Christelijk zangconcours Ring Leiden liep ten einde Atletiekwedstrijden van „Holland" groot succes Kasteel Sta verden voer in zonlicht en regen nieuwe leidsche courant 3 donderdag 4 juli 1957 Voorzitter Goedhart gehuldigd Zilveren N.L.C.-wisselbeker naar Crescendote Dirkshorn NA DE OPENING verliep het concours van de Ring van Christel. Zang verenigingen „Leiden en Omstreken" wel niet met de regelmaat van de klok, maar toch in een gestadig tempo. Wat voorzitter Goedhart betreft, zou het klokritme wèl zijn gehandhaafd. Maar er zijn nu eenmaal altijd verenigingen, die veel minder precies zijn dan de genoemde functionaris en er geen bezwaar in zien, over tijd te verschijnen. De jury-voorzitter, Hendrik Altink, heeft daar nog eens een hartig woordje over gezegd. Een vereniging komt immers niet alleen maar voor zichzelf, maar ook om anderen te horen en van hen te leren, hoe het moet of niet moet. Met dat doel worden ook concoursen opgezet. De heer G. Goedhart, de man, die bij alle Ring-manifestaties het roer in zijn stevige handen heeft, verdiende het, op dit vijfentwintigste concours naar vorer te worden gehaald. Vijfendertig jaar ge leden werd hij voorzitter van de toen ge vormde Ring. Hij is het nog altijd. Van wege zijn leiderscapaciteiten en zijn ka raktereigenschappen, die hem aller sym pathie en vertrouwen deden winnen. We kennen hem niet als voorzitter van be stuursvergaderingen, zoveel te beter ech ter in zijn kwaliteit van concours- en zangavondleider. Hij houdt niet van show, zijn toespraken kenmerken zich door be knoptheid en uiterste eenvoud Hij wil graag op tijd beginnen, voortmaken er tijdig eindigen. Zijn metalen stem kon digt aan, roept op, waarschuwt, niet ar rogant, maar menselijk. Hij krijgt altijd, als vanzelfsprekend, gehoor De heer Goedhart is een welhaast onmisbare figuur geworden. Zijn aanwezigheid is niet wèg te denken. Hijzelf vindt het toch langzamerhand wel tijd worden, om afscheid te nemen. Een paar jaar geleden dreigde dit zelfs door te gaan. Er is niets van gekomen. Het werk is hem zó lief geworden, dat hij er slechts uit noodzaak van zou kunnen scheiden. Die noodzaak schijnt nog niet aanwezig. We hopen (en velen doen dat mèt ons), dat die ook voor lopig niet komt. De heer H. J. Renee, vroeger secretaris, nu erelid van de Ring, onderlijnde die hoop nog eens nadrukkelijk in zijn van grote waardering getuigende toespraak voor het forum van de zaal. Hij wenste de jubilaris, die nu zijn vijfentwintigste concours leidde, toe. dat hij de veertig jaar zou kunnen volmaken Prachtige bloemen voor mevrouw Goedhart en een fruitmand voor de voorzitter zelf waren welsprekende „tolken" Geen enkele le prijs A Het is onmogelijk, om van de prestaties van ruim dertig koren een zelfs globaal overzicht te geven. Toch wagen we ons aan een wat vage karakteristiek, die, ofschoon niet algemeen geldig, toch de stand van zaken vrij dicht benadert. De koren bleken zich in overgrote meer derheid voldoende ernstig op de grote ge beurtenis te hebben voorbereid. De zang gaf daarvan in menig opzicht het bewijs. Toch was er op dit concours niet vaak werkelijk goede zang te horen. Het is in dit verband tekenend, dat er geen enkele maal een eerste prijs A werd toegekend. Niet weinige koren (of