Rijnsburg viert vandaag het Oranjefeest Flora's kleurenpracht aan zee gaat zaterdagmiddag van start Dit jaar zal men een écht corso kunnen bewonderen Katwijks Taptoe geleek gezellige operette VISSERIJGOLFIES NIEUWE LEIDSCHE COURANT Ook Katwijk kent corso-koorts TTET VORIG JAAR" zo vertelde ons de joviale heer L. Parlevliet in zijn bloemenzaak aan de Katwijkse Voorstraat „was het een optocht met bloemen, maar dit jaar wordt het een echt corso". En de heer Parlevliet kan het weten, want hij is voor verenigingen en particulieren in de laatste weken een technische toevlucht geweest. Het Katwijkse corso, dat zaterdagmiddag drie uur van de Parklaan zal starten, heeft na zijn roerige voorgeschiedenis een dappere poging onder nomen om de kinderziekten, die vorig jaar aan de dag traden, te bestrijden en de initiatiefnemers zijn ervan overtuigd, dat zij werken aan een festijn, dat in de komende jaren tot een zomertraditie zal uitgroeien. wagen-specialist" Alb. Pauw uit Rijns burg geleek de afgelopen weken een één mans-informatiekantoor, waar Iedere Katwijker met corso-technische moeilijk heden zijn licht kon opsteken. De route, die het corso zaterdagmiddag Toen in 1950 het Rljnsburgse Bloemen corso zijn sierlijke slinger door de Duin streek trok, droomde men in Katwijk van Zuidfranse bloemenfeesten, maar het vorig Jaar bleek, dat de Sleutelstad het Rijnsburgse corso binnen haar Met man en macht en mannetjes wordt te Katwijk gewerkt aan de wagens, die zaterdagmiddag vele duizenden zullen verrukken. Foto D. Kruyt gesloten, en Katwijk zag een pakkende attractie voor zijn badgasten verloren Zuid-Frankrijk verzonk naar de plaats, waar het altijd gelegen had en dat is heel ver weg en even overwoog men aarzelend het gehele bloemenfeest van het programma te schrappen. Maar de voorzitter van de Katwijkse V V.V., mr. J. v. d. Plas, gesteund door directeur Chr. Verplancke. ging een eigen corso organiseren, dat enkele weken later duizenden vreemdelingen en Katwijkers naar de Boulevard trok. Enthousiasme Het viel natuurlijk niet mee. want niet alleen kost een bloemencorso de deel nemers een aanzienlijk bedrag, maar te vens beleeft Katwijk in de augustus maand zijn hoogseizoen en dan pleegt men andere dingen aan het hoofd te heb ben dan het versieren van wagens. Toch kwamen vorig jaar de versierde wagens aan de start. De initiatiefnemers zijn royaal genoeg om toe te geven, dat het nog weinig leek op een echt corso, maar daarnaast ontdekten zij het enthou siasme, waarmede de Katwijkse bevol king deze eigen manifestatie begroette. Dit inspireerde hen tot volhouden, en thans staat voor de tweede maal een stoet aan de start. Kritische beschouwers zullen zaterdag middag wellicht nog zwakke punten kun nen aanwijzen, maar de Katwijkse V.V V. is ervan overtuigd, dat dit Jaar de kwali teit van het corso de levensvatbaarheid zal bewijzen. De stoet Officieel stonden gistermorgen 31 wa gens ingeschreven Hiervan verzorgt de gemeente Katwijk een praalwagen, ge titeld „Rond de Oude Kerk". Deze wa gen zal een in bloemen gevat schetsje tonen van het oude Katwijk met zijn kleine vissershuisjes en zijn verstilde romantiek. De sportverenigingen T.O.P. uit Noord- wijk, Quick Boys, Amicitia en Hercules uit Katwijk zullen eveneens met praal wagens aan de start verschijnen en deze wagens geven een beeld van de sportieve doeleinden, die do verenigingen nastre ven. De Chr. Middenstandsvereniging Katwijk ia wat geheimzinniger met haar wagen, maar de heer