Ook als uw hond verdwaalt Amivedi helpen kan Organisatie die nog te weinig bekend is C.B.O.Z. niet eens met taiidartsenlionorering Grote belangstelling voor het KNAC-koetswerkenconcours Ieder omvattende verzekering tegen ziektekosten GEHEIMZINNIGE FIGUUR KREEG TOCH ZIJN NAAM SNAXt Onderscheiding op congres Mil. pensioenbond MAANDAG 8 JULI 1957 Opsporing verzocht van zwarte kater (Van onze speciale verslaggever.) A MIVEDI ZOEKT honden, katten, schildpadden en vrouwen. Dié honden, katten eri schildpadden zijn altijd zwervers; de dames daarentegen dienen min of meer honkvast te zijn. Naar honden, katten en schildpadden zoekt Amivedi in Den Haag, Haar- jlem, Amsterdam, 't Gooi, Utrecht, Bilthoven, Maartensdijk en Arnhem; jnaar vrouwen in de rest van het land. Zijn de geschikte dames eenmaal gevonden, dan kan ook daar met het zoeken naar honden, katten en schildpadden worden begonnen. Want dat is ten slotte de doelstelling het zoeken van vrouwen komt in de (statuten niet voor. Het bovenstaande lijkt pure wartaal, maar toch is dit Amivedi's probleem in een notedop. Om klare wjjn te scbenkei Amivedi is een stichting, die zich met de 'bescherming van dieren bezig houdt daartoe o.a. een hulpdienst voor dwaalde dieren heeft opgericht. J „Het gebeurt zeer dikwijls", zegt i brochure over doel en streven van '.stichting Amivedd, „dat dieren in een bewaakt ogenblik het huis uitglippen, of ;op andere wijze zoekraken en hun woning niet meer kunnen terugvinden. Dit be zorgt de eigenaar vaak veel verdriet er jde dieren een droevig lot". Het probleem van de zwervende hon- (den en katten dreigt vooral in de steden een opoplosbaar vraagstuk te worden. Die weggelopen dieren moeten van t (versbestaan worden gered, heeft het be stuur gemeend. Daarom kwam de hulp dienst tot stand. Het begon in 1948 kn Den Haag. De resultaten waren zo voed, dait er sindsdien afdelingen in Haar lem, Amsterdam, Utrecht, Bilthoven, Maartensdijk, t Gooi en Arnhem zijn tpgericht Als politiebericht Het systeem is zeer eenvoudig. Wanneer i, mevrouw, uw cyperse poesje mist en jrgens woont, waar een afdeling van Amivedi bestaat, kunt u met een telefoon tje naar de plaatselijke vertegenwoordiger (iet apparaat van de hulpdienst in werking (tellen. Hetgeen wil zeggen dat poes pnet dan, met uw naam en adres, op jen keurig kaartje in de bak „Verloren lieren" der centrale administratie in Den laag komt te staan. Dit heeft ongeveer (etzelfde effect als een politiebericht, op- iporing, aanhouding en voorgeleiding ver lacht van een weggelopen minderjarige nvartgrijsgestreepte kat van het vrouwe- Ijke geslacht, luisterende naar de naam ïinet, al dan niet in gezelschap van een lyperse mannetjeskat. Van dat ogenblik af krijgt u van Ami- (edi wekelijks een lijst thuis, waarop'alle pgaven over zoekgeraakte en gevonden (eren vermeld staan. Gratis, zonder enige jerpliohting, of u lid bent of miet. in iDie lijst bestaat voor ruim 90 pet uit 1C1' onden en katten. Zo vermeldt de week* laat van 22 mei 34 gevonden en 16 ver- psbe dieren, waaronder 48 honden er 9 feiten. Een enkele maal treft u op zo'r 1st een postduif, een kanarie, een pape- e aai of een schildpad aan. Maar verder Bn het cyperse, witte, rode, z- riekleuriige poezen en katers (al of niet 36t Ëoastreerd) en vooral veel honden. Hon- de fen in allerlei kleuren en maten, reuer p teven, met of zonder halsband; ras- baden en bastaarden; lang- en kort- ferige honden; boxers, kezen, pinchers, 