jtirt-jeugd repeteert het poppenspel voor Leidse Houtschool vierde zilveren jubileum Agenda voor de gemeenteraad van Leiden op maandag a.s. Keuringsdienst waren is waakzaam Agenda voor Leiden «UWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 17 SEPTEMBER 1957 Toiletpapieren poppen met vetten Maar ismom' geeft ogen van macaroni op de planken f DE MIRT, het jeugdlokaal aan de Lage Rijndijk in Leiden, wordt Jelk vrij uur gebruikt voor de repetities van het poppenspel. Morgen mt een groepje jongens en meisjes van De Mirt uit in het concours in t museum van volkenkunde en zij hopen met hun belevenissen in >pperdorp en het avontuur van de zigeunerin een goed figuur te slaan, ikst van het verhaal, de poppen en de uitvoering kwamen tot stand onder Wing van mejuffrouw T. Buurman. Een groepje van vijf jongens hebben B enthousiast zien repeteren, al moest er even gewacht worden omdat i burgemeester-pop zijn macaroni-oog had verloren. juffrouw Buurman weet zo langzamer- d wel, dat het geen kunst behoeft om ;ens rond de 12 jaar voor iets warm 4 maken, maar na de eerste opwelling i het er slechts enkelen die overblij- I. Gerard en Bert te Nijs, Hans Beek- n, Henk Bösker en Cock Sip tonen li standvastig en al tien minuten voor i repetitie staan ze voor de Mirt- zien' meer f te heel De ni t ber< op ijn ei isnede sitlef lijk luidruchtig de leidster te hebben en de snel gedijende witrte- •kolonle van eten te hebben voor- begint de gesohiedenis van Mopper- In dat vredige plaatsje is genoeg 1 om er een verhaal over te schrij- gezamenlijk hebben de jongens dat irgespeeld. sten de poppen gemaakt parool was, dat niets door anderen mocht worden. Het hoofdmateriaal [toiletpapier, dat stijf samengeknepen en ijk beschilderd een prachtig „ge- geeft liermee hadden de jongens weinig ar de kleding leverde heel |t hoofdbrekens op, Naald en garen zijn, 'oonlljk geen jongensinstrumenten. 'filmische avond van 'M"A, De Natuurvriend" aquarium- en terrariumhou- Irsvereniging „De Natuurvriend" fergaderde gisteravond in het loge- pbouw aan de Steenschuur. Bij af- fezigheid van voorzitter W. Zwart ierden de leden verwelkomd door Ie vice-voorzitter, de heer C. Borg- jart. Hij deelde mede dat op de eerst- plgende vergadering letterlijk en fi- Lurlijk de boeken zullen opengaan it betrekking tot de resultaten van [s aquariumtentoonstelling. heer Borghart sprak de wens uit, it de tenoonstelling een stimulans mooht n geweest voor nog niet georganiseerde éuariumliefhebbers om zich als lid op te funct staat uiteraa)Het programma werd verzorgd door de k nlotfer J' P' Zoutewe,lle uit Den Haag, die T meer voor de vereniging heeft ge- e' 's proken. Twee kleurenfilms werden ver- da$oncj. heer Zoutewelle trekt er graag derhedtet zijn camera op uit om alles wat dphoon is in de natuur te filmen. De in geh#>cumentaire „NederlandWaterland" iet erf1 een beeld van het leven van mens en langs het water. het eerste deel waren het vooral zeeopnamen. Het tweede en e deel bestond uit de weergave van dierenrijk, dat zich langs de grote ren en vijvers uitstrekt. Het vierde kwam voor het gezelschap iets dich- bij huis. Het had tot titel „Het Toch zijn de poppen fatsoenlijk aange kleed. De ogen zijn van macaroni en in de gloed van het spel kan het gebeuren, dat de burgemeester een oog verliest. Wipneus met de aap Zoals gezegd is er in Mopperdorp heel wat aan de hand. Op de kermis staat natuurlijk een oliebollenkraam en het Voor het morgen in het mu seum van volkenkunde te Lei den te houden poppenspel concours oefenen dagelijks de jongens van de Mirt. Het zijn er eigenlijk vijf, maar Gerard te Nijs zit achter de oliebollen- kraam verstopt. Van links naar rechts verder Hans Beekman, Cock Sip, politie-agent Henk Bösker en speurhond Bert te