Parlevliet knip oogde eens vertrouwelijk. Dit wordt dus kennelijk een verrassing- Het corso, dat onder de titel „Flora's kleurenpracht aan zee" een grote faam hoopt te behalen, bevat voorts een aantal particuliere deelnemers en enkele ver sierde reclamewagens. De drie plaatse lijke muziekverenigingen zullen de kleu renpracht muzikaal omlijsten en enkele in het vooruitzicht gestelde prijzen heb ben de deelnemers tot verhoogde vinding rijkheid geïnspireerd. De route Zoals vorig Jaar reeds bleek en dit Jaar In nog versterkte mate Is R|Jns- barg sfjn wester-buren niet ontrouw go- worden. Al trekt het RUnsburgt Bloemen corso dan niet meer door de Katwijkse straten, met veel adviesen en technische hulp staan de RUnburgers de Katwijkers In hun oorsokoorts ter zijde. In de avonduren zal het Katwijkse corso verlicht door de straten trekken en de veiling „Flora" te Rijnsburg beeft gezegd: „Wij hebben verlichtingsmate riaal; kom het maar halen". Daarnaast bestaat ook voor de bloemen voorziening een zeer goede samenwerking en „praal zot volgen, is als volgt Vertrek drie uur van de Parkiaan. Vervolgens: Annastraat, Varkevisserstraat. Duinoord, Adm. de Ruyterlaan, Piet Heinlaan, Karei Door manlaan, Woldringh van der Hoopbrug, Rijnmond, Boulevard, Vuurbeakplein en Drieplassenweg. 's Avonds half negen start het verlichte corso wederom van de Parklaan. Van daar trekt het naar de Annastraat, Varke visserstraat, Vuurbaakplein, Boulevard, Ten Brittenstraat, Borgerstraat, Emma- straat, Emmaplein. Prinsenstraat en Ko ninginneweg om eveneens op de Drie plassenweg te eindigen. Rond half elf zal het feest besloten worden met een groot vuurwerk, waar van het V.V. V-bestuur hoge verwach tingen heeft „Wij brengen dit corso", zo zegt de KATWIJK Agenda gemeenteraad De agenda voor de vergadering van de gemeenteraad, die volgende week donder dag zal worden gehouden, vermeldt da volgende punten: benoeming van een ambtenaar van de burgerlijke stand; aan koop van het pandje Hoogstraat 3g; ver kopen van grond; verlenen van krediet voor het inrichten van douchecellen in gemeentewoningen; opheffing van ds commissies van fabricage en van het grondbedrijf en instelling van een com missie voor openbare werken en grond bedrijf; vaststelling van een verordening, regelende de toekenning van een uitke ring en een pensioen aan gewezen wet houders en van een pensioen aan de wedu wen en wezen van wethouders en gewezen wethouders; wijziging van de jaarwedde- regeling ambtenaren en de verordening tot regeling van de lonen der werklieden; vaststellen van een nieuwe verordening, regelende de toekenning van een toelage voor gebruik van een eigen rijwiel of een rijwiel voorzien van een hulpmotor door personeel der gemeente; vaststelling een regeling van de toekenning van tegemoetkoming in de kosten, verbon- aan studie voor vakexamens door ge- meentepersonee!, verhoging van het kre diet voor de Burgemeester Woldringh van der Hoopbrug en de daarop aanslui tende wegen: verstrekken van krediet voor het maken van een 6tenen terrein afscheiding bij het gemeentelijk gymna» tieklokaal aan de Parklaan. KATWIJK AAN ZEE Straatevangelisatie Hedenavond 8 uur is er een straatevan- gelisntie op het Andreasplein. Spreker i6 de heer J. Breed veld te Den Haag. Hoog en laag water Vrijdag 23 augustus: hoog water 0.59 en 13.34. laag water 9.08 en 21 34 (Advertentie) J. H. REIJNDERS TANDARTS Kon. Wilhelmcnastraat 1, Katwijk aan Zee AFWEZIC VAN 23 AUC. f/m 14 SEPTEMBER Spoedgevallen worden