P. Kruit veertig jaar bij het Christelijk onderwijs Harmonie vierde 55-jarig jubileum Klein alarm hij familie Zwaan l LLiti.MJlfc. u»l K/YiM 8 MAANDAG 1 JULI 1957 Niemvs voor en van Alphen a. d. Rijn Afscheid ds. Beck D«. Beck, die zendeling is van de clas sis Leiden in de Nederlands Hervormde Kerk. heeft zondagmorgen in een dienst die m de Grote kerk te Alphen aan den Rijn werd gehouden, afscheid genomen van de classis, in verband met zijn voor genomen vertrek naar Fak-Fak op Nieuw Ds. Beek leidde de kerkdienst. Zijn pre diking was over Handelingen 18. de ver zen 18 tot 28. In een persoonlijk woord zei hij onder meer. er heel dankbaar voor te zijn dat hij weer wordt uitgezonden. Ds. Knottnerus van Oude Wetering voorzitter van de classicale zendingscom missie. richtte zich in hartelijke bewoor dingen tot ds. en mevrouw Beek. Hij acht te het. lettend op de achtergrond, eer zaak van grote vreugde om afscheid tf kunnen nemen. Hij gaf de belofte, dat dr classis de zendeling niet ..In de kou" zal laten staan, voor hem zal bidden en in alles met hem en zijn gezin hoopt mee te In het verenigingsgebouw was er gele genheid voor afgevaardigden van plaatse lijke zendingscommissies en andere be langstellenden. van ds. en mevrouw Beek afscheid te nemen. Orgelfonds voor kapel Gouwsluis Zoals bekend, heeft „Kapel Gouwsluis1 een nieuw pijporgel. Op het tijdstip van de ingebruikneming was het kapitaal nog niet bijeen. Br ontbraken nóg ee duizend gulden. Regelmatig komen ter giften binnen, die de vaste overtui ging geven, dat de zaak nog dit jaa kannen en kruiken komt. De stand het orgelfonds is momenteel f 9925.6 Aanbesteding Hervormd wijk- en jeugdcentrum Vandaag had de aanbesteding plaats van de bouw van het Hervormde wijk- en jeugdcentrum aan de Lage Zijde (wijk ds J H. Bogers). Wanneer en door wie de eerste steen gelegd wordt? De wljkpredi- kant, tevens voorzitter van de Stichtings commissie. geeft in het Kerkblad op dezi vraag het volgende antwoord: 't Eerste weet ik niet. het tweede wel: door bouwvakarbeider." En hij voegt er aan toe: „Als het zover Is stop ik m'n praatjes, in de verwachting dat de stroom van gaven zal gaan komen. Er wa ren al mensen die zelden: ze hebben lr Alphen ook niet veel over voor dat nieu we centrum. Waar blijven de honderd jes? Weet u wat ik antwoordde: Alphe- naren kijken de kat uit de boom. Let maai eens op als er aan de bouw begonnen wordt." We zullen de laatste zijn, die dit ant woord In twijfel trekken. Naar ons ge voelen is de Alphense Hervormde Ge meente niet krenterig in 't geven, doch ze weet graag, waarvoor ze geeft. Met andere woorden: wat meer openheid zaken zou zeer zeker op prijs worden ge steld. En volledigheidshalve had gegeven antwoord nog kunnen worden toegevoegd dat de Alphenaren reeds vele honderdjes (waaronder verscheidene mengesteld uit kwartjes en dubbedtjes) hebben bijeengebracht. Kerkbouwplannen voor wijk Noorderkwartier Al eerder schreven wij over het door ds. P. A. Lefeber geopperd plan fonds te gaan vormen voor de bouw een nieuwe Hervormde kerk in de wijk Noorderkwartier. Vanuit de Gemeente waren toen al enige reacties ontvangen Nu vernemen we, dat de eerste honderd gulden bijeen is. Ook is er een oriëntcrimgscommdssie ge vormd. die de voorbereidende