maanden 1749.9 min. tegen 15511 een jaar tevoren. De voorraad wad] augustus 786,0 min. tegen 726.5 Zürich. Effectenbeurs op 11/10 in q lusteloze stemming sinds 2 jaar; kaanse aandelen beneden dollarj De Pont de Nemours daalde van 742 franken; Int. Nickels van 324 Eastman Kodak van 396 tot 389 van 2555 tot 2505, Brown Boveri tot 1870. Cuba van 3850 tot 3780, van 2070 tot 2030. was Henkie net zo ver dat hij zijn bord Molenaar's Kindermeel zonder al te veel ge knoei alleen op kon lepelen. Schoon op - want Molenaar's Kindermeel glijdt zo maar naar binnen met die handige Molenaar's paplepel/ Voor babies en jonge kinderen is Molenaar's Kindermeel een pracht voedsel, versterkend, lekker en licht verteerbaar. Het bevat net alles, wat zo'n jong lichaampje voor zijn ont wikkeling nodig heeft. Molenaar's Kinder meel is een door en door gezonde voeding. Geef het Uw kind ook - dat dagelijkse bordje Molenaar's Kindermeel doet wonderen. Haal een pakje in huls. 30 controlezegels van de verpakking geven recht op Molenaar's speciale paplepel voor kinderen FORD FAIRLANE, 21.000 km gelopen1956 FORD TAUNUS 15 M 1956 FORD TAUNUS 12 M 1956 OPEL REKORD 1956 CHREVROLET DE LUXE 1955 CHREVROLET DE LUXE 1954 RENAULT FREGATE 1955 OPEL OLYMPIA 1955 FIAT 1100 DE LUXE 1954 H1LLMANN 4 O.d.k v1954 VOLKSWAGEN DE LUXE1954 PEUGEOT STATIONCAR 1953 MORRIS MINOR 4 o.d.k1949 INRUIL GARANTIE FINANCIERING Rijndijk 250 - Haxerswoude - Tel. K 1714-366 Handenarbeid Woensdagmiddag van 2-4 en van Zaterdagmiddag van 2-4 uur 10 lessen ƒ7.50. Leest de Nieuwe Leidsche VOOR HET HELE GEZIN P KI NA ONTVANGST VAN DEZE BON STUREN WIJ U GRAAG Dvll DE MOOIE, IN VIER KLEUREN UITGEVOERDE KALENDER. Wil met ingang van heden noteren als abonnee op de NIEUWE LEIDSCHE COURANT Naam: Adres: Het abonnementsgeld zal betaald worden per week/maand/k war taal'* Ieder die zich nu abonneert ontvangt de krant 14 dagen gratis. Doorhalen wat niet gewenst wordt. Deze abonnee werd aangebracht door uw abonnee Naam: Adres: Deze bon kan in een open enveloppe als drukwerk worden verzonden. NIEUWE LEIDSCHE COURANT Steenstraat 37, Leiden. Telefoon 31441. Personeel gevraagd Personeel! Dames, meisjes en jongens (14-15 jaar) kun nen direct geplaatst worden voor Lichte inpakwerkzaam- heden Ai of niet in dienst verband. Ook voor dames tn de avonduren. Zuid-Holland se Loonbedrijven, Valken burg (Z.-H.). Wegens teleurstelling gevr 'n flinke werkster voor vrij dag van 2.306 uur. Hotel café Marktzicht, Lammer markt 11. Werkster gevraagd, 3 x p. week maandag en woens dag van 91 uur. Rusthuis „Klimop" Rhtjngeesterstraat- weg 203, Oesgstgeest, telefoon 23081. B.za. nette Juffrouw, 25 jr. als kookster Goede erva ring. Event, andere werkz heden, vanaf 4 uur 's mid dags. Br. no. 6?3 bur. blad. Gevraagd net meisje, bo ven 18 jaar. van 8—4 uur, zat tot half 2. Met warme maal tijd. Beslist zelfst. kunnende werken. Mevr Peterzen, Morssingel 1, Leiden. Bijverdienste. Zeer grote verkooporganisatie zoekt (ook in kleinere dorpen) actieve personen voor de verkoop in vrije tijd van de beste Duitse radio's, televisie-toestellen, wasmachines en stofzutgeis. naaimachines enz. (Techni sche kennis niet nodig». Zeei hoge provisie. Goederen wor den thuisbezorgd. Uitsteken de service. Personen me verkoopcapaciteiten kunnen 1 a 2000 gld, per jaar bijver dienen Brieven onder no R 7140 bur. van dit blad Bijverdienste! Gratis inl Postbus 36, Dordrecht. Personeel aangeb. Jongeman. 