ïlicutue £ciitsrl)c llTouraitt NTS sloeg plank mis met „nationaal" programma Men wist rode rancune niet te voorkomen Zjoekof zal Kroesjtsjef weldra op zij schuiven Kamerleden niet voldaan over Nieuw-Guinea Oplichter met valse cheques gesnapt Zomer 195756 koude natte vakantiedagen Vier doden in het verkeer f NELROTONIC f w MAANDAG 2 SEPTEMBER 1957 'BUREAUS: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnemente: Advertentie-afdeling: Tel 31441. ADVERTENTIES: 0,20 per millimeter Familieberichten f 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting.) Postrekening 58936. Achtendertigste jaargang No. 11048 Directie: F. D1EMER CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „^tenhwstirh is oljebleuen myn IcgtynupMt" Spelen voor pólitie-agent ZIE PAGINA 5 KWETSENDE UITLATINGEN DE STAATSSECRETARIS van onderwijs, kunsten en wetenschappen, mr. R. G. A. Höppener heeft een onderzoek gelast naar het zaterdag door de V.P.R.O. verzorgde nationale televisieprogramma. Hierin is name lijk een aantal kwetsende uitlatingen gedaan, die in brede kring ontstem ming hebben gewekt. Kennelijk heeft men enkele rancuneuze figuren de kans willen geven in een z.g. nationaal programma hun rood venijn te spuien. De samenstellers van dit programma: Jan Vrijman en Joes Odufré lieten onder anderen optreden de oud-burgemeester van Zaandam, de heer K. ter Laan, die nog boos was over het oranje schilderen van zijn woning, toen hij als socialist geen vlag wilde uitsteken. Ook liet de V.P.R.O. een tot negen jaar gevangenisstraf veroordeelde muiter van Hr. Ms. Zeven Provinciën zijn hart luchten. De Nederlandse Televisiestichting ver gaderde vandaag over de uitzending, die nen in omroepkringen als misbruik van ertrouwen door de V.P.R.O. beschouwt. De stichting is uiteraard verantwoorde- ijk maar heeft zoals gebruikelijk de uitzending aan een der omroepver enigingen overgelaten en geen censuur itgeoefend. De uitzending bleek vooral beledigend i zijn voor oranjegezinden maar meer n het bijzonder voor anti-revolutionairen in staatkundig-gereformeerden. Oud-burgemeester Ter Laan, die bits i itond te vertellen over het oranje ver- Polio valt tot dusver dit jaar mee (Van een onzer redacteuren) Het optreden van kinderverlamming is dit jaar tot dusver nogal meegevallen. Zo als de situatie thans is. kan men van een gunstig jaar spreken. Tot en met vandaag zijn er namelijk slechts 157 gevallen ge constateerd. De laatste drie weken zijn ei 22 gevallen bijgekomen, wat voor de augustusmaand bijzonder weinig is. Dc cijfers van de laatste jaren zijn: 1950 77, 1951 568, 1952 1712, 1953 176, 1954 75. 1955 481 en 1956 2206, waarbij steeds de maand augustus een der gevaarlijkste pe rioden bleek te zijn. Koningskinderen waren zoek Zaterdag werd op een gegeven ogenblik op kasteel Balmoral in Schotlandwaar de Britse konink lijke familie verblijft, alarm ge slagen: prins Charles en prinses Anne waren weg- Een legertje detectives doorzoch ten het kasteel, het uitgestrekte park en de naaste omgeving, maar nergens was een spoor van de kinderen. Tot eindelijk in het dorpje Crathie een detective twee kinde ren met fietsen zagen, die tevreden toffees stonden te kauwen op een bazar, die wat later op de dag door koningin Elizabeth zou worden ge opend en waar iedereen druk bezig was met de laatste voorbereidin- Het waren inderdaad de konings kinderen, die er op hun fietsen op uit getrokken waren! van zijn woning, zeide onder meer. dat de a r. voorzitter van Patrimonium bij het schilderen stond toe te zien. De commentator vond het nodig aan het verhaal van de heer Ter Laan over deze te voegen: Tien jaar later werd deze i door dezelfde koningin Wilhelmlna benoemd tot burgemeester van Zaandam: de eerste „rode" burgemeester van ons land. Nog bonter Nog bonter maakte men het in