SEIZOEN-OPRUIMING GOEMAAT I Adjudant Kronenburg van de rijkspolitie gehuldigd BAR-LEGS STRETCH NYLON KATWIJK RIJNSBURG VISSERIIGOLFIES Indonesië koopt Russische jeeps fiFSIOTEN NIEUWE LETDSCHE COURANT YAUDAG 19 JULi 1957 Ongebleekt katoenen LAKENS watertwist, ijzersterk, uw groot moeder kocht ze reeds bij ons. Het beste voor zo'n lage prijs 150x240 cm n nr glad b.ül) 180x250 cm q GLAD 8..)ö DUS STUKKEN LAGER DAN DE NORMALE LAKENS EXPORT LAKENS EN SLOPEN „DUTCH MILL" ize zeer bekende exportkwaliteit lakens en slopen van een Twentse fabriek, die o.a. enk "bekende Nederlandse merken maakt Wij zijn er ook nu' in geslaagd deze kwaliteit voor onze firma te reserveren. SPECIALE VERKOOP DUTCH MILL LAKENS van gegarandeerde kwaliteit, verpakt in cellofaan 1-persoons, 150 breed glad 6.95 2-persoons, 180 breed glad 8.45 1-persoons, geborduurd 7.45 Alleen b« aankoop 2-persoons, geborduurd Slopen, glad Slopen, geborduurd tens S stuks waarde-cheqnes. 8.95 1.85 2.25 Ter kennismaking zolang de voorraad strekt bij elk laken een BIJPASSENDE SLOOP VOOR 25 ct. Partij flanellen Lakens bekend merkfabrikaat, anti reuma, met zeer kleine foutjes 2 pers. 180x230 cm - QO voor HALVE PRIJS D.ÖO Flanellen LAKENS gebleekt, de allerbeste kwaliteit nu met zeer kleine foutjes 180x235 cm ik QQ niet 12.75 maar JJ.ÖO Swan baddoeken en andere raerkfabrikaten met kleine foutjes UITZOEKEN 2.88-2.48-1.89 Coupons Graslinnen voor 2 lakens, uitstekende kwaliteit. Twents fabrikaat 150x480 cm 9.95 180x480 cm 11.95 Flanellen LAKENS VOOR ZOMERPRIJZEN 1 pers. 150 cm breed r* OO niet 6.95 maar .),4o 2 pers. 180 cm breed Ijl 70 niet 8.45 maar U.l O Gezien .de lage prijs kunnen wij slechts 2 stuks per klant leveren de zomernylon zonder 4 qq naad. modekleuren nu I .00 SUCCES NYLONS volledig geminderd, O /IQ zomerkleuren HERENSOKKEN <t OO modedessins I «UU SLOPEN nu serieprijzen uitstekende kwaliteit met zeer kleine foutjes 1.88-1.68-1.38-0.98 THEEDOEKEN serie prijzen waaronder direct drogend 1.18-0.98-0.68 BADSTOF KEUKENDOEKEN 1.38-1.18-0.88 De spieringlossers Ptomaine oorzaak van tijdelijke blindheid De berichten over tijdelijke blindheid van havenarbeiders, tijdens het lossen van in staat van ontbinding verkerende zandspiering voor de vismeelindustrie ti IJmuiden, hebben de aandacht getrokken van velen in den lande. Een arts uiit Vught de heer L. F. Jacobs, heeft als zijn mening, kenbdar gemaakt, dat dit verschijnsel ook öl eerder in Duitsland iï opgetreden.' De oorzaak ziet men daar in een chemische stof, tomalne genaamd, die in epibheel aantast. Deze stof ontstaat als vis gaat verrotten. Oontisone ah oogdruppels Is een goed middel om de door ptomaine tijde lijk blind geraakte vislossers te genezen Inmiddels heeft het bulletin van het Rijksinstituut voor Visserijonderzoek over de zandspieringvisserij wel veel ophel dering. gegeven. Alle vissers hebben het gekregen, voc^zover zij binnen waren. De anderen zullen het krijgen, zodra zij bin nen komen. De ongerustheid over het „uit moorden" van de Noordzee door de zand spieringvisserij is wegggenomen, nu blijkt dat er van uitmoorden eigenlijk geheel geen sprake is. Redelijke aanvoer De aanvoer was donderdag weer heel behoorlijk. Zes grote loggers en trawlers en veertien kotters met een totale vangst van ruim 4.100 kisten verse vis, waarvan 460 kisten schelvis, 230 kisten gul en ka beljauw, 60 kisten koolvis, 40 kisten wij ting, 1035 kisten makreel, 1270 kisten ha ring, 105 kisten stokkebit, 450 kisten di versen, 350 stijve kabeljauwen, 200 kleine kistjes haring en 4.000 kilo tongen. D< aanvoer werd verzorgd door de KW 81 (van 