Uiaalhouder Janos Kadar heeft last van zijn zenuwen Hongarije weer in V.N.assemblee [achinege weren maken in Boedapest de wet uit Bestedingsbeperking is markeren van de pas Coopvaetf Drie doden in het verkeer DALENDE INTERESSE VOOR NEDERLAND O' OVERDADICE BANKETTEN VAN VROEGER DINSDAG 10 SEPTEMBER 1957 ken (Van een onzer redacteuren) HEBBEN ME VERGIFTIGD", schreeuwde de Hongaarse filiaalhou der van Moskou, Janos Kadar, enige tijd geleden plotseling tijdens 1 uitgebreide lunch, die hij gaf ter ere van een aantal diplomaten van [den achter het ijzeren gordijn. Hij greep naar zijn maagstreek en aan ji gezicht was te zien, dat hij aan hevige krampen ten prooi was. Het e gezelschap was met stomheid geslagen, maar de geheime politie nam fciddedlijk maatregelen: zij zette alle uitgangen af en ontbood haastig nten kele dokters. Het viel allemaal erg mee: nadat de dokters Kadar hadden tchapjjerzocht, verklaarden zij, dat de krampen werden veroorzaakt door grote jsiteit. Qpgelucht vertelde Kadar dit even later weer aan zijn gasten, x van de lunch kwam niet veel meer terecht. Opmerkelijk was evenwel, Dicüf Kadar niet onthulde, wie hij van het snode vergiftigings-komplot had t de i rdacht. s geen wonder, dat Kadar last van 1 heeft. Niet alleen, omdat hij Ir zijn optreden na het Russische ver- 1 Hongarije zoveel op zijn geweten ook, omdat hij in de ware i het woord met zijn rug tegen de r staat 6inds de Russen hem naar i 'brachten en hem daar tot „pre- de Hongaarse volksrepubliek" ffbardeerden. gebroken i Kadar tijdens de korte Hongaarse jjheidsstrijd de gehate Gerö opvolgde ^6ecretaris-g ener aal van de communis- partij, gaf hij zijn volledige steun imre Nagy, die een nationaal kabinet i gevormd, waarin ook verschillende zitting hadden gekre- Tijdens een interview met de Rus- ambassadeur in Boedapest, Andro- f, vertelde Kadar zelfs, dat hij als Hon- r bereid was, met zijn blote handen 1 de Russische tanks te vechten, als t nodig zou zijn. Op dat ogenblik was rubiadar n°8 steeds een gebroken man naar haam en geest, tengevolge van lang- 'ri§e gevangenschap, die pas kort gele- i was geëindigd. (iZoals men weet, had- i zijn communistische vrienden hem nagels uit zijn vlees gescheurd om hem een „bekentenis" te dwingen). Snkele dagen nadien, toen de Russen op Haarli rraderlijke wijze de vrijheidsstrijd der onderdrukten, kon men even- el de stem van Janos Kadar voor de idio horen aankondigen, dat er een nieu- "won e Hongaarse regering was gevormd, elke een eind zou maken aan de zgn. a-revolutie. De toespraak was op een Jperecorder opgenomen, want Kadar be- Moskou. De volgende dag adden de Sowjets hem al naar Praag coaten overbrengen en daar nam hij nieu- cties in ontvangst. geïsoleerd 2 Niemand wilde echter met hem yerken, toen hij in Boedapest wa6 terug gekeerd, uitgezonderd dan wat legeroffi- overlevenden van de gehei en wat oude communisten. En 10 d Kadar totdusver vrijwel alleen nlaii enj wonderlijk te zien hoe velen in Nederland gevangen blijven in de dwaling, dat ons land geroepen zou zijn tot grote schenkingen aan „onder-ontwikkelde ge bieden". In feite hebben wij aan de rijks delen in de West, zomede aan Nieuw- Guinea, reeds de handen vol. Daarbij be hoort het tot de ergerlijkste aspecten var het Euromarkt-verdrag, dat wij het hache lijk feit van betrokken te worden bij de Franse koloniale gebieden nog met z Dm betalingen moeten honoreren. Verscheide- 1st "e „onder-ontwikkelde gebieden" procla im meren thans een recht op westerse bij- stand, onder de bedreiging, dat anders het i communisme in hun land zou winnen. Men kan, voor die chantage niet wijkend, daarop alleen reageren met te eisen, dat die landen de rechtszekerheid in hun ge bied herstellen en zich bij het westerse militaire systeem inschakelen. Doen zij dat niet, en geeft het westen toch hulp. dan gelijkt het op een bankier, geld ge- met gangsters onderhoudt(Elseviers Weekblad). Klederdracht Het geruzie tussen Engelsen en Schotten over op te doeken regimenten en daarmee gepaard gaande uniform-presti- ge-overwegingen duurt nog voort. D« Schotten hebben nu hun Zuiderburen ver weten, dot zij zich zo onverzettelijk be tonen, omdat zij zich niet, zoals de beioo- ners der Hooglanden, mogen verheugen in het bezit van een nationaal kostuum- Een Engelse woordvoerder heeft hierop het volgende geantwoord: „De heren, die in Edinburgh en omgeving iconen, gissen zich. Wij hebben wel degelijk nationale klederdracht. En deze dracht W zelfs zo perfect, dat zij door de be woners van de meeste landen is overge nomen". (De Groene). garen onder de duim te houden. Toen een anbeidersdeiegatie hem vroeg, bij de Rus- op stopzetting van de massa-depor taties naar de Sowjetunie te vragen, zei wanhopige Kadar: „Maar begrijpen jullie dan niet, dat ik met machinege in in mijn rug sta?" Bij het IJzeren Gordijn begint de armoede Intussen doen in Hongarije allerlei ge ruchten de ronde. De communistische bla den verwijten de Hongaren, dat zij ge loof hechten aan geruchten en die ver- iden, volgens welke er een machts strijd gaande is in de leiding van de par tij en dat premier Kadar, die tevens par tijsecretaris is, door de Russen of zijn T"\E ALGEMENE Vergadering van de Verenigde Naties komt mor gen bijeen om de kwestie van het Russische verraad in Hongarije te bespreken. Naar aanleiding daar- zich sedert de doi vembcr van het ontwikkeld. Hoe Hongaren thans x, zoals die jaar heeft rzichtig dc blijkt ten overvloede uit het volgende val: Voor een luxueus hotel in Boe dapest staat een hypermoderne Amerikaanse limousine, de veel be langstelling trekt. Een oude Hon gaar steekt zijn bewondering niet onder stoelen en banken en roept: „Wat een prachtige Russische li mousine. Behalve belangeloze hulp levert het progressieve Russische broedervolk ook nog de modernste droomwagen ter wereld". Even la ter komt een jonge Hongaar naar de man toe. H« neemt hem bjj dc arm en vraagt: „Kent u dat auto merk niet? Het is toch een Ame rikaanse wagen?" Waarop de oude man droog opmerkt: „Het merk ken ik wel, maar jou niet tegenstanders in de partij zou worden afgezet De bladen zeggen, dat dit dromen zijn van vijanden en boosaardige geruchten, die door Radio Vrij Europa worden verspreid. Speciaal werd het ge rucht tegengesproken, dat de Russen var plan zouden zijn Kadar tijdens de vakan tie, welke hij in de Sowjetunie gaat door brengen, vast te houden. „normaal'1 Het leven in Hongarije heeft zich thans zoals men dat noemt genormaliseerd. Vooral in Boedapest ziet men weinig sporen meer van de opstand. De inflatie schijnt af te nemen, evenals de werk loosheid. Maar het land heeft nog ern stige economische problemen. Het tekort op de betalingsbalans is groot. De Sowjet unie en ook de andere Oosteuropese 1: den hebben hulp verleend en Kadar doet wanhopige pogingen, meer deviezen handen te krijgen, bijvoorbeeld