het raaggesprek met de muiter. Het ging onder meer over een korporaal uit de dagen van de Zeven Provinciën. „Die fout in de oorlog," zo kon men ho- „want die kwam uit een streng staatkundig-gereformeerd gezin." Tom Pauka, die het interview afnam, vond het bovendien nodig dc oude kwes- •an de man, die een bom had m ten afwerpen, op de rakelen. Hij is een zenuwinrichting terecht gekomen, omdat zijn superieuren zeiden dat hij naast het schip had moeten mikken, kreeg men te horen, terwijl hij volhield dat hij wel degelijk raak had moeten gooien. Het commentaar van de V.P.R.O. op dit alles? „Wij hebben een tijdsbeeld wil len geven van de regering van koningin Wilhelmina. Daarin zijn nu eenmaal niet alleen mooie dingen gebeurd." In de studio Bijzonder pijnlijk, zo vertelden insiders, was het in dc studio waar de uitzending werd verzorgd. Hier was onder anderen jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starken- borgh Stachouwer, die het programma met een sobere maar gevoelvolle speech Overeenstemmin g tussen Fransen en Egyptenaren Egypte en Frankrijk hebben volgens ïn woordvoerder van het Egyptische linisterie van financiën, in Genève in >eginsel overeenstemming bereikt, over ien vergoeding voor de schade die is veroorzaakt door de Brits-Franse ivaL De woordvoerder deelde mee, innenkort een Franse delegatie in Kairo wordt verwacht om een onderzoek itellen naar de door zijn regering in >eslag genomen Franse bezittingen. De leiders van de Franse en Egyptische ielega ties in Genève verklaarden later ichter van deze nieuwe ontwikkelingen iets te weten. Volgens het Egyptische blad Al Akh- ar zal Frankrijk voor 35 miljoen dol lar Egyptisch katoen aankopen en -zullen bepaalde Franse instituten, waaronder nischien enkele scholen, wobden her- Twee schepen, geladen met katoen, zijn reeds naar Frankrijk onderweg. Binnen en dagen zal een Nederlands schip >rste lading bloem uit Frankrijk Alexandrië brengen. Geen geweld, belooft premier Djuanda De Indonesische premier ir. Djuanda eeft beloofd, dat de centrale regering Djakarta niet haar toevlucht zal nem tot geweld bij de onderhandelingen met le opstandelingen in Sumatra en Oost- tedonesië. De vidf ministers, die zullen worden gezonden om de leiders van de opstan delingen uit te nodigen tot de Ronde- tofel-conferentie, zijn dr. Ferdinand tg naar Sumatra, dr. Azis Saleh -Borneo, Gustaaf Adolf Moengkom Celebes en Sunario naar de Moluk- had ingeleid. Deze oud-gouverneur-gene- raal van Nederlands Oost-Indië, wiens beleid van grote betekenis ls geweest en wiens trouw en plichtsbetrachting altfjd ieders bewondering hebben gewekt, kon ran een muiter horen over dc strijd op Lombok, dat Holland „de ping-ping van Indië nodig had" en dat „kolonialen vaak met de nek werden aangekeken." Ook kon men de rancuneuze oud-gevan gene horen vertellen, dat men op het eiland Onrust de gevangenen onvoldoen de te eten gaf. tot de rechtzitting na derde. Toen kregen ze meer te eten om niet te slecht uit te zien. Ten slotte noemen we nog het memo den van i'.e revolutiepoging van Troel stra. die ondanks haar mislukking toch nieuw „sociaal tijdperk voor de ver worpenen der aarde" betekend®. En daar laten we het maar bij. De N.T.S. heeft tot taak dc zaak uit de doe ken te doen. maar kan haar verantwi delijkheid in deze niet uit de weg gi hoewel men haar eigenlijk alleen eei groot vertrouwen in de V.P.R.O. kan i wijten. En staatssecretaris Höppener moeten overwegen, na van alle feiten kennis te hebben genomen, wat hem te doen staat om te voorkomen dat gramma's als „Dag Koninginnedag" het Nederlandse volk voortaan bespaard blij Algerijnen tot in Tunesië vervolgd Algerijnse opstandelingen zijn voor t eerst door Franse troepen achtervolgd toen zij uitweken over de Tunesische grens. Deze grensoverschrijding ls