Mr. Klaasesz opende tiende Alphense rijwielvierdaagse 7HB. WATERPOLO NIEUWE LEIDSCHE C0IJBANT 4 DINSDAG 9 JULI 1957 Een goed begin Ondanks beperkte deelneming gunstige vooruitzichten GISTERAVOND heeft de commissaris van de koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, de tiende Alphense rijwielvierdaagse geopend. Een Laura, waarvoor de vooruitzichten ditmaal wel buitengewoon gunstig zijn. Mr. Klaasesz wist met deze opening niet zo goed raad. Hij had bij dat Laura eigenlijk gedacht aan de één of andere lieftallige jongedame, die hem zou worden voorgesteld. Maar dat was mis! En ook was hem geen •chaar of pistool aangeboden. Daarom volstond de Commissaris, die zoals zo djkwijls de lachers op zijn hand had, maar met een simpel: Ik verklaar de tiende Laura voor geopend. Eer het echter zover was, had zich binnen de raadhuismuren reeds een kleine plechtigheid afgespeeld. Het ge meentebestuur ontving daar de genodigden, onder wie de vertegenwoor digers van de vier Laurasteden Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Leiden, en de Rijnstreek burgemeesters Van Dieperungfcn, Van Dobben de Bruijn, Kammenga, Dethmers, Hoogenboom en Van Wageningen. Bij het officiële gedeelte op het raad- huls-bordes waren ook mevrouw en bur gemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot uit Lelden aanwezig en eveneens moet worden vermeld de komst van de 74- Jarlge heer H. E. A. Gastelaars met zijn vrouw, die Indertijd het Initiatief tot het houden van de Laura heeft genomen. De heer Gastelaars woont thans ln Doorn. Jammer Burgemeester Z Bruins Slot verwel komde de gasten. Hij was mr. Klaasesz bijzonder erkentelijk, dat deze ook hier weer bij wflde zijn. De burgemeester had alleen nog maar uit gesprekken indruk ken van de Laura kunnen opdoen. Eén daarvan was. dat deze vierdaagse nog niet Is geworden, wat men er van hoop te. De deelneming blijft jammer genoeg beperkt De heer Bruins Slot maakte In dit verband een vergelijking met de Nij meegse wandelvierdaagse. De mas sale deelneming daar is volgens hem een gevolg van het feit. dat men over het hele land wandelsportver enigingen heeft, die tot het meedoen aan zo'n wandelfest(jn animeren. Rij- wieltoerverenlgingen zijn er niet 10- veel. De burgeméester vroeg slch af. of de ANWB hier niet stimulerend Burgemeester Bruins Slot achtte het desondanks van groot belang, dat de Alphense rijwielvierdaagse blijft bestaan. Hij sprak woorden van lof voor het be langeloze werk van het comité en uitte de wens, dat deze tiende Laura succes vol zal verlopen. Doorgaan De voorzitter van het dagelijks be stuur, de heer P, Stouthamer, merkte op. dat men van het begin af aan zeer ge voelig la geweest voor steun van de ge meente. Dat men niet heeft bereikt, wat men wilde, is ln hoofdzaak te wijten aan bet geldtekort. De groei van de Nij meegse vierdaagse ls evenwel ook na de tiende pas goed begonnen en de heer Stouthamer hoopte maar. dat dit hier eveneens het geval zal zijn. Het bestuur blijft ln ieder geval zijn best doen. Wil men behoorlijk kunnen draaien, dan zijn zo'n zevenhonderd tot achthonderd deel nemers nodig. De heer Gastelaars feliciteerde het be stuur hierns met het feit, dat men alls moeilijMieden ten spijt toch heeft vol gehouden. Op het bordes Van het bordes af heeft de heer Stout hamer vervolgens een welkomstwoord gesproken. Tot de eerstejaars zei hij, dat het bestuur hoopt, dat de tocht hun vol doening zal schenken, opdat ze volgend Jaar terugkomen en anderen meebren gen. De voorzitter toonde zich trots op de veteranen, die