Federatieve samenwerking tussen V.C.V. en K.N.V.B? KOOPT NU ZOMERWARMTE VOOR DE WINTER NU 2e DEKEN voor HALVE PRIJS „De Jeugd vliegt uit" Tweehonderd Rijnsburgse ouden van dagen uit Jarige burgemeester werd tijdens broodmaalti jd on derscheiden ervaren verkoopster en leerling verkoopster NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 WOENSDAG 3 JULI 1957 iwt (Ajük. Profiteert van onze aanbieding Sample Irregular w.o. alle bekende soorten zuiver wollen dekens KATWIJK RIJNSBURC EEN NIEUWE (ryy/7 "ZOy/z. DEKEN, speciaal voor ons vervaardigd, de Calypso deken „CALYPSO ROOD" met zwarte balken le deken 39.50 2e deken 19.75 Bezwaren tegen de koers van de KNVB EEN VAN DE BELANGRIJKSTE AGENDAPUNTEN op de algemene vergadering van het Verbond van Chr. Voetbalverenigingen in Neder land (VCV), die zaterdag in Utrecht wordt gehouden, zal blijken te zijn het voorstel, dat de Asser Christelijke Voetbalvereniging (ACV) op de agenda heeft doen plaatsen. In het voorstel wordt het bestuui het V.C.V. opgedragen met het bestuur van de K.N.V.B. onderhandelingen aan te knopen, die ten doel hebben voor de Christelijke voetbalverenigingen in Ne derland, aangesloten by het V.C.V., een zodanige organisatievorm te scheppen, dat om aan de competities in georga niseerd verband van de K.N.V.B. en haar afdelingen voor het zaterdagvoetbal te kunnen deelnemen geen verplicht lid maatschap van de K.N.V.B. als voor waarde wordt gesteld. Gedacht wordt aan een federatief samenwerken tussen V.C.V. en K.N.V.B. Als toelichting op het voorstel dlene, dat door het besluit van de K.N.V.B. be treffende de instelling van een voetbal pool de grens van de in 1945 aangegane fusie met de K.N.V.B. is overschreden. Hoewel in negatieve zin hebben Chr. ver enigingen deelgenomen aan de besluit vorming over deze zaak, hetgeen voort vloeit uit het volwaardig lidmaatschap van de K.N.V.B. De verantwoordelijkheid voor dat besluit blijft door dit volwaardige lidmaatschap op elk lid van de organi satie rusten. Om redenen van godsdien stige en zedelijke aard kan ter zake door de Chr. verenigingen niet alleen worden volstaan met „Wij zijn er tegen". Voorts wordt het bestuur opgedragen die verenigingen, aangesloten bij het V.C.V., die in verenigingsverband voor hun leden deelneming aan de K.N.V.B.- voetbalpool mogelijk maken, door roye ment van het lidmaatschap vervallen te verklaren. Bij het bestuur van de K.N.V.B. moet er ten slotte op worden aangedron gen, aldus het voorstel, dat zodanige rege len worden gesteld, dat deelneming voor de leden van de K.N.V.B. uitsluitend mo gelijk is door middel van de vereniging, waarvan men lid is. Duidelijk voorstel Dit voorstel geeft op zakelijke en dui delijke wijze weer. waarover reeds lang werd gesproken en waaraan reeds lang werd gedacht. Het is ons bekend, dat al geruime tijd, niet alleen In de bestuurs- kring van A.C.V. maar ook in die het V.C.V., bezwaren bestaan tegen de huidige gang van zaken in de K.N.V.B. De heer A. de Bruin, die niet alleen be stuurslid van A.C.V., maar ook van "T beroemde geneesmiddelen in 1 tablet zorgen, dat U weer met plezier Uw werk doet Waterpolo De Zijl I-Donk I 7-3 Het nog ongeslagen Donk kreeg dins dagavond in „De ZU1" weinig kans de thuisclub te verslaan. Zoals het meer gaat. gebeurden In deze ontmoeting onprettige dingen. Een van de „Donk"-spelera voer de dit wel wat