door a Drieduizend T. J. Twijnstra tot parlementsleden CINDS 1951, het jaar van het eerste parlementaire industriebezoek, is het volume van de industriële pro- duktie met bijna 50 procent gestegen en dat van de industriële export met 60 procent. Er hebben 110.000 per- in meer hun plaats in de be drijven gevonden. Dat alles is vooral mogelijk geweest doordat voor een bedrag van ruim 12 miljard is ge ïnvesteerd. Dit zeide de heer T. J. Twijnstra, voor zitter van de contactcommissie der werk geversverbonden gisteren bij het begin van het parlementair industriebezoek. De heer Twijnstra wees er verder op, dat ook de toekomst belangrijke investe ringen vraagt als gevolg van de snelle ontwikkeling der techniek en de interna tionale concurrentie. „Wanneer thans zich de noodzaak voordoet van een beperking der bestedingen, dan kan dit niet anders worden gezien dan als een markeren van de pas om na het hervinden van een ge zond evenwicht met hernieuwde kracht de expansie van onze volkshuishouding Nadat mr. J. A. Jonkman, voorzitter van de Eerste Kamer, het woord had ge voerd, sprak de heer W. Goudriaan, voor zitter van de Koninklijke Nederlandse redersvereniging. Hij wees er op, dat de fiscale voordelen van de schepen onder goedkope vlag in de concurrentiestrijd van nu de doorslag geven. Zonder faciliteiten kunnen de Nederlandse reders de strijd niet volhouden, zodat onze vloot haar positie zal verliezen. De heer M. C. Kieft, directeur va: K.N.S.M., deed eveneens een beroep op de parlementsleden om begrip te tonen voor de ernstige moeilijkheden var Nederlandse scheepvaart. Tevens leidde hij de ingebruikneming in van het motorschip „Prins der Neder landen." De voorzitters der Kamers, mr. Jonkman en dr. L. G. Kortenhorst, haal den gelijktijdig een hendel over, die de schcepsfluit in werking stelde. het toeristenbezoek uit Hongarije is weer een groot met prik keldraad afgezet kamp, afgesneden van de buitenwereld. De concentratiekampen, die na de dood van Stalin werden afge schaft zijn weer in gebruik genomen. Er bevinden zich op het ogenblik tenminste 40.000 politieke gevangenen in. De de portaties naar de Sowjetunie werden on langs hervat en vele politieke gevange nen bevinden zich in de gevangenissen in de Sowjetunie. Razzia's zijn weer aan de orde van de dag (en wellicht nog meer vaïi de nacht), het aantal terechtstellin gen van politieke tegenstanders van het Kadar-regime neemt schrikbarende vor men aan en de behandeling, die vele be langrijke gevangenen moeten ondergaan tart (volgens de 'beschrijvingen van vluch telingen uit Hongarije) elke beschrijving Ook de afgezette premier Imre Nagy aan vreselijke martelingen zijn blootge steld, omdat hij nog steed6 weigert, zijn medewerking aan het regime van Kadar te verlenen. Binnenkort zal wellicht monster-proces tegen hem en enkele zijn medewerkers worden geopend. Weinig politieke regimes hebben it wereld een dergelijke antipathie opgewekt als dat van Kadar. In het rapport van d« Ver. Naties, dat deze week door de Al gemene Vergadering zal worden behan deld, wordt er geen twijfel over gelaten, dat dit bewind in strijd met de grond wet is. De Westerse mogendheden beper ken de diplomatieke betrekkingen tot het uiterste minimum. De Kadarkliek wordt daardoor zeer verontrust en laat steeds meer communistische delegaties een zoek aan Hongarije brengen om de schijn te wekken, dat de publieke opinie ir wereld het regime