eigenlijk: diri genten) menen altijd nog, dat een goede voordracht voornamelijk wordt geken merkt door een overvloedig gebruik nadrukkelijke gevoelsuitingen, geforceer de accentuatie, een pathetisch optrekken van de toon op een sterk maatdeel, uitbundigheid, die de natuurlijke r kale dictie de kartsen beneemt. Men moest in deze gevallen besluiten tot een gebrek of zelfs gemis aan muzikaal begrip. Een andere zaak van gewicht is de nauwkeurigheid in het ritme. Men hoorde niet zelden willekeurige ver anderingen en verwaarlozing van belangrijke détails, ten bate vaak van een gevoelsuitstalling en ten na dele van de helderheid van klankbeeld. Men beseffe toch, dat de muzikale eisen moeben prevaleren boven alle andere. Daarom moet een juist begrip van de be doeling van de componist allereerst den nagestreefd. Dan doet het er feitelijk niet toe, of de tekst Nederlands, dan wel Latijns of Italiaans is. Niet te benijden We willen echter ook weer niet èl te pessimistisch zijn in onze beschouwing. Dikwijls was de klank welluidend en ook mooi, de uitspraak verzorgd en bleek er een verheugend goede aandacht voor de dirigent, wiens positie op een concours met zoveel kritische en super-kritische oren toch al niet te benijden is Boven dien leverden enkele koren werkelijk uit stekende prestaties, met name verschillen de uit de omgeving van Leiden. Maar de instelling van vele andere leek ons toch niet geheel juist of zelfs verkeerd, voor aover die althans op uiterlijk vertoon en te weinig op een getrouwe, nauwkeurige realisatie van de partituur en op een zuiver muzikale uitbeelding was gericht. Met alle respect voor het moei lijke werk van de ongetwijfeld er varen jury, moeten we toch opmer ken, dat deze heren, gezien hun oor- deel, aan dit uiterlijk effect en het ophouden van de toon meer waarde schenen te hechten dan aan de muzi kale zuiverheid en eenvoud van de mededeling. Zware, pompeuze ver tolkingen werden een paar maal, naar onze mening tè hoog gewaar deerd. zal wel een samenbundeling en centrali satie moeten voorafgaan. En zover is he helaas nog lang niet... Vijf koren (waaronder de bekerwin naar „Onderling Kunstgenot" uit Sche- veningen) waren niet minder dan gehan dicapt door de zeer ernstige ziekte var hun dirigent E. D. Looren-de Jong. Ze zongen nu onder moedige plaatsverv; gers, wier durf en energie hogelijk te waarderen waren, maar die hem, na paar repetities, toch niet tot het gehoopte resultaat konden voeren Veel lof verdienen ook de voornaamste organisators(trices): de dames M. var Beek en L. Boom er de heer H de Vos. De belangstelling van het publiek zelfs in de avonduren, minder groot dan gewoonlijk. Geen enkele zangliefhebber mag zich de kans, een dergelijk uniek zangfestijn bij te kunnen wonen, laten ontgaan. Goed bedacht Het was organisatorisch en vooral psy chologisch, goed bedacht, de druk var uitgebreide programma te verlichten. Men heeft dit bereikt door het concours in vier delen uiteen te leggen. Daardoor was tevens de misschien wel spannende, maar niet minder vermoeiende climax naar het einde vermeden. Elk onderdeel begon na melijk weer van „onderaf", terwijl het laatste uitsluitend deelnemers uit de Su perieure Afdeling omvatte (één vrouwen koor, twee mannenkoren en drie ge mengde