te erg door en liet zich In de tweede helft zelfs wegdragen. Hensing zwom 9pcedig fraai op, speel de even naar zijn tegenspeler, kreeg de bal terug en sohoot fraai in, 10. Even later eenzelfde spelletje en nu was het Van Tol, die de stand op 20 bracht. Een kleine verdeddgingsfout was voor Donk voldoende om de stand tot 21 te rug te brengen, maar nadat een Donk speler naar de kant was verwezen, werd het door v. d. Kwaak 31. Een goed schot van Rowan werd even fraai gekeerd maar v. d. Kwaak was Juist op tijd om de bal toch nog in te schieten. 41. Nadat twee spelers naar de kant waren verwezen kon Donk de geblesseer de Plezier nog juist passeren, 42 Bijna direct na het uitzwemmen werd het door Van Tol 5—2 en opnieuw kon keeper Plezier een houdbaar schot niet met één hand onder controle krijgen, 53. Toen ging een Donk-speler gebles- seerd(?) naar de kant en Van Tol zorgde voor 6—3. Nadien speelde de thuisclub met zes tegen zes en Snik en Hensing probeerden het houtwerk. Eindelijk slaagde Henmlng erin, de eindstand op 7—3 te brengen, waardoor de kansen voor de thuisclub weer aanmerkelijk zijn gestegen. De ZU1 I-DWR (dames): 1—6 Doordat de thuisclub met enkele inval sters moest spelen en de keepster zeei werd gemist, werd het voor DWR eer gemakkelijke overwinning. V.C.V. is, heeft daar nog onlangs 1 instelling van de voetbalpool bekendheid aan gegeven. De voetbalpool moge dan de druppel zijn, die de emmer heeft doen overlopen, de bezwaren gelden zeker niet alleen de voetbalpool. De leden van het V.C.V. moeten allen volwaardig lid van de K.N.V.B. zijn, wil len zij in competitiewedstrijden uitkomen Het lidmaatschap impliceert evenwel, dat men zich, zolang men lid blijft, confor meert met de besluiten van de K.N.V. ook al heeft men bij de behandeling v de gewraakte besluiten tegengestemd. In het voorstel wordt dan ook zeer juist ge zegd, dat men, zij het in negatieve zin aan de besluitvorming meewerkt. Door lid te blijven neemt men medeverantwoor delijkheid op aich voor de zondagssport, ook al voetbalt men zelf niet op zondag. En dit geldt ook ten aanzien van het prof voetbal en natuurlijk ook ten aanzien van de instelling van de voetbalpool. Redelijke wens Dat het V.C.V. niet tot de Ned. Chr. Sportunie is toegelaten, vindt juist zijn oorzaak in het feit. dat het V.C.V. als belangenvereniging niet door de KNVB als zodanig wordt erkend en dat alle aan geslotenen in de eerste plaats KNVB- leden moeten zijn. Het is ons bekend, dat zonder verplicht KNV B-lidmaatschap niets meer de aansluiting van het V.C.V. bij de Ned. Chr. Sportunie een wens van het V.C-V.-bestuur! in de weo Indien zaterdag het voorstel van A.C.V. op de algemene vergadering van het V.C.V. wordt aangenomen en het V.C.V.-bestuur geeft hieraan uitvoering, dan kan het verzekerd zijn met een redelijke wens naar de K.N.V.B. te gaan. Van V.C.V.-zijde is wel eens gesteld, dat de leden van het V.C.V. alleen maar gebruik maken van het technisch appa raat van de K.N.V.B., doch iedereen be grijpt, dat door het verplichte lidmaat schap, dat thans nog geldt, de zaken aldus wat te simplistisch naar voren worden ge bracht. De consequenties van het ver plichte lidmaatschap gaan althans veel dieper. Uit het voorstel spreekt een redelijk verlangen. Zaterdag zal dan ook blijken, of de organisatie van Chr. voetballers wezenlijke waarde heeft. Er zullen on getwijfeld bezwaren komen, bezwaren in deze geest, dart men weinig bereidheid van de zijde van de K.N.V.B. verwacht, doch dat zou wel eens mee kunnen val len. Uitspraak komt Aangenomen, dat het voorstel van A.C.V. wordt aanvaard en waarom zou het ndet aanvaard worden? dan kunnen in het daarop volgend overleg met de K.N.V.B. de principiële bezwaren, die de V.C.V.