'eg trders, spaniëls, buldoggen en hazewind- te pnden; of zo maar „twee kleine hondjes, ponden in een hol"; of een „rijst-met- fentenhond", die zowaar Pollux eet. Signalement Er is een kans, mevrouw, dat u tussen kaarten van al die gevonden dieren lm plotseling stuit op het signalement |n een cyperse poes („een der écht er- potjes is stijf"), die heel goed uw Minet -Wat wèl en wat niet mag aHij vele weggebruikers blykt een ver- D^rde opvatting te bestaan omtrent het of niet toegestaan zijn van het inrjj- iveife van de linkerrjjbaan op een zgn. dub- weg, aldus heeft de A.N.W.B., gecon- :rijjtecrd. gAlleen indien een bord „inrijden toege- 'chitn" n daartoe machtigt mag de wegge- egdplker automobilist, motorrijder, fiet- de linkerrijbaan oprijden wanneer •oheiding tussen de rijbanen bestaat bomen, bermen, verhoogde afscbci- Va*gen, „veiligliggende trambanen". Itaat dat bord er niet, dan mag het niet. oalffar.... bestaat de scheiding tussen die i kbanen uit een gracht, dus uit water, d'h mag die linkerrilbaan wèl worden tenzijeen verbodsbord u tebAt belet. zou kunnen zijn. Achter de omsohrijving staat het adres, waar het dier zich be vindt. En u behoeft er slechts heen te gaan om te zien, of die cyperse poés uw Minet is of niet. Alleen al in april is Amivedi er zo in geslaagd 21 weggelopen en 12 zwervende katten weer in contact te brengen met hun opgetogen eigenaars. Het is duidelijk, dat uw kans, Minet terug te vinden, voor een groot deel af hankelijk is van de mate van bekendheid die Amivedi geniet. Iedereen moet eigen lijk weten, dat Amivedi bestaat. Want iedereen kan een zwervende hond of kat vinden en Amivedd kan slechts goed hel pen, wanneer elke vondst gemeld wordt Natuurlijk is de hulp van nieuwe mede werkers een absolute vereiste, om het werk van de hulpdienst te kunnen uit breiden tot het gehele land. In Friesland, Drente. Groningen, Overijssel, Zeeland, Noordbrabant en Limburg bestaat nog geen enkele afdeling. En in Noordholland, boven het IJ, is Amivedi ook nog onbe kend. In Gelderland is tot dusver alleen Arnhem ingeschakeld. Belangeloos Bij de oprichting van. een nieuwe afde ling gaat het in hoofdzaak om een ver tegenwoordiger, die bereid is dagelijks de politie en de asiels in zijn woonplaats op te bellen, de telefoontjes aan te nemen van stad- of streekgenoten, dde een dier kwijt zijn of gevonden hebben en dat alles eenmaal per week door te geven aan het centrale secretariaat in Den Haag. Men dient dit echter geheel belangeloos te doen, want alle hulp wordt kosteloos ver leend en alle medewerkers zijn vrijwil ligers uit liefde voor het dier. Dat is alles. Het kost maar enkele uren oer week. Vooral gehuwde vrouwen, die telefoon hebben en vrij geregeld thuis zijn, zouden dit werk van dierenliefde uitstekend kunnen doen. Slechts om het trieste lot van zwervende honden en katten te kun nen verzachten, zoekt dus het Amivedi-secretariaat (Ant. Duyck- straat 6 in Den Haag) contact met dames in alle delen van het land. j En hiermee moge de schijnbare I wartaal uit de aanhef van dit artikel zijn verklaard. ,Mijn kat wil trouwen de polit: an een varken gemeld. Het worden terugbezorgd door Want het bleek gestolen Aan het bureau in Den Haag were de vermissing van een hondje ge „Wat voor hond, mevrouw?" „Ja, 't is een gewoon hondje". „Is of teef, „Wat bedoelt u?" wtje. mannetje of Antwoord bleef uit. Mevrouw wist het niet, had er nooit opgelet, 't Was een