Nijs. Foto N. van der Horst verkoopstertje wordt ervan beschuldigd, regelmatig geld te stelen van de Mopper dorpers. Er komt een agent aan te pas, maar het oliebollenvrouwtje houdt strak haar onschuld vol. Een speurhond echter brengt de oplossing. Niet het vrouwtje, maar de kermisgast Wipneus is de schul dige. Zijn aap is ook niet onschuldig, want die is opgestookt om tijdens z'n klimpartijen langs de gevels de porte- monnaie's van de Mopperdorpers mee te nemen. Vanzelfsprekend is het einde goed en dus alles goed. Bij de meisjes gaat het spel over een boer, een boerin, de burgemeester en een zigeunerin, maar dit scenario blijft tot de grote uitvoering geheim. Moi^en komen de Mirt-bezoekers op de planken en hoewel ze op een goede ver melding hopen, zijn ze er nu al van over tuigd, dat ze de belangstelling van ieder een zullen hebben. Antwoord aan raadslid Drijber Verplaatsing zebra Prinsessekade had weinig verbetering gebracht MR. J. DRIJBER HEEFT B. EN W. op 28 augustus j.l. enkele vragen doen toekomen, Mr. Drijber verbaasde zich, dat de beschermde oversteek plaats (zebra) op ,de Prinsessekade niet méér in de richting, van de Bostel- brug'was aangebracht, zodat fret verkeer, dat van de Blauwpoortsbrug komt en voor de oversteekplaats moet wachten, meer ruimte had gekregen. Te vens toonde de heer Drijber zich verwonderd, dat over de vaststelling van deze plaats aan de raad geen mededeling was gedaan. den B. en W. dat er weinig verbete ring voor het rijdende verkeer zou zijn ontstaan, omdat de auto's en fiet sers, die vanaf de Blauwpoortsbrug de Prinsessekade willen oprijden, er toch aan zullen moeten wennen om zich op de Blauwpoortsbrug op te stellen, als zij moeten wachten tot de oversteekplaats vrij komt. De verkeersimtensiitsirt op dat puiut is te groot, dat een versoh ui ving van de zebra van enkele meters daarin merkbare verbetering had gebracht. Op de tweede vraag van de heer Drij ber antwoorden B. en W., dat zij deze kwestie tqgelijk had willen be spreken met het resultaat van een soort gelijke voorziening bij de Utrechtse brug, die echter nog niet haar beslag heeft ge kregen. Hert college van B. en W. antwoordt nu, dat het van mening is, dat de oversteek plaats thans op de juiste plek is aange bracht. De voetgangers, die van d< Blauwpoortsbrug komen en naar d< Haarlemmerstraat willen, kiezen zo menen B. en W. de kortste weg. Al: de zebra meer naar de Bostelburg zoi zijn aangebracht, zouden deze voetgan gers zich waarsohijnjijk niet de moeite getroost hebben en naleving van om te lopen. Maar behalve deze overwegingen over de menselijke zwakheid, meen- Duivenkeuring van De oude Leidsche De Leidse pluimveehoudersvereniging i(De oude Leidsche" hield zaterdag in Oud Hortuszioht" een duivenkeuring, vaarbij de jury bestond uit de heren C. de Graaf uit Den Haag en J. Westhoek uit Wassenaar. De kwaliteit der dieren was over het algemeen goed. De bekroningen waren als volgt: Fraai ste konijn en fraaiste der middenrassen: mej. C. v. Eden, met groot zilver. Fraai ste op 1 na: A. den Hollander met Groot Chincilla. Fraaiste kleine rassen: P. v. d. Kwaak met Klein Zilver. Fraaiste ge tekende konijn G. J. H. v. d. Bosch met Hollander. De ereprijs voor Black and Tan was voor mevr. Berk—de Heij. Bij de grote hoenders was de beste van mevr. Berk—De Heij, evenals de beste Padua. De be6te op 1 na en de beste Red was van J. Lambooij. H. v. d. Bosch wor in de Holl. hoenders en G. J. H. v. d Bosch in de Ancona's. W. v. d. Nieuwen- dijk won in de grootste klasse met eer R.I. red-hen de ere-prijs. Bij de dwerghoendere had F. v. d. Mark jr. de besrte, evenals de beste op 1 en de mooiste Hollandse kriel. Pim Wa lenkamp had de mooiste zwarte Holl. kriel en won ook de ereprijs der jeugd leden. Groentijd geschorst