-ers tegen de koers in de K.N.V.B. hebben, duidelijk worden medegedeeld. De Christelijke sportgedachte wordt niet gediend met zondagssport, noch met be- roepssport, noch met toto-gokkerijen. De K.N.V.B. mag zijn zienswijze niet opdrin gen of opleggen aan voetballers, die tegen die zienswijze ernstige bezwaren principiële aard aanvoeren en die de weg wijzen op welke manier de bezwaren kunnen worden ondervangen. Als de K.N. V.B. het daarheen leidt dat er met respect voor ieders opvatting verder kan worden gevoetbald, handelt de bond wijs. Een federatie van voetbalbonden is ze Wel mogelijk. Men zie naar België, wa; ook twee bonden zijn, die door middel vi een federatie samenwerken. De bond, die het Belgische nationale zaterdagteam naar Nederland stuurt is bijvoorbeeld andere dan die, welke het nationale Bel gische zondagteam samenstelt. Er moet een uitspraak komen. Eerst in V.C.V.-verband. Doch daar na moet de K.N.V.B. een uitspraak doen, in feite over een koers, waar tegen de Christen-voetballers be zwaren hebben ingebracht, een koers die de K.N.V.B. aanvankelijk zelf niet wilde. Men denke aan de be roepsvoetbalsport. Het kan alleen verhelderend werken. Om de Zuidhollandse damtitel i het t itel wordt za terdag in Den Haag gespeeld, waarbl de party De VriesGordijn de belang rijkste is. Van enkele uitgestelde partijen zijn in middels de uitslagen bekend geworden. Deze luiden: B. van DamR. Overes 2—0. J. v. d. Starre—J H. de Kluyver 0—2, R. Overes—J. v. d. Doe 0—2. J. v. d. DoeH. F. J. Kinnegen afgebroken. Kin negen staat in deze partij praktisch ver loren, hetgeen een streep door zijn re kening betekent. De ranglijst ziet er als volgt uit: 1. De Vries 16 punten uit 10 wedstrijden; 2. De Kluyver 13 uit 10; 3 Gordijn 12 uit 9; 4. Bom 11 uit 10; 5. Kinnegen 10 uit 8; 6. Mudde 10 uit 10; 7. Kain 9 uit 9, 8. V d. Doe 8 uit 9; 9. Van Dam 8 uit 10; 10 Zwetsloot 7 uit 8; 11. V. d. Starre 4 uit 7; 12. Overes 2 uit 10. Ajax eist volledige rehabilitatie De heer W. Volkers, voorzitter van Ajax, heeft met betrekking tot de ver- kkelingen rondom de zaak met de in- ddels gevluchte Zuidslavisehe voet baller Sal verklaard, dat het vanzelf spreekt, dat Ajax geen genoegen neemt opschorting van de straf. Ajax eist volledige rehabilitatie en eerherstel geen streep minder De heer Martens ons. aldus de heer Volkers, dat dit t mogelijk was, omdat volgens de procedure van de rechtspleging in de K.N.V.B. de zaak Sal toch nog voor de beroep moet komen. Wij tuurlijk verheugd over de wending, die de zaak heeft genomen, omdat dit door ons, na de vlucht van Sal mede mag worden opgevat als een begin van ons eerherstel, aldus de heer Tennis in Wimbledon Ons land in gemengd dubbel uitgeschakeld Een luid gejuich steeg gistermldda Wimbledon op, toen de 16-jarige Engelse juniorkampioene, Christine Truman halve eindstrijd In het dames enkelspel bereikte. In een zenuwslopende partij had zij de Amerikaanse Betty Pratt verslagen. Tydcns de tweede set had het er zelfs