hondje en daarmeè uit. Wanneer een zwervende hond of kat in zulk een verwaarloosde toe stand wordt aangetroffen', dat zelfs de zorgzaamste dierenliefhebber en' of dierenarts hem niet meer kan „oplappen" wordt het dier wegge bracht ennee, niet afgemaakt. „Dan moeten we het dier laten in slapen", zegt Amivedi's voorzitter, de heer H. W. Knoest, vol piëteit. Maar als zo'n gevonden hond of kat niets mankeert, zoekt Amivedi er een nieuwe eigenaar voor. Dat kost soms véél moeite, zelfs bij mensen, die eën hond of kat heb ben aangevraagd. Nu eens is een Ierse setter niet bruin genoeg, dan weer wordt een rode poes afgekeurd om een witte achterpoot, want „het lijkt weï of ze in de kalk hfeft ge trapt". En zodoende denkt men bij Amivedi wel eens, dat er dames zijn die zich alleen afvragen of het aan geboden hondje wel bij hun bontjas kleurt Uit een brief aan Amivedi: „Ik heb een prachtige Cyperse kaf. Hebt u niet een mooi poesje, waar mee hij kan trouwen?" Amivedi heeft afwijzend be schikt, evenals op de vraag van een mevrouw, die het bezoek van een „man" voor haar Angorapoesje vroeg. Want er zijn al veel te veel honden en katten en daardoor legio zwerfdierèn. Amivedi zal er dus beslist niet aan meewerken, hun aantal door dit soort „kunst matige huwèlijken" nog te vergro- Kinderen nemen dikwijls van straat een hond of kat mee en laten het dier dan willekeurig ergens achter. Gevolg: hond of kat raakt het huis kwijt en wordt zwerfdier. Verzoek aan ouders: leert uw kin deren de dieren te laten waar ze zijn en „meelopers" terug te bren- „VERHOGING IS NIET REDELIJK" Zeventig ridders Militaire Willemsorde hebben zaterdag in Amsterdam hun jaarlijkse reünie gehouden. In het bijzonder werd gehuldigd (de jubilarissen onder de ridders worden jaarlijks in de bloemen gezet) de Hagenaar J. K. F. Rugebregt, wiens veertigjarig jubileum tien jaar geleden niet kon worden gevierd, daar hij toen in Indonesië verbleef. De heer P. W. Erkelens, voorzitter van de Koninklijke vereniging van Ridders M.W.O., zelf gouden jubilaris, wenste hem en zijn vrouw hartelijk geluk. (Van een onzer verslaggevers) fN DE STRALENDE ZON heeft de Koninklijke Nederlandse Automobiel club zaterdagmiddag op de Sciheveningse boulevard haar jaarlijkse :oncours voor koetswerken gehouden; een evenement, waarvoor in het bijzonder bij de badgasten zeer veel belangstelling bestond. Ook de deelneming van de zijde der autobezitters en -firma's was uitermate groot: r waren 130 „gewone" en acht antieke auto's te zien. De laatste waren an leden van de P.A.C., de pionier automobielclub. Commissie van artsen adviseert TN ONZE SAMENLEVING is het bjj de tegenwoordige stand van J- verzorging vrijwel voor niemand mogelijk persoonlijk de de geneeskundige isico's die hieruit lortvloeien, te dragen. Hiervan uitgaande heeft de commissie Ziektekostenvoor ziening van de Koninklijke Nederlandse maatschappij tot bevordering der genees kunde een rapport uitgebracht, dat is bedoeld als advies inzake de ziektekosten voorziening voor hen die niet onder de ziekenfondsverzekering vallen. Dit rapport is zaterdag in de vergadering van de maatschappij In Utrecht uitvoerig besproken. In het rapport wordt onder conchidecrd, dat eT een plicht voor iediere arts individueel en voor de artsen menlijik bestaat om medewerking te lenen aan bruikbare stelsels van kosten- voorziening en aan het goed functioneren van die stelseis. Dit kan echter onder be paalde omstandigheden