DKOD DWINGT PERNIX 8-8 GELIJK SPEL AF Slechts twee interessante wedstrijden bij T.T. N ederlandse herenhandbalploeg verloor eervol van Duitsland De Zijl voor een jaar in het bezit van Galvano-beker NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 MAANDAG 1 JULI 1957 Spel van korf en bal TTET WAS zaterdagmiddag warm, hetgeen minder prettig was voor de 24 korfballers van Pernix D.K.O.D., die binnen de lijnen kwamen om uit te maken, welke team de titel van C.K.B.-kampioen zal krijgen. Het is als gevolg van de hitte maar een matige wedstrijd in Leiden geworden. Het zou waarschijnlijk een saaie wedstrijd zijn geweest, indien de ploegen niet een grote produktiviteit aan de dag hadden gelegd. In eerste opstelling waren de Leldse oranje-kragen beslist sterker, en dit wis ten zij uit te drukken In twee doelpun ten. Uit een strafworp verkleinde de Heelsummers hun achterstand en kort daarna maakten zij gelijk om even later zelfs de leiding te nemen en deze daarna te vergroten. Een kranige prestatie van de Gelderse kampioenen om in korte tijd een 2—0 achterstand om te zetten in een 42 voorsprong. Maar nog voor de rust slaagde Pernix er in de achter stand terug te brengen tot 4—3. Na de hervatting was het doelpunten- verloop wel bijzonder spannend. Het ging als volgt: 4t. 5—4, 55, 65. 66, 6—7, 7—7, 7—6, 8—8. Zowel voor als na de rust zagen we ballen in de mand tollen en er toch weer uit springen; wij zagen afstand-schoten, die een beter lot hadden verdiend, maar wij zagen ook te weinig goed opgezette aanvallen. Het was misschien ook niet zo heel gemakkelijk goede aanvallen op te bouwen, want er werd wel eens een tikkeltje te hard verdedigd. Er werd ook wel eens „gozwaluwd", het verdedigen met gespreide armen. Dat is jammer, temeer omdat de geest tussen de spelers zo goed was. Zo gebeurde het bijvoor beeld. dat een speler van Pernix op keu rige wijze vrij wist te komen, maar toen hij bemerkte, dat zijn tegenstander viel. wachtte hij totdat deze zich had hersteld Technisch was het westelijke team beter dan het oostelijke, maar het Is nu een maal zo; dat de doelpunten beslissen. Het bleek, dat de Heelsummers de be schikking hebben over een goed schot. Op grond daarvan slaagden zij er ln het tot een puntenverdeling te brengen. Misschien dat een kleine Pernix-zege een betere weergave zou zijn geweest van het vertoonde spel. Excelsior degradeert Voor de gewone competitie is de be tllssing, waarop nog gewacht werd ge vallen Snel ia het gelukt om de reserves van Vriendenschaar een fikse 7—3 neder laag toe te brengen en dit betekent, dat Snel zich heeft gehandhaafd. Het reserve twaalftal van het Delftse Excelsior zal het in de volgende competitie in de tweede klas moeten proberen. TONEGO hoofdklasser Een van de nieuwe hoofdklassers I. bekend. Aan Tonego (Wassenaar) is het gelukt in zijn uitwedstrijd tegen DVO tot een puntenverdeling te komen (44). Juist voldoende om zeker te zijn van een plaats in de Hoofdklasse. Wij moeten heel ver teruggaan om Tonego tegen te komen ln de hoogste korfbalklas van de C.K.B. Wij menen dat dit zo omstreeks 1935 is geweest Met belangstelling zien wij de verrichtingen van de rood-zwarten tege moet, want het komt ons voor, dat zij het heel moeilijk zullen krijgen, vooral ook omdat hun tweede twaalftal een zwak derde klasse team is. En verder wordt woensdagavond nog gespeeld Oranje-Wit—DVO, waarin DVO aan een gelijk spel voldoende heeft om Tonego te kunnen vergezellen. Dan volgt zaterdag de beslissing om het kampioenschap van de C.K.B. In de wedstrijd DKOD—Pernix. die om 7 uur wordt gespeeld op het fraaie terrein ..Klein Zwitserland" te Heelsum. Daar zal voor de laatste maal in dit seizoen het fluitje snerpen, taant dan behoort de C K B.