waargenomen door tandarts J. G. P Bouman, Zeeweg 34 en tandarts N. Verkaik, Zeeweg 88. In verband met bloemencorso op zaterdag middag verzoeken wij u zo veel mogelijk op vrijdagmiddag en zaterdagmorgen tijdig uw Inkopen te doen. Chr. Middenstandsvereniging heer Verplancke. „omdat wij onze plich ten als gastheer zo goed mogelijk pogen na te komen. Duizenden mensen komen hier Jaarlijks hun vakantie doorbrengen er is hier momenteel geen bed on bezet en naast de rust van de ruisende zee mogen deze mensen van ons een zekere ontspanning verwachten". En om deze plicht van gastvrijheid te volbrengen, is KatwUk bereid offers te brengen dertigduizend dahlia's en anjers zullen er opgestoken worden, vertrouwde ons de heer Parlevliet toe maar tevens willen de KatwtJkers hun eigen corso niet meer missen. Het moge dan de eerste jaren nog niet kunnen concurreren met het „Bolien- corso" of het Rijnsburgs bloemenevene- ment. het is een demonstratie van de Katwijkers zelf en de sfeer, die dit kar voortbrengen, zal in de toekomst wellicht het Katwijkse corso een speciale plaats op de zomerprogramma's bezorgen tot ver bulten de dorpsgrenzen. NOORDWIJK „Bloembollencultuur" vergaderde in Royal De sleohte broel-ultkomsten in het bui tenland en de verwikkelingen In Frankrijk zijn oorzaak geworden van een scherpe daling der bollenprijzen. Gisteravond werd in hotel Royal te Noordwijk een in formatieve bespreking gehouden door „Bloembollencultuur" over tul beperking en prijzenpolitiek, gezien tegen de minder goede resultaten van het af gelopen tulpenjaar. Over enkele dagen zullen de verschil lende giroepen vergaderen en beslissingen nemen over de prijzenpolitiek, eventueel verbonden aan een teeltbeperking voor 1953. De kwekers vonden gisteravond hel systeem van het afgelopen jaar funest on meenden, dat men beter kan terug gaan de oude regeling: minimumprijzen voor binnenland en export, eventueel gekop peld aan een tecltbeperking tot 35®/». Over de ontwerp -regeling 1953 van de commissie van bijstand voor de bloem bollen was men maar uiterst matig enthousiast, vooral omdat deze regeling een uitzondering wilde maken voor be paalde handels variëteiten. Jubileum-wandelen Door het tropische weer op 6 juli was de deelneming aan de jaarlijkse Northgo- wandelitocht. uitgeschreven door de sport- commissie van de reservediensten, niei zo groot als in voorgaande Jaren. Dat deze wandeltocht in de afgelopen jaren j een goede reputatie heeft verworven, j blijkt wel uit het feit, dat vele verzoeken bij de sportoommissie zijn ingekomen om de gelegenheid open te stellen, diegenen die aan deze tocht niet konden deelnemen, dit wandelparcours alsnog te doen a fleg- Door do aandrang van de wandelaars heeft de commissie besloten een naloop- wandeltocht op het parcours te houden op zaterdag 24 augustus om 4 uur. De inschrijving en start zullen plaats hebben voor het terras van „Seinpost" aan de Koningin Wilhelmina Boulevard. Het percours gaat over 15 km. waarvoor de prachtige medaille in lustrumuitvoe ring is beschikbaar gesteld. Enkele hon derden inschrijvingen voor deze wandel tocht zijn reeds binnen en de sportcom- mdssie verwacht voor het wandelevene ment een grote toeloop, zowel uit de plaats als uit de omgeving. Nederland leidt Grieken op tot dokwerkers De Nederlandse architect F. Kllngeren i de Ned. Droogdok- en Seheepbouw- maatschappl] te Amsterdam treden, naar wU vernemen, op als adviseurs van de Griekse reder Nlarcbos. de grootste onaf hankelijke