5 juli) met 610 kisten verse vis, waar van 200 makreel, 350 haring, 60 kabel jauw en gul, 250 stuks stijve kabeljauwen en 285 kantjes zoute haring; de Deining KW 8 met 1060 kisten verse vis, waarbij 650 kisten makreel, 60 kisten wijting, 350 •kisten haring en ook nog 150 kantjes zou te haring; De Allan Water IJM 34 met 1300 kisten verse vis en 200 kleine kistjes haring, waarbij 350 kisten makreel, 920 kisten haring, 30 kisten diversen plus nog 50 kantjes zoute haring; de VL 199 met 145 kisten verse vis en 70 stijve kabel jauwen, waarbij 20 kisten schelvis, 80 kis ten kabeljauw en gul, 25 kisten makreel. 10, kisten wijting, 70 stijve kabeljauwen en 450 kantjes zoute haring; de KW 57 rr^et 115 kisten verse vis; de KW 114 met 270 kisten verse vis; de KW 76 met 290 kisten verse vis, waarbij 250 kisten schel vis. 40 kisten wijting en 30 stijve kabel- Jai Ferme prijzen De exporteurs strooiden donderdag ferme prijzen in de visafslag. Hun belangstelling ging uit naar kabeljauw, grove schelvis, grove schol en tong. Voor de grote regels kabeljauw telden zij grif 102 tot 120 uit, voor de kleine regels 60 tot 65. en voor de kisten grote en kleine kabel jauwen 130 tot 146 per 125 kilo. Voor de grote schelvis betaalden zij 44 tot 49 en voor grootmiddel 54 tot 48 per 50 kilo. Grote' schol, middelshcol en zetschol deden voor de export 51 tot 62 en schol 1/50 tot 61 per 50 kilo Grote tong deed 4.50 tot 4,60, groot middel 4,10 tot 4,50, kleinmiddel 3,70 tot 4, tong I 3,20 tot 3,60 en tong II 2,90 tot 3,40 per kilo. Binnenland ook Ook het binnenland ging gedeeltelijk mee met dpze prijzenhausse. Verse ha ring ging de markt uit voor 18 tot 13 en makreel voor 18 tot 14 per kisl van 50 kilo. De gullen deden zelfs 58 tot 24 per 50 kilo. Zwarte koolvis bleef eigenlijk aan de lage kant met 55 tot 60 per kist van 125 kilo. De kleinmiddel schelvis noteerde 34 tot 38, braad 25 tot 29 en de pennen 35 tot 39 per kist van 50 kilo. Wijting was stevig geprijsd met 24 tot 27, evenals schol II met 38 tot 45 en schol III met 36 tot 19 per 50 kilo. Vrijdag weinig Het zag er naar uit, dat er vandaag weinig grote loggers en trawlers aa markt zullen zijn. Uiteraard zal de kleine vaart een gedeelte van de aanvoer op vangen, maar de vangsten langs de kust blijven nog altijd schraal, zodat de ver wachtingen omtrent de kleine vaart niet zo hoog gespannen zijn. Oudste boten zijn nu de Claesje Ro. 46 en de SCH 117 var 10 juli, de Beatrice IJM 72, Job Goud; IJM 79 en KD 74 „Hette Margarétha" var 11 juli. Zaterdag cén Voor de zaterdagmarkt is de Burge- mees-ter-Heusdens-VLi -27 gemeld.-,-Dit-sohip zou 800. kisten verse' vis aan-boórtf-hehbênr- waarbil ondermeer 300 kisten- "makreel 100 kisten haring, 100 kisten diversen, 100 kleine kistjes verse haring en nog eer dikke 300 kantjes zoute haring. De Bur gemeester Heusdens vertrok 8 juli naai Op sleeptouw De logger SCH 44 heeft de kotter Ko ningin Wilhelmina" SCH 12 de thuishaven binnengesleept. De schroefas van de „Ko ningin Wilhelmina" is tijdens de visserij gebroken. Krabben „Wat heb je nu eigenlijk aan krabben?' zullen velen zeggen. De bemanning vat de KW 61 voelt er niets voor om deze nettemvernielers over boord te gooien, maar voert ze te IJmuiden aan. De markt is wisselvallig voor deze dieren, i soms wordt er toch wel 12 tot 15 per kist voor 50 kilo voor betaald. Naar vei luidt is de smaak van ingeblikte krab nii van kreeft te onderscheiden. En dat ligt eigenlijk wel voor de hand. De beman ningen voelen er wel wat voor, krab te voeren. De opbrengst van deze krab ben mogen zij namelijk altoos zelf behou den. Binnenwaai