21 jr., opl Gymn. B, l.b.v. rijbewijs B'E zoekt werk voor hele of hal ve dagen. Br. onder no 6E bur. blad. Te huur gevraagd Wie wil echtpaar z.k. hei tan ongem kamers. Vr genegen te helpen. Leiden of Leiderdorp. Br onder, no 628 bur. blad. f 3 H kamers per novem- voor plm. 10 maanden ïo. 614 bur v. d blad Besch. dame zoekt zonnige ff. zlt-slaapkamer met gas. water en stookgelegen- heid. Br. no. 618 bur* blad Te huur aangeb. Te huur: Garage. Ane moonstraat, Katwijk aan den Rijn. Inlichtingen Katwijkse Bouwvereniging van fier Vegtstraat 63, Katwijk aan Z Woningruil Aangeboden 3 kamerflat de W. de Zwijgerlaan fboven) 8.20 p.w. Gevraagd heel huis of bovenwoning Br. onder no. 624 bur blad Aangeboden te Breda Parterreflat bevattende 5 k Bruynzeelkeuken en box Gevraagd woning In Leiden of Oegstgeest. Brieven r Ignabiusstraat 81. Breda. Aangeboden heel huis op nette stand in Leiden, of flat Den Haag, resp. Scheve- ningen. Gevraagd: flat of be nedenhuis in Oegstgeest ((geen Morskwartier) of Lei den omgeving Rijnsburgerw Brieven Pater Wljnterlaan 19, Buss urn. Te koop gevraagd Bij kunstschilder T. Ooms in- en verkoop van antieke meubels, dekenkisten, kope ren lampen, ketels, doofpot ten. kristal, porselein, Sak sische groepen. Perzen, enz Keuze uit 400 schilderstuk ken. Haarlemmerstraat 92, Leiden, tel. 26368. Gevraagd: 1 ha groente- lecltvcrg-, punt 4, ook m ge deelten. C.V. N. Bakker Hzn Roelofarendsveen. Orgel op piano gevr. Op gave merk, reg., prijs. Dam straat 50, Maassluis, tel. 699 Zoek tc koop a contant goede collecte of partij post zegels, in het bijzonder uit gebreide verzameling Euro pa, gehele wereld en/of Ne derland en O.R. Brieven on- lo. R 7267 bur. blad. fe koop aangeboden Bruidsjapon m. 42. Te be dragen na 18.00 ur Adriana- itraat 61 boven. Katwijk a. Z. Te koop Royale woonark gr. zitkamer, 2 sl. k„ keuken, hall, kelder en over dekt balkon (betonnen on derbouw). Woonark „Anga", naast Noordeindspledn 8A. Leiden. Te koop Boxer, kleur joud-geel, en jonge Bouviers, weken, Rozenstraat 7, Al phen a. d. Rijn Zware uitschuiftafel. Bor- neostraat 1, Oegstgeest. Aangeb. Degelijke w< boot, ijzeren onderbouw, les in goede staat, me' zonder ligplaats. Licht water aanwezig. Opbouw 9 mtr lang en 3 mtr breed. In te richten naar keuze. Zoe- terwoudseweg 23, Tel. 21830. Een Taunus bestelwagen ter overname aangeboden, slechts 28.000 km. gelopen in zeer goede Si K 1719—2234. Gratis een accordeon, gitaar, mandoline, banjo, trompet, saxofoon of klari net, 3 maanden lang mee naar huis voor deelneming aan testcursus. Gratis pros pectus- Muziekschool Zwaag, Korevaarstraat 5, tel. 24353. Studieorgels 150160. In huurkoop v.a. 7,50 per mnd. Eiken harporgels 290- 430. W. A. Gouw, Terwe— weg 100, Oegstgeest. Teief. 23217. 2e hands dames-, heren en kinderrijwielen. Alles ge moffeld en onder garantie. Rijwielhandel A. Grimber gen. Dubbele Buurt 11, Rijns- burg. Tel. K 1718-2967. Telcf. Te koop Woonark „De Uit komst" Morssingel t.o. no. 12 Aangeb. Handnaaimachine in staat van nieuw f 85 onder v prijs en handnaaima chine prima werkend f 55, verkoop met garantie, Haag- weg 172A, Leiden. 