steunt. Er z(jn wel stemmen opgegaan om de relaties met het Kadarregime te verb ken en Hongarjje uit de Ver. Naties stoten. De belanghebbende mogendheden schijnen echter het meest te voelen voor voortzetting van de betrekkingen op de huidige voet, vooral omdat de contacten van de afgelopen maanden niet het Ka darregime maar het Hongaarse volk ten goede z(jn gekomen. DOUWB EGBERTS^ heerlijke melange van de fijnste baaitabakken DOUWE EGBERTS in handige tabakszak Op de provinciale weg tu66en IJzen- dijke en Philippine is de 18-jarige A. Balleger uit Zaanslag het slachtoffer van een ongeluk geworden. De jongeman ver wisselde in het donker een band van zijn auto en werd aangereden door een ach terop komende wagen, waarvan de be stuurder werd verblind door een tegen ligger en de half op de weg staande de fecte auto niet zag. De jonge automobi list was op slag dood. Op de Eindhovense Bosdijk is gis teren de 22-jarige verpleegster I. Warten- foerg uit Den Bosch dodelijk verongelukt, toen de motorfiets waarop zij als duo- passagiere zat, 6lipte na het springen van de achterband. Zij viel met haar hoofd op straat en overleed in een zie kenhuis. De motorrijder A. Rartog liep lichte verwondingen op. De 37-jarige landbouwer O. uit Halle (Gem. Zelhem) botste gisternacht op de weg van Ruurlo naar Halle met zijn bromfiets op een motor. Hij overleed gis teren in een ziekenhuis te Ruurlo. Spoorloos. Sind6 1 septemiber is de ne gentienjarige Maria Antonia Kabalt spoorloos verdwenen uit Beverwijk. Een ongeluk wordt gevreesd. (Van een onzer verslaggevers) VERAL waar we het oor te luisteren legden, zei men: Wacht nog even, we zijn er nog niet, het vreemdelingenseizoen loopt nog. In Scheveningen bijvoorbeeld luiden ze het deze week (donderdag) officieel uit en de buitenbaden sluiten er op 15 september. We gunnen allen die met vakantieganger en vreemdeling seizoensgewijs door het leven moeten, dit „staartje" best en begrijpen hun reactie van „Schrijf ons nog niet 'helemaal af, want met een paar mooie dagen in het verschiet is er voor ons nog wel wat te doen." Toch is er wel een voorlopige balans van „ons" vreemdelingenverkeer te ma ken. Al ebt de stroom van vreemde lingen dan ook langzaam weg, voor al gemene indrukken, niet meer en niet minder, kan men nu al wel terecht. Dan blijkt dat er over het buitenlandse bezoek aan Nederland geen al te opwek kende dingen gezegd kunnen worden. Dat begint reeds bij de officiële toerisme- kenners, die niet openlijk van een terug gang willen spreken, zonder dat cijfers op tafel gebracht kunnen worden, maar toch net zo lang formuleren tot er zoveel gezegd is dat we het dode punt hebben bereikt. Anders gezegd, de gang waar mee ons land mede werd opgestoten in de vaart der toeristenvolkeren, Is er uit. Deze voorzichtige „algemene indruk" van toeristeninstanties wordt dan later des gevraagd door verschillende hoteliers in minder bedekte termen onderschreven. HET LEVEN Iffif bondig ZWIJGERS AL VAN JONGSAF behoren we tot de mensen, die dag in dag uit met zichzelf een hard gevecht moeten leveren om te voorkomen, dat zij zeggen wat zij beter kunnen verzwijgen. We dragen zogezegd het hart op de tong. We hebben altijd vee] moeite met de spreuk „Spreken is zilver en zwijgen is goud". Van onze vroegste jaren af zijn we dol geweest op nieuwtjes, maar we heb ben ze nooit voor onszelf kunnen houden. Altijd moesten we er een ander deelgenoot van maken. Altijd