werkzaam heden moet verrichten voordat er eer bouwcommissie in het leven geroepen kan worden. In de oriënteringscommissie heb ben zitting: ds. P. A. Lefeber, voorzitter, L. Schipper. WilhelmLnalaan 64. secreta ris. Joh. Westmaas. penningmeester, B Altona. J. Goedhart en C. v. d. Griend Zij allen zijn lid van de wijkkerkeraad. Bijeenkomst Jonge Kerk De Jonge Kerk houdt woensdagavond haar laatste bijeenkomst van he Dc vergadering wordt gehouden in Bethel om kwart voor acht. Jeugdouderling M. d< Groot verzorgt het „nieuws uit de Ker ken" en mevrouw H. Schouten houdt de dagsluiting. Het programma ls verder een „verrassing". Inwijding Herv. kerk te Oudshoorn huis te Leiden vervoerd. Hij had een ichedelbasisfractuur en mej. V. een zware hersenschudding en een gebroken enkel. Vissen voor bejaarden Zaterdag had in het Aarkanaal een vis wedstrijd plaats, waarvan de opbrengst bestemd is voor de jaarlijkse bejaarden- reis. Voor deze wedstrijd, die georgani seerd werd door de hengelaarsveremging Tijdverdrijf" bestond grote belangstel ling. Jammer was het dat door de ster ke stroming van het water de vangst maar zeer gering was. Na afloop werden de prijzen in café .Spoorzicht" uitgereikt. Dit gebeurde door de heer P. Dongelmans, terwijl de wis- ieibeker door de voorzitter van het co mité voor de bejaardenreis. de heer E. J v d. Neut. aan de heer J J. de Groot als eersteprijs winnaar werd overhandigd. Tevens bracht de heer v. d. Neut dank aan bestuur en leden van „Tijdverdrijf voor de geste die het bejaardencomité eer bedrag van 163 rijker maakte. De uitslag luidt: 1. J. J. de Groot (Lei den) 2. H. Tegelaar (Leiden); 3. J. Snel Alphen) 4. Beukenholt (Leiden); 5. K Schouten (Leiden); 6. C. de Wit (Koude kerk); 7. G. van Eijk (Stolwijk); 8. A. W v. d. Bom (Alphen) 9. J. Braken (Lelden). 10. W. v. d. Neut (Alphen). Alphense Vriendenclub De A.V.C. nam met 24 oude duiven dee. aan de vlucht van Limoges. 743 km. D( duiven werden om 5 uur gelost met zuid westen wind; aankomst eerste om 3.51.41 uur. 1. H. v. Es; 2. en 7 A. Groenendijk; 3 en 4. D. van Eijk 5. J. van Rijn; 6. Th. v d. Elshout; 8. A. Groeneveld. Aan de vlucht van St. Denis. 392 km., werd deelgenomen met 49 oude duiven Ze werden gelost om 9.30 uur met zuid westen wind. 1. C. Verstel; 2. 6. 8 en 9 A Dissel; 3. 4. 7 en 11 A. Groenendijk; 5. Jac- Verkade; 10 en 16 E. van Wilgen; 12. Th v. d. Elshout: 13. J. van Rijn; 14. H. van Els; 15. J. Rooda. KOUDEKERK A. D. RIJN Interkerkelijke puzzelrit De Geref. Jeugdcentrale en de Herv Jeugdraad schreven zaterdagmiddag voor ouderen en jongeren een puzzelrit uit. De start had plaats bij het vereni gingsgebouw. Bij de ouderen was de animo niet groot wat gezien de temperatuur niet verwonderen was. Door 17 deelnemers werd het mooie parcours gereden, dat naar Hazerswoude, het Rietveld, de Julianabrug. Herenweg, Kruisweg en Woubrugge bracht. De prijzen vielen ten deel aan Kees de Lange, Bep van der Marei en Nel Wille, elk met 6 strafpun- ten. Voor de kleinere rit hadden zich slecht 5 deelnemers aangemeld. Zij re den in hoofdzaak het fietspad langs de Ruige Ka met een uitstapje naar Wou brugge. De prijzen vielen hier ten deel aan Ina van Bostelen Td. Herman van Bostelen en Corry de Lange. De gezel lige avond met forum