in deze krant! In Leiden begon vanmorgen 25ste Christelijke zangconcours Kasteel Staverden voer de Karelstad binnen Adjudant Kronenburg, Leiderdorp, veertig jaar in politiedienst w "ïllLioHPunawosTRUO begint ojrermoffiï MEI) WE LEIDSCHE COURANT 3 WOENSDAG 3 JUU 1957 Klankvolle strijd Twee-en-dertig koren tot elf uur in het strijdperk rw DE VANMORGEN nog koele Stadsgehoorzaal, waar de grote zaal een zeer ruime indruk maakte, omdat zij slechts weinig plaatsen bezet had, waren rond tien uur de eerste van tweeëndertig koren uit geheel Nederland bijeengekomen om de opening van het vijfentwintigste Groot Nationaal Zangconcours bij te wonen, dat georganiseerd werd door de Ring van Christelijke Zangverenigingen „Leiden en Omstreken". Dat dit jaarlijkse concours de afgelopen vijfentwintig jaar een waarlijk nationale faam heeft gekregen, bewijst het programma, waarop koren prijken uit alle delen van het land. Uit de omgeving van Leiden pogen de volgende koren vandaag het hoogste aan tal punten in hun afdeling te verwerven: meisjeskoor „Klein Hosanna", Benthuizen, dubbelmannenkwartet „Onderlinge Vrien denkring", Boskoop, mannenkoor „Die Kaghe Sangers", Kaag, Chr. gemengde zangver. „Concordia", Noordwijkerhout, Chr. gem. zangvereniging „Looft den Heer", Kaagdorp, mannenkoor „Onver moeid Vooruit". Waddinxveen. dames koor „Onvermoeid Vooruit", Waddinx veen, Chr. gemengde zangver. „Zang en Vriendschap", Hazerswoude en Chr. ge mengde zangver. „Looft den Heer", Lisse. Van buiten het district Leiden komen drie koren uit Papendrecht, drie uit Den Haag, een uit Strijen-Sas, uit Jutphaas, Otterlo, Lexmond, Utrecht, Dirkshorn, Bussem, Scherpenzeel, Broek op Langen- dijk, St. Pancras. Puttershoek. Haarlem, Nieuw Vennep, Zevenhuizen, Burgerveen, Scheveningen en Amersfoort. Het Chr. Mannenkoor „Onderling Kunst_ genot" uit Scheveningen heeft momenteel de zilveren wisselbeker, beschikbaar ge steld door de directie van de Nieuwe Leidsche Courant, in bezit. Het jubileumconcours werd geopend door de voorzitter van „Leiden en Om streken", de heer G. Goedhart, die alle aanwezigen en speciaal de voorzitter van het ere-comlté, burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot hartelijk welkom heette, en hoopte, dat alle deelnemende Geslaagden vakschool voor meisjes Aan de vakschool voor meisjes Leiden en omstreken aan het Rapenburg ontvingen de volgende leerlingen een ge tuigschrift voor de vormingsklasse: N. J. Bruin, Oegstgeest; W. den Duik. Katwijk; A. G. van Dijk; F. Frijlink, Voorschoten; R. J. C. Havers; H. Z. Iemhoff, Oegst geest; I. R. Janzen; C. G. N. Kat; M. N. Koop, Oegstgeest; E. v. d. Marei, Kou dekerk; T Mnbaeh, Katwijk: M. Philippo; C. L. M. van 't Riet; T. M. van Rijn, Noordwijk; M. Teyn; E. van Tol, Hazers woude; P. I. Vaillant; A. H. Veer, Leider dorp; A. Witte, Voorhout; M. van Dam. Rijnsaterwoude; M. C. den Duik. Kinderverzorgsters: G. A. C. van Bar- lingen, Boskoop; A. Berkemeyer, Rijns- burg; M. Brandt; A. Burgemeester, Voor- I schoten; L. Feyen; G. A. Keuning; A. M. v. d. Lee, Voorschoten; M. G. Massaar; M. Muylwijk; A. P. Mijnders, Noordwijk; H M. N. Nouwen; E. C. M. van Tilburg. Noordwijk; I. Voss, Noordwijk; J. Wes- sel; C. A. Wille, Hazerswoude. Kostanmnaaisters: J. W. N. Bedijn Noordwijk; S. J. van Beek; M. J. van Gessel; J. H. van Royen, Oegstgeest; E. J. Verhoef. Waar geen plaatsnaam genoemd, zijn woonachtig in Leiden. MULO-examens te Leiden Te Leiden slaagden gisteren