Koepel van Marekerk moet worden gerestaureerd Regen spelbreker van Noordwijkse etappe Getuigschriften aan vakschool voor meisjes (Rapenburg) De heer J. P. Mulder sr., 78 jaar oud, overleden Diploma-uitreiking Don Boseo en tweevoudig afscheid NIEUWE LEÏDSCHE COURANT 3 VRIJDAG 19 JULI 1957 Tegenvaller voor Hervormde Gemeente Gebreken zouden laatste tijd ernstiger zijn geworden T~\E KERKVOOGDIJ van de Leidse Hervormde Gemeente heeft enige tijd geleden aan het architectenbureau Dekker en Van der Sterre te Leiderdorp opdracht gegeven, een onderzoek in te stellen naar de toe stand van de koepel en de toren van de Marekerk, die „beweging" zouden vertonen. Het onderzoek bleek niet tevergeefs te zijn. In het algemeen kan als conclusie worden gesteld, dat de koepel niet sterk genoeg meer is om de toren naar behoren te dragen. Het is nodig, dat er zo spoedig mogelijk wordt ingegrepen. De architect hoopt de kerkvoogdij binnenkort cijfers over te leggen met betrekking tot de bewegingen in de kap. Er zullen controle-instrumenten worden aangebracht, die de geconstateerde beweging nauwkeurig registreren. gebouwd, maar deze komen alleen in de hoge trommel, boven de pilasters dus. Het is te verwachten, dat de restauratie ongeveer een jaar in beslag zal nemen. De architect kon ons geen antwoord geven op de vraag, wanneer met het werk wordt begonnen. Dat hangt af van ver schillende factoren, ook van de financiële mogelijkheden. T egenvaller Voor de Hervormde gemeente is de noodzakelijkheid van herstel van de Marekerk-koepel ongetwijfeld als een tegenvaller aan te merken, ofschoon mag woTden verwacht, dat voor het werk aan dit gebouw, dat immers voorkomt op de voorlopige lijst van Nederlandse monu menten van geschiedenis en kunst, sub sidie zal worden ontvangen, van rijk, pro vincie en gemeente. Na de bevrijding heeft zij al grote bedragen moeten four neren voor het onderhoud van haar be zittingen en voor uitbreidingen en nieuw bouw. Het nieuwbouwprogramma voor verschillende delen van de stad bevat bovendien urgente punten. Een zeer groot werk is de restauratie van de Hooglandse kerk, die op het ogen blik al een bedrag van ongeveer twee mil joen gulden beloopt. De restauratie van de Marekerk zal, naar de heer Van der Sterre ons verzekerde, ook „een flink be drag" vergen. De situatie in Leiden overziende, is de, al op vele plaatsèn in den lande gestelde, vraag onmiskenbaar gerechtvaardigd, of de kerkelijke Gemeenten in deze tijd van hoge lasten ook de last der historische bezittingen nog wel kunnen torsen.. Maar dat is een vraag, waarover de Doezastraai 31, tel. 21313, de apotheek M.U.L.O.-examens te Leiden Te Leiden slaagde voor het MULO- examen A: B. J. Terpstra. mej. H. Mooy, mej. M. C. Koet, B. J. Brinki Leiderdorp, mej. T. D. Aarkes, Zoeter woude. mej. IJ. M. de Vrij, Leiderdorp, H. J. Trap. H. C. v. d. Wijngaard, C. J van Brero, J. E. Kramer, mej. F. W Verra. Zoeterwoude, mej. A. M. Ketting. Oegstgeest; mej. J. C. Hoogteijling, H. de Kruijf, Zwammerdam, T. W. L. Hol. Bo degraven, mej. A. Boot, Bodegraven, mej J. v. Tilburg, Bodegraven. Voor het diploma A plus middenstands diploma slaagden: mej. G. v. Aalst, Zoe terwoude. R. v. d. Meer, mej. U. K. J Beunen. Oegstgeest. F. Spierenburg, Kat wijk-Zee en mej. N Vooijs, Katwijk-Zee Waar geen plaatsnaam is vermeld, is deze Leiden. Zes kandidaten werden afgewezen; aan twee kandidaten, die geëxamineerd wer den voor het MULO- en middenstandsdi