A-griep is Academiale griep Minerva' is leeg en Blen: 1 naams) De priep is thans op vnten pantoffels En tode Leidse poorten binnen geslopen, en SChotMheeft zich niet ontzien om ruim de helft „magekim de „groenen"-leden van het Leidsch "tudenten Corps in spe- en evenzoveel wieten eerlang leden van de Ver in Vrouwelijke Studenten te en li °P d® Sociëteit Minerva deelde men zien dl0IU mede. d®1 125 van de 250 -oroenen" .de griep hebben, waardoor men besloten net heeft met ingang van vandaag de groen- t alle«tjjd op te schorten tot maandag a.s. aar d» Met wetenschappelijke nuchterheid ing W heeft men berekend dat de nog gezonden >rengei tandaag of morgen ook wel ziek zullen 18 ged «orden er derhalve maandag a.s. weer van de partij kunnen z\jn Zoals men weel duurt deze (goedaardige) griep drie vier dagen. Dit intermezzo betekent even wel geen verkorting van de groentijd. De verlore gegane dagen worden na de aan vankelijk vastgestelde einddatum inge haald. Van de zijde van de V.V.S.L. werd ons verteld dat 100 notnetjes van de 200 dus ook de helft aan de zich steeds meer verbreidende ziekte lijden. Van daar dat men ook op pand Rapenburg 65 de groentijd (novitiaat) heeft stopgezet, en wel reeds met ingang van gisteren. Uiteraard zijn bovenstaande maatrege len genomen, na ingewonnen advies der universiteitsartsen H. J. Postel en P. J. Kaiser, Uitreiking Leidse Rembrandt-prijs De Rembrandtprijs, die het vorig jaar tijdens de Rembrandtherden- king door de gemeente Leiden ééns in de vijf jaar beschikbaar werd gesteld, is dit jaar door de jury toe gekend aan mej. C. Ritsema te Am sterdam, aldus delen B. en W. de raad mede. Mej. Ritsema heeft verklaard, dat zij de prijs zal aanvaarden en het college stelt zich voor haar de prijs te overhandi gen op een tentoonstelling, die in de Lakenhal van het werk van mej. Ritsema zal worden gehouden. Daar de tentoonstellingsruimte van de Lakenhal tot half december bezet is, zal de tentoonstelling en de daaraan ver bonden prijsuitreiking dus eerst na dit tijdstip moeten plaatsvinden. Leidsche Ziekenkas De vereniging Leidse Ziekenkas be staat 35 jaar. Op zaterdag 28 september wordt in de Jacobazaal van 3 tot 5 uur een receptie gehouden en om half 8 's avonds begint een feestavond in de ge hoorzaal. Concert in het park Vanavond om 8 uur geeft de R.K. har monie een concert in het Van der Werf- Christelijk en nationaal geven inhoud en opdracht van de Leidse-Houtschool feestelijk gevierd. Voorzitter dr. P. van den Broek heeft uitvoerig in zijn herdenkingswoord de inhoud belicht van de schoolnaam, die christelijk en nationaal is. Op de fundamenten van het Christelijk geloof en openstaande voor ieder heeft de school een hoge taak gekregen. Naast de bezinning werd de bijeenkomst opgeluisterd met het optreden van de Amsterdamse voordrachtskunstenaar J. van Elsacker. Aan het begin feliciteerde de voorzitter de onderwijzer A. te Nijenhuis, die 25 jaar aan de school verbonden is. i de Leidse-Houtschool en [loop der jaren kennis opgedaan, leerlingen waren in groten dr. Van den Broek vrolijkheid op: Top Naefs „Gemengd be richt", de Russische persiflage „De dood van de ambtenaar" 'en een door hemzelf vertaalde Duitse geschiedenis, „De gaten in de kaas". Dit onderdeel had groot suc ces en het was spijtig, dat het tweede deel, na de pauze, waarin de heer Van Elsacker de impressies van de man over de vrouw en omgekeerd naar voren bracht, om des tijds wil moest worden af- ouders getale a; de vergadering opende en speciaal verte genwoordigers van zusterscholen en dr. J. M. Roosenschoon, chef van de afde ling onderwijs van de gemeente Leiden, als vertegenwoordiger van het Leidse gemeentebestuur verwelkomde. Een kwart eeuw geleden was er op be stuursniveau veel te doen over