TWEEDE FRONT WORDT GEBOREN De krant en nw gezin Britten willen bacomnarkt verdelen Vreemdeling in Clinton IV HET RASSENPROBLEEM IN DE VERENIGDE STATEN 7 VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1957 nag? oorlogsdagboek, \ian LORD ALAN BROOKE de vechterhSïid van WINSTON CHURCHUX OP 8 APRIL had een gedenkwaar dig diner plaats in Londen. In de ambtswoning van Churchill, het adres Downing Street 10, zaten twee „vreemdelingen" aan de tafel: gene raal Marshall en minister Harry Hop kins. Alan Brooke, als chef van de generale staf en naaste militaire ad viseur van Churchill, zat vanzelfspre kend mee aan het diner. In zijn dag boek schreef hij die avond, dat de Amerikaanse delegatie uiteraard met bepaalde plannen naar Engeland was gekomen, maar dat er met geen woord over het doel van hun komst was gerept. „In elk geval", zo schrijft Brooke, „was het een gezellige avond, die tot half twee duurde. Het was een bijzon der goede gelegenheid Marshall te leren kennen." De beide Amerikanen lieten er ech ter na deze kennismaking niet langer gras over groeien. In een intieme be spreking met de minister-president ontvouwden zij hun plannen: een In vasie in Frankrijk. Het Amerikaanse plan had een bijeon der gunstig onthaal gevonden bij Chur chill. Hopkins, de doorgewinterde poli ticus betwijfelde of dat enthousiasme wel serieus kon worden genomen, 3 maar de soldaat Marshall, een man die gewend was recht door zee te gaan, was diep onder de indruk. Ofschoon Ohurohill gewag maakte van de bezwaren, die zijn stafchefs tegen een voorbarige aanval hadden, gaf hij te ken nen, dat hij bereid en gereed was ondanks woord en gaf ons in dit lange gesprek zijn inzichten, waarbij als bijzondere wenselijkheid naar voren kwam, dat het westelijk front in september 1942 zou beginnen. De troepen .van de Verenigde Staten zouden aan de operaties deel nemen. Maar de totale strijdmacht, die zij zouden kunnen overbrengen, zou slechts bestaan uit tiweeëneenhalve di visie; en dat is geen geweldige bij- Het bezoek van de Amerikanen werd] kort daarna gevolgd door dat van de Rus sische minister van buitenlandse zaken, Molotov. Lord Alan Brooke ontmoette hem op 21 mei 1942 tijdens een lunch bij Churchill in Downing Street 10. „Niet erg indrukwekkend", noteerde hij. „Hij heeft een licht spraakgebrek, maar geeft de indruk van grote bekwaamheid en schran derheid". TNE INVASIE, die 'in 1944 het begin was van de bevrijding van U Europa, stond in 1942 reeds op papier. Het waren vooral de Amerikanen, die na hun grote verliezen in het gebied van de Grote Oceaan om revanche riepen. Zij wilden resultaten zien en zij wilden vechten. Maar de nuchtere Engelsman Alan Brooke wist: men moet niet alleen willen vechten, men moet ook kunnen vechten. En daar voor was 1942 nog te vroeg. drage! Voorts is het wel duidelijk, dat zij zich niet alle verwikkelingen hun plannen hebben gerealiseerd' Groot man „Wat ik van Marshall heb gezien is, dat hij een aangenaam en gemakkelijk man is om mee om te gaan en dat mag ik wel, hoewel hij tamelijk ingeni is met zichzelf. Ik zal echter nooi weren, dat hij geen groot man is". Later maakte Alan Brooke hierbij de aantekening, dat dit natuurlijk maar zijn eerste indrukken waren geweest; hij kende Marshall toen pas een dag. Zij waren gebaseerd op de gesprekken tij dens het diner en tijdens de stafbijeen komst. „Gezien fn het licht van de be staande situatie waren zijn plannen voor invasie in september fantastisch", al dus Brooke. En generaal Marshall op zijn beurt zei tegen Hopkins, dat die Alan Brooke waarschijnlijk 'n prima kerel was om mee te vechten, maar dat hij de her- Vier dagen later was Brooke aanwezig bij de ondertekening van de Brits-Rus sische overeenkomst. Hij schrijft hierover: „Ik ging naar de Russische ambas sade om Moiotof daar weer te ontmoe ten. Hier had een gedenkwaardige lunch plaats .ter gelegenheid