W.G. van Beelen op hartelijke wijze gehuldigd Markt rijkelijker voorzien dan was verwacht ONDERWIJS-INSTITUUT J.E.A.B." c.Bekendmaking W. Dubbelaar Zieke kinderen hadden plezier van jewelste Afdeling Bloembollencultuur besprak beschrijvingsbrief nieuwe leidsche courant 7 dinsdag 3 september 1957 25 jaar gemeentebode wijkse raadhuis werd gistermiddag het zilveren jubileum van de heer W. G. van Beelen, gemeentebode en concierge van het raadhuis, gevierd. IBehalve het ten raadhuize werkzaam zijnde personeel van de gemeente- Isecretarie, het kantoor van de gemeente-ontvanger, de dienst van gemeen- ïtewerken en de kring bescherming bevolking Zuid-Holland I, waren hierbij tegenwoordig het volledig college van burgemeester en wethouders, de jraadsleden A. Wassenaar en H. Haasnoot, de gemeentesecretaris, de heer D. gemeentewerken, de heer P. C. j Nadat de jubilaris, met zijn echtgenote en overige gezinsleden, hadden plaatsge nomen, werd allereerst het woord ge voerd door burgemeester H. Duiker, die de jubilaris prees voor de wijze, waarop hij 25 jaren zijn taak heeft verricht. Het ambt van gemeentebode, aldus spreker, eist een grote mate van mensenkennis en het vermogen te zwijgen over de zaken, waarvan geheimhouding vereist is. Na mens het gemeentebestuur bood de burge meester de heer Van Beelen een enve loppe met inhoud aan. Namens de leden van de gemeenteraad wenste de heer H Haasnoot de heer Van Beelen en diens echtgenote geluk met het bereiken van deze mijlpaal en sprak hierbij de hoop uit, dat het hem gegeven moge zijn nog vele jaren zijn functie te vervullen op dezelfde voortreffelijke wijze als tot dusver. Als geschenk van de raadsleden bood spreker een salontafel met kleed De heer J. H. van Neerbos, vertegen woordigde het personeel van de gemeen tesecretarie en het ontvangerskantoor. VALKENBURG Commissaris Koningin bezoekt paardenmarkt i de Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz. heeft te kennen gegeven, dat hij het voor. nemen heeft, op 11 september a.s. 's mor gens half negen een bezoek te brengen aan Nederlands oudste paardenmarkt te Valkenburg Z.-H. Onnodig te zeggen dat de bevolking dit bezoek op zeer hoge prijs zal stellen. Laat dan ook op die dag van alle huizen de driekleur wapperen en laten de smaakvol versierde voortuin tjes aan het geheel een feestelijk aanzien geven. Gemeenteraadsvergadering Hedenavond om 8 uur komt de ge meenteraad in spoedeirènde vergadering bijeen. Op de agenda staat: voorstel aan gaan vaste geldlening; voorstel verkoop gronden. Spreekbeurt Donderdag a.s. hoopt ds. L. Lekkerker- ker. Ned. Herv predikant te Bergambacht in zaal De Vries te spreken voor de Herv. Geref. Evangelisatie. Deze spreker, die de indiensttreding van de heer Van Beelen persoonlijk had mee gemaakt. bracht de jubilaris dank voor de wijze waarop hij steeds had klaar ge staan om de ambtenaren behulpzaam te zijn. Hij liet deze dank vergezeld gaan van een polshorloge. Ten slotte werd na mens de perscorrespondenten het woord gevoerd door mevrouw W. A. Wouda-van Wagtendonk. die de gelukwensen van haar collega's overbracht en haar woor den vergezeld deed gaan van een ge- Danhtvoord In een kort dankwoord schetste de heer Van Beelen zijn loopbaan. Zijn benoeming tot gemeentebode was voor hem indertijd een grote overgang geweest. In het be gin was het voor hem, die tot dusver vrije bedrijf had gewerkt, moeilijk aan de nieuwe omstandigheden te v nen. In latere jaren echter, na ziel hebben leren aanpassen, is spreker echter steeds dankbaar geweest met de keuze van deze loopbaan. Ten slotte bracht de heer Van Beelen alle sprekers afzonder lijk dank voor de gelukwensen en ge schenken. OEGSTGF.EST Nieuwe kleuterklas o.l.