9 Wegens vertrek Heren- iportfiets f 45, damesfiets f 17,50, herenfiets f 17,50 Erres radio van '54 f 85 -. Sleestofzuiger 125 V. f 20. Rembrandtstraat 18. 2e Ilands rijwielen. Meis jesrijwiel, jonges-, dames- en herensportrijwielen met 1 jaar garantie. In prima staat, lage prijzen. H. Geenjaar, Hogewoerd 71. Mod. blank eiken schrijf bureau z.g.a.n. f 100. gr. lin nenkast f 15, mooie groene vulkachel f 15, Jaarsmahaard f 37,50, 2 haördfauteuils f 30. Transportrijwiel f 17,50, rij wiel voor hulpmotor f 2'). Levendaal 44, Leiden. I. g. st. z. Haard voor kleine kamer (8000 cal.) Koe straat 37, Rijnsburg. 0 Zeilboot, vergrote B.M in goede staat, volledig uit gerust. M. v. d. Velden, Rhijnvreugd 8. Zoeterwoude (Hoge Rijndijk). Tel. 22224. Diversen A.s. maandagavond 8 uur Samenkomst in de Willem de Zwijgerkerk te Oegstgeest. uitgaande van de Bapbislen- gemeente. Spr. H. Schouten jr. Thema: Op dorsvloer van Boaz. Toonbanken aangeboden Blank erken houten vitrine toonbanken en andere Fa. H. de Bolster. Overrijn 8. Leiden, Sloop en handels bedrijf. Waalstenen aangeboden, grote partijeD handvorm waalstenen en rijnvormste- nen. Te bevrageD Fa. H. de Bolster. Overrijn 8. Leiden. Sloop- en Handelsbedrijf. Tel. 23502 K 1710 Tel. 22156 ©Amerikaans grenen binten ang-eboden grote partij Am. grenen binten, ongeverfd, lengte tot 14.30 m. 28 Vi x M x 9Va em. Te be vragen op het sloopwerk Tieleman ert Dros. Hooi gracht, Ledden, Sloop- en Handelsbedrijf. Vloerhout, kraalhout, planken, beuken brugdek, Inten, baddmgs, dakpan nen, ijzeren binten, pijpen, deuren, stulpdeuren, werktafels. eiken in kinderbinten, ras ters, ijzeren brandtrappen. Fa H. de Bolster. Overrijn 8, Leiden. Constructie ijzeren afdak dakspanten 20 m lang 11.30 m. breed z.g.a.n Te be vragen op het sloopwerk Tie leman en Dros Hooigracht. Leiden Sloop- en handels- Caltex haardolie-pctro- leum de ideale haardolie v alle soorten olrehaarden er -'kachels. Speciale bestel dienst. Levering in elke hoe veelheid. Fa. Sasburg, De Wetstraat 35. Leiden, tel 21523. Oalpamgas depot. Koperen kroon, mahonde cilnderbureau, mahon kastje, pracht oude en m< derne open haarden, fraai schilderstuk van v. d. Nat, gobelin, bad en geiser. In- en verkoop antiek enz. W. F. Kooreman. 9 Nieuwe Rijn 9, t o. V. en D. Let op Tel. No. 23261. Overal vraagt u bij Was senaar slaag' u! Voor tui mel-, opklap-, divanbedden, enz. Dekplanken en ombou wen maken wij zelf van f 18.50 met rails. Prima persoons spiralen vanaf f 15 Janvossensteeg 60, tel. 20143. i.M.W. dubbel-zit brom fiets met dubbele veer-ele- menten. De enige bromfiets geschikt voor 2 personen, prijs 725. Gebr Huisman. Hogewoerd 6668 Iedereen is enthousiast over de nieuwe stoelen in gebouw Prediker. Vraag Uw vergaderingen vrij- bl. inl. bij de concierge. Jan- vossensteeg 17. Solex Standaard 349.50 p.m. 17.50. Solex de Luxe 395 p. m. 20.24, inclusief All Risk verzekering. Ser vice station. Gebr. Huisman, Hogewoerd 6668. tel. 31292 Eén-twce-drie. De nieuwe Berini M 31 met D.K.W.- motor. heeft 3 versnellingen Speciaal voor 2 personen. Fa. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295; filiaal Korevaarstraat 6. Wasmachines f 395.