Begroting Lisse toont steeds stijgend kostenpeil Aartsbedelaar Johan benoemd tot Heer van Bodegraven Enorme opkomst op feest van „Tour de Lisse" BRANDARIS Wordt Nieuwe Haven in naaste toekomst een marktplein Bussen bij het passeren in Warmond tegen elkaar agent bezorger NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 „OENSDAG 11 SEPTEMBER 1957 Belangrijke verhogingen Inkomsten houden geen gelijke tred met uitgaven F AANSLUITING op de meer algemene beschouwing in ons blad van gisteravond nemen wij thans de verschillende hoofdstukken der be groting in grote lijnen onder de loep om hier en daar een greep te doen. In het hoofdstuk Algemeen Beheer zijn de inkomsten met 1000 gestegen, terwijl de uitgaven met niet minder dan 32.000 omhoog zijn gegaan, waar van een bedrag van 22.500 voor rekening komt van de salarisverhogingen. Voorts zullen de verkiezingen in 1958 (Prov. Staten en gemeenteraad) 3000 kosten. Het hoofdstuk Volksgezondheid geeft te zien, dat een belangrijke verhoging der uitgaven is het bedrag van 5000, dat nodig zal zijn voor een nieuw bevolkings onderzoek op tuberculose en 5000 wegens hogere subsidie aan de Kruisverenigingen. Daartegenover staat het vervallen van een bedrag van 1500 voor de schooltand- verzorging, omdat het er naar uit ziet, dat in 1958 hiervoor geen uitgaven zijn te doen. In het hoofdstuk Openbare Werken kan men lezen, dat de uitgaven een verhoging vertonen van ƒ32.600. De inkomsten wor den 9500 hoger geraamd vanwege de uit kering uit het provinciaal fonds voor ter- tlare wegen, 500 meer-opbrengst straat- belasting en een bedrag van 2000, dat de ingezetenen méér opbrengen voor het le digen van de vuilnisemmers. Hogere bedragen Voorts is een bedrag van 45.000 ge raamd voor verhoging van de volgende uitgaven: straten en pleinen 3000; glad- heldsbestrijdlng 2400; onderhoud sloten 1000; plantsoenen 8500; riolen 8500; gemeentereiniging 20.500. De verhoging van de post straten en pleinen is een ge volg van de meer noodzakelijke kosten, die aan de Randweg zullen moeten wor den besteed wegens de toeneming van het rljverkeer over deze weg. De plantsoenen vergen meer onderhoud wegens geleide lijke uitbreiding van de oppervlakte, waardoor de personeelssterkte moest wor den opgevoerd. De belangrijk hoger ge raamde post voor de gemeenterelnlging houdt verband met de plannen om over te gaan tot aanschaffing van een tweede roltrommelvullnisauto voor 45.000. Het hoofdstuk Bijzonder lager onderwijs vertoont slechts een verhoging der inkom sten van 1800 per Jaar, doch daartegen over staat een verhoging der uitgaven met 44.500. Het leeuweaandeel van dezt verhoging is de hogere vergoeding (explol tatie) der bijzondere scholen. Betreffende het Ulo-onderwijs zijn er enkele in het oog lopende verhogingen, te weten: onderwijs 3400; exploitatievergoeding ƒ4300; hogere kapltaalslasten voorts 500 voor verhoging vergoeding aan buitengemeenten, tezamen een hogere uitgave van 12.000. Het bt)s. kleuteronderwijs vraagt een hogere uitgave van 2000, waarbi) wordt opgemerkt, dat er in gemeente lijke kringen nogal ontstemming heerst over het feit, dat de wet op het kleuteronderwijs op het punt van de dekking van nieuwe kapitaalsuitgaven een onvolkomenheid bevat, daar de rijksvergoedingen zijn afgestemd op de toestand bij de invoering der wet. De kosten van het kleuteronderwijs sullen naar verwachting In de komende Jaren een sterk stijgende Ityn