-competitie 1956/1957 tot het ver leden. Junioren van VES Zaterdag zette VES zijn korfbal-activi teiten ter gelegenheid van zijn zevende lustrum ln met een goed geslaagd junioren-toernooi, waaraan werd deelge nomen door 24 twaalftallen. In de halve finale bij de ouderen kwamen VES tegen DES en VEO tegen DES b uit In de finale won VEO van DES en in de strijd om de derde plaats moest DESb genoegen ne- met een nederlaag tegen VES. Bij de jongeren won in de halve finale Oranje-Nassau b van VEO b en VES c van Fiks b. Oranje Nassau b rekende in de finale af met VES c en Fiks b wist op de derde prijs beslag te leggen door te winnen van VEO b. Uitslagen Kampioenschap CKB: Pernix—DKOD 88. Promotie Hoofdklasse west: DVO— —Tonego 44. Hoofdklasse centrum- MIA—OVVO 124. Ie kl. B: SnelVriendenschaar 2 73 (Excelsior 2 degradeert). 2e kL VEO 3— Velocitas 2—9. 4e kl. B: DES 4—Excelsior 5 1—5. Junioren toernooi VES in Den Haag. Halve finale groep A: VESDES 04; VEO—DES b 4—0; finale VEO—DES 5—3; om derde plaats: VES—DESb 3-0; groep B: halve finale: Oranje-Nassau -VEO b 2—0; VES c—Fiks b 1—0. Gymnasten De Kring 's-Gravenhage en om streken van het Ned. Chr. Gym nastiek Verbond kwam zaterdag op de verjaardag van Prins Bernhard met een goed georganiseerde en in alle opzichten verantwoorde wed strijdmars voor de dag. De hoge temperatuur heeft aan hei elan en het enthousiasme van de gym nasten niet veel afbreuk gedaan. Aangezien het puntental, dat door de deelnemende verenigingen is behaald, niet zo ver uiteenloopt, is het dus dui delijk dat de verenigingen het elkander niet gemakkelijk hebben gemaakt. Precies om 4 uur ging de eerste vereniging start De route die een marstijd van ongeveer veertig minuten in beslag nam, werd door alle verenigingen in een goed tempo afge legd. Toen de heer J. Smallenbroek, voorzit- S.O.S. als plaatsvervanger van de Kring Den Haag de heer Van Lummel op het voorplein van de Julianaschool aan de Van Seven- berghestraat naar voren trad steeg de spanning ten top. is de uitslag bekend te maken dankte de heer Smallenbroek de deelne mende leden voor hun medewerking. Een woord van hulde werd gericht tot de leden van de jury, die weer opnieuw zich voor de Kring verdienstelijk hadden gemaakt. Ook de andere medewerkers werden in het dankwoord betrokken. Onderbroken door applaus maakte hij vervolgens de uitslag bekend. Deze luidde: 1. GDS, 138 p., Ie prijs en wisselbeker; 2. Advendo, 136% p., Ie prijs; 3. Die Haghe, 130% p., 2e prijs; 4. Vesdo, 128% pt, 2e prijs; 5. Hercules, 120 p., 3e prijs; 6. Oranje Nassau, 118 p., 3e prijs; 7. Rober, 116%; 8. DIO, 111% p.; 9. SOS, 110% p. Namens de Kring Den Haag en het kringbestuur werd de leider van GDS gefeliciteerd met het verkregen resultaat en werd hem de beker overhandigd. Aan het slot werden de leden opgewekt met lust en toewijding het werk van het N.C.G.V. te steunen en voort te gaan in onderlinge verbondenheid. rolt