- mei sneldroger, merk ALBA- LIEN, onverwoestbaar, gaal een mensenleven mede. En kele besohhdigde machines belangrijk goedkoper. Ook op gemakkelijke betalingsvoor waarden. Firma Dusoewa. Turfmarkt 2, Leiden; Kerk straat 48, Noordwijk, Zee weg 1, Katwijk aan Zee Rijwielen f 25 goedkoper Door aankoop van een enor me restant partij kinderrij wielen, jongens en meisjes met remnaaf, 5 kleuren gaan deze weg f 25 goedkoper ONDER VOLLE GARANTIE Thans f 56 alleen Firma Dusoewa, Turfmarkt no. 2. Leiden; Kerkstraat 48. Noordwijk; Zeeweg 1, Kat wijk aan Zee. „Rosinc" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keus in ver lovingsringen, gouden, zilv< Dames!! Bontjasjes kort en lang, v.a. f 2 p. vv. Onze coupeur bezoekt met col lectie aan huis. Strikte ge heimhouding. Br. onder no 9902 bur. blad. Engels. Grondige examen opleiding handelscorrespon dentie. spreekvaardigheid, Cambridge. Spoedopleiding Emigranten. Vertalingen. W. Verboog, Leraar Engels, beëdigd Tolk/Vertaler. Prof. Cert. Cambridge University. Steenschuur 18. Leiden. Te lefoon 25335. Probeer en ondervindt. Dat fotowerk van Pijl hel nt. A. A- Pijl, Haarlem- ïrstraat 108, Leiden. Bromfietsenverhuur. De ...ruwste Berinii M 21 1957 te huur per uur, dag of lan ger. All Risk verzekerd, ook voor buitenland. J. de Jong. Varkevisserstraat 66. Kat wijk a. Zee. Tel. 2795 K 1718. Invalidewagens. Alle mo dellen invalidewagens, o.a. wandel-, huiskamer-, zelf- beweegbare en motorwagen. Carrierhuis Gebr. Huisman. Hogewoerd 6668, Telefoon '22962. Verhuur zonder chauffeur en 6 persoons, all risk vera. De zaak met de grootst mogelijke service. Billijke tarieven. Werkihoven'6 luxe autoverhuur. Van 't Hoff- lat 11. Telef. 22300. Luxe autoverhuur. Wi; verhuren o.a. Mercedes-180- diesel, Sirnca en Volksw Uitsluitend nieuw materiaal Garage Bierman, Voorhout Tel. 02532—7433. V.W. zig-zag naaimachines van de „Victoria" Werke A.G. Neurenberg (Did.), sind6 1866 en de Carson als gewone hu ishoud-naa irn aChine lopen soepel en geluidloos! Uw adres: Rooijackers, Leemans- straat 31, Leiden. Tel. 31324 Rooijackers cn naaimachi nes een begrip. Prima kwali teit! Voordelig! Vlotte ser vice! Vraag vrijblijvend be zoek aan hui6 en ook u zu" overtuigd zijn. Naaimachine handel Rooijackers, Leemans straat 31, Leidien. Tel. 31324, Jac. de Mooy. Rijksgedipl. Voet- en pedicure-specialist Dagelijks bereikbaar onder tel. 26573 of Rosarium, Louise de Colignylaan 8, Oegstgeest. Dames polshorloge Edel doublé, 17 st. Anker, onbr. veer, schokvrij (Incabloc). In de onovertroffen Ewe-Anker kwal. Geen f 79.50, slechts f 57.50. „De goedkopere zaak". S. v. d. Water en Zn. Haarlemmerstraat 207. De Morspedicure. U kunt zonder afspraak iedere mann en vrijdagavond van 710 uur komen voor pijnloze voetbehandeling. Tel. 25693. Tesselschadestraat 33A. Schuimrubber, schuim- plastic, kunstleder, plastic alle maten,, complete bekle dingen, auto-hoezen, kappen, pyjama's, asbakjes, zonne- klepper, bloemvaasjes, spie gels, kaplak, rubbermatten, tochtru'bber, vloermatten, sloten, enz. Autobeklederij v. Kuijk. Morsstr. 