voor de tiende keer deelnemen en hij bracht ten slotte dank aan allen, die zich bereid hebben ver klaard Alphen een gezellige week te bezorgen. Behalve de genoemde door hem on dervonden „teleurstellingen" had de eer ste kennismaking met de Laura mr. Klaasesz toch ook vele aangename ver rassingen opgeleverd. Door één der spre kers was opgemerkt, dat de „trouwerij" voor velen ook het einde van deelne ming aan de Laura betekent. Het verband waa mr. Klaasesz niet recht duidelijk. Betekent trouwen het einde van fiets tochten? Heeft men dan geen zin ir om samen dezelfde kent uit te gaan? De commissaris vond het haast van zelfsprekend, dat de aanwezige bur gemeesters ook zouden meedoen. De burgemeester van Hazerswoude bij voorbeeld in de gele trui en een an dere magistraat in de bezemwagen, dat zou nog eens wat zijn. Maar ja, zo sensationeel is de Laura nu een maal niet, zo schertste mr. Klaasesz. Dat het aantal deelnemers ndet zo groot ls, achtte de commissaris alleen i een gelukwens waard. Het geheel ls op deze manier voor het bestuur overzich telijk en de fietsers krijgen alle gele genheid in onze mooie provincie rustig om zich heen te kijken. Mr. Klaasesz hoopte, dat allen hiervoor de tijd zul len nemen. En laat men ook bulten de Laura om veel fietsen. Er zijn zoveel mooie plekjes, die een bezoek meer waard zijn. Nadat de commissaris vaders, ders en kinderen tot deelneming aa Alphense rijwielvierdaagse had opge wekt, werden onder het spelen van Wilhelmus door de muziekvereniging Crescendo, de vlaggen gehesen. Demonstratie Op het gazon voor het raadhuis heeft de gymnastiekvereniging Kralingen, kam pioen van Nederland van het Gymnas- tiekverbond, vervolgens een demonstra tie lange-mat-springen gegeven, w over een Ieder opgetogen was. Alles werkte op deze mooie zomeravond mei om de opening tot een gebeuren te ma ken, dat enkele duizenden met genoe gen hebben meegemaakt. Zelden toonde het Alphense publiek zich zo enthpusiast als voor de prestaties van de Rotter damse turnsters en turners, die door de heer P. Zuidam keurig waren voorge steld. Het Westland, de kust- en de bollen streek zagen vandaag de Laurianen, die tussen hedenmorgen 7 en 8 uur zijn ge start, passeren. Hoeveel? Gisteravond kon men ons het aantal nog niet zeggen, de opgaven kwamen nog steeds binnen Men stond toen echter reeds belangrijk boven het cijfer van vorig jaar, toen rondom de 350 bleef hangen. Het wa< teravond al gezellig druk in het Nutage- bouw, dat weer het centrale punt ii de persbespreking vernamen we, dat de school arts, mevrouw C. M. Bakhuizen vac den Brink, lid is geworden van het Laura- comité. Zij gaf al. vooral op deze warmi dagen, waardevolle wenken aan de deel- nemer sisters). Tandem Op de verschillende groepen dii start zijn komen we nog nader terug. Buitenlandse deelneming was er gister avond nog ndet. Er ie wel een tandem- echtpaar, de heer en mevrouw Romljn uit Den Haag, die met de 150 km rijden. Zoals gemeld, bestaat dit jaar voo eerst gelegenheid om één, twee of drie dagen mee te rijden. Maar vrijdag niet, want men mag zich niet met lauwerer tooien, die niet verdiend zijn Opa Ber- kouwer uit Stolwijkersluis (81 jaar) heeft zich gisteren ook weer gemeld. Hij zei. het nog makkelijk te kunnen. Het comité zou wel graag willen, dat de burgerij vlagde, een verzoek dat ieder jaar wordt gedaan, maar tot dusver Enige duizenden toeschouwers hebben gisteravond in Alphen aan den Rijn genoten van een goed verzorgd sportprogramma ter gelegenheid van de opening van de tiende Laura. Foto