te zien geven, waarvan de financiële gevolgen voor rekening van de gemeenten komen, hoewel de verhoging niet wordt ge dekt door compensatie van hogerhand. De sportbeoefening geeft de gemeente kas een belangrijke hogere uitgave van 5000. Dit hogere bedrag wordt verkregen door uitbreiding van het sportpark. Voor Maatschappelijke Zorg zijn de uit gaven ook gestegen. Zo zal de krankzinni genverpleging 5300 meer vragen dan rig jaar, terwijl de subsidie voor maat schappelijk werk in deze gemeente met 3450 wordt verhoogd. Het hoofdstuk Economische aangelegen heden geeft te zien, dat het gasbedrijf over ;en tekort zal opleveren van 12.460. Toch wil men de gasprijs nog niet ver hogen, omdat, naar men hoopt, de werke lijke cijfers voordeliger zullen uitvallen dan de raming aangeeft. De ri het gasbedrijf is voldoende om deze tegen valler op te vangen. Inkomsten Bij de post Belastingen wordt opgemerkt, dat de vermakelijkheidsbelasting (voor namelijk door Keukenhof) niet minder dan 10.000 hoger wordt geraamd wegens hoging van de entreeprijs en het en> Vlvi-jublleum. Honderden kruideniers met hun dames, In totaal 3500 personen uit alle steden, dorpen en gehuchten ons laad en delegaties uit Zweden, Duits land en België zijn vandaag in het Ahoy- complex te Rotterdam bijeen geweest het 15-jarLge bestaan van de Vrijwillige In- en Verkoop Organisatie, de V.I.V.O. te vieren. Lekker eten en drinken en ge past amusement waren de drie hoofdbe standdelen van het feest bezoek. Door stijging van het inwonertal stijgen de algemene uitkeringen gelukkig ook aanmerkelijk, nl. 23.000 méér uit het gemeentefonds en 31.500 als hogere uit kering aan belasting uit 't gemeentefonds. De post Onvoorziene uitgaven, vorig Jaar 25.000. is voor 1958 gesteld op 25.700. De bedrijfsboekhouding, die sedert enige ren centraal is geregeld vcor Openbai Werken, Gasbedrijf, Waterbedrijf e Grondbedrijf, vergt een uitgavenpost va ruim 70.000, Daarvan wordt aan sal: lonen voor het personeel van Centrale boekhouding geraamd een b drag van bijna 60.000. De hogere sala rissen deden de post stijgen met Voor de Centrale boekhouding zijn z personen werkzaam; twee voor meterop neming en incasso. Enorm Een zeer belangrijk hoofdstuk is altijd Openbare Werken. Dat blijkt ook nu weer daar deze dienst een stijging van het eind cijfer te zien geeft met 100.000, De kos tenstijging heeft enorme proporties aan genomen, hoofdzakelijk door de volgende posten: personeelskosten 45.000; kapi- taalskosten 16.500; huur 4000; diverse kosten 9000; materialen centraal r zijn 10.000; diensten door derden 25.000. Het aantal werklieden steeg van 30 t In dit hoofdstuk wordt opgemerkt, dat de exploitatie van de kwekerij dit jaar een gunstig saldo opleverde. Het Waterleidingbedrijf geeft een te- kort te zien van 10.300. Ook hier zal ■- j voorlopig geen verhoging van de meter- e I prijs worden ingevoerd. Engelse commandant had reuzetrek Malse maatjes van Katwijkse logger naar hogere sferen VjTTAT DOE JE als commandant van een Engels vliegdekschip, wan- tr neer je bij het zien van een Katwijks haringschip plotseling een reuze trek in Hollandse Nieuwe krijgt? Wel, je vult een mandje met snoepgoed, schrijft een briefje, waarin je je smachtend verlangen naar malse maatjes duidelijk laat uitkomen, en roept een helikopter piloot, die met het hele zaakje het luchtruim kiest. Zo daalde vorige reis uit een op masthoogte in de lucht hangende wentelwiek een mandje met lekkers op het dek van de KW 151, dat door de verbaasde bemanning gretig werd leeggehaald. Schipper Huig van der Niet uit Noordwijk aan Zee las het briefje: The captain of H.M.S. Bulwark sends his compliments and could you spare some fresh fish. Het vlug met haring gevulde mandje werd weer aan boord van de helikopter gehesen en even later liet de Engelse commandant de Hol landse Nieuwe door zijn keelgat glijden. 