Voorzichtig pleidooi P.v.d.A. hogere inkomstenbelasting Meerderheid voor belastingontwerpen WILLEMII Bouwe Dijkstra pijpte zijn tegenstander uit V.S. weg VOORTREKKERS TABAK Nederlands wegtransport door Duitsers ernstig bedreigd Apeldoornse wethouder weigert weg te gaan Rode familiereünie in een landhuis bij Moskou VRIJDAG 19 JULI 1957 (Van onze parlementsredactie) IVE EERSTE KAMER zal de drie bcla- tingontwerpen van minister Hofsti (die de Tweede Kamer vorige maan reeds heeft aanvaard) met ruime meei derheid goedkeuren. Dit blükl uil het voorlopig verslag van de Senaat ovc voorstellen tot tijdelijke verhoging va vennootschapsbelasting, tijdelijke wijzi ging der omzetbelasting en wijziging de personele belasting. Wel staat de Senaat, in tegenstelling tot de regering, op het standpunt, dat de personele belasting afgeschaft moet wo: den. De meeste senatoren achten haar nii meer van deze tijd. Vele leden (de P.v.d.A.-fractie) zijn voorts van mening, dat bij een eventuele verdere foelastimgwijziging ook een verhoging van de inkomsten belasting niet buiten beschouwing mag blijven. Met de woorden „eventuele verdere belastingwijziging" wordt ge doeld op de verklaring van minister Hofstra, dat hij nader zou overwegen in hoeverre voor 1958 nog verdere maatregelen genomen zullen moeten worden in verband met de financiële situatie in ons land. Verscheidene leden achten de totale be zuiniging op het departement van volks huisvesting en bouwnijverheid te gering. Zij wijzen erop, dat de bezuiniging, die dc regering op de decoratieve aankleding van rijksgebouwen meent te kunnen aan brengen, slechts 200.000 bedraagt. De zelfde leden kunnen het moeilijk aanvaar den. dat de bezuinigingen op O. K. en W slechts 2.54 miljoen zou kunnen bedra gen. Zij dringen in dit verband aan op de afschaffing van het nogal kostbare; tijdschrift O. K. W.-mededelingen. Vele senatoren stellen het uitschrijven van een staatslening op vrijwillige grond slag met aan de rentestand aangepaste condities boven belastingverhogiing. Het bijkomende gunstige gevolg van lening zou zijn, zo betogen zij, dat het bevorderen van het sparen meer accen krijgt. De deelnemers krijgen in dat ge val nog recht op rente en aflossing. Een groot aantal senatoren heeft erhs- tige bezwaren tegen een verhoging van dc omzetbelasting op bier tot 10 procent, om dat dit in strijd is met de herhaalde toe zeggingen, door de regering gedaan. Enige leden geven te kennen hun stem niet aan de verhoging van de vennoot schapsbelasting met_4 procent te kunnen ^kétörtj Inhalen op kruispunt is vaak verboden Bij vele gemotoriseerde weggebruikers bestaat nog steeds het misverstand, da<t men op kruispunten onder alle omstan digheden mag inhalen, waaruit al vaak ongevallen zijn voortgekomen, aldus stelt de A.N.W.B. vast. De weggebruiker mag evenwel een an der niet inhalen vóór of op een kruising of splitsing van wegen, wanneer hij daar- bij op de linkerweghelft komt, dus op het gedeelte van de rijbaan dat bestemd is voor het verkeer uit tegengestelde richting. Deze regel geldt ook voor ver keer dat op een voorrangsweg rijdt. Van die linkerweghelft dus ook bui ten kruispunten mag geen gebruik bij het inhalen worden gemaakt indien die manoeuvre gevaar of hinder oplevert, of kan opleveren, voor tegemoet komend verkeer. Om wat voorbeelden te noemen: 1. bij nadering van tegenliggers. 2. in onoverzichtelijke bochten. 