bij Ds. H. Heule deed intrede Geref. Kerk Leiden Ontploffing op Leidse scheepswerf „De Hoop" Leidse volkstuinders kregen een eigen park L.F.C. vierde gouden feest in de Stadsgehoorzaal Da Stalen Band vierde groot feest in Haagse Dierentuin MEL WE LEIDSCHE COURANT 3 MAANDAG 2 SEPTEMBER 1957 In beide diensten grote belangstelling Bevestiging werd verricht door jongere broer uit R'-dam-Zuid rST AAN HET BEGIN van het kerkelijke werkseizoen heeft ds. H. Heule zidh gisteren aan de Gereformeerde Kerk van Leiden verbon den. In de morgendienst bevestigde de jongere broer van de nieuwe Leidse predikant, ds. Joh. Heule uit Rotterdam-zuid, de nieuwe pastor, die voor namelijk zijn arbeidsterrein aan de buitenkant van de stad in de nieuw bouw zal krijgen. Zowel voor de morgen- als avonddienst bestond grote be langstelling. Vele gemeenteleden uit de vorige standplaats van da. Heule hadden met de scriba van de Deventer kerkeraad. de heer O. van den Ouden, de reis naar Leiden gemaakt. De Zuiderkerk was gisteravond geheel gevuld met genodigden en leden van d« Gereformeerde Kerk van Leiden, toen d£ praeses van de kerkeraad, dr. H. J. Wes terink, de nieuwe predikant naar de kan sel begeleidde Nadat de beide eerste verzen van psalm 105 gezongen waren en de geloofsbelijde nis was aanvaard met het zingen van hel laatste vers van psalm 27, ging ds. Heule voor in gebed. Tijdens de collecte zong de Ds. H. Heule. gemeente een gedeelte van de psalm, die in Gereformeerde kring geliefd is, name lijk psalm 89 De schriftlezing behelsde een gedeelte uit de geschiedenis aan de zee van Tibe rias, waar Jezus aan z'n discipel Petrus de opdracht gaf zijn Kerk te weiden. Ds. Heule zei niet uit dit gedeelte zijn tekst te willen nemen, omdat dan het gevaar bestond dat de prediker het middelpunt zou worden. Ook in een bevestigings- dienst moet Jezus' verzoenend lijden het centrale thema zijn. De intreetekst was genomen uit het boek Handelingen. De gebeurtenissen in de gevangenis van Filippi, waar Paulus aan de cipier het Evangelie verkondigen mag, waren het onder werp. Speciaal belichtte ds. Heule het eenendertigste vers: „En zij zeiden: Stel Uw vertrouwen op de Here Jezus en gij zult behouden worden, gij en uw huis." Weg en leven Ds Heule meende dat elke bevestiging de predikant voor de vraag stelt, die Jezus tot Petrus richtte: „Hebt gij Mij lief?" Wanneer deze vraag bevestigend beant woord kan worden, dan komt er de god delijke opdracht. Voor ds. Heule luidt de opdracht in de Sleutelstad de sleutelen het hemelrijk te bedienen. Deze op dracht is ook te verkondigen van de weg. die naar het leven leidt. In het kort memoreerde Leidens nieuwe predikant de geschiedenis van het tekst hoofdstuk. Paulus steekt geen lang ver haal af. maar houdt een klemmend betoog tot bekering. De Romeinse keizers nemen het recht het leven af te nemen en de dood te geven, maar Christus Jezus nam de dood en geeft het leven met God. Ds Heule beklemtoonde, dat er voor onze tijd, die veelal door de angst wordt ge regeerd. een oplossing is; dit kan alleen wanneer Jezus ons geleerd heeft Vader te zeggen Gewone boodschap „Jezus stelt mij hier. omdat hij dp gemeente van Leiden liefheeft. Hij brengt mij hier om een gewone bood schap uit te dragen, namelijk van ge loof en vertrouwen", aldus ds. Heule Alle zekerheden in dit leven, ook dip van onze tijd met vermeende sociaie zekerheden, gaan voorbij. De BijbeJ voorzegt dat er ramp op ramp zal ko men. Wie dan zonder geloof bevonden wordt, gaat voor eeuwig verloren Spreker attendeerde nog op enkele woorden uit de geschiedenis in Filippi. waar aan de cipier de belofte gegeven wordt, dat hij behouden zal worden. God stelt de vaders verantwoordelijk voor het hele gezin. Een biddende vader moet een biddende moeder naast zich