-sehool geopend Gistermorgen werd onder grote belang stelling de nieuwe kleuterklas in de 2e openbaar lagere school aan de Rijngees- terstraatweg in gebruik genomen. De hoofdleidster van het openbaar kleuter onderwijs in Oegstgeest. juffrouw Tinl. sprak een kort welkomstwoord uit. Hierna voerde dr. K. Simon Thomas, wethouder van onderwijs, het woord. Hij verwelkomde In het bijzonder de loco burgemeester. de heer J. den Ouden. Uit het korte overzicht dat hij van de ont wikkeling van het kleuteronderwijs in onze gemeente gaf, bleek, dat dit nog steeds groeiende is. Mejuffrouw Tinl ontving uit zijn han den een bloemenhulde als dank voor haar steeds toegewijde arbeid. Nadat de wethouder de sleutel van het lokaal van twee kleuters had gekregen, werd het lokaal officieel geopend. Ouders en be langstellenden konden nu het nieuwe lokaal met de meest moderne leermidde len bezichtigen Botsing liep goed af Op de Rijnsburgerweg nabij de Drie Witte Palen zijn een motorrijder en eeD fletser met elkaar in botsing gekomen. De motorrijder, B. H. de J. uit Noordwijk. liep schaafwonden op. De fietser, G. J. O uit Oegstgeest, werd naar het academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd, maar hü kon later naar huis terugkeren. Emissie Chr. Middelbaar Onderwijs te Zeist De Vereniging voor Christelijk Hoger en Middelbaar Onderwijs te Zeist emit teert bij de Zuidhollandse Bank 300 000 5% 25-jarlge obligaties van 500 en 1000 aan toonder a pari, storting 1 ok tober. Doel voltooiing nieuw gebouw en aflossing kortlopende leningen. Aantal leerlingen 875, in internaat 96. Vijfentwintig jaar was de heer W. G. van Beelen in Katwijk de rechterhand van het gemeentepersoneel. Van hoog tot laag heeft men de zilvererf gemeentebode gisteren gehuldigd. Burgemeester H. Duiker bood het echtpaar Van Beelen ook zijn felicitaties aan. Foto D. Kruyt Visserijgolf De MAANDAGMARKT werd onverwacht nog rijkelijker voorzien dan iemand had verwacht. Zondagnacht liepen nog enige schepen bin nen en na de lossing voor de tweede beurt bleek, dat 9700 kisten vis waren uitgelost. Hierbij waren 400 kisten tong en tarbot, 1200 kisten schol, 50 bot, 4250 haring, 1300 makreel, 1850 schelvis, 250 wijting, 450 kabeljauw en gul, 15 haai, 6 poon, 15 koolvis en 25 diversen. En vandaag zette deze aanvoer door. Want de eerste drie trawlers van de zeventien, die 27 augustus naar zee gingen, kwamen vannacht al weer binnen met ladingen haring. Voor de maand agmarkt waren present: de trawler Amsterdam, IJM 28, (op 22 aug. vertrokken) met 1300 kisten haring, 50 makreel, 50 diver sen en 90 kantjes haring; de trawl- logger Albatros, KW 87 (20 aug.) met 750 kisten verse haring, 25 makreel. 75 diversen en 540 kantjes haring; de trawllogger Maria Theresia, KW 99 (17 aug.) die bij de westkust had ge vist, met 60 kisten kabeljauw en gul. 170 kisten verse haring, 20 wijting en 500 kantjes haring. Voorts was van de Katwijkse vloot de KW 74 aanwezig met 500 kisten verse haring en kwam van de Vrolijk-vloot de SCH 135 „Cornelia Maria", aan de afslag met 600 kisten haring en 100 diversen en 300 karntjes. Voor buitenland De export kon maandagmorgen nogal wat gebruiken. Bij de eerste afslag waren kabeljauw, grove schelvis en enkele kis ten noordschol voor de export bestemd en bij de tweede afslag de tong en de grove schol. De kabeljauw noteerde gemiddeld 116 50. De rijen grote kabeljauw deden 124136, de kleine 70 en de kisten grote kabeljauw 162186 en kleine 148150. De grote schelvis bracht van 4834 op en de grootmiddel van 46 32. Per kg noteerde de grote ton'g 5— 