3. op of nabij het hoogste punt van een helling of brug. 4. waar door dubbele strepen op het wegdek is aangegeven dat men de rechter rijbaan niet mag verlaten. Vanzelfsprekend is het passeren door een automobilist van een fietser op of na bij kruispunten wèl toegestaan mits hij op zijn eigen weghelft blijft. Vraag: Mag een automobilist op of nabij een kruispunt een paard-en-wagen inha len, en daarbij op de linkerweghelft ko- AntwoordNeen, hij moet achter de wagen blijven totdat het kruispunt is ge passeerd en de weg vrij ia. MET 3,31 MINUTEN GESLAGEN TVTEERLANDS kampioen pijproken, Bou- ke Dijkstra, is gisteravond als over- ke Dijkstra, is glstera' winnaar uit de wedstrijd Nederland-Mi- chigan getreden. De tijd van de groot meester bedroeg 110 minuten en 10 se- condee. De ontknoping van deze strijd naderde tegen half twaalf in restaurant Den Hout te Den Haag haar einde, (eindelijk) het telefonisch contact met Amerika tot stand kwam kraak en gepiep een stem mededeelde, dat de uitdager, de heer Robert Rudl. chigan het tot 106 minuten en 39 den had gebracht. Onmiddellijk klonk een luid hoerage roep door de overvolle zaal en de kam pioen, omringd door een schare suppor ters en fotografen kreeg het even zwaai te verduren. Om kwart over acht precies was dc strijd letterlijk en figuurlijk ontbrand. De kampioen zetelde op een soort podium in hoekje van de zaal en stak op het vast gestelde tijdstip vuur in zijn met grof ge sneden pijptabak gevulde „Gouwenaar". On het zelfde ogenblik stak in hotel Mil- sr in Flint in de staat Michigan, dc Amerikaanse kampioen van deze staat, veneens zijn pijp Scherpe blikken Toen begon ook de taak van de jury i de tijdopnemers, die, naarmate dc? r nuten verstreken, het slachtoffer* n steeds scherpere blikken begonnen op Op het „grote ogenblik", wai op het fatale „de pijp is uit" weerklonk, had het oordelende drietal zich zelfs vlak rast de heer Dijkstra opgesteld. Het publiek, dat aanvankelijk grote be langstelling koesterde voor de kampioen en om zijn tafel staande hem met onver holen bewondering aanstaarde, kreeg al lengs meer en meer aandacht voor dc verige geneugten in de zaal. Verscheidene artiesten, zoals Jules dc Corte, Dora Schrama, Henk Dorel en goo chelaar Niberco zorgden voor de nodige verstrooiing. Leerlingen van de Academie van Beelden de Kunsten schreden in enigszins vreemdsoortige gewaden doe de aanwezigen voorhoudend, dat de mensheid in het atoomtijdperk aldus ge kleed zal gaan. Op het gelach afgaande dat bij ieder toilet opsteeg, kan dit tijd perk ons nog veel vrolijkheid brengen. Ziet voor twee Eveneens startte op deze avond de blindenactie „Ziet voor twee: In het ko mende voetbalseizQen zal bij iedere voet balwedstrijd vijf cent extra entreegeld aagd worden. Dit kleine bedrag, dient >en jarenlang ideaal van de blinden revalidatie centrum, te verwezenlij- Onverstoorbaar rookte de heer Dijkstra echter zijn pijp. Genietend van dit voor hem ongetwijfeld aangename werk, maar toch ook af en toe eens genietend van een glaasje verkoelend vocht. „Kijk, hij drinkt" riepen bij deze bezigheid enige nen in de zaal, die hem blijkbaar en meer als een curiositeit gingen beschouwen. Blazen Ook een praatje maken ging tussen al dat pijpgerook nog wel even. Zo vertelde heer Dijkstra ons snel tussen de halen door, dat de techniek van het lange pijp roken niet het trekken maar het blazen ,En bovendien is het erg belangrijk, dat hij goed ligt", voegde de kampioen toe. Met deze technische