's Avonds ontdekte men aan boord van de KW 151, dat een oliejas, die aan de reling te drogen hing, en een paar sokken door de lucht verplaatsing in zee waren gewaaid, waartegenover staat, dat de vis- serslui elk een aardig shag doosje rijker zijn. Want daar blijken de snoepgoeddoosjes zodra ze leeg zijn als het ware voor gemaakt. Jeugd in het strijdperk Regen kon Warmonder-f eesten niet O in het water doen vallen kinderen werden de Warmonderfeesten gistermorgen voortgezet. De kinderspelen deden de jeugd wind en water vergeten en al vroeg was er een geweldige drukte op het feestterrein, waar urenlang de aanmoedigingskreten naar ring- werpende meisjes en zaklopende jongens het gekletter van de regen over-i stemden. Aam de vele winmaartjes reikte de bur gemeester na afloop de prijzen uit en met een blik naar de versluierde hemel, sprak de burgervader de hoop uit. dat het tob- betjessteken en de kortebaandraverijen vandaag meer belangstelling van de zon mogen ontvangen. In de loop van de dag werden tevens de winnaars bekend van de schaak- en sjoel wedstrijden, die maandagavond werden verspeeld, terwijl de volwassenen al hun krachten kunnen meten bij het ringsteken met auto's. De uitslagen Winnaars kregen hun prijzen Burgervader: „Prachtige vakantiebezigheid" TN DE TAVEERNE te Lisse is gisteren een feestavond gehouden in verband *- met de „Tour de Lisse". Comité-voorzitter J. van Kesteren zwaaide de scepter. Hij verwelkomde in het bijzonder burgemeester mr. Th. M. J. de Graaf en de voorzitter van de Sport-stichting, de heer P. van Leeuwen. Voorzitter Van Kesteren gaf een korte uiteenzetting van het ontstaan en de organisatie van de Tour. Toen de idee werd geopperd, waren er opti- en pessimisten. Maar de optimisten zetten door en ze bleken gelijk te heb ben. De Tour werd een enorm succes. Er was meer enthousiasme dan iemand ook maar had verwacht. Trouwens, ook de belangstelling voor de feest avond overtrof de stoutste verwachtingen. De burgemeester, die de prijzen zou uitreiken, begon met het comité van harte met het grote succes te feliciteren. Het was naar het hart van de burgervader, dat de groten dit nu eens voor de kleinen hadden gedaan. Dit was prachtige vakan tiebezigheid zei hij. Hij wilde nu alvast voor het volgend jaar zijn steun en goed keuring toezeggen. Winnaar Nico Caetien kwam naar voren. Uit handen van de burgemeester kreeg hij, namens het Tour-comité, een prachtig fototoestel met Blitz-apparatuur Ook de tweede prijswinnaar, C. Arends- man, kreeg een fototoestel. Derde prijs winnaar Joop van Diest kreeg een flets- lamp met dynamo; 4. Toraiy Warmerdam (idem); 5. D. de W re ede (vulpen); 6. L Meyland (idem); 7. G. Caspers (aktentas) 8. A. Barter (fietsstuur); 9. P. van Zeist (idem); 10. Truus de Koning (idem). Allo winnaars kregen een warm applaus Daarna vond de uitreiking der ploeg- prijzen plaats. En ten slotte werden nog medailles uitgereikt aan de mederjjders. Aan bet eind van de avond dankte do