De weerberichten joegen donderdag ruim dertig kleine kustvissers IJmuidens haven binnen. Zij kozen de veilige lig plaats in de haven voor het steken in de Overigens niet alléén weerberich ten speelden een rol; de hoge platvlsprij- m waren er ook debet aan... De Texelse kotter „Orino" TX 5 be hoort tot de pechvogels, althans behoor de daartoe gisteren beslist. Want tijdens de visserij trok het schip een kostbaar vis stuk, dat aan een paal bleef vastzit ten. De bemanning van het schip is van mening, dat het net aan een oud kluif hout is vast blijven zitten. Een oud kluif hout van een logger of schoener uit oude •.ijden. Men heeft het zware stuk hout •nee naar IJmuiden genomen, 'zodat het thans geen schade meer aan de netten kan toebrengen. Dag-nachtvlssers De dagvissers hebben het deze week bij mooi weer ook eens ln de nacht met de tongenvisserij geprobeer. En niet zonder icces. Deze schepen voerden bot, sohol, tong aan en besomden alle gemiddeld ;n 1200 voor één nacht. Waarom dure haring Vele haring-liefhebbers vragen zich af, aarom de „Hollandse Nieuwe" toch zo duur blijft. Het antwoord Is snel te geven: mdat er zo weinig gevangen is in ver gelijking met andere jaren. Er is een flinke achterstand in te halen. En hoewel de visserij thans wel gaat, werkt dat niet ddellijk in de prijzen door. Temeer, daar de handelaar nu ook een behoorlijke premie voor de ALgemene Ouderdoms Wet moet betalen en allerlei produkten, die hij nodig heeft, óók al duurder zijn geworden. Storm op til De schippers van de schepen langs de kust, op het Zand en om de Noord waren •oensdag en donderdag niet gerust over de weerberichten. Zij vreesden storm. De risserij ging echter door, de vangsten varen wisselvallig. Om de Noord was hel ichter niet schraal te noemen met dag- •angsten van 175 tot 200 manden haring in makreel. De Curagao meldde een trek 'an 60 manden hoops en de Amsterdam IJM 28 gaf trekken door van 40 manden Op het Zand was de visserij met et- KATWIJK Wedvlucht De postduivenclub „De Rhijnmonders" kwam met een groep jonge duiver ■in een - wedvlucht van Roosendaal, af stand 78 km. In concours waren 314 die ren, die om 13.30 uur wérden gelost. De eerste duif werd geklokt om 14,27.56 Gemiddelde snelheid 1279.9 meter De uitslag was als volgt: Kr. Sch-aap I, 5, 37, 43 en "72; L. van Duijn 2, 13, 16, 27 en 73; H. M. Tjebbes 3, 14, 29 ei J. Winter3. 4, 9, 32, 53 en. 66; L. Noort: 6, 24 en 57; E. van der Hooff 7 23 59 en 76. H.-Barnhoorn-8 en' 42; A. J. Hirs 10. II, 15, 27, 63, 64, 68 en 75; G. Passchjer; 12, 18, 21 en 26; Th. van Essen .19. 22. 55, 74 en 77; L, van der Plas 20 én 71; D. .Hazenoot 26s;.eft :49r C.' Plujjf 28;40.- 47 en 58; gebr. Pquw 31, 41„ 46, 48 ert-?p'; E. Varkevisser 33 èn 62; L. Van Jj.ijh'34; N. Kleen'35 en 39; C. Kraayenoord 44 en 78; H. van Schie 45, 54 en 65; A. Mulder 36. 50 en 51; J. Jungerius 52, 56, 61 en 67; J. Parlevlïet 60; Jac. Heemskerk 38 en 70. KATWIJK AAIS DETS RIJ1\ Bromfietser tegen grond Een bepaalde verkeerssituatie had t< gevolg, dat een bromfietser tegen de grond sloeg. De chauffeur van een auto. komende van Katwijk aan Zee. die d< Kerkstraat wilde inrijden, ontdekte op het laatste moment, dat dit niet mocht. Terwijl de bestuurder manoeuvreerde om terug te gaan naderde een scooter, die met zo'n kracht moest remmen het rempedaal .brak. Een- stuk metaal vloog tussen de spaken van een brom fiets, waardoor de berijder daarvai straat terecht kwam. Een arts kon ge lukkig slechts enkele verwondingen, waaronder een gescheurd oor. en enkele ontvellingen bij de bromfietsberijder constateren. Deze kon dan