term werd Zeehondje slikte gummislang in Een pas geboren zeehond, door de moe der op het strand te Vlieland achtergela ten en een maand geleden door de fami lie Van de Velde uit Groningen mee naar huis genomen, heeft zijn pleegouders heel zorgen gegeven. Rob de zeehond sïik- amelijk de slang in; waarmee hem via trechter v'jfmaal daags melk met koffieroom en levertraan werd ingego ten. Rob werd naar het Noorderdieren park in Emm en overgebracht. Vloeibare daar toegediend, hielp niets, ook uitkwam geen slang. Een die- diende toen een braakmiddel toe benadering van de andere kant hielp beter. Rob, die al zichtbaar last kreeg van zijn 'onverteerbare maagvul ling, hapte toe en al kokhalzend kwam en stuk van de halve meter lange n een cm dikke slang te voorschijn. De ipgelucht-blaffende zeehond blijft de Was Bouwe Dijkstra wat de strijd be treft, geïsoleerd, vele aanwezigen rookten broederlijk en zelfs zusterlijk een pijpje mee en verhoogden daarmee de algemene gezelligheid. Na het uitgaan van „de" pijp zakte de spanning enigszins om echter weer op te laaien bij het radio-telefonisch contact met Amerika. Nieuwe Oostduitse aanval op Speidel Oost-Duitsland heeft gisteren zijn reeks propaganda-aanvallen op generaal Speidel voortgezet. Een woordvoerder van het „Nationale front" verklaarde op een pers conferentie in Oost-Berlijn, dat de nieu we bevelhebber van de NAVO-landstrijd- krachten betrokken is geweest bij de aan slag die in 1934 te Marseille werd ge pleegd op koning Alexander van Zuid- slavië en de Franse minister Barthou. De journalisten werd een afschrift ter hand gesteld van wat een briefwisseling tussen Speidel en Hermann Göring ge- eest zou zijn over een „operatie Teuto- enzwaard", die de aanslag te Marseille ;troffen zou hebben. De woordvoerder zei, dat de nazi's dc moord beraamden om de Franse invloed in Balkan te verzwakken. Het is de be doeling van de communisten fotoco; de brieven te zenden aan de parle menten van de verschillende Europese regeringen en de pers. i woordvoerder van het Franse mi- rie van buitenlandse zaken verklaar de desgevraagd, dat de Franse regering in het algemeen niet antwoord op verkla ringen. die gedaan kunnen zijn met pro paganda doeleinden. Een „nationale" r.k. kerk in China Op het ogenblik wordt te Peking een vergadering gehouden van Chinese oms-katholieken ter oprichting van een tionaal verbond. De vergadering zou Ie rooms-katholieken van China, ten getale van 3Vt miljoen, vertegenwoordi gen. Het betreft hier de reeds lang voor bereide vergadering van patriottische loms-kathoïieken. Deze organisatie kan vergeleken wor- ;n met soortgelijke bewegingen in an dere communistische landen, waar on der druk van de machthebbers pogin- in het werk werden gesteld de kerk e maken van Rome (Polen, Honga- Tsjechoslowakije). DE INTERNATIONALE pijprookwedstrijd Nederland-Amerika werd verrookt met Nederlands beste pijptabak: Niemeijer •edstrüd zie elders op deze pagina). De toepassing van de zondagswet (Van onze parlementsredactie) De minister van binnenlandse zaken, mr. Struycken,'heeft het Tweede Kamer lid dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot ir anbwoord op zijn schriftelijke vragen een overzioht doen toekomen van de dities en gebruiken, die Gedeputeerde Staten in de verschillende provincies hebben aangewezen voor ontheffing van de Zondagswet, waarin, zoals bekend, voorsohriften zijn opgenomen voor de handhaving van de