koren). Hier deed zich dus een mooie gelegenheid tot vergelijken voor. De uitslag was als volgt: Jeugdkoor: „Asaf" (Papendrecht): 340 p., le pr. B; le afd. Mannenkoren: „Asaf" (Papen drecht): 325 p., le pr. B; le afd. Vrouwen- Dient den Heer" (Den Haag): I Afd. l p., le „Vox enkoren: Jubilans" (Zevenhuizen): 308 p, le pr. B; Meisjeskoor „Vox Jubilans": 317 p., 1 pr. B. Superieure Afd. Mannenkoren: Dubbel- mannenkwartet „Kunst naar Kracht" (Den Haag: 324 p le pr B; „Onderling Kunstgenot" (Scheveningen): 320 p., le pr. B. De zilveren wisselbeker vai Leidsche Courant" ging dus veningse Mannenkoor naar in Dirkshorn. Joh. van de „Nieuwe an het Sche- „Crescendo" Mr. Knibbe naar Afrika vertrokken Mr. dr. P. G. Knibbe, secretaris van de Kamer van Koophandel te Leiden, is vanmorgen met zijn vrouw scheep ge gaan naar Zuid-Afrika. Zij hopen daar wondende dochter te bezoeken mr. Knibbe zal ook contact leggen Zuidafrikaanse industrieën. Begin december hoopt het echtpaar Knibbe naar Nederland terug te keren. Dan zal, zoals gemeld, het officiële af scheid van de heer Knibbe als van de K. van K. plaats hebben. Academische examens LEIDEN. 4 juH. Geslaai Schooeveld te Den Hia Leidse Hout-tribune flink bezet R. Pominee leverde een heel goede prestatie bij hoogspringen DE BELANGSTELLING voor de atletiekwedstrijden, die gisteravond in de Leidse Hout werden gehouden op initiatief van de atletiek vereniging „Holland", hebben meer belangstelling getrokken dan iemand maar had durven verwachten. De grote tribune was voor een groot deel door belangstellenden ingenomen. Belangstellenden, die zich niet karig toonden met applaus, als op het toernooiveld de een of andere atleet een bijzondere prestatie verrichtte. Spectaculair was het polsstokhoog springen. Aller interesse ging uit naar dt Hongaar O. Bagi, een man van Trekvo gels uit Den Haag. die met zijn clubge noot W. Elenga bijna de hele avond bezig was en die uiteindelijk een hoogte van De sintelbaan was door de regen van gistermiddag wat zwaar geworden, maar door de bank werden toch goede tijden gemaakt. Jammer was het, dat R. Pommee van „Holland" er niet in slaagde het Neder- Nog lang niet De uitslagen gaven tezamen een nogal uniform beeld te zien. Ze wervelden in hiet te wijde spiraal om de grensspil van I driehonderd punten, die de hoge tweede tn bescheiden eerste prijzen scheidt. Het aantal eerste prijzen achtten we trouwens ®°k te hoog Een tweede prijs is toch j Biet oneervol? Maar aan een werkelijk I bevredigende toestand op concoursgebied Op het nationale zangconcours werd gisteravond de heer Goedhart eens in de geschenken gezet omdat hg een jubileum vierde als voorzitter. Goed hart toont zich op de concoursen altijd een rustige maar toch ook dynamische Jiguur, die de ring Leiden een wel heel warm hart toedraagt. Fpto N. van der Horst. koren: „Asaf" (Papendrecht): 304 p., li pr. B; le afd. Gem. Koren: „De Lofstem' (Jutphaas): 304 p., le pr. B; „Con Amore' 288 p., 2e pr. Afd. Uitmuntendheid Gem. Koren: „Zang en Vriendschap" (Ottcrlo): 326 p., le pr. B; „Amersfoorts Chr. Gem. Koor" 290 p., 2e pr.;Meisjeskoor ..Klein Hosanna' (Benthuizen): 284 p., 2e pr. le afd. Gem. Koren: „Hosanna" (Lex- mond): 302 p., le pr. B. Afd. Uitmuntendheid Gem. Koren: „Soli Deo