beter, plakt beter, brandt beter Motoren ronkten in gloeiend heet Drente Oppermachtige fabrieksrïjders maken spoelingdun Acht Nederlandse ruiters worden af gevaardigd naar de concoursen hlppique in Oostende en Het Zoute (België), die half augustus beginnen en die als training gelden voor het internationaal concours hippique, waaraan het Europese spring- kampioenschap voor ruiters is verbonden, dat op 29 augustus in Rotterdam wordt gehouden. De ruiters zijn majoor W. F. K. Bischoff van Heemskerck (chef d'equipe), B. J. J. Arts, W. G. Hendrickx. B. Uyten- daal, mr. R. J. E. M. van Zinnicq Berg man. J. J. Gruppelaar, H. J. M. Wouters van den Oudenweijer en Tonny Timmer. (Van onze speciale verslaggever) De hele dag van tien tot bijna half zeven hebben zaterdag race motoren langs het circuit van Assen gegild en geronkt; de hele dag hebben honderdduizend toeschouwers wanhopig naar een plekje schaduw en een zuchtje wind gezocht. En beide factoren: te lange en weinig interessante races én het exceptioneel warme weer, maakten zaterdag als T.T.-dag geen doorslaand succes. We kennen motorsportminnend Nederland, dat in Assen langs de kant pleegt te zitten, goed genoeg om te weten dat het als de wedstrijden werkelijk interessant zijn hitte en regen trotseert te blijven kijken. Maar als motorsportminnend Nederland verveeld achter de tribunes, met de rug naar het circuit, de streepjes schaduw taluds en bomen opzoekt dan is er met de T.T. iets mis. L.Z.C. opnieuw aan de kop Zaterdagavond organiseerde BZC U Bergambacht een waterpolotoemool. dat mede door het bijzondere weer uitnemend la geslaagd, maar wat meer zegt: dat LZC (Leiden* opnieuw aan de kop bracht. Deel nemende verenigingen waren: DKR (Utrecht), BEC (Bergambacht). SZPC (Schoonhoven) en LZC (Lelden*. DKR—BZC: 2—1 Gedurende de gehele wedstrijd behield DKR een klein overwicht en hoe BZC zich ook inspande, het werd een 21-overwin- ning voor DKR. 8ZPC—LZC: 2—3 Vrij spoedig wist D. Timmermans met een drukbal de stand op 6—1 te brengen. Wel wist SZPC gelijk te maken. 1—1, maar nog voor rust kon L. Zitman opnieuw In schieten, 1—2. In de tweede helft (D. Tim mermans was Juist voor rust naar de kant verwezen* kon SZPC door meerderheid opnieuw gelijk maken, maar even later bracht D. Timmermans de eindstand op 3—3. DKR—LZC (winnaarsronde): 1—2 Algemeen werd DKR favoriet geacht en vrij spoedig werd het uit een strafworp 1—0. Gelukkig wist LZC de kracht op te brengen terug te slaan, en nog voor rust werd het door D. Timmermans 1—1. Na rust een geltjkopgaande strijd met wisselende kansen, totdat L. Zitman kans zag door te breken. 1—2. Ondanks heftige aanvallen van DKR bleef de stand onveranderd. De eindstand werd. LZC 4 punten (beker*, DKR 2 p., BZC 2 p.. SZPC 0 p. Hoe fel er in de kampioenswedstrijd tussen Pernix en D.K.O.D. om de bal werd gestreden, toont dit plaatje wel. Eén Leidse dame ziet men hier temidden van twee tegenstandsters en één tegenstander. Foto Kok v. d. Mey Nationaal ivaterpolotoernooi AN HET nationale waterpolotoer- nooi, dat de zwem- en polover eniging „De Zijl" voor vrijdagavond had voorbereid, namen deel D.W.R. uit Haarlem, D.V.Z. uit Den Haag, De Zijl zelf en L.Z.C., beide uit Lei den. L.Z.C. won, na spannende wed strijden, vooral met D.W.R. en De Zijl. Daarmee kwam dit team voor een jaar in het bezit van de Galvano- wiseelbeker. D.V.Z.