voor het MULO-examen A: J. Haasnoot Katwijk aan Zee, R. A. de Groot Noordwijk, S. A. Zweistra Ledden, N. J. I. Meerloo Bode graven, M. C. Molenaar Bodegraven, A. Manschot Bodegraven; afgewezen 5. Voor het MULO-examen B slaagden: J. C. Brummelkamp Leiden, P. A. v. d. Laan Wou brugge, A. Sa ton Rijnsburg, K. J. Paling Oegstgeest, J. v. d. Wal Leiden. J. A. Niels Oegstgeest, P. B. Oosterhuis Leiden, W. C. Roorda Leiden, M. D. Ser- dijn Leiden, H. Snel Leiden; afgewezen 2. Voor het MULO-cxamcn A met midden standsdiploma slaagden: J. Witte Leiden, M. Wolberseo Leiden, M. I. Wijtsma Lei den, J. M. Beckker Rijpwetering, J. M. E. Ebell Voorschoten, K. Selier Leiden, J. v. Duijvenbode Katwijk, D. Jellema Leiden, J. A. J. Gerritsen Leiden, W. M. v. d. Broek Voorschoten, E. Landwaart Leiden, H. J. op de Weegh Leiden; afge wezen geen. koren vandaag hun beste prestatie zou den kunnen leveren. Hij introduceerde de vakbekwame jury, bestaande uit de heren Hendrik Altink, Gerard Boedljn en Simon Terpstra. Feest Hierna gaf hij het woord aan de bur gemeester van Leiden, die de officiële opening zou verrichten. De burgemeester wees op de inspannin gen, die een koor zich pleegt te getroos ten om tot een uitvoering te komen. De bijzondere voordelen van i Het jeugdkoor „Asaf" uit Papendrecht in het klankvolle strijdperk. Foto N. van der Horst meende de burgemeester te zien in de aanwezigheid van een jury, die de volmaaktheden op de juiste wijze kan Burgemeester Van Kinschot was e overtuigd, dat het een waar feest worden, en feliciteerde speciaal de heer Goedhart met het zilveren concours Het programma, dat eerst vanavond kwart over elf afgewerkt zal zijn, liet geen ruimte voor meer sprekers. Toen de burgemeester van Leiden het podium verlaten had. werd dit onmiddellijk in genomen door het jeugdkoor „Asaf" uit Papendrecht, dat zijn klankvolle strijd om de eerste prijs begon. van morgen hoopt onze de heer Johan van Wolfswinkel de vocale prestaties aan een uitgebreide beschouwing te onderwerpen. Geslaagd Echtpaar De Jong 50 jaar getrouwd Pionier in kerk en maatschappij Vandaag is het precies vijftig jaar ge leden dat de heer H. C. de Jong, timmer man-aannemer, in het huwelijk trad met mej. F. W. van der Mey. Het was een vreedzame annexatie, want de heer De Jong is Leidenaar en z'n aanstaande j hij dicht bU huis. maar wel in een andere gemeente, namelijk Oegstgeest. Vandaag zal het echter geen feest zijn in het huis Fagelstraat 39, want de bruid en bruidegom, resp. 72 en 74 jaar, die nog goed gezond zijn, geven er de voorkeur aan een dagje uit te gaan. Met vijf kinderen werd dit huwelijk ge zegend. Vier ervan wonen nog in de om geving van Wassenaar-Leiden en éér schoonzoon vertrok naar Indonesië. In het kerkelijke en maatschappelijke leven heeft de heer De Jong altijd vooraanstaande plaats bekleed. Zo wa jaren lang diaken van de Gereformeerde Kerk; tweede voorzitter van Patrimo nium; met de heer Wassenaar oprichter van de Christelijke Bouwvak Federati hielp mee in de evangelisatie en w stichter van de Bijbeltent in Leiden. Zoals gezegd, is het vandaag geen feest in het woonhuis van de familie De Jong, maar ergens in Nederland wordt dit gou den jubileum dankbaar gevierd. Versiering van park naar Hortus Men meldde oils, dat vannacht enkele palen zijn weggehaald ii te versieren verbinding, die op het ogenblik wordt gemaakt tussen het Van der Werfpark, waar een open luchttentoonstelling wordt