Gloria" (Utrecht): 344 p., le pr. B „Crescendo" (Dirkshorn): 348 p le pr. B Afd. Uitmuntendheid Mannenkoren: „Zang Veredelt" (Bussum): 325 p., le pr. B. Superieur Superieure Afd. Gem. Koren: „Soli Deo Gloria" (Scherpenzeel): 335 p., le pr. B. Superieure Afd. Mannenkoren: „De Lofstem" (Broek op Langendijk): 312 p.. le pr. B. Superieure Afd. Gem. Koren: „Looft den Heer1' (St. Pancras): 337 p., le pr. B; „Puttershoeks Gem. Koor": 291 p., 2e pr.. 3e Afd. Manncnkr-en: Dubbelmannen- Afd. Uitmuntendheid Mannenkoren: .Onvermoeid Vooruit" (Waddinxveen): 292 p 2e pr. Afd. Uitmuntendheid Vrouwenkoren: „Sierkans Dameskoor" (Den Haag): 333 le pr. B; „Onvermoeid Vooruit" (Wad- nxveen): 311 p., le pr. B. Afd. Uitmuntendheid Gem. Koren: „Zang en Vriendschap" (Hazerswoude): 6 p., 2e pr. Superieure Afd. Gcm. Koren: „Excel- or" (Nieuw-Vennep): 335 p., le pr. B; Gem. Zangvereniging" (Haarlem): 326 p., le pr. B; „Concordia" (Noordwijkcrhout): 293 p., 2e pr. '4. Uitmuntendheid Gem Koren: „Looft den Heer" (Kaagdorp): 315 p., le pr. kwartet „Onderlinge Vriendenkring" (Boskoop): 288 p., 2e pr. le Afd. Gem. Koren: „Schotens Chr. „Looft den Heer" (Lisse): 308 p., le pr. B; „Advendo" (Burgerveen): 328 p., le pr. B; KANTOORMACHINES Demmenie Haarlemmerstraat 184 Te lef 21400 3 Oktoberviering wordt voorbereid Volwassenen spelen mee in „sprookje" TN OUD HORTUSZICHT heeft gisteravond de inschrijving volwassenen voor de 3-oktober- sprookjesoptocht plaats gehad, werd een beeldschoon Doornroosje gekozen, een allerliefst Sneeuw witje en een breedgeschouderde, slanke prins. De heren waren in de minderheid, i ?en nood, er- waren dames genoeg be- ïid om een travestierol op zich te ne- ■en. Iedereen had tenslotte een beurt ge- ad en cr was niemand, die teleurgesteld aar huis moest. Het grote feest wierp zijn sfeer al it. Dat was aan alles te merken. Er den grappen gemaakt over de rollen, die zich zag toebedeeld. Wie al wat op tochtenervaring had. liet dat duidelijk blijken aan de nieuwelingen in het „vak". „Ik heb een heks nodig", zei de heer De Wilde. Flatteus is de rol niet, maar interessant wel". Er stond een meisje op, bekoorlijk meisje. „Dat is geen doen de grimeur", vond de heer De Wil de. Hij zei zoiets van: „Hoe moet die zoiets moois iets lelijks maken?" meisje lachte. „Maar als u bereid bent alle ijdelheid te laten varen?" vroeg de heer De Wilde. Dat was het meisje en zo krijgt Leiden op 3 oktober een „mooie" lelijke heks te zien. Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Krijn zn van H. Schoonder- woerd en L. Donk; Ronald zn van L. Mekel en S. C. Hendriks; Marianne dr ran A. van Polanen en S. Paap; Thomas :n van A. J. van der Meij en J. S. Voor laat; Cornells zn van J. Nieboer en A. M. Jansen; Clara Maria dr van J. Sna- tersen en G. Giesesteijn; Adrlaan Johan- 'an C. D. Arbouw en A, W. de Vrueh; Ludovicus Johannes Franciscus van H C. W. Bijl en W. van Leeuwen Overleden: G. E. Delfos, 67 jr, huisvr I Koppeschaar; J Elijzen, 28 jr. man. J P. J. M. Lanser. 70 jr, huisvr. v. K. de Jeu; H. M. van der Laan, 8 maanden, zq. lands record hoogspringen jongens, dat op 1.85 meter staat, te verbeteren. H bereikte 1.78 m„ evengoed een aanziet lijke hoogte. Pommee zal nog wel eet meer van zich laten horen. De organisatie was prima en bleef li pen, ook toen het programma in halve duisternis moest worden afgewerkt De uitslagen waren: 100 m. dames B: 1. J. Vrijburg (WIK) 13.