het gevolg van een nieuwe legerorder, die dit toestaat indien de opstandelingen ui.t Tu nesië Algerije zijn binnengevallen. Bij de achtervolging zijn tien opstandelingen gedood. Een Fransman werd gewond. In Parijs zijn gisteravond twee Algerij nen vermoord en acht gewond De reis van de Franse minister van bui tenlandse zaken, Pineau, door de Zuid- amerikaanse staten valt gelijk met een bezoek van twee gedelegeerden van het Algerijnse bevrijdingscomité. In de hoofdstad van Peru, Lima, heeft di: tot ernstige relletjes aanleiding gegeven. De studenten hadden een anti-Franse pam flet verspreid, waarin de bevolking werd opgeroepen de Algerijnen op het vliegveld te verwelkomen. De autoriteiten echter hadden het vliegveld afgezet, waarna een gevecht tussen de studenten en de politie ontstond. De Algerijnse gedelegeerden werden in hechtenis genomen. Naar men zeide om hun paspoorten te onderzoeken. FEN JORDAANFAMILIE in oude kle- derdracht, Willy Alberti met het schone lied: „O, blauwe tram", beschui ten met haring als galgemaal, griffier- beiaardier mr. Romke de Waard aan de zwengel van het pierement, de Amster damse politickapcl met „Wjj gaan naar Zandvoort aan de zee", tientallen foto journalisten en cameramannen en voor al die duizenden en nog eens duizenden Amsterdammers, hebben zaterdagavond heel laat de laatste „blauwe" van dc Spuistraat naar Haarlem—Zandvoort uitgeluid. En zo sprak wethouder B. Ram namens het stadsbestuur: „De ons zo sympathie ke blauwe tram, is nu na de Gooise moordenaar, de Kikkert en het boemel- tje van Purmerend verdwenen." Zelfs met de hulp van politieruiters was het een hele toer twaalf mensen vie len flauw de afgeladen tram de stad .uit te krfjgen. Het was wel het moeilijk ste vertrek sinds de eerste tram een halve eeuw geleden op dit traject ging rjjden. In die 50 jaar zijn ettelijke Bondskanselier Raab kreeg beroerte De Oostenrijkse bondskanselier, Julius Raab, heeft tijdens een bezoek aan landbouwtentoonstelling te Ried een te beroerte gekregen. De 65-jarige pre mier werd onmiddellijk naar een zieken huis te Linz overgebracht. Zijn algemi toestand is volgens het officiële bulletin thans bevredigend. Alleen de rechtei voet is verlamd. Gomulka's reis naar Tito Het bezoek van Gomulka, de Pooh partijleider en premier Cyranklewicz aa Zuidslavië zal tien september beginne: Het ls juist tien jaar geleden, dat Gomulka en Tito elkaar voor het laatst ontmoetti In Markelo, waar de Plattelands Jon geren Gemeenschap Nederland haar tienjarig bestaan vierde, is zaterdag een internationale folkloristische dag gehouden. Volksdansers en -danseres sen uit allerlei landen toonden er hun eeuwenoude kunst. Zo kwamen uit de Landes (Z.W.-Frankr(jk) steltdansers, gekleed In schapevachten (foto boven). Bijzonder veel enthousiasme verwekte ook hot optreden van een Spaanse dansgroep (foto onder). Voorspelling van Boris Morros: MAARSCHALK Zjoekof, de Rus sische minister van defensie, zal binnen acht maanden partijleider Kroesjtsjef opzij schuiven en een mi litaire dictatuur in Rusland vestigen, heeft de Amerikaanse meesterspion Boris Morros voor een commissie het Congres voorspeld. de commissie, Fran cis Walter, noemde het aan de macht ko men van de militaifen een groot gevaar voor het westen. Hij schreef de impasse, waarin de Londense ontwapeningsconfe rentie is geraakt toe aan deze ontwikke ling in de Sowjetunde De enige man, die Zjoekof nog zou kunnen weerstaan, is maarschalk Konief. de plaatsvervangende minister van de- Boris Morros deelde mee, dat de ver schillende spionageorganisaties in Rus land verenigd zijn tot een organisatie, waarvan Zjoekof het hoofd ls. Molotof Glos Pracy, het blad van de Poolse vakvereniging, heeft gesohreven, dat Mo lotof, die tot Russisch ambassadeur van Mongolië is benoemd, het tegen Kroesj