van de ondertekening' van de overeenkomst. Er werden veel toasts uitgebracht en vele tafelredes gehouden. Ik kreeg er kippevel van en het gaf me het ge voel, dat de menselijkheid nog vele eeuwen zou moeten worden aange wend om tot een algehele vrede komen. Ik ben waarschijnlijk nog niet voldoende gehard tegen de onoprecht heid van de verklaringen, die staats lieden en politici in hun redevoeringen afleggen bij zulke gelegenheden Misverstanden Hiermee gaf de minister-president blijk de Amerikaanse mentaliteit goed te be grijpen, evenals zijn besef voor de boven alles staande belangrijkheid van de Anglo-Amerikaanse eensgezindheid. Maar hiermee zette hij ook de deur open voor mieverstanden, die in de toekomst niet konden uitblijven. Het was de Amerikanen ernst met hun wil tot aanvallen. Zij zijn een volk, ge wend aan voortvarendheid en gewend aan aanpakken. Nu, na vier maanden ne derlagen en vernederingen sinds de over rompeling van Pearl Harbour, waren de Yanks vastbesloten terug te slaan. Op dat ogenblik waren hun strijdkrachten op de Philippijnen niet ver van het moment, dat zij zieltogend zouden opgeven en hun schepen werden bij tientallen door Ja panse onderzeeërs getorpedeerd. Zij wil den revanche, zij wilden resultaten, zij wilden vechten Het dichtstbijzijnde punt, waar zij dat zouden kunnen, doen, was de Franse kust tegenover Engeland. „Wat Harry en ge neraal Marshall je zullen vertellen", schreef president Roosevelt op 3 april aan Churchill, „is mij uit het hart gegrepen. Ik sta er volkomen achter". Springplank Volgens het Amerikaanse plan zou En geland als springplank moeten dienen voor de legers van de westerse democra tieën, die Hitlerp bolwerk van het Kanaal uit zouden bestormen en de oorlog in Europa tot een einde zouden brengen. Op de eerste dag zouden zes div land gaan; zij zouden worden versterkt met 100.000 man per week, die van hel gevormde bruggehoofd uit moesten op rukken naar de lijn Oise-St.-Quentin er naar de haven van Antwerpen. Alleen op deze manier zou de druk op het Russische front kunnen worden verli-ctot, waardoor daar een kentering kon komen. Reeds de volgende dag zou het plan- Marshall in de bijeenkomst van de gene rale staf worden besproken. Alan Brooke schrijft: „Om half tien begon generaal Mar shall het Amerikaanse voorstel toe te lichten. Hij bleef tot half een aan het Het handhaven van de verbindin gen ter zee was een levenskwestie voor Engeland. Als dieven in de nacht slopen de vrije koopvaar ders over de oceanen en nog wer den zij vaak het doelwit van vijandelijke aanvallen. ms van zijn voorganger Dill miste.... Alan Brooke was niet erg geïmponeerd door de strategische inzichten van zijn Amerikaanse collega. Volgens het dag boek had Brooke op 16 april een lang ge sprek met Marshall. Verschillen „Tijdens dit gesprek gingen mijn ogen open. Ik ontdekte, dat hij geen enkele van de strategische verwikkelingen van het invasieplan had bestudeerd. Hij voerde aan dat de grootste moeilijk heid zou zijn het uitvoeren van de lan ding. Ik daarentegen beschouwde het ais vanzelfsprekend, dat deze stellig de nodige moeilijkheden zou opleveren, maar dat onze werkelijke moeilijkheden eerst zouden komen na de landing. Wij zouden móeten opereren met troe pen, die in het begin zeker veel weker zouden zijn dan de Duitsers, terwijl de versterkingen, die de vijand zou rukken tweemaal zo groot zou zijn al6 onze strijdmachtDe Duitse troepen waren gehard in de oorlog en goed ge traind; de onze echter volkomen oner varen. Ik vroeg hem hoe hij zich de plannen voorstelde, die na een su volle landing moesten worden uitge voerd. Het bleek, dat hij nog helemaal feen plannen hiervoor had gemaakt dat hij zich helemaal niet had ingeleefd in de moeilijkheden, waarmee wij den zitten als wij zouden zijn geplaatst tegenover de Duitse troepen. Ook had hij er niet bij stilgestaan, dat wij zouden