—L.Z.C. werd 0—2, nadat de rust was ingegaan met 00. J. v. d. Reyden scoorde 0—1 en D. Timmermans maakte uit een strafworp 0—2 In de wedstrijd D.W.R—De Zijl bracht v. d. Kwaak de stand al gauw op 0—1 Toen een speler van D.W.R. op bevel van de scheidsrechter moest afdruipen, doel puntte v. d. Kwaak opnieuw, 0—2. Uit een jtrafworp werd het 12 en de eindstand was gelijk, 2—2. D.W.R. won met 2—1 van D.V.Z. Een gelijke uitslag viel weer te noteren na de wedstrijd Do ZijlL Z.C., 11 Scoreverloop: L. Zitman 01, Roman 11 De ontmoeting D.VZ.-De Zijl were door de uitnodigende vereniging vlot ge wonnen; v. d. Kwaak 0—1, Van Tol nog voor de rust 0—2. Deze beide speler; moesten het water, omdat ze kramp kre gen, verlaten. D.V.Z. liet sportief uitval len. Met zes tegen zes werd verder ge speeld. De stand werd 1—2. Voordat de laatste wedstrijd werd ge speeld was de stand: De Zijl 4 pnt, D.W.R. en L.Z.C. 3 pnt, zodat bij een gelijk spel tussen L.Z.C. en D.W.R. drie ploegen op vier punten kwamen. Gedurende de helen nog volgende wed strijd D.W.R.—L.Z.C. is er hard gevochten D. Timmermans maakte het enige en be slissende doelpunt. Keeper Heck was ver der niet te passeren. Zo won L.Z.C. de beker. Een ads-pirantenwedstrijd tussen L.Z.C O.Z V. (Oudewater) eindigde in 41. vraagt, moeten we be kennen, dat wij het op de tribune ook alleen maar warm hebben gehad, en dan niet de warmte van enthousiasme of spanning. Eigenlijk maar twee races van de vijf die er verreden zijn, hadden en- drie waren domweg vervelend, doordat serie beroepsrijders op zeer snel erie beroepsrijdeTS op zeer snel materiaal van de aanvang af de kop nam :n die niet meer afstond, zodat de .amateurs" er als verre bijwagen konden bijhangen en niet meer. Twee ongelukken En het nare van de hele geschiedenis as, dat die twee spannende races alle bei hun besluit vonden in een ongeluk: Dicky Dale, die in de 350 cc-klasse voor spanning zorgde, vloog voor de hoofd tribune uit de bocht in de strobalen, en Maclntyre, die met zijn vreemde race tactiek (de leiding nemen, aan de pits stoppen en dan weer de grote achterstand proberen in te lopen) wel wat enthou- verwekte, vloog met zijn 500 cc- machine bij De Strubben uit de bocht. Beiden kwamen er goed af: Dale met een gebroken enkel en vele schrammen: Mac lntyre met alleen de schrammen. En dan vraagt men zich af: als een ice interessant gaat worden, wil dat In dit gezelschap van supersnel materiaal (topsnelheden van 230. 240 km/u in de 500 cc-klasse!) dan ook automatisch zeggen, dat het levensgevaarlijk is? Men kan deze vraag zonder meer niet met ja beantwoorden, daarvoor is de analyse van beide ongevallen te Inge wikkeld. In de 350 cc-klasse ging het als volgt: aan de start verschenen de drie snelste merken (Guzzi, Gilera en MV Agusta) de vijf snelste rijders (Dale, Libe- Surtees, Campbell en Maclntyre) e 9tart was al direct vol spanning Na de eerste ronde kwamen de twee Galera's met Maclntyre en Liberati het door, met direct daarachter de twee Guzzi's met Dale en Campbell. Dat het werkelijk een hard gevecht was, be de rondetijden: 135 km/u gemid deld!!) over dit waarlijk niet gemakke lijke circuit. In de tweede ronde uiist Dale zijn groene Guzzi tussen de twee leiden de Gilera'» te krijgen en in de derde ronde kroop Campbell met zijn Guzzi daar