beer Van Kesteren de burgemecste de schoolhoofden voor hun aanwezigheid. De heer Van Wickeren. hoofd van de St. Willebrord-school, richtte zich ook tot comité en jeugd. De jongens hebben het „goed gedaan", zei hij. Er werd ook nog gesproken door do heer P. van Leeuwen, voorzitter va Sport-stichting. Hij zei, dat de slntelbaan weliswaar voor de atletiekbeoefening iet wat was gehavend, maar dat men bij de Stichting toch blij was, dat het Sportpark zo'n grote dienst kon bewijzen. Persoon lijk had hij veel plezier gehad in de wiel rennerij van de jeugd. De comité-voorzit- beloofde, dat voorjaar 1958 ook iets r de andere jeugdgroepen zal worden gedaan. Zelfs de vrouwelijke jeugd wil graag eens rijden, zei hij. De heer N. Mens voerde het woord namens alle ouders. Hij dankte het comité voor het prachtige initiatief. VOORHOVT Hervormde Gemeente De protestantse vrouwen van Voorhout gaan weer met frisse moed beginnen In de komende winter een bazaar te hou den ten bate van de kerkvoogdij va Herv. Gemeente. De eerste avond i donderdag 12 september. 8 uur in de pastorie. Advertentie A.s. Donderdagmiddag om 2.30 uur hoopt de heer W. HOEK zijn kapperszaak annex parfumerieën te openen, in de „Koestal", Prinses Margrietlaan 2 te Katwijk aan Zee. HU hoopt door vlugge en nette bediening het vertrouwen van U te mogen winnen. KATWIJK Ambtswoning Burgemeester Duiker en zijn gezin heb- KATWIJK AAN ZEE Spreekbeurt Morgenavond om 8 uur spreekt in de Geret. Gemeente In tegenstelling met wat eerder is kendgemaakt zal in het kerkgebouw de Geref. Gemeente morgenavond geen dienst zijn, daar ds. Kersten te Scheve- ningen verhinderd ls te komen. In plaats daarvan zal nu maandagavond om half acht spreken ds. Van Gilst te Dirksland. (Advertentie) Koopt NU reeds een Die zichzelf betaalt Grootste se 5 Jaar garantie f290.- en f350.- Vakkundig door ons geplaatst Alléénverkoop voor Katwijk Ook andere merken. Etna. Jaarsma. en: H. A. v. d. ANKER Katw;jk aan den Rijn Gemeenteraad Hillegom TIJDENS DE SPOEDEISENDE vergadering, die de gemeenteraad gister avond hield, werd door een vraag van de heer Degenaars (arb.) een heel klein tipje gelicht van de sluier, die nog over Hillegomse uitbreidings plannen voor de toekomst ligt. De heer Degenaars stelde een vraag in verband met de verkoop van een perceel grond hoek Prinses MarijkestraatMeerstraat aan de N.V. Caltex. Uit de discussie, die naar aanleiding van deze vraag ontstond, bleek, dat er plannen bestaan om de Nieuwe Haven te dempen. Op deze plaats zou dan ruimte komen voor een markt. De burgemeester, die kennelijk vond. de vorige eigenaar heeft overgenomen. dat deze plannen nog niet In de open baarheid moesten komen. 6need het ge sprek hierover af, en verleende vlug een welwillend oor aan de volgende vragen steller, de heer Beijersbergen (k.v.p.) Deze wilde weten, waarom het verpach- staanplaatsen voor kramen bul ten het kermis-terreln van de Hillegom- Harddraverij-vereniging was opgedra gen. De burgemeester legde uit, dat het •rpachten van dergelijke staanplaatsen altijd een taak van de Hillegomse Hard draverij Vereniging was geweest en dat deze daar meer ervaring in had, dan het gemeentebestuur. Daarbij bracht deze procedure de gemeente meer geld in het laadje dan voorheen. Agenda Vóór deze drukke rondvraag was kort© agenda afgewerkt. De heer P- Moerman had een bezwaarschrift inge diend tegen een aanmaning om zijn ningen t© verbeteren. Deze