reder ter wereld, wiens sche pen onder Liberiaanse vlag varen. by de bouw van een scheepswerf te Scaramanga, even buiten Athene. Op deze scheepswerf zal reeds het vol gende Jaar de kiel gelegd worden voor twee grote tankers. Om te voorzien In de personeelsbehoefte van de werf, krijgen ongeveer honderd Grieken, ijzerwerkers, lassers e.d., thans voor de duur van een jaar een opleiding te Amsterdam op de werven van de Ned Droogdok- en Scheepsbouwmaatschappij DE DUISTERNIS kreeg gisteravond geen kans zijn donkere sluier over Katwijk heen te spreiden, want toen de zon vertrokken was, werden de straten gevuld met tientallen kleine „kunstzonnetjes", die in veelkleurig papier waren verpakt. En ook de avondrust werd uit Katwijk verdreven, want toen het rumoer van de dag verstomde, kwamen van alle richtingen lustig pijpende en fel slaande muzikanten om de golven tot ver buiten de kust te verbazen met hun klanken. Katwijk hield taptoe, en geheel Kat wijk deed mee. Zoals de tinnen soldaatjes uit een ouderwetse operette, marcheerden de kleurig geüniformeerde muzikanten door de straatjes, die de belangstelling nauwe lijks konden bergen, en de tamboer- maitres keken, alsof zij er werkelijk van overtuigd waren, dat alle succes van hen afhankelijk was. En tussen deze aangolvende en weg stervende muziek, tussen deze dienaars der Muze. die romantisch werden bij gelicht door hei-witte lichtbollen, trok Katwijks jeugd. Alle sportverenigingen en jeugdclubs, tot zelfs het geüniformeerde Rode Kruis, hadden zich een plaats ver overd tussen de acht muziekkorpsen en de jeugd van Katwijk bleek zeer groot in Misschien was het aardiger geweest, meisjes speelden dapper hun de Katwijkse Boulevard en i ervoordat de romantiek, die w verwant Is aan muziek en i. ook volledig tot haar recht (Foto D. Kruyt) wanneer deze grote jeugdgroepen zich ook een kleurrijke verlichting hadden aangeschaft, maar dit gemis werd ruim schoots goed gemaakt door de talrijke badgasten, die met lampions voor een romantische onderbreking van de stoet zorgden. Het Leidse „Werkmans Wilskracht", de Katwijkse „U.N.I.", „Harmonie" en „D.V.S." hadden klankvolle assistentie ge kregen van het Rotterdamse „Ahoy", het Boskoopse „Excelsior" en „Concordia", en het Delftse muziekgezelschap van de Kabelfabriek. Gezamenlijk trokken deze korpsen op naar de Boulevard, waar zij zich splitsten en in speelse formaties van weerszijden naar het centrum opmar cheerden. Vinger-muziek Katwijk daverde van het tromgeroffel en de fors gespeelde marsen; Katwijk liep mee met de muziek en de jeugd leverde haar meer geestdriftige dan artistiek-' antwoorde bijdrage door de melodieër de vingers mee te fluiten. Tot slot kwam het gezamenlijke t eert, waardoor geen enkele Katwijker of badgast onwetend kon blv'ven van de muzikale gebeurtenis. Het gevaar, dat de romantische taptoe voor iemand in Kat wijk verborgen was gebleven, moet trou wens zuiver denkbeeldig worden geacht, want de hotelbalkons aan de Boulevard kreunden onder de last die zij gedurende enkele uren kregen te torsen, en de stra ten leken smal door de duizenden men sen, die zich langs de stoepen verdron- Het RIJNSBURG Spreekbeurt Hedenavond 8 uur spreekt in de zaal achter de Chr. Geref. kerk voor de afde ling van de Geref. bond de heer J. A. Kruithof, hulpprediker te Monster. Moordenaar niet toerekenbaar De 28-jarige negeronderwijzer uit Togo- land, Andreas Goka-Comlam. die be schuldigd is van moord op de Nederlandse lerares mep. Maria Th. Steyn