hebben te kampen met een groot tekort aan transportschepen zoldng de Middellandse Zee niet door ons werd beheerst". Op de 17e april vlogen de Amerikanen naar huis. Brooke,- die nog vier jaai samenwerken met Marshall, ging door met de strategische Inzichten van zijn collega te beoritisiseren en Marshall deed hetzelfde met de zijne. Desondanks ging Brooke Marshall meer en meer zien als „een groot man en een groot organisator". al dan niet slagen van een eventueel of fensief in Frankrijk in 1942, was hij dank baar voor de moeite, die de stafchefs deden om te zoeken naar mogelijkheden de druk op het Russische front te lichten. In de drie maanden, die Molotofis bezoek voorafgingen, zijn in de staf bij eenkomst en herhaaldelijk de moge lijkheden voor een invasie onderzocht, zc schrijft Brooke. Voor het plan van gene raal Marshall bekend was bestudeerde land-, zee- en luchtmacht het aandeel, dat zij in de strijd zouden kunnen leveren. Een eventuele landing zou moeten gebeu ren onder een „paraplu" van vliegtuigen. Een enorm sterke luchtmacht zou voorts in Frankrijk samengetrokken moeten blij ven; de bedoeling van een westelijk front was namelijk niet alleen het wegzuigen van Duitse troepen uit Rusland, maai ook het wegzuigen van de Duitse lucht macht uit het oosten. Dieppe De generale staf had nog niet veel trouwen in een dergelijke onderneming, maar dat neemt niet weg, dat de toezeg gingen, die door Churchill aan Amerika Marshall is gevaarlijk fïE TEGENSTELLING Alan Brookegeneraal Marshall heeft gedurende de vier jaren van de Engels-Amerikaanse samenwer king In dc oorlog bestaan. „Ik ge loof wel, dat hij een goed generaal ,dat hij een goed organisator is, en dat hij een goede schakel is tussen de militaire en politieke werelden", zo schrijft Brooke over zijn Ameri kaanse collega. „Maar zijn strate gische bekwaamheden kunnen mij niet imponeren. Eigenlijk is hij een gevaarlijke man, omdat hij zo bij zonder charmant en innemend is". Brooke neemt het hem kwalijk, dat h(j by zijn plannen voor een invasie in Frankrijk nimmer oog had voor de moeilijkheden, waar voor de troepen zouden komen te staan nadat een landing succesvol zou zijn uitgevoerd. In Brooke's dagboek staat: „Ik vroeg Marshall vanavond: Zullen we naar het zuiden, het oosten of het westen gaan na de landing? Maar hij wist het niet. Hij had er zelfs geen enkele gedachte over. Engelse generale staf, was alleminet over tuigd van het welslagen van een invasie In 1942. (Copy-right voor Nederland Het Rotterdammer-Kwartet- A.B.C.-Press). Nadruk verboden. ESSRHBMI Vriendschap met Washington Klankbeeld van de N.C.R.V. Vanavond van vijf voor negen tot half tien besteedt de N.C.R.V. speciale aandacht aan de beteke nis van de christelijke dagblad pers. In het klankbeeld „De krant en Uw gezin" wordt de betekenis van de krant als bron van dage lijkse nieuwsvoorziening belicht. Maar niet minder belangrijk is, dat de samensteller van dit klank beeld ingegaan is op de speci fieke geaardheid van de christe lijke pers. De verslaggevers van het „ge sproken woord" dringen nu niet Goldberg-variaties van Bach (22 uur) De Goldberg-variaties schreef Bach in opdracht van- de Russische gezant in Dresden, graaf Hermann van Kayserling. Diens clavecinist Goldberg moest hem namelijk in zijn slapeloze nachten wat opvro lijken. Op een aria uit het Noten- büchlein fiir Anna Magdalena Bach" schreef Bach 30 variaties, waarvan elke derde variatie een canon is. De afstand der canonise he stemmen neemt trapsgewijze toe van één klank tot none. De geschiedenis ver haalt dat graaf von Kayserhng meerdere malen in slapeloze uren aan zijn huisclavecinist Johann Theophilus Goldberg moet hebben gevraagd: „Lieber Goldberg, spiele mir doch eine von meinen Variatio- nen". Als dank voor deze compositie ontving Bach een gouden beker met 100 goudguldens, de grootste gift die Bach ooit gehad