en opdrachtenspel, is uitgesteld. NIEUWE EEN Uitstapje De leden van de Chr. relsvereniging Gios maakten hun jaarlijkse uitstapje. Men bezocht de bloemenveiling te Aals meer, Volendam, Alkmaar, Bergen, Noordwijk aan Zee en Den Haa.g. Om streeks half 11 keerde men terug. Het is een zeer genoeglijke dag geweest. WOUBRUGGE Vakantieregeling Voor het eerst hebben de bakkers al hier een vakantieregeling getroffen, waardoor elk van zaterdag 6 juli af één week met vakatie kan gaan. De bezor ging vindt dan gewoon doorgang Gemeentemuseum Het gemeentemuseum is in juli, augus tus en september open elke zaterdag var 2 tot 4 uur. Wie buiten deze uren wil be zoeken wende zich tot de burgemeester Alphen aan den Rijn A/TET EEN WARE OVATIE werd de heer P. Kruit, vergezeld van zijn -L*-"- echtgenote en kinderen, zaterdagmorgen in de gymnastiekzaal van de Chr. ulo-school door enkele honderden leerlingen, die daar voor een huldiging bijeen waren, ontvangen. Het was die dag juist 40 jaar geleden, dat hij zijn loopbaan bij het Chr. onderwijs begon. Bijna dertig jaar hiervan was hij aan het ulo alhier verbonden. Naar wij vernemen, zal het geheel ge restaureerde kerkgebouw van de Ned Herv Gemeente van Oudshoorn op zon dag 14 Juli worden ingewijd. De avond daarvóór heeft de officiële overdracht plaats. Eerste prijs voor De Klompenfluters Het muziekgezelschap De Klompenflu ters, een onderafdeling van de muziek vereniging Crescendo, heeft zaterdag on der leiding van de heer J. Klein deelge nomen aan een te Almelo gehouden inter nationaal zangconcours. Men behaalde in de afdaling boerertkapellen een eerste prijs, een gouden medaille plus 25. Het oordeel van de Jury was. dat het musiceren van De Klompenfluters frap pant was. Men ls reeds aangezocht om deel te nemen aan concoursen te Olden- zaal en Glanerbrug. Ook uit Duitsland ontving men uitnodigingen. Sportweek Als besluit van de Amsterdamse sport week organiseerde de A.A.C. aldaar een nationale 25-km-wegwedstrijd. Winnaar werd de Alphenaar Jac. Smits van de A.AV. '36-Combinatie in de tijd van 1.33.30. Tweede werd J. van Ginkel te Hil versum met 1.34.17. derde P. van Hoorn t» Heerlen met 1.36.18. vierde P. Bleeker t« Assendelft met 1.38.16. Botsing tussen twee bromfietsen Tussen de Damse Rijnbrug en de Steek- terweg had gisteravond half 8 een bot sing plaats tussen twee bromfietsers, var wie er één een dame op de duo meevoer de De bestuurder A. van der Meer te Alpben aan den Rijn is. evenals mej. J V. uit Rotterdam, die met de anden bromfietser meereed, met ernstige ver wondingen naar het academisch zleken- De voorzitter van het schoolbestuur, de heer W. Samsom, richtte welkomstwoor den tot de jubilaris en zijn familie en betrok eerst de jeugd bij dit gebeuren, door haar, als de mensen van de toe komst, waar Nederland en de wereld op wachten, te wijzen op de vreze des He ren, die het beginsel der vrijheid is. Daarom is het ook de wens van het be- dat niet het materiële (zucht naar diploma's, een goede baan) zal overheer- i, maar het verlangen om een band hebben met God. In de Chr. school is dit het belangrijkste; buiten God is het ven diep ongelukkig. Dit moest er eerst even af. zei spr. tot de jubilaris, wie hij vervolgens de ver zekering gaf, dat allen zich verheugen bij dit Jubileum. Voor de derde maai mocht de heer Samsom deze jubilaris toespreken; in 1942 toen hij 25 jaar bij het Chr. onderwijs was, in 1952. 