uit Amster dam, i6 dindag verwezen naar een in richting voor geesteszieken. In het eerste lustrumjaar van het Ve teranen Legioen Nederland heeft dezt organisatie bij K B. de Koninklijke goed keuring verkregen. rpER GELEGENHEID VAN HET ORANJEFEEST heeft Rijnsburg een prachtig feestkleed aangetrokken, waarbij sterk tot uitdrukking komt, dat dit dorp een der vooraanstaande bloemenplaatsen van Nederland is. Het doet dit telkenjare om hiermede de aanhankelijkheid aan het Vorsten huis te betuigen. Dit accent kwam het sterkst naar voren in de zanghulde, die het Geref. en het Hervormde kerkkoor vanmorgen de burgemeester De Katwijkse operette werd besloten met een massaal con cert, dat door de acht korpsen tezamen werd gegeven. Foto D. Kruyt. Dader van moorden in Stockholm De politie heeft dinsdag in de bossen ben oosten van Stockholm het stoffelijk overschot gevonden van een 45-jarige in genieur, die ervan wordt verdacht maan dag een dubbele moord te hebben ge pleegd. Naast hem lag een revolver. Men neemt aan dat hij zichzelf een kogel door het hoofd heeft geschoten. De politie veronderstelt, dat de moord een „wraak oefening" is geweest voor „vermeend on recht". Beide mannen, die door hem zijn vermoord, hadden hem tegengewerkt. DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1957 LISSE „Tour de Lisse' is halverwege De derde etappedag van de „Tour da Lisse" werd gekenmerkt door grote span ning. hetgeen duidelijk tot uiting kwam door de premies, die belangstellenden langs het IJJntje uitloofden. Behalve de eer en de zoen van een blond meisje wachtten de overwinnaar en zijn directe volgers aan de finish wor sten. fruit, snoepgoed, landkaarten en toegangskaarten voor wielerkampioen schappen te Amsterdam. De «panning kwam ook op minder pret tige wijze tot uiting, want een klein meis- je waagde zich te ver op de baan. werd aangereden en liep een lichte hoofdwonde op, die door onmiddellijk toegeschoten 1 E.H.B.O. werd vertoonden. Tussen al deze bedrijven door wist de gele-trui-drager zijn kledingstuk te b«- i houden; N. Ca6tien bereikte wederom dus als eerete de finish, waar de blonde Marja Schaap hem vol bewondering om- I De uitslagen luiden: 1. N. Castien; 2. K. Arenteman; 3. W. de Wreede; 4. J. v Diest; 5. A. Barten; 6. L. Mijland: 7. S Caspers 8 Th. Warmerdam; 9. F. de Ko- i ning; 10. P. van Zeist; 11. De Veer; 12 C. v. d. Linden; 13. L. Lamboo; 14. K. de I Bruin; 15. P Hoogeboom. Het algemeen klassement luidt: N. Cas- i tien 4 pnt K. Arenteman 8, J. van Diest S. W. de Wreede 18. T. Warmerdam 19. F. de Koning 24. Ploegenklassen^ent- 1. R K. school Oran jelaan; 2. Herv school; 3. St. Jozefschool; 4. St. Willitorordschool; 5. openbare 6ohool. De „touT-rijders" hebben nu enkele I dagen rust en gaan de volgende week maandag aan de tweede helft van de I „Tour de Lisse" beginnen. Beker-wedstrijd De voetbalwedstrijd om de beker tus sen Lisse en Warmunda is gisteravond gee.i overdreven succes geworden. Beide ploegen kwamen met invallers uit en Lis- het spel veel te luchtig op, het geen de uitslag 9—3 in het voordeel van Warmunda wel duidelijk laat Burgerlijke stand Geboren: Johannes F, z v F C van der Meij en W C van der Vlugt; Maria A W, d v J J Vermeij en A W van der Laan; Ancora M, d v L Verhaar en B M Siecker Ondertrouwd: A H van Dijk en P A an der Zwet; J Kiamer, Roodeschool en J J Riètkerk; W C Lemmers en B G Reeuwijk; P M van Zonneveld en Th J der Hoek. jl/TET DE „VIKINGBANK", die 700 kisten vis, waarbij 300 