4,50. grootmiddel 4,203,70, klein- middel 3,50—3,20, kleine tong I 2.60— 2.40, kleine tong II 2,602,30. Grote schol haalde van het buitenland 6854 per 50 kg, grootmiddel 65 51, kleinmiddel schol 5650 en kleine schol I 5445. De kleine schol II ging het binnenland in voor 4219. Binnenland De conserveufabrieken en de handel namen de flinke aanvoer haring af en betaalden 22—11 naar kwaliteit en per 50 kg. Makreel haalde 2210 naar kwaliteit per kist De kleinmiddel schel vis deed 38—24, de pennen 3419 en de braadschelvis 25—10. Wijting deed 25—14, grote gul 70—49, mid del 36—31 en kleine gul 25—17. Kleine haai ging van de hand voor 38— 28, kleine koolvis zwart voor 3327. Grote koolvis zwart noteerde van 96 tot 90 per 125 kg. De heilbot noteerde per kg 3,80 tot 3,20 en de grote tarbot Voor dinsdagmarkt Vijf trawlers waren maandagavond al binnen te IJmuiden of stomende voor de dinsdagmarkt. De trawler IJM 85. „Klaas Wijker", die op 27 augustus naar zee ging. meldde een vangst van 1400 kisten, meest haring en de KW 82 „Stadt Encfchuysen". (op 23 augustus vertrokken) een vangst van 1300 kisten, meest haring. Voorts waren stomende met nog onbe kende vangsten de trawler „Dirkje" en „Haarlem" (beiden 27 augustus vertrok- ken) en de trawler „Curagao" (24 augus tus). De oudste boten, die nog deze week aan de markt kunnen worden verwacht zijn thans: de IJM 72, „Beatrice", (van 20 augustus). VL 121. „Willem" (van 22 augustus), Claesje en SCH 153 (van 24 augustus). Een hele reeks boten zeventien in getal ging op 27 augustus naar zee. Het waren de Herman. Vikingbank, Abraham. Van Hattem, Emma, Ariadne. Thorma, Wiron II, Dirkje, Deining, KW 80. KW 135, KW 153 en SCH 171. Voorts zouden vanmorgen te IJmuiden lossen de KW 52 met 180 kisten verse vis, de WR 25 met 300 kisten, de KW 101 met 400 kisten haring en de KW 69 met 125 kisten. Weekend op zee Goede en slechte berichten in het weekeinde van de visgronden. De schippers spraken ervan, dat men vooral veel geluk moest hebben, wilde enige honderden manden haring scheep zetten. De vangsten bedroegen zaterdag op het Farndeep en op de Oostbank 100 tot 300 manden en zondag van 100 tot 400 manden haring. De trawler „Oceaan 9" van Scheveningen had weer een mooie trek op de maandagmorgen: 100 kantjes. De wisselvallige vangsten van de trawlers zijn in hoofdzaak te wijten aan het ene stuk trekken van de netten, menen d< schippers. De trawler „Job Gouda" meld de zondag een dagvangst van 100 kantjes en de „Allanwater" een dagvangst van 400 manden. De trawler „Haarlem" meld de zaterdag een dagvangst van 300 man den. Op 't Zand meldden de schippers van de kotters en loggers, die ter verse vis varen, vangsten van 30 bot 100 manden. Ook hier dus uiteenlopende vangsten Ook aan de westkust van Engeland wordt op haring gevist, maar de vangsten schij nen de laatste dagen teleurstellend BODEGRAVEN Jongetje overreden gedood en Gistermorgen elf uur wilde het 6-jarig zoontje van de familie Sprefl aai Zuidzijde te Bodegraven In de omgeving van zUn woning op een rijdende boeren wagen met paard bespannen, klimmen Het kind struikelde en kreeg het rech tervoorwiel over zich heen. De artser Beije en Van Beek verleenden eerste hulp en constateerden ernstige verwondingen aan het hoofd. Het knaapje werd overgebracht naai het Stads- en Academisch ziekenhuis t< Utrecht. Kort na aankomst aldaar is het jongetje aan zUn verwondingen bezwekei Niemand minder dan de wereldkampioen blinddammen, de heer Wim Huisman, was gisteren naar Katwijk gekomen om 29 dammers een lesje te geven. Vijf brachten het tot remise en de favoriet van de avond was de heer H. Klinkenberg, die