-. 2. A. Kohlenberg (WIK) 13.4. 3. Dorlandt (Bataven) 13.7. Hoogspringen jongens A: 1. R. Pommee (Holland) 1.78 m. (Ned. record 1.85 m), 2. A. v. Gaaien (LDA) 1.68 m., 3. H. Vuurst de Vries (Sios) 1.68 m. 100 m. meisjes A: 1. J. Vrijburg (WIK) 13,2, 2. H. Muller (WIK) 13,5, 3. G. Lou- rier (S. en L.) 13.6. 100 m. jongens B: 1. A. Oudendijk (Es tafette) 11.7, 2. F. Beker (Holland) 11.9, 3. A. Hanstede (Treky.) 12.-. 800 m. junioren A: 1. H. Rijsbergen (Holland) 2.06, 2. H. Spreeuw (V. en 2.08.5, 3. P. de Jong (Bataven) 2.11. Discuswerpen junioren B: 1. J. Kimt (Holland) 35.70 m., 2. A. Hanstede (Trekv.) 34.82 m., 3. J. de Kubber (PP) 33.38. 200 m. jongens: 1. J. Noordenbos (Mi nerva) 22.8 (zeer goede tijd), 2. P. Kooter (Minerva) 23.4. 3. H. J. v. d. Vuurst (Sios) 23.5. Kogelstoten heren C: 1. W. Houtzagi (Fit) 11.62 m., 2. J. Klip (Minerva) 10.84.5 m., 3. R. v. Eyken (Trekv.) 10.42 m. Polsstok A: 1. O. Bagi (Trekv.) 3.60 2. W. Elenga (Trekv.) 3.30 m.. 3. A. Gieske (Bataven) 3.0G m. Polsstok B: 1. J. Klip (Minerva) 3.10 m., 2. C. v. Yperen (Minerva) 3.10 m„ 3. A. Koek (Suomi) 3.10 m. Hoogspringen jongens A: 1. R. Pommee (Holland) 1.78 m., 2. A v. Gaaien (LDA) 1.68 m., 3. J. v. d. Vuurst (Sios) 1.68 5000 m. heren A: 1. J. Vergeer (AV '47) 15.17.2, 2. A. Rietbroek (LDA) 15.23.7, 3. J. A. Smits (AV '36) 15.56.8. Estafette 4 x 200 m. heren: 1. Gem. ploeg Holland—VI. en L. 1.35. 2. Trekvo gels 1.36.2, 3. Te Werve 1.37. 1500 m. heren C: 1. E. Westerhout (Hol land) 4.15.7, 2. G. van Rooy (AV '23) 4.17.-, 3. A. Ouwehand (Sios) 4.17.4. 1500 m. heren D: 1. R. v. d. Haak (Hol land) 4.25.7, 2. P. Skliba (LDA) 4.26.6, 3. A. v. Dijk (Suomi) 4.28.6. 400 m. heren A: 1. J. Parlevliet (V. en L.) 49.9, 2. B. Verwey (Trekv.) 50 4, 3. C. Lagendijk (R.K. Holland) 52.1. Kogelstoten heren B 1. J. Smit (Sue 12.42.5 m.. 2. J. Adelaar (Suomi) 11.91 3. T. v. Opijnen (Holland) 11.86 m. 800 m. heren A: 1. G. M. Veldhoven (Metro) 1.58.2, 2. R. Schoemaker (V. en L.) 1.58.4, 3. P. Veltman (LDA) 2.00.-. 100 m. heren B: 1. v. d. Meer (SVV) 11.5, 2. K. Endenburg (Te Werve) 11.8), 3. B. Hamann (Estafette) 11.8. 600 m. junioren B: 1. C. Konings (Zaan land) 1.28.2. 2. H. Peen (Holland) 1 29.-. 3. T. Janse (AV '36) 1.31.6. 400 m. heren B: 1. J. Jansen (DOS) 52.-. 2. P. Selier (Holland) 52.2, 3. A. Snijders (Haarlem) 54.2. 800 m. heren C: 1. D. v. Noort (DOS) 2.06.8, 2. S. Oppe (Nurmi) 2.07.3, 3. C. Vooys (Gouda) 2.08.2. 4 x 300 m. estafette voor voetballers: 1. Roodenburg 2.47.9. 2. LFC 2.51.5, 3. Leiden 2.54.3, 4. Docos 3.23.-, Men iverd verlegen met zoveel gulheid Westervoort bereidde het drijvend ziekenhuis grandioos welkom (Telefonisch vanuit Westervoort) NA MIJL legt de Kasteel Staverden dag na dag af en het verveelt de opvarenden niet. Toen gistermorgen in Nijmegen los werd ge gooid scheen alweer de zon over het schip. „Behouden vaart" riepen ze van de kant nog na. Wel, dat is het geworden, ondanks dat onweer, dat hij het pontveer van PannerdenDoorenhurg het drijvende ziekenhuis met een wilde regenstorm besprong onder somber jagende wolken. Een heel eind voeren twee douaneboot