ook zijn Vernielzucht Zoals we al eerder schreven, zijn wege de gemeente op vele plaatsen lichtingen aangebracht. Het blijkt, dat een zeker deel van de- Katwijkse jeugd deze verlichting heeft gezien als een mikpunt voor vernielingen; enkele orna menten zijn al onklaar gemaakt. De po litie zal en zeer streng op letten. Concert Gisteravond heeft de Harmonie Katwijk ln de verplaatsbare muziektent op het plein voor de Otto Baron van Wassenaar Catwyoksohool aan de Commandeurs een concert gegeven. Zeer velen hebben ernaar geluisterd, hoewel aan vankelijk de regen enkele malen spelbre ker was. KATWIJK AAN ZEE Grote animo voor strandfeest Gistermorgen werd op het parkeer- irrein bij restaurant „De Zwaan" een V.V.V.-strandfeest gehouden voor kinde- Met grote animo namen de zeer vele kinderen deel aan de verschillende spe len, zoals wasophangen, kruiwagenrijden, vlaggetjes steken, autopedrijden en zak doekwisselen. Vele ouders sloegen de •ichtingen van de kinderen gade. Op nieuw bleek, dat deze feesten zeer op prijs jyorden gesteld. De prijswinnaars konden heden op het V.V.V.-bureau de prijzen in ontvangst nemen. Voor vol- enen" werd nog een kruiwagenrace gehouden. Hoog en laag Zaterdag: höog water 8.27 en 20.54 u.; laag water 3.59 en 16.17 uur. Jaap en Haakon Stoten, de beide ho boïsten, zijn door de minister van O. K. W. benoemd in de examencommissies ir de Staatsexamens voor Muziek-1957. De Indonesische regering heeft een ?lan opgesteld om' de gewapende strijd krachten met moderne wapens uit te rus ten, aldus heeft het ministerie van defen sie gisteren bekend gemaakt. In deze mededeling werd gezegd, dat overeen komstig dit plan militaire uitrusting zal worden aangekocht, op basis van kredie ten op lange termijn, in elk land dat be reid is op een dergelijke voorwaarde te leveren. Als eerste stap ln de richting van ver- - vangdng van de verouderde wapens en uitJ rusting* die .thans bij de strijd krach ten in' gebruik zijn,ieqft (je, regering aldus de bekendmaking van de Sowjeturüe jéeps gekocht. Proces in zaak Iller tegen 3 commandanten Drie Duitse militairen, tweè sergeants en een eerste luitenant, zijn gistermorgen aangeklaagd wegens dood dooi- schuld. Zij worden verantwoordelijk gesteld voor he' doorwaden vari recruten door de Iller- rivier op 3 juni. waarbij 15 van hen ver- De sergeant Dieter Julitz (33), peloton commandant -Josef Schaffler (33) e eerste luitenant Alfred Sommer (36) zijn de drie militairen tegen wie de aanklacht werd ingediend. De eerste twee bevinden zich nog steeds in de gevangenis te Kemp- De luitepant werd destijds geschorst omdat hij had nagelaten de pelotons-! mandanten in té lichten over 'n bestaande regimentsorder, waarin het doorwaden van de Iller werd verboden. Het proces tégen de drie militairen waarschijnlijk bégin september pi; vinden. De maximum-straf voor dood door schuld is in West-Duitsland vijf jaar gevangenisstraf. Gemeenten antwoorden de regering De Vereniging van Nederlandse Ge meenten heeft geantwoord op de rege- ringsclrcuiaire aan de gemeenten inzake nanciering van investeringen. In eer brief aan de minister van binnenlandse zaken schrijft zij, zich niet te kunnen ont trekken aan het gevoel, dat de regering eg van de minste weerstand volgt en wil ingrijpén, waar dit administratief ridisch hét gemakkelijkst is. Men zal dit zien als een bewijs van machteloos heid en onrechtvaardigheid, daar de re gering wel drastisch ingrijpt bij de ge- ten, maar elders de investeringen nagenoeg ongemoeid laat. Zolang de huidige noodtoestand voort duurt is er meer dan ooit behoefte aan voortdurend