25 Jaar de school, en nu 40 jaar bil het on derwijs. Er is in die periode stof te over :ot waardering. Op één ding, dat de heer Kruit siert en kenmerkt, wilde hij wij zijn accuratesse. Dat is een schone deugd. De basis van het werkleven. Met enslordevos is niets te bereiken in dit ven. Spr. bracht hulde aan de jubi laris, die dit ook de jeugd heeft voor gehouden en daartoe als leraar Frans ook gerede aanleiding vond in die taal en de cultuurgeschiedenis, die voor 80 pet de basis is voor de culturele ontwikkeling Europa. Spr. uitte de wens dat de heer Kruit de jaren die hem nog resten, op dezelfde wijze zal arbeiden. Als ge schenk van het schoolbestuur werd de heer Kruit, die voorheen een uitstekend amateur-fotograaf wwas en een rijke col lectie foto's bezit, een projecüelantaam ■angeboden met scherm. Met de jeugd Namens het lerarenkorps zei de heer L. J. Stortenbeker, dat de heer Kruit deze huldiging niet heeft gewild. Daar om heeft men haar bescheiden opge; maar. met de Jeugd. Reeds jong v do jubilaris bij het onderwijs en haalde hij volop akten. HU heeft z werk met liefde gedaan. Spr. releveerde de ijver en toewijding van de jubilaris. zUn gedegen lessen.-die hem hoogachting en waardering van de leerlingen be zorgden, en de omgang met zijn colle ga's. die zeer hartelijk is. Corrie Tom, sprekende namens de leer lingen, hield ook een speech. Mijnheer Kruit heeft in die 40 jaar zijn kruit niet verschoten. U is altUd op uw plaats, al dus spr en we vragen ons wel eens af: hoe houdt u het vol? U wordt door ons allen gewaardeerd. Wij danken u vooi uw kruidige onderwUs. Namens de leer krachten en leerlingen bood Corrie d« jubilaris een volpun in etui aan. De heer Kruit zet, zich wel thuis te LISSE Burgerlijke stand Geboren. Elisabeth Jacoba dr v J Faas en P van Vuren; Robertus Johannes zn v C van der Klauw en A H Augustinus; Jacoba an J. Beider en C J Duijm; Willem Marius zn v J Harting en M Wesseling; Mariëtte Helène dr v L H M Zwetsloot H M N van der Veld; Geertje Angenita v C van der Voet en H M de Laat. )verleden: Geertruida van Leeuwen, wed van K Haesnoot 79 jr; Margaretha a van Velzen werd van G J der Lin- 82 jr; Grietje Boesman wed van C Horsman 79 jr. Ondertrouwd: M Koning en H J van Vuuren te Werkendam; A van Woerden Utingeradeel en C M Lamain; G J Verdegaal en A Th Visser. Gehuwd: J W van Benten te Sassen- slm en M M J de Groot; W H de Geus Edam en C M van der Maat; J J F Hoogervorst te Haarlemmermeer en M L Doeswijk. LEIDERDORP Burgerlijke stand GEBOREN: Erik, z v J van Westrienen n G Jansen; Renske Saakje, d v W de Jong en K de Jongh; Gerrit. z v W de raaf en J van Bemmel. ONDERTROUWD P Zuüderduijn, 26 j, Katwijk en M C Moraal, 24 j; C J Zaal. 23 j, Leiden en J J Brussee, 21 j. GEHUWD: J Kerkhoven en A Bergers. OEGSTGEEST Verkiezing ambtsdragers BU de gisteren gehouden verkiezing van ambtsdragers in de Geref. kerk zijn de heren J. H. Kroon, H. Broekhuizen. G. Ploos van Amstel en J. W. Kraay tot ouderling gekozen. Dr. P. van den Broek werd tot diaken benoemd. Rl 1NSBURG Overzicht van Flora De handel was vlug en er werden uit stekende prijzen