46. Tel. 30552,, Leiden. Vleesmachines snelwe gers, kasregisters elektr. gehakt- en elektr. koffie molens bij Leeuwenbergn. Goudse Singel 47, tel. 25995 Rotterdam; 20 tot 40 procent goedkoper en volle garantie. Heeft u last van reuma tische pijnen, bloedarmoede, bleekzucht, verval v. krach ten, vermoeidheid en zenuw zwakte? Gebruik dan Klin- gers Versterkingswijn. Al- leenverk. F. C. Bloot en Zn. Kloksteeg 7. Herenhoeden stomen mo delleren nieuw lint. nieuw leer. Ook vergroten of ver kleinen. Voor vakwerk Van Velsen HoedenMiniiek. Don- kersteeg no. 3. Hondebrood, Kattebrooil, P. Sluis' vogelzaden, zang zaad, opfokvoer, krachtvoer kuikenzaad, ochtendvoer, ge mengd graan voor kippen turfmolm, tuingereedschap pen, maaimachines, kippen gaas. Draad, touw, klompen, tuinslang. Delftse Zaadhan- del. Geverstraat 65, Oegst geest. Tel. 25494 Wist u dat? Voor alle Sierteeltvergunningen in- en verkoop kunt u zich wenden tot J. Elsgeest, Roelofarends veen. Tel. 291 K 1713. Wasmachines 125, grote maat 175, langzaamwassers 259.50, droogcentrifuges 140.50. Oude Singel 206 Tel. 30372. Turbulent wasmachine wast veilig en voorzichtig, geen bewegende delen in de kuip. Sop- en spoelwater wordt door. het wasgoed ge perst, regelbaar. Ingebouw de verwarming. Vrijblijven de demonstratie aan huis. Oude Singel 206, Leiden. Tel. 30372. Voor officieel agent van Berini, Mosquito, H.M.W en N.S.U. Quickly. Onder delen voorradig. Desgewenst betaling in overleg. Motor en rijwielhandel J. Stam, Terweeweg 60, Oegstgeest. Telefoon 23815. Pako-Prints. Het foto succes van dit jaar; onze vergrote afdrukken, 7x7 en 7x10 20 cent, 9x9 23 cent 9x 13 25 ct. Fotoreportage- bedrijf-Fotohandel N. v. d Horst. Doezastr. 39, tel 24702 Steeds de eerste met het nieuwste. Vraagt prijslijst, i- en orgelhandel. Tel. K 1752-2541 Auto-, motor- en scooter- rijschool. Volledige opleiding rijbewijs, verkeersles inbegr. door gediplomeerd erkend instructeur. Nieuw lesmate riaal. Gevestigd sedert 1931 Taxi dag en nacht beschik baar. Marks, Morsstraat 60a. telefoon 26584. Kacheltijd! Vuurspecie, haarderïkit, pijpen, ellebo gen, roetzakpijpen, schuifpij- pen, mica, onderdelen haar den en kachels, enz. Kinder wagens. divanbedden, op- klapbedden, tafels, kasten, grote en kleine kachels, rook- stoelen. eiken waskasten. matrassen, enz. Pluym, Hoo- gewoerd, koopt -'^boedel Telefoon 21266. Orgels sortering. Goede vriend(innt bij de Algemene, pondentieclub! Inlicl gratis. Postbus west. den. Tevens reparatii revisie van alle mei' der schriftelijke Handel en industrie Accu-service Groei Nieuwe Rijn 106, tel.j Rolfilm en f" vergeten? Geen toch fotograferen de rolfilm- en flitsli automaat van fotohi v. d. Horst, Doeza telefoon 24702. Afgelopen die aangekoekte pannen, LASSIE KLAAR E MOUT gebruikt. Lass gaar gekookt in het strooit het op de bord< is 'n heerlijk, voedzaan bijt. Begin er morgen Uw eigen leverancier Ik „Wilt u gaan corn deren?" Inl. bij de Chr. Club te Westma; antw. insl. s.v.p. W(j adviser welke Gold Wa\ haar geschikt is. Iedei handeling met volledif rantie. Kapsalon I Haarlemmerstraat 234. 20714. Dames hebt U droog of dor haar? I beschadiging van Uw 1 nent wordt dit behi Ook natuurkroes. Alle Kapsalon Lucien, Hal merstraat 234. Telef. Brandhout aangeb partijen brandhout. 1 vragen op het sloopwerl leman en Dros, Hooi! Leiden. Sloop- PRIJZEN VOOR ROEI I tot 20 woorden Van 20 tot 30 woorden, Voor Koeriers onder wordt 15 ct. extra nng gebracht. Bewlji mer (alleen op verzoek)

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 8