overleg tussen regering en gemeentebesturen om het begrip voor el kanders moeilijkheden en mogelijkheden te verhelderen en de gemeenten te over tuigen, dat haar belangen gewikt en ge ilen zijn. Dit zal begrip wekken voor regeringsmaatregelen. De gemeenten zijn tot dit overleg gaarne bereid. Feest in Leiderdorp Velen gaven in woord blijk van maalvangsten van 80 tot 150 manden hoops (meestal makreel) Inderdaad wisselval lig te noemen. Langs de kust werd een klein beetje meer tong gevangen dan op de voorgaande visdagen. De schepen ga- etmaalvangsten door van 50 tot 70 kilo tong én 10 tot 15 manden andere vis. (Advertentie) Ons gehele bedrijf is wegens vakantie VAN 20t/m 29 JULI Electro Techn. Bur. en Loodgietersbedrljf GEBR, BLOOT BADSTRAAT 17 KATWIJK AAN ZEE hun waardering TTET WAS GISTEREN veertig jaar geleden, dat de heer E. Kronenburg, V V adjudant van de rijkspolitie te Leiderdorp, als jong recrilut in rijks dienst trad. Ter gelegenheid van dit jubileum werd de adjudant onder grote belangstelling in de raadzaal van het gemeentehuis van Leiderdorp huldigd. Na de huldiging was er voor ieder gelegenheid, de jubilerende politieman de hand te drukken, waarvan velen gebruik hebben gemaakt. Na een korte pauze, waarin een verver sing werd rondgediend, kreeg hoofd inspecteur Verzijden van de Leidse ge meentepolitie het woord, die wees op de plezierige samenwerking die hij altijd met de adjudant heeft gehad, op 3 oktober. De heer De Lange voerde het woord namens het hoofdbestuur van de politie- vereniging, waarvan adjudant Kronen burg voorzatter is. Deze spreker herinner de eraan, dat bij een vorig jubileum door de jubilaris was gezegd, dat de derende woorden wel wat overdreven waren geweest. Volgens de heer De Lange was er nu van overdrijving geen sprake. Adjudant Bot wees op het goede ont haal, dat hij en andere collega's altijd bij de adjudant thuis ontvangen; hij dankte daarvoor ook mevrouw Kronenburg. Verder spraken nog een vertegenwoor diger van het besbuur van eni-ging, de heer Zaagman rijkspolitie, de heer Boelé, algemeen secretaris van de bond van politie-ambte- naren tot bescherming v heer Ros, kringhoofd van de B.B. te Alphen aan den Rijn, de heer Weijers mens de B.B. van Leiderdorp, de heer Brinksma, voorzitter van de plaatselijke E.H.B.O.-vereniging, de heer Van der Kwaak namens het bestuur van de chris telijke Oranjevereniging en adjudant Sauer, sportinst-ructeur van het district Den Haag, die de adjudant op het sport veld gemist had, waaruit wel bleek, dat er toch wel wat aan de hand was. De burgemeester van Leiderdorp noem de de heer Kronenburg een man van be leid en van tactiek. Daarmee heeft hij verschillende moeilijkheden opgelost. De samenwerking dateert van 1 augustus Als man van de klok arriveerde de ad judant, die vergezeld was van zijn echt genote, precies om vier uur bij het ge meentehuis, waar hij werd opgewacht door een zestigtal genodigden, onder w. een groot aantal politie-ambtenaren. De rij van sprekers alle sprekei werden aahgekondigd door de burgemees ter, de heer K. van Diepeningen werd geopend door de huidige directe chef de jubilaris, de commandant van het dis trict Leiden van de rijkspolitie, majoor drs. L. J. van der Meulen. Deze m reerde de gevarieerde loopbaan va heer Kronenburg, die wij naar aanleiding van een interview met de adjudant reeds uitvoerig hebben beschreven. De majoor overhandigde een enveloppe, welisi zonder inhoud, maar dat zou later wel goedkomen. De burgemeester van Woubrugge, de heer Van Wageningen, wenste geluk mede namens het gemeentebestuur van Koude kerk aan den Rijn, dat