uitgezien, dat Christine in twee sel winnen; zy wist echter geen beslii sing te forceren. De set ging, nadat de e met 97 door Christine was ge ien met 57 naar de Amerikaanse. De derde set ging echter met 61 naar de Engelse juniorkampioene. de halve finale ontmoet de jonge Engelse tennisspeelster haar rivale Al- Gib9on. Experts zijn er zo goed als zeker van, dat zij deze partij niet zal en. doch zien in haar binnen enkele Jaren wel een Wimbledon-kampioene. Onze landgenoten mevr. Thung en Van Dalsum zijn in de tweede ronde van het gemengd dubbelspel uitgeschakeld. Hier- zorgde het Braziliaanse paar mej. M. de Amorin en Fernandes (6en 63). Van Dalsum had veel moeite met de ser- van Fernandes. Overigens stak het van mevr. Thung ver uit boven dat Van Dalsum. Zij vergaarde dan ook ettelijke punten. Hun tegenstanders ble ken echter te sterk. De uitslagen van de kwart finales van het dames enkelspel luiden voorts: Althéa Gibson (V.S.) verslaat mej. Reynolds (Z. Afrika) 6—3 en 6—4; Dorothy Knode (VS) verslaat Rosemarie Reyes (Mexico) 6—4 60; Darlene Hard (V.S.) verslaat Louise Brough 62 en 62. In de kwart finale van het heren dubbel spel hebben Mulloy en Patty (V.S.) An derson en Cooper (Australië) verslagen met 6—3. 6—3 en 6—0. Amerika is inmiddels verzekerd van één plaats in de finale van het dames enkel- :pel, namelijk de winnares van de partij Dorotliy KnodeDarlene Hard. Volkers. VISSERIJGOLFJES Dit was er Drie Katwijkse loggers en één Urker "kotter zorgden gisteren voor de aanvoer te IJmuiden. De UK 3 had 210 kisten verse vis aan boord, de KW 135 zorgde voor 505 kisten verse vis en 150 stijve kabeljauwen, de KW 87 voor 460 kisten verse vis en de KW 80 voor 430 kisten verse vis en 400 stijve kabeljauwen. De totale aanvoer be stond uit 1600 kisten verse vis. 210 kleine kistjes haring, 660 kantjes zoute haring en 560 stuks stijve kabeljauwen. Er wa ren 230 kisten schelvis. 200 kisten wijting, 100 kisten gul en kabeljauw, 85 kisten koolvis. 900 kisten verse haring, 80 kisten makreel en 55 kisten stokkebit Iets duurder De prijzen waren minder laag dan zater dag en maandag. Schelvis werd iets beter gehonoreerd. Grootmiddelsohelvis deed voor het binnenland f 28 tot f 26. klein- middel f25 tot f 18, pennen f 22 tot f 14. braad f 12 tot f 15 en wijting f 13 tot f 10 per kist van 50 kilo. Grote tong, die per auto van elders werd aangevoerd, noteer de f 4. grootmiddel f 3,60, küeinmiddel f3,30 tot f3.40. tong I f2.90 tot f3.05 en slips f 2.50 tot f 2,60 per kilo. Grote gooi deed f 35 tot f 21. middelgul f 24 tot f 16 en kleine gul fll tot f8 per kist van 50 kilo. Zwarte koolvis werd verkocht voor f45 tot f39 per kist van 125 kilo. De ex port had alleen belangstelling voor de kabeljauwsoorten. Zij betaalde voor de grote regels f 110 tot f90. voor de kleine regels f 60 bot f 49, voor de grote kisten kabeljauw f 90 bot f 63 en voor de kleine kisten kabeljauw f 83 bot f 68 per 125 kilo. Dit komt De woensdagmarkt werd bezocht door de trawler Emma IJM 15. die 860 kisten verse vis had, 160 stijve kabeljauwen en 40 kantjes haring, waarbij 500 kisten schei- vos, 230 kisten koolvis. 35 kisten kabel jauw en gul, 30 kisten wijting, 40 kisten makreel. 