die nieuwtjes doorgeven. Daarom moet u ons nooit een geheim toever trouwen. Dat is niets voor ons. Het zou ons bezwaren. Het zou ons leven versomberen. We zijn van nature echt van die: moet-je-nou-toch-eens- horen mensen. Van die opgewekte babbelaars. geheim ee. een geheim is niets voor on weten moet er uit. En liefst i Daarom hebben we met angst en beven geluisterd naar de heer A. M. Bergers. Bang, dat hij ons uit de goedheid zijn hart zou vertellen hoe je nu al veet kunt komen of de Bijstand- krant, die hij heeft doen rondbezorgen, prijs bevat. Tot op heden is dat nog geheim. En dat geheim kent hij al leen. Hij loopt er mee rond en hij reist ice in de trein. Hij drinkt er koffie en hij luncht er mee. Hij gaat slapen en hij staat er mee op. Met dat geheim, dat goud waard is. Dat ge heim, dat 25.000 gulden aan prijzen in zich bergt. Dat on6 20 mud antraciet kan bezorgen en dus de winter kan door helpen als we het wisten. Dat ons een gelukkig man zou kunnen maken. En dat ons aanzien bij onze vrienden zou ver- drie domtorens Meneer Bergers ls als w\J een gezel lige babbelaar. Een man, met wie de uren voorbijvliegen. Maar we hebben hem niet hoeven te waarschuwen ons. We hebben hem niet hoeven te be kennen. dat wij van alles wat wfl weten misbruik maken. Hy vertelde alles over zyn actie. Dat hy sinds 17 augustus 1.530.000 loten heeft verkocht. Dat hg in de week van 2 tot 10 septem ber over het gehele land 3.000.000 BU- stand-kranten heeft doen verspreiden. Van Den Helder tot Vaals en van Ap- pingedam tot Cadzand. En dat alle loten op elkaar gestapeld even hoog z(Jn als drie domtorens. En dat hy dit jaar voor vijf miljoen gulden voor liefdadige doel einden heeft bgeen gekregen. Dat er men- zfln, die voor geen goud ter wereld, hoofdprijs zouden willen winnen en om elk lot, dat ztf kopen direct ver scheuren. Dat deze actie ruim een mil joen gulden zal opbrengen. Dat hü na de verloting een miljoen trekklngslijstcn laat drukken, die gratis worden toege- ;onden. Dat hij met zijn onkosten 130.000 gulden beneden het toegestane bedrag is alleen Hij vertelde, dat hij grote waardering heeft voor het Staatsbedrijf der Poste rijen. Dat er van de miljoenen loten, die hij door Tante Pos laat bezorgen nooit één lot zoek raakt. Nooit één aan het verkeerde adres komt. Dat hij nooit DjakartaParijs. Luchtlijn geopend door Transports aériennes iotercontinen- Drs. P. C. J. Kien is door de generaal der V.N. bevorderd tot van de financiële administratie v: secretariaat der Verenigde Naties. Toch is hel zo inheid dankbaar rverdadig, vooral bij By de bruiloft van i Margareta van York om werden door de overheid herhaal delijk bepalingen uitgevaardigd om dt overdadige maaltijden te beteugelen. Ir 1390 werd te Haarlem bijv. verordenc veelderig- mkstukken rrgekom iehalvt i die sonderen waren, prijkten op de tafels geweldige tafelstukken, zoals een bos met bewegelijke dieren, een weiland met bomen, en geheel bemande en opge tuigde kraak, evenals een kasteel fee op tafel allerhande ander en windmolen. Voorts stond kerk waarvan het orgel voor :orgdc en de zangers in het hun liederen ten beste gaven, af- seld door een 28 man sterk orkest, cscheiden in een pastei verborgen inter, Dordrecht, Zwolle et et alleen uit gulzigheid, r smakeloze weeldeaucbt i de worden beschouwd i bij het banket tjjssel had plaat rt sluitstuk moe zijn actie ten behoeve van het Koningin Jultanafonds iedereen