tsjef heeft moeten afleggen op een punt, dat van beslissende betekenis was voor de politiek van Rusland en voor de ge hele wereld. Molotof zou van mening zijn geweest, dat een gewapend conflict tussen het communisme en het „kapitalisme" vermijdelijk was en dat de leuze de oorlog te vermijden, uitsluitend tische waarde was. Op grond van deze beweringen werd Molotof veroordeeld en won Kroesjtsjef met zijn politiek van oprechte tie het pleit, aldus het blad. Sommigen achten de opbouw nog te langzaam WE HEBBEN kunnen constateren, dat de afgelopen vier jaar wel veel is verricht bij de opbouw van de stedelijke centra in Nieuw- Guinea. In andere opzichten hebben wij dit weer niet kunnen constateren," aldus de beide leden van de Tweede Kamer, de heren mr. Th. J. M. de Graaf (r.k.) en J. de Kadt (soc.), die gisteravond per vliegtuig uit Neder lands Nieuw-Guinea terugkeerden, tezamen met het Tweede-Kamerlid ir. C. J. van Meel (r.k.) en het Eerste-Kamerlid J. H. M. Derksen (r.k.). Zij waren de eerste Kamerleden, die terugkeerden. miljoenen passagiers heen of weer ge- Uren eerder had Haarlem op soortgelijke wijze afscheid genomen van de laatste blauwe tram. Jos de Klerk had tekst en muziek geschreven van 'n „reqnii voor de blauwe" als parodie op de finale van Becthovens „Derde". Om zoveel mogelijk mensen van deze laatste rit naar Amsterdam te laten profiteren had men zelfs oude wagens van stal gehaald. Zo tramden honder den Haarlemmers louter voor hun ple zier naar de hoofdstad. Op dit thema zongen tachtig leden van de 126 jaar oude Koninklijke Lieder tafel „Zang en Vriendschap" het re frein: „Tram. tram, tram, tram, dit is de requiem", waarop twee variaties volgden, waarin de namen van de be langrijkste stopplaatsen waren ver werkt. Op dc foto ziet men dat de Amsterdamse politie de handen vol had. Meer dan 10.000 mensen deden op meer dan enthousiaste wijze de Blauwe Tram uit geleide. Dertig rjjen dik aan de kan ten en honderden rijen mensen voi achter de blauwe trachtten iets op te vangen van het vertrek van de tri Alle materiaal is nog niet verzameld en volgens de heer De Kadt moet men eerst het nodige nadenken en overwegen. In een aantal opzichten is het meegeval len in andere tegengevallen, zeide hij. Volgens de vier Kamerleden waren de beheersfaciliteiten van het gouvernement meegevallen. Thans kan men een beheer voeren, vier jaar geleden moest dit met horten en stoten geschieden. Volgens dc heer De Kadt Is de econo mische opbouw in een aantal aspecten zeer langzaam cn zeer bescheiden. Ook in andere opzichten is dc verwachte op bouw niet tot stand gekomen. De heer De Graaf zeide, dat men in Nederlands Nieuw-Guinea niet precies weet, langs welk patroon men moet werken, maar ook in Nederland zelf is nooit een plan ontwikkeld. De heer Derksen bestreed dit, doch dc heer De Kadt viel de heer De Graaf by cn zeide: De grote moeiiyk- hcid is, aan te geven, waar de fouten en gebreken liggen en of het beleidsfouten zUn. Dit laatste i> op sommige gebieden wel het geval. Daarnaast is de algemene weerbarstig heid der natuur en de achterlijkheid van de bevolking. Iedereen zal moeilijkheden ondervinden en langzaam vooruitgaan. Dank zij grote oplettendheid van Utrechtse receptioniste JENNY AMBTMAN, de 20-jarige receptioniste van hotel Smits' in Utrecht, heeft zich niet lang bij de neus laten nemen. Onmiddellijk nadat zij zaterdagmiddag aan een vreemde ling met Duits paspoort 375 had uit betaald tegen ontvangst van Cana dese travellers cheques, kreeg zij arg waan. Dit leidde tot de arrestatie van een internationale oplichter, nauwe lijks drie uur later. Maar niet dan nadat de man in Amsterdam nog een hotelier 800 lichter had gegmaakt. En al het geld op 6-50 na was intussen aan handlangers overgedra gen. De man werkte met valse Canadese