heeft. Bach heeft deze variaties geschreven voor een clavecimbel met 2 manualen, doch er bestaan enkele bewerkingen van. Rosalyn Tureck speelt ze vanavond op de moderne vleugel. alleen binnen in het domein van hun „schrijvende, collega" om te zien, hoe het daar gaat, maar ook zal de microfoon daar worden geplaatst waar de krant als mede opvoedster van de jeugd wordt geaccepteerd. Zo is byuoorbeeld een opname gemaakt in een schoolklas, waar de jeugd onder leiding van een leraar het „nieuws van gisteren" bespreekt. Er wordt verder nog een over zicht gegeven van de historie en de groei van de christelijke pers en vooral zal worden gewezen op het unieke bezit, dat christelijk Neder land zich heeft verworven: een eigen modern dagbladwezen, waarop men in het buitenland dikwijls jaloers is. Drs. Max B. Teipe opvolger van dr. P. H Bitter jr De A.V.R.O. heeft tot opvolger van dr. P. H. Ritter jr. benoemd drs. Max B. Teipe. Dr Ritter zal op zondagmid dag 29 september een afscheidscauserie houden, getiteld: „Mijn radiowerk ge durende 30 ja< m"! zijn werk De heer Teipe vangt de A.V.R.O.-microfoon op 6 oktober. Hij noemt de rubriek en aan Rusland gedaan, moesten worden nagekomen. Aan de besprekingen werd o.m. deelgenomen door generaal Mount- battendie een plan had ontworpen in de omgeving van Cherbourg. Een andere mo gelijkheid was Frankrijk binnen te drin gen nabij Calais of Boulogne. In begin mei ten slotte maakte de landing bij Aldemey de meeste kans. Vijf dagen lang zijn alle mogelijkheden, die in het plan-Alderney zaten, aan alle kanten bekeken en bestudeerd. Toen maakte het plaats voor een nieuw plan, een grootscheeps aanval op Dieppe. Tijdens Molotofs bezoek waren Mount- batten en Alan Brooke bij Churchill orr de mogelijkheden van de invasie te be spreken. Brooke zegt hiervan: „Deze ontmoeting met Winston wa,( er weer typisch een, waarop hij alle moeilijkheden zonder meer terzijde schoof; en zoals hij dat op zovele bij eenkomsten deed, ook nu weei kleineerde hij alle onaangename kwes ties". Neen, Alan Brooke, de chef de Tuiee chefs van de generale staf. Generaal Marshall, chef van de gene rale staf van het Amerikaanse leger en zijn Britse collega, veldmaarschalk Alan Brooke (rechts). MILJOENEN BRITTEN ZAGEN NEDERLAND Op het televisiescherm hebben miljoe nen Britten kunnen zien hoe Nederland werkt. Zij aanschouwden het Aku-bedrijf, de stroom van schepen, die de Rijn beva ren en de Nederlanders, die op deze sche pen leven en werken. Voorts prachtige beelden van het Nederlandse landschap en onze landbouw, die de beste is van Europa. In een beeld van Hartog6 fabrie ken te Oss zagen zij varkens veranderen in het vlees, dat de Brit zo hogelijk waar deert. Mr. J. Meynen voerde een pleidooi voor de Gemeenschappelijke Markt. rSICD9Mel "AKKERTJES" Vn'Cr bent U er tiet vlugst af (Van sociale redacteur) Zaterdag zullen in Den Haag vooraan staande vertegenwoordigers van de Brit se, Deense en Nederlandse boerenorganl- saties bijeenkomen, voor het op interna tionaal niveau bespreken van een zeer urgent probleem, waarbij deze drie lan den in het bijzonder betrokken zijn, na melijk de baconafzet en produktie, waar mee uiteraard nauw samenhangen de omvang van de varkensstapels en de prij zen die gemaakt worden. De afzet van bacon op de Britse markt geschiedt reeds geruime tijd ver beneden de kostprijs. Het Britse plan komt kort gezegd hier op neer, dat men de Britsce baconmarikt wil verdelen tussen Nederland, Denemar ken en Engeland zelf. De produktie zal dan Ingericht moeten worden volgens de capaciteit van de Britse markt, zodat grote prijsschommelingen worden ver meden en ernstige teleurstellingen in de exporterende landen voorkomen. De zes man tellende Britse delegatie zal onder leiding staan van de ook bul ten Engeland zeer gewaardeerde Britse land'bouworganisator, Sir James Turner. De Denen sturen tien man onder