zondagsrust. Uit de door mr. Struycken verschafte inlichtin gen blijkt, dat tradities, waarvan zich kan afvragen of zij voldoende in het volksleven zijn geworteld, niet zijn goed gekeurd. Wel goedgekeurd is bijv. he aankondigen van de godsdienstoefeningen in de Nederlands Hervormde kerk Hoogeveen door het slaan op een tro mei. Dit gebruik is in Hoogeveen sedert de Franse tijd in ere. In Overijssel en ook in enkele andere streken is het bekende dauwtrappen met muzikale be geleiding op Hemelvaartsdag of Palm zondag toegestaan. De meeste verzoeken ontheffing werden van rooms-katho- lieke zijde ontvangen. Verder blijkt, dat het zuiden van ons land de meeste ge bruiken en tradities kent. M.O.-examens UTRECHT, 18 juli. Geslaagd voor de akte [.O. lichamelijke opvoeding: E. A. Duchateau, en Haag; J. Fornandês, Den Haag; M. L. He- nga. Den Haag; A. E, Hagen Esch, Voorburg; H. W. J. Maassen. Rijswijk; H. Benschop, Den Het telegraferen is in Engeland be- ngrijk duurder geworden; een telegram aar het buitenland kost veertig procent eer dan voorheen. De tariefsverhoging is het gevolg van de stijgende lonen. GENEEFSE NORMEN IN HET GEDING IN SPANNING wacht men in Nederlandse kringen van het internationale wegvervoer op de uitkomst van de in dit najaar te houden conferen tie van Europese ministers van verkeer. Het zal erom gaan of West-Duits- land dan zal toetreden tot de Geneefse conventie van 1949 en daarbij ge stelde normen voor vrachtauto's zal aanvaarden. Handhaaft West-Duits- land het eigen, in maart 1956 aangekondigde normensysteem, dan zullen bij de tegenwoordige stand van het Nederlandse wagenpark voor het inter nationale vervoer de gevolgen ernstig zijn, zo meldt een dezer dagen ver schenen rapport. Het Duitse systeem laat als grootste lengte voor een 2 of 3 assige wagen 10 ieter toe, voor een trekker met aanhan ger 14 meter en voor een trekker met op legger 13 meter. De gewichten mogen »sp. niet groter dan 12, 18 en 24 ton zijn. en enkelvoudige as mag hoogstens 8 ton ruk hebben en een dubbele 12 ton. Deze voorschriften treden 1 juli 1960 Dor alle vrachtauto's in Duitsland in wer king en voor nieuwe Duitse en buiten landse wagens op 1 januari 1958. De Duitse normen zijn aanzienlijk la ger dan de Geneefse, door Nederland aanvaarde en toegepaste normen. Bc vendien eist Duitsland een vermogen va 6 paardekrachten per ton. Een per bedrijf in Nederland inge steld onderzoek naar het materieel, dat op Duitsland wordt gebruikt wijst aan, dat per 1 juli 1960 voor 40 miljoen gulden Nederlands materieel voor ge bruik op Duitse wegen onbruikbaar zal worden. Dit betekent, dat ruim 76 procent va het laadvermogen van het wagenpark geen vervoer op of vervoer door West- Duitsland meer zal kunnen doen. Dit percentage is voor vrachtauto's 63, voor opleggers 61 en voor aanhangwagens Nieuwe rangtekenen luchtmacht De minister van oorlog heeft nieuwe rang- en onderscheidingstekenen vastge steld voor militairen beneden de rang adjudant-onderofficier bij de Konink lijke Luchtmacht. Deze zullen bestaan uit omgekeerde V-vormige chevrons, waar- vier voor een sergeant-majoor, drii sergeant eerste klasse, waaronder één liggende chevron, drie voor een ser geant, twee voor korporaal eerste klasse, waaronder één liggende, twee voor kor poraal, één voor soldaat eerste klasse. De chevrons worden onderscheiden in typen A, B en C. Type A is van gouddraad voor onder officieren en gele gemërcericeerd katoen