15 kisten haring en 10 kisten stokkebit. Eveneens werden verwacht met onbekende vangst de logger KW 81 en de Polderman IJM 20. Deze week rekent de handel voorts nog op aanvoer van de log gers VL 27, VL 121 en VL 131. Dit Vlaar- dingse drietal vertrok 22 juni naar zee en wordt dus zo langzamerhand markt rijp. Schrale vissery Uit zee kwam weinig en over het alge meen slecht nieuws. De trawlers Herman IJM 2, Amsterdam IJM 28 en Curacao IJM 97 hebben zich na het ondergaan van een uitgebreide survey-beurt weer bij de vloot om de Noord gevoegd. De trawlers, die op het Zand de visserij uitoefenen, gaven schrale vangsten door. Namelijk ge middeld 100 manden hoops per dag. De Polderman IJM 20 gaf een dagvangst door van 120 manden hoops. De loggers vingen 40 tot 60 manden hoops per etmaal op het Zand. Looppaden Er waren klachten onder de groothan delaren in vis in IJmuiden. En thans heeft de halchef van het Staatsvissershavenbe- dryf, de heer J. Vos, zich in een open brief tot de haivenarbeidere-vislossers ge- oht. Of de heren er voortaan voor len zorgen dat bij het plaatsen van kisten vis ruime looppaden overblijf Dit .vooral In het belang van een verloop der afslag. Er werden witte tegels aangebracht om de grens van deze paden aan te geven. De lossers hebben tevens het verzoek van de chef ontvangen ten hoogste 96 kisten vis tussen twe> oalen te plaatsen. Op de kust Het is gevaarlijk vissen op één plekji n de Noordzee. Tot 26 juli tenminste. Dai s het gevaar geweken. Dit heeft de in- pecteur voor de scheepvaai Sportflitsen Voor de derde ronde van de Jubi leum-nederlaagwedstrijden van de Haag se schaakvereniging De Raadsheer Is gisteravond de wedstrijd De Raadsheer Het Centrum gespeeld. De wedstrijd ein digde in een 96 overwinning voor Het Centrum. De wereldkampioenschappen kano zullen in augustus van het volgende jaar in Praag worden gehouden. 0 De Italiaanse voetbalkampioen Fio- rentma heeft gisteravond tegen de Rus sische kampioensploeg Dynamo gespeeld. De wedstrijd eindigde in een 11 gelijk De voetbalwedstrijd Wilsonmeters Laakkwartier, die voor 6 juli in Den Haag was vastgesteld, is tot 13 juli half zeven uitgesteld. VOORSCHOTEN Jeugd ontdekt zwembad Het komt de laatste dagen veel voor dat de vijvers aan de spoorbaan achter het gemeentelijk sportcentrum door de jeugd gebruikt worden als zwembad. Daar dit een groot gevaar met zich brengt door de diepte van de vijvers en het stil staande bedorven water zag de politie zich genoodzaakt dit te verbieden. Postduiven wed vlucht De postduivenvereniging De Zwaluw hield een wedvlucht met oude duiven van Pont St. Masence, afstand ongeveer 340 km. In concours 86 duiven, gelost 6.30 met zuidwesten wind. Aankomst le prijsduif 11.24.42 uur, snelheid 1490.60 meter per minuut. Aankomst laatste prijsduif 12.41.51 uur. snelheid 1181.30 meter per minuut. De prijzen werden als volgt behaald: A. de Graaf 1, 3. 17; P. N v. Wissen 2, 10, 11; F. Hendriks 4, 7, 12; P. d' Haens 5, 6, 16; P. Aartsen 8; P. v. Klaveren 9. 13; H Schoo 14. 15. De burgemeester Is verhinderd op vrijdag 5 juli spreekuur te houden. Hengelwedstryd Zaterdag wordt ln het kader van het 25-jarig bestaan van Rouwkoop een hen- gelwedstrijd in de Vliet bij Allemans- geest gehouden. De wedstrijd begint om r Opgave vóór 6 juli bij kapper J. Te«ke. Voorstraat en J. H. Schoonbeek. Pauwenstraat 26. Inleggeld kinderen be neden 15 Jaar: 25 ct, ouderen 50 ct ieeld aan alle vissers. Door de Koniniklij I ':e Marine werd namelijk een oefen-mij- nenveld gelegd bij de