ingericht, en de Hortus, waar deze maand een aquariumtentoonstelling wordt ge houden. Dit heeft de organisatoren, die de palen gisteravond in hun vrije tijd hebben geplaatst, zeer teleurge steld. Zij verzochten ons. een drin gend beroep op de burgerij te doen om zich te onthouden van aantas ting van de versiering. De politie heeft toegezegd, hierop ook streng te zullen toezien. Zon, heerlijk eten, beste stemming Gerardus en Johnny van Nimwegen speelden en zongen (Telefonisch uit Nijmegen) PRACHTRE1S heeft de Kasteel Staverden gisteren gemaakt. Van Schoonhoven naar Nijmegen. Vergezicht na vergezicht over wijd Hollands gebied ging open en het wilde kielzog achter de rusteloos malende schroef schoot zo fel zonlicht terug naar alle kanten, dat het pijn deed aan de ogen. Uur na uur dreunde de motor onderin het trillende scheepslijf. Totdat het silhouet van Nijmegen zich aan de onzekere einder aftekende. De voorbereidingen voor het afmeren werden getroffen. Om half vijf of daaromtrent wie kijkt in zo'n drukte nauwkeurig op het horloge werd vastgemaakt in de Karelstad. Een geweldige tocht was ten einde. Reizen, zij te land, te water of in de lucht, maakt hongerig. Daarom smaakte de maaltijd de zieken aan boord, smaakte hen dubbel, want kokkerellen kan men wel op de Kasteel Staverden. Dat was vorig jaar al zo en dat blijkt nu niet an ders. En een gestreelde tong en een wel gevulde maag, ze bleken de stemming zo te animeren, dat daarover weinig meer viel te zeggen, dan dat die best was, op perbest. Bij de zieken en bij de gezonden Weer kwam er bezoek. Generaal De Kroon, vice-voorzitter van het Rode Kruishoofdbestuur, kwam de loopplank op. Hjj ging rond over het schip, maak te een praatje hier. schudde een hand daar, bekeek de gezichten van de pas sagiers en wat kon hij toen anders doen, dan het er mee eens zijn, dat het best ging in dit varend ziekenhuis. Ze mochten weer bezoek ontvangen, de zieken. En ze kregen het ook. Veel zelfs- Onder de belangstellenden was mevrouw Muller van de afdeling Welfarewerk uit Nijmegen, met enkele helpsters en hel pers. Ook waren er Gerardus en Johnny van Nimwegen, geestige zangers, treffelijke accordeonspelers. Ziek of niet, wat is er gelachen. Niemand zal dit licht vergeten, vooral niet, omdat Gerardus en Johnny voor alle patiënten en aardi ge herinnering aan Nijmegen hadden mee gebracht. Daarmee was de rij bezoekers nog niet ten einde. Om half 9 gisteravond werd weer de denkbeeldige loper uitgelegd. Doktr Burger liet zich zien, vertegen woordiger van Nijmegens gemeentebe stuur, van de gemeentelijke geneeskundi ge dienst en van de Rode Kruisafdeling ter plaatse. Zo liep de avond ten einde. De patiën ten werden weer verzorgd voor de nacht. Dokter Van den Bijl hield de avondslui ting. Daarna werd het stil aan boord. En met de groeten van alle opvarenden aan de familieleden thuis, mag dit reisverslag worden besloten. Heden vaart de Kasteel Staverden ver der hef land door. Naar Arnhem, en ver der. naar Westervoort. PoUtieman-zuwrver Tijdens oorlog en bezetting op moeilijke Zeeuwse posten (Van een onzer verslaggevers.) DONDERDAG 18 JULI zal het precies veertig jaar geleden zijn, dat de Lochemer recruut E. Kronenburg bij de infanterie in Deventer z'n ver plichte militaire dienstplicht ging vervullen. Dat doen er elk jaar duizen den, dus dit feit had rustig vergeten kunnen worden. Maar infanterist Kro nenburg kreeg na het militaire uniform het politionele