Laros 420 STARTERS De start van hedenmorgen bracht ideaal LAURA-weer. Zware wolk- partijen gaven de zon geen kans de 420 wielergeestdriftigen, die voor half negen hun eerste dagparcours begonnen, de moed al bij de aanvang te ontnemen. De meeste rijders gingen deze eer ste dag zeer vroeg van start en toen de werkdag begon was Alphen al geheel zonder LAURA-rijders, die toen ergens in Nederland, licht, lucht gezondheid en schoonheid aan het vergaren waren. ALPHEN AAN DEN RIJN Alphense Vriendenclub Zaterdag is deelgenomen aan de vlucht van Creil, 355 km. met oostenwind warm weer De duiven werden gelost 8.15 uur. Aankomst eerste 3.25.28 u Uitslag: 1. 2 en 8 A. Dissel: 3 C. Verdel 4. 9. 11 A. Groenendijk; 5. 7 E. van Wil gen; 6 D. van Eijk; 10 H. van Es. Laatst» vlucht Mld. Fond' le kampioen A. Groe nendijk 44 pt; 2 A. Dissel 411 pt; 3 E. var Wilgen 371 pt LEIDERDORP Hoe de duiven vlogi vanaf Creil ;en L.G.B. I—A.Z.C. II (heren): 4—0 een rommelige wedstrijd heeft de thuisclub door sneller zwemmen en beter plaatsen een verdiende overwinning be haald. Reeds direct na het begin waren s eerste kansen voor L.G.B.echter zon- ïr succes. Even nadat een A.Z.C.-speler ïar de kant was gestuurd, kon B. Oos- om goed inschieten, 1—0. L.G.B. bleef sterker en spoedig kon B Oostrom de stand op 2—0 brengen. Wel probeerde A.Z.C. het spel te verplaatsen alles op de midvoor te plaatsen, maar deze kreeg geen kans om de L.G.B.- keeper te benaderen. Nog voor rust zorg- P. van Bergen Henegouwen voor 30. Ook in de tweede helft ging spoedig »n A.Z.C.-er naar de kant, waarna P an Bergen Henegouwen gemakkelijk kon insohieten, 40. Twee spelers verdwenen daarna en nadat nog een A.Z.C.-er de kant had mogen opzoeken, was het spoe dig tijd. c L.G.B.—L.Z.C. (adsp.): 3—5 Een genoeglijk partijtje was dit. waarin L.G.B. de huid zo duur mogelijk ver kocht. F. Kimpel bracht spoedig de stand op 01, waarna P. Ramakers gelijk kon maken. 11. Nadat S. Ouwerkerk L.Z.C. nogmaals de leiding had bezorgd. 1—2, was het M. Prins, die voor een gelijke stand zorgde, 22. Met doelpunten van A. Tim- nans en M. du Prie werd de rust stand 24. In de tweede helft miste L.Z.C. vele kansen en bij een doelworsteling kon L.G.B. de achterstand verkleinen. 34 Ten slotte werd het door A. Timmer mans 3—5 L.G.B.—A.Z.C. (meisjes! Voor de tweede maal hebben de L.G.B.- meisjes op hun tegenstanders tevergeefs zitten wachten B.Z. en P.C.—L.G.B. (dames): 0—8 Evenals in vorige ontmoetingen won- in de Leidse dames met grote cijfers. Maandag spelen de L.G.B.-dames tegen O.Z.V. en kunnen zij als^kampioen ge huldigd worden. B.Z. en P.C.—L.G.B. (heren): 1—0 Ondanks dat L.G.B. sneller was. wist de thuisclub de Juiste verdediging te vinden en won zij, wellicht iets geflat teerd, met 10 WOUBRUGGE Schoolreisje Chr. school De leerlingen van de Chr. nationale school maakten een uitstapje naar Zand- voort. Na een bezoek aan het Kopje Bloemendaail werd in de speeltuin Groe- nendaal vermaak gezocht en gevonden. Personeelsuitstapjc Personeel en directie van het aanm me r* bed rijf gebr. Van Luiing maakten een uitstapje naar het Belgische monu ment te Amersfoort; vervolgens ging mer naar Ommen en de Holterberg Ook gin gen de reizigers een kijkje nemen ii Apeldoorn. Eerste pr|js Het kinderkoor De kleine Lofstem be haalde onder leiding van de dirigent Hans Boeiee uit Leiderdorp op een concours Putten een eerste prijs met 322 punten de afdeling bekroonde kinderkoren. Later werd nog een bezoek gebracht aan he tuurbad te Bilthoven. ZaterdBg vlucht genomen. De duiven werden om 9.15 uur met oostelijke wind gelost. De eerste duif bereikte zijn hok om 15.38.4 uur en maakte een snelheid "an 919.08 meter per minuut. De laatste prijswin naar kwam om 17.14.18 uur aan met een snelheid van 734.15 meter per minuut. De uitslag" J. G. R. Langhout 1, 2; L. Burgers 3, 12; Kniest de Haas 4, H. van der Vecht 5, 6, 13; D. Zwaan 7; J. Roest 8; J. van Wezel 9. 