ploma. werd alleen het MULO-diploms uitgereikt. ACENDA VOOR LEI11EM Zaterdag Station, 2.15 uur: afdeling Leiden Ned- Chr. Reis-Vereniging, vertrek voor wan deling door Kennemerduinen. Nieuwe Vaart, 3.30 uur: prestatietocht 200 m. en 500 m gekleed zwemmen door Leidse Reddings-Brigade. Maandag Pieterskerk, 8.30 uur: Adrie Fonteijn (Voorburg), Tentoonstellingen Rijksmuseum voor volkenkunde, tot 1 ktober tentoonstelling ..Mens In minia tuur. De wereld van het poppenspel" Hortus Botanicus, tot 28 juli: aquaria- en terrariatentoonstelling Aqua Hortus Van der Werfpark, tot 14 augustus: ten toonstelling Romantiek en Bloemen. Rijksmuseum voor Volkenkunde, 10 tot 5 uur: tentoonstelling Japanse prenten, tot 1 oktober. Dienst der apotheken De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door de Doeza-apotheek, irgelconcert stemmen voorlopig nog wel niet zullen zwijgen, ofschoon zij hier en daar al zeer urgent is. Zondag reeds krijgt de Leidse Hervormde Ge meente de gelegenheid, voor het be houd van haar koepelkerk, dit vroeg- reformatorische erfstuk der vade ren, een financieel offer te brengen.Schrama. Nieuwe Rijn 18, tel. 20523, en de apotheek te Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tele, foon 26274. Voorzitter examencommissie schoenmaker c De Marekerk; die op 17 februari 1650 aan de kerkmeesteren van de drie hoofd kerken van Leiden werd overgedragen, is een achtkante kerk, die wordt gedekt j door een houten, op een hoge trommel rustende koepel. De koepel wordt be- j kroond door een eveneens achtzijddge open koepeltoren, die gesierd is met een i vergulde pijnappel met windvaan. De J trommel, het bovengedeelte van de kerk, wordt gesteund door steunberen, die over de daken van de kerkomgang (het gedeelte van het interieur tussen de pilaren en de J muren) uitzwenken. Zestigduizend kilo Naar .de beschrijving van dr. M. D. Ozimga wordt inwendig het met een flauw gewelfde houten binnenkoepel gedekte achtkant van de omgang gesoheiden door Ionische pilaren, waarvan dwarsbinten zijn geslagen naar de corresponderende hoekauiJen. Op die dwarsbinten rust de j vlaikke zoldering van de omgang. IDe zuilen zouden niet in staat zijn, de last van de bovenbouw te dragen. Daarom heeft men tussen de zuilen met een flauwe spitsboog gesloten bakstenen bogen geslagen, die de muren van de bovenbouw dragen; ook zijn, boven de zolderingen van de omgang, van de zuilen naar de omgangssteunberen dergelijke bogen geslagen. iDe kap van de Marekerk, tussen het binnengewelf en de zestigduizend kilo wegende toren, vertoont een zeer inge wikkelde maar volkomen uitgebalanceer de constructie, waarvan een deskundige I beschrijving voor de leek moeilijk te be- grijpen, zo niet onbegrijpelijk is. Het rap port van de heer Van der Sterre over de toestand van de koepel is dat voor de oningewijde ook, maar enkele punten daarin zijn tooh wel zo duidelijk, dat de indruk bepaald gerechtvaardigd is, dat restauratie niet lang meer op zich kan laten wachten, j Enkele tientallen jaren geleden is de Marekerk voor een belangrijk gedeelte j grondig gerestaureerd, maar het inwen dige van de koepel werd daarbij niet onder handen genomen. Gebreken ernstiger Bij de onderzoekingen die de heer Van der Sterre reeds enige malen heeft gedaan, is deze in zijn indruk versterkt, dat de gebreken de laatste tijd ernstiger zijn geworden. Aan allerlei kleine dingen is dat te mer ken. Dat de kap en de toren het blijven