profiteert. Dat hij haar daarom actie der liefde heeft genoemd. Hij telde ons meer dan we allemaal hebben kunnen opschrijven. Meer dan we u al lemaal kunnen doorvertellen. Maar over het geheim ho-maar. Hij blijft er zichzelf mee bezwaren. Hij houdt het voor zich alleen. Hij vertelt het niet na drie kopjes koffie. Niet na een sigaret Hij vertelt het niet als u hem opbelt Of als u hem een brief schrijft. Of als tegen hem lacht. Hij loopt met geheim door stad en land. Blootshoofd vlot kostuum. Hij lacht, drinkt, hij rookt, maar hij zwijgt. Niets Als wij het geheim kenden zou in ons kunnen zien. U zoudt di rect weten: Deze man heeft een geheim. hoeven te bellen Wij zouden het u toeschreeuwen van uit vliegtuig. U zou niet behoeven wachten bot 18 september. Maar men Bergers is niet als wü. Jammer vooi a carrière Geheimen hebben ons altgd geboeid. Van kind af aan. We hebben ze altyd iedereen weten te ontfutselen. Zelfs Sinterklaas. Maar niet aan mi Bergers. Daarom hebben we meneer Ber gers losgelaten. En zfjn we achter ander geheim gaan aanjagen. Het geheim n carrière. Niet ter wille van Wfj hebben onze carrière al ge maakt. Maar terwllle van de jongei meisjes, die op het punt staan de maat- schappeiyke ladder te beklimmen ei als bct-weters zeggen: Je kan in dat land hier niets meer bereiken, en die willen emigreren, omdat In een ander land meer toekomst zou zyn. Die zeggen: Je moet een pa met geld hebben, of een invloed- ryke oom. En die nu hebben kunnen M. M. van Hengel is benoemd tot lid van de raad van Unilever. Vast zonder pa met geld. Die hebben kunnen lezen, dat Van Hengel op 13-jarige leeftyd ging werken by Van den Bergh's Fabrieken. Vast zonder Mulo-diploma. We hebben meneer Van Hengel niet hoeven te gen naar het geheim van zyn carrière. Dat kennen wc wel. Hard werken in het leven, ogen en oren goed openzetten en veel van de pleziertjes laten schieten. Niet zeggen: ik mag toch ook wel eens wat hebben, maar studeren, elk vry uur. Niet op straat slenteren, maar boeken lezen, en het jezelf niet te gemakkeiyk Amsterdam, dat zestig procent van het vreemdelingenverkeer krijgt te verwer ken, mocht dit seizoen een paar duizend buitenlanders minder welkom heten. Het schijnt niet zo veel. maar deze terug gang is veelzeggender als men weet, dat er altijd een bezoekerswinst van 10 tot 15 procent per jaar werd gemaakt Wie de Amsterdamse verhoudingen als graad meter voor het hele westen van ons land wil aanleggen, heeft dus reden tot on gerustheid. Wat de vreemdelingen, een aantal van hen tenminste, er toe bewogen heeft naar elders af te zwenken en ons Ineens links te laten liggen, is geen geheim. De acties die het buitenland voert om „onze vreemdelingen" vast te houden, hebben, naar te verwachten was, wel wat uitgericht Wat niet wegneemt, dat de Duitsers toch nog tien procent boven hun Nederlands bezoekcijfer oplegden. Blijvertjes zw6rv6r Kustvaarder in moeilijkheden Het 490 ton metende Nederlandse mt torschip Musketier, dat zondag voor d zuidoostkust van Ierland een schroef verloor en de haven van Rosslare moest worden binnengesleept is maandag op nieuw in moeilijkheden geraakt. Toen de Groninger voor reparatie naar Belfast werd gesleept, brak in de Ierse Zee de sleepkabel bij harde wind. Door de ruwe zee was het moeiiyk de verbin ding tussen de Musketier en de sleepboot weer tot stand te brengen. Aan boord be vinden zich de kapitein, J. J. de Looff, I Trouwens, een