hebben. Dan gaat er een zegen uit voor het hele gezin Ten slotte hoopte ds. Heule. dat hij zegenrijk in de Kerk des Heren van Lei den mag arbeiden, maar ook in dienst van de Koning der Kerk mag worden ge steld, door ook andere schapen te brengen Toespraken Nadat gezang 52 2 gezongen was er ds. Heule voor het eerst zijn gemeenti in Leiden de zegen had opgelegd, sprak een tweetal predikanten. Dr. Westerink sprak als vertegen' woordiger van de gemeente, ue ker keraad en als collega woorden van welkom. Spreker wees op de prach tige taak van ds. Heule om zijn werk in een voor een groot deel nieuw stadswijk te beginnen. Dit is mooi en moeilijk, maar achter de nieuwe pre dikant staat een biddende gemeente De gemeente zong ds. Heule gezang '.9 (tweede helft gewijzigd) toe. Namens de classis sprak ds. H. van den Berg, die zijn blijdschap uitsprak over de vervulling van de vacature ds. Hajer. Spr. hoopte, dat het ds. Heule gegeven mag zijn. het licht van Christus steeds helder der te doen schijnen. Ds. Heule richtte zich daarna tot verschillende genodigden, in het bijzonder tot de wijkraad en d« commissie van beheer. Kennismaking De broer pastor bevestigd met Mattheus 13 5: n ds. Heule had 's morgens thakerk de nieuwe Leidsi predikatie ove: gesproken wordt dat iedere schriftgeleerde, die koninkrijk der hemelen onder) nieuwe en oude dingen uit zijn schat moet voortbrengen. Vanzelfsprekend wai er in dit kerkgebouw grote belangstel ling, daar het als wijkkenk voor ds. Heule is bestemd. Tachtig leden van de Kerk van Deventer waren al vroeg op pad ge gaan om de kerkdienst bij te wonen. De avonddienst werd behalve door eer groot deel van de Leidse gemeente bijge woond door ds. J. de Wit. Hervormd pre dikant te Leiden, ds. J. Banga namens d« Gereformeerde Kerk van Leiderdorp, af gevaardigden van de zusterkerken uit Voorschoten en Oegstgeest, ouderlingen van de Christelijk Gereformeerde Kerk uit Leiden, wethouder J. C. van Sohaik namens het Leidse gemeentebestuur ds. G. Leene te Boskoop, die lange tijd met ds. Heule in Deventer In de grote kerkeraadskamer hebben de genodigden met de familie Heule kennis gemaakt. De Deventernaren waren daar- na.,nog de gast van ds. Heule in de pas- Saldo winst f 732.793 (v.j. 665.260 Leiclsche Wolspinnerij kon '56-"c bevredigend afsluiten Het exploitatiesaldo over het boekjaar 1956'57 van de Lcidsche Wolspinnerij N.V. te Leiden heeft f 2.679.739 bedragen (v.j. f2.317.037). Na afschrijvingen, intr- rest etc. resteert een saldo winst van f 732.793 (f665.260). Voorgesteld wordt een onveranderd dividend van 13 procent, waarvan 3 procent in contanten pro< - keuze in I of 3 De resultaten over het afgelopen boek jaar zijn alleszins»bevredigend geweest. Ze maakten het mogelijk een gelijk divi dendpercentage te adviseren over het met 10 procent vermeerderde .aandelenkapi taal, terwijl een bedrag van f500.000 (v.j. f 250.000) kon worden toegevoegd aan de reserve voor diverse doeleinden. De omzet in produkten heeft t.o.v. het voorgaande jaar een verdere stijging te zien gegeven, welke nog werd versterkt door grotere aankopen, die onder invloed van de gebeurtenissen in november 1956 Twee zwaar-, twee licht gewonden TTEDENMORGEN kwart voor negen vond J-J- op de scheepswerf „De Hoop" aa Sumatrastraat te Leiden een ontploffing plaats, die vier gewonden kostte. In de machinekamer van de in aanbouw zijnde trawler SCH 52, die over enkele weken zou proefvaren, ontstond vermoedelijk door een gasontploffing een felle steek vlam, die brand veroorzaakte. De 27-jarige lasser Holverda en de 34- Jarige voorman van de machinekamer C. P. Gijsman renden enkele seconden later met brandende kleren naar boven en sprongen in het water om de vlammen te doven. Twee andere mensen, de 50-jarige J Gijsman en de machinist