cheques, die vorige maand al gesigna leerd zijn in Hamburg, Parijs en in Oos tenrijk. Met medewerking van Interpol hoopt men via deze arrestatie een inter nationale bende te kunnen strikken. Hij heette stond op zijn paspoort, dat vals bleek te zijn Leonardus Kuber uit Frankfurt/Main. In hotel Smits bekeek hij een hem .gewezen kamer, reserveerde die en verdween met de belofte, dadelijk met zijn vrouw terug te zullen komen Het wisselgeld voor vijf cheques van twintig dollar elk had hij bij zich Dc receptioniste had al argwaan gekre gen en de huisknecht achter de vreemde ling aangestuurd, tevergeefs echter. De politie en het wisselkantoor der N.S. te Utrecht zagen In de cheques geen verval singen. zodat hotel Smits er Hollands geld voor terug kon krijgen, zü het op eigen risico. Daar nam mejuffrouw Ambtman geen genoegen mee. Zij belde alle Utrechtse hotels af om voor deze vreemdeling te waarschuwen en kreeg bovendien 't hel dere idee om een 'Amsterdams hotel bellen. Zij koos daarbij juist het hotel, waar „Duitser»1 om acht uur binnenstapte om een kamer vroeg. Vijf minuten later was hij in hotel l'Europe door de hoofd stedelijke recherche telefonisch ge waarschuwd gearresteerd. Hij bekende vlot. A'og meer Het weer van de afgelopen drie zomermaanden juni, juli en augustus heeft gemiddeld genomen geen bij zonder grote afwijkingen van het nor male weer opgeleverd. Alleen heeft de zeer natte maand augus tus de totale hoeveelheid regen vrij be- langrijk boven de normale waarde ge bracht, het tijdvak vóór 10 juli verschilt sterk van de dagen daarna, toen het warme weer in de regel verstek liet gaan en er veel regën viel. zodat het vakantie seizoen ditmaal bijna geheel in het slecht ste deel van de zomer kwam te liggen. De gemiddelde temperatuur van de drie zomermaanden tezamen was ongeveer normaal, het aantal zomerse dagen be droeg te De Bilt echter maar 15 tegen 19 normaal. Van de 92 dagen, die de drie zomermaanden tellen, waren er 56 de koude kant. De zon scheen in De Bilt gedurende 622 uren teger 615 normaal, de hoeveelheid regen wa: mm tegen 215 mm normaal. De afgelopen drie maanden waren slechts weinig min der nat dan het overeenkomstige tijdvak van het vorig jaar, maar de temperatuur was over het algemeen belangrijk hoger en het aantal uren zonneschijn groter. station te informeren of daar misschien ook valse cheques waren aangeboden. Dat was zo: zaterdagavond laat had eeD van de gebroeders Buis (hotel Negresco Jenny Ambtman, de twintigjarige Utrechtse receptioniste, wier kor date gedrag leidde tot arrestatie van een zwendelaar, die vervalste travellers cheques trachtte kwijt te raken. aan het Rembrandtsplein) daar voor f 800 cheques iAgewisseld. nadat de vreemde ling om kwart over zeven een bezoek dat hotel had gebracht. De hoteliers ver trouwden het niet helemaal toen vreemdeling na het wisselen van cheques niet meer terug was gekomen een bestelde maaltijd te verorberen. Eén van de gebroeders ging naar centraal station en probeerde de cheques te innen. Dat lukte. Maar in dit Amster damse hotel werd gisteren toch de bange vraag gesteld: wie krijgt een strop v f800. het wisselkantoor of wij?"... De vreemdeling zegt nu Zalika Segal heten. 42 jaar oud en Roemeen te zijn. Hij is maar één dag in Nederland gev en heeft kans gezien, al het bij zijn prak tijken opgestreken geld aan derden te dragen, zodat de politie nog handen vol werk heeft. Nader vernemen wij nog met betrek king tot de valse Traveller-cheques, die in Utrecht en Amsterdam zijn aangeboden, dat de vervalsing met het blote oog dui delijk wordt gezien. De cheques, waarop een baqkgebouw en een koetsje staan afgebeeld, vertonen belangrijke afwijkin gen met de originele. Een koetsier, die op de bok van het koetsje zit. is duidelijk op de echte biljetten te zien. terwijl