woningen hebben onder d© vloeren dertig centi meter water staan en op sommige plaat sen zijn de planken finaal doorgerot. De heer Moerman is eerst kortgeleden eige naar geworden, maar B. en W. vinden, dat hij met de hulzen ook de lasten van D© raad was het hier wierp het bezwaarschrift. In verband met de bestedingsbeper king hebben Ged. Staten geen toestem ming verleend tot het aanleggen van kinderspeelplaatsen aan de Brouwerlaan en achter de Chr. Julianaeehool, hetgeen uit een voorgelezen schrijven bleek. Aan het eind van de vergadering ging de raad in besloten zitting, waar ir. W. F. Schut, directeur van „Stad en Land schap" enkele ontwerp-uitbreidingsplan- nen besprak. Het was een grote lijst, die de burge meester kreeg af te werken en achtereen volgend kwamen de volgende gelukkigen naar voren om hun prijsje in ontvangst te nemen: Ring werpen voor meisjes van 6 jaar: 1. Willy van Es; 2. Henriette v. d. Hulst; 3. Elly Welsink; 4. Irene Kok. Troostprij: Carla Polman. Auto race voor meisjes van 9 jaar: 1 Marianne van Rijn; 2. Jennie Zilve'rtand; 3. Anette van Leeuwen; 4. Agnes van Noord. Auto race voor jongens van 8 jaar: 1. Wim van Dijk; 2. Tonnie van Velzen; 3. Nico Ouwehand; 4. Jan van Leeuwen. Ringsteken op de fiets voor Jongens van 10 jaar: 1. Tom Haarsma; 2. H. v. d. Horst; 3. Johan van Velzen; 4. Jopie Beugelsdijk. Ringsteken op de fiets voor meisjes var 11 jaar: 1. Joke Broer; 2. Willy Beugels- dijk; 3. Tine Beumer; 4. Lenle van Wissen. Vlaggetje steken jongens 6 en 7 jaar: 1. Jan van Leeuwen; 2. Jan v. d. Voet; 3. G. Zwetsloot; 4. Jaap Habes; 5. Henk Dijk. Zaklopen jongens van 9 jaar: 1. Theo Beugelsdijk; 2. Wim van Winsen; 3. Al- bert van Velzen; 4. Cor de Haas. Hindemislopen jongens van 12 jaar: 1 Jaap Meskers; 2. Han Schippers; 3. Jan de Vogel; 4. Huib Riteen. Eieren rapen meisjes van 8 jaar:: 1. Nora Broxterman; 2. Henny v. d. Voet; 3. Cecilia Post: 4. Truus Kivits. Troostprijs Cobde de Vroomen. Kegelfietsen Jongens 11 jaar: 1. Gerard van Velzen; 2. Sip Wdelinga; 3. Theo Rijn; 4. Johan Kortekaas. Kegelfietsen meisjes van 12 jaar: 1. Nel Kortekaas; 2. Truus Schavenmaker; 3. Cobie v. d. Horst; 4. Gerrde Broxterman. Zakjesploffen voor meisjes van 10 1. Joke van Rossen: 2. Willy Hoogkamers; 3. Mariies Broxterman; 4. Tineke Koppers Toen gisteravond in Warmond uit de richting Sassenheim een bus van de N.Z.H. een andere bus, komende uit de tegen overgestelde richting, wilde passeren, kwamen ze met elkaar in aanraking. De bus, die uit Sassenheim kwam, reed tegen een lichtmast op, die als een lucifer af knapte en kwam tot stilstand tegen een Kaasmarkt vijfenzeventig jaar Min. Mansholt deed mee aan spel van loven en bieden VOORSCHOTEN Postduivenwed vlucht De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht met oude en jonge duiven van Duffel (België, afstand onge ler 115 km. In concours waren 185 duiven. Aankomst eerste prijsduif 12.21.55 uur, snelheid 1403.30 meter per minuut; aan- »t laatste prijsduif 12.32.49 uur. snel heid 1243.53 meter per minuut. De prijzen werden als volgt behaald: d'Haens 1213182333; J. P. v. Assem 35726; C. Zwaan 4—1027— 12; P. N. van Wissen 6—8—9—17—20—36— 37; Fr. Hendriks 11—14—15—22—26; G. L. Schrijvers 12; F. C. v. Heusden 162431; A. de Graaf 19—25—35; D. M. Klooster man 2129—3038; H. v. d. Wal 34. Aanrijding Gistermiddag had op de Veurseweg nabij de Papelaan een aanrijding plaats tussen wee