leiding van de voorzitter van de Deense land bouwraad. Hans Pinstrup. T^REDERIR JOHN KASPER leek een vriendelijke jong kerel, zoals hy daar stond b(J de auto, die juist van zijn eige naar een goede wasbeurt kreeg. Zijn pak was oud. maar zeker niet afgedragen en de broek be zat een onberispelijke plooi. Zijn lange vingers, die kennelijk nog nimmer zware arbeid ver richt hadden, speelden met een bundel iractaatjcs. Hij stelde zich voor in het harde knau wende accent van het Ameri kaanse noorden. De Inwoner van Clinton keek hem met enige verbazing aan. Wat wilde deze vreemdeling? Een paar minuten later was hy helemaal op de hoogte, Ras per had in de kranten gelezen dat de rassenscheiding door de wet opzU was gezet en daarom was hy in zyn auto geklom men om de inwoners van Clin ton te helpen om de „nikkers" uit de middelbare school te Was de rassenscheiding niet de wil van het volk? Waarom zouden ze zich in Clinton laten beïnvloeden door negen oude kerels In zwarte toga's De vreemdeling ratelde door over verbastering van 't ras en gaf de nog steeds verbaasde inwoner een tractaat met een foto van negers die blanke vronwen kus ten. Toen kwam de aap uit de mouw. Rasper was bezig om een actiecomité te vormen die de nikkers zouden tegenhouden als ze naar school kwamen de vol- Enkele dagen later was er een oproep in Clinton. Rasper had zyn werk „goed" gedaan. De in derhaast tot noodagentcn beë digde blanken waren nauweiyks in staat om het opkomend ge wint de spreker zich dan mcei op. Hy probeert zyn gehoor ir de ban te krygen, te~hypnoti- Dan roept hy uit dat Eis hower een halve neger is „Ryk maar naar zyi voorhoofd". De rechters Pound bevindt zich nu in een krankzinnigengesticht waar hy van tyd tot tyd door Rasper be zocht wordt. De rassenhaat die de laatste paar jaar in Amerika weer los- hoge barstte is geen algemeen Amc- n de rikaans sentiment, maar de da- peupel In bedwang te houden. De reden? Ongeveer tien neger kinderen zouden tot dc eerste klas van de middelbare school met 800 leerlingen worden toe gelaten. Het was niet de bevolking van Clinton, het was één op roerkraaier uit het noorden, die onverantwoorde elementen, zwakkelingen en felle voorstan ders van de rassenscheiding op zweepte tot haat en rebellie. Sedert Clinton heeft John Ras per heel wat kilometers afgc. legd om zyn campagne-spee- ohes te houden. Gewooniyk spreekt hy In het begin heel rustig over het ge vaar van de verbastering van het volk. Ten koste van alles moet het ras zuiver gehouden worden. Langzaam maar zeker Hoge Raad zyn verkapte com munisten. De man van het Witte Huis is een holle pom poen op een stokje; de man die met hem streed om het presi dentschap, toegewyd aan stom miteiten en verraad. Een half uur duurt zyn rede, een uur, enkelen lopen weg uit zyn gehoor, maar nog steeds gill zyn stem verder met lasteriyke leugens, die de Indruk geven van waanzin. De vraag: „Waar heeft Ras per deze rassenwaanzin van daan?" werd door tientallen Amerikaanse bladen uitvoerig behandeld. Allen wyzen erop dat hy een vereerder is van de dichter Ezra Pound, die tydens de laatste wereldoorlog radlo- uitzendfngen in de Engelse taal verzorgde voor de fascisten. den van een stel warhoofden, wier hoofden op hol gebracht werden door Hitlers waanideeën. Rasper is dan ook niet alleen by het ncgerproblecm stil biy- vcn staan. Do Jood moest er eveneens aan geloven. Nu heeft hy een nieuwe alinea In zyn toespraken: „De kern van ons probleem Is belichaamd in de door de communisten beheerste Hoge RaadDe communisti sche Hoge Raad en haar socia listische principes, geformuleerd onder de New Deal en voortge zet door Truman en nu door de golfer, die we in het Witte Huls hebben, was het begin van onze rechten, of moet ik zeggen een Jew (Joden) Deal?" Rasper kon eenvoudig niet uit dc handen van de sterke macht biyvenu Een aantal weken geleden stond hy opnieuw voor