op de vervalste van dit onderdeel van cheques niet anders dan een vlekje o bleef.. Ook de cijfers, die de waarde de cheques vermelden, waren bij de geboden cheques vlekkerig. Het papier was van een inferieure kwaliteit e receptioniste van hotel Smits verklaarde nog nimmer een dergelijke cheque hebben ontvangen. Dank zij het snelle in grijpen van de bedrijfsleiding van Utrechtse hotel en de bereidwilligheid van de Nederlandse Handelmaatschappij te Utrecht om na kantoortijd de klul; te openen om de valse cheques met specimen te vergelijken, heeft men spoe dig zekerheid kunnen krijgen ovei gepleegde fraude. Ook met een geweldig kapitaal en een groot aantal] deskundigen blijft er deze weerbarstigheid en achterlijkheid. De heer Van Meel merkte op. dat het onmogelijk is in een land. dat 2000 jaar ten achter ls. in vijf Jaar tevreden te zijn /er de resultaten. De heer De Graaf beaamde, dat de al gemene weerbarstigheid absoluut een remmende factor is maar zeide, dat re latief genomen de zaak te langzaam gaat. De heer Derksen had niet alleen kritiek, ook waardering voor hetgeen tot stand is gebracht. De missie had volgens de heer De Graaf veel medewerking ondervonden, hoewel niet in aüle opzichten. De heer De Kadt voegde hieraan toe, dat sommi ge leden niet voldaan zijn over de wijze, waarop zij door een aantal vooraanstaan de personen zijn voorgelicht. Andere zijn correct geweest. zeer groot aantal ingezetenen van Nederlands Nieuw-Guinea, autochtonen lief-autochtonen wilden de missie sprekenaldus mr. De Graaf, en in som mige plaatsen was zelfs een wachtlijst, zodat dc missie zich moesf splitsen. Het vertrouwendat de opmerkingen in Den Haag zullen worden gehoord, was op vallend. Men moet niet veronderstellen, dat de autochtonen alleen met enorme klachten kwamen. Een groot gedeelte der besprekingen had betrekking op het onderwijs aan Nicuw-Guineërs, ook met gouvernement, ■ending en missie. De bevolking dringt bijzonder aan op Nederlands als voer taal. doch er was geen eenstemmigheid bij het viertal, dat dit een verlangen van alle Nieuw-Gulneërs zou zijn. Prof. dr. L. W. G. Scholten is te Bang kok uitgestapt om naar Djakarta te rei zen, waar een kleinzoon ernstig ziek is. Door geen voorrang te verlenen aan een scooter ls zaterdag te Putten de 55- jarigc tandembesfcuurder M. S. uit Am sterdam na een botsing met die scooter om het leven gekomen. Ook de 43-jarige J. H. uit Veenendaal, duopassagier op de scooter, werd zo ernstig gewond, dat hij nog dezelfde avond overleed. De scoo- terbestuurder werd ernstig gewond, me vrouw S. vrij ernstig. Op de Haarlemmerweg te Amsterdam is zondag mevrouw J. Bouwknecht-Oos- tinig uit Haarlem bij een botsing tussen twee bromfietsen dodelijk verongelukt. Zij botste in volle vaart tegen een uit tegenovergestelde richting naderende bromfietser, die juist enkele fietsers pas seerde en te ver moest uitwijken. De vrouw viel met haar hoofd op straat en overleed onmiddellijk. Op de donkere rijksweg 15 nabij Deil (Gld) is zondagavond de 35-jarige motor rijder J. van Hoeben, die met zijn vrouw langs de kant van de weg liep, van achte ren aangereden door een bestelauto, op weg naar Venlo. Hij was onmiddellijk dood. Zijn vrouw bleef ongedeerd. Het slachtoffer voerde zijn motor, die een lekke band had, aan de hand mee. VVVV*MAVVVW k NEEM f zenuwkalmerend 5 NIET VERDOVEND. f MAAR GENEZEND I HET WEER EV EUROPA hi il wzw windst NNW ill! WEERBERICHT Tijdelijk regen De Bilt verwacht tot mor genavond: Aanvankelijk opklaringen, later weer zwaar bewolkt met tijdelijk regen. Vannacht Iets kouder, overigens wei nig verandering in tempera* tuur. Matige, tijdelijk zwak ke wind, krimpend naar zuidelijke rich tingen. Later veranderlijke wind. (Opge- 111.15 uur). maakt i

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 1