groot Schevenings hote lier hield ons duidelijk voor ogen dat de Engelsen, eenmaal van hum eiland los, tot de blijvers gerekend mogen worden. De rust die van de Engelse toerist uit gaat heeft blijkbaar op de gemiddelde verblijfsduur van alle gasten toch nog een gunstige uitwerking gehad. Over de grote Scheveningse hotels omgeslagen blijkt namelijk dat dit gemiddelde iets hoger ligt dan twee jaar geleden en van twee en een halve dag op drie volle dagen gekomen is. Onloochenbaar is, dat de Nederlandse zeestranden dn vreemde ogen aantrekke lijk zijn. De zeebaden boekten In elk ge val tweemaal zoveel bezoekers. Dat de naar verhouding bescheiden hotelcapaciteit over het gehele seizoen omgeslagen een grotere bezetting genoot, is ook te prijzen. Neemt men voor de vo rige jaren een topbezetting van 96Vz aan, het was nu ruim 97. Door elkaar genomen waren er in onze badplaatsen van elke honderd hotelgas ten 74 uit het buitenland afkomstig, van wie de Engels sprekenden ruim de helft uitmaakten. Verzadiging Het internationale relspubliek is ver zadigd. Die indruk is ook overheersend- Zo langzamerhand heeft nu iedereen zijn reislust, opgelopen in de oorlogsjaren van gedwongen binnenzitten, wel botgevierd. Er wordt met meer overleg, meer bereke ning ook, gereisd. Ook ons land profi teerde lange tijd van de „oorlogswinst" aan toeristen en we kennen allemaal wel de voordelen die de status van goed- koopte-eiland ons leverde. Deze room is voor de internationale toerist nu wel van de Nederlandse melk af. Een direct ge volg ervan: de buitenlander investeerde dit seizoen heel wat minder deviezen In ons land dan te doen gebruikelijk. En een ervaren terrasbedienaar zag het zo: de verteringen en de faoien lopen zichtbaar terug. Toch mag men over het de vlezenpot je dat het vreemdelingenverkeer elk jaar vormt niet gering denken, daarbij dan de vooroorlogse situatie in het oog houdend. Zo stond die buitenlandse toerist in 1938 borg voor 5 mfljoen en in 1956 voor 230 miljoen aan deviezenBij deze be dragen vergeleken valt de propaganda- pot van de Algemene Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, die met een rege ringssubsidie van 1,2 miljoen moet op boksen tegen byvoorbeeld België met een budget van 5 miljoen en Engeland 'met 9% miljoen gulden, ln het niet En overal kregen we te horen: geen wonder dat er geen „bezoekerswinst"' ge boekt kon worden: er was dit jaar een tekort aan evenementen, aan grote ge beurtenissen die de buitenlandse toerist moeten lokken. Een internationale ge beurtenis als een Rembrandttentoonstel- ling en een E-55 waren dat vorige malen wel. Een Atoom-tentoonstelling alleen is geen internationale trekpleister. Voor het volgende jaar zitten de orga nisatoren van het vreemdelingenverkeer tegen hetzelfde probleem aan te kijken. Iets spectaculairs zit er nog niet in. We zullen het, zo lijkt het, hoofdzakelijk van het buurland België moeten hebben. Daar valt volgend jaar van de wereld tentoonstelling in Brussel wel een graantje mee te pikken. Hopelijk zal dan ook het voor-sedzoen, tussen mei juni, minder slap uitvallen. Het en juni, minder slap uitvallen. Het vroege voorjaar kortte de bollentijd dit maal zodanig ln, dat de tijd tussen voor seizoen en zomerseizoen „open" bleef Alfred Stern en zijn echtgenote Martha Dodd zijn gisteren bij verstek door een Amerikaanse federale Jury wegens spio-

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 5