makreel, 40 -L"-1 diversen en 360 haring, lost, waren thuisstomende voor de donderdag- markt de trawler „Claesje" (13 augustus uit IJmuiden vertrokken) en de trawler SCH 153 „Onderneming-IV" (op 7 augustus ter visserij vertrokken), i De „Claesje" voerde vanmorgen aan 1150 kisten vis, meest haring en ma kreel, en de „Onderneming IV" 600 kisten haring, 40 makreel, 100 diversen en 448 kantjes gezouten haring. Verder kwamen er van de trawlvisserij op zee geen gunstige berichten binnen. De vangsten waren vrijwel overal schraal. Om de Noord werd weinig gevangen een paar schepen meldden een kleine dag vangst haring. Deze dagvangsten liepen van 150 tot 175 manden. Ook buitenlandse schepen vissen nu bij de Hollaadei trekken er op haring. Een grote vloot Russische schepen daagde begin van deze Op 't Zand gaven de loggers dagvang sten op van 60 tot 80 manden hoops gedu rende de dinsdag en dinsdagnacht. Voorts werd van 20 tot 30 stuks stijve kabeljau wen in de ruimen per dagvangst opgesla gen. Langs de kust vingen de kotters kustloggers van 50 tot 80 kg tong en 12 15 manden schol en andere vis per etmaal. Wat woensdag werd gelost Voor de woensdagmarkt was er een voer van geringe betekenis. De aar was slechts 2500 kisten groot voor deze middenweekse dag en hierbij waren kisten haring, 3% klisten makreel, 180 schelvis, 25 koolvis, 15 wijting, 300 schol. 200 stuks stijve kabeljauwen en ruim 3000 kg tong. Van de trawlervloot was als eerste en enige de „Amsterdam" IJM 28 aan de af slag met 1675 kisten vis, waarbij 350 ma kreel, 1300 haring, 25 diversen en verder 60 stuks stijve kabeljauwen en 40 kantj< haring. De Heiderse 79 zorgde voor 31 kisten, waarbij 50 schelvis, 20 gul en k; beljauw, 230 makreel en 5 diversen, de „Hoop 2" van de gebr. De Groot loste 150 kasten vis, waarbij 100 schelvis. 50 diversen en 180 stuks stijve kabeljauwen. De kustkotters zorgden ten slotte.nog voor enige platvisaanvoer. De prijzen van woensdag De buitenlandse handel had woensdag morgen vooral belangstelling voor kabel jauw, schol en tong, vooral dan middel en grove schol. De kabeljauw was prijzig en deed gemiddeld van f 144 tot f 64 per 50 kg. Een topprijs uit de laatste maanden! De rijen grote kabeljauw deden dan ook f 138 tot f 150, kleine kabeljauw in rijen f 77—f 92, kisten kabeljauw f 224—f 230. De llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll De dag van het Oranjefeest in Rijnsburg begint altijd stijlvol. De kerkkoren van de Herv. Ge meente en de Geref. Kerk open den het feest met het zingen van enige liederen bij het gemeente huis. Foto N. van der Horst brachten. Gezongen werden onder i Hoop en Glorie en het Wilhelmus. Uit naam der Koningin nam burge meester Koomans de hulde in ontvangst, waarna hij met enkele welgekozen woor den het feeet officieel opende. Voordien was er echter al het één en ander gebeurd. Om half zeven werd onder leiding van de heer W. Verbree een vis wedstrijd gehouden. Mede doordat nie mand bijzonder veel ving, bleef de span ning er tot het laatste ogenblik in. Om 7 uur kondigde klokgelui de feest dag aan, waarna om 8 uur de drumband van D.W.S. door het dorp trok om de langslapers te wekken. Na de zanghulde gingen velen Burg. Hermantttraat Wilt heden nu treden, Land van hoogtepunten van de dag mee te maken: de wielerronde van Rijnsburg. Bij het zetten van dit bericht jaagden enkele deelnemers met van inspanning rode hoofden reeds achter de kopgroep aan. Al met al was het een goede inzet van een, naar het zich liet aanzien, vreugdevolle feestdag. 