besteed. Bij de kleinbloe- mige gladiolen zag men diverse nieuwe anussen van de fa. Van Winsen uit War- iond, die we maandag ook al op de we kelijkse keuring in Haarlem hadden ge zien. Ze brachten zeer hoge prijzen op: Romance noteerde tot 12 per 100 en Rose Mary tot 10. De meer bekende en oudere soorten als Vuurbaak, Spitfire en Peach Blossom werden gewaardeerd met 7 per 100. Voor Charm werd dan nog 7 tot 8.50 besteed en voor de oude, ar lastig te kweken Nymph, die altijd beperkte hoeveelheden wordt aange boden, besteedde men nog tot 10 per 100. Colvillei's gingen van de hand voor 7 tot 9 per 100. Over de grootbloemige gladiolen gespro- ?n: Dr. Albert Verweij lag met 23 en 24 wel aan de kop. Extra mooie Gold Dust werd verkocht voor 20. Zware par tijen Allard Pierson werden afgedrukt op 14, wat Hobbema, die al van het vrije veld werd aangevoerd, deed 11. Red. Fox i tot 16, Johann Strauss tot ruim 20, Early Queen tot 18 en Memorial Day tot 16 per 100. Lelies waren duur. Ook de Regale, die nog tot 19 per 100 noteerde. Lilium longiflorum veranderde eigenaar voor 48 tot 54 per 100 kelken en tijgerlelies voor 50 per 100 takken. Ongelooflijk duur waren de Engelse irls- •n, die slecht bloeien. Men betaald» de alleraardigste prijs voor van 0.9C 1.25 per bosje. Campanula pyramidalis, die ook begint te komen, werd hoog Ingezet: 28 per 100. Het aanbod van de bekende dubbele witte margriet Esther Read voord fantastisch. Dit artikel beheerst het veiüngbeeld volkomen. Toch brachten VOORSCHOTEN Uitstapje afdeling Christen-vrouwenbond Een 80-tal dames van de Ned. Christen Vrouwenbond heeft weer 't jaarlijkse uit stapje gehad. Eerst ging het naar Zand- waar een kwartiertje langs de bou levard gewandeld werd, en vervolgens Bergen, waar door oponthoud bij de pont in Velsen snel koffie werd ge dronken om nog op tijd 2n Alkmaar te zijn de beroemde kaasmarkt en de even beroemde „ruitertjes" van de Waag. Om een ging het op Noord-Scharwoude waar volksdansen werden bijge woond. In Hoorn, dat momenteel het 600-jarig ïstaan herdenkt, werden het West-Fries iuseum bezocht en de haven. Daarna ia Edam en Volendam naar Monniken dam waar thee werd gedronken. Ten slotte vertrok het gezelschap naar Amsterdam waar in restaurant „De Bos baan" een diner klaar stond. Padvinders hielden ivedstrijden In het bos van huize Beresteyn streden patrouilles van de padvindsters, gidsen, padvinders en verkenners om de eer var de beste patrouille van Voorschoten. On der leiding van oubaas A. de Groot, com missaris van de Nederlandse padvinders, hopman H. Trel, hoofdleider van de Lau- rentiusgroep, en schipper Bos van de verkenners werden diverse activiteiten verricht. De moeilijkste opgave was we het bakken van een brood op een hout vuur. Het slot bestond uit een gTOots kampvuur. Aalmoezenier Groenendijk sprak de deelnemers toe en wees hen op de naastenliefde. De jury deelde mede, dat de Kieviten van de Laurentiusgroep deze wedstrijd gewonnen hadden, op de voet gevolgd door de Alligators van de Leif Ericson- groep, de Valken van de Pr. Beatrixgroep, de Zwaluwen van de Duivenvoordegroep en de Edelweissronde van de Irmagroep. Werkgevers gaan kernenergie behandelen De Stichting reactor centrum Nederland en de energiecommissie van het Verbond van