zelfs won. Op de foto verzet de heer Huis man de eerste schijf op de Katwijkse damavond. Foto D. Kruyt Nieuws van en voor Kattvijk Wereldkampioen in 't blinddammen speelde in Katwijk langstelling voor dit toernooi en de toe juichingen en aanmoedigingen waren niet van de lucht. Er werd soms fel. maar sportief om de eer gestreden. De uitslag: Geref. schoolR.K. school 04; Herv. schoolGeref. school 00; Herv. school—R.K. school 03 De meesterdammer Wim Huisman hield .J». «^e prijs werd behaald door het de raai Rijnstraat gisteravond een "a° d* R:K' rrhool. d.e daarmee simultaanseance. Er waren 35 borden. Na hestagjegde op de dnor. de Oranjeveren; felle strijd werden door de heer Huisman 29 partijen gewonnen. Het KDC- lid H. Klinkenberg was de enige winnaar van de tegenspelers, terwijl nog 5 borden snel in remise eindigden, namelijk van de KDC-spelers Alb. de Koning, Ab van Beelen en J. Schoneveld, de KWZ-speler A. de Koning en de RDC-speler W- Leeuwenburg. Aan het begin van de séance werden hartelijke woorden gesproken door de voorzitter van de Oranjevereniging, de heer J. Bergman, en door de voorzitter van KDC. de heer J. Schoneveld. De winnaar en de 5 remise-spelers ont vingen een medaille van de Oranjevereni ging. Na de simultaanséance speelde de heer Huisman ,die wereldkampioen blind dammen is, nog een tweetal partijen blind. De borden werden bezet door de KDC- spelers H. Koelewijn en Fr. Spierenburg. Onder grote interesse volgde het talrijke publiek de verrichtingen van de meester. Uitslag blindparttfen: Jeugd gaat mooiste vliegers tonen Het is morgen in het kader van c Oranjefeesten de eerste dag voor de kin deren. De gehele middag zullen de kinde ren van de eerste, tweede en derde klas der scholen op het terrein aan de Noord- wijkerweg onder leiding van de onder wijzers en vele anderen, verschillende spelen beoefenen. Omstreeks half drie vangen cle spelen aan. Na afloop van de spelen voor de school kinderen wordt om half vijf een vlieger wedstrijd gehouden. BIJ de beoordeling zal gelet worden op de grootst bruikbare vlie ger. de kleinst bruikbare, de mooiste stand, de grootste hoogte, beste vlieger- techniek en ten slotte op het beste geheel. Om 8 uur is er in de muziektent op de Turfmarkt een populair concert. Scholen bekampten elkaar op 't voetbalveld Op het KRV-terrein bestreden de voet balelftallen van de drie verschifllende scholen elkaar. Dit sportgebeuren was één der programmapunten van de Oranjefeesten van deze week. Er bestond, vooral van de zijde der jeugd, veel be- (Advertentie) DE OFFICIEEL ERKENDE MIDDENSTANDSCURSUSSEN (examen 19581959) van het Herengracht 4 - Leiden - Telefoo.n 0171030660 (Door het IMO officieel erkende Middenstandsopleiding) beginnen in KATWIJK AAN ZEE. woensdag 11 sept. a.s. SPECIALE INSCHRIjVINCSAVOND: morgen, woensdag van 710 uur in Lunchroom van Rijn, Princestraat 27, telefoon 3819. Maak Uw vrije tijd produktief en volgt een cursus. DUITS en/of ENGELS voor beginners en gevorderden UITSLUITEND MONDELINGE LESSEN! Onze prima resultaten: 250 geslaagden in het cursusjaar 1956—1957 168 voor het Middenstandsexamen (73,882 voor de overige examens (63*/«) garanderen u een deugdelijke opleiding, daarom: WIE ZEKER ZIJN WIL VAN SUCCES, DIE NEME BIJ DE „M.E.A.B."' LES Door ruimtegebrek gedwongen, zijn wij genoodzaakt onze winkel uit te breiden. Hiervoor zijn wij gesloten vanaf a.s. woensdag 4 september t/m zaterdagmorgen 7 september Komt u daarna onze mooie collektie HAARDEN EN KACHELS voor KOLEN EN OLIESTOOK eens bekijken? Uitsluitend eerste klas merken (ook voor goedkope fijne anthraciet) in verschil lende prijzen en.... bij