de op richting van een school in de Leidse Hout. maar na veel tegenslag is de school er gekomen en honderden hebben er in de In Irene te Oegstgeest vierden de leden van de Leidse Houtschool en de ouders van leerlingen gisteravond het zilveren jubileum van de school. De enige, die 25 jaar de school trouw bleef, is de onderwijzer A. te Nijenhuis (links), en bij het begin van de bijeenkomst werd hij door de voorzitter van het schoolbestuur, dr. P. van den Broek, dan ook hartelijk gefeliciteerd. Foto N. van der Horst Tijdens de gemeenteraadsvergade ring, die maandag 23 september a.s. zal worden gehouden, zullen onder meer de volgende agendapunten worden behandeld. B. en W. stellen voor in de vakature van het bestuur van de vereniging tot bevordering van de bouw van werkmans woningen, ontstaan door het periodiek aftreden van prof. dr. P. B. Kreukniet en de heer G. P. E. Weijer resp. te benoemen prof. dr. P. B. Kreukniet om mr. H. Burgersdijk, en de heer G. P. E. Weijers of mr E. Brederveld. De aftredende leden van de adviescom missie van de woon ruimte wet de heren P. C. A. ten Broek, B. J. Huurman. J. de Jong, B. de Kier en J. H. Schüller worden door B. en W. voor herbenoe ming voorgedragen. Ter sprake zal komen de benoeming van een regent van het Geref. Minne- of Arme Mannen en Vrou wenhuis. De volgende scholen hebben subsidie Ook in Leiden en omgeving Van regelmatige inspectie gaat preventieve werking uit DE KEURINGSDIENST van waren voor het gebied Haarlem, waaronder ook Leiden en wijde omgeving vallen, houdt voortdurend een oogje in het zeil, of de consumenten geen knollen voor citroenen worden verkocht. In het jaarverslag over 1956 valt te lezen, dat de controle op groenten en fruit, vooral met het oog op het gebruik van pesticiden, meer intensief werd uitgeoefend. Reeds is gebleken, dat van monsterneming door de keur meester op veilingen en dergelijke de preventieve werking zeker niet te verwaarlozen is. Werd in de voorafgaande jaren nogal eens geconstateerd, dat bij festiviteiten minder deugdelijke paling aan de man werd gebracht, in het verslagjaar viel hiervan weinig te bespeuren. Blijkbaar gaat ook hier van een regelmatige con trole een voorkomende werking uit. Dat de inspecties geenszins overbodig zijn, blijkt wel uit de vele geconstateerde misstanden. Zo kwam tot uitin#, dat in brood- en banketbakkrijen de hygiëne soms maar heel weinig wordt betracht. Weliswaar blijkt bij Inspectie van voer tuigen van melkhandelaren, dat verbete ring in de doelmatigheid van deze voer tuigen langzaam voortgang vindt, maar het aantal wagens, bakfietsen en motor bakfietsen, voor de gelijktijdige distribu tie van losse melk, melk in flessen en een groot aantal melkprodukten volkomen on geschikt is, is nog heel groot. Aanmerkingen Herhaaldelijk moesten aanmerkingen worden gemaakt op het onhygiënische scheppen van melk uit grote bussen, op het niet stofvrij vervoeren, op vuile kra nen en bussen. Ook het verkopen van melk rechtstreeks door veehouders aan consu menten werd geconstateerd. Van de getrokken monsters deed 15,5 procent in meer of mindere mate niet aan de gestelde eisen. De belangrijkste rubrie ken, waartoe de afgekeurde monsters be horen, zijn in afdalende reeks van het aan tal: melk, brood, consumptie-ijs, melk produkten en vleeswaren. Naar aanleiding van de bij de inspecties opgedane bevindingen werden 155U waar schuwingen gegeven. Het onderzoek van de monsters in hert laboratorium had het geven van 1790 waarschuwingen tot ge- Geref. jeugd verdiepte zich in „Beethoven" Voor het Gereformeerd Jeugdverband heeft de heer A. van Kapel jr. in het jeugdhuis aan de Breesbraart de eerste symfonie van Ludwig van Beethoven be sproken. Belangrijke delen ervan werden op de piano voorgespeeld en later