11; J. Verbaan 10. Kampioen midfond 1. H. van der Vecht met 481 punten; 2. J. G. R. Langhout met 480,5 punten; 3. L. Burgers met 467,8 punten. Uitstapje Kinderen van de leden van de buurt en speeltuinvereniging Zijlkwartier heb ben zaterdagmiddag een uitstapje ge maakt naar de pyramide van Austerlitz. Men ging in twee bussen om half 2 weg bul, weer terug. De kinderen waren op getogen. De tocht stond onder leiding van bestuursleden NOORDWIJK Schietwedstrijden De wisselmedailles van de schietver eniging Blijft voor 't land, zijn gewonnen door P. de Groot in de eerete klas met 46 punten, C. Varkevlsser tweede klas 45 punten en H. van 't Wout derde klas 41 punten. In laatstgenoemde klas is de me daille nu door H. van 't Wout definitief gewonnen en wel met 44, 42. 43. 35 en 41 punten. Op 12 juni wordt in De Beurs de jaar vergadering geh-ouden. Dan zullen tevens de prijzen worden uitgereikt. Spreekbeurt Voor de Hervormde evangelisatie zal morgenavond ds. Vollebregt te Rotter dam een spreekbeurt vervullen. OEGSTGEEST Dodelijk ongeluk Toen zondagmiddag de brandweer uit rukte voor een brand ln een boerderij in de omgeving van Jiet Zwanengat (Hi lemmervaart) werd de 8-jarlge jongen M. de Bruin uit de Deutezstraat op de Rhijn- geesterstraatweg aangereden. Tijdens het vervoer naar het academisch ziekenhui te Leiden is de jongen overleden. Bromfietser bij botsing vrij ernstig gewond Maandagavond omstreeks half nege kwam de wielrijdster T. van S. udt Bred op de Rhijnzichtweg in botsing met d bromfietser W. V. te Oegstgeest. Laatst genoemde viel en werd met verwondingen naar een ziekenhuis in Lei den overgebracht. SASSENHEIM Uitreiking diploma's Sikkens fabrieken Zaterdag had in de vergaderzaal va Sikkens Lakfabrieken N.V. voor de derde I de diploma-uitreiking plaats aar de geslaagde deelnemers van de bedrijfs- lursua In de vakken rekenen en taal er tlementaire kennis verfmaterialen. Di uitreiking van de diploma's geschiedde door de plaatsvervangend directeur Sikkens, ir. A. van Driel, in aanwezigheid de gecommitteerde mr. A. C. Slzoo, etaris van het college van rijksbe middelaars, dc docenten, de heer A. C. vman en ir. M. F. Kooistra, vertegen -digers van het bedrijfsbureau en d» rnemingsraad en mej. A. Dertien vac de afdeling personeelszaken. zijn inleidend speeohje wees ir. Var Driel op het belang van deze cursus il in verband met de tegemvoor- zo noodzakelijke opvoering van d< produktiviteit. Meer kennis, aldus spre ker. voorkomt het maken van fouten, wat de produktiviteit van het werk ongetwij- ■ld ten goede komf. Hij wenste de deel- emers geluk met het behaalde resultaat i deze bedrijfscursus, die in het laatste •izoen een versneld tempo heeft gehad i vergelijking met de vorige cursu Vervolgens had de diploma-uitreiking laats, waarbij elk diploma vergezeld ging van een premie, die het bedrijf de geslaagde deelnemers had toegekend. Van de 12 deelnemers aan het exai ekenen en Nederlandse taal waren e jeslaagd; van de 7 deelnemers in 'ak elementaire kennis verfmaterialen varen er 6 geslaagd. In alle vakken den geëxamineerd 4 deelnemers, diie al- slaagden. Na de diploma-uitreiking sprak één der cursisten