jes mee met de Kasteel Staverden. Kwik zilverachtig schoten ze in de buurt het schip heen en weer, malle fratsen halend en staaltjes van stuurmanskunst instrerend. Iedereen had plezit de wonderlijke capriolen, die met deze llige dwergen van het water werden uitgehaald. Later, toen ineens dreigend onweer over het water viel. daalde de barometer de onbezorgde stem ming. Een meter hoog kwamen de golven •el. Rustig bleef het evenwel aan boord. Men heeft zoiets liever niet, maar als noet kan men aan boord een stootje hebben. Westervoort werd zonder on gelukken bereikt Om half zes. Daar in Westervoort zijn toen zoveel ooie dingen gebeurd, dat er over dat razende avontuur op het water weinig of meer is gepraat. In de eerste plaats Trouw in Leidse meelfabriek Van vader-op-zoon-op-zoon-op-zoon was bij „De Sleutels'n v. d. Berg TTET WAS VANMORGEN feest op de meelfabriek „De Sleutels" aan de Oosterkerkstraat, want vier jubilarissen bereikten vandaag tezamen de mijlpaal van een eeuw dienstverband. Maar een van deze jubilarissen heeft al meer jubilea bij „De Sleutels" meegemaakt en al vormde hij toen niet het middelpunt van de felicitatiestroom, toch was hij er nauw bij be trokken. De heer J. M. v. d. Berg. Frederik var Eedenlaan 37. zette vandaag een familie traditie voort, want geslachten lang heeft de familie Van der Berg medegeholpen aan de technische bedrijfsvaardigheid van „De Sleutels". De geschiedenis begint ruim een halve eeuw geleden, toen de grootvader van de jubilaris als bankwerker bij 'de meel fabriek in dienst trad. Toen diens zoon een loopbaan moest kiezen, kwam hij ook als bankwerker in de Oosterkerkstraat terecht en in 1947 vierde de vader van de huidige zilveren jubilaris zijn 25-jarig Jubileum bij „De Sleutels" Deze J. M. van der Berg is nu alweer enkele jaren met pensioen, maar weder om werken twee geslachten bij de meel fabriek. Want enkele jaren terug, toen de jubilaris van thans zijn zilveren feest zag naderen, kwam zijn nu 20-jarige zoon aan de draaibank staan in de afdeling, waarover zijn vader voorman was. Neen, schokkende dingen waren er niet gebeurd gedurende het dienstverband van de familie Van der Berg - M. J, J. M. - J. M - M. J -; alles is gewoon gegaan, vertelde ons de heer J. M. v. d. Berg gistermiddag. Een zilveren ketting, die zijn volgende schakel al heeft gevonden; een band van onbewogen trouw, die in deze tijd vaak ode gemist wordt kwam daar aan boord ds. Van Ginhoven, bestuurslid van de Rode Kruis-afdeling Westervoort. Vriendelijk verwelkomde hij de opvarenden Deputatie na deputatie kwam met verrassingen, met manden bloemen, met roomboter, eieren, biscuits, een dambord met schaven, allemaal van Westervoortse sportverenigingen. En dat was nog niet alles. Ook de bur gerij stuurde afgezanten, met ge schenken. De een had dit lekkers, de ander dat. Ze werden er aan boord van de Kasteel Staverden een beetje Overvloed Ds. en mevrouw Brummelkamp kwa men op visite, de onderwijzer de heer Van der Zee en de Westervoortse kape laan. Uit naam van het hele dorp wat voor verschil dat uitmaakte met de reeds genoemde burgerij begreep niemand zo gauw kwamen enkele dames zowel aan de zieken als hun verplegende weldoe- ers een schaaltje fruit aanbieden. Als de stemming nu nóg