houden, is te danken aan tot dusver niet geheel bekende fac toren. Het vermoeden is, dat de be- bording (het dakbeschot) en de spo ren het geheel in evenwicht houden. Het onderzoek heeft onder meer aange toond, zo deelde de architect ons mee dat de doorgaande kapbalken op twee plaatsen zijn gebroken en uit elkaar ge trokken. Ten gevolge van de horizontale verplaatsing door de spatkrachten de koepel vertonen de muurvlakken boven de ramen aan de binnenzijde van de trom mel reeds kleine soheuren. Het plafond is door indrukking ongeveer twintig centimeter gezakt. Vier punten In zijn rapport heeft de heer Van der Sterre onder meer het volgende ter uit voering in overweging gegeven. Ten eer ste: het aanbrengen van een ringbalk als hoepel achter de dakgoten; ten tweede: het inkorten van de kreupele stijlen en het aanbrengen van een betonconstructie ter vervanging van de ingekorte onder einden; ten derde: versterking van de hoofdkapbalken; ten vierde: het aanbren gen van volgespannen trekstamgen. Het restauratieplan is klaar, maar het is nog altijd mogelijk, dat het ge wijzigd moet worden. De architect heeft op het ogenblik nog njet vol doende inzicht in de werkingen van de kap; de registratie van aan te bren gen controle-instrumenten zal hem de gelegenheid geven cjjfers daaromtrent vast te stellen, aan de hand waarvan h(j straks de kerkvoogdij zal advi seren. Dan zal ook kunnen worden vastgesteld, of en zo ja in welke mate er gevaar aanwezig is. Van de restauratie zelf zal men niet zo veel merken, omdat deze zich voorna melijk inwendig zal voltrekken. In de kerk zullen wel steigers moeten worden Leidse Jeugdtour tour. De heer Vervoorn, één van de organisatoren, had namelijk de V.V.V. Noordwijk gevraagd de organisatie op zich te nemen van een etappe, die in Noordwijk aan Zee zou worden gereden. En inderdaad: de V.V.V. had zich alle mogelijke moeite getroost de etappe te doen slagen. Het weer was evenwel jammer genoeg spelbreker. De jongens moesten genoegen nemen met een baan van 400 m., waarop sprintwedstrijden werden gehouden. Als gewoonlijk startte men van de Bees tenmarkt af. De jongens hadden zich ter dege voorbereid op deze etappe, die werd beschouwd als de belangrijkste van de Jeugdtour. Eenmaal in Noordwijk aangekomen, V.V.V. VIJFF VLIECHEN VIS-EETHUYSJE VOLENDAM AAN DE ZUIDERZEE HAVEN 5 TEL. K 2993—790 Zaterdagmiddag 20 juli 5 uur ope ning Tentoonstelling van schilde rijen over Volendam door leden van Arti et Amicitiae. Aan de vakschool voor meisjes aan het Rapenburg zijn getuigschriften uitgereikt. Hier volgen de namen van de gelukkigen. Assistenten in de huishouding: A de Best, Oegstgeest; N M Brugmans; F den Daas, Noordwijk; H W Duyts, Voorscho ten; T M Fakkel; E A van Gijzen; E H E Heynekamp, Voorschoten; P H Jansen, Voorschoten; S A Jippes. Voorschoten; E A de Jong, Noordwijk; M J J de Jong; J M Koldèrman; G S Kriek; W van Leeuwen; L Nauta; C Nieuwenhuis; C M J Noordervliet, Katwijk; H J W van den Oord; N M Passchier, Noordwijk; P J H Punselie; J Segaar, Voorschoten; G A van Sinderen, Pijnacker; C H Sira; A Toet, Voorschoten; géén getuigschrift: 3. Huisnaaisters: G Booy; M C Cramer. Noordwijk; C de Geus; J de Kluyver; M J Nieuwenhuis; N D Ouwehand, Noordwijk; L F Pennenburg; HEM Reizevoort: J Schaft; J M Spijker; M Teekens. Zoeter woude; A van Tol. Voorschoten: C van Vollenhoven. Leerling-verkoopsters: E van Biemen; J Crama; MEI Gordijn; G den Hertog; L v d Heyden, Warmond; N I Kapaan; N A van Maanen; I Martijn; B Megchelse, Oegstgeest; C H M Oudshoorn. Voorscho ten; L A E Pret; J G E Verhoog; M M Vogelaar. 