dc consequentie met zich meebrengen, dat de beginselen, waarvan men bij een verantwoorde be roepsuitoefening uitgaat, aan zekere be perkingen onderhevig worden, hetgeen slechts aanvaardbaar is als het werkelijk onmogelijk is resultaat te bereiken zonder die beperkingen. Belangrijk is conclusie, dat een aanvaardba: systeem Officiële herdenking van Jan Zwart De officiële herdenking van de sterfdag van de organist-componist Jan Zwart (13 juli 1957) zal plaats hebben a.s. zaterdag door het comité. Op zijn graf te Zaandam wordt des middags een krans gelegd. Des avonds is de herdenkingssamenkomst in de Oude Kerk te Amsterdam om 8 uur. Dit concert wordt verzorgd door Feike Aisma die zal spelen het oanonisch voor spel over Ps. 84, sombere muziek over Ps, 103, meditatie en koraal „Rust mijn ziel", orgelkoraal „Uren, dagen, maanden, jaren" en uitgebreid naspel „Alle roem is uitgesloten", alle van Jan Zwart, de Toc cata in C van Sweelinck en Choral III van Franck. Tijdens dit concert wordt een krans gelegd bij het graf van Sweelinck in de Oude Kerk en spreekt de voorzitter van het comité Jan Zwart-herdenking, ds. A. J. Kret uit Krimpen aan de Lek, een herdenkingsrede uit. ge- ook economisch onaanvaardbare risico's moet nemen, daar het niet uitsluitend om een financieel sluitend systeem mag gaan. In de vergadering werd ook nog de po lio-inenting besproken. Men was van oor deel, dat bij voorkeur de huisartsen dc Inentingen moeten verzorgen, waardoor waarschijnlijk een zo groot mogeRjk aan tal kinderen zal worden bereikt. Wachtgelders op weverij wegens automatisering Vandaag zijn bij de weverij en ver verij J. ten Bos N.V. te Almelo vijftig werknemers meest mannen, uit alle afde lingen op wachtgeld gesleld. Er zijn thans aanzienlijke bedragen in nieuwe machines en andere apparatuur geïnvesteerd. Deze machines hebben een grotere produktivi- teit, waardoor een rationeler organisatie mogelijk wordt in dit bedrijf. (Advertentie) Probeer eens iuw-middelen. zelfs de duurste tijn, dan komt U tóch terug op s Zenuwtabletten, omdat deze Voor di bleef, zjj gezegd, dat niet alleen de schoonheid van een koetswerk als factor bij het waarde-oordeel geldt, zo merkte de heer J. H. van Haarcn, de voorzitter de sportcommissie van do K.N.A.C. op. Er werd ook gekeken naar al dan niet gocdsluitende deuren, naar linnen kap pen en schulfdaken. die meer of minder moeite opleverden by sluiting, nadat ze enige uren in dc felle zon hadden ge staan. naar het gemakkelijk naar voren en achteren schuiven van daartoe ont worpen voorbanken, kortom: naar con structie en degelykheid. Het was de bedoeling geweest, dat men hier ook de nieuwe Fiat 500 en de Wart- burg Coupé, wagens, die nog niet eerder in ons land te zien zijn geweest, had kun nen bewonderen. Maar dat ging niet door, evenmin als de komst van de sport wagen Mercedes 300 SL, die de duurste van de geëxposeerde wagens vormen. Nu was dat de Imperial Crown Convertible (f 37.500), de meest luxueuze wagen uit Chryslers stal. De goedkoopste wagen (eigenlijk: scootmobiel), die hier bij stond, was de BMW Isetta, die 3250 gulden kost. Ogenschijnlijk is de degelijkheid van de carrosserieën der geëxposeer de antieke wagens in het voordeel boven de nieuwe exemplaren. „Men zat er beter in. Jawel, als ze stilston den. Maar rekent u maar, dat u het 's avonds nóg voelt, als u 's middags van Amsterdam naar Den Haag ge reden bent in zo'n oude Spijker," merkte de chef