van het nieuwe schip, de heer De Graaf, waren eveneens ln brand geraakt, maar het vuur kon ter plaatse door de zes ongedeerd gebl werkers worden gedoofd. Op het geluid van de explosie snelden alle arbeiders en het kantoorpersoneel te hulp en met eigen middelen wist men de brand te blussen. De gewonden, die in het water waren gesprongen, werden onmid dellijk aan de kant gebracht. De gewaarschuwde E.H.D. was zeer spoedig ter plaatse en bracht de vier ge wonden naar het ziekenhuis. Hier bleek, dat de heer Holverda een ernstige derde graads ve^randing had opgelopen; de heer C. P Gijsman bleek eveneens met érnstige brandwonden overdekt, hoewel zijn toestand zich gunstiger liet aanzien dan die van de heer Holverda. De beide andere gewonden bleken kwetsuren van minder ernstige aard te hebben en konden na behandeling naar huis worden gebracht. Gezien de aard van de ontploffing kan het aantal slachtoffers Kolonel A. B. Wolff commodore De 60us-chef van de luchtmachtstaf, kolonel-vlieger waarnemer A. B. Wolff, is per 1 september bevorderd tot com- gering worden geacht. Het vuur sprong tussen tien man. waarvan er slechts vier werden gewond. Zo stond de chef van de werkploeg, de heer Bik. vlak na de ont ploffing. midden tussen de vlammen, maar hij bleef ongedeerd. De materiële schade aa niet aanzienlijk geacht. het schip wordt WARMOm Jaarvergadering C.K.C. De christelijke korfbalclub „Warmond" hield vrijdagavond onder leiding van de voorzitter, de heer H. Dekker, haar jaa lijkse ledenvergadering in 't Trefpunt. Om aan het verlangen van de juniori tegemoet te komen werd op de vergad ring besloten een juniorenbestuur op richten, dat de belangen van de jonge korfballers bij het dagelijks bestuur zal behartigen. Tevens werd er medegedeeld, dat er dit seizoen twee juniorentwaalf tallen aan de competitie zullen deelne men. Bij de bestuursverkiezing werd de heer G. Kamphorst gekozen in plaats van mejuffrouw Roest. Een nadere taakver deling zal nog volgen. Wegens verstek van mejuffrouw Veldmaat naar Engeland werd mejuffrouw W. Roest in de keuzi- commissie gekozen. Nog besloten werd. om het jaarfeest in de maand oktober te vieren. De organisatie hiervoor werd aan een feestcommissie opgedragen. Twee auto's hotsten Zondagmiddag omstreeks half vier kwamen in de Sweilandstraat twee per sonenwagens met elkaar in botsing, door dat de bestuurder van één wagen geen voorrang verleende. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor; er was ma teriële schade. Bijzonder sneu was hel voor de negentienjarige R van S. uit Den Haag, wiens wagen een cadeau voor het slagen van een eindexamen be schadigd werd. zonder dat hem schuld trof. werden verricht. De stijging der produk- tiekosten, die bij voortduring merkbaar is, heeft de aandacht van de directie en ten einde deze stijgende kosten zoveel mogelijk te kunnen opvangen, wordt ver betering betracht in de produktiviteit en de efficiency. Het prijsverloop van de grondstQffenmarkt was in het afgelopen jaar vrij regelmatig in opwaartse rich ting. Voorspellingen voor het nieuwe boekjaar zijn moeilijk te geven, omdat de tot dusver verstreken maanden niet tot de voornaamste in het verkoopseizoen van de produkten moeten worden gere- Jhr. LC. Röell overleden Jhr. C. C. Röell. directeur van de N.V. Leidsche Zontkeet aan de Oude Singel, is vrijdagmiddag, toen hfj na een bezoek aan zijn. dochter op Terschelling te Har- lingen in z(jn auto wilde stappen, doi een hartaanval getroffen en ter plaatse De heer Röell bereikte de leeftijd var bijna vijfenzeventig jaar. Hij werd ge boren te Sliedrecht op 31 december 1882 en vestigde zich na een lang verblijf het buitenland te Leiden, waar hij spoe dig deel ging uitmaken van vele stich tingen en zakelijke instellingen. Jarenlang had hij zitting