een dankwoord tot de cursusleiddng. VALKENBURG Geslaagd Onze plaatsgenoot S. Spiering slaagde Groningen voor het vakdiploma ban ketbakker. Spreekbeurt Donderdagavond 8 uur zal voor de Herv. Geref. evangelisatie ds. J. Fokkema te Ede een spreekbeurt vervullen. WARMOND Zuinig met water op ivarme dag, en Burgemeester en wethouders delen mee, dat de situatie van de leidingwatertoevoer het noodzakelijk maakt, dat op warme dagen het watergebruik tot het uiterste beperkt wordt. De volksgezondheid eist, dat het beschikbare water allereerst be stemd is voor de drinkwatervoorziening, zodat het sproeien van tuinen en gazons dan ontoelaatbaar is. Wanneer ieder mee werkt, is het mogelijk de drinkwater voorziening op peil te houden. Gutconcert De Christelijke Harmonie uit Sassen- helm gaf zaterdag in de gemeentelijke muziektent een uitvoering, die bij de vele aanwezigen erg ln de smaak viel. Panagro en Padox op reis Directie en personeel van de N.V. Pa nagro en Padox maakten zaterdag het jaarlijkse reisje. Ditmaal ging het via Lunteren naar Rhenen en Leersum. Aan het slotdiner bood de directeur van Pana gro, de heer Kalamink, f 500 aan voor de ultgaanskas en dé heer De Zeeuw, direc teur van Padox ging nog 10 gulden hoger. De heer Bekkering ontving voor zijn vele bemoeienissen een rookstandaard en de heer L. van der Kerkhof een barometer. Dank werd nog gebraoht namens de be jaarden. die ieder jaar de tooht gratis meemaken. ZOETERWOUDE Twee dagen groot Oranjefeest Dinsdag 16 en woensdag 17 juli g Zoeterwoude-dorp Oranjefeest vieren, het bestuur van de Oranjevereniging zijn enkele wijzigingen gekomen. De heer H. A. Friebel trad af als vooriztter, in diens plaats werd de heer K. van der Vliet ge kozen; in de plaats van penningmeester J. Bosman koos men de heer P Janson Het feest begint dinsdagavond met de traditionele Schenkelloop. De vermake lijkheden op het feestterrein vangen des avonds om 8 uur aan. Woensdagmorgen brengen 400 schoolkinderen de burge meester 'n aubada voor het raadhuis, ge volgd door kinderspelen. Om half elf zijn er volksspelen, zoals kruiwagenraces, hardlopen met hindernissen, tobbetjeste ken, stoelendans en een gecostumeerde voetbalwedstrijd. Woensdagavond wordt de ronde van Zoeterwoude gereden, eerst voor buurt- koppels en dan voor de leden van Swift uit Leiden. Het parcours is vla de Schen- keiweg en Zwetkade, Oogst van de straat. Gevonden; gekleurde wollen sjaal, gele wollen ejaal, zwarte handschoenen, brui ne handschoenen, bruine kinderschoen, witte kinderschoenen, groene boodschap pentas, jongenspet, slipover, wit mei vest, rood kindervest, bruine ac kinderregenjas, herenregenjas, diverse portemonnaies, handschoenen en kervte- HOED (Advertentie) Hillegom Voor de bezorging van de Nieuwe Ledd- sche Courant vragen wij zo spoedig mogelijk een Agent-Bezorger Zeeman verdronken. Zaterdagnacht is een Britse zeeman, de 35-jarige chef machinist van het Engelse schip „Cromar ty Firth" H. B. M. uit Newcastle bij het verdronken. Al heel tvat gladiolen op de wekelijkse keuring De gladiolenexperts kregen maandag voldoende gelegenheid om met een blocnote vol notities op hun basis terug te keren. Er waren nl. heel wat inzendingen van dit knolgewas, dat de laatste jaren zo'n grote plaats is gaan innemen. Konijnenburg Mark, Noordwijk, lieten al een bijzonder uitvoerige en gevarieerde groep de revue passeren. Deze Noordwijkse firma introduceert een ras gladiolen, dat qua vorm en kleur opvalt. Het zijn middelgrote gladiolen met sterk gegolfde randen aan de bloembladen en