Westpitt. ten noor den van de Waddeneilanden. De marini is nu doende de zaak weer te vegen. De kleine kotters van IJmuiden vegen ook weer de Noordzeebodem aan. Niert op garnaal zoals gebruikelijk, laat zich niet vangen in deze weken. Met 't korretje worden een soholletje tong gevangen. Er zijn nachten geweest van 30 tot 40 kilo tong en ongeveer twee kisten schol. Nu vele kotters ter zand- spieringvisserij zijn getrokken, kan de handel elk kistje en elke kilogram gebrui ken. De prijs is uitstekend. De kwaliteit Kotters graaien De IJmuidense en Kaöwijkse kotters liggen sinds enige dagen in IJmuiden de Haringhaven te „graaien". De kotters krijgen hun survey of een jaarlijkse beurt Vroeger moest dit aan de drukke Zuidzij geschieden, maar nu de nieuwe houten stijger in de Haringhaven gereed is, Is speciaal deze plek er voor aangewezen Het spoor kan voor de aanvoer van mate riaal en het vervoer van goederen ook dichtbij deze steiger komen. De rails den namelijk verlengd tot achter de (Advertentie) Teken nu reeds in voor het derde deel en U bent verzekerd dat U het dadelijk bij verschijning ontvangt In fraaie witte band, rijk geïllustreerd 5.90 Boekhandel C. Windhorst Hazerswoude Nieuwe H.C. vereniging Nederl. Padvinders Zaterdagmiddag is tot hoofdcommissa- s van de vereniging De Nederlandse Padvinders op een ln Den Haag gehou den bijeenkomst gekozen en geïnstalleerd de heer E. J. H. Volkmaars te Amstel- Op dezelfde bijeenkomst werd tot se cretaris gekozen mr. G. Reddingius te Den Haag al6 opvolger van mr. J. Zuur. Op hun jaarlijkse reis togen gisteren tweehonderd Rijns- burgse ouden van dagen naar Leiden, waar zij scheep gin gen naar de plassen. Rijnsburg zou geen bloemendorp zijn, als de boot niet met artistieke bloemstukjes was versierd. Alles was wej, aan boord e dat bleef het de hele réis. Foto N. van der Horst A ALPHEN AAN DEN RIJN Ingebruikneming orgel te Zwanimerdani Vrijdagavond wordt hert gerestaureerde orgel in de Ned. Herv kerk te Zwam merdam overgedragen aan de kerkvoogdij en in gebruik genomen. Ds. C. L. Broek hoopt te spreken, de organist Aat van Vliet zal concerteren. De restauratie is uitgevoerd door de firma Van Leeuwen te Leiderdorp. Schooljpugd trok een dagje erop uit Met twee autobussen zijn gistermorgen de leerlingen van de 5de klas der Berthle- hem9chool uit Alphen vertrokken vooi een toer langs vele interessante plekjes van Noord- en Zuid-Holland. Het hoofd van de school, de heer P. Stouthamer. bracht de kinderen eerst naar Aalsmeer, waar de bloemenveiling, zo bekend uit de schoolboekjes, nu eens ln de praktijk bezien kon worden. Schiphol, dat hierna bezocht werd, gaf vooral de jongens vol doende stof om enkele maanden lang over een avontuurlijke toekomst te dro men en de ruïne van Brederode fungeerde als romantische tegenhanger van de tech niek op de luchthaven. Het hoogtepunt van de dag vormde 't natuurbad met speeltuin Velserend, waar men na kele uren slechts node afscheid van na Via het Kopje van Bloemendaal lew; men 's avonds uiterst voldaan in Alphen Gespaard Bij de Rijkspostspaarbank te Alphen erd in de maand juni ingelegd 116.077.42 terugbetaald 111.097.27. Verbetering selectie-elftal Doordat een regel uitviel, is var lectie-elfta-llen, waaruit de ploeg gekozen zal worden die op 20 juli tegen Lokeren ;peelt, het A-elftal zaterdag niet goed ge plaatst De opstelling