op de grammofoon herhaald. De heer Van Kapel maakte zijn verhandeling licht verteer baar door het vertellen van talrijke anec- doten. Na afloop werd de heer Van Kapel hartelijk dank gebracht. Er werden voor de komende winter nog meer van derge lijke avonden aangekondigd. Op zaterdag avond 9 november z>»l de heer Van Kapel een modern klassiek werk behandelen, „Die Moldau" van Smetana. aangevraagd voor bijzondere gen: Geref. school. Driftstraat aanschaf oliekachels (f 18.500); openbare school Lorentzkade aanbrenging tochtwand met deur (f 750,Chr. ULO, Assersrtraart leermiddelen voor de tweede klasse (f 848,—). De onderwijzeressen mej. S. M. C. Lut en mej. W. F. de Haan, die thans verbonden zijn aan de opleidingsschool aan de Burggravenlaan, zullen met toe stemming van de raad worden overge plaatst naar een zelfstandige opleidings school met Montessorisysteem in het zuid-oostelijk stadsdeel. Voorts stellen B. en W. voor een stuk grond, groot 2.700 m2. gelegen aan de Groenoordstraat, dat door de gemeente bouwrijp is gemaakt, aan de stedelijke lichtfabrieken over te dragen voor f 25,— per vierkante meter. Een schrijven van mevr. H. de Bruin van de Perk tegen de aanmaning van B. en W. om bepaalde onderhoudswerken te laten verrichten aan het pand Haarlem merstraat 61a, wordt door het college ter afwijzing voor gedragen. Ten slotte doen B. en W. mededeling omtrent de toekenning van de Rem brandtprijs; antwoorden zij op vragen van de heer Drijber inzake verkeerstoestand bij de Blauwpoortsbrug en vragen zij gelden voor het repareren van de cen trale verwarming in het stadhuis (f 20.000) en voor aankoop en plaatsing twee ketels en een oltestook-instal- latie, eveneens betemd voor de stadhuis- ng. Toespraken Om de vergadering, die door pauzes werd onderbroken, niet in eindeloos gepraat te doen verzanden, het aanbal sprekers tot vijf beperkt. Dr. Roosenschoon. chef van de afdeling onderwijs, had de geschiedenis vai school, voorzover deze de gemeente ging, eens nageplozen. Het was hem uit de notulen gebleken, dat de raad de dewerking aan de school aanvankelijk weigerde, maar dat Gedeputeerde Staten dit besluit vernietigden. De raad wa middels in meerderheid voor de school stichting en er werd dan ook geen beroep bij de Kroon ingediend. De Leidse-Hout school kwam er en heeft ln 25 jaar goede diensten bewezen. Dr. Roosenschoon dankte bestuur en docenten voor hur werk aan een deel van de Leidse jeugd Het eerste hoofd van de school, de heer Smelik, vertelde over speciale belevenissen, waarvan het meest tot Slaet op de trommele Paradeprogramma 3 oktober TTfE HOREN de fecsttoeters al heel ln de verte en vaag wordt reeds het geroep der palingverkopcrs vernomen. Do i feestdag 3 oktober nadert. In onze brievenbus viel met een doffe slag het Hjvig programma voor de mars en het défilé In de Breestraat. Garnizoensorder 41. Paradeorder 3 oktober 1957, Slact op de trommele van dlrredomdeine, lact op de trommele van dirredomdoes. Parade-inspecteur zal zijn de brigade generaal van de Generale Staf G. Dijk- territoriaal bevelhebber West, te- bevelhebber le Militaire afdeling, paradecommandant de majoor der inten dance H. H. Frank, commandant van do militaire koksschool. Eenheden, die deel- jn zijn het tamboerkorps Nationale rve district 's-Gravenhage, twee pe lotons van de studentenweerbaarheids- vereniging „Pro Patria", de kapel van het marinevliegkamp Valkenburg, drie compagnieën van de Marine Luchtvaart dienst, de Koninklijke Militaire Kapel, de eerste instructiecompagnie van de mili taire koksschool, een compagnie van de Nationale Reserve district 's-Gravenihage, een detachement van de 4e compagnie van het Regiment Van Heutsz te Leiden, een detachement van het 334e Transport Squadron van de Koninklijke