technische dienst van de K.N.A.C., de heer A. W. Ganze- voort, op. Van die oude wagens was een Panhard Levassor uit ongeveer 1916 het pronk stuk. De eigenaar daarvan ontdekte het vehikel nauwelijks drie weken geleden ergens als oud roest, werkte er bij wyze van spreken dag en nacht aan en had hem nu vrijwel als nieuw. Hij was er dan ook volkomen op eigen kracht mee van Putten gereden. Er waren verschillende juries, die in verschillende prijsklassen prijzen en eer volle vermeldingen toekenden. Daarna werd er van alle eerste prijzen weer de beste uitgezocht voor de Grand Prix en die kreeg de geëxposeerde Isabella Sport, een wagen van het Borgwardconcern. Het bestuur van de Centrale bond onderling beheerde ziekenfondsen heeft naar het mededeelt, met teleurstelling vastgesteld, dat de poging van minister Suurhoff, om door arbitrage het conflict tussen tandartsen en ziekenfondsen spoedige oplossing te brengen, nog niet is geslaagd. De bond acht dit des te bei renswaardiger aangezien alle by het flict betrokken partyen zich in beginsel met arbitrage hadden verenigd. Met het aanbod van een aantal zieken fondsorganisaties om de tandheelkundige werkzaamheden te honoreren met bedrag van 26,5 cent per minuut, kan de C.B.O.Z. zich niet verenigen. Het bestuur van de bond herinnert er aan, dat de ziekenfondsorganisaties zich dit voorjaar na de uitvoerige besprekingen en onder zoekingen bereid hebben verklaard een honorarium te aanvaarden, dat was ge baseerd op 25 cent per minuut De C.B.O.Z. staat op het standpunt, dat met dit bedrag een redelijke honorering bij Geld voor Brokopon- do uit New York iDe Surinaamse premier dr. J. H. E. Ferrier, heeft te Paramaribo me degedeeld, dat thans de financiering het Brokopondo-pian verzekerd is na de be spreidingen in Nederland, Washington en New York. De president van de Wereldbank, Euge- e Black, noemde het Brokopondo-plan gezond en heeft het persoonlijk aan een syndicaat van bankiers te New York voor gelegd. Deze meenden, dat het mogelijk zal zijn Suriname tegen redelijke niet meer dan 43A procent ee ning te versohaffen. Zij zullen een morandum opstellen over de financiering, het contract met de Aluminium Company of America te Pittsburgh en de met emer te sluiten overeenkomst bouw van de dam, benevens andere wer- Diamanten echtparen op de diamanttentoonstelling Drieëndertig diamanten echtparen heb ben zaterdiaigavond, op uitnodiging val de leiding der expositie, de tentoonstel ling „Amsterdam diamantstad" bezocht. De heren kregen sigaren, de dames reuk water en bloemen. Bovendien kreeg eer der heren (72 jaar getrouwd) wiens vrouw wegens mekte niet kon komen, voor haar met diamanten bezette ring. behandeling van uitsluitend ziekenfonds verzekerden neerkomende op een bruto- belonlng van ongeveer f 30.000,— per jaar aan de tandarten werd aangeboden. De bond acht het, gezien de consequen ties. die dit ten aanzien van de door de verzekerden op te brengen premies met zich meebrengt, in geen geval verant woord de medewerkers van de zieken fondsen een hoger honorarium te bieden dan in feite verantwoord wordt geacht Dc C.B.O.Z. wUst er nog op dat. indien het ministeriële aanbod tot arbitrage zon zyn aanvaard, dit met zich had meege bracht, dat de tandartsen, in afwachting van de beslissing van de arbiters, onmid- deliyk hun werkzaamheden ten behoeve van de ziekenfondsverzekerden hadden hervat. Zelfs al zou een nieuw honore- rlngsvoorstel door de