als nummer drie bi). In de zevende ronde, toen Maclntyre moest inhouden voor de waarlijk wel wal langzame Nederlander Van Burik, maakten de Gu2Zi'$ van dit opont houd oebruik en zij pakten met Bij het beëindigen van de negende ronde probeerde Dale Campbell in de kniebocht te pakken; zijn motor raakte met de stroomlijnbeplating de berm. Dale slipte onderuit en vloog met naar jchatting meer dan honderd killometer per uur in de dubbele rij strobalen, vlak voor de voeten van een angstig op springend publiek. De strobalen vingen zowel de motor als de rijder op na overbrenging in het Asser ziekenhuis be richtte men. dat Dale slechts zijn enkel gebroken had. Maclntyre maakte van de verwarring gebruik en nam de kop: Campbell pakte hem enkele ronden later toch zo eindigde deze In het begin zo span nende 350 cc-race: Campbell. Maclnty en Liberatl aan de kop en pas veel. veel verder daarachter de anderen. Snelsti Nederlander was Rehorst (AJS! op de eertiende plaats. Niet minder dan negen t Nederlandse 1 herenhandbalelfta heeft zaterdagavond voor ruim 2500 toe schouwers op het Elinkwijkveld te Utrecht een eervolle 1221 nederlaag tegen Duitsland geleden, na met rust met slechts 911 te hebben achtergestaan. Voor de rust gingen de partijen volkomen gelijk op en het was een grote verrassing dat de Oranjeploeg met de gasten op ge lijke voet bleef, ja zelfs eenmaal met 32 de leiding nam. Arbiter Tschanz moest overigens nogal wat strafworpen uitdelen, hoewel het spel allerminst ruw kon worden genoemd. Na rust kwam Nederland in' tempo te kort en onze landgenoten brachten het slechts tot drie doelpunten. De Duitsers speelden ndet het grootste spei dat van hen was verwacht. Het was wel snel, geraffineerd en ongetwijfeld was de conditie van de gasten aanmerkelijk beter. Maar het was merkbaar dat de ploeg in deze samenstel ling nog niet ln het veld was geweest. Mogelijk heeft in de aanvang ook onder schatting een rol gespeeld. De beide Duitse keepers waren prima en Van Steinle, die Knop verving, viel het bijzonder goed uitgooien op. Hans Nolte was verreweg de beste man van de Duitse ploeg. Voor rust speelde hij rechtshalf, doch toen hij na hervatting in de aanval opereerde werd de Duitse voor hoede aanmerkelijk gevaarlijker. Opmerkelijk voor internationaal hand bal was wel, dat liefst drie strafworpen door de Duitsers werden gemist. Twee ballen werden overgeschoten en een schot werd bijzonder fraai door Ab Masten- W. G. Demmendal won Casa-Cara beker De laatste ronde van het Casa Cara- toernooi is gisteravond gespeeld en win naar van dit jaarlijks weerkerend schaak- gebeuren is geworden de L.S.G.-speler W. G. Demmendal met 6 punten. De tweede prijs behaalde de heer Th. van den Oord. eveneens van L.S.G.met 5 punten. Hiermee heeft de bekerhouder J. Bey van Philidor de Casa Cara-beker moeten afstaan aan de heer Demmendal. De eindstand is als volgt: W. G. Dem mendal 6 p.; Th. van den Oord 5 p.; J. Bey 4% p.; J. Turk Jr. 3% p.; C. Barn- hoorn, D. Hoek en F. Teleng ieder 2% p. en M. J. Goudriaan 1% p. Aan het ednd van de laatste wed strijd maakte de voorzitter van de schaakclub Katwijk, de heer J. de Jong, de officiële uitslag bekend. Met enkele toepasselijke woorden reikte spreker de beker over aan de winnaar. De oudste deelnemer aan het toernooi, de heer F. Telenig, sprak woorden van