habijt in z'n kast hangen van de opleidingsschool voor M P. in Wierickerschans. Tot nu toe is adjudant Kronenburg de politie trouw gebleven en het wordt dus over veertien dagen feest in Leiderdorp, want sinds 1946 kent elke Leiderdorper de statige, lange figuur van de adjudant. In die veertig jaar was de heer Kronenburg in alle Nederlandse provincies gedetacheerd, behalve Drente. Een reeks van jaren werd in Zeeland doorgebracht. In Denekamp bij Enschede bracht Kro nenburg z'n jongenstijd door en na z'n diensttijd onder meer in Deventer, ging hij direct over naar de opleidingsschool voor de militaire politie. Een geboren politieman want naar zijn eigen zeggen, word je geen politieman, maar krijg je die roeping bij de geboorte al mee en een goed soldaat, behoefde niet lang bij de opleiding te blijven en de eerste stap pen op het politie-pad werden gezet. Niet de grote steden in het Westen of de tuurschoon-rijke centrum-provincies den de jonge politieman Kronenburg zen, maar de weg leidde naar landelijke Middelburg, spoedig voor zich industrieel ontwikkelend Vlissingen isseld. Ook Sas van Gent zag de geant Kronenburg op straat en op 1 maart 1920 volgde de benoeming in Terneuzen. Tot juli 1922. tot de opheffing van de grensbewaking dus, bleef hij in „Neuzen". Vanzelfsprekend wordt een schat van herinneringen uit het Zeeuws- Vlaamse land meegenomen, maar de mooiste herinnering heeft nog steeds de ere-plaats in huize Kronenburg aan de Acacialaan in Leiderdorp. Dat is namelijk de vrouw van de Evangelisatieweek in Leiden JAN ZES TOT EN MET VEERTIEN JULI wordt in Leiden de vijfde tentweek gehouden, die wordt georganiseerd door de Contact commissie voor Evangelisatiewerk. Wanneer men het ontstaan en de werkwijze van deze commissie beziet, krijgt dit eerste lustrumfeest grote belangrijkheid. Vijf jaren worden nu in Leiden evangelisatiebijeen komsten gehouden, waar sprekers van verschillende Kerken en gemeen schappen het éne Evangelie van Jezus Christus verkondigen. Het werk van de Contactcommissie gon vijf jaren geleden na een samenkomst van het werkcomité Youth for Christ in de Marekerk. Na de dienst sprak de Hervormde predikant dr. P. L. Schoon- heim zijn vreugde uit over het feit, dat jonge mensen van verschillende geloofs overtuiging in het evangelisatiewerk een eenheid vormden. Op zijn suggestie werd toen ook contact gezocht met de ouderen via plaatselijke Kerken en gemeenschap pen. Het resultaat was. dat na enkele weken de eerste vergadering werd gehouden met leden van de Hervormde Gemeente, de Gereformeerde Kerk, de Chr. Gerefor meerde Kerk, de Evangelisch Lutherse Gemeente, de stadsevangelisatie Jeruël, de Evang. Christen-Gemeenschap en het Leger des Heils. Tijdens deze vergadering werd de Contactcommissie opgericht, die zich ten doel zou stellen het Evangelie van Jezus Christus in woord en lied uit Tot devies werd gekozen: Eén Heiland voor allen. In het evangelisatiewerk te Leiden ver dwenen de kerkmuren en kwam een open arbeidsterrein. Vijf jaren is dit terrein reeds bewerkt via negentien samen komsten, vier tentweken en negen open luchtsamenkomsten. Enkele jaren terug trokken 500 personen per autobus uit Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Marjolein, dr van J. P. de Meij en T. H. Manusama; Lydia Wynanda, in L. van Zoomeren en W Spaander- Gerrit Jacobus, zn van G. van Baar- :n M J. Wijsman; Marianne, dr van H. Distelvelt en M. VeJthuijzen; Hendrika Gerarda Carolina, dr van M. J. Klootwijk A. Buijn; Margaretha Helena, dr van J. H. B. Jansen en A. W. Mens; Geer- truida Jacomina, dr van N. Goulooze en C. C. van der Tonnekreek; Ingrid Maria, an G. Goor en M. J. van der Bijl; Alexander Robin, zn van T. P. Onder water en J. Schaart; Cornells Nicolaas, 1 van N. Houwer en L. de Ruijter. OVERLEDEN: A. Dool, 67 jr, man; P. J. M. W. Planjer, 65 jr. man; M. H. Meer burg. 81 jr, dr.; N. H. Bon, 86 jr. dr.; H. Knijnenburg. 