hiervan is: Doel: Van der Mark (ARC); achter: G de Bruin (Alphen) en L. Krijgsman (ARC): lidden: Nic. v. Oordt (Alphen). H. Dwee- ard (Alphia) en J Mees (Alphen); voor: A. den Hoed (ARC). C. Boogaard (ARC). Fr. Mees (Alphen). C. van Laar (Alphia) n G. Slagter (Alphia). M.A.C. „Rynland" De motor- en autoclub „Rijnland" houdt dinsdagavond 9 juli de derde clubrit lengte van 70 km. De rit ls uitgezet door de heren B. Haverkamp en J Kroon is weer gesplitst voor A- en B-klas- Na de twee ritten heeft in de A- klasse automobielen de heer N. G. Groot- huljse de leiding met 18 pnt.; in de B- klasse idem de heer J. v. d. Vechte met 16 pnt.; in de A-klasse motoren heeft J. Goedhart 16 pnt. en in de B-klasse Idem G. Vos 18 pnt. Prachtige tocht over plassen HET WAS NIET AL TE WARM gisteren en dat was precies zoals men het in de stoet, waarin 200 Rijnsburgse ouden van dagen er gisteren op uit trokken, graag wilde. Het werd een fraaie uitgaansdag, één, die men zich nog lang zal herinneren. Er werd genoten van een prachtige tocht over de Zuidhollandse plassen. En daarmee was dit jaarlijkse feest niet ten einde, want a! wie was mee geweest, kwam gisteravond ook in Flora, waar het gezellig was en feestelijk, omdat burgemeester Koomans er in zijn grote Rijnsburgse „gezin" zijn verjaardag vierde. Bij een ver jaardag past een geschenk en daarom werd de eerste der Rijns„burgers" uitgeroepen tot officier in de orde van de Rijnsburgse Leeuw, een bij zondere onderscheiding, want het was de eerste keer, dat ze werd uit gereikt, als we het wel hebben. Eén uur sloegen de Rijnsburgse klok ken, toen gistermiddag de 64 auto's tel lende stoet luid toeterend zich in be weging zette en het bloemendorp uitreed Lelden, waar men rich inscheepte n plezierboot, die de verwachtings volle naam „Succes" bleek te dragen. Prachtig versierd was het schip, stijlvol werk van de heer A Pauw en leerlingen de bloembindcursus. Muziekvereni ging „Wilhelmina" stortte vrolijke mu ziek over de opvarenden uit en zo koerste de Kager- en Brasemermeer tege- Weids waren de vergezichten. Alles vel aan boord en dat bleef het. Tot ïur of zeven, toen in Leiden het grote gezelschap zich weer ontscheepte in de auto's stapte, die kort daarna claxonloeiend Rijnsburg weer binnen reden. De claxon van de burgemeesters auto wist van geen ophouden meer en een deskundige aan te pas komen om het apparaat weer stil te Lang zal hij leven9 In een der Flora-zalen was in middels een broodmaaltijd aangericht Tafelpresident was ds. Kampman. Hij huldigde de burgemeester ter gelegen heid van diiens verjaardag en dit was het moment waarop de jarige de versierselen, behorend bij boven genoemde onderscheiding op de borst kreeg gespeld. „Lang zal hy leven" speelde „Wilhelmina". Mevrouw Koo mans kreeg bloemen uit handen i de heer T Kralt „Ik waardeer deze onderscheiding zeer," zed de burgemeester. „Ik bewon der de vitaliteit van allen, die hier zijn." Hij dankte voor deze viering van zijn verjaardag. Dat de ernstige ondertoon in alle feestvreugde te horen was ge weest, stelde hij zeer op prijs. Hij hield een opwekkende toespraak, waarbij hij erop wees, dat men zijn levensavond kan verprutsen door onderling gevit, maar dat het beter is de blik omhoog te richten en anderen te laten delen in de levens wijsheid. die men zich heeft i I Liefde WOUBRUGGE Werkbezoek commissaris De