Nederlandse werkgevers, het Verbond van prot. chr. werkgevers en het Katho liek verbond van werkgeversvakvereni gingen hebben in samenwerking met de tentoonstelling Het Atoom drie voorlich tingsconferenties georganiseerd Behalve de algemene vraagstukken, die met toepassing van de kernenergie samenhi gen, zullen in het bijzonder de industriële aspecten van deze materie worden be handeld. Deze voorlichtingsconferenties worden gehouden op 10 juli, 31 juli en 4 september in hotel De Drie Kolommen te Aalsi waarbij een excursie zal worden gemaakt naar de tentoonstelling op Schiphol. de mooie partijen nog tussen 2.50 e per 100 op. Goudsbloemen deden vrolijk 0.30 en 0.35 per bos, Allium giganteum 0.52 per stuk leeuwenbekken tot 0.90 per bos en lathyrus tot 17 per 100. Voor lange, zware, scabiosa werd grif 4 tot 5 besteed en voor Statice tot 0.95 per bos. In plaats van woensdag houdt het zulgelingenbureau donderdag zitting, zelfde tijd en plaste. gevoelen achter de lessenaar, maai moeilijke taak te vinden, nu it zeggen. Er Is geen reden tot trot zelfverheffing. In het teken van de dank baarheid, bovenal jegens God, staat alles. Hij schetste een en ander met zijn loop baan bij het onderwijs, vooral het s pele begin, onderwijzer te Krimpen IJssel. Van het bestuur waren de heren ds. Hanemaaijer en Joh. van Heyningen ook aanwezig. Zeerovers bij Borneo Een Indonesische militaire woordvoer der te Bandjarma6in heeft bevestigd, dat Philippijnse vliegtuigen zijn opgetreden tegen vijf onbekende zeilschepen in Phi lippijnse wateren. Hij meende, dat deze schepen bemand waren door zeerovers, die tussen de Philippijnen en Indonesië hun bedrijf uitoefenen, en deelde mede. dat Philippijnse zeerovers kortgeleden een aanval hebben gedaan op twee In donesische eiilandjes, waar zij vier man politie doodden. Vernomen wordt, dat het bestuur overweegt de gehele bevol king van het eiland Berau weg te halen verband met het gevaar van zee- ers en omdat het eiland een smok kel nest is. Feest in Valkenburg VALKENBURGS HARMONIE mag zich gelukkig prijzen over een diep gewortelde aanhankelijkheid bij de burgerij en dit alles werd nog eens onderstreept ter gelegenheid van het elfde lustrumfeest. Dit kwam naar voren tijdens de receptie, die zaterdagmiddag gehouden werd in dt bedrijfshal van de firma Spiering, waar velen het bestuur kwamen compli- De beschermheer, burgemeester M. A. van der Have, had de leiding en verwel komde in het bijzonder oud-burgemees ter A. C. de Wilde, het erelid Joh. Oos- terlee en drie oprichters, de heren J. N. van der Nagel en G. de Wit. Het meenfebestuur was vertegenwoordigd door wethouder N. Ouwersloot; ook af gevaardigden van zusterverenigingen uit de omgeving en van plaatselijke vereni gingen kregen een hartelijk woord van welkom te horen. Burgemeester Van der Have deed en kele interessante grepen uit de historie van Valkenburgs Harmonie. De eerste stoot tot oprichting werd gegeven op 2 februari 1902 en uit de notulen bleek dui delijk het werkzame aandeel van de toen malige burgemeester, de heer Van Oordt. Om de zaak te kunnen financieren wer den 21 renteloze aandelen geplaatst van f 10; de contributies bedroegen op een ogenblik 93. zodat men nog voor een tekort van ruim 81 stond. Daardoor ontstond