dank voor de aangename sfeer, die het gehele toernooi had gekenmerkt. De uitslag van de laatste ronde was als volgt: Th. van den OordJ. Bey 10, D. HoekC. Bamhoorn 10, F. Teleng— J. Turk Jr. M. J. Goudriaan— W. G. Demmendal 01. broek gestopt. Mastenbroek was In bij- ionder goede vorm en zeker de ster van het veld Zo goed was zijn spel zelfs dat de technische leiding besloot hem niet te wisselen met Van Kou wen uit Utrecht. Topscorer bij de Duitsers was Schmitz met 6 doelpunten. Salsmann maakte er .er, evenals Rohe. De Nederlandse doelpunten werden ge maakt door Van Duurssen (5), Deupe: Van Heil (ieder twee), Vrancken, Dc Jonge en Koeleman (ieder een). Het was bijzonder aantrekkelijke wedstrijd, In de oranjeploeg zijn beste spel sedert vele jaren ten beste heeft gegeven. Eerste schaaktoernooi i'oor dameslandenteams in Nederland Onder auspiciën van de internationale schaakfederatie zal in september voor de eerste maal in de schaakhistorie een toer- het wereldkampioenschap scha- - dames-landenteams worden ge houden. De voorzitter van de KNSB, ir. H. J. in Steenis, die ook voorzitter is van dc permanente commissie voor damesschaak de internationale federatie is er i- geslaagd het aantal teamleden met het oo. op de hoge toernooikosten tot twee t< beperken. Het toernooi wordt in Emmen gehou den, aangezien de gemeente en de plaatse lijke industrie zich voor een bedrag van 20.000 garant hebben gesteld. De officiële opening en de loting wor den op 2 september gehouden, op 3 sep tember volgt de eerste ronde van het toernooi, dat uiterlijk 21 september zal zijn beëindigd. Volgens de verwachtingen zullen 20 tot 25 landen Inschrijven. Toezeggingen zijn reeds ontvangen van Bel'gië, Amerika, Rusland, Sohotland, Frankrijk, Ierland, Engeland, Bulgarije, Mongolië, Roemenië, Nederland, Columbia, West-Duitsland, Polen, Hongarije, Denemarken, Luxem burg en Noorwegen. Ook Oost-Duitsland ii Argentinië zullen zeker deelnemen. Ons land zal worden vertegenwoordigd door mevrouw Heemskerk uit Amersfoort Roodzant uit Rotterdam. wegens het uitvallen van Dale in zijn eentje de kleuren van Guzzi verdedigen hij had naast zich als gevaarlijke mededingers Surtees op MV, Liberati en Maclntyre op Gilera's er. Zeiler op de nieuwe, snelle BMW. In dit groepje be gon de race zich dan ook af te spelen: Surtees nam de kop, maar hield Mac lntyre, Liberati, Campbell en Zeiler in die volgorde akelig dicht op zijn hielen. Maclntyre's Gilera bleek iets sneller te zijn dan Surtee's MV, en de Schot nam i de derde ronde de leiding over. In de zevende ronde minderde hij echter onverwacht snelheid, Surtees schoot hem voorbij, en Maclntyre stopte aan de pit, vertelde iets, wees op zijn machine, maar reed door zon der de er iets aan gerepareerd was. Hij lag toen op de achtste plaats, maar begon als een waanzinnige (daarbij de recordronde van 137,17 km/u makendop te halen. Hij passeerde een paar mindere broe ders met gemak, maar lag nog altijd 54 seconden achter de leidende Surtees, toen Campbell met een defecte machine aan de pit stopte. In de dertiende ronde pakte Maclntyre Zeiler, ln de twintigste ronde Liberati en toen begon hij zijn jacht op de mooi rijdende Surtees, die onbe dreigd voor het hele gezelschap uitvloog. In de 22ste ronde werd hem deze haast noodlottig- bij Strubben vloog Maclntyre de bocht uit, na