61 jr, huisvr. van J. Bors- boom; W. van Polanen, 86 jr, man; C. van der Blom, 85 jr, weduwe van G. C. A. Onvlee; E. G. E. Sloos, 71 jr, weduwe van B. Faber; J. A. Mink, 69 jr, huisvr. v. T. Kamminga; G. N. Boonekamp, 71 jr, C. S. Dingjan, 86 jr, wed. van J. Ponuner; L. de Rooij, 83 jr, weduwe van M. P. Brittijn; J. J. de Meij, 89 jr, man; M. G. van Egmond, 73 jr, dr. Leiden naar Rotterdam om daar in het stadion te luisteren naar Billy Graham. Ook dit jaar heeft de commissie voor bereidingen getroffen voor de „Tent campagne 1957". Twaalf sprekers zullen de boodschap van hun Heer en Heiland doorgeven, zich baserend op het thema: De nodigende Heiland. Negen dagen zal er feest zijn op de Leidse Kaasmarkt, om dat in een wereld van wanorde en oor logsdreiging de oproep klinkt; „Weest welgemoed, Ik heb de wereld overwonnen, bij Mij is vrede en gerechtigheid". Zes juli begint de tentcampagne 's avonds 8 uur op de Kaasmarkt met een geloofsappèl; de overige avonden begin nen eveneens om 8 uur en natuurlijk is iedereen van harte welkom. AGENDA VOOR LEIDEN Sintelbaan Leidse Hout, 7 uur: wed strijden atletiekvereniging Holland. Foyer stadsgehoorzaal, 8 uur: Kon. ge nootschap „Mathesis", diploma-uitreiking. Oud-Hortuszicht. 7.30 uur: inschrijving deelnemers 3-oktober-optocht Grevenstraat, 8 uur: openluchtsamen komst van de Baptisten Gemeente te Leiden. Zaterdag Volkshuis, 8 L.J.A. Stadsgehoorzaal, 8.15 kunstkoor in kader vai slotavond cursuswerk ur: concert Toon- Holland Festival. Tent Kaasmarkt, 8 uur: geloofsappèl r opening van evangellsatieweek van de Contactcommissie voor het Evangeli satiewerk. DAF-ten- Dienst der apotheken De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden wordt waargenomen door de apotheek Herdingh en Blanken. Hogewoerd 171, tel. 20502, de apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136 en de apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8. tel. 26274. Tentoonstellingen Rijksmuseum voor volkenkunde, tot I ■ktober tentoonstelling „Mens ln minia tuur. De wereld van het poppenspel" De Lakenhal, tot 8 juli: Moderne kunst in Groningen. De Lakenhal, tot 8 juli: Shakespeare op het Engelse toneel. adjudant, die haar Zeeuws-Vlaamse dialect meenam naar Leiden. Zwerven Dan komt er een zwerftocht door alle delen van het land. Van Terneuzen leidde de weg naar Bergen op Zoom. dan Breda, de residentie en vele detacheringen. Zo wordt Kronenburg in 1924 naar Enschede gestuurd, nog tijdens de beruchte textiel stakingen. In hetzelfde jaar zag de groep Amersfoort de politieman Kronenburg en in 1934 volgde de benoeming tot waarne mend groepscommandant in Woudenberg. Kort voor de oorlog in 1939 volgde de eer volle aanstelling tot groepscommandant te Woerden. De rust was ook daar nog het echtpaar Kronenburg niet gegund. tijdens de oorlogsdagen van mei 1940 tref fen we de heer Kronenburg aan met spe ciale opdrachten in Brabant bij het nietigen van bruggen. Zeeland Nooit had de heer Kronenburg vermoed, dat