2-jarige primaire opleiding: F Arbouw; A Azier; J G J Bavelaar; M J Bedijn, Noordwijk; M J J Bekooy; J K Bekooy; M W van der Bent. Noordwijk; J J Bey; G v d Berg; B I Bink; M P Binken. Noord wijk; M J van Blitterswijk; A W Bloemen- daal, Leiderdorp; H P M van den Bos; T van den Bos; J Boom; J M Boom: J N Brugman; M J Burger; H W van den Buuse; J F Bij, Sassenheim; P C Calkoen; J C Crama; J C Cramer; O Derks, Voor schoten; M C Duffels; T J Eikelenboom, Sassenheim; G Erades; J P Esderts; M Gröll; M W Glasbergen, Noordwijk; R W Goudens van den Handel; J P Haneveld, Voorschoten; S J Hasselbaoh; D Hazenoot, Noordwijk; M L van der Heden, Leider dorp; J Hemerik; A M Hertman, Lisse; G de Heus, Hoogmade; C J van Heuzen; M M Hoexum; M C Horree; M van Hou ten, Noordwijk; C M Jansen; G de Jong; G S de Jong; W G de Jonge; E A Jonge- waard; G J van Kampenhout, Oegstgeest; J Kanbier; A J Kikkert; A A van Klave ren; W Klinkhamer; M E de Knegt; J Kool, Lisse; T Kooreman; E J Koppert; C J Kosse; A E Kromhout; H Kuipers; E H van der Kwaak, Leiderdorp; M van der Kwaak, Leiderdorp; M H Lacourt; C de Lange, Voorschoten; P Langezaal; E M van Leeuwen; F H van der Loo, Zoeter woude; C van der Lubbe; M C van der Meer; C M van der Meulen, Noordwijk; C M Meyboom; C Moenen; L Molenaar; W J de Mooy, Oegstgeest; P de Munnik, Leiderdorp; J van der Nagel, Valkenburg; J Nap; A L W Naves; I Olk; G C van Os; A M den Outer, E Piekaar; C M Pison; P G Ravensbergen; A van der Reyden; M A Rijnsburger, Zoeterwoude; G S^navro: P Sandberg; L L J L Schiphorst; J W J Schuster; M J Selier; E Siepert; A H van der Sleet, Warmond; R Tegelaar, Voor schoten; D J Terburg; R C Tervooren; J S de Tombe; F W L J Turenhout; H P M Turenhout; S Tijsen, Warmond; H E C Vastenburg, Voorschoten; M van Velzen; J L Verhaar, Voorschoten; A Verboon, Rijpwetering; D J Verschoor, Voorscho ten; H van der Vet; C E Verhoeven; A C Visser, Wassenaar; F C Vlasveld; G A J C van Vliet; J W E Visscher; M M van Weeren, Katwijk; E J Wittebol, Voorscho ten; A van der Zeeuw; géén getuig schrift: 18. Middagopleiding: I Bakker, Voorscho ten; W M Barendse; L van der Nagel, Valkenburg. Avondopleiding kinderverzorging: M E van Gent; L A C Hansen; E E van Koope ren; M C Langmuur, Katwijk; J Scholte; J W Swanenburg. Avondopleiding naaien: C Hoogeveen, Abbenes; W Nieuwenburg; E Rijlaarsdam, Zoeterwoude; D Taverne. bleek het onmogelijk het uitgezette par cours te rijden, doordat de baan te glad wa6. De politie vond echter een andere oplossing. De jongens kregen de beschik king over een baan van 400 m, waar zij twee-aan-twee een sprinbwedstrijd zou den rijden. Deze baan lag aan het einde van De Koningin Wilhelmina-Boulevard- Weinig spanhing Uiter,aard loverden deze sprintwedstrij den niet zoveel spanning op als het goval zou zijn geweest bij een wedstrijd waarin alle renners waren vertegenwoordigd. Nu reed de best geklasseerde uit het al gemene klassement tegen nummer twee, nummer drie tegen nummer vier, enz. Bij de Supers moest Slingerland zijn meerdere erkennen in «Calsijn, maar hij raakte door het geringe tijdsverschil zijn eerste plaats in het klassement en de daaraan verbonden gele trui niet kwijt, Van Biemen veretevigde zijn positie nog iets, door als eerste te eindigen. Kloos terman, de leider uit het