in de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijn land, was hij bestuurslid van het Leidse Borgstellingsfonds, de Leidse Vereni ging voor Industriëlen, de Leidse Maat schappij voor Weldadigheid, de plaatse lijke Commissie voor bijzondere noden; hij was commissaris van de N.V. Wer- nink's Betonmij, van de N.V. Mij voor Oppervlak- en Metaaltechniek, regent van het Tevelingshofje en een der oprichters I van de Leidse Rotaryclub. Zaterdagmiddag is het nieuwe tuinencomplex van de Leidse Bond van Volkstuindersverenigingen geopend. Het was burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschotdie de vlag hees bij deze feestelijke plechtigheid. Burgemeester droeg 500 tuinen over aan Ons Buiten Burgemeester jhr. mr. f. h van Kinschot heeft zaterdag middag onder de vrolijke klanken van de chr. muziekvereniging Concordia de vlag gehesen op het nieuwe com plex van de Leid9e Bond van volks tuindersverenigingen en zo dit „re creatie-centrum voor de grote stad", zoals vele sprekers de volkstuir noemden, overgedragen. Leidens eer ste burger zegde toe, dat de gemeenti graag zal meehelpen om op het grot tuincomplex een eigen gebouw ti stichten. Aan de opening was eer bijeenkomst in de aula van de Di Van Voorthuysenschool vooraf ge- zaan, waar velen het woord hebber gevoerd Nadat bij de ingang van het gebouw aan mevrouw Van Kinschot-Dorhout Mees door Nelleke Repelaar bloemei aangeboden waren en nadat de genoddg- waren begroet verkreeg de burgc- i-ter het woord. In het kort ging hij de geschiedenis va-n het te openen volks- tuinpark na. Tal van volkstuinders raak ten bij de stadsuitbreiding hun grond kwijt en een oplossing voor vervanging moeilijk te vinden. Tenslotte werd één groot plan ontworpen, waarbij 500 >n in een groot complex zouden den ondergebracht. Burgemeester Van Kinschot ging nog even in op de functie van de volkstui Deze zijn een niet te onderschatten v van ontspanning- V erenigingsgebouw Burgemeester Van Kinschot gaf uiting aan de blijdschap van het gemeentebe stuur, dat het park nu kon worden over gedragen. Door de bestedingsbeperkin gen kan er van gemeentewege geen ver enigingsgebouw worden gezet, maar spr gaf de verzekering, dat wanneer de volks tuinders zelf meehelpen zeker ojl de financiële steun van de gemeenteraad ge rekend kan worden. Het park ten slotte aan „Ons Buiten' overdragend sprak burgemeester Van Kinschot de wens uit dat het park Leiden een mooie aanwinst zal blijken. Nadat een vriendelijk schrijven van d« stedelijke gezondheids-adviseur dr. Zijer- veld was voorgelezen, sprak de heer A Zaalberg, voorzitter van de Leidse Bond. Deze releveerde de totstandkoming, wel tevreden, maar vroeg toch ook een voorziening aan de andere kant de stad. De volkstuin is recreatie het hele gezin. Spr. bracht dank aar ambtenaren en het personeel van Heidemaatschappij en wenste ook de stad Leiden geluk, die er een prachtig wandel park bij gekregen heeft. De algemeen voorzitter van de Bond Geslaagd tuinfeest De speeltuinvereniging Om de Door braak heeft vrijdag en zaterdag haar jaarlijks tuinfeest gevierd Het weer liet al te best, maar desondanks ïeel wat geld in het laatje gekomen, dat :a! worden gebruikt voor het organü tan vakantiebezigheden en de aan: tan nieuw materiaal Zoals wij zaterdag reeds uitvoerig konden melden, heeft de heer J. Ligtvoet door de burgemeester van Lelden, jhr. mr. F. H. van Kinschot, de bronzen medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassauopgespeld gekregen, i.v.m. het feit, dat hij zaterdag precies 50 jaar geleden in dienst trad bij de kleiwarenfabriek Rijnkade 7, die momenteel onder directie staat van de heer B. Lammers- Op de foto bevestigt de burgemeester de medaille op de revers van de jubilarisFoto N. van der Horst. Nelleke Repelaar mocht