de bange oorlogsdagen hem weer terug zouden brengen naar één van z'n ei posten. Terwijl de oorlog nog voortraast over België en Frankrijk, krijgt de groep van Kronenburg onderdak in een villa nabij kasteel Westhove in één van de vriendelijkste Walcherse dorpjes, Oost- kapelle. De weken daar doorgebracht wer den gebruikt voor tochten door Noord- Zuid-Beveland bij de afwikkeling van het Nederlandse leger. In juni 1940 was de heer Kronenburg weer in Nieuwersluis, an weer ingediend als brigadier bij de gemeente-politie in Enschede. Nog voor het eind van dit voor Nederland zo onheil spellende jaar werd brigadier Kronen burg ingedeeld bij de marechaussee. wordt dan brigade-commandant te Philippine in Zeeuws-Vlaanderen. De meeste bekendheid in Zeeland verkreeg de heer Kronenburg ln 1943 by z(jn benoeming tot groepscomman dant in 's Heer Arendskcrkc b(j Goes. Midden in de bezettingstijd toonde commandant Kronenburg zich een getrouw dienaar van de Kroon en als belijdend Calvinist een principiële te genstander van een levensbeschouwing en politieke belijdenis, die ln de vol gens de „nieuwe orde" opgebouwde politie veel aanhangers had. Tot de bevrijding wist commandant Kro nenburg, dikwijls met gevaar van eigen vrijheid en leven, de belangen van goede Nederlanders in Zuid-Beveland te behar tigen en, waar ook mogelijk, de vijand afbreuk te doen, al werd dit na de bevrij ding soms verkeerd uitgelegd. Grote steun moest hij gedurende deze ren missen, want zijn vrouw bleef in Woerden met de kinderen achter. Juist de bevrijding van Zeeland in sep tember 1944 was de verhuizing van Woer- laar 's Heer Arendskerke een feit ge worden en zodoende ontliep de familie de rschrikkingen van de hongerwinter in Holland. Direct na de bevrijding werd de heer Kronenburg ingedeeld bij een deta chement politie, dat het Canadese leger Weer van huis In Groningen werd dit ontbonden en weer keerde de heer Kronenburg naar Zeeland terug. In augustus 1946 kwam er eindelijk rust in het afwisselende leven. Op deze datum kwam de opperwachtmeester naar Leider dorp en 1 april 1950 volgde de bevordering tot adjudant. In dit dorp heeft de adjudant zijn le venswerk gevonden. Van hier ook vertrok ken zijn drie kinderen naar het buiten land. Eén zoon dient als kapitein bij de Nato-staf in Fontainebleau, een dochter woont op Sumatra en de jongste zoon emi greerde naar Australië. Geen van hen zal dus de festiviteiten kunnen bijwonen. De ouders vinden dit niet aangenaam, maar zijn aan de andere kant toch weer blij, dat de kinderen een goede weg in het leven gevonden hebben. Adjudant Kronenburg is niet iemand, die zich opsluit op z'n politiekamer en zich van de maatschappij verder niets aan trekt. Hij is zo onder meer bestuurslid van de Christelijke Oranjevereni ging, hoofd van de B.B.-zelfbescher ming, 25 jaar hoofdbestuurslid van de politiedierenbescherming, be stuurslid van de politiesportvereni- ging Leiden, de broederschap van oud-padvinders en enthousiast voor de vierdaagse, die hij zesmaal mee liep. Buiten dit alles vond de adju dant nog tijd voor z'n hobby's: ge schiedenis en geologie en z'n woning is een klein museum van de vreemd- soortigste steensoorten. Ti - Vanzelfsprekend zijn al deze activiteiten met onderscheidingen beloond. Vier me dailles sieren het politie-uniform: de wa tersnood-medaille 1925-1926 (land van Maas Waal), het mobilisatiekruis 1914-1918, de zilveren medaille voor 24-jarige trou- legerdienst en het oorlogsherinnerings- kruis 1940-1945. Het zal geen jaar meer duren, want de pensioendatum nadert. Zestig jaar, schrijft ret voor, betekent het einde van de politieloopbaan. Op de 18e juli zal Leider dorp zeker de gelegenheid aangrijpen om van haar vooraanstaande burgers en de vertrouwensman van allen op grootse wijze te huldigen. Adjudant Kronenburg, soldaat, politieman, politiechef, vertrou- ;man en dienaar van de Kroon, heeft en volle verdiend. Nieuwe adj.