auto's. De heer J. G. van O. uit Voorburg wilde, komende uit de richting Leidschendam, de Papelaan oprijden en sorteerde daartoe voor. De hem achterop rijdende auto, bestuurd door P. A. H. uit Santpoort, remde, maar slipte door, met als gevolg een botsing die echter alleen materiële schade veroorzaakte. Burgerlijke stand GEBOREN: Mathllde Helene, dochter van L. van der Zwan en van A. J. Braggaar; Rudy, zoon van M. Th. van Berne en van L. de Geus; Cornells Jaco bus, zoon van S. Jansen en van Johanna var Alphen. GEHUWD: Herman Gerhard Gerdes, Delfzijl, en Helena Valentine Kloezen. feestelijkheden rondom het vijfenzeventigjarig bestaan der Bode- graafse kaasmarkt, is Johan Bodegraven tot Heer van Bodegraven be noemd. Op de slotbijeenkomst van de grootse Goed-zo-acUe werd Johan Bodegraven indertijd door de Commissaris van de Koningin in Zuid- Holland met deze titel aangesproken. En de Bodegraafse marktcommissie meende bij de marktfeesten de huldiging van de Heer van Bodegraven in zijn Heerlijkheid niet te mogen vergeten. Voor deze plechtigheid was de Konln- landbouw, zuivel en de Bodegraafse gin der Kaas, die enkel© Jaren geleden 4 een bezoek aan Bodegraven heeft ge bracht, nogmaals naar deze steunpilaar van haar rijk gekomen om de Heer van Bodegraven te verwelkomen. Namens de Bodegraafse bevolking bood zij de Heer van Bodegraven een overvloed van Bode graafse produkten aan markt tenvolle tot hun recht kwamen. Heerlijk Johan Bodegraven had ln de ar chieven ontdekt, dat Bodegraven sedert 1200 geen Heer meer had gekend, omdat deze ln dat Jaar door de Utrechtse bis schop was verjaagd. Hoe heerlijk vond n Bodegraven het daarom, dat hij als Utrechtenaar de heerlijkheid van Bo degraven kon herstellen. Daarom gaf hij zijn stad meteen maar het voorrecht :aan in plaats van Dorp van Bode graven, de naam Heerlijkheid van Bode- Omdat een dergelijk privilege slechts met een handkus kan worden beze geld. drukte de nieuwe Heer van Bode graven zijn lippen op de hand van de Koningin der Kaas, en om Bodegraven helemaal gerust te stellen, dat alles volgens recht en orde was verlopen, kuste de Heer de beide handen. Deze Heerlijke plechtigheid vormde een onderdeel van een massaal openluchtspel bijzondere levendigheid, waarbij Eregast Minister Mansholt bezocht de markt als eregast. Hij werd op het marktplein welkomd door het gemeentebestuur e marktcommissie. waarna de tienjarige Roelie Klein Haneveld hem een volvette boerenkaas aanbood. De voorzitter van de marktcommissie huldigde hierna tien veteranen onder de zelfkazende boeren van wie sommigi al meer dan veertig jaar hun kaas t markt brengen. De minister merkte ln zijn toespraak on der meer op, dat hij niet gelooft, dat de boerenkaas van de markt zal worden ver drongen. De boerenkaas toch blijft het neusje van de zalm en kan gezien de kwa liteit nimmer door fabriekskaas worden vervangen. Bij zijn rondgang over de kaasmarkt kon minister Mansholt de verleiding niet staan aan het spel van loven en bieden mee te doen. Hij stapte op een kaasbrik en begon met een veehouder te onder handelen. Na veel geklap lukte het hem partij kaas te „kopen" tegen f 2.29 kg. Ruiterfeest tig verenigingen deelnamen. Het middag programma heeft de toeschouwers wel het aangenaamst beziggehouden. Jammer, druilerig regentje dit festijn te genwerkte. Pas tegen de avond kwam da on door, In de lokalen van de Christelijke In dustrie- en huishoudschool