korporaals en soldaten eerste klas •n spiegel van zwarte stof op beide bovenmouwen van de tuniek ceremoniële tenue Kapel. Type B is van katoen in lichtblauwe standaardkleur voor onderofficieren en korporaals en in donkerblauwe standaard kleur voor soldaten eerste klas, op een spiegel van zwarte stof op beide boven den van de jas dagelijks tenue, blouse veldtenue. overjas dagelijks tenue veldtenue. Type C van bronsmetaal op zwarte ach tergrond op de regenjas en bij de zomer- tenue op het overhemd gedragen op de schouderbedekkingen. De datum waarop deze mogen en moe ten worden gedragen en de verstrekking zullen nader worden vastgesteld. De kampioen pijproken van Neder land, de heer Bouke Dijkstra, die gisteravond de overwinning behaal de op zijn uitdager, de Amerikaan Robert Rudl. Positie van Bourgès nog wankeler Juist voordat de Franse Nationale Ver gadering vandaag moet beslissen op de door premier Bourgès-Maunoury gestel de vertrouwenskwestie is in Parijs bekend gemaakt, dat een afgevaardigde van het Franse ministerie van buitenlandse zaken geconfereerd heeft met vertegenwoordi gers der Algerijnse nationalisten tijdens de vergadering van het internationaal verbond van vrije vakverenigingen te Tu- Na zijn terugkeer in Frankrijk heeft hij uitvoerig verslag uitgebracht aan de pre mier en aan de minister van buitenland se zaken. Dit nieuws maak de positie van premier Bourgès-Maunoury heel précair. De gematigd conservatieven hebben hun steun slechts aan zijn minderheidsrege ring gegeven onder voorwaarde, dat de regering streng blijft optreden tegen de opstandelingen. Het is de vraag of zij nu nog langer bereid zullen zijn Bourgès- Maunoury te steunen. Telexen met Japan. Met ingang van 1 iugustus zal een telexdienst met Japan vorden geopend, aldus een bericht van de centrale directie van de P.T.T. de Arbeid in Apeldoorn grote deining ontstaan rond de zetel van een van de P, v. d. A.-wethouders in de gemeente raad. Het gaat om wethouder S. Ruiter, van openbare werken, die van zijn eigen partij het consigne heeft gekregen zijn functie onmiddellijk ter beschikking te stellen en deze te laten overnemen door een van zijn partijgenoten. De heer Ruiter heeft indertijd wegens ziekte van zijn partijgenoot J. de Groot eerst tijdelijk en later definitief diens wethouderszetel overgenomen, daarbij in zijn fractie de toezegging ge daan zich als wethouder te zullen terug trekken, wanneer de heer De Groot in staat zou zijn de werkzaamheden weer tf vervullen. Dit is nu het geval, maai uitgaande van het oud-Nederlandse ge zegde „opgestaan plaatsje vergaan" wil wethouder Ruiter zijn func tie niet ter beschikking stellen. Althans heeft hij niet voldaan aan een verzoek raadsfractie, om zich terug te trekken. De boze P. v. d. A.-fractie wil hem nu ook niet meer in de raad heb- 1 al plaats 1 hem gemaakt Kerkenboekje voor Europa De Ned. Chr. Reisvereniging heeft ee: „Kerkengids voor het buitenland" uitge geven, waarin van vele bekende to tenplaatsen in Duitsland, Oostenrijk, België, Frankrijk en Spanje de prote stantse kerken vermeld zijn, met, indien bekend, de aanvangstijden van kerk diensten. In het voorwoord tot het boek je wordt onder meer gezegd: „Het is ons Hollanders soms wonder heü- i ora uit de gebrokenheid van het kerkelijk leven in eigen land, in contact te komen met een andere kerk of kerk- formatie, vooral als men tot de vreugde volle ontdekking komt, dat wij met hen en zij met ons, eenzelfde Heer mogen belijden en kennen" Evenwel, het is nog geenszins zeker, dat de wethoudersplaats bij een eventueel bedanken van de heer Ruiter weer door een P. v. d. A.