-directeur Leidse Ambachtsschool Op 17 juli om half vier zal de heer 3. J. Heijdemann adj. directeur van de Leidse Ambachtsschool, deze school met pensioen verlaten. Ook wordt de heer A. N. Zekveld gepensionneerd, die leraar timmeren aanverwante tekenvakken en technisch theoretische vakken. Tot adj. dir. Is per die datum benoemd de heer J. Marks leraar metaalbewerking aanverwante teken, technische en theore tische vakken. Minister waarschuwt voor prijsstop melk Het ministerie van economische zaken i heeft gestuurd. In deze circulaire heeft heeft de indruk, dat hier en daar enige de A.V.M. prijzen aangegeven, die voor de niet-gesaneerde gebieden in het wes ten des lands, waaronder Amsterdam, verwarring is ontsta: hoging van de melkprijs. Deze ring is volgens het ministerie het gevolg a een circulaire, die de Algemene ver ging voor melkvoorziening, de parti culiere organisatie van de melkhandel in westen des lands, aan haar leden Academische examens LEIDEN. 2 juli. Eok te La Óen. E M. ter KmJe i Heuven Gocdhsr te Rotterdam en r A. P. Hoogerbrutrge te Leiden. mej. A. M. n A. C. PosUi te Den Haa Oegstgeest. Hebt U al Radion in huis? Ja? Let dan vrijdag a.s. op! Kijk goed èn... U kunt winnen, U kunt rijk worden. Rotterdam en Den Haag, neerkomen op een prijsverhoging van zes in plaats van vijf cent per liter. De minister van economische zaken li van mening, dat h(j, indien de door de A.V.M. aangegeven hogere prijzen Inder daad door de melkhandel zouden worden toegepast, gedwongen zal zUn andermaal een pr|jsstop voor melk uit te vaardigen. Postkantoor Katwijk vergiste zich Eerste De Ruijter-zegels te vroeg uitgegeven Toen gistermorgen de eerste envelop pen beplakt met speciale zegels, die door de P.T.T. ter gelegenheid van de Michiel de Ruijter-iherdeniking zijn uit/gegeven, in Vlissingen na officiële toespraken werden uitgereikt, vermoedde geen der autori teiten dat dit niet de eerste postzegels waren die in handen van het publiek overgingen. En toch was dit zo. Een dag tevoren had een Haagse filatelist, een op het vlieg kamp Valkenburg gestationeerde marine man die al een veertig jaren zegels ver zamelt, namelijk al een paar van dde spe ciale zegels ln huis. Het in het bezit komen van die zegels was niet zo'n kunst. Dit kwam door een vergissing van het postkantoor in Katwijk, waar men de zegels een dag te vroeg aan de facteur van de vliegbasis verkocht. Deze verkocht de zegels door aan een aantal marinemannen. Een van de laat- sten was de filatelist, die de vergissing bemerkte. In Katwijk wilde hij de postzegels, die hij op een paar fotokaarten van de Zeven Provinciën plakte, laten stempelen. Ech ter, op het postkantoor had men de fout bemerkt en weigerde men te stempelen. In Wassenaar lukte het wel. Aangete kend en per expresse werden de kaarten bij de gelukkige filatelist thuis bezorgd, die daarmee het buitenkansje in zijn veer tigjarige verzamelpraktijk boekte.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 3