B-klassement, behield zijn groene trui, zodat bij het in gaan van de laatste dag de klassementen nagenoeg onveranderd zijn gebleven. Vanavond wordt gereden op de Rijks weg boven Zoeterwoude. Jeugdig en fris als een meisje, wijs als een vrouwzó is .Margriet'. Niet voor niets is „Margriet" reeds jarenlang het gróótste blad van Nederland! Was bekende persoonlijkheid in Kerk en drukkerijwereld GISTEREN is in Leiden op 78-jarige leeftijd overleden de heer J. P. Mulder'sr. De heer Mulder genoot in Leiden vooral bekendheid door zijn leiding gedurende vele jaren van het nu niet meer bestaande drukkerijbedrijf aan de Breestraat en door de functies, die hij in het Her- vormd-kerkelijke leven heeft bekleed. Wat de werkzaamheid van de heer Mul- ?r in het kerkelijke leven betreft, zij ;rst vermeld, dat hij oorspronkelijk tot de Waalse Kerk in Nederland behoorde dat hij zich later in Leiden liet schrijven naar de Hervormde Gemeente. Daar werd hij in 1911 tot diaken benoemd, welke functie hij tien jaar heeft bekleed. Als voorzitter van de diaconie had de eer Mulder door verschillende omstan digheden geen gemakkelijke taak, hij voelde zich aangetrokken tot deze tak Kerkewerk en heeft zich ervoo gespannen met al zijn kracht. Na 1921 werd hem een jaar rust giegund, Uitslagen Dagklassemenl. 1. J. van Biemen (A) 0.34 sec.; 2. Van Steenvoorden (A) z.t.; 3. K. van Weizen (A) z.t.; op één seconde volgen: Calsijn (S); Winters (A); Bakker (A); Lindhout (A); Vogelaar (B). Ploegenklassement A: 1. Hoge Morsweg 4.48.43 2. Levendaal 4.53.19; 3. Stormvo gels 4.56.49; 4. Oranje 5.05.31; 5. Plan Noord 5.08.05; B: 1. Plan Noord 5.05.40; 2. Hoge Mors weg 5.14.19; 3. Leidse Hout 5.21.48; 4. Le vendaal 5.23.28 5. Oranje 5.27.41; 6. Mars dijk 5.31.17. Geheim klassement: 1. Pijnacker 11 pun ten; 2. Disseveld 9 pnt.; 3. Zaalberg 8 pnt; 4. Janmaat 6 pnt.; 5. Winters 6 pnt. Puzzel-prominenten 1. B. van Dijk-Handgraaf, Middel stegracht 13, Ledden; 2. J. Knop- pert, Engelselaan 14, Voorhout; 3. H. A. Dijksman, Buiteneluis 2, Katwijk aan Zee. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Anja dr van P. Boef en M. Telle; Pieter zn van P. Kuijt en G. van der Plas; Johanna Maria dr van T. B. Hannik en C. W. Volbeda; Willem zn van W. van den Toorn en H. Gelderman. OVERLEDEN: P. Stoute. 72 jr, man; M. de Winter, 79 jr. vrouw; P. G. van Rijn, 73 jr. man. GEHUWD: L. M. B. de Koning en A. P. B. van Beek; W. F. Koolmoes en G. Pama; J. Buis en G. J. Boezaard; J. C. van Dijk en A. Kooien; J. J. Groene- wegen en C Cornelisse; C. B. M. van den Ende en P. M. Roefstra: H. Arnol- dus en H. W. M. Brouwer; L. v. Sohoon- derwoerd den Bezemer en A. Holverda; N. de Wolf en P. M. E. Boom; J. Brussee en H. Bakker; J. Selier en A. M. Rijkers; J. Baars en J. E, Guldemond; C. Baris en A. J. Haazer; H. J. Lammers en J. M. Stam. totdat men weer een beroep op hem deed, nu niet voor het maatschappelijke werk der Kerk ,maer op het gebied van het beheer. In de Gemeente-commissie (te genwoordig centrale kerkvoogdij) was hij tweede secretaris, eerste secretaris (no vember 1925) en voorzitter (sinds 1932). In deze laatste kwaliteit volgde de heer Mulder de heer W. Fontein op. Hij was ook voorzitter van de commis sie van fabricage, die speciaal belast is met de restauratie en het onderhoud van de kerkgebouwen en de begraafplaatsen. Onder het voorzitterschap van de heer Mulder is de restauratie tot stand geko men van het orgel van de Hooglandse