zaterdag mevr. Van Kinschot-Dorhout Mees bloemen aanbieden, toen de bur- gemeesterse de opening van het nieuwe volkstuinencomplex kwam bijwonen, samen met haar echt genoot. Foto N. van der Horst van volkstuinders in Nederland, de heer P. Visser uit Amsterdam, bracht speciale dank aan de heer Galjaard, hoofd van de plantsoenendienst. Nu de volkstuinder9 van Leiden uit de beslotenheid van eigen complexen in de openbaarheid zijn ge komen, deed de heer Visser een appèl op de volkstuinders hun beste beentje voor te zetten. Ten slotte sprak de voorzitter van Ons Buiten, de heer G. Groote, die wees op de grote saamhorigheid onder de volks tuinders en de wil van jong en oud er iets moois van te maken. Daarop wandelde men naar het speel- 1 terrein in .het midden van het tuinpark, waar burgemeester Van Kinschot de vlag j hees. Hier toonde Leidens eerste burger aangenaam verrast toen hem door twee kinderen een fruitmand werd aan geboden met oogst uit het nieuwe park. Trouwens de genodigden hadden al kun- Geschenken voor bestuur der ..Kanaries" De Leidse Football Club vierde zaterdag feest ter gelegenheid van het 50-jarige bestaan. In groten getale hadden de „Kanaries" want zo wil een echte L.F.C.-er genoemd worden gevolg gegeven aan de uitnodiging van het bestuur om in de Stadsgehoorzaal het sluitstuk van de gouden jubileumviering bij te wonen. Het is een volledig succes geworden. bestuur met geschenken te overladen. Dit comité, spontaan gevormd door de dames van enkele leden, heeft in de af gelopen maanden veel werk verzet. Overal waar dit maar mogelijk was, is geld opgehaald. Het resultaat van deze grote actie was. zoals de voorzitter van L.F.C.. de heer F. v. Waveren. 't noemde overweldigend. Namens alle L.F.C.-leden mocht de hoer Van Waveren. zes vlaggen Leidse voetbalverenigingen, zes ballen en een stel' plastic netten in ontvangst Nadat de voorzitter van de feestcom missie. de heer H. H. Zonderop enkele woorden van welkom gesproken had. waarbij hij de afgevaardigden Van vi zusterverenigingen niet vergat, kreeg damenscomité gelegenheid het L.F.C. be- Aandeelliouders Duinwater vergaderden Over 1956 verlies f64.606,33 In de hedenmorgen onder voorzitter schap van jhr. mr. F. H. van Kinscho! gehouden algemene vergadering van aan deelhouders der N.V. Lcidsche Duinwatci Maatschappij werd de heer Van Kinscho herbenoemd lot president-commissari- der L.D.M. Aan het door de directie uitgebrachte verslag is het volgende ontleend: In het afgelopen jaar werden te Kat wijk opgepompt 5.243.278 m3 water tegen 4.972.095 m3 in 1955, of 271.183 m3 Gemiddeld werden per etmaal opgepompt 14.326 m3 tegen 13.622 m3 in 1955. De totale lengte van het hoofdleiding net bedroeg op 31 december 1956 254.045,20 m. Het aantal in bedrijf zijnde .water meters was op die datum 23.781 stuks. Volgens de kohieren is aan meterafne mers geleverd 4.446.322 m3. zodat ge rekend naar het totaal verb ruik 5.243.278 m3 door ae geabonneerden moet zijn gebruikt 796.956 m3, in welke laatste hoeveelheid echter het water v spuien, filterspoeling, brandblussing lekkage is begrepen. Het aantal conti ten voor waterlevering bedroeg aan einde van het .verslagjaar 21.576 Het water werd het gehele jaar ge regeld zowel chemisch als bacteriologisch onderzocht door het Laboratorium het Keuringsinstituut voor Waterleiding- artikelen (KIWA) te Leiden. Scheikundig werd het enkele malen onderzocht door dr. Ir. A. M. van Deventer. Zijn oordeel was: „zeer goed drinkwater, voorzovei dit langs scheikundige weg is uit te ma- Bijzonder ernstige lekkages of buisbreu ken deden zich in het verslagjaar niet voot;. De balans over het boekjaar 1956 geeft een verlies aan van f64.606,33. Leidse Jeugd Tour Hedenavond naar „Oosterkwartier'' Daar een vergunning om op de Va Beuningenlaan