Maatschappy van tandheelkunde worden aanvaard, dan nog zou zulk een directe werkhervatting niet waarschyniyk zyn. Zulk een voor stel kan namciyk eerst worden verwer- keiykt nadat de Ziekenfondsraad er zyn goedkeuring aan heeft gehecht en nadat vaststaat dat ook de minister van sociale zaken en volksgezondheid er geen be- tegei laakt. Kruideniers maken geen te lioge winsten De Algemene Nederlandse kruideniers- bond deelt mede, dat hij zich geen zorgen maakt over de voorgenomen verkoop van koffie in de textielwinkels en in huishou delijke zaken. Men is ervan overtuigd, dat de consument zijn voorkeur voor de ver trouwde koffiemerken zal laten blijken. Wel is men ontstemd over de voorlich- ng over de inkoopprijzen. He tis niet zo, dat de inkoopprijs van koffie van 2,18 slechts 1,60 bedraagt. Deze is 1,92. De koffie van 1,72 kost de winkelier geen I. doch ƒ1,51. De winst bedraagt du3 slechts rond 12 pet, wat minder is dan de door het Economisoh instituut voor de middenstand berekende gemiddelde be drijfskosten van 15 a 16 pet. Zeven bestuursleden, o.a. de voorzitter en de secretaris, van de Ierse nationalis tische p artij Sinn Fein zijn gisteren in Dublin gevangen genomen toen de politie een inval deed in het gebouw van de partij tijdens een bestuursvergadering. Verder zijn nog 54 leden aangehouden. Kosrou Roesbeh een der oudste commu nistische leiders in Iran, die de bijnaam heeft van „de Lenin van Perzië", is zater dagnacht te Teheran in een vuurgevecht met leden' van de veiligheidstroepen ge wond en gevangen genomen. Hij was sinds 1948, toen hij uit een gevangenis ontsnap te, voortvluchtig. Radiospel voor padvinders (Van - verslaggeefsters) driehoekig, zonder dat er kaars vet verloren gaat. Maaik een visnet. Beschilder het ei, dat je zopa* kookt hebt. Maak van zeven flessen een carillonspel Wie zaterdag zijn radio op Hilversum II afstemde, ving deze en andere eigenaar- dige boodschappen op en hij zal rich waarschijnlijk in verbijstering hebben af gevraagd wat er nu toch wel aan de hand was. Zestigduizend padvindsters, gidsen en verkenners zouden het hem kunnen vertellen, want zij kropen bij wijze spreken i n de toestellen om toch i niets te missen van die geheimzin opdrachten en die cijfer- en letten binaties die werden doorgegeven, en die uiteindelijk de naam vormden va 1 geheimzinnige figuur. Een radioreporter achtervolgde uur lang, zogenaamd kris kras door Ne derland een vreemdeling, een bekend per soon uit de padvinderswereld, uil warm land. Het was een radiospel dat „Spiedend Oor" heette en dat het hoogte punt vormde van het gouden jubileum jaar van de padvindersbeweging, waarir tevens de honderdste verjaardag vai Lord Baden-Powell, de stichter, wordt ge- TEAMGEEST Niemand, behalve de uit vier personen bestaande „spel-oommissie" wist wat nu eigenlijk precies zou gebeuren, die zaterdagmiddag. De patrouilles rondes (groepjes van plm. 6 padvinders of padvindsters) wisten alleen, dat zij bij een radiotoestel moesten zitten, dat ze touw, gips, een kaars, zeven lege flessen, een spoorboekje, een stuk ijzerdraad en twee stokken bij zich moesten hebben en Toch is hel zo TOVENAARS EN PRIESTERS :yn gee [«•lyk by primitieve cul volkomen van priester* en (by de half-akker- onerië en Afrika treedt i beide fui het hoofd van hij de Afrikaa de hoofdman ii vikkelende ultui ich lat. i heeft i *yn i die van de hoi geslacht nfsti en krachten, terwyl de priester de die naar der godheid