niet goed ïweest, dan was ze het wel geworden door de plaatselijke muziekvereniging, die marsen speelde, dat het schip er de. En in elke zaal zong het Hervormd zangkoor Fruit, die milde medicijn vooi zieken, kwam in nog grotere hoeveel heid, toen de afvaardiging van de plaat selijke vereniging van fruithandelaren binnenkwam. Het leek of een hoorn des overvloeds werd uitgestort. Maar regelmaat behoort er te en ziekenhuis en toen dokter v. d. Bijl dan ook weer de avondoverdenking had gehouden, gingen de zieken slapen. In de ersatiezaal heeft het verplegend per soneel daarna nog zijn genoegen beleefd de opvoering van een toneelstuk. Die opvoering duurde nog voort, toen dit verslag naar de redactie werd getelefo neerd door de heer C. de Koning, ser geant-majoor van het Rode Kruis. Reddend zwemmen Drie leden van de Leidse Reddingsbri gade zijn geslaagd voor het diploma A de Kon. Ned. Bond tot het redden van Drenkelingen, namelijk de dames J. G. de he'd' en G. P. M. Tegelaar en de heer F. Vliet. *r° Leidse Sleuteltjes in De Mallemolen In het jeugdtelevisieprogramma van woensdagmiddag De Mallemolen traden gistermiddag de Leidse Sleuteltjes onder leiding van Herik Franke op. Dat was een grote eer, want dit werd dé laateto uitzending van De Mallemolen en men had hiervoor de medewerking gevraagd van een koor, dat in de loop van de tijd bij de jeugdige kijkers erg in de smaak was gevallen. In een grote kring zongen de Jonge Leidse vocalisten liedjes van Annie M. G. Schmidt. Omdat de dichteres grote waardering heeft voor het koortje van Henk Franke, was ze zelf naar de studio gekomen om de Sleuteltjes te bedanken. Een grote doos lekkers bewees hoe groot de dankbaarheid van Annie Schmidt is voor het feit dat Leidse kinderen haar liedjes bekend maken. Het meisje Adriaanse was niet gauw tevreden, want zij vroeg mej. Schmidt nog hoe de lied jes worden gemaakt Ook zij werd te vreden gesteld en „Juffrouw Scholten, die op de Dam door de zon is gesmolten," diende als speciaal voorbeeld voor da Sleuteltjes. Dokter Lastpost deed daarna enkel» spelletjes met de Leidse kinderen. AGENDA VOOR LEIDEN Volkshuis, 8 i L.J.A. Stadsgehoorzaal, 8.15 uur: concert Toon kunstkoor in kader van Holland Festival. Tent Kaasmarkt, 8 uur: geloofsappèl ter opening van evangelisatieweek van de Contactcommissie voor het Evangeli satiewerk. Zijlsingel 36, 10 tot 22 uur: DAF-ten- toonstelling, tot 12 juli. Nieuwe Vaart 3 tot 5 uur: zwemver eniging De Watervrienden, prestatie tochten en nationale 1 km.-wedstrijd. Dienst der apotheken De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden wordt waargenomen door de apotheek Herdingh en Blanken. Hogewoerd 171, tel. 20502, de apotheek Reyst. Steenstraat 35, tel. 20136 en de apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Tentoonstellingen Rijksmuseum voor volkenkunde, tot 1 iktober tentoonstelling „Mens In minia tuur. De wereld van het poppenspel". De Lakenhal, tot 8 juli: Moderne kunst In Groningen. De Lakenhal, tot 8 juli: Shakespearn <p het Engelse toneel Promoties le Leiden Gepromoveerd to( doctor in de ze neet leun de PediMrische aspecten pathie (Deel I, geneeskunde op naar de bete- pathie (Deel II. de rechtsgeleerd-

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 3