enige stagnatie en het is leuk Voorzitter P. van der Walle van de Valkenburgse Harmonie onthulde zaterdagmiddag een houten muzikant. Het uniform, dat deze étalage- pop droeg, is het eerste van de vele uniformen, die nodig zijn om de Harmonie aan te kleden. Maar men is hard bezig hier geld voor bijeen te brengen. Deze onthullingsplechtigheid werd onder anderen bij gewoond door het ere-comité met burgemeester Van der Have. te lezen, dat de eerste nevencommissie, die in het leven geroepen werd, een pro testcommissie was. Het ging namelijk de werkende leden niet hard genoeg. De knoop werd doorgehakt en op nieuw jaars 1903 vond het eerste optreden in het openbaar plaats; men speelde enkele malen de Recrutenmar». Onder vele andere dingen hoorden we, dat de eerste muziektent afkomstig was van de renbaan CHngendaal en dat men in 1905 meewerkte aan de 3 Oktoberfees- Dirigenten De zeer goede muzikale prestaties meende spr. vooral te moeten dan ken aan de bekwame dirigenten: de heren Hupkens, Van Bokhoven en Zwart. Daarnaast kon de Har monie er ook altijd zeker van zijn, dat het korps gedragen werd door de sympathie van de burgerij. Hij eindigde met woorden van de heer Steenhoven, de eerste secretaris, die de leden opwekte tot getrouw be zoek van de repetities en tot ijverige studie. De beschermheer nodigde daarop de voorzitter, de heer P. van der Walle, uit het laken weg te halen van een geheim zinnige figuur, die in het midden van d» grote zaal stond. Na onthulling bleek dit een etalagepop te zijn, die gekleed in het uniform, waarin binnen niet al te lange tijd de leden van Valkenburgs Har monie gestoken zullen worden. Burgemeester Van der Have Het nog een woord van propaganda horen vooi het comité, dat gelden voor dit doel bij een brengt. Een stroom van felicitaties volgdi hierop en het mooie was, dat de meeste sprekers hun gelukwens vergezeld liete gaan van een gift voor het uniformfond! Voor de aardigheid noemen we hier de gift van de betonfabriek Abex, die ruim 154 overhandigde, als resultaat va actie onder het werkvolk. De directie had de opbrengst verdubbeld. Aan het einde van de receptie werd de heer H. Imthom een caudeau overhan digd. omdat hij hij wi6t dit zelf - juist deze dag veertig jaar lid was Valkenburgs Harmonie. 's Avonds paf de iubilerende ver ging een concert in de muziektent, w door de vele belangstellenden opn konden horen hoe groot de muzikale prestaties van dit korps zijn. Zon en zomer in het Haagse bos wil de familie Zwaan graag in vrede genieten. Maar vader en moeder kunnen toch niet helemaal rust vinden. Terwijl het kroost zich behagelijk in het geurige gras koestert, staan zij wantrouwend op de uitkijk En inderdaad: de vijand, mens, nadert. Breeduit met zich spreidende vleugels staat pa klaar zijn gezin te beschermen Zo dekt hij de aftocht van ma en kinderen naar het veilige •water. Maar de jongste aarzelt nog, wat moet hij kiezen, de strijd naast pa of de vlucht met ma? Een ogenblik later is hij het water ingejaagd door een boze blik van pa en een smekende van ma. Triomfantelijk drijft even later heel het gezin met opgeheven hoofd weg van de oever. Hier kan geen mens ze belagen en zijn ze heer en meester van het terrein.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 8