is. Tovenaars verkrij gen hun macht als gevolg van een inner lijke predispositie, priesters oefenen het ambt daarentegen uit krachtens aan geleerde kennis. Wie nu denkt, dat we ?en duidelijk onderscheid hebben gemaakt, vergist zièh helaas deerlijk, want ook tovenaars moeten een zekere opleiding door maken. Op de Mentawei-eilanden bij Sumatra worden de ogen van leerling Ook i tefei Hella* Rot ntwikkeling volgt, dat ontplooiing kunnen I ontwikkelde cultnurv tsgodsdiensi een groot deel uit de familie-culi groeid; de priesters werden uit de vooraanstaande burgera gekozen na de afschaffing van het koning zetten de koningen ala hekledei bepaalde priesterambten een soon duwenbestaan voort. scha- Nu oplóssii pla> overgoten, waardoor geduren dagen volslagen hlindhri' men meent dat de leerling de priesters een eindweegs in kkeling hebben gevolgd, ia het i meer dan billijk de tovenaars en irhelaars, die zo diep in aanaien »yn onken, uit het stof van de oudheid tr hoven te halen. De bedoeling vu dos in de aerate pieste, om de naum vsn die vreemdeling te raden en verder om te bewijzen, of de teamgeest In de ronde of patrouille dus danig was, dat de opdrachten om byvoor- beeld een eierdopje van gips te maken, of om een bloemstukje te vervaardigen, vlot samen werden uitgevoerd. En ra knoeiden ze eindeloos met flessen om daarvan, door ze ieder gedeel telijk met water te vullen, een carillon te makten. De kaars die in een driehoek gebogen moest worden, werd óf in de zon, óf bij een vuurtje week en buigzaam gemaakt. Langzamerhand werd ook de de geheimzinnige persoon duidelijk. Of duidelijk? „De derde letter plaatsnaam is de negende letter van mijn naam" kom daar maar eens uit als je *o verschrikkelijk graag wil dat je ronde of patrouille een goed figuur slaat! STADHUIS De cijfers ten slotte waren 030—11873 en dat was dan het telefoonnummer het Utrechtse stadhuis. De telefonistes daar hadden er wel overwerk voor over om tussen vier en vijf uur de ettelijke telefoontjes (twaalf lijnen!) op te vangen en naar de diverse bureaus te dirigeren, waar ijverige leiders en leidsters namen en oplossingen noteerden. Kimball O'Hara, dat was de naam van die vreemdeling uit India. Het is de hoofdpersoon uit de roman van Rudyard Kipling, waarop Baden-Powell een groot deel van het padvindersspel heeft ge baseerd. Maar er waren er niet veel die i meteen dóór hadden. „Lum- balsurk" seinde een groep, „Limbak- lomara" een ander. Sinterklaas uit Spanje", schetterde een opgewonden ver- kennerlje. „Hou je me nou voor de gek?" oeg de hopman aan het toestel onge- De Eindhovense padvinderspatrouille !De Kieviten" kwam als eerste uit de bus n nummer twee was de padvindersronde I van Wegeli West uit Den Haag. De Houtduivenpatrouille van troep III uit Utrecht was het zélf maar komen vertel len. Ze hadden wel vijftien keer gepro beerd het nummer te bollen, i steeds in gesprek. Maar Maarten Haring, een van de pabrouilleleden, had de gaten waar ze hun oplossing kwijt konden. Hij kende het telefoonnum- t zijn vader werkt op het stad- Nederl. Roode Kruis helpt bevolking van Iran Het Nederlandsohe Roode Kruis heeft 10.000 Zwitserse franks overgemaakt de Liga van Rode-Kruisverenigingen als bijdrage in de hulpverlening aan de door aardbeving getroffen bevolking van Lran. Voor het geld zullen tenten worden gekocht. Koningin bij huwelijk van vroegere secretaresse De Koningin heeft zaterdag de huwe lijksinzegening bijgewoond van nvr. B. Dijkstra, wethouder van Zutphen en me juffrouw mr. H. A. Snellen, inspectrice politie in Arnhem en vroeger secre- «e van Hare Majesteat. De bond heeft de minister van sociale zaken en volksgezondheid, de Maatschap pij van tandheelkunde en de zieken fondsorganisaties van zijn standpunt op de hoogte gesteld. Onderzoek aandelensiliok- kei Kon.