in de 21ste ronde zijn igen record nog even op 137,72 gebracht hebben. Surtees hoefde zich toen ver der geen zorgen te maken, en met ruime voorsprong op Liberati en Zeiler reed hij door de finish. Voor velen was het gedrag van Mac lntyre nogal onbegrijpelijk. Waarom stopte hU aan de pil, zichzelf zo'n enorme handicap gevend, terwijl zijn machine getuige de latere jacht om het weer In te halen beter liep dan welke andere ln het veld dan ook? Het zal een van de raadsels blijven van deze TT-race. De organisatoren van deze TT die nmer uit principeële overwegingen dit oor Nederland zo belangrijke motor sportevenement op zaterdag en niet, zoals de rest van de wereldkampioenschaps serie, op zondag weten te houden kan dag moeilijk verwijten; inslag bij vele bui dit internatio- het is schering ile kaliber. Er heerst nu eenmaal een suprematie van de Italiaanse grootmeesters Gilera, Gnzzi, MV en Mondial, en daar doet geen Norton en geen BMW wat aan Het is een harde les voor de heren con structeurs en het is zielig voor de arge loze toeschouwer. Het Is nu eenmaal zo Dat er op de tribunes meer „uit vallers" waren dan op de baan, be hoeft bij temperaturen van 36 gra den (zonder wind) nauwelijks be toog. In volle krijgsrusting versche nen Rode Kruis- en EHBO-ploegen met „bijkom-tenten" en zij hadden dan ook voor, zowel als achter de tribune handen vol werk. Italiaanse zege :n de machientjes bekeek, die in de 125 cc-klasse aan de start kwamen, lag het voor de hand. dat dit een Italiaanse zege zou worden: tegen de Mondials van Provini en Miller, de MV's van Libanori. Taveri en Colombo en -- als favoriet de Mondial van Sandford, kon de rest tóch niet op. Het bleek uil te komen: Pro vini nam meteen de kop en stond die niet meer af, scherp rondrijdend met een ge middelde van 126 km u. Colombo nestel de zich op de tweede plaats en finisto daar, Sandford en Taveri knokten wa de derde en vierde plaats en eindigde resp. als vier en drie. Libanori en Millei sloten de rij en verder kwam er nie mand aan te pas. Snelste Nederlander was hier Van Bockel op een Ducati, die ech ter ronden achter kwam te liggen en als tiende (op totaal vijftien rijders) finishte. In de 250 cc-klasse waren het weer dezelfde merken en dezelfde rijders, die de anderen geen kans gaven. Provini (die won) op Mon dial, Sandford (tweede) op Mondial, Miller (derde) op Mondial, Libanori op MV alleen de opsomming geeft al een indruk van saaiheid. In de zijspannen maakte het spectacu laire effect van het gegoochel met dezt Iriewlelers al veel goed en toen om dt eerste en tweede plaats tussen de Engels man Smith en de Duitser Hillebrand (Norton en BMW* een klein gevecht brandde, werd dat door de snellere BMW rijders van de dertig moesten de str(Jd I gewonnen, toen Smith zichzelf een achter wegens valpartijen of motordefecten op- stand oplegde door een slechte bocht te geven. eindigen in een „pirouette", een schuiver In de halve liters moesl Campbell h|J gelukkig wist te herstellen. ATLETIEK IN CHR. VERBAND IJ ET NED. CHR. GYMNAST1EKVER. BOND had voor de tweede wereld oorlog reeds de atletiekbeoefening op zljn programma staan. Een aantal NCGV- verenigingen houden er dan ook een atletiekafdeling op na, doch bij verre weg de meeste verenigingen wordt aan deze afdeling veel te weinig aandacht oeschonken. Men wil, nu