Luchtmacht en twee batterijen gemotoriseerd van de 939e afdeling territoriale lichte lucht afweer. hem sprak een buitenlands meisje van 12 jaar, dat. Mohammedaans op gevoed, zich, mede dóór het werk op de school, tot Christus wendde. Namens bestuur, leraren en leerlin gen van de Christelijke kweekschool fe liciteerde de heer M. Kouwenhoven. De Leidse-Houtschool is namelijk ook leer school van de kweek. Mevrouw Brouwer- in 't Veld overhandigde namens de In wonende kleuterschool een voorzitters hamer, De heer P. S. Harmsen,. onderwij zer aan de Leidse-Hout-ulo, wenste na mens deze dochterschool geluk en hoopte op dezelfde beste verstandhouding ala tot dusver. Na de tweede pauze werden enkele In terne zaken besproken, zoals de samenstel ling van een oudercommissie. Hervormd wijkgebouw Centrum, 8 uur: hu lp vereniging Leiden Geref. Zendings- bond in Ned. Herv. Kerk, spreker: ds. D. J. van Dijk Nieuwerkerk a. d. IJssel. Woensdag Rijnlandshuds Breestraat, 9.30 u.: ver gadering van Verenigde Vergadering Hoogheemraadschap Rijnland, eerste openbare optreden van mr. F. M. Schokking als dijkgraaf. Museum Volkenkunde, 10 tot 5 poppenspelwedstrijd. Grote zaal stadsgehoorzaal, 8 uur: K O., lezing met dia's en film over Peru door dr. T. de Booy. Geregracht, 8 uur: openluchtsamen komst Baptisten Gemeente Leiden. Wijkgebouw Levendaal, 8 uur: leden vergadering afdeling Leiden Chr. Histo rische Unie, voorzitter D. van der Kwaak over de gemeentebegroting 1958. Donderdag Burgerzaal stadhuis, 8.30 uur: opening van de 22ste fokveetentoonstelling annex zuiveltentoonstelLing en jongerendag van de Vebo door minister dr. S. L. Mamsholt. Pieterskerk, 8 uur: zangavond ten bate van het diaconessenhuis Middelstegracht 3, 8 uur: afscheids avond zendeling Stringer. Afdeling Leiden Ned. Vereniging van Huisvrouwen: excursie naar Geldermal- Schouwburg, 8 uur: K. en O., opvoering van „Hert Ei" door Ned. Comedie. Flora Rijnsburg, 8 uur: uitreiking prij zen bloemencorso Rijnsburg Leiden. Zomerzorg, 8 uur: kyn oiogen vereniging „Rijnland", H. J. Stol over „De hond in het gezin". Waaggebouw, 10 en 5 uur: Vebo-zuivel- tento onstelling. Vrijdag Schouwburg, 8 uur: K. en O., opvoering van „Het Ei',' door De Ned. Comedie. Huize Over 't Hoff, 8 uur: K. en O., cursus „Fotografie voor beginners" onder leiding van H. Renia. Schuttershof, 8 uur: opening jongeren dag Vebo. Wijkgebouw Rehoböth, 8 uur: afdeling Leiden Ned. Christen-Vrouwenbond, me vrouw M. Marijs-Visser te Den Haag over „Gedachten bij het ouder worden". Waaggebouw, 10 en 5 uur: Vebo-zuivel- tento onstelling. Tentoonstellingen Rijksmuseum voor volkenkunde, tot 1 oktober: tentoonstelling „Mens ln minia tuur. De wereld van het poppenspel". Rijksmuseum voor Volkenkunde. 10 tot 9 uur: tentoonstelling Japanse prenten, tot 1 oktober. De Lakenhal, elke dag van 10 tot 5 uur en donderdagavond van 7.30 tot 9.30 uur: „Tijdgenoten van Verster," tot 22 sep tember. Apotheken De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door de apotheek Van Drie- sum, Mare 110, tel. 20406, de Zuider apotheek, Lammenschansweg 4, tel. 23553 en de apotheek te Oegstgeest, Wühel- minapark 8, tel. 26274 In het paleis Soestdijk heeft H.M. de Koningin gistermorgen een groep Amerikaanse Huge noten ontvangen, nakomelin gen van Franse vluchtelingen naar Nederland. De Koningin toonde zich vooral belangstel lend naar het internationale werk van het Hugenotenver- bond, waarvan dr. Margareth Hayes Sebree (eerste rij uiterst links) als presidente aanwezig was. Vandaag zijn de Hugeno ten in Leiden te gast. De Waal se predikant in Leiden, ds. C. Cabanis (bovenste rij links), werd als voorzitter van de Waalse bibliotheek eveneens door de Koningin ontvangen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 3