van een type, dat uitstekend in de moderne behuizing past. Daarnaast bracht deze firma ook enkele nieuwigheden van het „gewone" type. Van deze groep noemen we de felrode Kiss Waltz en de lichtlila Bajadère. Van de middelgrote aanwinsten, waarvan tientallen variëteiten werden getoond, vonden we de lichtrode Consonast, de crème roodgevlekte Mickey Mouse. Las Palmas, crème met rode vlek, Anna Pauwlowna, wit met roomkleurig merk en Jolly Joker, geel met felrood merk. de meest opvallende .Qua tint was de lila- gekleurde Imposant een ster van eerste grootte. Heel apart was ook Daily Sketch, wit met oranjegeel merk en Benvenuto, een lange, slanke tak met oranje, geelge- tekende bloemen. A. J. Turnhout, Noordwijk, etaleerde de rose, wi-tgevlekte sport uit Johann Strauss onder de naam Melody of Strauss en de merkwaardig-rose verloping uit Strauss, nl. Graf Bernadotte, een tint die vooral de Fransen en de Italianen pallen weten te waarderen. Beide verlopingen zullen gezien hun „afkomst" hun weg stellig wel vinden. De frisrode Lovesong van Jonkman-Hulsebosch, Sassenheim, een goedgebouwde gladiool met heldere kleur. De naam is nu veranderd in Cupido. H. J. Salman Zn, Noordwijk, toonden twee waardige vertegenwoordi- (rurom. in, ie bijten! gers van het Salman-Tas, zware gladiolen met lange, bestgebouwde takken, nl. Nor- vica, fris roserood en de lichter gekleurde Abbé Pierre. Gebrs. Vink, Noordwijk, waren present met een grote gfoep, waarin verschillende prima aanwinsten stonden. In het centrum prijkte Vink'e Glory, in het gele genre stellig tot de crème de la crème behorend met de bestgebouwde lange tak. Zeer apart van kleur, staalgrijs met purperen merk, is Laetare. In het rood boeide Tamboer door de vlammende kleur mooie vorm. Davy Crocket is een licht- purperen aanwinst, die ons geen verbete ring leek van de eveneens getoonde Don Camiillo. Robijn is een middelgrote gla diool met een goed gebouwde tai mooie robijnrode kleur. Rosalie produ ceert de lange staarten zeer vroeg. Tot slot toonden Maas en Van Stein, Hillegom. enkele dubbele en half dubbele chrysanthemum maximum-variëteiten. Onder meer; de ad vrij bekende Wirrai Supreme, Cobham Gold, die men het best een crèmegele Wirrai Supreme zou nen noemen en de witte Wirrai Pride, die halfdubbele bloemen produceert ei beslist geen verbetering van Whral Su- HAZERSWOUDE Benoeming machinefabriek Met ingang van 15 juli is ir. H. F. A. Heimplaetzer w.i. benoemd tot adjunct- directeur van De Jongs machinefabriek N.V. te Hazerswoude. N1EUWVEEN Voetbalwedstrijd Zaterdagavond had op het Boys-terrein een voetbalwedstrijd plaats tussen de fa milies De Groot en Lenting, ten bate het comité ouden van dagen te Zeven hoven. Het bestuur van de Boys had het terrein gratis ter beschikking gesteld. Jammer was het dat de belangstelling beneden de verwachting bleef. De op brengst was ruim 50. De strijd eindigde met een 21 overwinning voor de familie Lenting. LE7LIEGR ACHT 7 LELYSTAD 7 dw LLRECO 7 yDunge LETO 7 600 m W MOORDRECHT 7 ME TULA 7 v Si. NOORD AM 7 !2 OOSTKERK 7 OOTMA'RSUM B ORANJE 7 p S OVER1JSEL 7 v OUWERKERK 7 PATR1A 7 20 r PENDRECHT 7 POLYPHEMUS I SOESTDIJK 7 S00 m I STENTOR 7 v Param 9A1DJA I Pladju 9ARPEDON 7 Bremci SCHERPENDRECHT 7 VLA ARDINGEN 1 7 TALANGAKAR 8 TJIPONDOK 7 i TOMOCYCLUS 7 TRITON 7 V Po: TKALETAS 7 p TROMP 7 p Nc WIELDRECHT 7 WILLEMSTAD 1 WITMARSUM 1 WAIWERANG 8 ZIJPENBERG 7 NAGEKOMEN DORDRECHT 7 3 VAN 6EUMEREN 7 OLDENBARNEVELT 7 MERWEHAVBN 7 MERWBLLOYD 7 SLEEPBOTEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 4