atletiek een maal een programmapunt van het NCGV is, dat niet van het verenigingsprogram- na schrappendoch voelt zich niet ge roepen om. op dezelfde wijze als dit >oor gymnastiek geschiedtde atletiek- afdeling tot grotere bloei te brengen. Bovendien hebben de verenigingsbestu- meestal de handen meer dan vol om de nodige leiding aan de groeiende gym- nastiekaf deling en te geven. T\E NED. CHR. SPORTUNIE heeft ein de vorig jaar dan ook de eerste stap gedaan op de weg. die tot vorming van een zelfstandige Christelijke Atletiek- bond moet voeren. In twee vergaderingen met vertegenwoordigers van atletlekaf- delingen van NCGV-verenigingen is ge bleken, dat het merendeel der aanwezigen voorstander was van een geleidelijke overgang van de bestaande toestand naar de vorming van een eigen atletiekbond. Inmiddels heeft zich ook reeds de eerste zelfstandige Chr. atletiekvereniging ge vormd Het is de Chr. Atletiekvereniging ..Agilitas'' te Arnhem, waarvan de leden zijn voortgekomen uit de Arnhemse Chr. Gymnastiek Vereniging. Ter meerdere stimulering van de atle tiek heeft de Ned. Chr. Sportunie aan het bestuur van het NCGV voorgesteld I zijn technische commissie, waarin de heer j J. Postema al zitting had voor de atleten, uit te breiden met de heer E. Brouwer uit Voorburg, gymnastiekleraar M-O. Dit li inmiddels een feit geworden. de atletiekbeoefening in Christelijk ver- band tot grotere bloei te brengen. In het bestuur van de sportunie hebben da j vorige week twee personen zitting ge- nomen, speciaal voor de behartiging van de atletiekbelangen. Het zijn de heren G. Vunderink, voorzitter van „Agilitas" i uit Arnhem en H. A. Crouwel, gym- nastiekleraar M.O. uit Meppel. Getracht zal worden de atletiekafdelingen van gymnastiekverenigingen of mogelijk zelf standige atletiekverenigingen onder ta brengen in dit Christelijk atletiekver- band, waarvoor de Ncd. Chr. Sportunia (Zaagmolenkade 33b) in Rotterdam voor lopig de zaken behartigt. Het NCGV heeft alle medewerking op dit punt toegezegd LIET CHR. ATLETIEKVERBAND heeft ook niet stil gezeten Reeds werd een nationale bosloopestnfetle gehouden met een zeer bevredigend aantal deelnemers. Voorts staan voor komende zaterdag op de sintelbaan van het sportpark Har- tenstein" In Oosterbeek atletiekwedstrij den op het programma, waaraan atletiek afdelingen van NCGV-verenigingen. als mede zelfstandige verenigingen kunnen deelnemen. Reeds zijn inschrHiMngen ontvangen uit Rotterdam. Utrecht. rsfoort. Meppel. Hengelo (O.) er- f Arnhem i slotte houdt de Ned. Chr. Sport- i 29 juli tot 3 augustus een atle- tiek-kaderweek in Rijswijk- De deelne- rden ondergebracht in het jeugd centrum „Overvoorde" en hebben voorts •schikking over de prachtige sport- Te Werve. Er heeft zich bevredigt mtal Even na de start van de 5OOcc klasse lopen de toprenners reeds uit. John Surtees (1). die winnaar werd. ge volgd door Mclntyre. die later uitei de bocht vloog en gewond werd met daarachter Liberati (10). Masétti (2) en Campbell (6). eten opgegeven hoewel de kaderweek j ion niet geheel is volaboekt. In ieder oeval hoopt men in Christe lijke sportkringen voortaan meer aan dacht aan de atletiek te schenken om spoedig mogelijk te kunnen overgaan tot de oprichting van een eigen en zelf standige Chr. Atletiekbond.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 6