vakmensen kopen is veilig kopen! Princestraat 21, telefoon 2075 KACHELSMEDERIJ SINDS 1900 ging beschikbaar gestelde lauwertak. De beide andere elftallen behaalden ieder 1 punt, zodat met strafschoppen de on derlinge verhouding tussen deze beide moest worden vastgesteld. De Hervorm de school behaalde de tweede prijs en de Geref. school de derde. Met een kort woord reikte de voorzitter van de Oranje vereniging aan de aanvoerder van het winnende elftal 't trofée uit. Rijkspostspaarbank Gedurende de maand augustus werd aan het hulppostkantoor bij de Rijkspost spaarbank ingelegd een totaalbedrag van 27.985,03, terwijl over genoemde periode 23.030.72 werd terugbetaald. Uitloting premielening Rotterdam 1957 Van de premielening Rotterdam 1957 zijn 120 obligaties uitgeloot. De f 100 000 viel op nr. 4 serie 19.666, f 10.000 op s. 9631, f5000 op nr. 7, s. 15.635, f2500 op nr. 3 s. 3825 en nr. 7 s. 1984, f 1000 op s. 19.666, nr. 5 s. 1609, nr. 8 s. 8203, s. 16.629 en nr. 8 s. 1110; f500 op i en 6 s. 1110. nr. 6 s. 8769. overige met f125. „Komen jullie volgende iveek weer Vrolijke Noordwijkse groep bracht bezoek aan Blaricums sanatorium WIE GEZOND IS, beseft niet half, hoe zwaar het valt weken, maanden, jaren aan bed te zijn gebonden. En toch: zo liggen er in het Amster dams Kindersanatorium te Blaricum meer dan tweehonderd. Allemaal kinderen, die naar hun aard onbezorgd zouden moeten rondhuppelen, maar die inplaats daarvan stilletjes neerliggen. Kinderen, wier spieren zijn verlamd door de polio, wier longen zijn aangetast door de tuberkel bacil, wier opgewektheid wordt bedreigd door het lange wachten, door de lange duur van het genezingsproces. Maar gistermiddag, gistermiddag hebben al die patiëntjes dan toch plezier gehad. Ze hebben gelachen en geroepen, gezongen en gezwaaid, geklapt en genoten, dat het werkelijk een lieve lust was. En dat alles door het bezoek van een gezelschap Noordwijkers, dat in zijn opzet deze kinderen een onvergetelijke middag te bezorgen, wonderwel is geslaagd. Het plan was eigenlijk van John Kris- ted, de orkestleider, die 's zomers in Noordwijk aan Zee woont en enige tijd geileden bij een bezoek aan het sanato rium zó werd getroffen door al die pa tiëntjes. dat hij terug in Noordwijk di rect pogingen in het werk stelde zo'n kin. derschaar zij het maar voor een mid- alle narigheid van hun ziekte te doen vergeten. De directeur van de Noordwijkse V.V.V de heer W. van Haselen. was er glad de orkestleden waren zo enthousiast mogelijk en ook de Noordwijkse midden standers lieten zich van hun goede zijde Er werd tenminste een berg snoep goed opgehaald, waar een heel weeshuis dagenlang op zou kunnen teren. En zo toog de stoet met een spe ciale vrachtwagen om al het lekkers te vervoeren per bus naar Blari cum. waar de regen ophield en de zon tevoorschijn kwam. juist toen de Noordwijkers voor het bordes van het kinderziekenhuis halt hielden. Dat was een hele bof. Want de voorstel ling moest buiten worden gegeven, op het gazon, waarombeen de pa tiëntjes met bed en al werden neer gezet. En zoiets kan nu eenmaal geen mals regenbuitje verdragen. Maar goed. het werd dius in alle op zichten een stralende middaig. Wat heb ben de jongelui gelachen om de malle fratsen van de orkestleden en de snaak se opmerkingen van ome Gijs, het erafant- terrible van de ipusicerende groep. En wat ls er genoten van de leuke liedjes van Pat Burns, de onnavolgbare t< toeren van de goochelende politieagent Frans Vink en niet in het minst va massa versnaperingen, die door echte" Noordwijkse badmannen werd uit- F eestmutsen Hoe verder de middag vorderde, des meer kwam de stemming