-Skell In Parij6 wordt een onderzoek inge steld naar aanleiding van berichten, dat aandelen Koninklijke-Shell ter waarde 15 miljoen gulden naar Frankrijk zijn gesmokkeld en op de Parij6e beurs '.ijn verhandeld onder dekking van val- beursdooumenten, aldus verneemt Reu ter in gerechtelijke kringen aldaar. Bij deze transactie zou een winst van een half miljoen gulden zijn gemaakt en dit geld zou Frankrijk weer uit gesmokkeld zijn. De politie zou van plan zijn een financieel concern te Parijs te ondervra- Chef-Kok Kola Agoeng vermist Vrijdagmorgen zeven uur werd op het ms. Kota Agoeng, dat van Cheribon naar Soerabaje voer, de 30-jarige chef-kok C. van Antwerpen uit Rotterdam vermist. Hij was des nachts omstreeks kwart voor één nog gezien. De gezagvoerder, kapitein G. F. Oorver heeft terstond aille schepen in de omgeving gewaarschuwd en liet zijn schip ruim zeven uur terugvaren. Helaas mocht een en ander geen resultaat heb ben, zodat men moet aannemen, dat de heer Van Antwerpen, dde ruim zeven jaar geleden bij de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd in dienst trad, om het leven Is ge komen. r een rustige nachtrust.., rtétseekfeSNAX tnsectonschrll» INSECTENSCHRIR I oKego». »oy a Zm U.U, (Van een onzer redacteuren) 3p het congres van de Algemene Mi litaire Pensioenbond, dat vorige week Haarlem werd gehouden en een feesteiyk karakter droeg, omdat de bond dit jaar zyn zevende lustrum viert, -erd de eerste secretaris de heer W. van Liere onderscheiden. Hem werd meege deeld, dat de Koningin zyn verdiensten r de bond had erkend door hem de -medaille in zilver verbonden aan do Orde van Oranje Nassau te verlenen. Bij deze onderscheiding bleef het niet. e president van de bond, de heer W. Stuut, en de heer Van Liere werden toe gesproken door de vice-president, do heer Stolk. Hij schetste hun aandeel in de verbeteringen, die in de loop der jaren ten aanzien vafl de gepensioneerde militairen zijn bereikt, en zei, dat het hoofdbestuur in hun werk aanleiding had gevonden hen te eren met de gouden speld van de bond en een oorkonde. Van verscheidene militaire organisa ties gewerd het bestuur geschenken. Maar het grootste geschenk kwam van de le den. Het comité „Geef ze de ruimte", dat de taak op zich heeft genomen gel den bijeen te brengen voor een nieuw bondsgebouw. had onder de 12.000 leden een collecte gehouden, die na afloop van de eerste ronde, geslaagd mag heten. Een bedrag van 16.000 kon de penning meester worden overhandigd De jubileumrede werd uitgesproken door het lid van het hoofdbestuur de heer J. H. Koek, die eraan herinnerde dat de bond werd opgericht met het doel de oud-gepensioneerden te brengen onder de normen en verhoudingen van de mi litaire pensioenwetten 1922. In de loop der jaren is er veel bereikt veel verbeterd. De pensioenen vol doen thans aan redelijk te stellen eisen. Desondanks blijven er nog vele wensen. De aandacht moet gevestigd blijven op het lot van de oorlogsweduwen. op de huurverhogingen en op de prijsstijgin- De bond zal opdat i blij-

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 5