hield men een grote kaastentoonstelling, waar van het resultaat evenwel beneden de verwachtingen was. Het gemiddelde aantal punten van alle kazen was na melijk 82,1, terwijl ln augustus op do Goveka te Gouda een gemiddelde van 86.6 werd behaald. De jury was van mening, dat de ooi zaak hiervan ls gelegen in het feit, dat de kazen voor Bodegraven juist vóór de periode zijn gemaakt en die voc Goveka even erna. Een uitzondering maakte de groep zware kaas (boven de 15 kg), die een gemiddelde van 87 behaalde, daarmee ver boven de andere groepen uitkomend. Prijzen De prijzen werden als volgt toegekend: Klasse A (tot 8 kg): 1. M. Verburg, Bo. degraven; 2. Gebr. Van der Meer, Alphen aan den Rijn; 2b. C. Kempenaar, Ter Aar; 2c. J. de Bruin, Boskoop; 2d. G. Breedijk. Reeuwijk. 3a. J. Rijlaarsdam, Alphen aan den Rijn; 3b. G. J. van der Stoel. Bode- graven. Klasse B (8-12 kg): 1. G. Mourlts, Zeven hoven; 2a. L. de Groot, Zegveld; 2b. H. den Hertog, Bodegraven; 3. P. de Zeeuw. Nieuwerbrug. Klasse C (12-15 kg): la. L. A. de Wit. Lange Ruige Weide; lb. C. N. v. d. Akker, Leimuiden; 2. W. Vergeer, Nieuwerbrug; 3. J. v. d. Wind, Waarder. Klasse D (boven 15 kg): 1. D. Hoogen- doorn, Zwammerdam; 2. J. Rijlaarsdam. Alphen aan den Rijn; 3. G. van Selm, Wilnis; 3b. A, den Hartog, Rietveld; 3c. A. J. v. d. Brink, Lange Ruige Weide; 3d. J W. de Bruijn, Zwammerdam. Groepen van vijf kazen: Holl. Maat schappij van Landbouw, afd. Bodegraven 93,4 pnt.; groep Plattelandsvrouwei pnt.; groep buurtschap Meije 86,6 pnt.; groep Lange Ruige Weide, 86 pnt.; groep 2 Plattelandsvrouwen 85,8 pnt.; groep Al phen aan den Rijn 84,6 pnt.; groep Kou dekerk aan den Rijn 79,8 pnt.; groep kaas- cursus Zwammerdam 75,2 pnt. boom langs de weg. De cabine van de bu.' werd vernield. De chauffeur kwam met de schrik vrfl. Behalve enige ontvellingen liepen de passagiers geen letsel op. Ook de andere bus werd zwaar beschadigd. (Foto A. van der Pluij-m) Vlaggetjes steken voor meisjes van 7 jaar: 1. Rietje Betram; 2. Greetje HeijljJ 3. Dora Duinhoven; 4. Beppie van Rijn; 5. Jennie v. d. Zeijl. Troostprijs Willy vanj Vliet Ringsteken met auto's voor dames en heren: 1. J. Verstegen; 2. J. Schrijvers; 3, Schie; 4. A. van Moorsel; 5. mej.j W. Hoek. Serveer race voor meisjes van 15 en U jaar: 1. Joke van Rijn; 2. Trees v. d. Berg;; 3. Marjan v. d. Horst; 4. Ria v. d. Horst! Schijfschieten voor jongens van 13 en> 14 jaar: 1. Hans van Niekerk; 2. A. d«i Jong; 3. A. van Noort; 4. Wim Mermelink.' Troostprijs J. van Tongeren. Koekhappen voor meisjes van 13 en lil jaar: 1. Tineke van Velzen; 2. Hans vajil Dam; 3. Annie Koot; 4. Anneke Slinger land. Kussenslaan voor jongens van 15 en 1( jaar: 1. Wout Onderwater; 2. Fer Ver geer; 3. Cor Sijtsma; 4. Kees Wassenaar, Stoeltje wisselen: 1. Joke van Leeuwen; 2. C. Heemskerk; 3. Truus Vergeer; i Toos Wassenaar. Schaakwedstrijd: 1. M. D. Bergman; 2, K. W. v. d. Willik; 3. P. Schakenbosch. Sjoelbakken: 1. mej. S. Moerkerk; 2. J. Kerkhof; 3. J. Spaargaren; 4. mej. R. vaji Stijn. WARMOND (Adverfentii) DE NIEUWE LEIDSCHE COURANT vraagt voor haar agentschap in Warmond een LISSE Ongelukken bij inritten Gistermorgen werd bij De Nachtegaal de heer E. K., die op zijn bromfiets reed, aangereden door de vrachtwagen vai A. S. A. te Lisse. De vrachtwagenbestuur der zou bij het inrijden van een inrit! geen voorrang hebben verleend. Del bromfiets werd ernstig beschadigd en d«! berijder