1. Vliet; 2. Smidstraat; 3. Kanaalstraat; 4 Trompstraat; 5. Lange va art; 6. Sandtlaan; 7 Noordeinde, 8. Dubbele Buurt; 9 Petronella van Saxenstraat; 10. Stefana van Rossumstraat. grote en grootmiddel schol leverde van f 51f 56 op, de kleinmiddel schol maakte f 60 tot f 48 en schol I liefst I 80—f 48. De binnenlandse handel nam de schol II voor f 56f 21. Van de tong haalden de lap- pen voor het binnenland f 5,50—f 4,70, grootmriddel voor de export f 4,50f 3,90, i kleinmiddel f 4,00—f 3,50, tong I f 3,00— f2,56 en tong II f2,75—f2,30. Goede prijzen De haring en makreel haalden, verge leken met de vorige dagen goede prijzen en maakten respectievelijk van f 18-f 15 en van f 19—f 13. Aldus kon de trawler „Am sterdam" IJM 28 een besomming halen van f 33.000, wat voor een schip met verse vis en haring voor de laatste maan- den een nieuw record kan worden ge-1 noemd. De verschilende trawlloggers, die kantjes aanvoeren, zijn gewend deze be dragen te halen Ook de schelvis was stevig aan de prijs. Grote en grootmiddel schelvis brachten f 48 per kist van 50 kg op, kleinmiddel schelvis f 49—f 43. pennen f 46—f 42 en braadschelvis f 45—f 27 Wijting ging van de hand voor het bedrag van f34—f31, grote gul voor f 70—f 50, middel voor f 37- j f 34 en torgullen voor f 26f 25. Wie verwacht worden Van de trawler- en trawlloggervloot zijn de oudste schepen thans de „Emma" IJM 15, „Francina" KW 153 en „Willem"; VL 121 (van 12 augustus) en de „Curacao", „Thorina", KW 1135, KW 80 en KW 123 (van"l3 augustus). Er was in IJmuiden sprake van, dat de „Emma" op de thuisstoom was, maar ditl schdp maakt een lange reis en vist aan de j westkust van Engeland op haring. De Bel- gische trawlers meldden daar goede, vangsten. Woensdag waren er te Oostende twee aan de markt met elk 2000 manden. Van schipper J. Blok van de „Emma" heeft men nog niets vernomen. Ook de KW 99 „Maria Theresia" is deze richting uit en is daar vissende. Te vroeg uit bed Verontwaardigd waren in de nacht van j dinsdag op woensdag zestien IJmuidense I havenarbeiders, toen zij de gehele nacht moesten wachten op een schip, dat niet1 opdaagde voor de woensdagmarkt. Het was de HD 87, die door de Heiderse rederij was opgegeven voor de lossing, maar zich niet vertoonde en ter visserij bleef. Een ander schip van deze rederij, de HD 79, was wel present met 300 kisten. De schipper moest de reis afbreken we gens een defect aan de motor. Een sleper- tje assisteerde het schip binnen de haven mond. Moeilijkheden Een meningsverschil rond het meenemen van tonnen door IJmuidense trawlers ont stond toen de IJM 116 „Eveline" naar zee moest vertrekken. De rederij had 50 ton nen aan boord laten plaatsen, maar de1 matrozen meenden, dat er dan een man by moest of dat er meer betaald moest worden. Er kwam ten slotte een oplosing op tafel en om half zeven 's avonds kon schipper T. Punt uit IJmuiden nog het sein tot vertrek geven. Ook op de Katwykse vlcetlogger KW 175 deden zich moeiiykheden voor. Het schip gini oiyke ndlg- heden aan boord haddi gaan. Schipper J. van Beelen moest het vertrek tot de volgende dag uitstellen. Reparaties De trawler „Postboy" die maandag naar se zou vertrekken, bleef binnen voor de lOtor. Er was reparatie noodzakelijk. Dinsdag is het schip naar zee gegaan. Ook de „Deining" KW 8 hoopt nu spoedig weer te steken. Al geruime tijd ligt dit schip aan de IJmuidense Zuidzij te repareren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 4