erin. Het werd pas echt goed toen de feesbmutsen Zo ging het er gistermiddag aan toe in het kinder sanatorium in Blaricum. Pat Burns en de goochelende politieman Frans Vink uit Noordwijk deelden met gulle hand versnaperingen uit aan de f eest- gemutste patiëntjes, die al die goede gaven dankbaar incasseerden. „Tsjonge, wat krijgen we veel", zo riepen ze verwonderd uit. NOORDWIJK de Iheer J. C. v. d. Meer kwam gis teravond de afd. Noordwijk van Bloembollencultuur in Flora bijeen ter bespreking van de beschrijvings brief van de Algemene Vergadenng, welke maandag gehouden zal worden te Haarlem. Naar aanleiding van. de notulen van de voorjaarsvergadering, waarin de voorzitter zich zeer op timistisch had uitgelaten over het komende jaar, moest hij nu getuigen, dat in enkele maanden veel kan ver anderen en de uitkomsten niet zo rooskleurig waren. Dit mag echter geen reden zijn om bij de pakken te gaan neerzitten en spreker wees vooral op de noodzaak dat alle leden ook lid moeten zijn van de groepen Tulp, Hyacint en Narcis enz., want in deze groepen zuilen in de toe komst de belangrijkste besluiten voor het vak worden genomen. Het belangrijkste punt van bespreking was het bekende voorstel van de com missie van bijstand van het produktschap voor siergewassen om de binnenlandse minimumprijzen te stellen op 90 van de kostprijzen, te berekenen door het L-E.I. In het goedkoopst producerend ge bied en gebaseerd op de gemiddelde pro ductiecijfers van de laatste 4 jaar, het M.E.P.-systeem 1957 te verlaten en de mi nimumexportprijzen voor de hoofdsoor ten te berekenen op basis van de kost prijzen, verhoogd met 55 exportmarge, waarbij door de export zal worden bij gedragen in de kosten van het surplus, In dien zin, dat de eerste 5 heffing voor rekening van de kwekers blijft, van 5 tot 15 heffing de helft door de export wordt gedragen, terwijl het rr dere weer voor rekening van de kwekers komt. Bij de besprekingen kwam overduide lijk naar voren, dat men het classificeren van soorten funest vond, eveneens ren er enkelen, die er niet enthousiast over waren dat de export in het surplus meebetaalt. Volgens hen moeten de kwe kers hun eigen zaken regelen. Na breed voerige discussies werd met 27 vóór, l tegen en 1 blanco besloten het voorstel te steunen indien het staartstuk van punt 4 „de uitzondering voor het vaststellen individuele prijzen voor bepaalde handelsvariëteiten t>an tulpen" komt te vervallen. Zo dit laatste niet mogelijk la zal de afdeling tegen het gehele voor stel stemman- Spreekbeurt Morgenavond om half acht spreekt ds. v. d. Bosch uit Bodegraven voor de Her vormde Evangelisatie. Bcneluxoverleg over Rijnvaartpremies De Belgische en Nederlandse regerin gen zijn overeengekomen brieven te wis selen over de rijnvaartpremies, zodat de zaak onafhankelijk van het Beneluxver- drag zal worden behandeld, in een bijlage. den uitgereikt ook aan de artsen en de verpleegsters rondedansjes achter het orkest maakten, dat al spelend lartgs de bedjee marcheerde. Het hele zieken huis stond op zijn kop. De adjimct-directeur van het A.K.S. sprak bij het vertrek van de Noordwijkse groep hartelijke woorden, die telkena werden onderbroken door de vele hoe- ra's van de patiëntjes. „Hè toe. komen jullie de volgende week weer?" zo werd er gevraagd. En Inderdaad, het feest riep als het ware om een reprise. John Kris tel en zijn mensen straalden dan ook bij zoveel spontane waardering. Noch voor de radio, noch voor de televisie, noch in het Huis ter Duin zullen zij zoveel ge noegen in en van het musiceren hebben gehad als gistermiddag op het kinder festijn in Blaricum. Die stralende kinderogen, die scha terlachende en luidapplaudisserende polio- en t.to.