liep schaafwonden op. Onze plaatsgenoot C. P. H. had met zijt volkswagen bij het Inrijden op het erl van de firma Driehuizen een aanrijdinj met een auto, die uit de richting Hille-j gom kwam. De wagen werd flink bescha digd. Dokter Holl verleende de heer H,j die in het gezicht was gewond, eerste Nieuws van en voor Rijnsburg „Zwarte Pion" overwon schakende trammensen De „Zwarte Pion" uit Lisse is thans definitief in het bezit van de wisselbeker gekomen, omdat N.Z.H. gisteravond geen kans heeft gezien de Lissenaren te verslaan. En dit was nodig om de beker voor Rijns- burg te redden, want enkele maan den terug verloor Rijnsburg met 9%5Vz de eerste bekerwedstrijd tegen Lisse, zodat thans met gelijke punten gewonnen had moeten wor den om de beker uit de Lissese prij- zenkast te houden. N.Z.H. kwam gisteravond met twee spelers te weinig uit en kon niet verder dan tot 'n gelijk spel komen, hetgeen toch al een behoorlijk resultaat kan worder genoemd Omdat de „Zwarte Pion" de bekei thans drie maal heeft gewonnen, ls dezi vereniging nu definitief in het bezit van dit trofee gekomen. De gedetailleerde uitslagen lulden: P. Beijk (Zwarte Pion)M. J. Goudriaan (N.Z.H.) 1—0; H. v. Diemen—H. Tijster man 0—1; G. Schol ten—A. Vletter 1—0; J. Grimbergen—A. Henslng 1—0; J. Goe- demansH. Binnendijk Vz\ B. VlietL. J. Goudriaan Vz—H; C. v. Rui ten—A. Ravensbergen 01; P. Langeveld —(tegenstander niet opgekomen) 10; Th. Brouwer—W. Binnendijk 01; N. v. d. Mey—J. P. Noort *6—*6: Goedemans— D. Schoneveld 01; S. v. RuitenD. v. d. Vijver 01; C. v. Ruiten1A. v. d. Eijkel 01; C. HoogenboomG. Vink 10; C. de Jeu(tegenstander niet op gekomen) 10. Einduitslag: tVi C.H.V. JONGEREN OPENDEN SEIZOEN De seizoen-opening, die de C.H. J.G. gisteravond in de kantine Van der Vijver hield, mocht ziel slechts in een matige belangstellint verheugen. Voorzitter W. Leeuwen hoek wilde dit wijten aan de vroeg' start en niet aan een gebrek aai activiteit der leden. Mr. dr. K. de Vries, directeur van <1 Leidse kweekschool- hield na het wel komstwoord een lesring over de verhou dingen tussen burger en staat honderc jaar geleden en nu. Het liberalisme, al dus de heer De Vrie6, dat rond 183 hoogtij vierde, dwong de Nederlands staatsburger tot 'n eigen verantwoorde; lijkheld en deze is thans door de vel overheidsbemoeiingen voor 'n groot det weggenomen. Daarnaast is Nederlani zijn zelfstandige karakter kwijt geraak; doordat wij van een agrarisch land ee: industriestaat zijn geworden. Deze tw» factoren brachten de heer De Vries er toe de burger van 1850 sterk en de bur ger van 1957 zwakker te noemen. Om de persoonlijke verantwoordelijkhei- zoveel mogelijk te handhaven vraagt <3- C.H.U. alleen overheidsbemoeiing, wat deze in het huidige staatsbestel niet me* kan worden gemist. Deze interessante lezing werd gevolp door een geanimeerde gedachtenwlsté ling. Plet slot van de vergadering bracht bestuursverkiezing, tijdens welke de hee A. de Monye zijn zetel achter de groet* tafel moest afstaan aan de heer H. va' Klaveren. Inschrijving Schatkist Op 13 september wordt ten kantore de agent van de schatkist de inschrijviti geopend op schatkistpromessen met maand looptijd tegen 4% en drie maand# 4T'a pet. disconto, in stukken van 100.W dagtekening 17 september, toewijzing fl» der vast te stellen, storting voor maands promessen 99.692.74 cn drk maands 98.754.17.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 6