-lid zal worden bezet On danks een samengaan met de K.V.P. heeft de P. v. d. A. geen meerderheid stemmen in de raad. Minder steenkool gedolven De twaalf Limburgse steenkolenmijnen hebben in de eerste helft van nebto-produktie gehaald van 5,7 miljoen ton tegen 5,91 min. een jaar tevoren. De vier staatsmijnen Emma, Maurits, Wil- helmina en Hendrik produceerden min. ton of 130.000 minder. De daling is een gevolg van het feit, dat er dit jaai drie dagen van acht uur minder gewerkt werd dan een jaar tevoren en van de langzaam-aan-achtie van de Nederlandse Katholieke Mijnwerkersbond. Het aantal verrichte ondergrondse diensten was 2,41 min., het effect per man per achturige dienst was 1580 kg of 20 km minder dan een jaar tevoren. De mechanisch gewon nen kool was 1,02 min. ton of 28,1 pet. van het totaal, tegen 24,4 pet. een jaar tevoren. De produktie van steenkoolbri ketten beliep 174.737 ton, van cokes 1,48 min., waarvan 637.307 van cokesfabriek Emma en 845.572 van Maurits. Dank zij de uitbreiding van capaciteit te Geleen steeg de produktie van zuivere stikstof tot 94.952 tegen 79.932 een jaar tevoren. het dierenpark t visjes t r hij, v Hetgeen i Advertentie Onreinheden in Uw bloed veroorzaken die Rhenmatische Pijnen. Daarom zal zo'n bloedzuiverend# Kruschenkuur Q goed doen. n Heerlijke gewaaru urding, dat be vrijdende gevoel dat over U komt. naarmate de aansporende werking van Kruschen s zesminerale zouten zich op lever, nieren en ingewanden doet gelden en zo Uw bloed sneller gaat stromen. Stramheid en pijn vallen als 't ware van U af en ge voelt Uzelt allengs weer helemaal de oude. Vraap Kruschen bij Uw apotheker of drogist Toch is liet zo LANGE MENSEN ZIJN EENZAAM 987) De in 1938 overleden Ann romanschrijver Thomas Clayto. ?eft blijkbaar geleden onder I 'okken, de slaapgelegcnheder lijn lengte. Hij voelde dat de de het geflui onderdrukte merkingen hand, de klas Engels heeft gedo- slok klei De? op ondubbel: drukking ge geve sa zegt hy dl boek schrijven teverhoudinger dingen te klei tal gezelschap dus, voelde illesbehalve op zijn gemak. eeft hij i zijn novelle „Gulliver kleine ondanks -drillen om buiten de wereld en buiten het leven, dat wij zo liefhebben, sluiten. Daardoor is het net alsof wy dat hele leven op lire afstand en vanuit oen on leegte bekijken. Zodoende n, die volgens ei het liefst met ir had ^geslagen ïetelijke wij door t i en doot etgcr eigen hum iu hebben geleid, t het publiek in het Ier onwennig tegen- ichtingen der hedenda! (Advertentie) Beperkte bewegingsvrijheid! edereen zal daar bezwaar tegen heb- en en toch legt U het zich mis- -hien vrijwillig op! Behoort U tot die lensen voor wie lichaamsbeweging ok .transpireren' betekent 7 Transpi- eren ts natuurlijk, maar een naar gevolg rvan is üchaamsreuk - hinderlijk voor Uzelf, maar meer nog voor Uw omgc ving d wilt memand overlast aandoen, dus daarom maar zo weinig moge lijk beweging, niet aan sport doen, niet wandelen, niet dansen? liét is echt met nodig! Er is toch Bac stift - een desodonserende stift, die hel ONTSTAAN van üchaamsreuk VOOR KOMT! Een enkel streekje in de oksel en U blijft vele uren heerlijk fris! In practische houder: 2.15. voor heren ^ac-stiit forte. Griepepidemie verzwakt De griepepidemie in het Verre Oosten is