de rech ter. De ondervraging door de officier van justitie was fel en de zelfverzekerde Rasper werd al spoedig een zenuwachtig hoopje ongeluk. Hy erkende dat hy niet altyd aan rassenschei ding had gedaan. Toen hy nog een boekwinkel bezat kende hy geen kleurengrens. In zyn lite raire byeenkomsten kwamen zo wel blanken ais negers. Maar Rasper moest verder. Stotte rend en stamelend komt het er uit. Ja, hy is wel eens een keer tje uitgeweest met een neger meisje. Ja, wel meer dan eens. Hoeveel keer? Rasper weet het niet meer en veegt zyn bezweet voorhoofd af. Wat dreef deze jonge man. Er is maar één antwoord. Ras per wilde zich een naam maken In dc geschiedenis. Zelf zei hy eens, dat hy wel alles wilde doen om zich het applaus van het nageslacht te veroveren. Het ziet er echter naar uit dat de geschiedenis Rasper onder de voet gelopen heeft. Het valt niet mee om met lege handen en een leeg hoofd de gang van de geschiedenis om te wenden. Maar deze Jonge dwaas is er wel in geslaagd onrust t^ zaaien en verwarring te brengen. (Zoals wy meldden is Rasper deze week in Nashville (Ten nessee) gearresteerd wegens opruiing Red.). Prestatie Gevarieerd en luchtig was het programma dat de K.R.O.-televisie gisteravond bracht. Jos van Loon gaf ons weer eens een kijkje in haar keuken. We zagen iets van de nieuwe wintermode en daarna wer den de cameras gericht op het inter nationale songfestival te Alkmaar „Om de gouden kaas", een zotte maar origineel uitgevoerde fantasie op het onlangs gehouden festival te Venetië. Regisseur Luc van Gent heeft er met de vier zangers en zangeresjes een vrolijke vocale ver toning van weten te maken. De reportage waarmee de uit breiding werd besloten ivas al even kundig geregisseerd. Het is zeker een prestatie om van een onderwerp als gisteravond iets boeiends te maken. Win Bary is daarin ten volle ge slaagd. Jammer dat de interviews zo weinig origineel waren. Maar zelden kwam men boven de traditio nele standaardvragen uit. Een euvel overigens, waaraan vele uitzendingen mank gaan. 0 Het klankbeeld over de christeiyke dagbladpers, dat de N.C.R.V. van avond uitzendt, wordt omiyst door het programma „Vocaal Drieluik", verzorgd door het meisjeskoor Sweet Sixteen, Dc Aethergeuzen, de Bus- sum.se koorvereniging Pro Musica en het Broadway Orkest. Dirigent is Lex Karsetaeyer. 0 Na het nieuws van elf uur zendt ds N.C.R.V. een programma, bestaande uit werken van Edward Elgar, uit 0 In de serie „De Verenigde Naties weer bijeen", spreekt vanavond om vijf over half negen dr. J. G. H. Tans over de ontwapening (V.P.R.O.). dat de Nederlandse i Gorter in Brussel overleed. Zater dagmiddag om vijf voor half drie zendt de V.A.R.A. een aan Gorter gewijd klankbeeld van Garmt Stui veling uit. De regie heeft Jan C. Hubert. 0 De V.A.R.A, heeft morgenmiddag twee uur zendtijd (van drie tot vyf uur) afgestaan aan de V.V.D. voor de huldiging van prof. mr. P. J. Oud in de Riviera-Hal te Rotterdam. TIPS UIT HET BUITENLAND 0 In het programma „Revolutie van een werelddeel" geeft Rudolf Jacobs vanavond van kwart voor acht tot kwart voor negen een uiteenzetting over „De geboorte van het Afrikaanse nationalisme". (Duitsland 309 en 189 Programma voor morgen wijding. Llch- Waar blijft de tijd; 11.30 Pianorecital: 12.00 Orgelspel; 12.30 Land- en tuinbouw meded; 12.33 Gram; 13.00 Nws; 13.15 VARA-Varla; 13.20 Harmonle-ork; 13.45 Sportpraatje; 14.00 Gram; 14.25 Herman Gorter, klankb; 14.45 Gram; 15.00 Zend tijd V.V.D.Huldiging mr. P. J. Oud; 17.00 17.15 Lichte wieg :ekjourn Hilversum II, 298 m. KRO: 7.10 Gram; 7.15 Gewijde muz; gengebed en Ut kal; 8.00 Nws ber; 8.15 Oram; 8.50 V d hull V d kleuters; 10.15 Gram; 10.: noodklok; i V d Jeugd; 16.50 Grego- Televisie Programma voor morgen VARA: 17.00 V d kind. NCRV: 20.oo Journ en Zang; 20.20 Nieuwe gram; progr; 21.50 Dagsluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 7