te mogen rolschaatsen, is geweigerd, heeft het comité van de Leidse Jeugd Tour het programma enigszins moeten wijzigen. Door de medewerking van het bestuur van de Speeltuin „Oosterkwartier" gaan de wedstrijden nu door op deze speeltuin aan de Borneostraat Het programma is dus nu: maandag 6 30 uur Speeltuin „Oosterkwartier" neostraat; dinsdag 6.30 uur Speeltuin „De Watertoren". De Goejéstraat; woensdag uur Speeltuin „Morskwartier", Lage Morsweg; donderdag 6.30 uur Speeltuin Oosterkwartier" Borneostraat; vrijdag .30 uur Speeltuin „De Watertoren", De Goejéstraat. De ouders worden verzocht de kleinere deelnemers op deze wijziging attent te maken, daar die de krant wel niet zullen i. Wie zich nog niet heeft opgegeven, kan misschien nog meedoen als hij er vroeg bij is. Er zijn nog enkele plaatsen mmige series vrij. Als die bezet zijn, wordt er niemand meer voor deelneming L.F.C.- levi onenmbinatie namens de loterU- mmlssic waren aangeboden, sprak heer Van Waveren enkele woor- n van dank. II(j verzekerde de aan- L.F.C. bestaat b(j de tratic de Nadat men het clublied gezongen had was het aan André Meurs en zijn gezel schap om de finale van de jubileumfees telijkheden in te zeiten. Het gezelschap Meurs bestaat grotendeels uit artiesten die door radio en televisie reeds grote bekendheid genieten. Ze hadden het pu bliek al direct mee. Misbruik hebben de artiesten hier bijna niet van gemaakt. Frans van Dusschoten. de bekende Imi tator, oogstte veel succes met zijn imita ties van bekende artiesten uit vervlogen jaren, Osmanis, de acrobatenfamilie, verrichtte halsbrekende toeren, terwijl De Spelbrekers ook voor de nodige ge zelligheid zorgden. Na de pauze kwam Tobi Rix en daarmee het hoogtepunt van dit programma. De bekende pianist Joop de Leur en het orkest The Topliners zorg den voor de muzikale omlijsting. De dank van de aanwezigen, met bloemen en lang durig applaus, was het beste bewijs dat de avond was geslaagd. Receptie van L.F.C. in de Burcht kende naam heeft verworven, bleek zeer duidelijk op de receptie, die zaterdag ln De Burcht werd gehouden. Vele spreker» voerden het woord. Talloze feitcitatie» werden aangeboden en een schat van bloei bewijzen die i grote - dc „gouden ju- waterproof, shoc'kptoof^ Chroom f 110.- j ugnetisch, Edelstul f 135.-j Geen bustocht deze zomer Nederlandse Elektrolasch Maatschappij heeft deze zomer niet de tra ditionele jaarlijkse feesttocht per bus gemaakt, maar het is zaterdagavond duizend man (en vrouw) sterk, naar de Residentie geweest, waar in de Dierentuin men allereerst genoot van een uitgebreide lunch. Hierbij zaten ook de directieleden met hun dames aan. de heer J. J. Namens de directie C. Deprez uiteen, wa geweken van de gedragslijn een bustocht te maken en in plaats daarvan een groot feest te geven. De heer Deprez dankte de eerste secretaris van de ontwikkel en ontspanningsvereniging „De Stalen Band", van de HCW en NEM, de heer A. van Heusden. voor de voorbereiding van de feestavond. Om precies 8 uur werd het eigenlijke feest ingeleid door de tweede voorzitter De Stalen Band, de heer J. de Graaf. Dat hij en niet de eerste voorzitter, de feestavond met een toespraak Inzette, wam doordat de heer Laman door ziek- het fee6t niet kon bijwonen. De tweede oorzitter zei te hopen, dat de heer La- lan spoedig mag herstellen Prachtig En toen kwam Jan Oradi op. Jan Oradi die zelf optrad als conférencier en verder leiding gaf aan de artisten, die met hem honderden amuseerden. De muzikale om lijsting van het programma werd ver zorgd door niemand minder dan Tonny Schiffersteiit. The Three Jackrons be speelden virtuoos hun accordeons, acro batiek werd gedemonstreerd door het s Trio. Spaanse en Argentijnse zang hoorden men van het Majoco Trio, Gerry en Ferry lieten de zaal lachen om komische parodieën, Joe Andy jonj de in adembenemend tempo en Rif Ge- rardi gaf staaltjes acrobatiek op één hand ten beste. Het was een prachtige feest avond maar dat kon met zo'n bezetting moeilijk anders. Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Thea Dora Margaretha, dr van J. J. Tisseur en A. van Laar; Johannes Jacobus, zn van J. J. Tisseur en A. van Laar; Joris, zn van J. van den Berg cn H. L. Vriezen; Freddy, zn van C. Hillc- brand en E. J. Hendrikse; Bob, zn A. Verbraeck en G Troost; Knstine, dr van A Teeuw en F. J. de Vries; Paul René, zn van J. H. van der Hart t Kraak; Yvonne Christina, dr van F. der Ploeg en C. H. Schreibcr; Cornells Raphael Maria, zn van J. J. Schrijve] M. A. Slinger-land. Gehuwd: D. Kanbier en E. A. Kallen- born. Overleden: M. Guijt, 74 jaar. cchtgc- >te van W. van der Niet; L. Philippo, 92 jaar; F. X. Kerstens, 89 jaar; G. Ouwe hand, 41 jaar. Als eerste spreker voerde wethouder J. C- van Schaik het woord namens het gemeentebestuur. Op hem volgde de heer J. C. F. Coers namens de sportstichting. De heer D. Nijs (KNVB) deed zijn kern achtige toespraak en gelukwensen ver gezeld gaan van de bondswimpel. Verder voerden het woord mr. J J de Jongih, namens de KNVB, afdeling Lei den. de heren J. Heemstra namens de landelijke bond van amateurverenigin- gen, J. Bredeveld, vertegenwoordiger de belangencommlssie Leidse ama- teurvcrenigingen, J. Wondergem van UVS, die onder hilariteit een ets van zijn fcigen huis aanbood. D. J. Verzijden na- de LPSV. Hunen (LDWS) die in ori ginele „verpakking" de opbrengst van door zijn vereniging geleide actie „Helpt LFC" kwam aanbieden. Voorts de Pommer namens de gymnastiek- gi-ng Excelsior, A. de Bruin voor Schev. HS en J. Pluimgraaff (Quick Boys). Vele schriftelijke en telegrafische ge lukwensen waren binnengekomen, ter- het einde van deze wel zeer ge slaagde receptie de chr. muziekvereni ging Concordia het beduur op 't Burcht plein een serenade bracht. Vermelden wij nog, dat de heren J. Arnoldus, C. Karton en G. Bavelaar, die 50 jaar geleden tot de oprichters behoor den, deze receptie bijwoonden. AGENDA VOOR LEIDEN Maandag Geref. uloschool Asserstraat 20. instal latie van het nieuwe hoofd, de heer A. D. Pool. Oegstgeest. zijzaal W. de Zwijgerkerk. 8 uur: samenkomst uitgaande van Bap tisten Gem. Leiden. H. Schouten jr. over ..De Heer heeft nog meer". Vlies, 35 uur: receptie aannemersbe drijf firma H. Korswagen en Zoon, i.v.m. 50-jarig bestaan. Leidse Hout. 18.30 uur: Leidse Jeugd Tour. rolschaatswedstrijden. Pieterskerk, 830 uur: avondmuziek door Jan J. v. d. Berg, Delft, orgel, m.m.v. Annie Cnossen-Algera, sopraan. Dinsdag Stadsgehoorzaal. 8 uur: Opera Itallana. Rijksherbarium. Nonnensteeg 1, 8 uur: bijeenkomst Kon. Ned. Natuurhist. ver eniging. Irene. 10.30 uur: installatie v. d. heer J. P. Naeff als rector Rijnlands lyceum. Woensdag Breestraat 135: modeshow t.g.v. opening „Couture-Riël". Geregracht. 8 uur: openlucht samen komst Baptisten Gemeente Leiden. Tentoonstellingen Rijksmuseum voor volkenkunde, tot 1 oktober: tentoonstelling „Mens m minia tuur. De wereld van het poppenspel". Rijksmuseum voor Volkenkunde. 10 tot 3 uur: tentoonstelling Japanse prenten, tot 1 oktober. De Lakenhal, elke dag van 10 tot 5 uur i donderdagavond van 7.30 tot 030 uur: ..Tijdgenoten van Verster." tot 22 sep- Dienst der apotheken De avond- en nachtdienst der apothe ken te Leiden en Oegstgeest wordt waar genomen door dc apotheek Bookwijt. Breestraat 74. tel. 20552. de apotheek Ha ven. Haven 18. tel. 20085 en de apotheek Oegstgeest, Wilhelmlnapark 8. Oegstgeest tel. 26274. Leidse prijswinnaar Sjaak Imsuink, Willemstraat 13, Leiden, heeft met de Spaarbank-jubileum-puzzel een prijs van 25 gewonnen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 3