kerk en een deel van de Pieterskerk, ter wijl hij zich ook intensief heeft bezig gehouden met de restauratie van de Hoog landse kerk, waarmee echter onder zijn voorzitterschap nog niet kon worden be gonnen. In 1947 vierde de heer Mulder zijn zil veren jubileum bij de kerkvoogdij. In verband met zijn leeftijd trad hij in 1952 als voorzittpr at Bijdragen Zijn plaats in de drukkerijwereld bracht de heer Mulder ook in relatie met ver schillende organisaties op dit gebied. Hij was er de man niet naar, van dit orga nisatieleven de vruchten te plukken zon der zelf zijn bijdragen eraan te geven. Zo is hij voorzitter geweest van de Konink lijke Bond van Steen- en Offsetdrukke rijen, vele jaren bestuurslid van de Bond van Chr. drukkerspatroons in Nederland, oprichter van het overlijdensfonds van de Federatie der werkgeversorganisatiën in het Boekdrükkersbedrijf en districtsbe stuurder van de genoemde federatie in Leiden. Op onderwijsgebied heeft de heer Mul der zich bewogen in de Vereniging voor Chr. Middelbaar en Voorbereidend Hoger Onderwijs te Leiden, waarvan hij in het bestuur secretaris was en in het curato- secretaris. Victoria Regia in Leidse Hortus Binnenkort zal de Victoria Regia in de Hortus Botanicus van de universiteit te Leiden haar bloembladeren ontvouwen. Op de avond van de bloei zal de Hortus van 21 tot 23 uur geopend zijn. Leidenaar (van geboorte) directeur G.E.B. Breda Tot opvolger van ir. J. B. Leeuwenberg, die directeur was van de gemeentelijke elektriciteitsbedrijven te Breda en kort geleden met pensioen is gegaan, is be noemd ir. W. H. van Kampen, werktuig kundig ingenieur bij de staatsmijnen In Limburg. De heer Van Kampen werd in 1921 te Leiden geboren. Als 20-jarige behaalde hij het einddiploma M.T.S. en hij ging daarna studeren aan de T.H. te Delft. Romantiek en Bloemen tweeduizend bezoekers De tentoonstelling Romantiek en Bloemen heeft vanmorgen om kwart voor twaalf haar tweeduizendste be zoekster ontvangen. Het was mevr. Spek uit Utrecht. Ze werd bedolven onder de bloemen. (Advertentie) De diefstal bij Teske 1000 GULDEN BELONINC! Naar wij vernemen is van de man die bij Elektrotechnisch Bureau Teske heeft ingebroken, nog geen spoor gevonden. De heer Teske heeft een beloning van 1000,in het vooruitzicht gesteld voor degene die deze brutale diefstal kan op-, helderen. Deze beloning zal bestaan uit een Philips televisietoestel van hetzelfde type dat gestolen is, plus aanleg en instal latie van een antenne De heer Teske '-oekt nogmaals allen, die hun mede werking willen verlenen, zich te meidten die zaak Doezastraat 5, voor het ont vangen van nadere inlichtingen. De Leidse Jeugdtour Twee Stormvogels-rijders, Aandewiel en De Niet, gaan hier over de finish aan het eind van het duinpad te Noord wijk aan Zee. Aandewiel won de sprint. Foto N. van der Horst De gisteravond tot de laatste plaats bezette gymnastiekzaal van de r.k. Tech nische school Don Bosco aan de Boer- haavelaan stond wel zeer in het teken van afscheid-ncmcn. Niet alleen verlie ten 112 leerlingen van de tweejarige dag cursus de school met het diploma, maar tevens namen de voorzitter van het schoolbestuur, rector Vestcr, cn de con cierge, de heer Van UIdcn, die beiden vanaf het begin aan dc Don Boscoschool verbonden zijn geweest, afscheid. Nadat de diploma's waren uitgereikt, maakte .de heer Aalders namens de Ka mer van Koophandel voor Rijnland be kend, dat ieder jaar de beste leerling een boekenbon