commissaris van de Koningin, mr. Klaasesz, zal op woensdag 17 Juli een officieel werkbezoek aan de gemeente brengen. Nadere bijzonderheden over het programma volgen nog. Goed gespaard In de maand juni werd bij de rijkspost spaarbank ingelegd f 10778.07 en terugbe taald f 4178.33. Voorts werden vier nieu we boekjes uitgereikt. Anjercollecte Mede dank zij de sportieve medewer kingen van de beide muziekkorpsen in de gemeente werd de collecte voor het Anjerfonds een groot succea. De op brengst in Woubrugge en Hoogmade be droeg resp. f 70,50 en f 101, dus totaal 171.50. KATWIJK AAN DEN RIJN Schoolreisje De kinderen van de Gereformeerds school hebben gisteren hun schoolreisje gehad. In 4 bussen trokken de 170 kinde- •j op uit. De reis ging naar Utrecht, de leerlingen uit de hoogste klas de Dom beklommen en genoten van prach tige vergezichten. De kinderen uit d« de re klassen bezochten ondertussen spoorwegmuseum. Daarna toerde het ge zelschap naar de Pyramide van Auster- waar in de speeltuin een tijdlang werd gespeeld. Via Maarn, Doorn Driebergen ging het naar Oudewater ter bezichtiging van dit oude stadje. Bij Haastrecht werd nogmaals een speeltuin bezocht, waarna over Gouda en Boskoop de thuisreis werd gemaakt Benoeming Mej. P. Kramer, onderwijzeres aan de Otto baron van Wassenaer van Catwyck- sehool, werd in gelijke functie benoemd aan de Van Limburg Stiruimschool te Arnhem. KATWIJK AAN ZEE Spreekbeurt Vanavond zal ds. Kieboom te Lisse een spreekbeurt vervullen voor de Gerefor meerde Gemeente, Remieestraat; aanvang half acht. Spreekbeurt Morgenavond spreekt in de kapel om 8 uur ds. P. J. F. Lamens te Kamerik. Hoog en laag water Donderdag 4 juli. Hoog water om 8.00 en 20.32 uur; laag water om 3.42 en 16.06 uur. De burgemeester beloofde, de liefde, waarmee hij in de afgelopen maanden was tegemoet getreden, te beantwoorden op de manier, waarop liefde moet worden beantwoord. Met enkele geestige woor den reikte hij aan de zes oudste inwoners van het dorp attenties uit De heer P. van Delft bood mevrouw v. d. Vijver, presidente van het comité ouden van dagen, bloemen aan. De presi dente op haar beurt, dankte allen, die mee hadden geholpen de uitgaansdag te doen slagen, zeer hartelijk. Ze deelde mee, dat er plannen worden gekoesterd om volgend jaar weer een hele dag uit te gaan. Aan de ingezetenen de daad, waardoor die dag mogeiyk zal worden, aldus de presidente van het comité. Gis teravond werd ook nog de film van de uitgaansdag van vorig jaar vertoond. Men luidde de uitgaansdag uit met het zingen van twee coupletten van hert Wilhelmus. Bloemenmensen „bestreden" elkaar op voetbalveld Een voetbalelftal van personeelsleden van Flora en een elftal, samengesteld uit kwekers, hebben gisteravond tegen elkaar gespeeld op het terrein van KRV te Kat wijk aan den Rijn. In het kwekerselftal speelden een paar prominente Noord wij k- se voetballers. Daardoor kwam het, dat zU by de rust met 40 voorstonden. Ze wonnen de wedstrijd met 5—3. Het was een prettig voetbalgevecht. De heer Imt- horn leidde uitstekend. De bloemenmen sen hebben met deze gebeurtenis de on derlinge verstandhouding ongetwijfeld bevorderd. Aan belangstelling rondom het boemoolveld ontbrak het niet. (Advertentie) CO E MAAT, Rijnsburg vraagt Aanmelden dagelijks Goemaat Vliet N.Z. Rijnsburg

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 7