in de meeste landen op haar retour, aldus de wereldgezondheidsorganisatie te Genève. In Japan is zij zo goed als uit gewoed, in Birma en Indonesië neemt zij snel af, in Noord-Borneo, Serawak, Thai land en Laos blijft zij gelijk. In India daarentegen, waar 1.400.000 gevallen zijn geweest, breidt zij zich in een aantal sta ten uit. In Australië doen zich zo goed als geen nieuwe gevallen voor, doch te Melbourne verspreidt zich een aandoe ning aan de luchtwegen. De epidemie zou zich in Perzië onder de burgerbevolking en militairen uitbreiden, doch het virus is nog niet geïdentificeerd. In Libanon worden nog gevallen gemeld. Sealiawkstraal j agers voor Kon. marine De eerste Seahakwstraaljager voor de Koninklijke marine is thans aan Neder land overgedragen. De machine landde gisteren op vliegkamp Valkenburg. Dit type vliegtuig zal, zoals bekend Is, vanaf het vliegkatnpschip Karei Doorman opereren, Meer van deze marinejagers zullen successievelijk worden afgeleverd, het eerste squadron Seahawks hall september officieel in dienst zal worden gesteld. Dit zal in feite een offi ciële wederindienststelling betekenen van het oorspronkelijke squadron no. 860, dat tot nog toe was uitgerust met eenpersoons Seafurie-jachtvliegtuigen voor vliegkamp schepen. Aantal studenten aan de T.H. te Delft Voor het studiejaar 1956-1057 werden aan de Technische Hogeschool te Dellt 5511 studenten ingeschreven tegen 5138 voor het studiejaar 1955—56. Het aantal studenten in de richting civiel-ingenieur steeg van 673 tot 714, werktuigkundig in genieur van 1090 tot 1193 en natuurkundig ingenieur van 394 tot 458. In de andere studierichtingen was de stijging geringer. Het aantal, dat voor mijningenieur stu deert, is slechts met één gestegen en wel van 218 tot *219. Het aantal vrouwelijke studenten steeg van 83 tot 90. De meeste belangstelling van de dames gaat uit naar de richtingen van bouwkundig en scheikundig inge nieur. Voor bouwkundig ingenieur zijn in geschreven 29 (v.j, 26) en voor scheikun dig ingenieur 23 (26) studenten. Het aantal nieuw ingeschreven studen ten is gestegen van 1005 tot 1184. De grootste stijging onderging het aantal stu denten voor werktuigkundig ingenieur: het steeg van 188 tot 271. Kroesjtsjef als gastheer In een landhuis bü Moskou hebben eer aantal communistische leiders uit Alba nië, Bulgarije en Zuid-Slavië onder lei ding van de Russische partijsecretaris Kroesjtsjef, een kameraadschappelijke bijeenkomst gehouden. Aan het overleg werd deelgenomen door de eerste secre taris van de Albanese communistische partij, Enver Hoxha, zijn Bulgaarse colle- Todor Zjiwkof en de Zuidslavische vice-presidenten Edvard Kardelj en Alex ander Rankovic. Ook Otto Kussinen, de voormalige voorzitter van de ontbonden Komintern, was aanwezig. Het is niet bekend waarover in die villa bij Moskou gesproken is. Radio- j Moskou liet voorkomen alsof er sprake communistische ;r wel wat op, familiereünie. Het leek want ook de familieleden nistische leiders waren aanwezig, wat wel zeer ongebruikelijk ls. Voor deze gezellige bijeenkomst heeft Kroesjtsjef nog een „vriendschappelijk" gesprek gehad 'met de Bulgaar Zjiwkof. De Bulgaarse partijleider is in Moskou, zo meldt Tass, omrust te nemen. Ook sprak Kroesjtsjef afzonderlijk met de Zuidslavische vice-president, Kardelj en Rankovic. Ook dit onderhoud, zou vol gens Tass, vriendschappelijk zijn geweest.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 5