vertegenwoordigd was door wethouder Molema. Opperwachtmeester Versluis, na adjudant de hoogste politie-ambtenaar in Leiderdorp, schetste zijn jubilerende chef als een prettig superieur, die de discipl: er in houdt, maar ook de nodige souplesse weet te betrachten. Als collega sprak adjudant Koérten, die veel met de jubilaris heeft samenge werkt en hem vaak de kunst had „afge- Elektrische Apparaten Wasmachines - Centrifuges Wringers - Straalkachcls Stofzuigers - Strijkijzers Droogscheerapparaten P. ZUYDERDHVN RIJISSBURG Christelijk Historische sportavond Woensdagavond zijn de leden van de h.-jongerengroep weer naar de. zuid boulevard getrokken voor de sportbeoefe ning Tien minuten over zeven startte de groep uit Rijnsburg en om half acht kon t de handbalwedstrijd worden begon- i. Het ging er sportief toe. De ploeg J. Bogerd won met 139 De beste Iers waren J. de Best en J. de Mooy bij de ploeg van D. Leeuwenburg wa i dit P. dé Mooy, F. Hogervoret en J Oudshoorn. Na de pauze werd er gevolleybald. Er aren drie zestallen. Tegen het zestal an J. de Best bleek men niet opgowas- »n. Dit zestal wist verdiend te winnen. Inmiddels was er een kampvuur ont stoken en ook de zee „liohtte", zodat ei nog een strandwandeling volgde. Dinsdag wordt er weer een buitenavond ge houden. Opening van zaak Gisteren werd onder grote belangstel ling van zakenvrienden en kennissen de vergrote en gemoderniseerde winkel in kruidenierswaren en comme6tIbles va heer J. Oudwater aan 't Noordeinde her opend. Een groot aantal bloemstukken bewees het meeleven met deze gerenom meerde zaak. 1946, de dag waarop de adjudant in Lei derdorp werd gestationeerd en ook de heef Van Diepeningen tot burgemeester werd benoemd. Kinderen Na deze "rif van sprekers," die eigen lijk allen door beroep en functies van de adjudant met hem in aan raking waren gekomen, trad iemand naar voren, met wie dat niet het ge val was, namelijk de zoon van de jubilaris, kapitein bij de luchtmacht, met verlof overgekomen uit Fon- tainebleau. Deze merkte op, dat hij wel het langst onder de adjudant had „gediend". Hij bedankte zijn vader voor zijn opvoeding, die hij min of meer een vooropleiding noemde voor de militaire dienst. Namens de afwezige dochter van de adjudant sprak de moeder van de schoonzoon. Zij had de in het buiten land vertoevende kinderen nauw keurig ingelicht over de tijd en de plaats van de huldiging, zodat dezen er in gedachten bij konden zijn. De heer Groeneveld, zwager van de ju bilaris, sprak namens de schoon familie. De laatste spreker was de adjudant zelf. Hij zei, dat, als hij zijn loopbaan nog eens over zou moeten doen, hij het precies een der zou aanpakken. Hij hoopte, dat bij zijn werk nog een tijd zal mogen voort- Inmlddels was het over zessen en ston den velen te wachten om de jubilaris per soonlijk geluk te wensen. Na afloop van de drukbezochte receptie werd het feest in meer intieme kring bij de adjudant thuis voortgezet, waar de Leiderdorpse fanfare voor een muzikale noot zorgde. Nieuw kostersechtpaar Tot koster van de Hervormde kerk is. ter opvolging van de heer Zaal, benoemd de heer J. Soek te Wolfheze. De heer Soek zal voorlopig nog alleen in de week dienst doen in verband met het feit, dat nog geen huls voor hem beschikbaar is. Koster Zaal is bereid gevonden, in die tijd op zondag dienst te doen. Adjudant Kronenburg van de Leiderdorpse politie wordt hier de hand gedrukt door burgemeester Van Diepeningen. Zo hebben velen dat gisteren gedaan, waaruit de populariteit van de heer Kronenburg duidelijk bleek.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 9