-patiëntjes. Dat was iets om niet spoedig te vergeten. Het gaf allen, die hadden meegewerkt, een onbestemd blij gevoel.... Katwijk 48 met zware schade binnen Vanmorgen ls de KW 48, Cornells Marinus, van rederij C. den Duik, schip per Kees Remmelzwaal met zware schade aan de bakboordverschansing van bak tot achterschip IJmuiden binnengelopen. Het sehdp had in de nacht van vrijdag op zaterdag een aanvaring met een Duitse trawler. Met een groot gat in de ver schansing ter hoogte van de voormast le de KW 48 naar de haven van Whitby ge stoomd hetgeen een hachelijke onder neming was. In het Engelse havenstadje is de schade provisorisch hersteld. Daarna werd de overtocht naar IJmuiden begon nen. In IJmuiden werd verondersteld dat het schip dit seizoen wel niet meer zal vissen. RIJNSBURG Zilveren jubilaris Heemskerk bij v.d. Vijver gehuldigd Het feit, dat de heer Jacob Heemskerk te Rjjnsburg op 1 september 25 jaar ln dienst was van de N.V. Van der Vijvers Conservenfabrlekcn, werd gisteren ten huize van de directeur, de heer C. D. van der Vflver, feestelijk gevierd. Temidden van familieleden, onder wis zijn 81-jarige moeder, en van de familie Van der Vijver, waarvan hij reeds 4 ge slachten gediend heeft, werden de ver diensten door verschillende sprekers naar voren gebracht, waarbij de heer C. D. van der Vijver hem in het bijzonder dankte voor z'n trouw, plichtsbesef en toewijding. De heer W. Spyer, president-commissa ris van de N.V. Spyer Brothers Van der Vijver wees op de onveranderlijke blij moedigheid van de jubilaris, wlen men om zijn persoonlijke eigenschappen wel een warm hart moet toedragen. De Jubilaris werd verder gelukgewenst door de burgemeester en de gemeente secretaris van Rijnsburg, door de secre taris van de Groenten- en Fruitverwer- kende industrie, namens het personeel van kantoor en fabriek, namens zijn organisa tie en enkele andere verenigingen, welke nimmer een vergeefs beroep op zijn be reidwilligheid doen. en door vele vrienden en bekenden, waarbij stoffelijke hulde blijken niet ontbraken. De jubilaris zei in zijn dankwoord, dat hij het als de omgekeerde wereld had ge voeld toen hij met echtgenote door de directeur, in de wagen die hij anders zelf bestuurde, persoonlijk van huis werd ge haald. Hij meende al die jaren niet meer dan zijn plicht te hebben gedaan en hoop te dit nog gedurende de Jaren die hem nog gegeven zijn, op dezelfde wijze te blijven Schaakclub N.Z.H. begon het winterseizoen Gisteravond hield de schaakclub N.Z.H. na een periode van niet-georganiseerde partijen, een ledenvergadering, die goed bezocht was. De voorzitter verwelkomde speciaal de heer J. B- van Kempen en gaf een over zicht van vele zaken. Zo vertelde hij van het opmaken van de corso wagen De Schaker, waarvoor 300 werkuren nodig waren geweest, maar waarover men uit eindelijk toch erg tevreden was. Aüle medewerkers, waaronder niet-leden van de schaakclub werden voor hun hulp dank gezegd. De penningmeester zei, dat de subsidie niet toereikend was geweest m de kosten te dekken. Volgende week dinsdag wordt de tegen- wedstrijd tegen Llsse om de wisselbeker gespeeld. Vervolgens werd een geanimeerde gongwedstrijd gehouden. Vier groepen speelden. De uitslag: groep 1: H. Tijster- A. Netter, A. Hensing en M. J. Goudriaan; groep 2: W. van Egmond, L. J. Goudriaan, J. Schoneveld, H. van der Westen; groep 3: W. Binnendijk, A. der Eljkel, D. van der Vijver, J. P. Kwestroo. J. B. van Kempen. In verband met de schaakwedstrijd te gen de Lisser Zwarte Pion wordt volgen-

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 7