van 50 gulden krijgt. Dit maal was het Theo van der Krogt uit Zoeterwoude. Een eervolle vermelding en een boe kenbon ontvingen: Th. van Haastregt, Warmond; M. Bakker, Zoeterwoude; Th. de Geer, Alphen aan den Rijn; G. Mul ders, Aarlanderveen; A. Beljaars, Leiden A. Vreeburg, De Zilk. Namens de leerlingen sprak de heer H. A. Th. War- mendam uit Lisse. De gediplomeerden zijn: Metaalbewerkers J. H. Th. Romijn, Noordwijkerhout; H. Duivenvoorden, Rijpwetering; Th. J. Haastregt, Warmond; J. W. M. Hen driks; W. J. Hilgersom, Stompwijk; Fr, Koek, N. Wetering; A. M. Koot, Ha- ■swoude; J. H. B. M. Koster; J. A. MeerpoelG. T. J. v. Niekerk, Warmond; d. Poel, Lisse; N. Th. M. Roos; S. S. M. de Vebten, Warmond; B. G. Vork; G. P. Wiering, Sassenheim; I Willemsen; F. M. Zandbergen; C. E. Fre- driksz; G. J. v. d. Poel; J. H. Fr. Hille- J. H. J. de Jong, Alphen; B. C. Keijzer, Langeraar; J. J. C. Lagerberg, enaar; J. S. P. v. d. Meer, Sassen heim; J. C. H. v. Mil, Zoeterwoude; A. G. Olijerhoek, Oud Ade; W. L. Ouwerkerk, Ter Aar; J. W. M. v. d. Valk, Voorscho- J. P. Verhaar, Roelofarendsveen; H. Th. Warmerdam, Lisse; A. G. M. v. Wieringen; R. N. Wittebrood, Voorscho ten; F. P. J. de Goeij, Sassenheim; M. L. M. Bakker, Zoeterwoude; J. C. G. v. Bers; C. v. Dam, Noordwijkerhout; G. A. M. Deijkers; G. F. v. Dlemen, Haarlemmer meer; M. J. N. Dofferhoff, Oegstgeest; M. v. Duin, Vogelenzang; H. Ginjaar; S. L. Heemskerk, Noordwijkerhout; W. J. M. Hilgersom, Stompwijk; H. J. Huigsloot, Roelofarendsveen: B, Hijnekamp, Wasse naar; L. F. M. v. d. Kroft, Leiderdorp; G. A. der Linden, Lisse; W. A. F. A. Plas- meijer; L. A. del Prado; L. B. Kretzsch- mar; V. v. Denzen, Noordwijkerhout; Th. J. M. v. d. Geer, Alphen; P. H. N. v. Leeuwen, Wassenaar; G. M. Mulders, Aarlanderveen; J. H. A. Remijnse, Oegst geest; F. P. M. Rosdorff; A. J. Verver; W. J. Stokkel; C. G. Theuns, Ter Aar; P. J. G. Verhoeven, Noordwijk; J. G. Voskuyl; P. A. M. Wassenaar, Lisse; W. Th. Verhart, Noordwijk. Afgewezen 12 metaalbewerkers. Timmerlieden P. J. Akerboom, Langeraar; E. H. Alt hof, Noordwijk; A. Beljaars; P. J. G. M. v. Benten, Zoeterwoude; C. M. Berg, Sas senheim; F. Jy A. V. v. Beukering; L. Zoet, Noordwijk; J. Biezen, Wassenaar; P. W. E. v. d. Boog, Katwijk a. d. Rijn; P. A. G. Dobben, Roelofarendsveen; J. F. Driesscn; C. A. J. Groen in 't Woud, Lan geraar; J. A. L. Guldemond; A. P. v. d. Haas, Hazerswoude; J. P. Korsuize, Lisse; P. J. Koster, Noordwijkerhout; T. M. v. d. Krogt, Zoeterwoude; J. J. v. d. Meer, Lisse; J. L. Piek, Noordwijkerhout; J. W. Rietmeyer, Noordwijk; N. J. v. Ruiten, Roelofarendsveen; C. A. W. v. d. Star, Oegstgeest; J. H. Uljé; A. M. Vink; Th'. M. M. Aartman; Noordwijkerhout; P. J. M. Belt, Zoeterwoude; A. P. Bleljswijk, Wassenaar; J. J. B. Boon; Fr. den Elzen, Lisse; N. J. H. Haak, Nieuwkoop; J. Th. Hoogeveen, Hazerswoude; H. T. M. Juf fermans; P. J. v. d. Kamp, Oegstgeest; J. P. Kampen, Voorschoten; A. P. Kennis, Roelofarendsveen; J. C. M. Klarenbeek, Alphen; A. P. M. Koenen; M. J. v. d. Krogt, Voorschoten; A. B. M. v. Leeu wen, Wassenaar; J. G. Randsdorp, Lisse; F. C. A. v. Pelt, Bodegraven; L. J. v. Veen, Lisse; A. J. Vreeburg, Zilk; R. Th. Wester, Oegstgeest; G. P. L. Strljbos.' Sassenheim; J, A. Borst, Hoogmade; J. Turk, Zoeterwoude; Th. H. Opstal, N.Vennep; H. Slootboek. Lisse. Geen plaatsnaam betekent Leiden. Afgewezen 4 timmerlieden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 3